مطالب مرتبط:
دانشگاه شیراز میزبان کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی است
کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی در دانشگاه شیراز برگزار می شود
با حضور رییس جمهور؛ سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز به کار کرد
آغاز به کار نخستین کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی
کنفرانس بین المللی اسلام و غرب در قاهره آغاز به کار کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 ساعت 13:212019-06-12سياسي

دومین کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفیت در نظامهای دانشگاهی آغاز به کار کرد


ایرنا- دومین کنفرانس بین المللی و سیزدهمین کنفرانس ملی ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی چهارشنبه 22 خردادماه در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)آغاز به کار کرد که تا فردا ادامه خواهد داشت.

- شیراز- ایرنا- دومین کنفرانس بین المللی و سیزدهمین کنفرانس ملی ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی چهارشنبه 22 خردادماه در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)آغاز به کار کرد که تا فردا ادامه خواهد داشت.

محمدجواد دهقانی، رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، برگزاری این همایش را همکاری مشترکی با دانشگاه شیراز عنوان کرد و افزود: تلاش شورای سیاستگذاری همایش بر برگزاری مناسب آن بوده است و امید است دستاوردهای آن به صورت مستقیم در تصمیم گیری و تصمیم سازی سازی نظام آموزشی به کار گرفته شود.

رییس دانشگاه شیراز نیز در این نشست بیان داشت: نظام آموزش عالی ایران بعد از چند دهه توسعه کمی نیازمند توجه جدی و پایدار به کیفیت است.

حمید نادگران با بیان اینکه درزمینه توسعه کمی راه های سعی و خطا کم نرفته ایم، افزود: گرچه در این سال ها پوشش عادلانه آموزش عالی از اهداف نظام آموزش عالی ایران بوده است، بی توجهی به بعضی حداقل ها ما را با چالش های بزرگی مواجه کرده است که باعث شده آمایش آموزش عالی همزمان با آمایش سرزمینی مورد توجه قرار گیرد.

گفتمان کیفیت نیازمند همه جانبه نگری، برنامه محوری و سیاست گذاری است وی بیان کرد: گفتمان کیفیت در آغاز راه نیست؛ اما نیازمند همه جانبه نگری، برنامه محوری و سیاست گذاری مدون، پویا و پایدار است.

نادگران با بیان اینکه در این راه شناخت و ایجاد کیفیت توسعه، بهبود ارتقای کیفیت، ارزیابی و پایداری و نیز تضمین کیفیت اهمیت دارد، گفت: در این میان، ارزیابی و پایداری مستمر کیفیت از دیگر شاخصه ها بااهمیت تر است که باید از مسیر درست علمی و مبتنی بر شاخص های خرد و کلان صورت گیرد.

رییس دانشگاه شیراز اضافه کرد: این ارزیابی در مقوله های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی شاخص های خود را می طلبد و باید شامل توان رصد فارغ التحصیلان، مسئولیت درحوزه آموزشی، پژوهشی و چگونگی مهارت آفرینی باشد.

وی با اشاره به اینکه خطاهای گذشته در توسعه کمی مراکز آموزش عالی نباید تکرار شود، گفت: فرصت سعی و خطا از دست رفته است و انتخاب مسیر درست مبتنی بر برنامه ارزیابی باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس داشنگاه شیراز: حوادث اقتصادی و اجتماعی نباید پایداری کیفی دانشگاه ها را خدشه دار سازد و باید مبتنی بر استانداردهایی قابل قبول، همیشه رصد، بررسی و اصلاح شود نادگران عنوان کرد: حوادث اقتصادی و اجتماعی نباید پایداری کیفی دانشگاه ها را خدشه دار سازد و باید مبتنی بر استانداردهایی قابل قبول، همیشه رصد، بررسی و اصلاح شود.

وی با بیان اینکه هر واحد دانشگاهی باید از حداقل پایداری کیفی برخوردار باشد، گفت: پایدار کیفی و تضمین کیفیت نیز دو مقوله جداست و در این میان، ضمانت کیفیت می تواند در اغلب مواقع قابل وصول باشد؛ اما اینکه همیشگی و قابل رصد هم باشد، موضوعی است که باید به آن پرداخته شود.

دبیر کمیته دائمی کنفرانس ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی نیز در این نشست با بیان اینکه همایش ارزیابی کیفیت از سال 1373 آغاز شده است، گفت: این همایش امروز پس از گذشت 25 سال به درخت تناوری بدل شده است.

