مطالب مرتبط:
آتش گرفتن اتوبوس مسافربری در جاده همدان به تهران فرار به موقع مسافران از شعله های آتش
عکس: راننده نیسان در شعله های آتش سوخت
آتش اختلاف میان سران یونایتد و مورینیو را شعله ورتر می شود!
آتش بازار مسکن را چه کسی شعله ور می کند/ سکوت و انفعال مسئولین در برابر رشد نجومی قیمت ها
انفجار در شهرک شریعتی / نجات جان سه شهروند از میان شعله های آتش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 ساعت 13:312019-06-12سياسي

«خلیل» در شعله های آتش محبوب خدا شد


ایرنا - «خلیل» دلداده دوست بود و برای رسیدن به مقام دوستی بت های درونش را شکست و در شعله های آتش تکفیریان زمانه، محبوب خدا شد.

- بندرعباس - ایرنا - خلیل دلداده دوست بود و برای رسیدن به مقام دوستی بت های درونش را شکست و در شعله های آتش تکفیریان زمانه، محبوب خدا شد.

آیا هیچ دیده ای که دوستی، مشتاق ملاقات دوست خود نباشد؟ درحالی که خلیل خدا بودن شرط نخستش رفاقت و دوستی است؛ از دوستی با کودکان و ترحم بر آنها تا مهمان نوازی از بزرگان، خویشان و دوستان.

جابر بن عبدالله انصاری می گوید: از پیامبر خدا شنیدم که می فرمود: خداوند، ابراهیم را به دوستی (خود) برنگزید مگر برای آنکه (دیگران را) اطعام می کرد و شب هنگام که مردم خواب بودند، نماز می گزارد.

خلیل (شهید تختی نژاد) دومین شهید مدافع حرم هرمزگان نیز بسیار مهمان نواز بود و دست رد به سینه کسی نمی زد.

او برای بیدار کردن شب زنده داران پیشقدم بود، خود اهل نماز بود و سحرها همیشه بیدار می ماند و نمی خوابید تا خانواده اش برای سحر و نماز خواب نمانند.

خلیل بت های درونش را شکسته بود و خود را پذیرای جنگیدن با سختی و رنج های جنگی کرده بود که عاملانش با کفر و تکفیر، سربریدن و آتش زدن مأنوس بوده و هستند.

او نیز همچون خلیل الله خود را به آتش کفر تکفیریان زمانه انداخت تا دل مادری از به آتش کشیدن خانه اش آتش نگیرد، خود را به آتش کفر تکفیریانی انداخت که سربریدن برایشان لذت بود و رقصیدن با هوس های شیطانی درونشان سرگرمی.

خلیل اما از هیچ کوششی برای زنده ماندن مردمی که فرسنگ ها از او فاصله داشته اند، فروگذار نکرد.

خدا خلیل را دوست خود برگزید او اینک خودش را به آتش تسلیم کرد و قلبش را به رحمان داد، به سوی الله شتافت و اسوه ای نیکو نام گرفت.

خلیل در ماه مبارک رمضان (تیرماه 97) در نخستین شب قدر و آن هنگام که مولای متقیان علی (ع) از ضربت شمشیر جهالت، ندای فزت رب الکعبه را زمزمه کرد، در آتش کفر تکفیریان سوخت و پروانه وار روحش آسمانی شد و به معبود رسید.

خلیل ابراهیم خلیل بود خلیل تختی نژاد یکی از جوان ترین مدافعان حرم حضرت زینب (س) نیز هم چون ابراهیم خلیل الله؛ پیامبری که نشان رفاقت گرفت، با شهادت خود مدال خلیل اللهی را درماه رمضان ماه بندگی و اطاعت از معبود به گردن آویخت و برای رسیدن به معبود افتخار شهادت را نصیب خود کرد.

خلیل در کلام پدر هم چون ابراهیم خلیل بود که به قربانگاه دشمن رفت و تنش آتش گرفت و چون پروانه سوخت.

