مطالب مرتبط:
همایش بین المللی نظام بین الملل، تحولات منطقه ای و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
نظام جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی را به ارزش های الهی و اخلاقی پیوند داده است
مشاور رییس‎جمهور: اعتراضات دی ماه 96 می توانست به زمین خوردن نظام منجر شود| احتیاج به اصلاح سیستم داریم| فکر می‎کردند احمدی نژاد یک ابرقهرمان است| تا وقتی که ترامپ از اپوزوسیون ما حمایت می کند، خیال مان راحت است| تفاوت رژیم شاه با جمهوری اسلامی چیست؟
نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران سرشاخه ها و مسببان این جنایت فجیع را به سزای اعمال ننگینشان خواهد رساند
نظام جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی را به ارزش های الهی و اخلاقی پیوند داده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 خرداد 1398 ساعت 18:462019-05-22سياسي

صبوری: سیاست خارجه منفعلانه تصویری ترسو از نظام مقتدر جمهوری اسلامی ارائه کرده / اصلاح ناکارآمدی های دیوان سالاری را جزو وظایف خود می دانیم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد حسین صبوری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی عصر امروز در دیدار رمضانیه سال 98 دانشجویان با رهبر انقلاب، - " دبیر کل جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: رویکرد های منفعلانه سیاست خارجه در سال های اخیر، بعضاً منجر به ارائه تصویری ترسو از نظام مقتدر و مظلوم جمهوری اسلامی شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد حسین صبوری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی عصر امروز در دیدار رمضانیه سال 98 دانشجویان با رهبر انقلاب، به نمایندگی از دانشجویان عدالتخواه به سخنرانی پرداخت.

متن کامل این سخنرانی به شرح زیر است: اگر بناست نظام سازی مان مقدمه ی تحقق آرمان ها باشد، طبیعتاً باید ساختار را مبتنی بر آن رسالت ها، طراحی و در صورت نیاز، اصلاح کنیم.

این رویکرد در برابر دوگانه غلطی است که از یک سو محافظه کارانه، آرمان ها را غیرقابل تحقق می داند و از سوی دیگر، راه تحقق آرمان ها را در ساختارشکنی جستجو می کند.

در همین راستا به ریشه یابی بخشی از معضلات کنونی کشور می پردازیم:خصوصی سازی افسارگسیخته بحران زاستهمان گونه که نگاه دولتی دهه 60 خسارت بار بود، خصوصی سازی افسارگسیخته، بدون رعایت لوازمی تظیر شفافیت، نظارت، اهلیت و بخش های تأمین کننده منافع مستضعفین که در بند های ب ، د و ه ابلاغیه آمده بودند، نیز بحران زاست؛ لیکن آنچه تاکنون از نتایج حاصله ی خصوصی سازی دیدیم، لطمه به تولید ملی، تعمیق نابرابری و شکاف اقتصادی بوده است.

جدا از اینکه عده ای در دولت های پیش سنگ بنای غلطی را در فرآیند خصوصی سازی بنا نهادند، آقایان در دولت فعلی صریحاً می گویند: باید شرکت ها را مجانی واگذار کنیم انگار سرمایه ملی ارث پدری شان است! اینکه به نام واگذاری به مردم، کارخانه ای با 50 سال سابقه و چند صد کارگر و متخصص، کمتر از یک سال پس از واگذاری به بخش خصوصی تعطیل می شود، چه نسبتی می تواند با شعار سال داشته باشد؟! انحراف فرآیند خصوصی سازی ناشی از قدرت گرفتن جریان لیبرال در کشور و غلبه آن ها بر مجاری تصمیم ساز است؛ که منجر شد تا اصل 44 جای آنکه ذیل گفتمان اقتصاد مقاومتی (و مردمی کردن اقتصاد) طرح شود، در چارچوب تئوری های لیبرالیِ دولت حداقلی تعریف و اجرا شود.

در چارچوب این تعریف خطرناک است که حاکمیتی ترین بخش را (که آموزش و پرورش باشد) به نام خرید خدمت ، خصوصی می کنند.

این نگرانی وجود دارد که دولت از طریق اختیارات داده شده به جلسه سران قوا، برای چوب حراج زدن از مابقی بنگاه ها استفاده کند!انتظار داریم با دستور شما یا قوه قضاییه، جلوی روند فعلی خصوصی سازی (تا زمان اصلاح این مدل) گرفته شود.

(برای اصلاح این مدل هم، ایده هایی داریم که در صورت صلاحدید حضرت عالی خدت تان تقدیم می کنیم.

)رویکرد محافظه کارانه دیپلماسی فرهنگی ما را مختل کرده استمتأسفانه دیپلماسی رسمی ما به سرنوشت دولت های چهارساله مان گره خورده؛ به گونه ای که رویکرد های منفعلانه در سال های اخیر، بعضاً منجر به ارائه تصویری ترسو، از نظام مقتدر و مظلومِ جمهوری اسلامی، شده است.

این اتفاقات، هرچند دستپختِ دولت هاست، اما عواقب آن دامنگیر کل نظام خواهد شد.

رویکرد محافظه کارانه، نه فقط دیپلماسی رسمی که دیپلماسی فرهنگی ما را نیز مختل کرده است.

باوجود دیوان سالاری های متعدد خارجی نظیر وزارت خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات، مجمع جهانی اهل بیت، معاونت فرهنگی نیروی قدس، مجمع تقریب مذاهب تا مراکز اسلامی و نهاد های ریز و درشت دیگر، ما در ارتباط با جوانان انقلابی اهل سنت منطقه و فعالان ضدامپریالیسم در قاره آمریکا و اروپا، ضعف جدی داریم.

نهاد های متولی دیپلماسی فرهنگی اساسا این حوزه را به منطقه ی ممنوعه ای برای ورود هر فعالیت فرهنگی خارج از ساختار رسمی تبدیل کرده اند؛ در صورتی که ظرفیت های مردمی برای ورود به این حوزه وجود دارد که باید میدان برای نقش آفرینی آن ها فراهم شود.

البته ما متوجه ملاحظات فضای خارج از ایران هستیم، اما این ملاحظه کاری نباید به دولت زدگی و حتی تعقیب سیاست های جهان سلطه برای محدودکردن اسلام انقلابی بیانجامد؛ مثل رویه کنونی مرکز اسلامی لندن که در مقابله با اسلام انقلابی از دولت انگلیس هم جلو افتاده و با آن همکاری می کند.

اگر قائل به این هستیم که مخاطب اصلی انقلاب اسلامی، ملت ها هستند و نه دولت ها؛ لازم است برای تحقق عینی آرمان جهان وطنی مان، به اصلاح سازوکار های دیپلماسی فرهنگی مان بپردازیم.

در کشور آزادی داریم؛ اما عدالت در آزادی، نهامروز در کشور ما آزادی هست، اما عدالت در آزادی رعایت نشده است.

چگونه انحصارطلبانِ کانون وکلا و نظام پزشکی و اتاق بازرگانی (که مدافع وابستگی و از موانع اصلیِ پاگرفتن تولید در ایران است)از هرگونه حق رسمی و قانونی جهت پیگیری مطالبات شان برخوردارند، اما گروه هایی نظیر معلمان و کارگران و پرستاران که عملاً مکانیزم مؤثری در حاکمیت برای مطالبه حقوق شان ندارند، باید با برخورد های قهری و تنگ نظرانه مواجه شوند؟ نافی این نیستیم که برخی تجمعات زمینه سوءاستفاده معاندین را دارند، اما دیوان سالاری های مربوط به صدور مجوز، با اجرای سلیقه‎ای این قانون به 99 درصد تجمعات چه در اجرای حق دینی دادخواهی مظلوم چه در مطالبات انقلابی مجوز نمی دهند.

ماجرای تصویب برجام به ما آموخت که بدون آزادی، حتی از استقلال و دین نیز نمی توان دفاع کرد.

در آن روز ها دولت، شهرداری و در آن مورد خاص سپاه پاسداران با استناد به اینکه رهبری و نظام موافق برجامند، از برگزاری همایش اعتراضی در 200 سالن هماهنگ شده در تهران جلوگیری کردند و جریان انقلابی هیچ روزنه ای برای رساندن صدای اعتراض، جز تشییع جنازه شهدا و اجتماع مقابل مجلس نداشت؛ که البته بعداً هم در همین دیدار با نقد حضرت عالی روبرو شده و طبق معمول، رسانه محافظه کاران و غرب گرایان عتاب رهبری به جوانان انقلابی را ضریب ویژه دادند.

در هشت سال جنگ تحمیلی، هم با دشمن روبروی مان جنگیدیم، هم با امثال بنی صدر ها؛ که در دل نهاد های تصمیم گیر برای کشور، برخلاف منافع ملی عمل می کردند! در شرایط جنگ اقتصادی نیز، ضمن مراقبت از دشمن بیرونی، نباید از محافل قدرتمندی که در شکل گیری وضع نامناسب معیشتی موثر بوده اند، غافل شد.

وضعیت فعلی، محصول قرارگیری در شرایط تعارض منافع است.

بعضی افراد در جایگاهی قرار گرفته اند، که خودشان تصویب می کنند، خودشان اجرا می کنند، خودشان هم نظارت می کنند، و طبیعی ست که این وسط نفع خودشان ارجح بر هر موضوعی ست!وقتی وزیرِ بساز بفروش بشود سیاستگذار حوزه زمین و مسکن، وقتی پزشکان کاسب کار بشوند سیاست گذار حوزه بهداشت؛ که صدر تا ذیل وزارت را پزشکان و مالکان بیمارستان خصوصی گرفته باشند و وقتی مدیران بانک مرکزی بین بانک های خصوصی و دولتی مدام در گردش هستند، بدیهی ست که با جریان قدرتمندی از ذی نفعان مواجهیم، که در لایه های تصمیم گیری نظام نفوذ کرده و مهمترین مانع در برابر تغییر دیوان سالاریِ موجود می باشند.

همواره بیت رهبری به بهانه های واهی و به قصد تخریب جایگاه رهبری مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است؛ اما رفتار های غیرشفاف برخی اعضای ارشد دفتر، دخالت در موضوعات نامربوط با وظایف شان و حضور چند دهه ای بعضی از افراد، آسیب هایی را به همراه داشته است.

سوالات و ابهاماتی نظیر ماجرای تصویب برجام، تلاش برخی برای تصویب لوایح مربوط به fatf، انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلوگیری از تحول های انقلابی در نهاد هایی مثل صداوسیما و استفساریه گیری برای بستن دهان کارشناسان، از جمله مواردی است که در ذهن دانشجویان انقلابی رسوب کرده است.

در صنعت تفسیر به رأی چنان پیشرفت داشته ایم که برخی آقایان با استفاده از انتساب به رهبری معظم، جمع بندی خود و جناح شان از مسائل کشور را به عنوان جمع بندی دفتر رهبری طرح و خط خودشان را به نام حزب الله منتشر می کنند.

بهتر نیست وقتی ولی فقیه خودش را در معرض پاسخگویی قرار می دهد، مسئولان بیت نیز از مصونیت انتساب به رهبری بیرون آمده و پاسخگوی عملکرد خود باشند؟ در موضوعات حیثیتی برای کشور با حربه مشترک تصمیم نظام مواجهیم! حضرت آقا؛ هربار که موضوعی برای کشور حیثیتی شده که نتیجه اش را مستقیماً در سرنوشت انقلاب اسلامی مؤثر می دانیم، با حربه مشترکی مواجهیم، که نامش را می گذارند تصمیم نظام ! سؤال ما این است که دقیقاً این نظام چیست؟ که اتفاقاً تصمیماتش اکثراً برخلاف مشی انقلاب، منافع ملی و سخنان رهبری از آب در می آید؟! برخی اشخاص و جریانات به حرفه ای ترین شکل ممکن از فرمان جوانگرایی برای بازتولید سیستم مرید پروری استفاده می کنند.

محدودسازی این دستورالعمل به عموزاده ها، خاله زاده ها، دایی زاده ها و آقازاده های دهه شصتی، منجر شده تا به جای جذب احمدی روشن ها، برخی جوانان فرصت طلبِ منتسب به اشخاص، احزاب و باند ها یک شبه به رشد آسانسوری برسند! 30 ساله های رانتی ما را کارآمد تر نمی کنندایراد ریشه ای تر را در محافظه کاری و وجود عناصر محافظه کار می دانیم، نه صرفاً مُسن؛ لذا اگر قرار باشد 30 ساله های رانتی جای مُسن ها را بگیرند، عملاً نه تنها کارآمد تر نخواهیم شد، بلکه محافظه کارانِ جوان توان بیشتری برای مقاومت در برابر تحولات مثبت خواهند داشت؛ ضمن این که خوب است مدل صحیح جوان گرایی را از دفتر رهبری آغاز کنید تا برای سایر نهاد ها الگو شود، استدعا داریم به شرح چارچوب درستِ استفاده از جوانان نیز برای مسئولین نظام بپردازید.

در پایان، معتقدیم عقب ماندگی ها در بحث عدالت را نمی توان تنها با جابجایی اشخاص جبران کرد؛ ریشه ی بسیاری از ناکارآمدی ها برخاسته از ساختار های ناتوانی ست که امکان تحقق آرمان ها را به ما نمی دهد.

با پذیرش این گذاره که هدف مان از انقلاب و تشکیل نظام، تحقق آرمان ها بوده ، لازم است به قصد برقراری تناسب میان ساختار ها و آرمان ها به اصلاح مستمر ساختار ها بپردازیم.

باید الگوی تغییر و اصلاح دائم و درونی نظام انقلابی را در برابر چشم تمام تشنگان حقیقت و عدالت در سراسر جهان برافراشت.

جنبش عدالتخواه دانشجویی به نفع تحقق آرمان قسط و تمدن نوین اسلامی، اصلاح ناکارآمدی های دیوان سالاری را جزو وظایف خود دانسته و برای تحقق آن، مبارزه و ایستادگی خواهد کرد.

در این راستا در پاسخ به مطالبه سال گذشته حضرت عالی از جنبش، مجموعه راهکار های اصلاحی برای قوه قضاییه و صداوسیما فراهم کردیم که به دفتر رهبر معظم انقلاب تحویل داده شد.


کلید واژه ها: جنبش عدالتخواه دانشجویی - خصوصی سازی - دانشجویان - جمهوری اسلامی - دانشجویی - دولت - اقتصاد - خبرگزاری - آرمان - سخنرانی - خبرنگار - دانشگاه - اقتصاد مقاومتی - آموزش و پرورش - جمهوری - اسلامی - تصویری - ساختار - نظام - بحران - اصلاح - دیدار - خارجه - گزارش - امروز - خرید خدمت - کشور - رهبر - محمد - نمایندگی

آخرین اخبار سرویس:
اولین رییس پلیس راه ایران پس از انقلاب درگذشت

دیدار مدیران هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان

نخستین قانون اساسی ایران امضا شد

برگزاری مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم در تیرماه

ترویج فرهنگ قرآنی فقط بر عهده یک مجموعه نیست

فعالیت های تبلیغی با بهره گیری از فرمایشات رهبری دنبال شود

روحانیت شیعه بیش از هر زمانی در کنار مردم بودن نیاز دارد

اسپوتنیک: هیئتی از طالبان وارد ایران شده

گزارشی از نشست مسئولان مرکز تخصصی نهج البلاغه با معاون پژوهش حوزه

در رادیو ایران 20 بشنوید: مرسی؛ پرونده ای که در دادگاه بسته شد

تاکید ایران بر گفت و گو با طالبان

صرف تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب، اثری ندارد

همه زنان روشن آباد زاهدان سرپرست خانوار هستند

مذاکره مجدد با آمریکا منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم ها باید مقاومت کرد

دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال در قم آغاز به کارکرد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر: توقف آهنگ رشد مصرف مواد در کشور

استخدام کارمند خانم در شرکت خدمات بیمه ای امید مشاور

آغاز مراسم «استاد تراز انقلاب اسلامی» در دانشگاه امیرکبیر

همه زنان روستایی در زاهدان سرپرست خانوار هستند

حرکت مثبت به جای اقدامات منفی

دانلود آهنگ جدید دکر بنام گشتم

روایت جالب رهبر انقلاب درباره سوء استفاده دشمنان شیعه از قمه زنی

ماجرای سفرنماینده مجلس به سوییس و خانم ایتالیایی

آشنایی همسران سفرا با جاذبه های گردشگری و اقتصادی قزوین

هرگونه کشت مشکوک به پلیس اطلاع رسانی شود

با استفاده از رانت شهید تندگویان اینجا سخنرانی می کنم/ شرایط ما سخت تر از دوران جنگ است

پیگیری تشکیل جبهه واحد 25 کشور برای مقابله با تحریم

شکست ترامپ از دموکرات ها در نظرسنجی فاکس نیوز به چه معناست؟ / شانس پیروزی ترامپ فعلا بیشتر از شکست اوست / ترامپ دیرتر از رقبای خود کمپین انتخاباتی اش را آغاز کرده / اینکه رقیب ترامپ یک میانه رو مانند جو بایدن باشد یا یک شبه سوسیالیست مانند سندرز، برای نتیجه انتخابات تعیین کننده است /

اژه ای: صدور حکم انفصال 60 قاضی متخلف صادر شد

سرنوشت نامعلوم یک میلیون کارت ملی هوشمند در دفاتر پُست

پلوسی: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می زند

اعزام تیم هوابرد ارتش به مسابقات جهانی صلح و دوستی روسیه

برداشت نخستین محصول آناناس کشور در چابهار

آنچه در سومین مناظره تاج زاده و زاکانی مطرح شد

مانور گروه های امر به معروف و نهی از منکر مشهد

موفقیت در مبارزه با مواد مخدر نیازمند قوانین بازدارنده است

تاج زاده به زاکانی: نهایتا با آمریکا مذاکره خواهیم کرد/مگر نگفتید وزرای احمدی نژاد در جلسه دولت از دست او گریه می کردند؟

آشنایی همسران سفرا با جاذبه های گردشگری و اقتصادی قزوین

هرگونه کشت مشکوک به پلیس اطلاع رسانی شود

همایش اقتصاد پنهان برگزار شد

ضرورت های عضویت نخبگان در احزاب و راهکارهای فراگیرنمودن احزاب

تصاویر/ امتحانات پایان سال سطوح عالی حوزه های علمیه

رویش های قرآنی انقلاب در قم تجلیل شدند

اردیبهشت نام دیگر توست؛ عاشقانه ای دیگر از مدافعان حرم

دشمن برای از بین بردن وحدت حوزه و دانشگاه تلاش دارد

اسلام با مساله مد به معنای نوگرایی مخالفتی ندارد

برگزاری نشست راهکار های گفتمان سازی در تحقق بیانیه گام دوم

انعکاس مهمترین رویدادهای 28 خرداد از بخش خبری 16 رادیو

پیام طعنه آمیز سردار سلیمانی به آمریکا و آل سعود

تحصیل 600 دانشجوی خارجی در دانشگاه قم

زیرساخت فضای مجازی اقتصاد است

سازمان های مردم نهاد از سیاسی کاری پرهیز کنند

سیره و تفکرات تقریبی آیت اللّه بروجردی

انتصاب سرپرست جدید مدیریت حمل و نقل عمومی کیش

حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و خیران از تسریع ساخت مساجد با پیشرفت فیزیکی 50 درصد

بازدید میهمانان روسی از اماکن تاریخی اصفهان

توفیقات توییتری جبهه انقلاب

تصاویر/ امتحانات پایان سال موسسه امام صادق(ع) قم

تصویر/ استایل متفاوت قاضی پور روبروی تریبون مجلس

وزیر نفت: شرایط امروز سخت تر از زمان جنگ است

اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می زند

تأکید شمخانی بر گفت وگو با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان

ضرورت تربیت نسل در تراز گام دوم انقلاب

اشتهای زمین خواران باید در کرمان کور شود

فرماندار ممسنی:اهالی فرهنگ و هنر برای انتخابات بی حاشیه راهکار دهند

نیرنگ و فریب در ذات استکبار جهانی است

گزارش وزیر علوم از وضع آموزش عالی، موجب افتخار است

تعریف دین واقعی/ بداخلاقی اعمالتان را تباه می کند

ویژگی های شخصیت مشکی پوش ها

سیستم خوداظهاری با محوریت حمل و نقل و برنامه و بودجه تیرماه رونمایی می شود

طرح سوال دو نماینده درباره قتل «شیرمحمدعلی» در فشافویه

مشاور موگرینی: منطقی است ایران در حادثه نفت کش ها مقابله به مثل کرده باشد

نقش دانشگاه ها برای رفع مشکلات کشور پررنگ تر شود

مونسان: هر ایرانی یک سفیر گردشگری باشد

پسر سیدحسن خمینی:جرم من یک بار سوار اسب شدن است؟ /متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

شانس پیروزی ترامپ فعلا بیشتر از شکست اوست

مسکن اقساطی برای کارمندان 2 هفته دیگر نهایی می شود

تابستان؛ فصل دغدغه مند کردن نسل آینده درباره ظهور/راه ختم شدن تحصیل و تهذیب به ظهور

تنها کسی که از گزینه رهبری آینده اطلاع دارد چه کسی است؟

60 درصد تقاطع های کرج به دوربین ثبت تخلف مجهز شدند

زنان ایرانی باید در عرصه های بین المللی ایفای نقش کنند

تنها کسی که از گزینه رهبری آینده اطلاع دارد چه کسی است؟

روایت تکان دهنده هم بند علیرضا شیر محمدعلی از نحوه قتلش

زن 27 ساله:می ترسم از شوهر دوستم که به من تجاوز کرده، شکایت کنم!

مشکل اساسی کشور تهدیدات خارجی نیست

وظیفه مهم کمیسیون ویژه مجلس خبرگان/مزاح لاریجانی با نماینده شاعر/وزیر احمدی نژاد وارد عرصه انتخابات می شود؟/توییت ضرغامی درباره گرانی فلافل و الویه/نظر مهاجرانی درباره مذاکره با آمریکا عوض شد

مجمع وزیران ادوار را مشاور خود قرار دهد

ابلاغ مصوبات افزایش حقوق 400 هزار تومانی

خانواده سالم جامعه ای عاری از ناهنجاری ها خلق می کند

شمخانی: رویکرد هماهنگی برای گفت وگو با طالبان و با هماهنگی دولت افغانستان وجود داشته باشد

هشدار رییس مجلس آمریکا به ترامپ در مورد اعزام نیرو به خاورمیانه

آیت الله بروجردی، پیشرو در وحدت مذاهب اسلامی

پهپادهای یمنی از تجربه تا اعجاز

برگزاری مجمع عمومی سالیانه تشکل مردم نهاد مجمع وزیران ادوار

بازنگری در شیوه تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس

لزوم روشنگری مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق ها

فردا معاون رییس جمهور طرح گردشگری «اصفهان 2020» را امضا می‎کند

امضا تفاهم نامه همکاری جامعه الزهرا و دبیرستان پسرانه علم و فرهنگ

برگزاری 6 دوره آموزشی ویژه اساتید جامعه الزهرا(س)در تابستان

اطلاعیه تعطیلی کتابخانه جامعه الزهرا(س)

صبوری: سیاست خارجه منفعلانه تصویری ترسو از نظام مقتدر جمهوری اسلامی ارائه کرده / اصلاح ناکارآمدی های دیوان سالاری را جزو وظایف خود می دانیم

صبوری: سیاست خارجه منفعلانه تصویری ترسو از نظام مقتدر جمهوری اسلامی ارائه کرده / اصلاح ناکارآمدی های دیوان سالاری را جزو وظایف خود می دانیم