عباس بازرگان با اشاره به پیشینه برگزاری این همایش عنوان کرد: از سال 1375 تا سال 1398 رویکردهایی را در این همایش ها به کار بردیم؛ اما از برنامه ریزی تا اجرا فاصله بسیاری داریم و اگر توان انجام آن را نداریم باید کنار بکشیم.

وی عنوان کرد: امروز بیش از گذشته به ارزیابی کیفیت دانشگاه ها نیازمندیم؛ چراکه باید اطمینان یابیم انسان هایی توانمند و آگاه توسط آموزش عالی تربیت می شوند.

در عملکرد آموزش عالی تناقض وجود دارد عضو هیأت علمی دانشگاه تهران فراهم کردن آموزش با کیفیت برای همه و ایجاد فرصت برابر را یکی از نکات مهم در این عرصه دانست و گفت: در این میان، تناقضی در آموزش عالی ما وجود دارد و آن اینکه همه باید از عدالت آموزشی برخوردار شوند؛ اما کنکور برگزار می کنیم و می گوییم صندلی خالی داریم.

بازرگان ضافه کرد: اگر مدیران و مسئولان به کیفیت اهمیت دهند، می توان برگزاری این همایش ها را بااهمیت دانست.

وی با بیان اینکه هنوز برای نهادینه کردن ارزیابی و بهبود کیفیت فرصت داریم، اضافه کرد: نیمی از جمعیت 18 تا 24 ساله ما در دانشگاه ها هستند؛ درحالیکه اطلاعی از کیفیت یادگیری آن ها نداریم؛ همچنین از عملکرد دانش آموختگان دانشگاهی نیز بی اطلاع هستیم و دستاوردهای یادگیری آن ها را در مقایسه با دیگر کشورها نمی دانیم.

استاد دانشگاه تهران: اینکه در المپیادها چه مقام هایی کسب می کنیم دال بر کیفیت آموزش عالی نیست این استاد دانشگاه اظهار کرد: اینکه در المپیادها چه مقام هایی کسب می کنیم دال بر کیفیت آموزش عالی نیست.

دبیر کمیته دائمی این کنفرانس رویکردهای ارزیابی کیفیت را در سه زمینه تدریس، ارزیابی درونی و ارزیابی بیرونی دانست و گفت: وزارت علوم سطح بندی دانشگاه هارا آغاز کرده است که قدم اول بهبود کیفیت است و باعث می شود آرمان ها، مأموریت ها و رسالت دانشگاه های مختلف روشن شود.

وی ادامه داد: این رویکردها باید به اقدام برای بهبودی بینجامد.

مسیر واقعی توسعه در دانشگاه منفعل طی نخواهد شد معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه و دانشگاهیان باید بر آرمان های خود تکیه کنند، گفت: باید برای پیشرفت و توسعه دانشگاه ارزش قائل شد و آن ها را کیفی و بالنده و پویا کرد.

عبدالرضا قاسم پور ادامه داد: مسیر واقعی توسعه در دانشگاه منفعل طی نخواهد شد.

امید ما برای بالندگی و افتخار و توسعه به مفهوم واقعی به دانشگاه و مراکز علمی و تحقیقاتی است.

دولت نیز از صدای رسای آن ها استقبال می کند و با گوش باز پذیرای سخنان آنان است.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: دانشجویان می توانند درراستای رونق تولید که سیاست اولیه نظام و دولت تدبیر و امید است، گام های مناسبی بردارند.

وی افزود: دوران کمیت گرایی تمام شده و امروز باید کیفیت دانشگاه ها را از طریق آمایش آموزش عالی و مأموریت گرا کردن دانشگاه ها پیگیری کنیم؛ همچنین بازنگری در سرفصل ها و برنامه های آموزشی در این حوزه ضروری است.

قاسم پور با بیان اینکه راه اندازی نهادهای مستقل ارزیابی کیفیت دانشگاه ها اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: شکل گیری نهادهای مستقلی که کیفیت آموزش را رصد کنند، برای بهبود وضعیت دانشگاه ها امری مهم تلقی می شود.

