مطالب مرتبط:
وکیل شرکت نفت: بابک زنجانی به کمک زیباحالت منفرد نفت کشور را به یغما بردند
احمدی نژاد: هیچ اشتباهی نکرده ام!/کنترل دست رییس جمهور نبود، دیگران بودند/دفاع از خاوری و بابک زنجانی؛ مگر اینها چه کردند؟/ دولت را دست من بدهند، در 6 ماه قیمت نفت برمی گردد به بالای 100 دلار/از اواخر سال 91 رییس جمهور به کلی از سیاست خارجی حذف شده بود
وکیل بابک زنجانی مدعی شد: زیباحالت منفرد مهمترین و کلیدی ترین نقش را در تحویل و تحول محموله های نفتی داشته است
وکیل مدافع بابک زنجانی:«زیبا حالت منفرد» با مظلوم نمایی منکر نقش خود در پرونده می شود
مشروح ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی/توضیحات وکلای شرکت نفتی HK
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 خرداد 1398 ساعت 13:462019-06-01سياسي

شرکت های نفتی بابک زنجانی و زیبا حالت منفرد با سرمایه 100 دلار تأسیس شده بود


وکیل شرکت HK در ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات «علیرضا زیبا حالت منفرد» معروف به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی گفت: شرکت های نفتی برای دور زدن تحریم ها با سرمایه 100 دلار تأسیس شده بود.

- " ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صبح امروز شنبه 11 خردادماه به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی ضمن اعلام رسمیت جلسه دادگاه، از وکلای شرکت نفتی HK خواست با حضور در جایگاه توضیحات خود را ارائه کنند.

صادقی قهاره وکیل مدافع شرکت نفتی HK با حضور در جایگاه گفت: من به وکالت از شرکت موکلم که وابسته به شرکت ملی نفت ایران است تقاضای صدور حکم شایسته برای جبران خسارات وارده به شرکت ملی نفت که سرمایه اش به مردم تعلق دارد را دارم.

وی ادامه داد: از تاریخ 3/11/ 1390 تحریم ها علیه ایران به اوج خود رسید و شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه و بانک مرکزی در فهرست تحریم قرار گرفتند.

در این گیر و دار به منظور ایفای تعهدات شرکت ملی نفت ایران که به مخاطره افتاده بود افرادی از این فرصت سوء استفاده کردند و آب به آسیاب دشمن ریختند و دشمن را یاری کردند.

صادقی قهاره افزود: بابک زنجانی به کمک زیبا حالت منفرد غافل از اینکه عدالت آن ها را گرفتار خواهد کرد از این موقعیت سوءاستفاده کرده و به بهانه اینکه نفت را برای فروش می برند و حاصلش را به کشور بر می گردانند در واقع نفت کشور را به یغما بردند.

در کلاهبرداری از شرکت ملی نفت 4 حلقه عمده به چشم می خورد که عبارتند از: شرکت ایزو، شرکت اس سی تی بنکرز، بانک پوشالی FIIB و انبار کردن و جابه جا کردن محموله های نفتی و فروش آن ها که نقش زیبا حالت منفرد در این بخش بیش از دیگران است.

وی گفت: این دادگاه در گذشته رأی قاطع خود را در حق باقی متهمان صادر کرده است که از آن زمان 4 سال گذشته است.

صادقی قهاره به بزه های انتسابی به متهم زیبا حالت منفرد اشاره کرد و گفت: در این پرونده متهم زیبا حالت منفرد که هم سن آقای زنجانی و متولد سال 52 است ابتدا به مالزی رفته و معلوم نیست چطور لقب داتا یا سر به او عطا می شود و از کشور دومینیکا پاسپورت سفیر کبیر را می گیرد.

وی افزود: قبل از وضع تحریم ها نیازی به بانک پوشالی مثل FIIB و شرکت ایزو نبود.

اتهام متهمین مشارکت در کلاهبرداری و حیف و میل اموال است که البته این کار به صورت گروهی و سازمان یافته انجام شده است.

این گروه منسجمی بودند که حداقل 4 نفر شاخص آن را تشکیل می داد که به سرکردگی بابک زنجانی است که البته قاطعیت دادگاه برای صدور رأی او ستودنی است.

صادقی قهاره گفت: اگر متهم زیبا حالت منفرد در فرایند مجرمانه بسترسازی نمی کرد آقای زنجانی نمی توانست شرکت موکل من را اغوا کند.

وی به نقش متهم در این گروه سازمان یافته اشاره کرد و گفت: ترتیب ملاقات آقای تانسری (مشاور عالی نخست وزیر مالزی) با آقای زنجانی، تأسیس شرکت سوییفت ال تی دی که موسسین این شرکت از تشابه اسمی با شرکت جهانی سوییفت سوءاستفاده کرده و بانک ها را فریب می دادند و بررسی های بانک مرکزی نشان می دهد متهمین پیام هایی که از آن ارسال می کردند کاملاً جعلی بوده است که البته شرح تفصیلی این پیامک ها در کیفرخواست و لوایح تقدیمی در گذشته به دادگاه آمده است.

طبق گفته متهم این شرکت ها با سرمایه 100 دلار تأسیس و از طریق آن پیامک های جعلی ارسال شده است و نقش زیبا حالت منفرد در شرکت اس سی تی بنکرز کاملاً مشهود است.

صادقی قهاره افزود: مهمترین بحث در عملیات بانکی ارتباط با سایر بانک هاست و نقش ارتباطی بانک پوشالی FIIB از طریق متهم زیباحالت منفرد صورت می گرفته است.

وی در ادامه با تشریح نقش متهم زیباحالت منفرد در این گروه سازمان یافته گفت: تأسیس شرکت ایزو که به اقرار متهم منفرد با سرمایه 100 دلار و به نام خودش و حسابدارش انجام شده بود که در تهران بنا بر خواسته بابک زنجانی به نام وی انتقال می دهد و عملیات کلاهبرداری را به انجام می رساند.

همچنین انبار کردن محموله های نفتی و اجاره کشتی توسط متهم زیباحالت منفرد انجام می گرفت.

صادقی قهاره گفت: درباره مطالبی که آقای کوهپایه زاده در جلسه قبل گفت: باید بگویم که اساساً علت حضور وی در اینجا برای ما مجهول بود و موضوع وکالت او در این دادگاه خاتمه یافته بود.

وی درباره اظهارات کوهپایه زاده درباره بازرگان، گفت: باید بگویم که وی بازنشسته شده است.

همچنین آقای کوهپایه زاده گفته شکایت موکل از وزارت نفت در شعبه کارکنان دولت وجود دارد که ما پیگیری کردیم گفتند تفاوت بر سر میعانات گازی بوده، زیرا میعانات گازی به راحتی قابل فروش نیست.

صادقی قهاره وکیل شرکت نفتی HK ادامه داد: وظیفه ما دفاع از حقوق موکل است، اما باید در حین انجام این وظیفه موضوع را برای دادگاه شفاف سازی کنیم.

در تحویل گرفتن محموله های نفت و فروش آن ها زیباحالت منفرد نقش مستقیم داشته است و به اقرار خودش پی به مکر و تقلب زنجانی برده بود و با توجه به نفوذش در کشور مالزی این اقدامات را انجام داده است لذا انتظار صدور حکم در محکومیت متهم و رد مال و جبران خسارت را از محضر دادگاه داریم.

پس از پایان دفاعیات صادقی قهاره، جعفری وکیل مدافع متهم زیباحالت منفرد با حضور در جایگاه در بیان دفاعیات خود گفت: در کیفرخواست 3 جرم به موکل نسبت داده شده است و این در حالیست که بر اساس اصل کلی قلمرو قوانین جزایی در مکان و طبق ماده 3 قانون مجازات اسلامی قانونگذار می گوید در هر محلی جرم واقع شد، مقامات قضایی محل باید متهم را تحت تعقیب قرار دهند، مسائلی که تحت عنوان جرم به آقای زیباحالت منفرد نسبت داده اند در خارج از کشور بوده است.

جعفری افزود: اعمال زیباحالت منفرد نه در ایران و نه در خارج از کشور نباید جرم تلقی شود، شخصی به نام زنجانی مقداری نفت خریده و در کشور چین با همکاری زیباحالت منفرد آن را انبار کردند.

اگر آقای زنجانی جرمی مرتکب شده است این موضوع ارتباطی به منفرد ندارد و وی دخالتی در این مسائل نداشته و هیچ سند و مدرکی دال بر اینکه منفرد در خرید و تحصیل نفت دخالتی داشته باشد در پرونده وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اقدامات منفرد بعد از اقدامات زنجانی بوده است لذا کلمه مشارکت در اینجا نباید استفاده شود، تعریف کلاهبرداری نیز در قانون مشخص است، موکل بنده زنجانی را فریب نداده بلکه زنجانی عالماً، عامداً و با اطلاع کافی از منفرد استفاده کرده است.

جعفری در ارتباط با خرید بانک FIIB گفت: مگر آقای زنجانی صغیر و سفیه بوده است که بانک FIIB را از منفرد خریداری کند؟ اگر به نفعش نبود اقدام به خریداری نمی کرد، مسلماً قبل از خرید بانک با مشاورین و متخصصین صحبت کرده است.

قطعاً زنجانی از این اقدام خوشحال بوده که یک ایرانی در خارج از کشور پیدا شده که می تواند مخازینی را جهت انبار کردن نفت فراهم کند.

وکیل مدافع متهم زیبا حالت منفرد افزود: باید در رسیدگی شرایط زمانی را در نظر بگیریم.

آنچه مسلم است ذخیره نفت در آن شرایط به نفع زنجانی بوده و منفرد نقش واسطه داشته است، در کیفرخواست مشخص نشده که کلمه مشارکت چه معنی دارد و چرا به موکل بنده که دخالتی در حمل نفت نداشته اتهام مشارکت را عنوان کردند.

طبق اصل 166 قانون اساسی، دادگاه مکلف است طبق قانون رأی دهد؛ دادسرا با نوشتن 3 عنوان اتهامی خواسته موکل را مجرم معرفی کند.

وی اضافه کرد: اخلال در نظام اقتصادی در قانون تعریف شده است، ما نمی توانیم خارج از چارچوب قانون به یک نفر بگوییم اخلالگر نظام اقتصادی است، دادسرا باید مشخص کند که موکل چه اقدام مجرمانه ای در این راستا انجام داده است، در پرونده آثاری از ضرب سکه، جعل اسکناس و قاچاق ارز وجود ندارد.

وکیل مدافع متهم منفرد گفت: تقاضا دارم قضات ماده یک قانون اخلالگران نظام اقتصادی را مد نظر داشته باشند، ما نمی توانیم بگوییم حتماً هدف آقای منفرد چنین بوده و وی با توجه به فلان بند اخلالگر است لذا عنصر قانونی در مورد موکل وجود ندارد.

جعفری ادامه داد: قانون تشدید مجازات کلاهبرداری این جرم را تعریف کرده است، اگر منصفانه و بدون حب و بغض بررسی کنیم این جرم شامل موکل من نمی شود، موکلم برای خدمت به هموطنش وارد قضیه شده و طبعاً برای این کار پولی هم گرفته، اما در جرم کلاهبرداری باید قصد خاص (بردن مال دیگران) وجود داشته باشد در حالیکه موکل هیچگونه مانور متقلبانه انجام نداده است.

وی اضافه کرد: وکیل بابک زنجانی در جلسه دادگاه گفت که بر اساس اسناد و مدارک موجود نقش منفرد در امور زنجانی روشن است، اما سوال اینجاست که بر اساس کدام اسناد این مطلب را می گویند؟ آن اسناد را ارائه دهند.

به استناد کدام سند گفته می شود منفرد دخالتی در خرید محموله های نفتی از وزارت نفت داشته است.

در ادامه وکیل متهم منفرد گفت: درباره موضوع آب در نفت باید بگویم وقتی که متوجه شدید آب در نفت وجود دارد چرا شکایت نکردید.

ما باید با سند ثابت کنیم و دلیل آن آنقدر باید محکم باشد که بگوییم به این دلیل قاطع این مقدار آب در نفت ریخته اید.

بر اساس شاید ها نباید جرم را به متهم نسبت دهیم، زیرا اساس محکمه بر برائت است.

جعفری افزود: آخرین جرمی که به موکلم نسبت داده اند پولشویی است و باید توضیح بدهم که عمل موکلم با کدام سه بند از مواد قانونی که دال بر پولشویی است تطبیق دارد.

طبق تعریف قانونگذار در موارد پولشویی باید به طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از عمل مجرمانه این مال تحصیل شده باشد و شخص انجام دهنده باید به آن علم داشته باشد.

وی ادامه داد: اعمال موکل من با هیچ کدام از این مواد تطبیق ندارد.

او اطلاع نداشته پول های بابک زنجانی از کجا به دست آمده است بلکه بابک زنجانی از او خواسته بانک به او معرفی کند یا انبار برای او فراهم آورد.

البته اگر موکلم از قبل همدست باشد قابل قبول است، اما این طور نیست و اعمال او مشمول قانون پولشویی نیست.

اصل بر صحت قراردادهاست که وی قرارداد بسته و پول خود را دریافت کرده است.

وکیل زیبا حالت منفرد گفت: بابک زنجانی امروز مجرم است، اما آیا آن زمانی که به موکل من مراجعه کرد مجرم بود که به او شک کند.

آن زمان اعمال بابک زنجانی نه تنها جرم نبود بلکه امتیاز محسوب می شد و موکل من یکی مثل بقیه مردم است.

جعفری تصریح کرد: موکلم به خاطر ایرانی بودن و علاقه به کشورش حدود یک میلیارد و 500 میلیون دلار به اقتصاد ایران کمک کرده است چرا این ها نادیده گرفته می شود؟ وی می گوید هیچ پولی از بابک زنجانی و شرکت ملی نفت نگرفته است حال آیا این کلاهبرداری محسوب می شود؟ از عناصر سه گانه جرم عنصر قانونی درباره موکلم وجود ندارد و عنصر معنوی اصلاً وجود ندارد و عنصر مادی که موکلم انجام داده است طبق روال و در کار معمول و عادی انجام شده است.

همچنین موکلم قصد ضربه زدن به نظام را نداشته است و صرف انجام برخی اقدامات نباید آن را دال بر قصد ضربه زدن به نظام قلمداد کنیم.

وی افزود: این موارد در کیفرخواست چند بار تکرار شده است که ای کاش نماینده دادستان به جای این 400 صفحه 10 صفحه کیفرخواست متقن تهیه و سعی می کرد دلایل در کیفرخواست بیشتر باشد.

از دادگاه با توجه به ماده 4 قانون آیین دادرسی کیفری و اصل فعلی اصاله البرائه و اینکه موکل جرمی انجام نداده تقاضای صدور حکم برائت دارم.

او حدود 30 ماه در زندان است و یک فرد مفید برای نظام نفتی و اجتماعی و سیاسی است.

در ادامه قاضی صلواتی خطاب به جعفری وکیل مدافع متهم زیباحالت منفرد گفت: در اینکه او ایرانی است آیا شکی ندارید؟وکیل منفرد گفت: خیرقاضی صلواتی گفت: پس نظر شما را به ماده 4 و 7 قانون مجازات اسلامی جلب می کنم که اگر جرمی در حوزه حاکمیت ایران وقوع یابد، مجرم طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجازات خواهد شد و اگر اتباع ایرانی هم در خارج از کشور باشند، در ایران طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجازات می شود.

محبتی وکیل دیگر متهم منفرد با حضور در جایگاه گفت: تمام عملیات مجرمانه در این پرونده توسط بابک زنجانی انجام شده است.

وی به عنوان امین دو بانک و تنها تصمیم ساز و مجری این بانک ها ایفای نقش می کرده به طوری که همه تراکنش های بانکی با دستور او نزد بانک fiib اعمال می شده است.

موارد پولشویی پرونده موضوع اتهام بابک زنجانی بوده که از سوی دادگاه محترم رأی صادر و به تأیید دیوان عالی رسیده و در حال اجرای حکم است.

وی ادامه داد: طبق اظهارات و اقاریر برخی متهمان در پرونده از جمله مهدی شمس برابر قوانین جزایی علیه خود آنان معتبر و قابل استناد است و علیه موکل نافذ نیست و مورد توجه قرار نمی گیرد.

نقش موکلم به عنوان واسطه در کلاهبرداری بوده و عنصر مادی مشارکت در کلاهبرداری محقق نشده است.

وکیل دیگر متهم زیبا حالت منفرد گفت: موکلم به عنوان تاجر قصد درآمدزایی داشته است و کلاهبرداری صورت نگرفته است.

وی گفته هیچ گونه شراکتی با بابک زنجانی نداشته ام و هیچ محموله ای توسط شرکت نیکو به موکلم ارائه نشده است.

بازپرسی در صدور قرار نهایی در صفحه 174 جلد هشتم نتیجه گیری می کند که عنوان اتهام مشارکت در اخلال اقتصادی کشور از طریق کلاهبرداری شبکه ای محرز شده است و آن را مجدداً تکرار می کند و بر همین اساس کیفرخواست صادر می شود که در دفاع از موکلم می گویم نمی توان برای اتهام یا جرم ارتکابی عناوین متعدد تعیین و آن را محکوم کنیم.

از دادگاه استدعای عنایت را در این باره دارم.

محبتی وکیل دیگر متهم زیبا حالت منفرد افزود: کلاهبرداری، جعل، استفاده از سند مجعول و خیانت در امانت به موکل نسبت داده شده است و با توجه به اینکه در این موارد قرار منع تعقیب قطعی صادر شده است لذا مطابق قانون نمی توان فرد را مجازات کرد و در مورد متهم منشأ احراز جرم پولشویی و کلاهبرداری ملاحظه نمی شود و اخلال در نظام اقتصادی معنا پیدا نمی کند.

وی افزود: بر حسب کیفرخواست و اظهارات منفرد اعلام می کنم موکل هیچ ارتباطی با شرکت HK و نیکو و شاکی پرونده نداشته است لذا عناصر تحقق جرم کلاهبرداری وجود ندارد و موکل نقشی در دریافت و پرداخت پول های مربوط محموله های نفتی نداشته است.

پس از دفاعیات وکلای متهم زیبا حالت منفرد، قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: آخرین دفاعیات خود را بیان کنید.

متهم زیبا حالت منفرد در آخرین دفاع از خود گفت: در کیفرخواست نام 27 شخصیت حقیقی و 16 شخصیت حقوقی (خانم زینب مددی، خانم زهره رضایی، حمید فلاح هروی، خانم مریم مهربانی، سیف الله جشن ساز، دیوان دره ای، سرمدی، نقش بندی، مشیری، غفاری، سعیدی، خانم آقایی، آقای سعیدی، ایشان الدین منصور، محمدرضا ساروخانی، خانم متین فریدی، بازرگان، حمیدرضا اکبری، سعید منصوری، صدیقیان، خانم عتیقه چی، بهرام آقازاده، اکبر قطبی، خانم یو و …) نام برده شده است و از آنان نتیجه گیری ناصوابی شده است.

وی ادامه داد: زمانی که به ایران مراجعه کردم با مشاور عالی نخست وزیر مالزی به قصد بازدید از کشور آمدم و پایم به جزیره کیش باز شد و با زنجانی آشنا شدم، قبل از خرید FIIB حساب هایی در این بانک باز شده بود و بنده فکر نمی کردم زنجانی می خواهد از وزارت نفت، نفت خریداری کند.

بعد از بانک FIIB ارتباطم با زنجانی قطع شد و فقط خانم مهربانی حواله هایی را ارسال کرد و پیشنهاد دادم شرکت هایی در مالزی ثبت شود که معاف از مالیات باشد تا حواله پس از ارسال مسدود نشود.

زیبا حالت منفرد افزود: 4 هزار حواله در مدت یک ماه فرستادند و بالغ بر چندین میلیارد دلار ارسال و هیچکدام مسدود و بلاک نشد و به ازای هر حواله 50 دلار به بنده پرداخت شد، اما خیلی زود مدیران بانک ملت دفتر FIIB را تصاحب کردند و در مقام تصدی گری قرار گرفتند.

آقای قاضی فرزندان و همسر من فارسی بلد نیستند و من 30 ماه است که در ایران هستم، می خواستم دفاعیات خود را در این دادگاه ارائه دهم.

قاضی صلواتی گفت: فرصت کافی برای دفاع به شما داده خواهد شد.

زیبا حالت منفرد گفت: در کیفرخواست آمده که زنجانی به من گفت: 4 وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند، پایت را از گلیمت دراز تر نکن.

زیبا حالت منفرد در ادامه دفاعیات خود گفت: آیا شرکت HK یا بانک مرکزی سند دیگری به من نشان دادند که من با عقلم بفهمم نباید این کار را انجام می دادم.

زنجانی سال بعد به من گفت: تو به من خیانت کردی، آیا شرکت Hk خوشحال می شد که من می گفتم ال سی درست است.

زنجانی مورد وثوق شخصیت های نظام بود چرا من نباید به وی اطمینان می کردم.

ایشان آقای شمس و وزرا را هم فریب داده و اقدام به خرید شرکت شستا کرده بود.

چه انتظاری از من بی سواد می رفت که در کشور غریب به ایشان اطمینان نکنم.

من اول منافع مالی خودم را در نظر می گرفتم و حکم من حکم چاقوسازی است که چاقو را برای استفاده صحیح ساخته، اما بعد از آن استفاده نادرست شده است.

کاش بانک را برای زنجانی تهیه نمی کردم.

به من می گویند بستر جرم را فراهم کردی، آیا اگر با چاقو آدم بکشم چاقو ساز را می گیرند.

این متهم افزود: وقتی آقای رستم قاسمی وزیر نفت شد از بابک زنجانی خواست با وی همکاری کند و زنجانی به خودش بسیجی اقتصادی می گفت.

وی در خصوص اتهام آب ریختن در نفت ها نیز گفت: من تا حالا یک نفت کش را از نزدیک ندیدم چطور امکان دارد در نفت آب ریخته باشم.

همچنین من هیچ وقت بانک تأسیس نکردم که بستر جرم محیا شود.

آیا اگر بانک من کار درست انجام می داد از من تقدیر می کردید.

من از هیچ یک از اقدامات مجرمانه زنجانی اطلاع نداشتم.

حتی یکسال قبل از بازداشت او نیز رابطه ام را با ایشان قطع کردم.

من مثل شرکت hk قربانی هستم و دیگر دفاعی از خود ندارم.

با پایان آخرین دفاعیات علیرضا زیباحالت منفرد قاضی صلواتی ختم دادرسی را اعلام کرد و گفت: حکم این پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شد.


کلید واژه ها: بابک زنجانی - شرکت ملی نفت ایران - زنجانی - زیبا - نفت ایران - شرکت های نفتی - نفتی - ایران - تحریم - کلاهبرداری - سرمایه - دادگاه - انقلاب اسلامی - دادگاه انقلاب - کشور - بانک - سوء استفاده - معروف - سوءاستفاده - بانک مرکزی - وکیل - سیاه - دلار - فروش - قاضی - پاسپورت - برگزار - اسلامی - مالزی - تاریخ

آخرین اخبار سرویس:
ظریف راهی ونزوئلا شد

چه اقداماتی در راستای احیای دریاچه ارومیه انجام شده است؟/از پایان سال 98 حتی با وجود کاهش بارندگی تراز دریاچه ارومیه کاهش نمی یابد

ضابطه نشسته خواندن نماز

واکنش کدخدایی به توقیف نفتکش انگلیس

تمجید نماینده اصلاح طلب از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی

اقدام ایران مصداق قاعده مقابله به مثل در حقوق بین الملل است

واکنش کدخدایی به توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه

تمجید محمود صادقی از رصد ناو آمریکایی توسط سپاه

ظریف نیویورک را به مقصد کاراکاس ترک کرد

چگونه از وکیل شکایت کنیم؟

واکنش کدخدایی به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

تمجید محمود صادقی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی

حکم حبس دوماهه به اتهام توهین در واتس آپ

مهمترین نتیجه جنگ 33 روزه برای ایران چه بود؟

جنگ یمن تا فشارهای بیشتر روی عربستان ادامه دارد

توقیف نفتکش انگلیسی مصداق قاعده مقابله به مثل در حقوق بین الملل است

ایران باید از مواضع ضد آمریکایی جنبش هایی همچون «نم» در جهت منافع خود استفاده کند

فعالیت 20 کانون خادمیاری رضوی در یزد

3 سناریوی ترامپ برای دروغ پهپادی/الزامات شرایط حساس کنونی چیست؟ /توافق اصلاح طلبان و اصولگرایان برای انتخابات آتی

اطلاع گیری وزارت خارجه و دفاع انگلیس درباره نفتکش توقیف شده

استخدام سرآشپز آقا در رستوران ارکیده

نامه دادستان کل کشور به مقامات قضایی نیجریه

پیام تشکر سیدمهدی شجاعی از همه تسلی بخشان در سوگ پدر

نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد

کارتون| کارمان با برانکو تمام شد

توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

استخدام تعدادی همکار خانم جهت کارهای دفتری و نام نویسی

استخدام منشی مسلط به کامپیوتر و با روابط عمومی مناسب در البرز

استخدام حسابدار خانم مسلط به کامپیوتر در استان البرز

دعای نادعلی

داستان زندگی مریم مجدلیه، زنی که حضرت عیسی(ع) او را نجات داد

واکنش صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

دلیل توقیف نفتکش انگلیسی اعلام شد

محمودی شاه نشین: برگزاری انتخابات شورایاری ها منع قانونی ندارد

عکس| نعیمه نظام دوست به طارمی تبریک گفت

عکس| تبریک تولد نعیمه نظام دوست به طارمی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 29 تیر 98

تصویری از صفحه اینستاگرام سایت رهبر انقلاب بعد از توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه

توضیح وکیل محمدعلی نجفی درباره ابهامات جنجالی

ظریف نیویورک را به مقصد کاراکاس ترک کرد

قاعده مقابله به مثل در حقوق بین الملل، امری شناخته شده است

واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

کاخ سفید به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه پاسداران واکنش نشان داد

تصویری از صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب بعد از توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه

واکنش توییتری سخنگوی شورای نگهبان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

جنگ اقتصادی روی آب/ ماجرای توقیف نفتکش انگلستانی در خلیج فارس چه بود؟

خونریزی های زنانه ای که باید جدی گرفته شود

پست اینستاگرامی صفحه رهبر انقلاب همزمان با توقیف نفتکش انگلیسی +عکس

تصویب شهرستان کرخه در کمیسیون دولت

واکنش رییس جمهوری آمریکا به توقیف کشتی انگلیسی

نفتکش انگلیسی مصدر ، آب های ایران را ترک کرد/ یک نفتکش انگلیسی توقیف شده است

آقای ترامپ؛ خوابی یا بیدار؟!

ساده زیستی و مردمداری امامان جمعه در زمان کنونی باید پررنگ تر باشد

جدیدترین مدل جوراب های ساق بلند بچگانه

وزیر خارجه بریتانیا: توقیف دو کشتی در تنگه هرمز توسط ایران بسیار نگران کننده است

اولین تصاویر رصد ناو آمریکایی یو اس اس باکسر

آمریکا هیچ گاه مثل امروز نزد جهانیان بی ارزش نشده بود

کاخ سفید به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران واکنش نشان داد

واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

ترامپ: با انگلیس درباره توقیف نفتکش توسط ایران گفت وگو می کنم

اولین واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

ترامپ: با انگلیس درباره توقیف نفتکش توسط ایران گفت وگو می کنم

لزوم تسریع در برآورد خسارات زلزله مسجدسلیمان

خلیج فارس زیر ذره بین سپاه پاسداران /توقیف 2 نفتکش طی دو روز

پست اینستاگرامی صفحه رهبر انقلاب همزمان با توقیف نفت کش انگلیسی +عکس

نامه دادستان کل کشور به مقامات قضایی نیجریه در حمایت از حقوق شیخ زکزاکی

کشتی انگلیسی توقیف شده، اصل عبور بی ضرر در تنگه هرمز را رعایت نکرد

زمان مجاز برای فاصله انداختن میان نماز طواف و سعی/ پاسخ حضرت آیت الله سیستانی

واکنش ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

المیادین: نفتکش دیگری متعلق به انگلیس به طرف ایران تغییر مسیر داد

نقض مقررات دریانوردی دلیل توقیف نفتکش انگلیسی

نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد

چرا سپاه پاسداران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران واکنش نشان داد

ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟

دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش انگلیسی جلسه اضطراری تشکیل داد

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

لباس عروس فوق العاده زیبا الهام حمیدی/ عکس

مراسم ختم آیت الله حائری از سوی مقام معظم رهبری در قم

نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد

گفتگوی تلفنی ترامپ و مکرون در مورد ایران

نفت کشِ انگلیسی در تنگه هرمز توقیف شد

دوستی با صاحبان قدرت انحراف از مسیر اصلی انقلاب است

گزارش تصویری: مراسم ترحیم آیت الله سید علیرضا حائری در حرم حضرت معصومه(س)

احادیثی برای رفع برداشتهای منفی از رزاق بودن خداوند

شرکت مالک نفتکش توقیف شده انگلیس: نفتکش 23 خدمه دارد

کشتی انگلیسی توقیف شده، اصل عبور بی ضرر در تنگه هرمز را رعایت نکرد

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی

زندگینامه حضرت مریم (س)

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

ترامپ: مطمئنم دیروز پهپاد ایران را زدیم

جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

تولد چهارقلو در زنجان

توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط سپاه

کدام پهپاد ایرانی ناو «باکسر» را شناسایی کرد؟

اولین واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

واکنش وزارت خارجه و دفاع انگلیس به توقیف نفتکش این کشور از سوی ایران

جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

شرکت های نفتی بابک زنجانی و زیبا حالت منفرد با سرمایه 100 دلار تأسیس شده بود

شرکت های نفتی بابک زنجانی و زیبا حالت منفرد با سرمایه 100 دلار تأسیس شده بود