مطالب مرتبط:
اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است
اطلاعیــه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام اسامـی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و رشته های تحصیلی مقطع کاردانی گروه آموزش پزشکی (پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در آزمون سرا
شروط انتقال دانشجوی خارج از کشور به دانشگاه علوم پزشکی تهران
شروط انتقال دانشجوی خارج از کشور به دانشگاه علوم پزشکی تهران
تحصیل 10هزار دانشجوی رشته های پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 ساعت 13:312019-05-19دانش

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، - " در دیدار سفیر افغانستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر گسترش همکاری های مشترک آموزشی بین دو کشور و اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین الملل تاکید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه دیدار کردند.

گسترش تعاملات بین المللی آکادمیک با تأکید بر همکاری با کشور های همسایه عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پیشینه این دانشگاه که به 170 سال پیش و آغاز به کار مدرسه دارالفنون در زمان صدراعظمی امیرکبیر مربوط می شود، اظهار کرد: حدود 85 سال پیش با ایجاد دانشکده پزشکی، فصل جدیدی از آموزش طب در ایران آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر تغییر نیاز های جامعه دو حوزه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی از یکدیگر جدا شدند و دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی که تعداد آن ها امروز به 65 مجموعه رسیده است، در زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت شدند.

کریمی با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان درابعاد مختلف به ویژه فرهنگی و تاریخی بیان کرد: از معاونت بین الملل دانشگاه خواسته شده ارتباط با کشور های همسایه از جمله افغانستان را در حیطه هایی، چون پذیرش و آموزش دانشجویان و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک مورد توجه قرار دهد.

وی یادآور شد: امکان بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اهمیت رفع نیاز های افغانستان در حوزه آموزش نیرو های مورد نیاز بهداشتی و درمانی گفت: این دانشگاه آمادگی پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بیمارستان های آموزشی دانشگاه از شرایط لازم برای اجرای دوره های فوق تخصصی و فلوشیپ مشترک برخوردار هستند.

کریمی توجه سفیر افغانستان در ایران را بر لزوم بازگشت فارغ التحصیلان این کشور با تکیه بر نیاز های موجود جلب کرد و تاکید کرد: به طور حتم دانشجویان افغانستانی که در ایران و یا دیگر کشور های منطقه تحصیل کنند احتمال بالاتری برای بازگشت به کشور دارند و این مقوله حاکی از اهمیت توسعه تعاملات و ارتباطات دانشگاهی است.

آمادگی دانشگاه بر همکاری و تعریف برنامه های آموزشی مشترک در ادامه رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مجموع دانشجویان افغانستانی دانشگاه را 58 نفر اعلام کرد و گفت: از مدتی پیش این دانشگاه افزایش همکاری های دانشگاهی با کشور های همسایه، چون عراق و افغانستان را در مأموریت های خود تعریف کرده است و تا پایان سال جاری شعبه بین الملل دانشگاه در عراق راه اندازی خواهد شد.

کردی به برگزاری نشست هایی با رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران و انجام توافقات اولیه برای همکاری در زمینه های مختلف پیش از این دیدار خبر داد و افزود: بازدید رؤسای دانشگاه ها و بیمارستان های مرتبط افغانستان از توانمندی ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله موارد مورد توافق است.

وی تاکید کرد: همچنین طی مذاکرات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی تهران موافقت خود را برای آموزش رشته های مختلف پزشکی از جمله پرستاری و بهداشت (بر اساس نیاز کشور افغانستان) به زبان فارسی مشروط به حضور گروهی دانشجویان اعلام کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران این رویکرد در آموزش را هم برای دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم برای متقاضیان این کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه دانست وتصریح کرد: همچنین می توان برنامه های آموزشی مشترک در رشته های مختلف پزشکی را تعریف و نسبت به جذب حمایت مالی سازمان های بین المللی، چون بانک جهانی جهت اجرای آن ها اقدام کرد.

کردی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تهران آمادگی دارد با برگزاری دوره های آموزشی مشترک و با همکاری یکی از دانشگاه های اروپایی، برای متقاضیان افغان برنامه ریزی کند.

آموزش علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان استاحمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران اظهار داشت: از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای کمک به نظام آموزش عالی افغانستان تشکر می کنم ضمن اینکه علاقه مندی این مجموعه برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بسیار امیدوارکننده است.

وی با اشاره به دیدگاه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تحصیل دانشجویان افغانستان در ایران و دیگر کشور های منطقه، تاکید کرد: با این ایده به جهت قرابت فرهنگی و نزدیکی رشته مقاطع تحصیلی کشور های منطقه موافق هستم چرا که بسیاری از تحصیل کردگان کشور های اروپایی در رشته هایی فارغ التحصیل شده اند که یا معادل آن ها هنوز وجود ندارد و یا در سیستم آموزش عالی افغانستان به رسمیت شناخته نمی شود.

نجم پور با تأکید بر اینکه آموزش متقاضیان در رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان را تشکیل می دهد، تصریح کرد: با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور علاقه مندیم از تجربه و دانش این کشور نهایت بهره را ببریم.

وی تعداد دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایران را قابل توجه دانست و افزود: این در حالی است که آمار دانشجویان در رشته های علوم پزشکی برخلاف علاقه مندی که وجود دارد، بسیار کم است و به نظر می رسد پیش بینی راهکار هایی برای کاهش هزینه های تحصیلی، سیل قابل توجهی از متقاضیان را روانه دانشگاه های علوم پزشکی خواهد کرد.

سفیر افغانستان در ایران با اشاره به اینکه پس از سقوط دولت طالبان دانشکده پزشکی دانشگاه کابل نیز از سایر علوم جدا و به صورت مستقل فعالیت می کند، افزود: این مجموعه از ظرفیت های لازم برای همکاری های مشترک برخوردار است.

نجم پور با استقبال از زمینه های همکاری توافق شده معاونت بین الملل دانشگاه و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران برای همکاری های آتی، گفت: تمامی حیطه های ذکر شده بررسی خواهد شد و به احتمال زیاد پس از ماه مبارک رمضان هیئت آکادمیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ دیدگاه منفی نسبت به تحصیل کردگان دانشگاه های ایران در افغانستان وجود ندارد، افزود: پنج نفر از اعضای کابینه فعلی افغانستان را فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران تشکیل می دهند.

نجم پور همچنین موضوع پذیرش گروهی 40 نفره از فارغ التحصیلان کاردانی مامایی در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطرح کرد و از رییس و معاون بین الملل دانشگاه خواست همکاری لازم در این زمینه را انجام دهند.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع بندی این نشست ضمن اعلام مساعدت برای پذیرش این گروه، خاطرنشان کرد: اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه بر اساس شرایط متقاضیان و نمره آن ها صورت می گیرد.

در پایان، مقرر شد مسئول میز همکاری های علمی ایران و افغانستان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان تعاملات آکادمیک دو کشور و تفاهمات انجام شده را پیگیری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی تهران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - افغانستان - پزشکی - علوم - تهران - آموزش - دانشجو - ایران - کشور - پیروزی انقلاب اسلامی - دانشجویان - خبرگزاری - سفیر - انقلاب اسلامی - گزارش - توسعه - تحصیل - معاون - همراه - درمان - دیدار - بین المللی - بیمارستان - رشته - امیرکبیر - مسئولان - پرستاری - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
فراخوان نیروی امریه در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات

کلید سئوالات کنکور ارشد امروز منتشر می شود 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیام نور آغاز شد

رییس دبیرخانه و دبیر یازدهمین جشنواره فارابی منصوب شدند

مهلت ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد فردا به پایان می رسد

طراحی و ساخت دستگاه خشک کن بستر شناور توسط محققان ایرانی

سه اصل مهم برای پذیرش دانشجوی بین الملل در دانشگاه ها

آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شد

مهلت ثبت نام در طرح های تخفیف دار بهار 98 شبکه آزمایشگاهی تا پایان خرداد

خانواده ها آموزش های توان افزا و به روز بیاموزند

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات

بومی سازی سامانه کار درمانی در خمینی شهر

بازتوانی بیماران فلج مغزی با استفاده از واقعیت مجازی

مراکز تحقیقاتی کشور به دستگاه های بومی حوزه علوم شناختی مجهز می شوند

ثبت نام ترم تابستان دانشگاه علوم پزشکی تهران از یکم تیرماه آغاز می شود

تمدید مهلت طرح بدون آزمون دانشگاه پیام نور

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

مقصر حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات مشخص شد

گزارش وزیر علوم در خصوص پبشرفت های آموزش عالی کشور بسیار امیدوارکننده است

افتتاح مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس

تهرانچی: طرحی برای ایمنی جاده دانشگاه علوم تحقیقات در نظر گرفته شده است

64دانشجوی دانشگاه شیراز در راه المپیاد دانشجویی کشور

معاون علمی رییس جمهور از پروژه های علمی و فناوری ارس بازدید کرد

ثبت نام اردوهای جهادی دانشگاه فرهنگیان همدان آغاز شد

مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس افتتاح شد

دانشگاه آزاد، مقصر حادثه اتوبوس علوم تحقیقات

تأیید تمام کاندیداهای هیئت فوتبال استان تهران به جز 4 نفر

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس

محلول رنگبر سازگار با محیط زیست تولید شد

افتتاح ساختمان مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات منطقه آزاد ارس

مجلس: دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور آغاز شد

دانشگاه آزاد اسلامی در حادثه واژگونی اتوبوس، مقصر شناخته شد

آزاد سازی بیش از 178 هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه های همدان