این رویداد بین المللی علمی با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای پژوهشی داخلی و خارجی با همکاری مشترک دانشگاه شیراز و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شده است که به چهار محور اصلی مبانی و دیدگاه های نظری در ارتباط با ارزیابی و بهبود کیفیت در نظام آموزش عالی، نقش سیاستگذاری و مدیریت آموزش عالی در ارزیابی و بهبود کیفیت در نظام آموزش عالی، دنیای مجازی و فناوری های نوین و نقش آن در ارزیابی و بهبود کیفیت در نظام آموزش عالی و ارزیابی و بهبود کیفیت در نظام پژوهش و فناوری می پردازد.

به گفته قاسم سلیمی دبیر علمی این کنفرانس، 130 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که پس از بررسی کمیته علمی سرانجام 75 مقاله مورد پذیرش نهایی قرار گرفت.


کلید واژه ها: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام - دانشگاه - آموزش - کنفرانس - اطلاع رسانی - بین المللی - شیراز - نظام - پایداری - توسعه - عالی - علوم - برنامه - فناوری - چهارشنبه - رسانی - منطقه - اطلاع - شاخص - نظام آموزشی - اهمیت - همایش - تصمیم - اسلام - ایران - تصمیم گیری - صورت - درست - دانشجویی - جهان

آخرین اخبار سرویس:
آغاز گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران از فردا

سخنگوی دولت: زنگنه از وزرای کلیدی دولت است

تغییرات در شهرداری تهران

واکنش سخنگوی دولت به ماجرای پاکت زرد همراه نخست وزیر ژاپن در دیدار با رهبر معظم انقلاب

واکنش سخنگوی شورای تهران به ابهام ها در صیانت از باغات

لاله های گمنام مهمان خراسان شمالی می شوند

فرمانده سپاه نینوا گلستان: خدمات جهادگران در دفاع مقدس فراموش شدنی نیست

پاسخ سخنگوی شورای شهر تهران به انتقادات در خصوص عملکرد شورا از صیانت باغات

امر به معروف و نهی از منکر سیاسی جلوه نکند

توییت جدید بعیدی نژاد درباره تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین اتخاذ نشده است

استاندار: قم رتبه برتر کشور در مبارزه بامواد مخدر شد

مساله حجاب نیازمند اقدام های فرهنگی است

دانلود آهنگ جدید گروه ایهام بنام تاب و تب

رییس مجلس نمایندگان آمریکا: با ایران جنگ نداریم

جزییات نظرشورای نگهبان درباره اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت گروه های سیاسی

پشت پرده عدم برگزاری انتخابات هیأت رییسه کمیسیون «امنیت ملی» مجلس

تاکید رییس جمهور بر رفع موانع توسعه بوم گردی

تقدیر حضرت آیت الله علوی گرگانی از حضور پرشور طلاب در موضوع سیل اخیر کشور

برگزاری نشست بین‎المللی روان‎شناسی در نیرو های مسلح/ بررسی عملیات روانی و مدیریت بحران های روانی در نیرو های نظامی

تمام امکانات جهت حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

اجتماع ملی برای انتخابات 2020 شهرداری های فرانسه

آیین یادبود، روضه خوانی و ترحیم ساعت غیر اداری در یزد برگزار شود

34 نفر از محکومین تعزیرات حکومتی خوزستان مورد عفو قرار گرفتند

پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

سیک های هند مانع از تخریب مسجد 100 ساله در پنجاب شدند

پلوسی: قطعا میلی به جنگ با ایران نداریم

یادداشت عباس سلیمی نمین درباره نامه 225 نفر: خدمتی به ترامپ؛ خیانتی به وطن

34 نفر از محکومین تعزیرات حکومتی خوزستان مورد عفو قرار گرفتند

عبدالرضا داوری همسرش را به مناظره در اتاق شیشه ای دعوت کرد

خدمتی به ترامپ؛ خیانتی به وطن

حملات تند صفارهرندی به سعید حجاریان

برخی مدیران، شفافیت را تنها در حد یک شعار می پسندند/ نام دستگاه هایی که با اجرای طرح جامع مالیاتی همکاری نکردند را ببینید!

معتقدیم لوایح FATF به نفع مردم ایران است

ترامپ بر سر دو راهی

از میان خبرها

پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

بودجه 97 صددرصد محقق شد

خطبه های نماز جمعه امام جمعه فقید البرز منتشر می شود

تصویب 3 لایحه در خصوص موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر/ تأکید رییس جمهور بر توسعه گردشگری در کشور

جاستین بیبر اعتراف کرد: به چالش کشیدن تام کروز فقط یک شوخی بود!

عضویت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در شورای هماهنگی مراکز لرزه نگاری و شتاب گذاری کشور

اهدای 1000 بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شیرازی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

هفته قوه قضاییه فرصتی مناسب برای آگاهی مردم از اقدامات قضایی است

ترامپ بر سر دوراهی

برقراری ارتباط با کشور های همسایه فرصت های طلایی را پیش روی ایران قرار می دهد

نشست هم اندیشی با رییس مرکز وکلا

مدلی جدید از آبستراکسیون علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

بزرگداشت سردار نصیری فردا برگزار می شود

عناب؛ پایه اقتصاد خانواده های خراسان جنوبی

تغییر شهرداران سه منطقه تهران با حکم حناچی

هدف از حمله به نفتکش ها در دریای عمان و متهم کردن ایران

حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون آموزش

در جلسه هیات دولت به ریاست حسن روحانی چه گذشت؟

یمن: سلاح دوربردی در اختیار داریم که هیچ کشوری در منطقه ندارد

مدیریت جهادی تنها راه غلبه بر مشکلات و عبور از بحران ها است

بدون هیچ محافظه کاری و دلهره، وظایف حساس تاریخی خود را ایفا می کنیم

اظهارات کدخدایی و فراخوان قالیباف در صدر اخبار انتخاباتی کشور

آبستراکسیون⁩ علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

سفارت آمریکا نماینده سابق مجلس بحرین را نپذیرفت

واکنش ها به یک دیدار

زنگنه از وزرای کلیدی دولت است و از وزارت نفت نمی رود

توضیحات سخنگوی دولت درباره پاکت زرد همراه شنیزو آبه

سالگرد شهدای موتلفه اسلامی برگزار شد

پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می خواهیم آنها را تحریک کنیم

وزیر بهداشت: تمام مصوبات کمیسیون های غذا و دارو اطلاع رسانی می شود

معرفی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد

افشای ماهیت مهمان های ایرانی جشن تولد ملکه انگلیس + فیلم

افشای ماهیت مهمان های ایرانی جشن تولد ملکه انگلیس

حسین الله کرم دچار سانحه شد

انتخابات هیأت رییسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

آبستراکسیون⁩ علیه ⁧فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی

نشست خبری سخنگوی دولت

نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات احتمالا منتفی می شود

استخدام نیروی مشاوره، جذب، بازاریابی حضوری و تلفنی در تهران

استخدام نیروی تراکت پخش کن جهت یک موسسه در تهران

استنخدام نیروی خانم و آقا جهت واحد اداری در یک موسسه

ایالات متحده آمریکا اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است

سلیمی: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه جایی مهره ها

پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می خواهیم آنها را تحریک کنیم

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور کار قرار گرفت

ارتش یمن: سلاحی داریم که هیچ کشوری در منطقه عربی ندارد

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور کار طرح اصلاحات

شناسایی 57 نقطه حادثه خیز در راه های تهران/ شرق تهران حادثه خیزترین نقطه استان

نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات احتمالا منتفی می شود

استخدام نیروی پشتیبان در کانون فرهنگی آموزش قلم چی

روسیه: برجام نباید به ابزاری برای ایرادگرفتن از ایران تبدیل شود

مدیریت جهادی کلید غلبه بر مشکلات و بحران است

حمایت از زبان ابوزیدآبادی کلید خورد

آخرین اخبار از استانی شدن انتخابات مجلس

معاونان استاندار فارس: اجرای طرح های نیمه تمام کازرون شتاب گیرد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی

امحای زباله های بیمارستانی تا 5 تن با کمک فناوری پلاسما ممکن شد

اصلاح ساختار شهرداری با چابک سازی

پیام هسته ای ایران از قلب رآکتور اراک

بررسی شیوه نامه همکاری اعضای هیأت علمی با مراکز علمی خارجی

جذب و استخدام 20 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

پاسخ جالب رضا رفیع به حمایت سلبریتی ها از رامبد جوان + ویدئو

موزیسین روس در ایران کنسرت می دهد

نظر سخنگوی دولت درباره خبر تذکر روحانی به زنگنه

دومین کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفیت در نظامهای دانشگاهی آغاز به کار کرد

دومین کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفیت در نظامهای دانشگاهی آغاز به کار کرد