مطالب مرتبط:
1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد/ پالایشگاه ستاره خلیج فارس نوید فروپاشی رژیم تحریم ها را می دهد
1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد/ پالایشگاه ستاره خلیج فارس نوید فروپاشی رژیم تحریم های آمریکا را می دهد
1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد/ پالایشگاه ستاره خلیج فارس نوید فروپاشی رژیم تحریم ها را می دهد
1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد/ پالایشگاه ستاره خلیج فارس فروپاشی رژیم تحریم ها را نوید می دهد
در مقابل 1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی چه می توان کرد؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 4 خرداد 1398 ساعت 19:322019-05-25سياسي

حمله 1600 هزار میلیارد نقدینگی سرگردان به ارکان اقتصاد


بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به صورت آنلاین در یکی از شبکه های مجازی مصاحبه ای با رسانه ها داشتند که پاسخ این نماینده مردم در حوزه های اجتماعی، - بهروز نعمتی معتقد است: یکی از بحث های جدی کشور وجود نقدینگی سنگین درکشور است و این نقدینگی 1600 هزار میلیاردی مثل موج خروشانی به ارکان اقتصادی حمله کرده است که هر بار به بخشی از بازار و اقتصاد کشور حمله ور می شود.

به گزارشتیتربرتر؛" بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به صورت آنلاین در یکی از شبکه های مجازی مصاحبه ای با رسانه ها داشتند که پاسخ این نماینده مردم در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در ادامه می خوانید.

آیا اگر چنانچه شورای نگهبان موضوع استانی شدن انتخابات مجلس را تایید نماید اجرای طرح به این دوره انتخابات می رسد؟ و همچنین نظر حضرتعالی در رابطه با بیانیه شورای امنیت ملی در رابطه با فرصت 60 روزه ایران به طرفین گروه 1+5 چیست؟ احتمالا شورای نگهبان ایراداتی به آن خواهد گرفت و بعد از آن در دستور جلسات مجلس قرار خواهد گرفت.

اگر ایراداتی وجود داشته باشد هم کمیسیون و هم مجلس ایرادات را رفع خواهند کرد و هر زمان که قرار باشد تایید شود به دولت ابلاغ خواهد شد.

دولت هم مکلف به اجرای قانون هست.

باید دید این ایرادات شورای نگهبان در این هفته ارجاع خواهد شد یا خیر؟ در موضوع برجام و فرصت 60 روزه نیز، با توجه به فضایی که در دنیا وجود دارد و اروپایی ها نتوانستند به تعهدات خود به جای آمریکایی ها عمل کنند، از این فرصتی که در درون برجام هست استفاده کردیم و نظام روی این معضل حتما ایستاده و اروپایی ها ناچار هستند شرط ما را بپذیرند؛ زیرا موضوع مطرح شده از سوی ما در درون برجام هست.

  چرا جنابعالی به صورت منظم جلساتی را با رسانه ها جهت ارایه گزارش عملکرد مجلس و پاسخ  به سوالات خبرنگاران را برگزار نمی کنید.

بنده سخنگوی هیات رییسه مجلس هستم برای جلساتی که در مجلس برگزار می کنیم .

یعنی این اتفاقاتی که در هیات رییسه می افتد من موظفم اتفاقات را به ارباب جراید و مطبوعات برسانم.

خارج از این موضوع هم در خصوص اطلاع رسانی هم کوتاهی نکرده ام و همواره سعی کردم در خدمت مطبوعات باشم.

تدابیر و اقدامات مجلس برای آزادی بیان در اصل مجلس دهم مشخصا چه بوده؟ و همچنین چه تصمیماتی برای حمایت از نشریات و روزنامه ها به ویژه تامین کاغذ انجام  شده است؟  در بحث آزادی مطبوعات اصلاحاتی انجام شد و در بحث حمایت از مجموعه روزنامه نگاران و قلم به دستتان نیز حمایت هایی داشته ایم.

ما درقوانین بودجه و قانون سالانه بودجه و قانون 5 ساله مواردی را آورده ایم تا یارانه ای که  باید به آن تعلق بگیرد، در بخش مطبوعات تعقلق بگیرد.

گاهی جایی ازآن  پر رنگ و جایی کم رنگ بوده است.

در این بحث، کاغذ مجموعه ای بوده  که از یارانه و ارز استفاده کرده است.

البته در توزیعش جای بحث هست که وزارت ارشاد باید پاسخگو باشد.

آیا نمایندگان منتخب مردم تمهیداتی برای گرانی خانه اندیشیده اند؟ چراکه برخی نمایندگان وقتی به رأی مردم احتیاج دارند هر سنگی را می توانند جابجا کنند اما در حال حاضر کاری جز اعتراض به آهنگ "ساسی مانکن" ندارند.

نمایندگان برای حل مشکلات مردم دور هم جمع شده اند اما خبری از حل مشکل در مجلس نمی بینیم؟ یکی از بحث های جدی کشور وجود نقدینگی سنگین درکشور است و این نقدینگی مثل موج خروشانی به ارکان اقتصادی حمله کرده است.

امروز 1600 هزار میلیارد نقدینگی داریم.

که یک بار به بازار ارز حمله ور می شود و یک بار به بازار خوردو و طلا و اکنون به سمت و سوی مسکن حمله ور شده است.

معاملات  آنچنانی هم صورت نمی گیرد اما فضای روانی زیادی ایجاد کرده که برخی فکر می کنند باید در این بازار حضور داشته باشند.

مجلس جلساتی را با دولت و بخش خصوصی گذاشته و قرار شده جمع بندی هایی صورت بگیرد و همچنین قرار شده با وزارت راه و شهرسازی و مجموعه اقتصادی دولت نیز به جمع بندی هایی برسند.

در این زمینه باید مالیات بر منازل مسکونی خالی را جدی بگیریم و حتی مالیات بر اجاره بها و همچنین فروشهای آنچنانی داشته باشیم تا چنین اتفاقاتی نیفتد.

چرا مجلس در مقابل شرایط بد اقتصادی و اجتماعی اینقدر منفعل عمل می کند؟ اگر اینگونه نیست عملکرد سه ساله در موضوعات اقتصادی و اجتماعی چه بوده و آثارش چیست؟ مجلس در رابطه به موضوعات اقصادی و اجتماعی منفعل نیست؛ ولی ما در شرایط سخت تحریم هستیم و فشارهای سختی به همه در حال وارد شدن است.

ما بالغ بر 60 جلسه غیرعلنی داشتیم که موضوعات مختلف اقتصادی را مدنظر قرار دادیم و در آنجا جدی مطرح شد.

در همین ایام کوتاه سال 98 بحث بنزین مطرح شد ک مجلس کمک کرد و آن را منتفی کرد.

همچنین بحث ارز و نظارت ها.

جلسات مختلف کمیسیون های صنعت معدن تجارت و برنامه و بودجه و انرژی  برگزار می شود و این نشان دهنده انفعال نبودن مجلس است.

ما کسری بودجه ای داریم که نوع عملکرد را نشان میدهد؛ ما به راحتی از کنار موضوعات نمی گذریم.

با توجه به تحریم و مشکلات تامین ارزی آیا مجلس برآوردی از حدود کسری بودجه امسال دارد؟ اگر دارد چه راهبردی برای اداره بخش هایی با کسری بودجه مواجه می شوند پیش بینی کرده است؟ و آیا کسری بودجه برنامه ریزی و اولویت بندی برای تخصیص آنچه به دست آمده دارد یا دولت ناگهانی تصمیم گیری می کند؟ کسری بودجه بر کسی پوشیده نیست.

ما50  هزار میلیارد تومان کسری بودجه قطعی داریم.

از این عدد هم ممکن است بیشتر باشد و در هر صورت برای کشور مشکی بزرگی است.

در بهمن سال قبل بحث اصلاح ساختار بودجه کشور را مطرح کردیم و این موضوع تبدیل به اقدام شده و جلساتی در خدمت آقای نوبخت و تیم شان بودیم که پیشنهادات مختلفی را از سازمان برنامه و بودجه و دولت آورده اند تا بتوان ساختار بودجه را اصلاح کرد به نحوی که بتوان این سال پر از مشقت را پشت سر گذاشت.

بحثی در شبکه سه سیما مطرح شده که شما و برخی از نمایندگان علاوه بر حقوق مجلس، از وزارت نفت هم حقوق می گیرید لطفا در مورد صحت و سقم آن توضیح بدهید؟ نمایندگان بر سه قسمت هستند.

بازنشستگان که حقوق شان  را از محل بازنشستگی می گیرند و زمانی هم که رای می آورند از مجلس هم حقوق می گیرند.

دوستانی که کارکنان  سازمان های دیگر هستند هم  از سازمان خودشان حقوق می گیرند.

و اینگونه نیست که هم از مجلس حقوق بگیرند هم از سازمان و عده ای دیگر هم که از قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند که آنها نیز از سازمان خودشان حقوق می گیرند.

اما اینکه من هم از وزارت نفت و هم مجلس حقوق می گیرم شایعه است که بعدا هم تکذیب شد.

بزرگترین مشکل جامعه فعلی تورم 300 درصدی نسبت به پاره ای از اقلام است در حالیکه حداکثر افزایش حقوق مصوب مجلس 400 هزار تومان است آیا راهکار مسئولان برای مردم مثل کوپن کالاهای اساسی پیش بینی شده است؟ در بحث تورم با جنگ نابرابر اقتصادی مواجه هستیم و این فشارها هم وجود دارد.

 دوستان ما در دولت راضی به این 400 هزار تومان هم نبودن و به اصرار مجلس این اتفاق افتاد و ما  توانستیم بخشی از این فشار را کم کنیم.

 همچنین در توزیع 14 هزار میلیارد  برای کالاهای اساسی که مد نظر قرار دادیم هفته آینده با دولت جلساتی را خواهیم داشت تا راهکارهایی را پیدا کنیم که مستقیما به دست خود مردم برسد.

و از دلال بازی هم خارج شود.

نمایندگان گلپایگان و خوانسار از مسکوت شدن طرح استان اصفهان شمالی خبر دادند و معاون سیاسی استاندار اصفهان، اصفهان را واحد و گسترده خواند اما نمایندگان کاشان همچنان  بر مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس به خصوص پس از تعطیلات مجلس اصرار دارد آیا واقعا این طرح در صحن بررسی و به رای خوهد گذاشته شد؟ موضوع استانی شدن اصفهان از طرف دکتر سعادتی نژاد مطرح شد.

تعدادی از دوستان پیگیر این موضوع بوده اند و هستند اما اتفاق افتادن آن ید طولایی دارد.

این موضوع در هر دوره در مجلس مطرح شده اما به نتیجه نرسیده است.

 باید مسیر اداری خود را طی کند و به کمیسیون شوراها برود و مسایل کارشناسی آن مطرح شود و وزارت کشور، دولت و دیوان محاسبات ومرکز پژوهش ها نظراتش اخذ شود و بعد وارد صحن علنی مجلس شود و در کمیسیون به جمع بندی آن برسیم.

آیا بورس ارز برای کنترل بازار ارز در دو هفته آینده آغاز به کار می کند؟ در رابطه با بحث بورس ارز خیلی وقت پیش مطرح شد اما این هم جواب نخواهد داد.

با توجه به محدودیت درآمدهای ارزی ما بازهم در این زمینه فسادهایی را خواهد داشت و باز هم همان اتفاقات قبلی می افتد و چیز جدیدی نخواهیم داشت.

  با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید از جانب رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، لطفا توضیح بدهید در این راستا مجلس شورای اسلامی چه اقدامات عملی انجام و برنامه آینده مجلس برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری چیست؟ ما در همین زمینه جلساتی را تنظیم کرده ایم.

یکی از بحث هایی که وجود دارد بحث پول گران قیمت است که متاسفانه در اختیار تولید هست و یا حتی نیست.

با توجه به فشارهای اقتصادی که امروز وجود دارد و با توجه به پول بسیار گرانفیمتی که در اختیار تولید قرار می گیرد؛ مشکلی است که تولید ما به همین سادگی نمی تواند به رونق بیفتد.

بنابراین یکی از بحث ها این است که ما پول ارزان قیمت در اختیار واحدهای تولیدی قرار بدهیم.

در همین زمینه هم بحثی بانک مرکزی مطرح کرده که بتوان موضوعش را در قالب اصلاح ساختار ودجه مطرح کرد که هنوز نهایی نشده است.

اما انشالا این بخش بتواند مشکلات را حل کند.

یک بحث دیگری هم همیشه گرفتارش بودیم رقابت دولتی ها با بخش خصوصی بوده است.

بخش خصوصی در دست دولتی ها مظلوم افتاده و هر بلایی که خواسته اند برسر آنها آوررده اند.

دراین زمینه ما هم  در قانون برنامه پنج ساله ششم و هم در قوانین بودجه سالانه آورده ایم که بخش دولتی سبک تر بشود و به غیر از موارد حاکمیتی بقیه موارد واگذار شود.

که البته اینجا تفکری در کشور وجود دارد که شاید به امور سرمایه گذاری احترام نگذارد و متاسفانه خودم با این موضوع مواجه بوده و می بینم که هر کسی که بخواهد سرمایه گذاری کند با او برخورد سنگین می شود و زیر ذره بین دستگاه های مختلف از دولت و مجلس و قوه قضاییه می رود.

در این زمینه باید کار فرهنگی را با همدیگر انجام بدهیم و در این زمینه ما مشکلات جدی داریم که باید با از خودگذشتگی حل کنیم.

همانگونه که مطلع هستید در تمامی بحران هایی که برای کشور به وجود آمده مردم هستند که می توانند با تلاش مسولان کشور را از این بحران خارج نمایند و پیشنهاد می شود از آحاد مردم و متخصصان که نظر و یا طرح عملیاتی برای برون رفت از این وضعیت در هر زمینه ای را دارند به صورت مستقیم و با راهکاری مناسب بتوانند نظرات خود را به مجلس اعلام نمایند.

ارتباطات مردمی مردم با مجلس وجود دارد؛ هم از طریق نمایندگان و هم از طریق روابط عمومی و هم از طریق سایت خانه ملت.

و اگر هم طرح و موضوعی هم باشد، مردم می توانند ارسال کنند و در دستور کار کمیسیون ها قرار می گیرد.


کلید واژه ها: هیات رییسه مجلس - مجلس - شورای نگهبان - مجلس شورای اسلامی - شورای - اقتصاد - مطبوعات - نقدینگی - نگهبان - انتخابات - حمایت - رسانه - بهروز - روزنامه - میلیارد - اروپایی - اقتصادی - شورای امنیت ملی - روزنامه نگاران - انتخابات مجلس - کشور - برگزار - آنلاین - صورت - حمله - مصاحبه - اسلامی - شورای امنیت - اطلاع رسانی - آمریکایی ها

آخرین اخبار سرویس:
درجات امر به معروف و نهی از منکر به بیان مرحوم آقامجتبی تهرانی

انتقاد نانسی پلوسی از اقدام ترامپ: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه اختلافات را تشدید می کند

دیدار هیأت پارلمانی عراق با محمدجواد ظریف

دیدگاه متفاوت سه عضو مجلس خبرگان درباره «لیست گزینه های رهبری آینده»

بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد

صادرات برق، جایگزینی مناسب برای درآمد های نفتی

بی توجهی به جاده های ملی غیرقابل توجیه است

وزیر بهداشت: «دخانیات»، تهدیدی برای سلامت و رفاه جهانی است

بازدید استاندار خراسان رضوی ازحاشیه شهر مشهد

رسالت ادیان در دیدگاه شریعتی

نوروزی: نباید اقتصاد فرهنگ ما صرفاً مصرفی باشد

ایران و روسیه 12 سند مشترک امضا کردند

حوزه علمیه تهران: وزیر ارشاد با روزنامه هتاک به امام جمعه تهران برخورد کند

قضات پیشکسوت دیوان عالی کشور تجلیل شدند

جزییات پرونده اختلاس در شهرداری زابل/ شهردار با وثیقه آزاد شده است

مسجد بستر آماده شدن مردم برای ظهور است

استخدام نقشه کش صنعتی جهت یک شرکت فعال در قم

اتفاقی عجیب برای جوان اعدامی زیر طناب دار ! / در کردستان رخ داد

نانسی پلوسی: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می زند

آغاز مرمت 20 رشته قنات خسارت دیده از سیل

اولین فرمانده سپاه: کسانی که فکر می کنند بنی صدر خائن نبوده است، صددرصد اشتباه می کنند

فصلنامه «قرآن پژوهی خاورشناسان» به ایستگاه 25 رسید

دیپلماسی فرهنگی می تواند بخشی از دیپلماسی سیاسی را پوشش دهد

عارف: مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع وزیران ادوار را مشاور خود قرار دهد

ختم رسیدگی به پرونده محمد رضا خاتمی

دیدار هیات پارلمانی عراق با ظریف

وضعیت سفارت ایران در لندن همچنان عادی نیست + عکس

تاج زاده به زاکانی: پرت کردن دانشجویان از خوابگاه در 18 تیر کار درستی بود؟/نجفی اگر شهردار نشده بود این اتفاق رخ نمی داد

تدوین راهکارهای عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

افزایش شکایت قوه مجریه از نمایندگان مجلس

وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان سفر می کند

ایجاد 37 هزار شغل در شهرک صنعتی دارویی «برکت»

دیدار هیأت پارلمانی جمهوری عراق با محمد جواد ظریف

سومین معاونت در ساختار فرمانداری کازرون شکل گرفت

جنگ شبانه «شب های فیروزه ای» روی آنتن شبکه پنج

آیین پایانی نشست مشترک ایران و روسیه در اصفهان

رییس سنای پاکستان: تکمیل طرح خط لوله ایران به نفع مردم کشور ما است

ردپای آمریکا در همه جنایت های ضدبشری دیده می شود

بسته پیامکی درخواست های مردمی 28 خرداد

آغاز طرح ترافیک جدید تهران از شنبه اول تیر

اقامه نماز میت غیابی برای مرسی در سراسر ترکیه

دبیر کل بنیاد هابیلیان: منافقین مسعود رجوی را پنهان کردند تا چهره کنونی خود را سفید کنند

شریعتی قائل به عقل نقاد دینی است/ ملاقاتی متفاوت با دیگری

برادران خاتمی حرفشان را یکی کنند بعد سر مردم کلاه بگذارند/ محصول انتخابات آزاد شما امثال آقای نجفی است

پاک آیین مدیرکل روابط عمومی مجلس شد

شرط جریمه نشدن خودروها در طرح جدید ترافیک پایتخت

لزوم استفاده از روش های نوین آموزش در دانشگاه ها

زاکانی: همه وزارتخانه های روحانی جز وزارت اطلاعات، دست امنیتی هاست/ سئوالات تاج زاده درباره قتل های زنجیره ای و انتخابات 88

ردپای آمریکا در تمامی جنایت های ضدبشری قابل مشاهده است

اصلاح ساختاری بودجه در گرو ایجاد درآمدهای پایدار

رییس مجلس نمایندگان افغانستان فردا معرفی می شود

دیدار هیأت پارلمانی عراق با وزیر امور خارجه ایران

ویژگی های متفاوت ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی

تصاویر/ دیدار جمعی از اساتید دانشگاه و اندیشمندان منطقه قفقاز روسیه با مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه

ختم رسیدگی به پرونده محمد رضا خاتمی

دیدار دریابان شمخانی با مشاور امنیت ملی ارمنستان

هیات پارلمانی عراق با ظریف دیدار کرد

صفر تا صد طرح «سرباز فناور»/ سربازی را بدون دغدغه پشت سر بگذارید

پرونده ویژه دکتر سلام 2: عجایب هفتگانه روحانی!

مد، برنامه غربی هاست

تسریع در روند خدمت رسانی بهترین نوع تکریم ارباب رجوع است

استیذان 350 حکم قصاص صادر شد/محاکمه 825 مفسد اقتصادی

نانسی پلوسی: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می زند

اردبیلی ها از جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال کردند

شاهد اقدامات مناسبی توسط شهرداریها برای توسعه خطوط پیاده و ترویج دوچرخه سواری هستیم / نیازمند گفتمان و نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

اطلاعیه سازمان تعزیرات در مورد پذیرفته شدگان ششمین آزمون متمرکز استخدامی

​عماد توحیدی: مساله ی ساده انگاری به شدت دامن هنر ایران را گرفته است

دیدار هیأت پارلمانی جمهوری عراق با محمد جواد ظریف

«خانه ما» راهی به خانه آقازاده ها ندارد

سفر وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان

نامه مهم رییس فراکسیون فرهنگیان به روحانی

دوره مهندسی تبلیغ غدیر در اصفهان برگزار می شود+ جزییات

غیرقابل تاثیر بودن روابط گرم میان ایروان و تهران از اراده کشورهای ثالث

محجوب، رییس فراکسیون کارگری مجلس: معنی وجود حیات شبانه، این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند

بازدید فرمانده کل ارتش از توپخانه اصفهان

استخدام شرکت مهندسین مشاور معتبر در شهر کرمان

تاجزاده: به فرمانده سپاه چه ربطی دارد که درباره انتخابات اظهار نظر می کند

راهبرد ایران، راهبرد مقاومت است

امام جمعه رشت: روستاییان در عرصه آبزی پروری آموزش ببینند

مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد افتتاح شد

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

تدوین کتاب خاطرات همکاران ایثارگر برق تبریز

سومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم مددجویان برگزار می شود

الکترونیک شدن انتخابات منوط به تامین شرایط است

دیدار نایب رییس مجلس عراق با ظریف

کارگروه همکاری های آبی ایران و روسیه بعد از 4 سال فعال شد

توسعه متوازن مهریز در گرو همکاری خبرنگاران است

راهکار های استارت آپی حوزه انرژی معرفی شد

تپه هشت هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

تعیین تکلیف 4 هزار پرونده

تجلیل از 60 واحد صنفی برتر هرمزگان در بندرعباس

دهمین جلسه دادگاه پرونده بانک سرمایه/ 30 کارشناس رسمی دادگستری تفهیم اتهام شدند

اژه ای: 60 قاضی حکم انفصال گرفتند

کارت ملی های قدیمی دیگر اعتبار ندارند

زمان اعلام شده برای دادگاه نجفی حقیقت ندارد

استانداردسازی جایگاه های سوخت ازجمله ملزومات حیاتی یک جایگاه است

تشکیل دولت تکنوکرات برای اداره کشور را می پذیریم

ایران، رتبه اول پیوند کبد در جهان

نخستین ضربه جهانی واجا به شبکه جاسوسی آمریکا/ارائه جزییات جدیدترین ضربه در آینده ای نزدیک

معاون میراث فرهنگی کشور: تپه 8 هزارساله «قرچک» باید حفظ شود

حمله 1600 هزار میلیارد نقدینگی سرگردان به ارکان اقتصاد

حمله 1600 هزار میلیارد نقدینگی سرگردان به ارکان اقتصاد