فراخوان نیروی امریه در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس

ستاری در بازدید از منطقه آزاد ارس: برای رفع نواقص برنامه ریزی خواهیم کرد

مقصر حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات مشخص شد

گزارش کمیسیون آموزش درباره حادثه علوم تحقیقات

مقصر حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد است

«شریعتی»؛ تربیت یافته مکتب قرآن

توکلی: حدود 100 هزار نفر برای شرکت در دوره های کاردانی نظام جدید ثبت نام کردند

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

کاربردی کردن رشته های دانشگاهی مورد توجه وزارت علوم باشد

توزیع کارت آزمون استخدامی دستگاه های ریاست جمهوری آغاز شد

صفر تا صد طرح «سرباز فناور» / سربازی را بی دغدغه پشت سر بگذارید

کارگاه «والدین دلسوز، امانتداران مهدوی» برگزار می شود

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

سربازی را بی دغدغه پشت سر بگذارید / صفر تا صد طرح «سرباز فناور»

مقصربودن دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

راهکار دانشگاه آزاد برای جلوگیری از هزینه های اضافی دفاع از پایان نامه

ما، هم سرنوشتیم! / شماره 4 نشریه دانشجویی «اَلَکَین» منتشر شد

توکلی: کلید سوالات کنکور ارشد 98، عصر امروز 28 خردادماه منتشر می شود

سربازی را بی دغدغه پشت سر بگذارید / راهی جدید که خدمت بیش از 1300 نفر را آسان کرد

کلید سوالات کنکور ارشد 98، عصر امروز 28 خردادماه منتشر می شود

دانشگاه محقق اردبیلی در تابستان دوره های مهارتی تخصصی و نرم برگزار می کند

وزیر علوم :25 هزار دانشجوی بورسیه در دانشگاه ها تحصیل می کنند

سربازی را بی دغدغه پشت سر گذارید / راهی جدید که خدمت بیش از 1300 نفر را آسان کرد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

25 هزار دانشجوی بورسیه در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند

سربازی رفتن را به راحتی دور بزنید / راه فرار از خدمت بیش از 1300 نفر

کلید سئوالات کنکور ارشد 98 امروز منتشر می شود

«ریسک بانک های ادغامی»

دانشگاه امام خمینی(ره) بدون آزمون در 37 رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد

جزییات ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

دانشجویان بسیجی در ساخت و ساز 5 واحد مسکونی در الهایی خوزستان همکاری دارند

استخدام سرپرست آزمایشگاه خانم( فوق لیسانس شیمی) با سابقه-تهران

مهلت نام نویسی ­در دوره های کاردانی نظام جدید

بازدید تولیت حرم حضرت زینب(س) از دانشگاه علوم اسلامی رضوی

اعلام برگزیدگان مسابقه «ربیع القرآن» در دانشگاه شهید چمران اهواز

چهارده روایت از دکتر علی شریعتی / چهارمین شماره نشریه دانشجویی «هوای آزاد» منتشر شد

تفاهم نامه همکاری دانشگاه یادگار امام(ره) و سازمان میراث فرهنگی امضا شد

نتایج مصاحبه علمی آزمون استخدامی شرکت های وابسته آب و فاضلاب منتشر شد

استخدام بازاریاب خانم با مزایا در آموزشگاه علمی آزاد -کرمانشاه

قرارداد انتقال دانش فنی عمل آوری بین دانشگاه ارومیه و شرکت قزاقستانی امضا شد

فراخوان دانشگاه آزاد برای تولید محتوای الکترونیکی

پروژه پاکسازی انجیرستان های لرستان رو به اتمام است / آزادسازی 130 باغ انجیر با کمک دانشجویان جهادگر

عرضه محلول سبز برای حذف رنگ از سطوح

کلید سئوالات آزمون ارشد امروز منتشر می شود

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

درس آشنایی با قرآن کریم تا آغاز سال تحصیلی جدید بازنگری می شود

نامه اوحدی به شهردار تهران

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

مرحله دوم فروش ووچر آزمون های TOEFL و GRE از 30 خردادماه آغاز می شود

وزیر علوم با مراجع عظام تقلید دیدار می کند

پایان نامه ها راستی آزمایی می شوند/ یافته های علمی محرمانه در ایران داک ثبت نمی شوند

محققان دانشگاه تبریز به روش جدیدی برای شناسایی و کشف فسیل دست پیدا کردند

استخدام مفسر رادیوگرافی( لیسانس مهندسی مکانیک /متالوژی)-تهران

امروز؛ انتشار کلید سؤالات آزمون ارشد 98

وزیر علوم وارد قم شد

کنفرانس ملی آینده پژوهی 12 شهریور در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

استخدام ویزیتور خانم و آقا با مزایا- اهواز

روند اعتیاد دانشجویان به «گل» روبه افزایش است

نامه اوحدی به حناچی / درصورت عدم تحقق بودجه نمی مانم

دانشجویان جهادگر زنجانی از 15 مرداد تا 25 شهریور به اردوی جهادی اعزام می شوند

نیازمند دروس اخلاق با حضور اساتید برجسته حوزوی هستیم

پروژه پاکسازی انجیرستان های لرستان رو به اتمام است

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران