مطالب مرتبط:
اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است
اطلاعیــه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام اسامـی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و رشته های تحصیلی مقطع کاردانی گروه آموزش پزشکی (پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در آزمون سرا
شروط انتقال دانشجوی خارج از کشور به دانشگاه علوم پزشکی تهران
شروط انتقال دانشجوی خارج از کشور به دانشگاه علوم پزشکی تهران
تحصیل 10هزار دانشجوی رشته های پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 ساعت 13:312019-05-19دانش

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، - " در دیدار سفیر افغانستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر گسترش همکاری های مشترک آموزشی بین دو کشور و اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین الملل تاکید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه دیدار کردند.

گسترش تعاملات بین المللی آکادمیک با تأکید بر همکاری با کشور های همسایه عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پیشینه این دانشگاه که به 170 سال پیش و آغاز به کار مدرسه دارالفنون در زمان صدراعظمی امیرکبیر مربوط می شود، اظهار کرد: حدود 85 سال پیش با ایجاد دانشکده پزشکی، فصل جدیدی از آموزش طب در ایران آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر تغییر نیاز های جامعه دو حوزه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی از یکدیگر جدا شدند و دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی که تعداد آن ها امروز به 65 مجموعه رسیده است، در زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت شدند.

کریمی با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان درابعاد مختلف به ویژه فرهنگی و تاریخی بیان کرد: از معاونت بین الملل دانشگاه خواسته شده ارتباط با کشور های همسایه از جمله افغانستان را در حیطه هایی، چون پذیرش و آموزش دانشجویان و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک مورد توجه قرار دهد.

وی یادآور شد: امکان بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اهمیت رفع نیاز های افغانستان در حوزه آموزش نیرو های مورد نیاز بهداشتی و درمانی گفت: این دانشگاه آمادگی پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بیمارستان های آموزشی دانشگاه از شرایط لازم برای اجرای دوره های فوق تخصصی و فلوشیپ مشترک برخوردار هستند.

کریمی توجه سفیر افغانستان در ایران را بر لزوم بازگشت فارغ التحصیلان این کشور با تکیه بر نیاز های موجود جلب کرد و تاکید کرد: به طور حتم دانشجویان افغانستانی که در ایران و یا دیگر کشور های منطقه تحصیل کنند احتمال بالاتری برای بازگشت به کشور دارند و این مقوله حاکی از اهمیت توسعه تعاملات و ارتباطات دانشگاهی است.

آمادگی دانشگاه بر همکاری و تعریف برنامه های آموزشی مشترک در ادامه رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مجموع دانشجویان افغانستانی دانشگاه را 58 نفر اعلام کرد و گفت: از مدتی پیش این دانشگاه افزایش همکاری های دانشگاهی با کشور های همسایه، چون عراق و افغانستان را در مأموریت های خود تعریف کرده است و تا پایان سال جاری شعبه بین الملل دانشگاه در عراق راه اندازی خواهد شد.

کردی به برگزاری نشست هایی با رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران و انجام توافقات اولیه برای همکاری در زمینه های مختلف پیش از این دیدار خبر داد و افزود: بازدید رؤسای دانشگاه ها و بیمارستان های مرتبط افغانستان از توانمندی ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله موارد مورد توافق است.

وی تاکید کرد: همچنین طی مذاکرات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی تهران موافقت خود را برای آموزش رشته های مختلف پزشکی از جمله پرستاری و بهداشت (بر اساس نیاز کشور افغانستان) به زبان فارسی مشروط به حضور گروهی دانشجویان اعلام کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران این رویکرد در آموزش را هم برای دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم برای متقاضیان این کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه دانست وتصریح کرد: همچنین می توان برنامه های آموزشی مشترک در رشته های مختلف پزشکی را تعریف و نسبت به جذب حمایت مالی سازمان های بین المللی، چون بانک جهانی جهت اجرای آن ها اقدام کرد.

کردی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تهران آمادگی دارد با برگزاری دوره های آموزشی مشترک و با همکاری یکی از دانشگاه های اروپایی، برای متقاضیان افغان برنامه ریزی کند.

آموزش علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان استاحمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران اظهار داشت: از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای کمک به نظام آموزش عالی افغانستان تشکر می کنم ضمن اینکه علاقه مندی این مجموعه برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بسیار امیدوارکننده است.

وی با اشاره به دیدگاه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تحصیل دانشجویان افغانستان در ایران و دیگر کشور های منطقه، تاکید کرد: با این ایده به جهت قرابت فرهنگی و نزدیکی رشته مقاطع تحصیلی کشور های منطقه موافق هستم چرا که بسیاری از تحصیل کردگان کشور های اروپایی در رشته هایی فارغ التحصیل شده اند که یا معادل آن ها هنوز وجود ندارد و یا در سیستم آموزش عالی افغانستان به رسمیت شناخته نمی شود.

نجم پور با تأکید بر اینکه آموزش متقاضیان در رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان را تشکیل می دهد، تصریح کرد: با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور علاقه مندیم از تجربه و دانش این کشور نهایت بهره را ببریم.

وی تعداد دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایران را قابل توجه دانست و افزود: این در حالی است که آمار دانشجویان در رشته های علوم پزشکی برخلاف علاقه مندی که وجود دارد، بسیار کم است و به نظر می رسد پیش بینی راهکار هایی برای کاهش هزینه های تحصیلی، سیل قابل توجهی از متقاضیان را روانه دانشگاه های علوم پزشکی خواهد کرد.

سفیر افغانستان در ایران با اشاره به اینکه پس از سقوط دولت طالبان دانشکده پزشکی دانشگاه کابل نیز از سایر علوم جدا و به صورت مستقل فعالیت می کند، افزود: این مجموعه از ظرفیت های لازم برای همکاری های مشترک برخوردار است.

نجم پور با استقبال از زمینه های همکاری توافق شده معاونت بین الملل دانشگاه و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران برای همکاری های آتی، گفت: تمامی حیطه های ذکر شده بررسی خواهد شد و به احتمال زیاد پس از ماه مبارک رمضان هیئت آکادمیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ دیدگاه منفی نسبت به تحصیل کردگان دانشگاه های ایران در افغانستان وجود ندارد، افزود: پنج نفر از اعضای کابینه فعلی افغانستان را فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران تشکیل می دهند.

نجم پور همچنین موضوع پذیرش گروهی 40 نفره از فارغ التحصیلان کاردانی مامایی در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطرح کرد و از رییس و معاون بین الملل دانشگاه خواست همکاری لازم در این زمینه را انجام دهند.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع بندی این نشست ضمن اعلام مساعدت برای پذیرش این گروه، خاطرنشان کرد: اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه بر اساس شرایط متقاضیان و نمره آن ها صورت می گیرد.

در پایان، مقرر شد مسئول میز همکاری های علمی ایران و افغانستان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان تعاملات آکادمیک دو کشور و تفاهمات انجام شده را پیگیری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی تهران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - افغانستان - پزشکی - علوم - تهران - آموزش - دانشجو - ایران - کشور - پیروزی انقلاب اسلامی - دانشجویان - خبرگزاری - سفیر - انقلاب اسلامی - گزارش - توسعه - تحصیل - معاون - همراه - درمان - دیدار - بین المللی - بیمارستان - رشته - امیرکبیر - مسئولان - پرستاری - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
کنگره مشاهیر کرد فرصتی برای معرفی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی است

