مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تمدید مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران در آزمون سراسری سال 1397
اطلاعیــه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام اسامـی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و رشته های تحصیلی مقطع کاردانی گروه آموزش پزشکی (پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در آزمون سرا
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام کدرشته محل های جدید و یا تکمیل ظرفیت در برخی از رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در آزمون سراسری سال 1397
ورود سمنان به عرصه آموزش بین المللی/ دانشجویان خارجی در راه دانشگاه علوم پزشکی سمنان
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل: دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، دکتری بی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 ساعت 13:262019-05-19دانش

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، - آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است / تحصیل 85 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران " در دیدار سفیر افغانستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر گسترش همکاری های مشترک آموزشی بین دو کشور و اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین الملل تاکید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، احمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه به منظور توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه دیدار کردند.

گسترش تعاملات بین المللی آکادمیک با تأکید بر همکاری با کشور های همسایه عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پیشینه این دانشگاه که به 170 سال پیش و آغاز به کار مدرسه دارالفنون در زمان صدراعظمی امیرکبیر مربوط می شود، اظهار کرد: حدود 85 سال پیش با ایجاد دانشکده پزشکی، فصل جدیدی از آموزش طب در ایران آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر تغییر نیاز های جامعه دو حوزه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی از یکدیگر جدا شدند و دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی که تعداد آن ها امروز به 65 مجموعه رسیده است، در زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت شدند.

کریمی با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان درابعاد مختلف به ویژه فرهنگی و تاریخی بیان کرد: از معاونت بین الملل دانشگاه خواسته شده ارتباط با کشور های همسایه از جمله افغانستان را در حیطه هایی، چون پذیرش و آموزش دانشجویان و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک مورد توجه قرار دهد.

وی یادآور شد: امکان بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اهمیت رفع نیاز های افغانستان در حوزه آموزش نیرو های مورد نیاز بهداشتی و درمانی گفت: این دانشگاه آمادگی پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بیمارستان های آموزشی دانشگاه از شرایط لازم برای اجرای دوره های فوق تخصصی و فلوشیپ مشترک برخوردار هستند.

کریمی توجه سفیر افغانستان در ایران را بر لزوم بازگشت فارغ التحصیلان این کشور با تکیه بر نیاز های موجود جلب کرد و تاکید کرد: به طور حتم دانشجویان افغانستانی که در ایران و یا دیگر کشور های منطقه تحصیل کنند احتمال بالاتری برای بازگشت به کشور دارند و این مقوله حاکی از اهمیت توسعه تعاملات و ارتباطات دانشگاهی است.

آمادگی دانشگاه بر همکاری و تعریف برنامه های آموزشی مشترک در ادامه رامین کردی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مجموع دانشجویان افغانستانی دانشگاه را 58 نفر اعلام کرد و گفت: از مدتی پیش این دانشگاه افزایش همکاری های دانشگاهی با کشور های همسایه، چون عراق و افغانستان را در مأموریت های خود تعریف کرده است و تا پایان سال جاری شعبه بین الملل دانشگاه در عراق راه اندازی خواهد شد.

کردی به برگزاری نشست هایی با رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران و انجام توافقات اولیه برای همکاری در زمینه های مختلف پیش از این دیدار خبر داد و افزود: بازدید رؤسای دانشگاه ها و بیمارستان های مرتبط افغانستان از توانمندی ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله موارد مورد توافق است.

وی تاکید کرد: همچنین طی مذاکرات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی تهران موافقت خود را برای آموزش رشته های مختلف پزشکی از جمله پرستاری و بهداشت (بر اساس نیاز کشور افغانستان) به زبان فارسی مشروط به حضور گروهی دانشجویان اعلام کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران این رویکرد در آموزش را هم برای دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم برای متقاضیان این کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه دانست وتصریح کرد: همچنین می توان برنامه های آموزشی مشترک در رشته های مختلف پزشکی را تعریف و نسبت به جذب حمایت مالی سازمان های بین المللی، چون بانک جهانی جهت اجرای آن ها اقدام کرد.

کردی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تهران آمادگی دارد با برگزاری دوره های آموزشی مشترک و با همکاری یکی از دانشگاه های اروپایی، برای متقاضیان افغان برنامه ریزی کند.

آموزش علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان استاحمد هارون نجم پور، سفیر افغانستان در ایران اظهار داشت: از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای کمک به نظام آموزش عالی افغانستان تشکر می کنم ضمن اینکه علاقه مندی این مجموعه برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بسیار امیدوارکننده است.

وی با اشاره به دیدگاه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تحصیل دانشجویان افغانستان در ایران و دیگر کشور های منطقه، تاکید کرد: با این ایده به جهت قرابت فرهنگی و نزدیکی رشته مقاطع تحصیلی کشور های منطقه موافق هستم چرا که بسیاری از تحصیل کردگان کشور های اروپایی در رشته هایی فارغ التحصیل شده اند که یا معادل آن ها هنوز وجود ندارد و یا در سیستم آموزش عالی افغانستان به رسمیت شناخته نمی شود.

نجم پور با تأکید بر اینکه آموزش متقاضیان در رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان را تشکیل می دهد، تصریح کرد: با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور علاقه مندیم از تجربه و دانش این کشور نهایت بهره را ببریم.

وی تعداد دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایران را قابل توجه دانست و افزود: این در حالی است که آمار دانشجویان در رشته های علوم پزشکی برخلاف علاقه مندی که وجود دارد، بسیار کم است و به نظر می رسد پیش بینی راهکار هایی برای کاهش هزینه های تحصیلی، سیل قابل توجهی از متقاضیان را روانه دانشگاه های علوم پزشکی خواهد کرد.

سفیر افغانستان در ایران با اشاره به اینکه پس از سقوط دولت طالبان دانشکده پزشکی دانشگاه کابل نیز از سایر علوم جدا و به صورت مستقل فعالیت می کند، افزود: این مجموعه از ظرفیت های لازم برای همکاری های مشترک برخوردار است.

نجم پور با استقبال از زمینه های همکاری توافق شده معاونت بین الملل دانشگاه و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان در ایران برای همکاری های آتی، گفت: تمامی حیطه های ذکر شده بررسی خواهد شد و به احتمال زیاد پس از ماه مبارک رمضان هیئت آکادمیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ دیدگاه منفی نسبت به تحصیل کردگان دانشگاه های ایران در افغانستان وجود ندارد، افزود: پنج نفر از اعضای کابینه فعلی افغانستان را فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران تشکیل می دهند.

نجم پور همچنین موضوع پذیرش گروهی 40 نفره از فارغ التحصیلان کاردانی مامایی در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطرح کرد و از رییس و معاون بین الملل دانشگاه خواست همکاری لازم در این زمینه را انجام دهند.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع بندی این نشست ضمن اعلام مساعدت برای پذیرش این گروه، خاطرنشان کرد: اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه بر اساس شرایط متقاضیان و نمره آن ها صورت می گیرد.

در پایان، مقرر شد مسئول میز همکاری های علمی ایران و افغانستان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رایزن علمی و دانشجویی سفارت افغانستان تعاملات آکادمیک دو کشور و تفاهمات انجام شده را پیگیری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی تهران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - افغانستان - پزشکی - علوم - تهران - آموزش - دانشجو - دانشجویان - کشور - ایران - پیروزی انقلاب اسلامی - بین المللی - خبرگزاری - تحصیل - انقلاب اسلامی - سفیر - رشته - دیدار - معاون - توسعه - همراه - گزارش - درمان - بورس - امیرکبیر - پرستاری - مسئولان - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

ممنوعیت چاپ کاغذی پایان نامه ، رساله و تکالیف آموزشی رایج از سال تحصیلی آینده

ممنوعیت چاپ کاغذی پایان نامه ، رساله و تکالیف آموزشی رایج از سال تحصیلی آینده

چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شد

مسئول بسیج دانشجویی واحد تهران شمال معرفی شد

شناسایی پر انرژی ترین نور جهان

نتایج اولیه دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

وزارت علوم ابلاغ کرد: چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

فراخوان وزارت نفت برای جذب فارغ تحصیلان دانشگاه ها

32 دانشگاه ایران در فهرست دانشگاه های برتر دنیا

عبدالرضا اوحدی همدانی، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی شد

چاپ کاغذی پایان نامه ها، ممنوع

ادامه بازداشت فعالان محیط زیست ناامیدی را نشر می دهد

دو مسئول بسیج دانشجویی واحد تهران شمال و تربیت دیبر شهید رجایی معرفی شدند

درخواست جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های غیر انتفاعی

32 دانشگاه ایرانی در جمع 500 دانشگاه برتر دنیا در 5 شاخص علمی

ثبت نام ترم تابستان دانشگاه آزاد شنبه آغاز می شود

اعلام نتایج اولیه دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال معرفی شد

چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

بیش از 95 درصد اساتید این مرکز فوق لیسانس و دکترا هستند

تقدیر از صاحبان 13 اثر در دومین جشنواره کتاب اولیا و مربیان

چاپ کاغذی پایان نامه ها ممنوع شد

پرانرژی ترین نور جهان شناسایی شد

کارگاه تولید «آنتی بادی مونو کلونال» در دانشگاه ارومیه برگزار می شود

32 دانشگاه ایران در جمع 500 دانشگاه برتر دنیا در 5 شاخص علمی

استخدام تحصیل دار مسلط به کلیه اموربانکی واداری در تهران

استخدام تکنسین مکانیک،قالبساز،تعمیرکاربرق،ماشینکار،حسابدار

برگزاری آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده در فارس

دانشگاه های ایران در رتبه بندی جدید شانگ های حضور یافتند

پرتاب موشک فالکون هوی تا دقایقی دیگر

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش نشانی منتشر شد

صدیقی: 200 سرای دانشجویی امسال در سطح کشور احداث می شود

نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

نتایج دوره دکتری تخصصی «ویژه استعداد های درخشان» دانشگاه آزاد منتشر شد

رایزنی فرهنگی نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی

علی نژاد دبیرشورای عالی ورزش دانشگاه آزاد شد

ترم تابستان در مجتمع آموزش عالی بم به صورت خودخوان برگزار می شود

صدیقی: 200 سرای دانشجویی در سطح کشور امسال احداث می شود

نرم افزار پلاک سپید در دانشگاه علوم پزشکی تبریز رونمایی شد

17 دانشجوی پیام نور به مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی راه یافتند

نتایج اولیه دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه عراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند

آزادی 71 زندانی جرائم غیر عمد در همدان

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف مقابل ساختمان معاونت دانشجویی تجمع کردند + عکس

دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز دانشجو می پذیرد

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل مسلط به امور پشتیبانی و پاسخگویی

جزییات برگزاری جشنواره ملی دانش آموزی دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

استخدام کارشناس ثبت نام خانم با مزایا-تهران

استخدام بازرس فنی با مدرک کارشناسی برق و مکانیک-تهران

رشته مهندسی نفت در دانشگاه ایلام راه اندازی شد

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم تغییر کرد

70 دانشجوی جهادگر البرزی به خوزستان اعزام می شوند

معرفی فهرست نهایی والیبالیست های دانشجو

دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه عراق تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

نگاه جهادی به انجام فعالیت های قرآنی ضروری است

استخدام حسابدار فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حسابداری

استخدام طراح صنعتی باحقوق،مزایای عالی بصورت تمام وقت،پروژه ای

رقابت 70 هزار نفر در آزمون ارشد پزشکی سال 98

پاورپوینت نظریه یادگیری اجتماعی جولیان راتر

اعلام جزییات کنکور سراسری سال98

آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشجویان دانشگاه آزاد از شنبه

جزییات ترم تابستان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

پاورپوینت تقسیم بندی چیلرها

اعلام جزییات کنکور سراسری سال 98

تسهیل مسیر ثبت اختراع با حضور 56 دفتر همکار در مراکز علمی و تحقیقاتی

تصویب کلیات سند عفاف و حجاب از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی

علی نژاد مشاور رییس و دبیرشورای عالی ورزش دانشگاه آزاد شد

شفاداک می خواهد به تمام نقاط ایران خدمات نوبت دهی آنلاین ارائه دهد

سریع ترین جت پک جهان رونمایی شد+فیلم

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف جلوی ساختمان معاونت دانشجویی تجمع کردند+عکس

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف جلوی ساختمان معاونت دانشجویی تجمع کردند

حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در پاویون ایران نمایشگاه تلکام مجارستان

پاورپوینت منظور از آنادایز آلومینیوم (آنادایزینگ) چیست

استخدام کارشناس شتابدهی نوآوری مسلط به مکالمه به زبان انگلیسی

رشته مهندسی نفت در دانشگاه ایلام راه اندازی شد

کتاب «سیاست های فرهنگی در دانشگاه های دولتی ایران» منتشر شد

مهلت ثبت نام ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی، امروز 5 تیرماه پایان می پذیرد

بازگشت سه فضانورد به زمین

پاورپوینت استراتژی رقابتی و حسابداری مدیریت

جامعه دانشجویی منتظر ارائه نظرات علمی در مورد پروژه جاده ساحلی اهواز به ملاثانی است

کژوان ضیاءالدینی دبیر علمی نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت شد

مراسم بزرگداشت مفاخر فرهنگی شهر اردبیل برگزار می شود

مرکز ترجمه و زبان های خارجی دانشگاه بوعلی همدان به بهره برداری رسید

رشته هواشناسی به رشته های تخصصی دانشگاه رازی اضافه شد

ناسا از دانش آموزان کمک خواست

پاورپوینت لامپ ال ای دی (LED) چیست؟

رونمایی از کتاب پیشوای صادق در شهر قم

«موشک فالکون هوی» به فضا پرتاب می شود

ناسا از دانش آموزان کمک خواست

اشتراک 80 درصدی منابع ارشد با منابع فعلی در طرح تجمیع علوم قرآن و حدیث

جزییات برگزاری جشنواره دانش آموزی امیرکبیر اعلام شد

پروژه های ورزشی دانشگاه تبریز افتتاح شد + تصاویر

استخدام کارشناس آزمایشگاه(مهندسی شیمی و یا عمران) در تهران

سیستم آموزش رفتار انسان به ربات طراحی شد

نقشه راه توسعه حمل ونقل پیشرفته در کشور تهیه می شود

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در رشته های محدود دانشجوی دکتری تخصصی می پذیرد

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران/ آموزش رشته های علوم پزشکی عمده نیاز کشور افغانستان است