مطالب مرتبط:
تمجید شهرداری تهران از مشارکت بالاشهرنشینان پایتخت
استاندار تهران: امکان اداره پایتخت با مدیریت سه ضلعی از سوی دولت، شهرداری و استانداری وجود ندارد
تقدیر هاشمی از اقدامات شهرداری تهران در پی بارش شدید باران در پایتخت
چهار رویکرد شهرداری تهران برای مدیریت ترافیک پایتخت
آمادگی شهرداری تهران در برابر سیلاب احتمالی پایتخت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 اردیبهشت 1398 ساعت 12:562019-04-24سياسي

تمجید شهرداری تهران از مشارکت بالاشهرنشینان پایتخت


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا سید حمید موسوی در جریان برنامه شب گردی اصحاب رسانه و بازدید از برخی پروژه های شهری این منطقه تاکید کرد: اگربه مردم رو بیاوریم، مردم برای مشارکت و همراهی آماده اند، بویژه در منطقه یک که شهروندان از موقعیت مناسب مالی هم برخوردارند.

این برنامه شبگردی از حدود ساعت 20 سه شنبه شب شروع شد و تا حوالی نیمه شب ادامه داشت؛ در پایان این برنامه، نشست خبری شهردار منطقه یک برگزار و به پرسش های خبرنگاران درباره موضوع های مختلف پاسخ داده شد.

یکی از این موارد نحوه مشارکت مردم در اجرای امور شهری بود که به گفته شهردار منطقه یک تهران(شمیران) به موضوع تحقق درآمدهای پایدار شهری هم ارتباط دارد.

وی توضیح داد: به عنوان نمونه در ناحیه 7 این منطقه مرمت، آسفالت، روکش، جدول گذاری و نیز بازپیرایی را کلا با هزینه مردم ساکن انجام دادیم و شهرداری تنها مهندس ناظر معرفی کرد.

موسوی گفت: برای چراغانی جشن نیمه شعبان نیز فراخوان مشارکت مردم اعلام کردیم که استقبال بسیار معنادار بود.

وی همچنین مشارکت شهروندان منطقه یک تهران برای کمک به سیل زدگان را ستود و اضافه کرد: در کمتر از یک هفته سه و نیم میلیارد تومان کمک نقدی و نیز 2 و نیم کمک غیرنقدی توسط این شهروندان جمع آوری شد.

شهردار منطقه یک تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نحوه تامین درآمدهای پایدار شهری و نقش تراکم فروشی ها (مجوز توسعه ساخت و ساز) در بحث درآمدهای شهرداری تصریح کرد: ثابت شده اگر درخواست های قانونی مردم را اجابت کنیم و بروکراسی را کاهش دهیم، هم سالم سازی (ساختار) انجام می گیرد و هم بحث های تراکم فروشی از بین می رود و درآمد هم محقق می شود.

به گفته وی، با اجرای پروژه های شهری و توسعه بخش گردشگری می توان درآمدهای پایدار شهری را افزایش داد.

موسوی گزارش داد: طی چند ماه گذشته که در این منطقه از شهرداری مشغول به کار شده ام اجرای امور شهرسازی تسریع شده و زمان صدور پروانه ساخت نیز به 16 روز کاهش یافته است.

وی تشکیل کمیته های ایمنی با هدف شناسایی گودال های پرخطر، تلاش برای توسعه ایستگاههای آتش نشانی، پیگیری برای اتصال خطوط سه و یک به یکدیگر در این منطقه باهدف کاهش ترافیک و افزایش دسترسی ها، اجرای چند پروژه احداث معابر شهری در مدت زمان کوتاه، لایروبی معابر و روددره ها که باوجود بارش های فراوان مانع آبگرفتگی در این منطقه شد و نیز استفاده از ظرفیت نخبگان جوان دانشگاهی که به کاهش هزینه ها نیز منجر شده است را از جمله اقدامات ماه های اخیر این منطقه برشمرد.

موسوی تلاش برای اجرای پروژه ها با هزینه های کم را از جمله اولویت ها خواند و گفت: به طور نمونه برای زیباسازی و بازپیرایی خیابان حاشیه شهرداری منطقه 300 میلیون تومان برآورد شده بود اما در آستانه عید نوروز تنها با 13 میلیون تومان و استفاده از شن های رنگی در بلوار میانی خیابان بدون آنکه مشکلی برای شبکه های زیرساختی آب و برق زیرزمین مشکلی ایجاد شود، هم به نفوذ آب در خاک کمک کردیم و هم جلو پراکنده شدن گردوخاک به هوا شدیم.

**تلاش بر ای بازپس گیری املاک ادامه داردوی همچنین در پاسخ به پرسشی که گفته شده بود 79 ملک شهرداری در این منطقه در اختیار بخش خصوصی و عمومی قرار دارد، برنامه شما برای بازپس گیری آنها چیست؟ گفت: با توجه به پایان مهلت قراردادها این نوع املاک بازپس گرفته و از آنها به منظور توسعه گردشگری استفاده می شود.

موسوی گفت: نامه های مربوط به بازپس گیری این املاک نیز ارسال شده است.

وی افزود: در این دوره رویکرد از سرمایه گذاری در بخش مسکن به توسعه گردشگری و خدمات تغییر پیدا کرده است.

**کاهش تماس های مردمیشهردار منطقه یک تهران گفت: طی سه ماه گذشته کیفیت نگهداشت منطقه ارتقا به گونه ای که تعداد تماس های شهروندان با سامانه های 1888 و 137 نیز در زمینه موضوع نگهداشت 60 درصد کاهش یافته است.

موسوی علت این کاهش تماس ها را افزایش رضایت شهروندان و ارتقای کیفیت نگهداشت منطقه دانست و گفت: به این منظور ستاد ناحیه محوری ایجاد کردیم و نیروهای سایر واحدها که مازاد تلقی می شدند را در این ستاد به کار گرفتیم و ازطریق ایجاد هماهنگی در گروههای اینترنتی ارائه خدمات به گونه ای بود که رضایت شهروندان را بالابرده است.

به گفته وی در بهمن سال گذشته 80 درصد از درآمدها محقق شده بود که پایان سال این عدد به 103 درصد رسید.

موسوی اظهارداشت: میزان تحقق درآمدهای نقد در فروردین ماه امسال نیز 300 درصد بود و بخش قابل توجهی از درآمدهای غیرنقد سال گذشته محقق شده است.

وی توجه به زیباسازی حصارهای کارگاهی و جلوگیری از سد معبر ساختمانی را نیز از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: نخستین منطقه ای هستیم که از ظرفیت دانشگاهی در زیباسازی شهر استفاده کردیم و در همین زمینه طرحی که 150 میلیون تومان هزینه داشت را با مشارکت دانشجویان با 20 میلیون تومان و رنگ آمیزی دیواری اجرا شد.

*قرارداد پل پالادیوم موقت استشهردار منطقه یک درخصوص پل پالادیوم نیز اظهارداشت: این پل براساس یک قرارداد موقت اجرا شده که تا زمان تعیین شده معتبر است.

*آمادگی برای تحویل باغ نهادها موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای در اختیار گرفتن باغ های نهادها هستیم گفت: در همین زمینه نامه ای به سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر نهادها نوشته ایم تا باغات در اختیار این نهاد را به جای آنکه به بخش خصوصی بدهند که امکان ساخت و ساز هم در آنها فراهم می آورد، برای استفاده عمومی در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی درباره باغ موسوم به اراج نیز اظهارداشت: شهرداری حاضر است براساس قرارداد بسته شده در این خصوص به این باغ ورود و آن را به بوستان محلی تبدیل کند.

موسوی ادامه داد: در حال مذاکره هستیم تا در 30 هزار متر از این باغ بارگذاری انجام و 27 هزار متر آن به شهرداری داده شود.

**دیگر نهادها هم مسئولیت دارندشهردار منطقه یک تهران در پاسخ به پرسشی درباره واحدهای بدون مجوز فعال در برخی تفرجگاه ها مانند دربند گفت: در روزهای اخیر در بارش ها این مناطق تعطیل و سبب جلوگیری از بروز حوادث ناگوار شد.

به گفته وی این واحدها نه در حاشیه که روی رودخانه ها ایجاد شده و بسیار خطرناک است؛ اما نقش آبفا به عنوان متولی در این زمینه کجاست؟وی تصریح کرد: چرا فکر می کنیم فقط شهرداری باید به این مسائل ورود کند؟ زمانی هم که شهرداری ورود می کند فیلم می گیرند و جریان هایی به راه می اندازند؛ مجموعه نهادهای متولی باید پای کار بیایند.

