مطالب مرتبط:
مهدی پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه گران از آرمان های مان کوتاه نمی آییم
البرادعی: اصلاح قانون اساسی یعنی بازگشت به دوره ما قبل انقلاب ژانویه
دشمن تلاش دارد تا نظام را وادار به اصلاح قانون اساسی کند
محمد رضا باهنر:راه اصلاح قانون اساسی باز است/متأسفانه ما در کشورمان به دنبال فرشته و دیو ساختن هستیم/عملکرد نظام محصول همه دولت ها و حاصل همکاری همه نیروهای سیاسی است
دشمن تلاش دارد تا نظام را وادار به اصلاح قانون اساسی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 خرداد 1398 ساعت 18:512019-05-22سياسي

مهدی پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه گران از آرمان ها کوتاه نمی آییم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد امین مهدی پور، دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان عصر امروز در دیدار رمضانیه سال 98 دانشجویان با رهبر انقلاب، - " دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: پیشنهاد ما بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه و بازنگری قانون اساسی بر همین محور می باشد؛ امید است که این اصلاح ساختاری، راه را برای پیشرفت کشور و پررنگ تر شدن نقش جوانان در آینده آن هموارتر سازد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد امین مهدی پور، دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان عصر امروز در دیدار رمضانیه سال 98 دانشجویان با رهبر انقلاب، به نمایندگی از جامعه اسلامی دانشجویان به سخنرانی پرداخت.

متن کامل این سخنرانی به شرح زیر است: بنده امروز سلام گرم دوستانم در اعضای بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور را محضر شما پدر دلسوز و مهربان اعلام می نمایم.

امروز دهه پنجم انقلاب اسلامی را در شرایطی شروع می کنیم، که دشمنان اسلام و ملت ایران بیش از هر زمانی از ابهت و عظمت انقلاب اسلامی واهمه دارند؛ افرادی که روزی در تلاش بودند تا با حمله نظامی و جنگ نرم و تحریم اقتصادی، ایران اسلامی را زمین گیر کنند، امروز یا مرده اند و یا نفس های آخرشان را می کشند.

در میان این کارزار، یک ملت انقلابی همواره حرف آخر خود را همان اول می زند: آقایان غرب زده، ما را از آن طرف مرز ها نترسانید که در آنجا خبری نیست، بلکه از دید ما تهدید اصلی عدم استفاده از ظرفیت های داخلی است.

دشمن هر چقدر بر ما بتازد ما قوی تر خواهیم شد و در آخر این کارزار آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

لذا امروز چند مسئله ای در باب اقتصاد، ساختار های سیاسی کشور، آموزش و پرورش و دانشگاه ها خدمت حضرتعالی عرض خواهم نمود.

انقلاب اسلامی ما با روند اقتصادی موجود، در معرض آسیب های جدی قرار دارد، برای اینکه در این بعدش هنوز اسلامی نشده است.

متاسفانه با توجه به روند های کلی کشور، تاثیر نرخ ارز به حدی زیاد است که موجب بزرگترین هرج و مرج اقتصادی تاریخ کشور شده است.

این که در یک دهه، میزان سقوط ارزش پول ملی ایران بیشترین میزان در جهان (پس از سوریه) باشد، اصلا متعارف و منطقی نیست.

البته در شرایطی که دولت منفعل و بازار عنان گسیخته است و وزارتخانه های متولی کار و صنعت و اقتصاد توسط گروه های رانتی اشغال شده اند، وضعیت نباید بهتر از این باشد.

از آنجا که دولت و نهاد های وابسته به آن، بزرگترین عرضه و تقاضا کننده ارز می باشند و این دولت بیشترین اختیارات را نسبت به دولت های سابق داشته است، در صورتی که تدبیر درستی اندیشده شود، افزایش ارزش پول ملی، هدفی دور از دسترس نخواهد بود.

آقاجان، در چنین شرایط اقتصادی که قشر محروم و مستضعف با مشکلات معیشتی متعدد مواجه است، نمایش تجملات آقازاده ها در فضای حقیقی و مجازی، نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما.

در این راستا از حضرتعالی تقاضا داریم تا دستور فرمایید دستگاه های مسئول با سرعت و دقت هرچه تمام تر نسبت به تدوین و اجرای آیین نامه قانون رسیدگی بر اموال مسئولین اقدام کنند.

 لزوم بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیهدر باب مردم سالاری دینی، یک حکومت اسلامی می بایست ساختار دقیق تربیت نیرو ها و مدیران آینده خود را برای مردم و نخبگان مشخص نماید تا در مقابل، توده های مردم نیز نقش خود را در تحقق دولت اسلامی دانسته و به آن عمل کنند.

اما اگر در جامعه اسلامی این ساختار مشخص نباشد، مسلما در آن جامعه باند های قدرت و ثروت بوجود می آیند که خطرشان برای حکومت اسلامی چندین برابر بیشتر است؛ در آن زمان کم کم افراد جای ارزش ها را می گیرند.

در چنین سیستم نیمه پارلمانی نیمه ریاستی ناقص، گروه های سیاسی صرفاً کارکرد انتخاباتی داشته و هیچ یک پاسخگوی وضعیت کشور نیستند.

همین خود باعث می شود که مردم در مواقعی هم که گلایه به حقی داشته باشند، مشکلات را به پای حاکمیت بنویسند و خروجی چنین سیستمی آقازاده پروری خواهد بود.

پیشنهاد ما بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه و بازنگری قانون اساسی بر همین محور می باشد؛ امید است که این اصلاح ساختاری، راه را برای پیشرفت کشور و پررنگ تر شدن نقش جوانان در آینده آن هموارتر سازد.

راستی آقاجان، صحبت از گام دوم شد و جوانگرایی؛ برداشت ما این است که حضرتعالی گام دوم را خطاب به همه امت اسلامی بیان کردید، اما متاسفانه افرادی معدود و حلقه هایی خاص، به گام دوم خیانت، و آن را تعبیر به جوانگرایی صرف که منظور خودشان بودند کرده و اینگونه خواستند سهم خود را از قدرت بگیرند.

جوان حزب اللهی قدرت طلب نیستاما از نظر ما جوان حزب اللهی قدرت طلب نیست و گام دوم، گام تاریخی تمامی ملت ایران است.

گام دوم، گام آن زن و مرد و دانشجو و کارگری است که برای پیشرفت کشورش تلاش می کند و گام آن مدیری است که اگر شهر را آب برد، در حوزه مسئولیت خود مشغول به خدمت باشد؛ نه در خارج از کشور مشغول به خوش گذارنی و عشرت.

 حضرت آقا؛ بنده به عنوان دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ارادت ویژه معلمان این سرزمین را خدمت شما، به عنوان مدافع واقعی آموزش و پرورش اعلام می نمایم.

در جامعه اسلامی ما قرار بود آموزش و پرورش و آموزش عالی مکمل هم باشند، اما پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی، تبعیض و تفاوت های میان این دو، چه بسیار زیاد است.

قاطعانه می گویم اصلاح آموزش و پرورش جز از مسیر دانشگاه فرهنگیان میسر نمی گردد، اما دست های پشت پرده خواهان زمین زدن این دانشگاه هستند.

آن هایی که روزی در سفارت خانه هایشان به عدالت خواهان ما نذری می دادند، امروز خوب می دانند که برای منحرف کردن مسیر آینده انقلاب می بایست آموزش و پرورش و تربیت معلم را هدف گرفته و آن را به محیطی رخوت انگیز بدل کرده و معلم ایرانی را تو سری خور بار آورده و او را درگیر مشکلات معیشتی کنند.

آن ها خوب می دانند که امروز باید از طرح خرید خدمات آموزشی حمایت کنند و برای دانش آموزان ما، مدرسه های به اصطلاح مجهز بسازند و آن وقت مدیران جنتلمن را در راس این مدارس گمارده و سند 2030 را در خفا اجرا کنند.

 این روز ها خبر های ناخوشایندی از شورای عالی انقلاب فرهنگی به گوش می رسد؛ خبر هایی که حاکی از آن است که افرادی می خواهند با به حداقل رساندن اعضاء شورا و برگزار نشدن جلسات آن، سیاست گذاری فرهنگی را از این شورا بگیرند؛ لذا از حضرتعالی استدعا داریم نسبت به این مسئله ورود کرده و مانع از نابودی عالی ترین شورای سیاست گذاری فرهنگی کشور شوید.

مسئولان وزارت علوم و دانشگاه سمپاد فتنه گران هستند آقاجان در دانشگاه ها هم، دانشجویان مؤمن و انقلابی امروز ضرورت ها را بیش از هر زمانی درک کرده اند و برای حفظ سنگر انقلاب در دانشگاه ها لحظه ای درنگ نمی کنند.

اما نکته جالب اینجاست که در این وانفسای جنگ نرم، وزارت علوم و دانشگاه ها، روز به روز فشار ها را بر مجموعه های دانشجویی انقلابی بیشتر می کنند، گویا آقایان سمپاد فتنه گران هستند.

فتنه گرانی که قرار بود جایگاهی در دانشگاه نداشته باشند، وقاهت را به سر حدی رساندند که دوباره از اتحادیه ما به دادگاه قضایی شکایت کرده و به خیالشان می خواهند همین دفتری را هم که شما برای فعالیت به ما داده بودید ، از ما گرفته و آواره مان کنند.

ولی رهبرا؛ اف بر ما که با فشار اینان و بعضی رفقای فتنه گرشان بخواهیم از آرمان هایمان کوتاه آمده و جبهه انقلاب را تنها بگذاریم.


کلید واژه ها: جامعه اسلامی دانشجویان - اسلامی - دانشجویان - اسلام - جامعه اسلامی - سلام - انقلاب اسلامی - امروز - اقتصاد - بزرگترین - دانشگاه - اقتصادی - قانون اساسی - جامعه - کشور - ارزش پول ملی ایران - خبرگزاری - ایران - سخنرانی - خبرنگار - مهدی - نظام - دولت - ساختار - آموزش و پرورش - ارزش پول ملی - اصلاح - دیدار - قانون - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
فهرست همکاری های وزارت علوم با دستگاه های اجرایی منتشر شد + مبلغ قرارداد ها

موسسه آموزش عالی حوزوی اسراء در رشته تفسیر سطح3 دانش پژوه می پذیرد

سرخو: نظارت مردم بر اموال مسئولان از گسترش فساد جلوگیری می کند

چشم شهر در مشهد راه اندازی می شود 

بسیاری از گرفتاری های امروز ما با توسل به اهل بیت(ع) حل می شود

مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم اوقاف در کوهبنان برگزار شد

دیدگاه جلیلی نسبت به مذاکره غرب با ایران

رقابت 40 داوطلب در چهل ودومین دوره مسابقات قرآن کریم ماهان

سخنان بشار الجعفری در نشست شورای امنیت سازمان ملل 

واکنش یک امام جمعه به حواشی برگزاری کنسرت در بجنورد

اوقات شرعی بیست و نهم خرداد در سمنان

ارتباط عاطفی با اعتقادات و سیره اهل بیت(ع) منبع قدرت و انسجام جامعه است

واکنش مولانا عبدالحمید به مرگ محمد مُرسی

آیا «خانه های بازی» به مجوز بهزیستی نیاز دارند؟

وزیر خارجه ترکیه به ایران سفر می کند

اصل 31 قانون اساسی؛ حق مسکن از رویا تا واقعیت

اتوبوس حامل تریاک در یزد توقیف شد

مصباحی مقدم: مواضع حضرت آقا در ملاقات با آقای آبه تحلیل و تفسیر شود

افتتاح نخستین شهر بدون زمان!/ به اولین شهر بدون زمان جهان خوش آمدید؛ اینجا همه از ساعت متنفرند!

واکنش یک امام جمعه به حواشی برگزاری کنسرت در بجنورد

فرمانده کل سپاه: بزرگتری ضعف آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است /ترامپ فاقد عقل و تدبیر است

تنها کسی که از گزینه رهبری آینده اطلاع دارد چه کسی است؟

تأکید شمخانی بر گفت وگو با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان

عناوین روزنامه های سیاسی 29 خرداد 98/ انفصال 60 قاضی +تصاویر

مراسم ویژه زنان هندی برای طول عمر شوهرانشان

امیرعبداللهیان: موضوع مرگ مشکوک مرسی درخور توجه است

تذکر به صداوسیما درباره پوشش خبری قتل میترا استاد

شهید چمران؛ استادی در تراز انقلاب اسلامی

حقایقی که طول انگشتان شما درباره شخصیتتان فاش می کند

شمخانی: باید با طالبان گفت وگو شود

هدف قرار گرفتن موصل با کاتیوشا

تاریخ برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام

الاهلی به این شکل به برانکو خوش آمد گفت (عکس)

استاد انصاریان: اصلاح این مملکت هیچ راهی جز خدایی کردن مردم ندارد/ اقتصاد و سیاست مردم را به خدا نمی رساند

 اظهارات سخیف ترامپ علیه ایران

ادامه ماجرای قتل یک متهم سیاسی در زندان

اسلحه های غیر مجاز امنیت مردم جنوب خوزستان را نشانه رفته

از خانه کارگر تا خانه کارفرما!/ چگونه طرح «حیات شبانه» دست محجوب را رو کرد؟

تاکید بر اجرای کنوانسیون دریای خزر برای بهره برداری پنج کشور ساحلی

دانلود آهنگ جدید رادین مظهری بنام برگرد

دولت پاسخ گستاخی های سفارت خانه های کشورهای غربی را بدهد

تعریف و تمجید مجری مشهور از بزرگ آقای سینمای ایران/ عکس

برانکو رسماً به الاهلی پیوست+عکس

استان هایی که رتبه  اول و دوم رانش زمین را به خود اختصاص داده اند

حیازدایی در جامعه سازمان دهی شده است

تدابیر حمایت گرانه حقوقی در صیانت از حقوق حیوانات

سخنگوی کمیسیون کشاورزی: کمیسیون با جدیت به دنبال مهار ملخ هاست

ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می آید

انتخابات غیرحزبی، مجلس قبیله ای

سرلشکر سلامی: پشت سر منطق مذاکره، تسلیم نهفته است/ مقاومت تنها راه حل ماست

نظریه ها و مفاهیم اجتماعی در داخل تولید شود

قطع کمک مالی امریکا به سه کشور امریکای لاتین

«شی» فردا به دیدار «اون» می رود

اخوت اخوان با اردوغان

کرملین: ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند می ماند

انتقاد مجدد اتاق بازرگانی از بی توجهی دولت به نظرات فعالان اقتصادی

گزارش تصویری : مراسم بزرگداشت شصتمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی / قم

خانه ای که سیل برد، عابری که رفت

برخورد پلیس فتا با مروجان خشونت

15سال بلاتکلیفی مرد همسرکش

10 میلیارد تومان برای آزادی مرد طلافروش

مسعود کیمیایی: من و جمشید کوچه ها و محله های تهران را خوب می شناختیم

چه کسی گفت جوجه را آخر پاییز بشمار؟!

امور تجاری کشور، وزارتخانه مستقل و کارآمد می خواهد

آغاز نهضت خانه سازی در وزارت راه و شهرسازی

رشد منفی اقتصادی تا پایان سال مثبت خواهد شد

پایان نامه ها بر اساس نیاز جامعه نیست

هشدار نانسی پلوسی به ترامپ: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می زند

مجمع وزیران ادوار

مسکن سیل زدگان در تله بروکراسی بانکی

نمایی واقعی از «گنبد بتونی» بهشت خنداب

شخصیت شناسی از روی طول انگشتان دست شما

انفصال 60 قاضی متخلف در روزهای اخیر

میانگین سنی اعضای هیأت علمی دانشگاه به 50 سال کاهش یافت/تعداد دوره های پسا دکتری افزایش می یابد

گام دوم انقلاب باید در فضای مجازی تعریف شود

موضوع مرگ مشکوک محمد مرسی درخور توجه است

مدارک امریکایی ها علیه ایران قابل استناد نیست

تاریخ برگزاری نشست بعدی کمیسیون برجام

خروج امریکا از برجام و بی عملی اروپا مانع حل چالش ها

خواب های آشفته ترامپ برای ایران

رقیب انتخاباتی ترامپ: ادعای دخالت ایران در حادثه دریای عمان را نمی پذیرم

پیشنهاد مذاکره ترامپ «طرح فریب» بود

دکتر علی شریعتی در قاب عکس نوشته هایش

شریعتی، حقیقتی شیرین تر از واقعیت های تلخ

گام دوم انقلاب باید در فضای مجازی تعریف شود

تشکیل کمیته حقیقت یاب با محوریت حوادث 88

انتخابات رقـابتی دستور کار دولت اعتدال

رونمایی از «آهن قراضه ناو آمریکایی»

تقدیر استانداری اصفهان از عملکرد بانک ملی ایران در استان

آقای سفیر و شانس از دست رفته فرانسه!

توفیقات توییتری جبهه انقلاب

نامزد انتخابات آمریکا: ترامپ عامل دامن زدن به تنش ها علیه ایران است

تجلیل از بانوی سوادکوهی منتشر کننده فیلم خرس کشی

ترامپ و سنا هیچ کدام خواهان درگیری با ایران نیستند

«مُرسی» تازه ترین قربانی اعتماد به آمریکا

برگزاری نشست بعدی کمیسیون برجام طی 10 روز آینده

«اصفهان 2020» عامل مهم رونق و توسعه گردشگری اصفهان

انتخابات؛ آوردگاه یأس و امید

انتقاد عربستان از اخوان المسلمین

وزیر ارتباطات در جلسه ی شورای معاونان: توسعه ی ارتباطات روستایی با جدیت دنبال شود

مهدی پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه گران از آرمان ها کوتاه نمی آییم

مهدی پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه گران از آرمان ها کوتاه نمی آییم