مطالب مرتبط:
طباطبایی: با فتحی از چاله به چاه افتادیم!
از چاله به چاه نیافتیم!/حذف قیمت گذاری و پرداخت مابه التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت
از چاله برجام تا چاه FATF
از چاله به چاه / این تغییر برنامه های جنجالی
از چاله به چاه افتادن مسکن مهر با واگذاری مسئولیت آن به استانداری ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 6 اردیبهشت 1398 ساعت 09:352019-04-26اقتصادي

از چاله به چاه


آیا بازنشستگانِ فردا وضعیت شان از مستمری بگیرانِ امروز بدتر خواهد بود؟ آیا تاخیر در پرداخت مستمری ها، خدمات درمانیِ آب رفته و امکانات رفاهیِ ناکارآمد، - --> کد خبر: 752337 1398/02/06 09:31:29 آیا بازنشستگانِ فردا وضعیت شان از مستمری بگیرانِ امروز بدتر خواهد بود؟ آیا تاخیر در پرداخت مستمری ها، خدمات درمانیِ آب رفته و امکانات رفاهیِ ناکارآمد، سرنوشتی ست که در انتظار دورانِ تقاعدِ کارگرانِ امروز است؟! به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، چه عواملی تامین اجتماعی را به این روز انداخته که مجبور است برای پرداخت مستمری بازنشستگان از بانک رفاه وام بگیرد؟ این، سوال کلیدی ست؛ پاسخ صحیح و کارشناسانه به این سوالِ نه چندان ساده می تواند در آینده رفاهی کارگران و مزدبگیران، تاثیر اساسی داشته باشد و البته پاسخ به همین سوال ساده است که راهکارهای خروج از بحرانِ منابع-مصارف را مشخص می کند.

پاسخ همه کارشناسان امر، در یک پارادایم کلی جای می گیرد فرار از مسئولیت دولت ؛ همه کارشناسان و دغدغه مندان رفاه اجتماعی بر این باورند که فرار از مسئولیت دولت در عرصه های مختلف، سازمان تامین اجتماعی را به این حال و روز انداخته است و برای اصلاح واقعی باید مسیرِ خطای طی شده را به عقب بازگشت و همه اشتباهات را تصحیح کرد؛ اما تصمیم گیرندگان - که در اینجا منظور دولت و مجلس است- از آنجا که این استدلال را قبول ندارند، دو راهکار را برای خروج از بحران منابع- مصارف در دستور کار قرار داده اند: خصوصی سازی شستا و طرح اصلاحات پارامتریک یا پاراسنجِ قانون تامین اجتماعی .

این دو راهکار پیشنهادیِ فرادستان، علیرغم تفاوت های ظاهری و ساختاری، یک هدف واحد را دنبال می کنند: کسب منابع برای سازمان تامین اجتماعی و کاستن از بحرانی که دامنگیر این بیمه گر پایه کشور است.

براساس آمارهای مستدل از هر سه بیمه شده در کشور، حداقل یک نفر طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی ست؛ پس آینده و سرنوشت این سازمان برای بیش از یک سوم جمعیت کشور، به غایت حیاتی ست؛ با این همه، دو راهکار پیشنهادی، در تلاشند همه اشتباهات را با حذف خدمات رفاهی بیمه شدگان یا فروش منابع نقدی و غیرنقدی آنها تصحیح کنند؛ درحالیکه دولت و مجلس به هیچ وجه به دنبال یافتن پاسخ اصولی به این سوال نیستند که چرا تامین اجتماعی به این روز افتاد؟! پاسخ این سوال در چند محور قابل ارزیابی ست: الف- اجرای سیاست های نئولیبرالی و آزادسازی های گسترده: با افزایشِ گستره ی خروج از شمول قانون کار، منابع ورودی تامین اجتماعی شروع به آب رفتن کرد.

خروج مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از شمول قانون کار در دهه 70 شمسی، سرآغاز راهی بود که بیمه به عنوان اصل بدیهی اشتغال را در سطح وسیعی زیر سوال برد؛ بعد از آن، خروج کارگاه های کوچک از شمول قانون کار، رواج کارگاه های غیرقانونی یا به اصطلاح زیرپله ای و در نهایت ضعف بازرسی، تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی را به نسبت جمعیت جویای کار کاهش داد و باعث کاستی گرفتن منابع ورودی تامین اجتماعی شد؛ این درحالی ست که خروجی های سازمان در همان زمان رو به افزایش بود.

ناصر آقاجری (فعال کارگری مناطق آزاد) در رابطه با نقش مقررات زدایی های دهه های گذشته به تاثیرِ مخرب سیاست های تعدیلی در بحران تامین اجتماعی اشاره می کند و می گوید: وقتی هیچ ابزاری برای فشار بر کارفرما نباشد تا مجبور شود 30 درصد دستمزد اضافه کارگران که مربوط به حق بیمه است را به صندوق تامین اجتماعی بپردازد، راه های گریز هر روز پرترددتر می شوند و چالش تامین اجتماعی عمیق تر.

ب- عدم پایبندی دولت به تعهدات مالی و استنکاف از پرداختِ بدهی های انباشته: دولت تا امروز بیش از 180 هزار میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهکار است؛ البته سازمان برنامه و بودجه فقط 69 هزار میلیارد از این بدهی را قبول دارد و در لایحه بودجه 98، فقط پرداخت 50 هزار میلیارد تومان آن تقبل شده است! آنگونه که عباس اورنگ (کارشناس رفاه و تامین اجتماعی) تحلیل می کند؛ سازمان برنامه و بودجه با این محاسباتی که در رابطه با میزان بدهی خود به تامین اجتماعی انجام داده و با میزانی که برای پرداخت، تقبل کرده، در حق تامین اجتماعی، یک کم لطفی چشمگیر روا داشته.

او به این کم لطفی عظیم، نحوه پرداختِ نامناسب را می افزاید و نتیجه می گیرد که پرداخت تهاتری یا رد دیون با دادن خانه های سازمانی و مستغلاتِ دیرنقدشونده، بحران منابع- مصارف سازمان را تجدید خواهد کرد.

ج- سیاست های رفاهی پوپولیستی: دولت رفاه پارادیمی ست که دولت ها به خصوص از دولت نهم به بعد، قصد اثباتِ وفاداری به آن را داشته اند.

احمدی نژاد ادعا می کرد که قصد دارد به همه مردم خدمات رفاهی ارائه دهد و پول نفت را سر سفره ها بیاورد.

او در این مسیر پوپولیستی، از راهکارهایی بهره گرفت که به ضرر کارگران و فرودستان تمام شد؛ یارانه پردازی به همگان بدون تمایزگذاری، به اتلاف شدید منابع ریالی کشور بدون حصول فقرزدایی انجامید و پس از آن، تعهد دولت به بیمه کردن گروه های خاص مانند رانندگان و قالیبافان، از جیبِ کارگران برداشت کرد.

مجلس و دولت با گذاشتن بار مالی اضافی بر دوش سازمان تامین اجتماعی، سعی کردند اقشار مختلف ملت را بیمه کنند؛ غافل از اینکه طبق اصل 29 قانون اساسی، وظیفه دولت است که از مردم حمایت بیمه ای کند و این بار نباید بر دوش کارگران بیفتد.

علی دهقان کیا (رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی) در این رابطه می گوید: دولت 26 گروه از بیمه شدگان را به تامین اجتماعی تحمیل کرده که اینها ماهانه، 2300 میلیارد تومان هزینه برای تامین اجتماعی دارند؛ درحالیکه براساس قانون، پرداخت حق بیمه ی اینها برعهده دولت است.

او این تحمیل های ناخوانده را یک عامل مهم در بروز بحران در تامین اجتماعی می داند و معتقد است این سیاست های تحمیلی در صورت استمرار، ورشکستگی سازمان را به دنبال خواهد داشت.

د- برداشت از قلکِ صندوق ها: دولت ها هر زمان پول کم آورد ه اند، از قلک صندوق های بازنشستگی برداشت کرده اند؛ برای نمونه این اتفاق در سال های جنگ رخ داد؛ رییس جمهور سال گذشته در مجلس اعلام کرد "یادش بخیر روزگاری که صندوق ها سرپا بودند و می شد از آنها برای حل مشکلات برداشت کرد.

" این نگاه به صندوق های بازنشستگی و تصور قلک گونه از آنها، خود عامل دیگری ست که منابع صندوق ها را تحلیل می برد.

حال پس از واکاوی ریشه های بروز بحران در تامین اجتماعی، باید راه حل های پیشنهادی دولت را بررسی کنیم؛ یعنی اصلاحات پارامتریک و خصوصی سازی شستا که هر دو را می توان در بسترِ حلِ ناکارآمد بحران واخوانی کرد.

برای واخوانی این راه حل ها به سراغ دو کارشناس می رویم: علیرضا حیدری (فعال کارگری و کارشناس روابط کار) و فرشید یزدانی (کارشناس رفاه و تامین اجتماعی): بحث خصوصی سازی شستا، اصلاً مبنای قانونی و حقوقی ندارد علیرضا حیدری در رابطه با خصوصی سازی شستا می گوید: خصوصی سازی شستا کاملاً بی معناست؛ چراکه خود شستا در قالب اصل 44 قانون اساسی، بنگاه ها را تحویل گرفته؛ سازمان تامین اجتماعی نهاد عمومی غیردولتی است و مفهوم این جمله آن است که اموال و دارایی های تامین اجتماعی، متعلق به دولت نیست که بتوان آنها را براساس اصل 44 خصوصی سازی کرد.

چطور می خواهند بخش خصوصی را خصوصی سازی کنند؟! این عبارت خود نیازمند ابهام زدایی و ارائه توضیحات است؛ لذا بحث خصوصی سازی شستا، اصلاً مبنای قانونی و حقوقی ندارد.

وقتی دولت به جای بدهی خود، شرکت ها و بنگاه ها را به تامین اجتماعی واگذار کرده، چطور می خواهد برای سرنوشت این اموال تصمیم گیری کند و آنها را به غیر واگذار نماید؟! اینکه دارایی های غیرنقد را بهینه سازی کنیم و سرمایه های کارگران را به سمت ارزش افزوده بیشتر حرکت دهیم، کار درستی ست اما اگر بخواهیم این اموال را بفروشیم یا به کسی واگذار کنیم، به هیچ وجه صحیح نیست.

میلیون ها بازنشسته تامین اجتماعی در تله فقر گرفتارند او در رابطه با طرح اصلاحات پارامتریک می گوید: صندوق ها سه دوره تولد، بلوغ و میرایی دارند؛ سیاست گذار برای جلوگیری از ورد به مرحله میرایی، باید در چهارچوب پارامترهای تاثیرگذار، تصمیم گیری کند.

در این مرحله، وقتی پارامترها تغییر می کنند، اصلاحات لازم است؛ برای مثال، وقتی سال 54 قانون تامین اجتماعی را نوشتند، سن امید به زندگی 56 سال بود اما الان این مولفه، 76 سال است؛ پس یک پارامتر تاثیرگذار تغییر کرده؛ تغییر این پارامترها، معادلات ورودی و خروجی را عوض می کند و لذا نیازمند اصلاحات می شویم.

اما اصلاحات باید با اجماع شرکای اجتماعی انجام شود.

در این اصلاحات، باید براساس اولویت حقوق ذینفعان اصلی یعنی کارگران عمل کرد؛ یعنی نباید کارگران از خدمات درمانی، بیمه ای و رفاهی محروم شوند آنهم در شرایطی که بسیاری از مشکلات فعلی صندوق، ناشی از تعهداتی ست که مجلس و دولت به سازمان تامین اجتماعی تحمیل کرده است.

در حال حاضر میلیون ها بازنشسته تامین اجتماعی در تله فقر گرفتارند و از زندگی شرافتمندانه محرومند؛ نباید شرایط زندگی اینها اینگونه باشد؛ لذا صحبت از اصلاحات، پذیرفتنی ست اما اینکه این اصلاحات چگونه باشد، محل دعواست؛ اصلاحات نباید با کاستن از حقوق خودِ بازنشستگان، مصداقِ گرفتن از فقرا و دادن به فقرا باشد؛ من معتقدم باید یک دیالوگ اجتماعی گسترده در مورد چگونگی اصلاحات ایجاد شود تا بهترین، کاراترین و عادلانه ترین اصلاحات ممکن صورت پذیرد.

شروع اصلاحات باید بازگرداندن استقلال سازمان باشد حیدری می افزاید: تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی در سال 83 با تصویب قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی که نفوذ و سیطره دولت را بر سازمان گسترش داد، باعث تعمیق و زایایی مشکلات شد.

مجلس ها توجه ندارند که مشکلات فعلی تامین اجتماعی، ناشی از ساختار ناکارآمد فعلی این سازمان است و متاسفانه هیچکس متوجه نیست که ارکان اصلی تامین اجتماعی و مدیریت آن، همگی تحت سیطره کاملِ دولت هستند و این بزرگ ترین ضربه ای ست که این سازمان خورده؛ در این اوضاع، راه حل اصلی، بدون شک، احیای سه جانبه گرایی است.

یک و نیم دهه است که تامین اجتماعی در حال رنج بردن از عوارضِ دولتی شدن است؛ شروع اصلاحات باید احیای ساختارِ سه جانبه و بازگرداندن استقلال سازمان باشد.

فرشید یزدانی نیز در ارتباط با دو راه حل پیشنهادی می گوید: معضلی که همیشه وجود داشته و هنوز هم هست، موقت نگری دولت هاست.

دولت ها همیشه دنبال این هستند که دوره خودشان را بدون بحران بگذرانند و فکر عواقب بعدی تصمیات خود نیستند؛ درحالیکه دولت ها باید آتیه نگر باشند و مسئولیت عواقب تصمیات خود را بپذیرند؛ رییس جمهور ها هم فکر می کند که دوره خود را بگذراند و فردا دیگر مهم نیست چه اتفاقی برای تامین اجتماعی می افتد.

خصوصی سازی شستا مضحک است! او خصوصی سازی شستا و تامین اجتماعی را مضحک توصیف می کند و می گوید: خصوصی سازی در همه عرصه ها شکست خورده و ناموفق بوده اما در عرصه تامین اجتماعی، غیراصولی، غیرفنی و غیرمتعهدانه است.

شما نمی توانی شستا را بفروشی که امروز مستمری ها را راحت بپردازی! نگاه خطایی به تامین اجتماعی در دولت های نهم و دهم شکل گرفت که آقای روحانی هم متاسفانه این نگاه را اصلاح نکرد.

سه جانبه گرایی در دوره احمدی نژاد حذف شد و بعدها هم احیا نشد؛ دخالت دولت، رو به افزایش گذاشت و به نظر می رسد دولت برنامه ای دارد که تامین اجتماعی را هم به سرنوشت محتوم خصوصی سازی های دهه های اخیر یعنی ورشکستگی بکشاند.

به عقیده او، تصمیم برای واگذاری شستا را دو مدل می توان ارزیابی کرد؛ بدبینانه و خوش بینانه.

نگاه بدبینانه این است که یک فرایند ورشستگی و تخریب طی شده تا توجیهی باشد برای واگذاری شستا به ثمن بخس به حوزه های شخصی و گروه های خاص؛ نگاه خوشبینانه هم این است که ناکارآمدی دولت، سرمایه های کارگران را به ورشکستگی کشانده چراکه تا قبل از سال 84، حوزه سرمایه گذاری شستا بسیار خوب عمل می کرد.

شیوه مدیریتی و نگاه حاکمیت به تامین اجتماعی باید اصلاح شود او ادامه می دهد: بعد از تخریب سرمایه های کارگران، می خواهند آنها را رد کنند و پول به دست بیاورند؛ درحالیکه رییس جمهور حق ندارد برای سرنوشت سرمایه های کارگران که به هیچ وجه متعلق به دولت نیست، تصمیم گیری کند.

یزدانی در مورد اصلاحات پارامتریک می گوید: اصلاحات باید انجام شود و ضروری ست ولی پیش نیازهایی دارد؛ اول باید تحقیق جامعی صورت بگیرد تا مشخص شود چه عاملی ما را به اینجا رسانده؛ به عقیده من ضعف مدیریت، سازمان را به اینجا رسانده.

مصوبات مجلس، بار عظیم هزینه ای برای صندوق داشته و این، یکی از عوامل ورشکستگی است؛ پارامترهای بیمه ای بدون تردید نیازمند اصلاح هستند اما قبل از آن شیوه مدیریتی و نگاه دولت به تامین اجتماعی باید اصلاح شود.

مجموعه نظام مدیریتی، تامین اجتماعی را به اینجا کشانده؛ الان اگر اصلاحات پارامتریک همین امروز انجام شود و سن و سابقه بازنشستگی افزایش یابد، با این چهارچوب مدیریتیِ فعلی، نهایت سه یا چهارسال بحران به عقب می افتد و بعد از آن، دوباره بروز می کند؛ بنابراین تا نظام مدیریتی درست نشود که پیش نیاز اصلی آن هم، احیای سه جانبه گرایی ست، هر نوع اصلاحی محکوم به شکست است.

در مجموع می توان اینگونه استنتاج کرد که نگاهِ جزیی نگر، غیرمسئولانه و فرافکنانه ی مسئولان و خاصه بخشی های بسیار در ساختار رفاهی کشور، می تواند آینده نظام بازنشستگی را از حالِ آن، بدحال تر سازد؛ آیا بازنشستگانِ فردا وضعیت شان از مستمری بگیرانِ امروز بدتر خواهد بود؟ آیا تاخیر در پرداخت مستمری ها، خدمات درمانیِ آب رفته و امکانات رفاهیِ ناکارآمد، سرنوشتی ست که در انتظار دورانِ تقاعدِ کارگرانِ امروز است؟! گزارش: نسرین هزاره مقدم
کلید واژه ها: تامین اجتماعی - سازمان تامین اجتماعی - اجتماعی - تامین - مستمری - بازنشستگان - رفاه - راهکار - قانون کار - دولت - خروج - بحران - قانون - امروز - کارگران - کشور - بیمه - رفاه اجتماعی - آینده - اصلاح - خصوصی سازی - مناطق آزاد - بانک رفاه - نقدی - مجلس - آزاد - اقتصادی - اصلاحات - قرارداد - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح نخستین جایگاه خودروهای برقی در برج میلاد تهران

کاهش میزان خودکشی در استان

مصوبات چهاردهمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد

مرکز آمار: نرخ تورم 34.6 درصد شد

آخرین تحولات بازار مرغ/ قیمت هر کیلو مرغ 11 هزار تومان

تشریح بسته سیاستی نحوه برگشت ارز صادراتی

کاهش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد

استخدام نیرو جهت کار در سوپر مارکت در مشهد

زیباحالت: بانک زنجانی و شرکایش فکر نمی کردند دستگیر شوم؛ به همین خاطر تقصیرات را گردن من انداختند

پاورپوینت تحلیل موزه هنر CAFA چین

جزوه نهایی درس انفجار

امکان احراز هویت برای ثبت نام کنندگان کارت هوشمند ملی از امروز

5 مصوبه ستاد تنظیم بازار برای واردات گوشت/ موجودی 3.6 میلیون تنی کالاهای اساسی در بنادر

آغاز کار ادارات در روزهای شنبه و چهارشنبه آینده با دو ساعت تاخیر

تورم به 34.2 درصد رسید

مدیریت بازار دست مافیا است

افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در کشور

جزییات بسته سیاستی نحوه برگشت ارز صادراتی

حقوق ها افزایش نیابد استیضاح را کلید می زنیم

تشریح بسته سیاستی نحوه برگشت ارز صادراتی/ 60 درصد ارز پتروشیمی ها برگشت

9،260 میلیارد ریال برای خسارت کشاورزی سیل خوزستان ابلاغ شد

اعتبارات مربوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده خوزستان ابلاغ شد

مدیران برای اجرای طرح های اقتصادی مانع تراشی نکنند

اهداء لوازم خانگی و اقلام غذایی به 750 خانوار سیل زده گلستانی+مصاحبه

مدیران برای اجرای طرح های اقتصادی مانع تراشی نکنند

اعتبارات مربوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده خوزستان ابلاغ شد

تشریح بسته سیاستی نحوه برگشت ارز صادراتی

کاهش ساعت کار ادارات پس از شب های قدر

توضیحات رییس بانک مرکزی درباره استعلام بدون امضایی که هادی رضوی از بانک مرکزی ارائه داد

استخدام مسئول دفتر مسلط به زبان انگلیسی در شرق تهران

استخدام کارمند حسابدار خانم در شرکت تولیدی کشاورزی

استخدام پیک موتوری جهت کار در مینی مارکت تیراژه خزر در تبریز

پاورپوینت نمودار مونتاژ محصول

قیمت خودرو در بازار امروز 1 خرداد 98 +جدول

استخدام کارشناس بازاریابی،فروش و امور اداری در یزد

نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98/چگونگی رفع تعهدات ارزی 97

تخم مرغ ارزان شد

تعین وتکلیف موسسات خیریه با ایجاد سامانه شفافیت /فقط موسسات دارای مجوز می توانند کمک دریافت کنند

آخرین تحولات بازار مرغ، افزایش قیمت هر کیلو مرغ

قیمت تیرآهن در بازار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در روز چهارشنبه

میزان تورم مشخص شد، تورم به 34.2 درصد رسید

واردات 600 هزار تن شکر در اردیبهشت ماه

تعدیل 7 هزار نیروی کار در صنایع خودروسازی آمریکا !

اعتبارات مربوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده خوزستان ابلاغ شد

صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت راه آهن شلمچه ـ بصره

پارکینگ طبقاتی خیابان جمهوری با حداقل ظرفیت کار می کند

رفع موانع اجرای صحیح طرح نرخ حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر

استخدام نیرو جهت کار در آزمایشگاه بتن در مشهد

استخدام کوپ کار،ناخن کار با مشتری در یک آرایشگاه در تهران

ارزان قیمت ترین خودروهای بازار + جدول

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 11 حسابداری داراییهای ثابت مشهود

نشان ستاره طلایی ششمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت

احضار مدیر فروشگاه شهروند به خاطر تقلب در فروش 60 تن برنج

کشف کالای قاچاق در پست های مراقبت و کنترل مرزی تایباد

آغاز پیش فروش هوندا E در کشورهای اروپایی

مدیران برای اجرای طرح های اقتصادی مانع تراشی نکنند

اینجا راننده‎ها نرخ تعیین می‎کنند

جذب بیش از 240 میلیارد ریال از محل تملک دارایی در دامغان

افزایش بهای آلومینیوم

کاهش 14 درصدی تولید یخچال و فریزر

سیستم رهتاب از تخلفاتی مانند احتکار جلوگیری می کند

تعیین قیمت برای مسکن و اجاره بها، اثر منفی دارد

رشد اقتصادی آلمان همپچنان در سطوح پایین

پارکینگ طبقاتی خیابان جمهوری با حداقل ظرفیت کار می کند

رشد ناچیز شاخص بورس در نخستین روز خرداد

مردم جرأت خرید وفروش ندارند تعیین قیمت خودرو به دست دلالان نماینده شیراز : با تعطیلی کارخانه ها، شرایط واردات خودروهای دسته دوم فراهم شود

فرماندار ورزقان: تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور ضروری است

فرماندار بیرجند: مشوق های بازسازی بافت فرسوده کارساز نیست

خانه «بَرَک» در شهر مود سربیشه راه اندازی می شود

تفاهم نامه ی همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و بانک پارسیان

مردم جرأت خرید و فروش خودرو ندارند

امضاءقرارداد احداث واحد تصفیه نفت کوره پالایشگاه اصفهان

پاورپوینت تکنولوژی های تولید فرآورده گوشتی (کالباسهای حرارت دیده)

تداوم ثبت رکورد ماهیانه تولید در واحد احیاء مستقیم شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری

استخدام مدیر فروش آقا با بیش از 6 سال سابقه کار فروش در تهران

تورم 50.7 درصدی خانوارهای شهری کشور

استخدام فورج کار یا پرسکار در کارخانه فورج کاری در تبریز

آغاز بررسی آیین نامه اجرایی تسهیل خدمات ساخت و ساز» در هیات دولت

نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98/چگونگی رفع تعهدات ارزی 97

مردم جرأت خرید وفروش ندارند

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون

نصب 60 صفحه خورشیدی در چرام

تخلیه بیش از 146 هزار تن شکر خام در بندر امام

استاندار: روابط تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است

عرضه شکر با قیمت مصوب 3 هزار و 550 تومان در استان کرمان

اجرای طرح همای رحمت در آباده

اعتراض کارگران معدن کوشک بافق ...

رابطه تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است

معاون سازمان مدیریت: 44 شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند

رییس جهاد کشاورزی فارس: خودکفایی در تولید دانه های روغنی ضروری است

فرماندار بیرجند: مشوق های بازسازی بافت فرسوده کارساز نیست

فرماندار ورزقان: تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور ضروری است

سیستم رهتاب از تخلفاتی مانند احتکار جلوگیری می کند

رییس جهاد کشاورزی فارس: خودکفایی در تولید دانه های روغنی ضروری است

معاون سازمان مدیریت: 44 شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند

سیستم رهتاب از تخلفاتی مانند احتکار جلوگیری می کند

فرماندار ورزقان: تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور ضروری است

استاندار: روابط تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است

مردم جرأت خرید وفروش ندارند/ تعیین قیمت خودرو به دست دلالان/ نماینده شیراز : با تعطیلی کارخانه ها، شرایط واردات خودروهای دسته دوم فراهم شود

از چاله به چاه

از چاله به چاه