مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تمدید مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران در آزمون سراسری سال 1397
اطلاعیــه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام اسامـی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و رشته های تحصیلی مقطع کاردانی گروه آموزش پزشکی (پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در آزمون سرا
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام کدرشته محل های جدید و یا تکمیل ظرفیت در برخی از رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در آزمون سراسری سال 1397
ورود سمنان به عرصه آموزش بین المللی/ دانشجویان خارجی در راه دانشگاه علوم پزشکی سمنان
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل: دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، دکتری بی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 ساعت 13:262019-05-19دانش

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، - آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران " در دیدار سفیر افغانستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر گسترش همکاری های مشترک آموزشی بین دو کشور و اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین الملل تاکید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه دیدار کردند.

گسترش تعاملات بین المللی آکادمیک با تأکید بر همکاری با کشور های همسایه عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پیشینه این دانشگاه که به 170 سال پیش و آغاز به کار مدرسه دارالفنون در زمان صدراعظمی امیرکبیر مربوط می شود، اظهار کرد: حدود 85 سال پیش با ایجاد دانشکده پزشکی، فصل جدیدی از آموزش طب در ایران آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر تغییر نیاز های جامعه دو حوزه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی از یکدیگر جدا شدند و دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی که تعداد آن ها امروز به 65 مجموعه رسیده است، در زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت شدند.

کریمی با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان درابعاد مختلف به ویژه فرهنگی و تاریخی بیان کرد: از معاونت بین الملل دانشگاه خواسته شده ارتباط با کشور های همسایه از جمله افغانستان را در حیطه هایی، چون پذیرش و آموزش دانشجویان و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک مورد توجه قرار دهد.

وی یادآور شد: امکان بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اهمیت رفع نیاز های افغانستان در حوزه آموزش نیرو های مورد نیاز بهداشتی و درمانی گفت: این دانشگاه آمادگی پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بیمارستان های آموزشی دانشگاه از شرایط لازم برای اجرای دوره های فوق تخصصی و فلوشیپ مشترک برخوردار هستند.

کریمی توجه سفیر افغانستان در ایران را بر لزوم بازگشت فارغ التحصیلان این کشور با تکیه بر نیاز های موجود جلب کرد و تاکید کرد: به طور حتم دانشجویان افغانستانی که در ایران و یا دیگر کشور های منطقه تحصیل کنند احتمال بالاتری برای بازگشت به کشور دارند و این مقوله حاکی از اهمیت توسعه تعاملات و ارتباطات دانشگاهی است.

آمادگی دانشگاه بر همکاری و تعریف برنامه های آموزشی مشترک در ادامه رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مجموع دانشجویان افغانستانی دانشگاه را 58 نفر اعلام کرد و گفت: از مدتی پیش این دانشگاه افزایش همکاری های دانشگاهی با کشور های همسایه، چون عراق و افغانستان را در مأموریت های خود تعریف کرده است و تا پایان سال جاری شعبه بین الملل دانشگاه در عراق راه اندازی خواهد شد.

کردی به برگزاری نشست هایی با رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران و انجام توافقات اولیه برای همکاری در زمینه های مختلف پیش از این دیدار خبر داد و افزود: بازدید رؤسای دانشگاه ها و بیمارستان های مرتبط افغانستان از توانمندی ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله موارد مورد توافق است.

وی تاکید کرد: همچنین طی مذاکرات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی تهران موافقت خود را برای آموزش رشته های مختلف پزشکی از جمله پرستاری و بهداشت (بر اساس نیاز کشور افغانستان) به زبان فارسی مشروط به حضور گروهی دانشجویان اعلام کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران این رویکرد در آموزش را هم برای دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم برای متقاضیان این کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه دانست وتصریح کرد: همچنین می توان برنامه های آموزشی مشترک در رشته های مختلف پزشکی را تعریف و نسبت به جذب حمایت مالی سازمان های بین المللی، چون بانک جهانی جهت اجرای آن ها اقدام کرد.

کردی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تهران آمادگی دارد با برگزاری دوره های آموزشی مشترک و با همکاری یکی از دانشگاه های اروپایی، برای متقاضیان افغان برنامه ریزی کند.

آموزش علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان استاحمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران اظهار داشت: از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای کمک به نظام آموزش عالی افغانستان تشکر می کنم ضمن اینکه علاقه مندی این مجموعه برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بسیار امیدوارکننده است.

وی با اشاره به دیدگاه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تحصیل دانشجویان افغانستان در ایران و دیگر کشور های منطقه، تاکید کرد: با این ایده به جهت قرابت فرهنگی و نزدیکی رشته مقاطع تحصیلی کشور های منطقه موافق هستم چرا که بسیاری از تحصیل کردگان کشور های اروپایی در رشته هایی فارغ التحصیل شده اند که یا معادل آن ها هنوز وجود ندارد و یا در سیستم آموزش عالی افغانستان به رسمیت شناخته نمی شود.

نجم پور با تأکید بر اینکه آموزش متقاضیان در رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان را تشکیل می دهد، تصریح کرد: با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور علاقه مندیم از تجربه و دانش این کشور نهایت بهره را ببریم.

وی تعداد دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایران را قابل توجه دانست و افزود: این در حالی است که آمار دانشجویان در رشته های علوم پزشکی برخلاف علاقه مندی که وجود دارد، بسیار کم است و به نظر می رسد پیش بینی راهکار هایی برای کاهش هزینه های تحصیلی، سیل قابل توجهی از متقاضیان را روانه دانشگاه های علوم پزشکی خواهد کرد.

سفیر افغانستان در ایران با اشاره به اینکه پس از سقوط دولت طالبان دانشکده پزشکی دانشگاه کابل نیز از سایر علوم جدا و به صورت مستقل فعالیت می کند، افزود: این مجموعه از ظرفیت های لازم برای همکاری های مشترک برخوردار است.

نجم پور با استقبال از زمینه های همکاری توافق شده معاونت بین الملل دانشگاه و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران برای همکاری های آتی، گفت: تمامی حیطه های ذکر شده بررسی خواهد شد و به احتمال زیاد پس از ماه مبارک رمضان هیئت آکادمیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ دیدگاه منفی نسبت به تحصیل کردگان دانشگاه های ایران در افغانستان وجود ندارد، افزود: پنج نفر از اعضای کابینه فعلی افغانستان را فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران تشکیل می دهند.

نجم پور همچنین موضوع پذیرش گروهی 40 نفره از فارغ التحصیلان کاردانی مامایی در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطرح کرد و از رییس و معاون بین الملل دانشگاه خواست همکاری لازم در این زمینه را انجام دهند.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع بندی این نشست ضمن اعلام مساعدت برای پذیرش این گروه، خاطرنشان کرد: اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه بر اساس شرایط متقاضیان و نمره آن ها صورت می گیرد.

در پایان، مقرر شد مسئول میز همکاری های علمی ایران و افغانستان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان تعاملات آکادمیک دو کشور و تفاهمات انجام شده را پیگیری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی تهران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - افغانستان - پزشکی - علوم - تهران - آموزش - دانشجو - دانشجویان - کشور - ایران - پیروزی انقلاب اسلامی - بین المللی - خبرگزاری - تحصیل - انقلاب اسلامی - سفیر - رشته - دیدار - معاون - توسعه - همراه - گزارش - درمان - بورس - امیرکبیر - پرستاری - مسئولان - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
پذیرش دانشجوی مشترک بین دو دانشگاه علم و صنعت و سلیمانیه عراق

هفت دانشگاه ایران در میان 250 دانشگاه برتر عصر طلایی تایمز

توافق نامه تبادل دانشجو میان دو دانشگاه علامه و لبنان امضا شد

دانشگاه ادیان و مذاهب دانشجوی استعداد های درخشان بدون آزمون می پذیرد

الزهرا در میان 250 دانشگاه عصر طلایی قرار گرفت

مسئول جدید بسیج دانشجویی فرهنگیان سمنان معرفی شد

اخذ بورس پژوهشی کشور اسلواکی از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند

استخدام کارآموز دانشجوی رشته مهندسی صنایع در البرز

3 رشته جدید به لیست رشته های تحصیلی دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه شد

منابع صندوق رفاه به بخش های محروم اختصاص یابد

قدرت علمی ایران، نظام بازدارنده در برابر متجاوزان ایجاد کرده است

پاورپوینت اسکار نیمایریبریو

شروع ثبت نام بزرگترین طرح حمایت از دانشجویان مستعد

59 درصد شرکت کنندگان کنکور سراسری امسال یزد زن هستند

اخبار پابرهنه ها را دست کم نگیرید! / شماره 15 نشریه دانشجویی «هیاهو» منتشر شد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد معرفی شد

دو و میدانی کاران دانشگاه کردستان در مسابقات استانی سه مقام برتر کسب کردند

ترم تابستان برای دروس عملی و پایه در دانشگاه تربت حیدریه برگزار می شود

مسئول بسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری معرفی شد

خنده درمانی بانوان کرمانشاهی/ عروسی بختیاری/ جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه تهران

استخدام بازاریاب خانم با مزایا در آموزشگاه علمی آزاد -کرمانشاه

رباتی که در گینس رکورد خود را ثبت کرد

خوابگاه های دانشگاه خوارزمی برای دانشجویان ارشد و دکتری فعال است

تبادل دانشجو بین دو دانشگاه علامه و لبنان

اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی برای تحویل گرفتن بیمارستان رحیمیان

پاورپوینت خاستگاه روان شناسی

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل مسلط به امور پشتیبانی و پاسخگویی

جزییات ترم تابستان رشته های علوم پزشکی و دامپزشکی اعلام شد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر معرفی شد

استخدام کارشناس فنی با رشته مهندسی برق کنترل-اصفهان

کدوم موجودات از سوراخ شدن لایه ازون سود می برند؟

یازدهمین دوره استانی خط امام از 10 تا 16 تیر در دانشگاه آزاد بیرجند برگزار می شود

اخبار دانشگاه آزاد

تقویم استخدامی سال 98

اولین جمعه تابستان تحت تاثیر تیرآرت / «خط آزاد» به آرتیبیشن رسید

اعلام نتایج دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد

18 هزار یزدی در آزمون سراسری رقابت می کنند

4 رشته جدید در دانشگاه علوم اسلامی رضوی اضافه شد

کارت ورود به جلسه کنکور 9 تیرماه توزیع می شود

ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارت های عربی دانشگاه آزاد تا 13 تیر ادامه دارد

توییت استاد دانشگاه هاروارد در واکنش به معامله قرن

استخدام مشاور تلفنی مسلط به امور اعزام دانشجو و مهاجرت-تهران

استخدام مدیر بازاریابی مسلط به نوشتن مارکتینگ پلن - تهران

ثبت نام بزرگترین طرح حمایت از دانشجویان مستعد شروع شد

اظهارات مربوط به قانونی و غیر قانونی بودن پژوهشگاه شاخص پژوه در دانشگاه اصفهان

توییت استاد دانشگاه هاروارد درباره معامله قرن

استخدام حسابرس داخلی با سابقه کاری مرتبط در تهران

همایش علوم علف های هرز ایران در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

منابع صندوق رفاه نباید به دانشگاه خاص اختصاص یابد / وام تغذیه برای دانشجویان کم بضاعت

زمان مصاحبه علمی دکتری مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان مشخص شد

ممنوعیت چاپ کاغذی پایان نامه از سال تحصیلی آینده

ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد آغاز شد

آیا دولت می تواند گشت ارشاد را برچیند؟

کارت ورود به جلسه کنکور 9 تیرماه توزیع می شود

علوم تجربی دارای بیشترین داوطلب

آیا دولت می تواند گشت ارشاد را برچیند؟

حسینی : مدرسه جعبه سیاه جامعه است

از روستای ورکاته تا جایزه سلطنتی! / دومین شماره از نشریه دانشجویی «چمروش» منتشر شد

بیش از 80 پروژه دانشگاه علوم پزشکی تبریز آماده بهره برداری است

آیا دولت می تواند گشت ارشاد را برچیند؟

علوم تجربی دارای بیشترین داوطلب کنکور / توزیع کارت از 9 تیرماه آغاز می شود

علوم تجربی دارای بیشترین داوطلب کنکور / توزیع کارت از 9 تیر آغاز می شود

منابع صندوق رفاه نباید به دانشگاه خاص اختصاص یابد

ویدئو / از روزنه ای برای زندگی مریخی تا ساخت اسپیکری که نجاتتان می دهد

مقاله استاد دانشگاه اردکان پر استنادترین معرفی شد

آزمون کارشناسی ارشد دین و رسانه در قم

شهرداری و دانشگاه هنر تفاهمنامه همکاری امضا کردند

مشکلات بودجه ای از عوامل تاخیر در ساخت یادمان شهدای گمنام است

مقاله استاد دانشگاه خلیج فارس در مجله نیچر پلنتس چاپ شد

راه اندازی رشته نوازندگی موسیقی ایرانی

بررسی نیازهای آموزشی اعضاء هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد

فراخوان بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی تا 31 تیرماه تمدید شد

بررسی نیازهای آموزشی اعضا هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد

210 میلیون تومان اعتبار صرف تعمیرات آشپزخانه و سلف دانشگاه علوم پزشکی ایلام شد

تلسکوپ هابل یک توپ فوتبال در فضای بین ستاره ای رصد کرد

42 دانشجوی مناطق سیل زده دانشگاه تهران بورسیه شدند

سومین دوره مدرسه تابستانی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برپا می شود

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در مجله نیچر پلنتس چاپ شد

آقای بازیگردر جمع همکلاسی های دانشگاهش + عکس

سکه هایی که بلای جان دانشگاه آزاد شد / تکلیف سهمیه کنکور مناطق سیل زده مشخص شد

سکه هایی که بلای جان دانشگاه آزاد شد / تکلیف سهمیه کنکور مناطق سیلزده مشخص شد

استخدام مدیر فروش با حداقل تحصیلات کارشناسی در تهران

خدمتی، پرچمدار کاروان ایران در یونیورسیاد

دختران دانشگاه آزاد بجنورد 16 تیر به اردوی جهادی اعزام می شوند

ترم تابستانی دانشگاه صنعتی بیرجند به صورت مجازی برگزار می شود

سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به روسیه

70 درصد از واحد های مسکونی لرستان تا پایان سال مرمت و بازسازی می شوند

سکه هایی که بلای جان دانشگاه آزاد شد/ تکلیف سهمیه کنکور مناطق سیل زده مشخص شد

پاورپوینت مهندس سید هادی میرمیران

جزییات کنکور 98

کنکور ریاضی دارای کمترین متقاضی

اعلام نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

پاورپوینت گونه شناسی فرهنگ

پاورپوینت حسابداری شرکتهای تضامنی (همراه با مثالهای تشریحی)

کنفرانس پژوهش های کاربردی، مهندسی سازه و مدیریت ساخت برگزار شد

سرپرست آنا و ایسکانیوز منصوب شد

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

طراحی الگوی حفاظت از دشت های ممنوعه از سوی محققان دانشگاه تهران

اعلام نتایج اولیه دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد

نتایج دوره دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است