مطالب مرتبط:
باند رمالی میاندورود منهدم شد
اعضای باند رمالی مجازی 10 میلیارد ریالی در البرزدستگیر شدند
دستگیری اعضای باند رمالی مجازی در البرز
هشدار معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی به مرتکبین رمالی و طالع بینی
بازی رمالی و کف بینی با مشکلات مردم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 خرداد 1398 ساعت 00:102019-05-25پزشكي

رمالی و این همه تخصص!؟


«وای خدای من، در آینده ات هوویی می بینم که روزگارت را سیاه می کند و همسرت را از تو دور خواهد کرد، درمان درد تو پیش من است برایت معجونی درست می کنم که همسرت را عاشق و شیفته خودت کنی و سایه آن زن را از زندگیت محو سازی، - وای خدای من، در آینده ات هوویی می بینم که روزگارت را سیاه می کند و همسرت را از تو دور خواهد کرد، درمان درد تو پیش من است برایت معجونی درست می کنم که همسرت را عاشق و شیفته خودت کنی و سایه آن زن را از زندگیت محو سازی، سحر و جادویی برایت می نویسم که بتوانی زندگی آن زن شیطان صفت را به آتش بکشی، اگر تو این کار را انجام ندهی، او گلوله آتش را به سوی تو پرتاب می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، بلغور کردن این خرافات ، تنها حرفه رمال و فالگیرهایی است که ادعا می کنند از گذشته و آینده افراد اطلاع دارند و نمی دانم چر آنها که کلاه دوز خوشبختی دیگران هستند برای خود کلاهی از جنس خوشبختی ندوخته اند تا مجبور نشوند برای گذران زندگی یک مشت دروغ و مزخرفات تحویل مردم ساده لوح دهند.

از مردم ساده دل برایتان نگویم که گاه افسار زندگی خود را به دست این کلاهدوزان می سپارند تا شاید فرج و گشایشی در گره مشکلاتشان بیندازند اما دریغ از اینکه چه بسیار اعتمادهایی که در زندگی زناشویی بر سر همین خرافات از بین رفته، چه پول هایی که نان شب یک خانواده بوده و میهمان جیب رمال ها شده است و ای کاش این مردم ساده دل ازخواب غفلت برخیزند تا داستان های صد من یه غاز، دودمان آنها را بر باد ندهد.

گویا این روزها پول باد آورده به مزاج بسیاری از رمال و فالگیرها خوش آمده که به فعالیت در فضای حقیقی اکتفا نکرده و شغل مثلاً شریف خود را در فضای مجازی هم بسط و گسترش داده و همانند دنیای حقیقی به تیغ زدن افراد مشغول هستند.

طغیان پرونده های کلاهبرداری رمال ها در مراجع قضایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: پرونده هایی با موضوع کلاهبرداری رمال ها از افراد در مراجع قضایی بیداد می کند و تعداد آنها فراوان است.

سعید گلستانی افزود: متأسفانه برخی از افراد با این بهانه که می توانند مشکل گشای مسائل روزمره افراد باشند، با سوءاستفاده از روح و روان آنها اقدام به کلاهبرداری و دریافت پول های کلان می کنند.

وی در همین باره ادامه داد: بسیاری از افراد در مکان های عمومی و مذهبی چون مساجد و امامزاده ها به هر بهانه ای سر صحبت را با همنشین خود باز می کنند تا از مسائل و مشکلات طرف مقابل باخبر شوند و پس از اینکه از گذشته و آینده او مطلع شدند با اضافه کردن چاشنی دلسوزی، رمال و دعا نویسی را معرفی کرده و اصرار بر این دارند که آن رمال می تواند مشکل او را حل کند.

گلستانی تصریح کرد: بسیاری از افراد که در مکان های عمومی نقش دایه مهربان تر از مادر را اجرا می کنند در واقع از افراد اجیر کرده رمال و فال نویسی هستند که وظیفه بازار گرمی برای او را برعهده دارند و در قبال این بازارگرمی دستمزدی دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه هیچ یک از این افراد قابل اعتماد نیستند، خاطرنشان کرد: تنها انگیزه این دسته از افراد سوءاستفاده مالی است که با دست گذاشتن بر روی نقطه ضعف مراجعه کننده به هدف خود می رسند و پول های کلان و میلیونی دریافت می کنند.

گلستانی اضافه کرد: این افراد اگر می توانستند گذشته و آینده را پیش بینی کنند فکری به حال خود می کردند تا مجبور نباشند با فریب دادن عوام، نان شب خود را فراهم کنند درواقع کلاهدوز در ابتدا برای خود کلاه خوشبختی می دوزد.

گفتنی است؛ طبق قانون، هر فردی که از راه حیله و تقلب مردم را به داشتن اختیارات واهی فریب دهد و به امور غیرواقع امیدوار کند و یا افراد را از حوادث واهی بترساند به طوریکه از طریق وسایل تقلبی، وجوه و اموالی را از آنها بگیرد، کلاهبردار محسوب می شود و برابر مواد قانونی با فرد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

جمع آوری رمال ها بر عهده پلیس نیست معاون اجتماعی فرماندهی انتطامی همدان نیز در این باره در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا جمع آوری رمال ها برعهده پلیس است یا نه؟ اظهار کرد: اجرای طرح جمع آوری رمال و فالگیرها بر عهده پلیس نیست و پلیس هیچ وظیفه ای در قبال جمع آوری آنها ندارد.

سرهنگ حسین بشری افزود: تنها شرط پیگیری پلیس، طرح شکایت شاکی و مطرح کردن آن در مراجع قضایی است که دراین صورت پرونده دستگیری رمال کلاهبردار در دستور کار پلیس قرار می گیرد بنابراین افراد در صورت تمایل به پیگیری پلیس، ابتدا باید پرونده قضایی با موضوع کلاهبرداری و یا سوءاستفاده مالی رمال را تشکیل دهند و مراتب اداری آن را طی کنند.

وی با بیان اینکه پرونده های بسیاری با موضوع کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی رمال ها توسط پلیس پیگیری می شود و تعداد آن بسیار بالا است، عنوان کرد: بهترین راه حل در راستای عدم سوءاستفاده این قشر از افراد عدم توجه و مراجعه مردم به آنها است.

رمال فضای مجازی دستگیر شد رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان نیز در گفت وگو با ایسنا، از دستگیری یک رمال ارومیه ای خبر داد و اظهار کرد: چندی پیش خانمی با مراجعه به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری رمالی در فضای مجازی و اخذ 5 میلیون تومان از او، خواستار رسیدگی به شکایتش شد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد ادامه داد: شاکی مدعی شد در فضای مجازی، عضو کانال دعانویسی شده است که مدیر کانال خود را فردی معروف معرفی کرده و با تبلیغات امیدوار کننده، ادعا می کرد که مشکلات افراد را با دعانویسی حل می کند.

وی افزود: شاکی نیز پس از تبلیغات بی پایان مدیر کانال برای درمان و گره گشایی از نازایی خود از آن دعانویس درخواست نوشتن دعایی کرده بود که در مقابل، رمال نیز از او طلب 5 میلیون تومان به عنوان دستمزد می کند.

سرخوش نهاد خاطرنشان کرد: مالباخته پس از واریز پول به حساب رمال، پس از گذشت مدتی و حاصل نشدن نتیجه به پلیس فتا مراجعه کرده و شکایت می کند.

وی مطرح کرد: پس از تشکیل پرونده و طرح شکایت از سوی شاکی، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و پلیسی، این رمال را در ارومیه شناسایی و دستگیر می کنند که پس از انجام بازجویی، متهم انگیزه خود را سوءاستفاده از نقاط ضعف مراجعه کنندگان و اخذ مبالغ هنگفت اعلام کرد.

وی در پایان از مردم درخواست کرد با توجه به بسط و گسترش فضای مجازی و سوءاستفاده رمال ها و دعانویس ها از این فضا، مراقب باشند تا قربانی شگردهای پست این افراد نشده و از نظر مالی و روانی متضرر نشوند.

ریشه سرسخت خرافات در فرهنگ جامعه یک پژوهشگر مسائل اجتماعی نیز در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه عقاید و باورهای خرافی جزیی از زندگی انسان ها بوده و ریشه در تاریخ دارد، اظهار کرد: خرافات یک اعتقاد غیرمعقول و غیرمنطقی است که با فرهنگ جامعه آمیخته شده وبا عقل، منطق وعلم ناسازگار است.

مهرداد هوشمند با اشاره به اینکه محل رشد عقاید و باورهای خرافی جامعه است، عنوان کرد: نظام و روابط اجتماعی زمینه لازم را برای رشد باورهای خرافی فراهم می سازند و واقعیت این است که این رشد به یکباره نبوده و در طول سالیان متمادی شکل گرفته اما کسی به این معضل تاریخی توجهی نداشته است.

وی افزود: فرهنگسازی در این زمینه به زودی تحقق نخواهد یافت چرا که این معضل ریشه در فرهنگ جامعه دارد و یکی از راه های مهم فرهنگسازی در این زمینه افزایش سطح آگاهی مردم است.

هوشمند با تأکید بر اینکه عقاید و باورهای خرافی مانعی محکم و عمده در مقابل پیشرفت و توسعه جامعه است، بیان کرد: جامعه ای که راه را برای رشد عقاید و رفتارهای خرافی هموار می کند و زمینه لازم را برای خرافه گرایی به وجودمی آورد، خود را با تهدید و مشکلات روبرو خواهد کرد.

زنان، تمایل بیشتری به خرافه گرایی دارند این مدرس خاطرنشان کرد: با توجه به تحقیقات و پژوهش هایی که در زمینه محبوبیت خرافه گرایی انجام شده نتیجه این بررسی ها نشان دهنده این است که زنان نسبت به مردان تمایل بیشتری به خرافه گرایی دارند.

وی افزود: در میان جنسیت و گرایش به خرافه گرایی رابطه معناداری وجود دارد همانطور که این رابطه بین میزان تحصیلات و خرافه گرایی عکس بوده و با توجه به تحقیقات، افرادی که میزان تحصیلات بیشتری دارند در مقایسه با افراد کم سواد و یا بی سواد از خرافه گرایی دوری می کنند.

هوشمند در همین باره ادامه داد: نوگرایی در جامعه می تواند دشمن و آفتی برای از بین بردن خرافه گرایی باشد، به طوریکه این ویژگی یکی از خصوصیات انسان مدرن است، انسانی که آمادگی تغییرات و نوآوری های روزانه را داشته و از تجارب علوم و تکنولوژی ها استقبال کرده و از تغییرات و نوآوری هراسی ندارد.

وی اظهار کرد: به اعتقاد کارشناسان اجتماعی، بسیاری از افراد برای تسکین و آرامش روان خود، ترس از آینده و گاهی جنبه های سرگرمی به فالگیری و عقاید خرافی گرایش پیدا می کنند چرا که ضعف باورها و اعتقادات دینی، نبود اعتماد به نفس، مبهم بودن آینده، از عوامل عمده و تعیین کننده در گرایش و تمایل به عقاید و رفتارهای خرافی است.

این کارشناس اجتماعی با بیان اینکه ایمان به وجود خداوند و توکل بر او یکی دیگر از راه های مبارزه با خرافات است، تصریح کرد: هراندازه که انسان دانش و آگاهی لازم را در زمینه مقابله با مشکلات بداند و در کنار آن به حضور خداوند و قدرت او ایمان داشته باشد به طور قطع به حرف های واهی و مبهم توجهی نخواهد کرد.

فضای مجازی جولانگاه رمال ها هوشمند مطرح کرد: امروزه جادوگران و فالگیرها، برای رسیدن به اهداف خود از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده می کنند و بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی و ضعف در آشنایی آسیب های فضای مجازی، انتشار هر مطلبی را در این فضا درست و قابل اعتماد تلقی کرده و برای حل مشکلات خود مراجعه به رمال و فالگیرها را جایگزین دیگر افراد قابل اعتماد جامعه چون پزشک، روانشناس و مشاور و وکیل می کنند.

این پژوهشگر اجتماعی گفت: در حال حاضر متأسفانه با گسترش و نفوذ شبکه های اجتماعی مجازی در بین خانواده ها، تمایل به رفتارهای خرافی در بین نوجوانان، جوانان و زنان بیشتر شده است که باید در این زمینه آموزش های لازم انجام شود و رسانه های جمعی در این آموزش بسیار مؤثر خواهند بود.

وی یادآور شد: فال قهوه، فال چای، مهره مار و جن گیری از جمله خرافاتی است که در عامه مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و افراد کلاهبردار در قالب رمال و دعانویس از این موقعیت سوءاستفاده می کنند.

واقعیت گریز نباشیم مدرس گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز با بیان اینکه گرایش به افراد بیگانه برای هم صحبتی یک غریزه طبیعی است، به خبرنگار ایسنا گفت: به اعتقاد روانشناسان، درد و دل با یک بیگانه صحیح تر از هم صحبتی با یکی از اعضا خانواده است.

مریم غفوری اظهار کرد: همه انسان ها نیازمند مشاوره و هم صحبت شدن با افراد بیگانه هستند اما متأسفانه در این روزها افراد سوءاستفاده گر بیگانه، جایگزین افراد مطمئن شدند؛ به طور مثال فردی برای حل مشکلات خود به جای مراجعه به مشاوره و درخواست راهنمایی و کمک از او به یک رمال و فالگیر پناه می آورد.

وی افزود: مراجعه به افراد غیرمتخصص موجب شده است که افراد در زمینه راهنمایی و مشاوره گمراه شده و به دنبال آن از واقعیت های زندگی دوری کنند و گریزان شوند که این واقعیت گریزی یکی از آفت های بزرگ جامعه محسوب می شود.

غفوری در توضیح ویژگی واقعیت گریزی ادامه داد: واقعیت گریزی به این معناست که افراد از آنچه در زندگی صریح است و واقعیت دارد می ترسند و سعی در مقابله و یا شکست آن دارند به همین علت به دنبال فرشته نجاتی می گردند تا آن واقعیت را شکست دهند و شاید آن فرد ناجی رمال و فالگیر باشد.

سوءاستفاده رمال ها از ضعف مخاطبان این مشاور دانشگاه بوعلی سینای همدان بیان کرد: رمال ها نیز با سوءاستفاده از ضعف مخاطبان خود با دادن امیدهای واهی که طول عمر زیادی ندارند، آنها را امیدوار کرده اما پس از گذشت مدتی و حاصل نشدن نتیجه فرد مجدد دچار شکست و ناامیدی شده و گاهی این شکست موجب از دست دادن اعتماد فرد نسبت به اطرافیان می شود.

وی مهمترین علت این آفت و معضل را عدم آگاهی افراد و واقعیت گریزی آنها اعلام کرد و گفت: سطح پایین آموزش و آگاهی مردم و همچنین مقابله آنها با واقعیت زمینه ساز به دام افتادن افراد است، دامی که گاهی قربانی می گیرد و نجات از آن امکان پذیر نیست.

غفوری در رابطه با ویژگی های رمال ها یادآور شد: معمولاً این دسته از افراد، آدم های باهوش و زیرکی هستند که با کمی همنشینی با طرف مقابل با بازگو کردن مسائل روزمره که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد، سعی در فریب مراجعه کننده دارند.

این مدرس دانشگاه اظهار کرد: اگر در مراجعه به رمال ها کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که آنها اتفاق مهم و تکان دهنده ای را در آینده و گذشته بازگو نمی کنند و فقط با کمی متشنج کردن جو، مسائل معمولی و روزمره ای را می گویند که هیچ تأثیری در زندگی و سرنوشت نخواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد: در حل مسائل و مشکلات ابتدا باید به افراد متخصص مراجعه کرد و در همان ابتدا با واقعیت ها روبرو شد چرا که افرادی همچون رمال ها و فالگیرها با عدم تخصص دردی از افراد دوا نمی کنند و گاهی با بازگو کردن خرافاتی موجب تشویش اذهان و دل نگرانی افراد می شوند.

گزارش از: مینا رضایی نصیر، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان انتهای پیام
کلید واژه ها: کلاهبرداری - زندگی - کلاه - آینده - هایی - مکان های عمومی - زندگی زناشویی - مشکل - خرافات - مشکلات - مردم - شیفته - حقیقی - ایسنا - قضایی - مراجع - سوءاستفاده - درمان - فضای مجازی - سیاه - درست - دادگستری - عاشق - خبرنگار - پیشگیری - خانواده - داستان - گلوله - مساجد - پرتاب

آخرین اخبار سرویس:
اهدای عضو بیمار سیرجانی دچار مرگ مغزی به3 بیمار نیازمند

بانوی شیرازی زندگی بخشید

واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک و تکذیب آن

روغن سیاه دانه ؛ اکسیری شفا بخش برای سلامتی

همایش علمی پیشگیری از اعتیاد با مکمل های ورزشی

می شه دو دقیقه طلاق نگیرید؟

بی اعتنایی به اخطارها، هشت واحد صنفی شیراز را تعطیل کرد

فعالیت 130کلینیک تست سریع تشخیصی HIV

اعتصاب پزشکان هندی

کنترل بیماری تب برفکی در خراسان شمالی

فعالیت 130 کلینیک تست سریع تشخیصی HIV

قلبِ بیمار، تهدیدی برای سلامتِ مغز

نوشیدن قهوه از مسکن ایبوپروفن موثرتر است

چند راهکار ساده برای تقویت حافظه و نبوغ کودکان

کمک 700 میلیون ریالی خیرین مانه و سملقان به بخش سلامت

درمان رایگان 1500بیمار توسط پزشکان عضو موسسه مرهم در نیشابور

خوراکی ها می توانند دلیل آلرژی باشند؟

آغاز درمان رایگان 1500بیمار توسط پزشکان عضو موسسه مرهم در نیشابور

ایران رتبه اول جهان را در پیوند کبد دارد

درمان رایگان 1500 بیمار توسط پزشکان عضو موسسه مرهم در نیشابور آغاز شد

بازدهی بهتر کولر های آبی با روش های ساده

افتتاح طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت»

این موادغذایی، فشار خون را کاهش می دهند

سالانه 60 هزار ایرانی به دلیل مصرف مواد دخانی فوت می کنند

درمان رایگان 1500 بیمار توسط پزشکان عضو موسسه مرهم آغاز شد

ارائه خدمات پزشکی در 32 روستای فامنین

بازدهی بهتر کولرهای آبی با روشهای ساده

تشخیص و درمان آسیب های ورزشی (کمر، گردن، زانو و مچ) با طب فیزیکی

افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت البرز

40هزار نخل روستای سیدآباد نرماشیر در معرض خطر جدی

مراکز تحقیقاتی به دستگاه های بومی مطالعه مغز تجهیز می شوند

تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه ای

سفر سالانه 300 هزار خارجی برای انجام امور درمانی به ایران

طرح نسخه نویسی الکترونیک آغاز شد

برخورد جدی با عطاری های فروشنده دارو

ابداع جدید محققان، سلول های سرطانی خون را از بیرون پوست نابود می کند

با فواید درمانی و ارزش غذایی زردآلو آشنا شوید

بیماران اوتیسم چشم انتظار کمک خیران و ارگان های دولتی هستند

تمام خوراکی هایی که باعث بهبود سلامت ریه ها می شوند

علائم اولیه دیابت نوع یک چیست؟

نسخه های نطنز الکترونیکی می شود

وزیر بهداشت وارد استان البرز شد

کشف تکه ای از پازل بیماری آسم

تبدیل گروه خونی A به O با کشف یک سری آنزیم های جدید

مراجعه ماهانه 90 نفر بر اثر عقرب گزیدگی به مراکز درمانی بشاگرد

نکاتی برای رهایی از درد سیاتیک

بهترین مکمل های بدنسازی را بشناسید

بهبود عوارض ام. اس به وسیله سلول های بنیادی مزانشیمی

ایران رتبه اول جهان را در پیوند کبد دارد

حضور کمرنگ اعضای هیات علمی مشکلی برای مطالعه های هم گروهی است

ماجرای داروی تقلبی سالک

تکذیب واردات داروی تقلبی سالک

هلال احمر: داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است

روش های نگهداری از آبلیمو تازه

زنان در کشورهای مختلف در چه سنی باردار می شوند؟

مبارزه برخی افراد با واکسن به نام طب سنتی

10 عامل ابتلا به بیماری قلبی

راهکار های تبدیل کودکان به افرادی نابغه

چند راهکار ساده برای تقویت حافظه و نبوغ کودکان

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی 30 و 31 برگزار می شود

1500 بیمار کلیوی به چرخه حیات بازگشتند

مرد گناوه ای جان سه هموطن را نجات داد

داروهای روانگردان ضریب ذهنی جوانان را کاهش می دهد

وظیفه سختِ وزارت بهداشت در مرزبانی سلامت

شناسایی 45 هزار نفر در آستانه ابتلا به فشار خون بالا در استان مرکزی

رشد 5 برابری فعالیت های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی

فشار خون بالا، قاتل خاموش

داروهای روانگردان ضریب ذهنی جوانان را کاهش می دهد

زمان مناسب دریافت ویتامین D برای بدن

ارز 4200 تومانی دارو فعلا حذف نمی شود/ترجیح ما داروی ایرانی است

داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است؛ باور نکنید

اسناد همه بیمارستان ها باید تا پایان سال الکترونیکی شود

ذائقه کودکان را به غذای کم نمک عادت دهید

حریرچی: ورود سالانه 300 هزار گردشگر خارجی برای درمان به ایران

نوشیدن قهوه از مسکن ایبوپروفن موثرتر است

35 درصد از رؤسای بیمارستان ها هیچ دوره آموزشی مدیریت ندیده اند

نسخه نویسی الکترونیکی در کشور آغاز شد

واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک

به تاخیر انداختن انزال مردان با 8 روش موثر

واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک و تکذیب آن

تهران به مرکز سرریز آسیب ها از استان های دیگر تبدیل شده است

داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است

امیدهایی برای بهبود فلج مغزی کودکان با استفاده از سلول های بنیادی بند ناف

خواننده پاپ معروف ایران مجدداً به بیمارستان برگشت

ذائقه کودکان را به غذای کم نمک عادت دهید

خودمراقبتی راهکاری برای پیشگیری از بیماری ها و کاهش هزینه های ناشی از بستری و توانبخشی

بیماری سیستم گردش خون اولین علت فوت مشهدی ها در سال گذشته

ادامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی بیماری های داخلی دانشگاه آزاد

واردات 500 میلیون دلار دارو تا سال آینده جلوگیری می شود

استخدام پزشک مسئول فنی در شهر مشهد

روزانه 10 میلیارد ریال در حوزه بیمه سلامت کردستان هزینه می شود

مصرف دخانیات، تهدیدی برای سلامت و رفاه جهانی است

بهترین منابع غذایی ویتامین E

مشکل سازی بیمه ها برای بیمارستان ها/ نسخه نویسی الکترونیک در 6 استان از اول تیرماه

ابداع لیزری که سلول های سرطانی را در خون ردیابی می کند

پاسخ هلال احمر در خصوص شایعه واردات داروی جعلی سالک به کشور

واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک و تکذیب آن

نسخه نویسی الکترونیکی در کشور آغاز شد

درمان آلزایمر با استفاده از داروی فشار خون

استفاده از نانوذرات حسگر برای تشخیص بیماری ها

رمالی و این همه تخصص!؟

رمالی و این همه تخصص!؟