محمد تختی نژاد، پدر شهید خلیل تختی نژاد می گوید: دعای من هم این است که خدا این قربانی را از ما قبول کند، هیچ خواسته ای نداریم فقط از مردم می خواهیم که دعا کنند خدا قربانی من (خلیل) را از ما قبول کند.

حالا محله آیت الله غفاری (شهناز قدیم) رنگ و بوی دیگری به خود گرفته، این محله به بوی عطر شهیدی مزین شده که دوستی و رفاقتش زبانزد همه است.

جوانی 24 ساله ای که همه از خوش خویی و مهربانی اش می گویند.

می گویند آنقدر، سربه زیر، شوخ طبع و مهربان بود که حتی اگر کودکی یک ساله چیزی از او می خواست، دریغ نمی کرد.

پدر از شخصیت پسر شهیدش به عنوان یک شخصیت هیأتی یاد می کند که از همان ابتدای ورود به جامعه روحیه فرهنگی داشته و به فرهنگ قرآنی علاقه مند بود.

می گوید: بدون مبالغه من و خلیل واقعاً با هم رفیق بودیم، باهم کشتی می گرفتیم و روابط نزدیکی داشتیم.

خلیل از همان دوران ابتدایی علاقه زیادی به فراگیری قرآن از خود نشان می دهد، پدر او را در موسسه علوم قرآنی ابوتراب ساقی کوثر در کلاس های درس عباس بشیری تختی ثبت نام کرد و عشق و علاقه خلیل به قرآن تا جایی است که یکی از شاگردان ممتاز استاد بشیری می شود.

او هم چنین علاقه زیادی به هیأت های عزاداری در مکتب زهرا (س) بندرعباس از خود نشان می دهد و از پدرش بارها می خواهد که برای نوحه خوانی به این هیأت عزاداری برود.

پدر می گوید: خلیل در قدرت جذب دوستان بسیار موفق بود و حتی زمانی که شهید شد تازه فهمیدیم خلیل به خاطر اخلاق خوب و مهربان بودنش دوستان زیادی داشته است.

پدر شهید اما خدا را شکر می کند که شهادت نصیب خانواده اش شده و معتقد است با شهید شدن خلیل خانواده اش نیز بیشتر به خدا نزدیک شده اند.

خلیل هر چند که عشق و علاقه اش برای رفتن به سوریه را بارها به زبان آورده بود اما نخستین بار که به سوریه می رود به خانواده از رفتنش حرفی به میان نمی آورد، می گوید یک دوره آموزشی در تهران دارم و راهی تهران می شود.

خلیل زمانی که تماس می گرفت صدایش ضعیف بود اما به پدر و مادرش می گوید من در قم یا تبریز هستم اینجا آنتن نمی دهد، می گفت به من زنگ نزنید خودم تماس می گیرم.

نمی خواست مادرش دل نگران باشد.

اولین بار خانواده شهید خلیل از طریق یکی از همرزمانش که برای افطار به منزل شأن می آید، از رفتن او به سوریه باخبر می شوند.

گفت: پسرتان سوریه است، زمانی که برگشت اما خیلی خوشحال شدیم و با خلیل شوخی می کردیم نمی خواستیم به رویش بیارویم که چرا بدون خبر رفته است.

پدر شهید تختی نژاد گفت: از اینکه پسرم یک مدافع حرم بود، خوشحال بودم از ابتدا نیز بنده و خانوادم راضی به این رشادت بودیم و از رفتنش ممانعت نکردم، مرحله دوم خداحافظی کرد و گفت می خواهم بروم سوریه، گفتم برو حضرت زینب (س) پشت و پناهت.

اما مرحله سوم خلیل برای رفتن بسیار عجله دارد با اینکه زمان رفتنش نبوده اما با اصرار می خواهد خود را به منطقه برساند و از قافله جانبازی دور نماند.

خیلی برای رفتن عجله داشت مادر خلیل که در دلش غوغایی به پاست اما حرف هایش را با لبخند و خنده ای دلنشین ادامه داد.

زهرا هاشمی تختی می گوید: اولین بار قبل از اینکه به سوریه برود برای اینکه رضایت مرا را بگیرد رفتن به سوریه اش را با شوخی مطرح می کرد، می گفت بابا را هم ثبت نام می کنم دو تایی می رویم.

چند روز قبل از آخرین سفر خلیل به سوریه می بیند که خلیل کاغذهایی در دست دارد و درحال نوشتن است با خود فکر می کند شاید خلیل درحال نوشتن وصیت نامه باشد، بعد کاغذها را که خلیل درون میز تلویزیون می گذارد را وارسی می کند اما وقتی می بیند از وصیت نامه خبری نیست مادر این بار دلش قرص می شود.

می گوید: بعد از دو دوره رفتنش این بار دلم قرص و محکم بود و هیچ وقت به شهادتش فکر نمی کردم، اما بیشتر از ما عمویش خیلی نگران بود، همیشه می پرسید خلیل زنگ نزده است؟ آخرین مرحله اما مادرش او را تا فرودگاه همراهی می کند، می گوید: خیلی برای رفتن عجله داشت و اصرار کرد که وارد سالن انتظار نشوید تا پرواز زمان ندارم، باید زود بروم.

پدر خلیل که خودش هم آرزوی شهادت دارد، می گوید: از خدا می خواهم که مرگ من هم مثل خلیل به شهادت ختم شود.

شهید خلیل تختی نژاد سومین فرزند خانواده محمد تختی نژاد 10 مرداد سال 72 در محله آیت الله غفاری بندرعباس (شهنازقدیم) به دنیا آمد و در محله کمربندی بزرگ شد تا به سن 24 سالگی رسید.

شهید خلیل وقتی یکساله بود به دلیل شغل پدرش که نظامی نیروی انتظامی بود به همراه خانواده به کردستان می روند و تا سال 74 در این استان زندگی را سپری می کند.

او تا پنجم دبستان را در مدرسه بلال درس خواند و مقطع راهنمایی را در محله سه راه برق در مدرسه امیرکبیر گذراند.

دبیرستان تا پیش دانشگاهی را در رشته تجربی در مدرسه شهید ذاکری بندرعباس ادامه داد و بعد از آن وارد دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) شد.

شهید تختی نژاد مقطعی را در شهرستان های خمیر و قشم خدمت می کرد.

وی یکی از جوان ترین شهیدان مدافع حرم حضرت زینب (س) است که در سه مرحله به سوریه رفت عازم و آخرین مرحله ماه شعبان امسال راهی سوریه شد و درحالی که 24 ساله بود، 14 خرداد همزمان با 19 ماه مبارک رمضان رمضان در نبرد با تروریست های تکفیری در منطقه درعا در سوریه به شهادت رسید.

خلیل تختی نژاد دومین شهید مدافع حرم از استان هرمزگان و فرمانده عملیاتی، در منطقه درعا سوریه به شهادت رسید.

مزار پیکر پاک این شهید جوان در روستای تخت بندرعباس قرار دارد.

نخستین سالگرد دومین شهید مدافع حرم هرمزگان پنجشنبه 23 خرداد همزمان با نماز مغرب و عشا با حضور سردارسرتیپ پاسدار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) خرمشهر و حبیب عبدالهی جانباز مدافع حرم در کنار مزار این شهید برگزار می شود.


کلید واژه ها: دوستی - محبوب - ماه مبارک رمضان - سربریدن - خواب - شهید - پروانه - نماز - شکست - شهادت - ایرنا - رمضان - مدافع - مدافع حرم - جوان ترین - بندرعباس - زنده - مردم - نشان - هرمزگان - عبدالله - خانواده - آتش زدن - انصاری - نخستین - کودکان - قربانی - همیشه - تسلیم - مبارک

آخرین اخبار سرویس:
دانلود آهنگ جدید بامداد بنام مبهوت

درخواست مادر شیرمحمدعلی از رییس قوه قضاییه/ اعزام ناو بریتانیایی به خلیج فارس/ کناره گیری کواکبیان و بروجردی از نامزدی ریاست کمیسیون امنیت ملی/ ارائه گزارش گام اول کاهش تعهدات برجامی از سوی سازمان انرژی اتمی

مدل جدید آبستراکسیون طیف مقابل ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

آغاز گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران از فردا

سخنگوی دولت: زنگنه از وزرای کلیدی دولت است

تغییرات در شهرداری تهران

واکنش سخنگوی دولت به ماجرای پاکت زرد همراه نخست وزیر ژاپن در دیدار با رهبر معظم انقلاب

واکنش سخنگوی شورای تهران به ابهام ها در صیانت از باغات

لاله های گمنام مهمان خراسان شمالی می شوند

فرمانده سپاه نینوا گلستان: خدمات جهادگران در دفاع مقدس فراموش شدنی نیست

پاسخ سخنگوی شورای شهر تهران به انتقادات در خصوص عملکرد شورا از صیانت باغات

امر به معروف و نهی از منکر سیاسی جلوه نکند

توییت جدید بعیدی نژاد درباره تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین اتخاذ نشده است

استاندار: قم رتبه برتر کشور در مبارزه بامواد مخدر شد

مساله حجاب نیازمند اقدام های فرهنگی است

دانلود آهنگ جدید گروه ایهام بنام تاب و تب

رییس مجلس نمایندگان آمریکا: با ایران جنگ نداریم

جزییات نظرشورای نگهبان درباره اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت گروه های سیاسی

پشت پرده عدم برگزاری انتخابات هیأت رییسه کمیسیون «امنیت ملی» مجلس

تاکید رییس جمهور بر رفع موانع توسعه بوم گردی

تقدیر حضرت آیت الله علوی گرگانی از حضور پرشور طلاب در موضوع سیل اخیر کشور

برگزاری نشست بین‎المللی روان‎شناسی در نیرو های مسلح/ بررسی عملیات روانی و مدیریت بحران های روانی در نیرو های نظامی

تمام امکانات جهت حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

اجتماع ملی برای انتخابات 2020 شهرداری های فرانسه

آیین یادبود، روضه خوانی و ترحیم ساعت غیر اداری در یزد برگزار شود

34 نفر از محکومین تعزیرات حکومتی خوزستان مورد عفو قرار گرفتند

پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

سیک های هند مانع از تخریب مسجد 100 ساله در پنجاب شدند

پلوسی: قطعا میلی به جنگ با ایران نداریم

یادداشت عباس سلیمی نمین درباره نامه 225 نفر: خدمتی به ترامپ؛ خیانتی به وطن

34 نفر از محکومین تعزیرات حکومتی خوزستان مورد عفو قرار گرفتند

عبدالرضا داوری همسرش را به مناظره در اتاق شیشه ای دعوت کرد

خدمتی به ترامپ؛ خیانتی به وطن

حملات تند صفارهرندی به سعید حجاریان

برخی مدیران، شفافیت را تنها در حد یک شعار می پسندند/ نام دستگاه هایی که با اجرای طرح جامع مالیاتی همکاری نکردند را ببینید!

معتقدیم لوایح FATF به نفع مردم ایران است

ترامپ بر سر دو راهی

از میان خبرها

پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

بودجه 97 صددرصد محقق شد

خطبه های نماز جمعه امام جمعه فقید البرز منتشر می شود

تصویب 3 لایحه در خصوص موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر/ تأکید رییس جمهور بر توسعه گردشگری در کشور

جاستین بیبر اعتراف کرد: به چالش کشیدن تام کروز فقط یک شوخی بود!

عضویت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در شورای هماهنگی مراکز لرزه نگاری و شتاب گذاری کشور

اهدای 1000 بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شیرازی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

هفته قوه قضاییه فرصتی مناسب برای آگاهی مردم از اقدامات قضایی است

ترامپ بر سر دوراهی

برقراری ارتباط با کشور های همسایه فرصت های طلایی را پیش روی ایران قرار می دهد

نشست هم اندیشی با رییس مرکز وکلا

مدلی جدید از آبستراکسیون علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

بزرگداشت سردار نصیری فردا برگزار می شود

عناب؛ پایه اقتصاد خانواده های خراسان جنوبی

تغییر شهرداران سه منطقه تهران با حکم حناچی

هدف از حمله به نفتکش ها در دریای عمان و متهم کردن ایران

حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون آموزش

در جلسه هیات دولت به ریاست حسن روحانی چه گذشت؟

یمن: سلاح دوربردی در اختیار داریم که هیچ کشوری در منطقه ندارد

مدیریت جهادی تنها راه غلبه بر مشکلات و عبور از بحران ها است

بدون هیچ محافظه کاری و دلهره، وظایف حساس تاریخی خود را ایفا می کنیم

اظهارات کدخدایی و فراخوان قالیباف در صدر اخبار انتخاباتی کشور

آبستراکسیون⁩ علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

سفارت آمریکا نماینده سابق مجلس بحرین را نپذیرفت

واکنش ها به یک دیدار

زنگنه از وزرای کلیدی دولت است و از وزارت نفت نمی رود

توضیحات سخنگوی دولت درباره پاکت زرد همراه شنیزو آبه

سالگرد شهدای موتلفه اسلامی برگزار شد

پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می خواهیم آنها را تحریک کنیم

وزیر بهداشت: تمام مصوبات کمیسیون های غذا و دارو اطلاع رسانی می شود

معرفی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد

افشای ماهیت مهمان های ایرانی جشن تولد ملکه انگلیس + فیلم

افشای ماهیت مهمان های ایرانی جشن تولد ملکه انگلیس

حسین الله کرم دچار سانحه شد

انتخابات هیأت رییسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

آبستراکسیون⁩ علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

نشست خبری سخنگوی دولت

نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات احتمالا منتفی می شود

استخدام نیروی مشاوره، جذب، بازاریابی حضوری و تلفنی در تهران

استخدام نیروی تراکت پخش کن جهت یک موسسه در تهران

استنخدام نیروی خانم و آقا جهت واحد اداری در یک موسسه

ایالات متحده آمریکا اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است

سلیمی: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه جایی مهره ها

پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می خواهیم آنها را تحریک کنیم

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور کار قرار گرفت

ارتش یمن: سلاحی داریم که هیچ کشوری در منطقه عربی ندارد

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور کار طرح اصلاحات

شناسایی 57 نقطه حادثه خیز در راه های تهران/ شرق تهران حادثه خیزترین نقطه استان

نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات احتمالا منتفی می شود

استخدام نیروی پشتیبان در کانون فرهنگی آموزش قلم چی

روسیه: برجام نباید به ابزاری برای ایرادگرفتن از ایران تبدیل شود

مدیریت جهادی کلید غلبه بر مشکلات و بحران است

حمایت از زبان ابوزیدآبادی کلید خورد

آخرین اخبار از استانی شدن انتخابات مجلس

معاونان استاندار فارس: اجرای طرح های نیمه تمام کازرون شتاب گیرد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی

امحای زباله های بیمارستانی تا 5 تن با کمک فناوری پلاسما ممکن شد

اصلاح ساختار شهرداری با چابک سازی

پیام هسته ای ایران از قلب رآکتور اراک

بررسی شیوه نامه همکاری اعضای هیأت علمی با مراکز علمی خارجی

جذب و استخدام 20 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

«خلیل» در شعله های آتش محبوب خدا شد

«خلیل» در شعله های آتش محبوب خدا شد