رشته های نوآورانه در دانشگاه جامع علمی و کاربردی ایجاد می شود

7 تن یونجه از اراضی مزرعه آموزشی دانشگاه آزاد شهرکرد برداشت شد

حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان در حوزه فرش ماشینی

اولین تصویر دقیق از حلقه های اورانوس

مقاله دانشجوی دانشگاه شریف در کنفرانس STOC ارائه می شود

«غایه المنی» به بازار کتاب می آید

پاورپوینت نمونه گیری در حسابرسی و سایر روشهای انتخاب اقلام برای آزمون

سهمیه 5 درصدی مازاد کنکور برای بلایای طبیعی ابلاغ شد

خلا پیوند میان دانشگاه و صنایع قزوین رفع شود

پاورپوینت محافظه کاری درحسابداری

پاورپوینت خانه هنسلمن - مایکل گریوز

خلا ارتباط میان دانشگاه و صنایع قزوین مرتفع شود

بذل و بخشش دانشگاه آزاد از جیب دانشجویان؛ 330 سکه برای روسای واحد های دانشگاه و مسئولین نهاد نمایندگی رهبری!+جوابیه دانشگاه آزاد

هیأت رییسه باید به نمایندگان احترام بگذارد

دانشکده حقوق دانشگاه فردوسی برای کاهش معضلات حقوقی اعلام آمادگی کرد

نباید از صدای دانشجو بترسیم/ تشکل ها برای حل مشکلات راه حل بدهند

طرح ورود دانشجو معلمان پس از دو سال به کلاس درس منتفی شد

پارک علم و فناوری کاشان افتتاح شد

ارتقای سطح پژوهشی دانشگاه ها اولویت وزارت علوم است

45 دانشجوی خارجی در همدان آموزش بهکاپ دیدند

انجمن های دانشجویی برای مشکلات کشور راه حل ارائه کنند

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی معرفی شد

210 دانشجو از «سهمیه استعداد های درخشان» دانشگاه علامه طباطبایی استفاده می کنند

روحانی در جلسه فردای شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت می کند

تسهیلات بنیاد نخبگان به دانشجویان مستعد در سال تحصیلی جدید/اعلام زمان ثبت نام

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رییس جمهور برگزار می شود

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما معرفی شد

استخدام وزارت علوم (خبر استخدام جدید)

دانشگاه های تک جنسیتی رونق پیدا کند

دانشگاه تهران تابستان تعطیل نیست

مهلت ثبت نام در آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی تمدید شد

گسترش همکاری علمی دانشگاه علم و صنعت با دانشگاه جیائوتونگ چین

ستاد توسعه فناوری های فضایی و دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

واکنش دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به اتفاقات تالار ابوریحان بیرونی / عامدانه یا نتیجه بی کفایتی مدیریتی؟

انتصاب اعضای کمیته بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی

واکنش دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به اتفاقات تالار ابوریحان بیرونی/این اتفاقات عامدانه است یا نتیجه بی کفایتی مدیریتی

بذل و بخشش دانشگاه آزاد از جیب دانشجویان؛ 330 سکه برای روسای واحد های دانشگاه و مسئولین نهاد نمایندگی رهبری!

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ابلاغ شد

فرومون های جنسی حشرات برای مبارزه با آفات گیاهی تولید شد

امضای تفاهم نامه همکاری علمی دانشگاههای حکیم سبزواری و پاریس 13

همایش بسیج اساتید

کارگاه دانش افزایی مطالعات میان رشته ای در پژوهش دینی برگزار می شود

استخدام کارمند اعزام دانشجو در موسسه معتبر در تهران

افتتاح مرکز رشد فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کاشان

پیگیری بنیاد ملی نخبگان برای برگرداندن نخبگان

مرکز ملی فناوری های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی از توسعه استارت آپ های ورزشی حمایت می کند

دانشگاه صنعتی جندی شاپور و معاونت علمی ریاست جمهوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند

نیازمند فهم جدید در حوزه اندازه شناسی هستیم

استخدام حسابدار با تحصیلات کارشناسی در تهران

باید دانش اندازه شناسی توسعه پیدا کند

دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور 25 هزار دانشجو معلم جذب می کند

اولین نور قطبی شده حاصل از انفجار پرتو گاما، رصد شد

استخدام کارمند اداری خانم با بیمه و مزایای وزارت کار در تهران

استخدام کارشناس کامپیوتر در زمینه محتوا گذاری در شبکه اجتماعی

نشست مطبوعاتی رییس کل دادگستری استان خوزستان

دانشجویان و بازار کار

دانشگاه علوم پزشکی ایران ترم تابستانه برگزار می کند

سیزدهمین دوره کشوری تخصصی غرب شناسی «منادیان حکمت» در تهران برگزار می شود

طرح 3 ساله کردن آموزش دانشجو معلمان در دست بررسی

کانون بسیج اساتید به عنوان کانون برتر معرفی شد

پذیرش طرح متخصص جورپایان دریازی ایران در پروژه مشترک وزارت علوم و موسسه لایبنیتز آلمان

بودجه اختصاصی وزارت علوم به دروس عملی ناچیز است/آغاز‬ طرح آمایش رشته ها

جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه غیر انتفاعی منوط به مجوز وزارت علوم است

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ابلاغ شد

ضرورت اصلاح آیین نامه نشریات دانشجویی/ بودجه فرهنگی باید شفافیت داشته باشد

استخدام حسابدار دارای مدرک لیسانس مرتبط با حسابداری-تهران

آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشجویان دکتری دانشگاه اصفهان برگزار می شود

دانشگاه علامه میزبان همایش بین المللی اربعین می شود

کتابخانه ای به شکل سفینه فضایی

کتابخانه ای به شکل یک سفینه فضایی

مقطع ارشد زیست شناسی دریا به لیست رشته های دانشگاه هرمزگان اضافه شد

شناسایی وال های قاتل استرالیا از روی لهجه

2 مرکز دندانپزشکی غیرمجاز در خرم آباد پلمب شد

نخستین محصولات تجاری کشاورزی دانشگاه آزاد کرج وارد بازار شد

لاکپشتی با پا های مصنوعی

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری خارج از کشور صرفا در دانشگاه های «گروه الف» ثبت نام کنند

دانشگاه فرهنگیان 25 هزار دانشجو معلم جذب می کند

استخدام حسابدار مسلط به پروژه های ساختمانی در تهران

برکناری طهرانچی از ریاست دانشگاه آزاد شایعه است

برگزاری سلسله نشست های قرآن پژوهی در لندن

استخدام کارشناس بخش پذیرش و مهاجرت(مسلط به زبان) در تهران

با 15 دانشگاه فرانسه تفاهم نامه همکاری داریم

معرفی سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی خلخال

نحوه رفع نقص کارت کنکور 98 اعلام شد

رییس و اعضای شورای تخصصی حوزوی منصوب شدند

جذب 25 هزار دانشجو معلم پیوسته از طریق کنکور برای سال تحصیلی آینده

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی ابلاغ شد

کارگاه آموزشی تصحیح نسخ خطی برگزار می شود

بذل و بخشش سکه ای دانشگاه آزاد از جیب دانشجویان

نخستین عمل جراحی لاپاروسکوپی در بیمارستان امام سجاد(ع) واحد تبریز انجام شد

نحوه رفع نقص کارت کنکور 98 اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از 9 تیر

جزییات آماری کارت کنکور 98/ تعداد داوطلبان افزایش یافت

زمان آزمون های عملی کنکور 98 مشخص شد

جذب 25 هزار دانشجو معلم از طریق کنکور برای سال تحصیلی آینده قطعی شد

تلاش مدیران ارشد موجب نشاط و پویایی در دانشگاه آزاد اسلامی شد

فعالیت دو سایت اینترنتی جعلی با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر و شرکت معدنی شوکا شور دماوند همکاری می کنند

سنسور پوشیدنی دام تولید شد

نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون سراسری اعلام شد

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران