مطالب مرتبط:
گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه/ تهدید واشنگتن مبنی بر تحریم اینستکس/ امضای توافق همکاری دفاعی میان مشاوران امنیت ملی آمریکا و امارات
عراقچی: دولت آمریکا تلاش های جهانی ناظر بر عدم اشاعه را تضعیف می کند/ حمایت سیاسی اروپا کافی نیست/ زبان احترام باید جانشین زبان تحریم و تهدید شود
تهدید مقام وزارت خزانه داری آمریکا به تحریم اینستکس
آمریکا استفاده کنندگان از اینستکس را تهدید به تحریم کرد
بلومبرگ: آمریکا اینستکس را به تحریم تهدید کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 ساعت 17:062019-06-12سياسي

مانور سیاسی آمریکا با تهدید به تحریم اینستکس


ایرنا- اعلام آغاز به کار ساز و کار مالی اروپا از هفته آینده از سوی «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در سفر اخیرش به تهران و واکنش تهدیدآمیز آمریکا مبنی بر تحریم نهاد ایرانی متناظر با اینستکس، - تهران- ایرنا- اعلام آغاز به کار ساز و کار مالی اروپا از هفته آینده از سوی هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در سفر اخیرش به تهران و واکنش تهدیدآمیز آمریکا مبنی بر تحریم نهاد ایرانی متناظر با اینستکس، رسانه های داخلی را بر آن داشت تا به بررسی قابلیت اجرایی شدن این تهدید و قلدری بین المللی دولت ترامپ بپردازند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه نشریات خبری، بررسی امروز 22 خرداد ماه روزنامه ها، خبرگزاری ها و تارنماهای دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب نشان از آن دارد که این دو طیف رسانه ای در اخبار و گزارش های خود درباره تنش ها بین ایران و آمریکا به تحلیل های گوناگون درباره موضوع اینستکس و تهدیدها و عملیات روانی دولت ترامپ در این زمینه پرداختند.

رسانه های نزدیک به جریان اصلاح طلب علاوه بر موضوع تهدید آمریکا در خصوص اینستکس، به محورهای دیگری همچون اتهام زنی آمریکا به ایران درباره نقض برجام؛ ادعای ترامپ درباره تأثیر تحریم ها بر تغییر رفتار ایران؛ خروج آمریکا از برجام با هدف براندازی؛ جلب اعتماد ایران، با بازگشت آمریکا به برجام و مناسبات ایران و آمریکا پرداخته است.

رسانه های منتسب به جریان اصولگرا نیز ضمن بررسی دلایل و تبعات تحریم اینستکس، درباره عملیات روانی آمریکا و شرطی سازی افکار عمومی؛ ادعای جدید ترامپ درباره شعار مرگ بر آمریکا و ارسال پیام به ایران با فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس مطالبی را منتشر کرده اند.

رسانه های اصلاح طلب برخی گزاره های به کار رفته در گزارش های این جریان رسانه ای از این قرارند: بدعت ترامپیسم یک قلدری در جامعه بین المللی به شمار می رود؛ ایالات متحده تنها به علت قوی ترین کشور جهان بودن، به دنبال باج ستانی از سایر کشورهاست؛ کشورهای اروپایی قطعاً تهدیدهای آمریکا را بر نمی تابند؛ تحریم اینستکس اروپایی ها را به شکایت از آمریکا در سازمان ملل متحد ناگزیر می سازد؛ بازی آمریکایی ها پس از خروج از برجام، بازی براندازی بود؛ ایرانی ها اکنون بسیار بیشتر از قبل به آمریکا احترام می گذارند.

تحریم احتمالی اینستکس از سوی آمریکا آفتاب یزد در گزارشی با اشاره به اعلام آغاز به کار ساز و کار مالی اروپا از هفته آینده نوشت: سازو کار مالی اروپا از همان زمان تثبیت تا به امروز همواره با تردیدهای بسیاری رو به رو شد.

اما پس از اینکه ایران در مهلتی 60 روزه به طرف های مقابل اعلام کرد که باید به تعهدات خود در حوزه های اقتصادی و بانکی مطابق با برجام عمل کنند، شاهد تحرکات تازه ای از سوی اروپایی ها بودیم.

تحرکاتی که البته بیشتر در چارچوب سخن خلاصه شد تا عمل.

با این همه، هشدار اخیر ایران، اروپایی ها را بر آن داشت که حسن نیت خود را نسبت به برجام به ایران اعلام کنند و بگویند در اجرای اینستکس آن هم با هدف دور زدن تحریم های آمریکا و مبادله با ایران جدی هستند.

به همین دلیل هم وزیر خارجه آلمان به تهران سفرکرد تا هم اظهارات طرف ایرانی را بشنود و نیز تاکید کند که اروپایی ها در تلاش برای به اجرا در آوردن اینستکس هستند.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان حتی پس از بازگشت به برلین بر اجرای سازوکار مالی تاکید کرد و افزود که نخستین تراکنش مالی اینستکس در هفته آینده انجام خواهد گرفت.

اما این اظهارات آلمان واکنش آمریکا را در پی داشت تا آنجا که سخنگوی وزارت خارجه این کشور از بررسی تحریم "نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی" توسط مقامات آمریکایی خبر داد.

واکنش احتمالی اروپا به تحریم اینستکس آفتاب یزد در این باره می نویسد: فریدون مجلسی تحلیلگر مسائل بین الملل درباره تهدید آمریکا مبنی بر تحریم نهاد متناظر ایرانی اینستکس و قابلیت تحریم این ساز وکار مالی به آفتاب یزد گفت که آمریکا غذا و دارو را از تحریم های یکجانبه خود مستثنی کرده بود.

با این همه باید دید که آیا نخستین گشایش اعتبار اروپایی ها، مشمول غذا و دارو هم می شود و یا شامل مسائل دیگری هم خواهد شد.

او افزود: بدعت ترامپیسم یک قلدری در جامعه بین المللی به شمار می رود.

در حالی که اگر واشنگتن ادعایی دارد باید آن از روش های بین المللی مورد بررسی قرار بگیرد و نباید جهان را تحت فشار مالی و سیاسی قرار دهد.

ایالات متحده تنها به این علت که قوی ترین کشور جهان است به دنبال باج ستانی از سایر کشورهاست.

مجلسی ادامه داد: کشورهای اروپایی علیرغم برخی اختلافات با ایران، قطعاً تهدیدهای آمریکا را بر نمی تابند.

چراکه کسب اجازه شرکت ها و نهادهای متناظر اینستکس از آمریکا تحقیرآمیز است.

تهدید آمریکا یک مانور سیاسی آمریکا پیروز مجتهدزاده تحلیلگر مسائل بین الملل هم درباره تهدید آمریکا مبنی بر تحریم نهاد متناظر ایرانی اینستکس و قابلیت تحریم این ساز وکار مالی به آفتاب یزد گفت: آمریکا معمولاً تهدیدهایش را اجرایی می کند، اما در این مورد خاص مسئله متفاوت است.

زیرا این ابهام به وجود می آید که آمریکا با کدام مجوز حقوقی، قانونی و دموکراتیک در سیستم آمریکایی می خواهد نهادهای متناظر اینستکس را تحریم کند.

او ادامه داد: واکنش آمریکا به نخستین تراکنش مالی اینستکس یک رویارویی تاکتیکی است و باید دید که نخست اروپایی ها پس از ماه ها وعده و سخن سرانجام ساز و کار مالی خود را به مرحله اجرا در می آورند؟ سپس اینکه اساساً واشنگتن توان اجرای تحریم نهادهای متناظر را دارد؟ مجتهدزاده افزود: درصورتی که آمریکا بخواهد نهادهای متناظر اینستکس را مورد تحریم قرار دهد در این صورت با دولت های اروپایی وارد خواهد شد.

زیرا این اقدام ایالات متحده، تعرض به نهادهای ذیربط اینستکس محسوب می شود که اروپایی ها را به شکایت از آمریکا در سازمان ملل متحد ناگزیر می سازد.

واکنش بعیدی نژاد به تهدید آمریکا علیه اینستکس به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه مردم سالاری، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در صفحه توییتر خود با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار بلومبرگ مبنی بر اینکه آمریکا در حال بررسی تحریم نهاد مالی متناظرِ ایرانیِ اینستکس است و با این تحریم اینستکس عملاً نابود شده و دیپلماسی اروپا به شکست کامل می رسد، نوشت: امیدواریم حالا همه متوجه شوند بزرگترین تهدید علیه برجام و امنیت منطقه سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران است.

بنابر گزارش شبکه خبری بلومبرگ یک مقام آگاه آمریکایی به این رسانه گفته است که آمریکا در حال ارزیابی احتمال تحریم های جدیدی ضد ایران است که یکی از اقدامات ممکن است شرکت ایرانی متناظر با اینستکس را هدف قرار دهد.

به گفته این منبع، اینستکس ایرانی نهادی موازی با بانک مرکزی ایران است که پیش تر در فهرست تحریم آمریکا قرار گرفته است.

وی همچنین ادعا کرده است که بانک مرکزی ایران استاندارهای جهانی در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را رعایت نکرده است.

اتهام زنی آمریکا به ایران درباره نقض برجام خبرگزاری ایسنا به نقل از رویترز، نوشت: آمریکا در بیانیه خود در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران در حال نقض توافق هسته ای با قدرت های جهان است.

آمریکا روز سه شنبه در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای با طرح این ادعا که ایران با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته، برجام را نقض کرده؛ بار دیگر اعلام کرد که خواهان مذاکره با تهران است.

در این بیانیه آمده است: تسریع غنی سازی اورانیوم ایران باعث نخواهد شد که آمریکا از سیاست خود مبنی بر منزوی کردن ایران دست بکشد.

جکی ولکات نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه خود آورده است: ایران مدعی پایبندی به برجام شده است، اما حال گزارش ها حاکی از آن هستند که جمهوری اسلامی در حال نقض این توافق است.

این مسئله باید مایه نگرانی همه ما باشد.

وی در ادامه در این رابطه اظهارکرد: آمریکا از ایران می خواهد که فوراً به تعهدات خود بازگردد.

ما می دانیم که کمیسیون برجام با جدیت با این موضوع برخورد خواهد کرد.

ما همچنین از طرفین برجام می خواهیم که هرچه سریع تر به این موضوع بپردازند.

نماینده آمریکا در حالی چنین ادعاهای واهی را مطرح می کند که آمریکا خود با خروج از برجام نشان داد نه تنها به تعهدات خود در قبال معاهدات بین المللی پایبند نیست، بلکه حتی مصوبات شورای امنیت را هم اجرا نمی کند.

ادعای ترامپ درباره تأثیر تحریم ها بر تغییر رفتار ایران ایسنا نوشت: رییس جمهور آمریکا مدعی شده است که ایران رفتار خود را در نتیجه تأثیر تحریم های آمریکا و خروج دولت آمریکا از توافق هسته ای تغییر داده است.

آر تی روسیه گزارش داد، ترامپ روز سه شنبه در کاخ سفید و در حضور جمعی از خبرنگاران درباره ایران مدعی شد: ایران اکنون به خاطر تحریم ها و بقیه چیزهای دیگر، کشوری متفاوت از آن چیزی هست که من به اینجا [کاخ سفید] آمدم .

ترامپ در ادامه درباره تفاوتی که از آن یاد کرد بر ادعای خود افزود: وقتی من به اینجا آمدم آن ها در همه جا بودند، ایجاد ترور کرده و مشکلاتی به بار می آورند .

رییس جمهور آمریکا با استناد به ادعای خود این اظهارات را نیز مطرح کرد: آن ها اکنون بسیار بیشتر از قبل به آمریکا احترام می گذارند .

ایسنا افزود: ترامپ که استدلالی برای هیچیک از این اظهاراتش نداشت سعی کرد توجه را به فعالیت های یاد شده این کشور [ایران] جلب کرده و استدلال کند که دلیل تغییر رفتار ایران به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های فلج کننده بر اقتصاد ایران انجام شده است.

خروج آمریکا از برجام با هدف براندازی روزنامه آرمان در گزارشی نوشت: یک تحلیلگر مسائل بین الملل اظهار کرد که شکی وجود ندارد که بازی آمریکایی ها پس از خروج از برجام، بازی براندازی بود.

ممکن است آنها امروز منکر این مسأله باشند ولی استفاده از عناصر به شدت ضدایرانی در مجمع همیاران آقای ترامپ، تحریم های ناجوانمردانه و حرف ها و تبلیغاتی که علیه ایران به راه انداختند نشان می دهد که هدف آنها چیزی جز براندازی نبوده است.

احمد شیرزاد با بیان اینکه از همان اول مشخص بود که آمریکایی ها در این بازی به نتیجه نمی رسند، گفت: شاید آنها موفق به آزار ما شده باشند اما بدون شک با نتیجه مطلوب خود فاصله زیادی دارند.

امروز مشخص شده که تحلیل های بسیاری از کارشناسانی که در گذشته به آقای ترامپ تذکر می دادند، به واقعیت نزدیکتر بوده و کاملاً واضح است که سیاست آمریکا دیگر در قبال ایران به نتیجه نخواهد رسید.

از این رو، دیر یا زود آمریکایی ها باید روش خود را تغییر دهند و به نظر می رسد که در همین راستا با آنکه حرف از اصلاح راهبردها به میان آمده اما اخیراً ترامپ و یارانش به کلی عقبگرد کردند.

جلب اعتماد ایران، با بازگشت آمریکا به برجام به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، "راجارام پاندا" استاد روابط بین الملل دانشگاه ریتاکو در گفت وگو با ایلنا با تاکید بر اهمیت سفر شینزوآبه به تهران، بازگشت آمریکا به برجام را عامل مهم برای راضی کردن ایران به مذاکره دانست و گفت: آمریکا با خروج از برجام تنش میان واشنگتن و تهران را بالا برده است و با اعمال تحریم ها بر ایران باعث شده که ما شاهد کاهش برخی تعهدات برجامی از سوی ایران باشیم.

بنابراین برای مذاکره و جلب اعتماد ایران به پیشنهادهای ترامپ، لازم است آمریکا به برجام بازگردد.

چرا که در صورت تداوم تهدیدهای لفظی هر دو طرف علیه یکدیگر و خروج کامل ایران از برجام، احتمال همکاری ایران و کره شمالی علیه آمریکا بالا می رود، این اتفاقی است که آمریکا باید از آن بترسد.

مناسبات ایران و آمریکا تارنمای انصاف نیوز نیز با اشاره به سفر شینزو آبه به تهران در گفت و گو با قاسم محبعلی مدیرکل پیشین خاورمیانه ی وزارت امور خارجه به نقل از وی می نویسد: ژاپنی ها از جمله کشورهایی هستند که از صلح میان ایران و آمریکا نفع می برند و می توانند با ایران وارد مبادلات اقتصادی شوند و به همین علت تلاش دارند میان ایران و آمریکا صلح برقرار شود.

محبعلی میزان موفقیت آبه را بسته به نوع سیاست و برخورد ایران می داند.

حشمت الله فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و امور خارجه ی مجلس در این باره به انصاف نیوز می گوید: ایران و آمریکا نیازی به میانجی ندارند و اگر به این نتیجه برسند که مذاکره کنند مانعی برای آن وجود ندارد اما آمریکا فقط حرف مذاکره را می زند و گام عملی برنمی دارد باعث شده که در ایران مذاکره نوعی برگ بازنده تلقی شود.

رسانه های اصولگرا برخی از عبارات کانونی استفاده شده در این رسانه ها عبارتند از: دولت ترامپ در حال بررسی تحریم بخش مالی ایرانی رابط مبادلات بشردوستانه ایران با اروپاست؛ سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی (STFI) در اصل امتداد بانک مرکزی ایران است که قبلاً تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته؛ یکی از اهداف اصلی اتاق جنگ آمریکا، انجام عملیات روانی و شرطی سازی مردم ایران است؛ ایرانی ها دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی دهند؛ یکی از اهداف فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال پیام به ایران است.

تلاش آمریکا برای تحریم نهاد متناظر با اینستکس در ایران روزنامه جوان در مطلبی با عنوان "خیز امریکا برای نابودی اینستکس" درباره تلاش آمریکا برای تحریم سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) نهاد متناظر با اینستکس در ایران است.

در بخشی از گزارش جوان آمده است: به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلومبرگ به نقل از منابع ارشد آمریکایی دولت ترامپ در حال بررسی تحریم بخش مالی ایرانی رابط مبادلات بشردوستانه ایران با اروپاست؛ اقدامی که احتمالاً باعث پایان یافتن حیات اقتصادی و بشردوستانه ای خواهد شد که فرانسه، آلمان و انگلیس به دنبال ایجاد آن برای ایران هستند.

جوان به نقل از فارس ادامه می دهد: به گفته یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، اقدامات امریکا سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی (STFI) را که ایران به عنوان نهاد متناظر اینستکس ایجاد کرده است، هدف خواهد گرفت.

این مقام آگاه توضیح داد سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی (STFI) در اصل امتداد بانک مرکزی ایران است که قبلاً تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته و حداقل تضمین های جهانی در برابر پولشویی و تأمین مالی تروریسم را اجرا نکرده است.

کشورهای اروپایی در ماه ژانویه اینستکس را برای کمک به حفاظت از مبادلات تجاری محدود با ایران از تحریم های امریکا ایجاد کردند.

این تحریم جدید اگر اجرا شود، احتمالاً تلاش های با تردید اروپا برای حفظ برخی مبادلات تجاری با ایران از طریق عدم استفاده از دلار امریکا یا سیستم مالی امریکا را از بین خواهد برد.

الی گرانمایه یکی از کارشناسان ارشد شورای روابط خارجی اروپا با اشاره به این بخش ایرانی گفت: اگر آن ها به دنبال تحریم STFI هستند، در اصل تلاش می کنند اینستکس را از در پشتی از بین ببرند.

اگر آمریکا این اقدام را انجام دهد که اینستکس را در بدو ورود بکشد، احساس من این است که حمایت سیاسی در اروپا در مخالفت با آمریکا وجود داشته باشد.

عملیات روانی آمریکا و شرطی سازی افکار عمومی "شرطی سازی افکار عمومی؛ راهبرد جنگ اقتصادی آمریکا" عنوان گزارشی در روزنامه کیهان است که به اهداف آمریکا در جهت فشار حداکثری به ایران می پردازد.

در بخشی از این گزارش آمده است: یکی از اهداف اصلی اتاق جنگ آمریکا، انجام عملیات روانی و شرطی سازی مردم ایران است.

اتاق جنگ اقتصادی آمریکا در پی آن است تا این گونه القا کند که اگر ایران به باج خواهی واشنگتن پاسخ مثبت دهد، قیمت دلار کاهش یافته و مشکلات اقتصادی رفع می شود و اگر در مقابل زیاده خواهی واشنگتن مقاومت کند، قیمت دلار افزایش یافته و به دنبال آن مشکلات اقتصادی نیز تشدید می شود.

این روزنامه می افزاید: 20 خرداد- در گزارشی با عنوان از آلمان چه انتظاری داریم وقتی یک باک بنزین هم به ظریف نداد نوشت: در روزهای اخیر و همزمان با سفر مقامات ژاپنی و آلمانی به تهران، یک جریان سیاسی خاص با فضاسازی کاذب اینگونه وانمود کردند که این دو سفر موجب شده تا دلار سیر نزولی به خود گرفته و همچنان در حال کاهش است.

این جریان سیاسی در پی آن است تا در ادامه اینگونه القا کند که سفر واسطه های آمریکا به ایران، قیمت دلار را اینگونه کاهش داد، حالا ببینید اگر با ترامپ مستقیم مذاکره کنیم، چه شود! .

اقدامات اخیرآمریکا برای رسیدن به اهداف مغرضانه ضد ایرانی "پازل های آمریکایی برای تسلیم مقاومت ایرانی" عنوان مطلبی در روزنامه سیاست روز درباره اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران است.

"سیدرضا صدرالحسینی"کارشناس مسائل سیاست خارجی در این خصوص می گوید: با نگاه دقیقی به اقدامات اخیر آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران که به نظر می رسد بهترین لفظ برای این اقدامات بازی بی ثمر وی می باشد؛ این است که با سردرگم کردن مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری جمهوری اسلامی ایران خطای محاسباتی بزرگی در قوه عاقله ایران ایجاد شود تا بر اساس آن بتواند به هدف واقعی خویش که همان براندازی به شیوه های آمریکایی است نائل آید.

وی افزود: در توضیح این موضوع باید گفت بازی های اخیر آمریکا که تعدادی از آنان شامل خروج از برجام، ایجاد شروط دوازده گانه برای مذاکراتی جدید به منظور رسیدن به یک توافق هسته ای جدید، افزایش تهدیدهای نظامی به همراه تبلیغات گسترده در مورد حرکت ناو آبراهم لینکلن و اعزام هواپیماهای سی 52 و اف 35.

و… و.

فشار مضاعف به طرف های اقتصادی ایران به منظورافزایش فشار اقتصادی بین المللی به ملت ایران، اظهارخارج بودن تولیدات پتروشیمی ایران از محدوده تحریم ها و تغییر موضع در کمتر از یک هفته و بیان اینکه مواد تولیدی پتروشیمی ایران شامل تحریم ها خواهد شد و بالاخره چنگ و دندان نشان دادن به کشورهایی که مایل هستند نقش میانجی را بین ایران و آمریکا بازی نموده و از قضا واسطه خود کشور آمریکا می باشند از جمله این بازی هایی است که رژیم سیاسی آمریکا به منظور تأثیرگذاری بر قدرت محاسباتی بر مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر ایران و شرطی نمودن اقتصاد کشور و مهندسی نمودن افکار عمومی ملت ایران انجام داده است و بعید نخواهد بود این بازی ها برای رسیدن به اهداف پلید این کشور تداوم داشته باشد.

ادعای جدید ترامپ درباره شعار مرگ بر آمریکا به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، دونالد ترامپ ، رییس جمهورآمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در سخنانی در جمع هوادارانش در ایالت آیووا مدعی شد ایرانی ها دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی دهند.

او بار دیگر برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام را توافق هسته ای فاجعه بار ایران خواند و یادآوری کرد که آمریکا را از این توافق خارج کرده است.

او بار دیگر مدعی شد دولت قبلی آمریکا در چارچوب این توافق 1.

8 میلیارد دلار به ایران پول نقد تحویل داده است.

فارس افزود: ترامپ در سخنانش بامداد چهارشنبه درباره خروج از برجام گفت: ما این توافق را خاتمه دادیم.

آنها (ایرانی ها) وقتی داشتند این توافق را امضا می کردند فریاد مرگ بر آمریکا سر می دادند.

یادتان می آید؟ [می گفتند] مرگ بر آمریکا! دولت ترامپ 18 اردیبهشت ماه سال گذشته به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و تحریم های معلق شده به موجب این توافق را علیه ایران احیا کرد.

این تحریم ها از مردادماه و آبان ماه سال گذشته اجرایی شده اند.

تصمیم ترامپ برای اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران با مخالفت های زیادی در سراسر جهان رو به شده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی به مخالفت با آن برخاسته است.

دولت آمریکا ادعا می کند هدف از تحریم ها اعمال فشار بر حکومت ایران است، اما ترامپ ساعاتی قبل تر، هنگام سوار شدن به هواپیما برای عزیمت به ایالت آیووا اعتراف کرد که هدف اصلی تحریم ها نشانه گرفتن معیشت مردم ایران است.

ارسال پیام به ایران با فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، دستیار وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای که قرار است در یک جلسه استماع کنگره قرائت کند گفته که یکی از اهداف فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال پیام به ایران است.

کلارک کوپر ، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی و نظامی قرار است ساعت 10 صبح چهارشنبه به وقت محلی (18:30 به وقت تهران) در یک جلسه کمیته امور خارجی حاضر شود.

محور جلسه، اقدام دولت دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا در دور زدن کنگره آمریکا برای تسریع فروش سلاح به عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای منطقه است.

دولت آمریکا سوم خرداد ماه سال جاری با بهانه کردن تشدید تنش ها با ایران و اعلام وضعیت اضطرار در رابطه با ایران روند فروش چندین میلیارد دلار سلاح به این کشورها را تسریع کرد.

**گروه نشریات خبری **پژوهشم **9054**1025
کلید واژه ها: آمریکا - ایران - تحریم - رسانه - اروپا - وزیر خارجه آلمان - ایران و آمریکا - اصلاح طلب - گزارش - مالی - بین المللی - وزیر خارجه - ایرانی - شعار مرگ بر آمریکا - کشور - تهران - اصلاح - آینده - کشورهای اروپایی - اروپایی - سازمان ملل متحد - رسانه های داخلی - حاشیه خلیج فارس - مرگ بر آمریکا - ایالات متحده - خبرگزاری ها - آمریکایی ها - آلمان - سیاسی - امروز

آخرین اخبار سرویس:
استخدام تعدادی راننده با اتومبیل جهت آژانس در کرج

لایحه یک فوریت ضرایب تعدیل عوارض ساختمان مصوب شد

ورود دانشجویانی که شهریه ندادند به جلسه امتحان ممنوع

استخدام شرکت برادران احسان نیا

نشست مشترک مدیرعامل شرکت مس با نماینده مردم رفسنجان

ممانعت از تحصیل فرزند، مجازات دارد

دهه کرامت با محوریت خدمت کریمانه و مهربانی با اهل بیت (ع) دنبال شود

گیلان مجری طرح سفیران اجتماعی می شود

وضعیت گزارش سقوط هواپیمای تهران – یاسوج تعیین تکلیف شود

آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه

سفیر انگلیس در ایران خبر احضارش به وزارت خارجه را تکذیب کرد

دعوت قالیباف از جوانان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس

حضور زنان در هیئت اجرایی ونظارت انتخابات شورایاری ها

کواکبیان بنفع فلاحت پیشه کنار کشید/رای گیری بین بروجردی و ذوالنور

جلسه علنی امروز مجلس پایان یافت/ جلسه بعدی، صبح فردا

نخستین همایش کمیته تخصصی حقوق شهروندی خراسان رضوی

واکنش حاجی دلیگانی به عدم انتشار گزارش سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

کواکبیان بنفع فلاحت پیشه کنار کشید

توضیحات تأمین اجتماعی البرز درباره پرداخت نامنظم حقوق بازنشستگان

ارتقای ساختار سازمانی کلانتری ها و پاسگاه ها در دستورکار پلیس

تلاش متولیان فرهنگی برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان جوانان

برگزاری شورای فرهنگ عمومی نیشابور

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای کاهش تعهدات هسته ای

پربیننده ترین خبر های استان ها

عباس عبدی: نجفی سه اشتباه کرد

پیشنهاد علی مطهری به رییس قوه قضاییه

کواکبیان به نفع فلاحت پیشه انصراف داد

بازدید علی لاریجانی از نمایشگاه پارک فناوری پردیس

لاریجانی: حمله مشکوک به نفتکش ها مکمل تحریم های آمریکا علیه ملت ایران است

رییس جمهور وزرا را موظف به برنامه اصلاح ساختاری در سطح دستگاه های اجرایی کند

درخواست یک نماینده برای اجرایی شدن پروژه احداث بزرگراه تبریز- اهر- هریس

بررسی اثرات تنش خشکی بر آناتومی ریشک و ارتباط آن با عملکرد در ارقام مختلف گندم ((Triticum aestivum L و جو ( Hordeum vulgare)

اولین اظهارنظر بانوی آمر به معروف گیلانی

آغاز بی پایان داستان زمینیان

افشاگری مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس

ترابی در پرسپولیس می ماند

محسن هاشمی در زیست شبانه پایتخت شرکت می کند؟

روایتی از دستان بسته در «غواص ها بوی نعنا می دهند»

جذب مدرس در مراکز تازه راه اندازی شده کانون زبان ایران

فرمانده ناجا: نیروی انتظامی موافق افزایش تمدید گذرنامه ها به مدت 10 سال است

ستاد اجرایی فرمان امام 1000 بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شیراز اهدا کرد

خطوط قرمز عامل اصلی بی رونقی مطبوعات ایدئولوژی های گذشته نباید مانعی برای تلاش مطالبات زنان شود

قفقاز و روسیه به برجام پایبند هستند/ آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی

تشکیل مجمع مشورتی جوانان در آینده نزدیک در استان اردبیل

تلاش در راستای تقویت باورهای سیاسی و اجتماعی مردم

ذاتمندی ارسطویی با دین ناسازگار است/ کفرآوربودن یکسان انگاری ماهیت پیامبر(ص) با دیگران

سَرخوردگی و ...

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان ایلام در پی درگذشت طلبه جهادی

اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه

پیشنهاد ایران به روسیه برای ساخت فرودگاه

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ 3 تبصره بدون رأی گیری| قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده| قضات متهمان سیاسی را متهم امنیتی معرفی می کنند| پیشنهادی به رییس قوه قضاییه

مدیرمسئول هفته نامه امید جوان مجرم شناخته شد

استخدام اپراتور cnc چوب در محدوده محمدشهر

استخدام تعدادی کارت پخش کن جهت کار در محدوده قاسم آباد

استخدام نیروی اداری و مشاور تحصیلی جهت یک دبیرستان در مشهد

استخدام نقاش ماهر جهت رنگ آمیزی خودرو، قلم گیری و لیسه کاری

استخدام تراشکار ماهر صفحه تراش در شرقِ تهران

اجرای فن اصیل ایرانی در مسابقات جهانی کشتی پس از 50 سال+فیلم

استخدام تعدادی اپراتور CNC فرز بصورت روزکار و شب کار در تهران

مشمولان غایب برای قسط بندی جریمه غیبت زودتر اقدام کنند

استخدام کارشناس مامایی یا روانشناس جهت کلینیک ترک اعتیاد در البرز

استخدام کافه رستوران پیا

ماموریت «لاریجانی» به کمیسیون صنایع درباره ساماندهی وضعیت کالا های اساسی

ساعدی: 240 خانوار در دشت آزادگان بر اثر سیل، هنوز در بلاتکلیفی هستند

استخدام انباردار با سابقه کاری مرتبط در شرکت تولیدی

بازدید مدیر حوزه علمیه کاشان از خبرگزاری حوزه

کی روش: راه های نفوذ آرژانتین را بستیم/ بهترین بازیکن زمین، تیم من بود

هفت اشتباه رایج در امدادرسانی؛ مصدوم را به کشتن ندهید!

شافعی در سمت ریاست اتاق بازرگانی ایران ابقا شد

چطور می توان سلول بنیادی اهدا کرد؟

میزبانی مازندران از نخستین جشنواره قصه گویی کتابخانه های عمومی کشور

کودکان بی هویت عامل افزایش آسیب های اجتماعی

ترامپ توسط آبه شینزو پیام جنگ به مقامات ایران فرستاد؟

چرا طرح تشکیل وزارت بازرگانی از دستورکار مجلس خارج شد/گام بعدی دولت برای تسهیل واردات

رییس دادگستری بستان آباد: پرونده شرکت داروسازی زهراوی در مرحله تجدید نظر است

عضو شورای اسلامی شهرستان دیر: جاده ساحلی بردخون مرگبار است

بازدید سرزده رییسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

حمله های مشکوک و دشمنان ناشی

خودسازی ، اخوت دینی و تمدن اسلامی ، شعار حج امسال

چرا برخی از بازنشستگان، همچنان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هستند؟

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ سه تبصره بدون رأی گیری| قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده است| قضات همه متهمان سیاسی را متهم امنیتی معرفی می کنند| پیشنهاد به رییس قوه قضاییه

«ستاد فرهیختگانش» آرزوست

حضور زنان در بخش اجرا و نظارت شورایاری ها تصویب شد

جاری ماندن زاینده رود مطالبه به حق مردم اصفهان

ایران و عربستان موضوع حج را جدا از مسائل سیاسی مدیریت می کنند

استاندار آذربایجان شرقی تعطیلی کلیسای انجیلی آشوری تبریز را بررسی کند

ادامه ممنوعیت ورود عضو شورای شهر فردیس به جلسات شورا

موافقت اعضای شورای شهر تهران با حضور زنان در ارکان اجرایی و نظارت شورایاری ها

موضع رهبر انقلاب در برابر آمریکا نشان از قدرت ولایت دارد

عزم بنیاد برکت برای زدودن محرومیت از چهره سیستان و بلوچستان

نیروی انتظامی با تدبیر بحران زلزله و سیل را مدیریت کرد

محرومیت زدایی سپاه از روستاهای استان مرکزی

غلامحسین شافعی رییس پارلمان بخش خصوصی در دوره نهم شد

هدایایی برای سیل زدگان در شیراز

پیشنهاد علی مطهری به رییس قوه قضاییه

استخدام مدرس خیاطی و طراحی لباس در البرز

بالغ بر 9500 جلد کتاب به مناطق سیل زده اهدا می‎شود

تشکیل جلسات دیدار نمایندگان و وزرا در روزهای دوشنبه

نقش Router در مسیریابی

بازدید سرزده رییسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

مانور سیاسی آمریکا با تهدید به تحریم اینستکس

مانور سیاسی آمریکا با تهدید به تحریم اینستکس