مطالب مرتبط:
دادگاه های علنی متهمان اخیر فساد اقتصادی، رسانه ای می شود/قدردانی رییس قوه قضاییه از اجازه مقام معظم رهبری در مورد پرونده های اخیر اقتصادی/ادامه بحث رسیدگی به پیشنهاد مرکز رسانه قوه قضاییه در رابطه با شورای اطلاع رسانی
پرونده فساد مالی خواهر یک مسئول در قوه قضاییه معدوم شد
قدردانی رییس قوه قضاییه از اجازه مقام معظم رهبری در مورد پرونده های اخیر اقتصادی/دادگاه های علنی متهمان اخیر فساد اقتصادی، رسانه ای می شود/ادامه بحث رسیدگی به پیشنهاد مرکز رسانه قوه قضاییه در رابطه با شورای اطلاع رسانی
مشاور معاون رییس جمهوری: پرونده فساد مالی خواهر یک مسئول در قوه قضاییه معدوم شد
پرونده فساد مالی خواهر یک مسئول در قوه قضاییه معدوم شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 ساعت 17:152019-06-12سياسي

آماده ایم صدها سند فساد و تخلف مالی را در اختیار شورای نگهبان و قوه قضاییه بگذاریم


رییس محترم قوه قضاییه در جمع اصحاب رسانه با بیان گزاره هایی چون «مطلقاً اجازه ندهیم در هیچ کجای جامعه، فساد لانه کند.

مبارزه با فساد امری است که باید جملگی بر آن باشیم»، - در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم.

آقای نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان پیش از این درتاریخ 94/11/11 در پاسخ به این پرسش که معنی التزام عملی به اسلام چیست گفته بود: شخصی 10 فقره چک بلامحل کشیده و وقتی متوجه می شویم می بینیم طلبکاران پشت خانه او صف کشیده اند و این شخص کاندیدای نمایندگی نیز شده است.

این یک عهدشکنی است.

این میزان از عهدشکنی آیا برازنده کسی است که می خواهد به مجلس شورای اسلامی رفته و قوانین وفای به عهد را تنظیم و تصویب کند؟! / فارسبه جناب ابراهیمیان می گوییم: جانا، سخن از زبان ما می گویی! و اگر شورای نگهبان به راستی با همین رویکرد و بدون هرگونه تبعیضی صلاحیت همه نامزد های نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری را ولو این که وصف کیفری نداشته و یا داشته، اما به دلایلی در هیچ محکمه ای هم محکوم نشده باشند مورد ارزیابی قرار دهد و عهدشکنان را رد صلاحیت کند، الحق والانصاف جای تقدیر و تشکر دارد.

اینک با در نظر گرفتن همین پیش فرض، دو پرسش را با اعضای محترم شورای نگهبان درمیان می گذاریم و انتظار واکنش مناسب را داریم:یک.

از آن جا که فرض محال، محال نیست، اگر به جای طلبکاران عادی که پشت خانه یک بدهکارِ چکِ بلامحل کشیده صف کشیده اند و همین صف کشیدن به تنهایی و بدون محکومیت قضایی، دلیل عدم التزام عملی به اسلام و رد صلاحیت او در انتخابات شده، ده ها نماینده شاخص اصولگرای مجلس اعم از روحانی و غیرروحانی که ظاهرا عصاره های فضایل ملت و مورد تأیید شورای نگهبان محسوب می شوند؛ به طور مدلّل، مستند و مکتوب علیه برخی افراد شهادت دهند که آنان برخلاف عهد و پیمانی که با شرکا داشته اند مرتکبِ اقدامات زیر شده اند، مواجهه شورای محترم نگهبان با چنین عهدشکنانی چگونه خواهد بود؟! 1.

به منظور توجیه اقدامات خودسرانه خود چند صورت جلسه صوری و مخدوش با تاریخ های گذشته تهیه و با اکراه از شرکای پروژه امضا گرفته باشند!2.

با استفاده از عناوین غیرواقعی و یا به نام مجلس با برخی دستگاه های دولتی مکاتبه و امتیاز گرفته باشند!3.

سند یک ملک مشاع متعلق به صد ها نفر را بدون اطلاع و اجازه آنان به صورت رسمی به نام خود انتقال داده باشند!4.

با تهیه مبایعه نامه های صوری و مخدوش، ده ها میلیارد ریال از راه نامشروع تحصیل کرده باشند!5.

ده ها آپارتمان متعلق به صد ها شریک را بدون اطلاع و اجازه آن ها به ثمن بخس به دیگران از جمله خود و بستگانشان واگذار کرده باشند!6.

نه تنها برخلاف قوانین و مقررّات، حدود یک سال از اموال متعلق به صد ها شریک در یک محل دیگر استفاده شخصی کرده باشند، بلکه با سوءاستفاده از موقعیت خود از اموال یک نهاد دولتی هم که صد ها میلیارد ریال ارزش دارد به مدت چندسال استفاده کرده باشند!7.

سال ها خود و برخی بستگانشان بر اموال صد ها شریک استیلا یافته و از حقوق و امتیازات فراوان بهره مند شده و بابت هر نقل و انتقالی که در این مجتمع مشاعی صورت می گیرد، از هریک از فروشندگان؛ 2.

5 درصد کل معامله پول نامشروع دریافت کرده باشند و همچنان دریافت کنند!8.

با مبایعه نامه های صوری آپارتمان های مازاد متعلق به صد ها نفر را ابتدا به قیمت نازل به نام کارگر و خادمان خود ثبت و سپس آن را از طریق همسر به چند برابر به دیگران واگذار و در این میان مبلغ ناچیزی را به حساب شرکا منظور کرده باشند.

9.

آگاهانه صد ها اوراق جعلی به شهرداری ارائه کرده؛ و آخرالامر باوجود ده ها واحد املاک و ده ها میلیارد ریال دارایی های جاری مشاعی تحت تصرف خود، هنوز هم حاضر نباشند با صد ها شریکی که از سالیان گذشته همچنان درحال جدا شدن از این مجتمع هستند و تکلیف باقی مانده حقوقشان مشخص نیست، تسویه حساب کنند!با چنین مفروضاتی حکم شورای محترم نگهبان در باره چنین افرادی چیست؟آیا با این قبیل افراد فرضی هم مانند همان بدهکارِ چک برگشته برخورد خواهد شد؟!آیا افرادی با این ویژگی ها صلاحیت حضور در مجلس را دارند و این میزان از عهدشکنی و تخلف برازنده کسانی است که می خواهند به مجلس شورای اسلامی بروند و قوانین وفای به عهد و نظارتی و ضدفساد تنظیم و تصویب و بر اشخاص و دستگاه های اجرایی نظارت و با متخلفان برخورد کنند؟!و اساسا آیا شورای محترم نگهبان تمایلی برای بررسی عملکرد چنین افرادی، دست کم در حد سرکشی به محلاتِ بدهکارانِ چک برگشته دارد؟!وانگهی آیا پس از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به اموال مسؤولان توسط رییس محترم قوه قضاییه، این امکان وجود دارد تا با کُد هایی که داده می شود، به صورت آزمایشی، اموال و دارایی های این دسته از افراد فرضی و بستگان نزدیکشان هم بررسی و مثلا منشأ چند خودروی گران قیمت اعضای خانواده و چندین واحد آپارتمان، زمین، باغ، مجتمع تجاری، ویلا و شرکت آنان در نقاط مختلف کشور مشخص شود، درحالی که هیچ یک از آنان تا قبل از کلید خوردن یک پروژه مسکونی متعلق به صد ها نفر وجود خارجی نداشته است؟!در همین ارتباط و با همین مفروضات آیا رییس محترم قوه قضاییه هم که در جمع اصحاب رسانه با بیان گزاره هایی چون مطلقاً اجازه ندهیم در هیچ کجای جامعه فساد لانه کند.

مبارزه با فساد امری است که باید جملگی بر آن باشیم ، از پدیده ای مانند پلیس سوت زن حمایت کرده اند، حاضرند تنها یک بار گروهی از افراد مورد وثوق خود را مامور استماع و بررسی صحت و سقم چنین حکایتی کنند تا گزارش آن را همراه با تأیید افراد مستقل به ایشان ارائه دهند؟دو.

همچنین اگر حدود 70 نماینده حال و گذشته مجلس به موجب وکالت نامه های رسمی دادگستری و صورت جلسه ای که در مجلس امضا کرده اند و براساس آن متعهد شده اند حق الوکاله وکلای خود و کل هزینه های دادرسی و کارشناسی را بپردازند، پس از 6 سال پیگیری مداوم پرونده هایشان توسط وکلا و بعد از آن که مرکبشان از پل گذشت، به هیچ یک از تعهدات قانونی و شرعی خود عمل نکنند، تکلیف چیست؟ آیا این افراد با این میزان از عهدشکنی می توانند نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی باشند و در خانه ملت قوانین وفای به عهد تنظیم و تصویب کنند؟! اکنون اگر نویسندگان این نامه و ناقلان چنین حکایاتی برای نشان دادن حسن نیت خود و اثبات تخیّلی نبودن مفروضاتشان، پیشاپیش متعهد شوند و سوگند یاد کنند که در صورت عدم اثبات ادعاهایشان در نزد هیأتی از کارشناسان مستقل و مورد وثوق شورای محترم نگهبان و رییس محترم قوه قضاییه، ضمن عذرخواهی رسمی، لباس رسمی و حقوقی خویش را از تن خارج و عطای سیاست و وکالت را به لقایش خواهند بخشید، چطور؟!اگر اراده ای برای شنیدن این حکایات و مبارزه با چنین مفاسدی وجود دارد، بسم الله ! ما آماده ایم که صد ها سند فساد و تخلف مالی را در اختیار شورای نگهبان و قوه قضاییه بگذاریم.

والسلام علی من یخدم الحق لذات الحق و یسعی لاقامه العدل و القسطاکبر اعلمی (حقوقدان و نماینده ادوار مجلس) / رحمت اله بیگدلی (مدرس حوزه و دانشگاه)
کلید واژه ها: شورای نگهبان - شورای - نگهبان - مجلس شورای اسلامی - اسلام - مجلس - حقوقدان شورای نگهبان - قوه قضاییه - صلاحیت - رد صلاحیت - نمایندگی - انتخابات - انتخابات مجلس - اسلامی - روحانی - فساد - ریاست جمهوری - انتقال داده - تاریخ - آپارتمان - صورت - هایی - خانه - میلیارد - عناوین - قوانین - جمهوری - مبارزه - انتقال - انتظار

آخرین اخبار سرویس:
تلاش متولیان فرهنگی برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان جوانان

برگزاری شورای فرهنگ عمومی نیشابور

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای کاهش تعهدات هسته ای

پربیننده ترین خبر های استان ها

عباس عبدی: نجفی سه اشتباه کرد

پیشنهاد علی مطهری به رییس قوه قضاییه

کواکبیان به نفع فلاحت پیشه انصراف داد

بازدید علی لاریجانی از نمایشگاه پارک فناوری پردیس

لاریجانی: حمله مشکوک به نفتکش ها مکمل تحریم های آمریکا علیه ملت ایران است

رییس جمهور وزرا را موظف به برنامه اصلاح ساختاری در سطح دستگاه های اجرایی کند

درخواست یک نماینده برای اجرایی شدن پروژه احداث بزرگراه تبریز- اهر- هریس

بررسی اثرات تنش خشکی بر آناتومی ریشک و ارتباط آن با عملکرد در ارقام مختلف گندم ((Triticum aestivum L و جو ( Hordeum vulgare)

اولین اظهارنظر بانوی آمر به معروف گیلانی

آغاز بی پایان داستان زمینیان

افشاگری مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس

ترابی در پرسپولیس می ماند

محسن هاشمی در زیست شبانه پایتخت شرکت می کند؟

روایتی از دستان بسته در «غواص ها بوی نعنا می دهند»

جذب مدرس در مراکز تازه راه اندازی شده کانون زبان ایران

فرمانده ناجا: نیروی انتظامی موافق افزایش تمدید گذرنامه ها به مدت 10 سال است

ستاد اجرایی فرمان امام 1000 بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شیراز اهدا کرد

خطوط قرمز عامل اصلی بی رونقی مطبوعات ایدئولوژی های گذشته نباید مانعی برای تلاش مطالبات زنان شود

قفقاز و روسیه به برجام پایبند هستند/ آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی

تشکیل مجمع مشورتی جوانان در آینده نزدیک در استان اردبیل

تلاش در راستای تقویت باورهای سیاسی و اجتماعی مردم

ذاتمندی ارسطویی با دین ناسازگار است/ کفرآوربودن یکسان انگاری ماهیت پیامبر(ص) با دیگران

سَرخوردگی و ...

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان ایلام در پی درگذشت طلبه جهادی

اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه

پیشنهاد ایران به روسیه برای ساخت فرودگاه

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ 3 تبصره بدون رأی گیری| قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده| قضات متهمان سیاسی را متهم امنیتی معرفی می کنند| پیشنهادی به رییس قوه قضاییه

مدیرمسئول هفته نامه امید جوان مجرم شناخته شد

استخدام اپراتور cnc چوب در محدوده محمدشهر

استخدام تعدادی کارت پخش کن جهت کار در محدوده قاسم آباد

استخدام نیروی اداری و مشاور تحصیلی جهت یک دبیرستان در مشهد

استخدام نقاش ماهر جهت رنگ آمیزی خودرو، قلم گیری و لیسه کاری

استخدام تراشکار ماهر صفحه تراش در شرقِ تهران

اجرای فن اصیل ایرانی در مسابقات جهانی کشتی پس از 50 سال+فیلم

استخدام تعدادی اپراتور CNC فرز بصورت روزکار و شب کار در تهران

مشمولان غایب برای قسط بندی جریمه غیبت زودتر اقدام کنند

استخدام کارشناس مامایی یا روانشناس جهت کلینیک ترک اعتیاد در البرز

استخدام کافه رستوران پیا

ماموریت «لاریجانی» به کمیسیون صنایع درباره ساماندهی وضعیت کالا های اساسی

ساعدی: 240 خانوار در دشت آزادگان بر اثر سیل، هنوز در بلاتکلیفی هستند

استخدام انباردار با سابقه کاری مرتبط در شرکت تولیدی

بازدید مدیر حوزه علمیه کاشان از خبرگزاری حوزه

کی روش: راه های نفوذ آرژانتین را بستیم/ بهترین بازیکن زمین، تیم من بود

هفت اشتباه رایج در امدادرسانی؛ مصدوم را به کشتن ندهید!

شافعی در سمت ریاست اتاق بازرگانی ایران ابقا شد

چطور می توان سلول بنیادی اهدا کرد؟

میزبانی مازندران از نخستین جشنواره قصه گویی کتابخانه های عمومی کشور

کودکان بی هویت عامل افزایش آسیب های اجتماعی

ترامپ توسط آبه شینزو پیام جنگ به مقامات ایران فرستاد؟

چرا طرح تشکیل وزارت بازرگانی از دستورکار مجلس خارج شد/گام بعدی دولت برای تسهیل واردات

رییس دادگستری بستان آباد: پرونده شرکت داروسازی زهراوی در مرحله تجدید نظر است

عضو شورای اسلامی شهرستان دیر: جاده ساحلی بردخون مرگبار است

بازدید سرزده رییسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

حمله های مشکوک و دشمنان ناشی

خودسازی ، اخوت دینی و تمدن اسلامی ، شعار حج امسال

چرا برخی از بازنشستگان، همچنان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هستند؟

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ سه تبصره بدون رأی گیری| قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده است| قضات همه متهمان سیاسی را متهم امنیتی معرفی می کنند| پیشنهاد به رییس قوه قضاییه

«ستاد فرهیختگانش» آرزوست

حضور زنان در بخش اجرا و نظارت شورایاری ها تصویب شد

جاری ماندن زاینده رود مطالبه به حق مردم اصفهان

ایران و عربستان موضوع حج را جدا از مسائل سیاسی مدیریت می کنند

استاندار آذربایجان شرقی تعطیلی کلیسای انجیلی آشوری تبریز را بررسی کند

ادامه ممنوعیت ورود عضو شورای شهر فردیس به جلسات شورا

موافقت اعضای شورای شهر تهران با حضور زنان در ارکان اجرایی و نظارت شورایاری ها

موضع رهبر انقلاب در برابر آمریکا نشان از قدرت ولایت دارد

عزم بنیاد برکت برای زدودن محرومیت از چهره سیستان و بلوچستان

نیروی انتظامی با تدبیر بحران زلزله و سیل را مدیریت کرد

محرومیت زدایی سپاه از روستاهای استان مرکزی

غلامحسین شافعی رییس پارلمان بخش خصوصی در دوره نهم شد

هدایایی برای سیل زدگان در شیراز

پیشنهاد علی مطهری به رییس قوه قضاییه

استخدام مدرس خیاطی و طراحی لباس در البرز

بالغ بر 9500 جلد کتاب به مناطق سیل زده اهدا می‎شود

تشکیل جلسات دیدار نمایندگان و وزرا در روزهای دوشنبه

نقش Router در مسیریابی

بازدید سرزده رییسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

مراسم بزرگداشت شهید چمران در حوزه هنری برگزار می شود

ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورایاری ها بزودی انجام می شود

استخدام تعدادی آشپز ماهر جهت همکاری در شهر اصفهان

فیلترینگ یک نوع زور است

لاریجانی: حمله مشکوک به نفتکش ها مکمل تحریم های آمریکا است

سئوالات کنکور ارشد 98 از امروز منتشر می شود

کواکبیان از نامزدی ریاست کمیسیون امنیت ملی انصراف داد

مدیرکل ارشاد فارس: بنیاد بین المللی شاهچراغ(ع) تشکیل شود

بدهکاری اروپایی ها به ایران/ برجام،فرصت 30 روزه و اتلاف وقت

پشت صحنه شوخی سریال ناخونک با عصر جدید

کاهش تعهدات ایران در چهارچوب برجام، یک شوک جدی به اروپایی ها وارد کرد

بنای تاریخی معین تجارِ اهواز را نجات دهید

اجرای پروژه بین المللی ماهواره دانشجویی در پژوهشگاه فضایی ایران

واکنش رضا صادقی به خبر درگذشت ساناز کریمی + عکس

تصویب شرح وظایف شورای راهبردی انتخابات شورایاری ها

ایران و عربستان موضوع حج را جدا از مسائل فی مابین مدیریت می کنند

نخستین دوره تربیت مدرس تمدن نوین اسلامی برگزار می شود

آشنایی با تفسیر لازمه حضور فعالان قرآنی در تحولات اجتماعی است

مازنی: مجلس و شورای نگهبان با تصویب نظام حزبی ارکان نظام را پاسخگو کنند

دستگاه ها یک درصد اعتبار عمرانی را به مناسب سازی اختصاص دهند

آماده ایم صدها سند فساد و تخلف مالی را در اختیار شورای نگهبان و قوه قضاییه بگذاریم

آماده ایم صدها سند فساد و تخلف مالی را در اختیار شورای نگهبان و قوه قضاییه بگذاریم