** عصر افول مال هاشهردار منطقه یک همچنین در پاسخ به پرسشی درباره وجود مال های بزرگ در این منطقه گفت: اینک نیز مال های منطقه که زمانی فرامنطقه ای بودند، درحال تبدیل به نقش منطقه ای هستند زیرا باتوجه به فعالیت استارتاپ ها و ابزارهای فناورانه انگیزه برای خرید های سنتی روز به روز در حال کاهش است.


کلید واژه ها: منطقه - شهردار - شهرداری - درآمد - مردم - پروژه - تهران - موسوی - برنامه - کاهش - هزینه - توسعه - خبرنگار - شهرداری تهران - افزایش - کاهش هزینه ها - پروانه ساخت - گزارش - فروشی - تراکم - کاهش هزینه - مهندس ناظر - خبرنگاران - نشست خبری - نقدی - شهرسازی - میلیارد - فراخوان - گردشگری - پایتخت

آخرین اخبار سرویس:
شهدا و جانبازان؛ گواهان صادق تاریخ سربلندی ملت

ظریف عازم پاکستان شد

جزء خوانی قرآن در روستای کوهستان بهشهر

نصر: عملیات بیت المقدس با آگاهی دشمن انجام شد

60 ماهواره اینترنتی در مدار زمین قرار گرفت + تصاویر

تصاویر/ پخت «غذای حضرتی» برای سیل زدگان

اردوغان: دنیای اسلام به آرامش و صلح نیاز دارد

وزیر ارشاد: فتح خرمشهر، نماد تسلیم ناپذیری مردم ایران بود

دخالت دستگاه های غیرلازم در اقتصاد نشانه ضعف دولت است/ با این دخالت ها صاحبان سرمایه دچار سردرگمی می شوند

پذیرش بیش از 5800 نفر در اردوگاه امام رضا(ع)

پرداخت وام مسکن به 45 هزار ایثارگر

برگزاری همایشی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر

کاهش ساعت کاری بانک ها

حزب ندا تحولات آینده ایران در خاورمیانه را بررسی کرد

دبیر شورای عالی امنیت ملی:خرمشهرها در پیش است

حضور دو وزیر در کمیسیون های تخصصی مجلس/ بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس با حضور نماینده شورای نگهبان در کمیسیون شوارها

آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون سربازی در مجلس

آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس در راه هیئت دولت

برگزاری مراسم احیای شب های قدر در امامزاده طاهر(ع) کرج

تنها خبری که پس از چند روز بیهوشی شنیدم آزادسازی خرمشهر بود

برگزاری تمرین مرکب دریایی کشورهای عضو و ناظر اجلاس آیونز در اقیانوس هند

عملیات بیت المقدس با آگاهی دشمن انجام شد

خاطره رهبر انقلاب از روزی که خرمشهر فتح شد

واکنش شرکت ملی نفتکش به دادگاه متهم نفتی: کسی به نام کاپیتان بجنوردی با ما ارتباط شغلی ندارد

در وضعیت فعلی نباید حتی یک کیلوگرم محصول کشاورزی هدر برود

مقدمه ای بر اینکه چه باید کرد تا دلها به سمت دولت جوان حزب اللهی فراهم شود؟

60 هزار نفر از مردم نکا درگیر محاکم قضایی هستند

وزارت خارجه آمریکا پرسش کنگره درباره ایران را بی پاسخ گذاشت

ترامپ: هواوی چیز بسیار خطرناکی است

دیدار استاندار با خانواده یک شهید دفاع مقدس

38 محفل جزءخوانی میزبان روزه داران بویین میاندشتی

فهم سیاسی قوی، درک به موقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی از خصوصیات شهید اندرزگور

حضور کریمی و منتظری در مراسم سالگرد مرحوم ناصر حجازی

سه دهه پس از امام/ علی مطهری در گفت وگو با شفقنا: بعد از امام مساله حذف شخصیت های اولیه انقلاب رایج بود و هنوز ادامه دارد/ مهمترین خطر آینده نظام اسلامی، تندروی های ماست/بعد از خاتمی، هاشمی و احمدی نژاد، روحانی هم در شرف حذف قرار دارد

علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت، می تواند از اختلالات ارتباطات تیمی و اجتماعی بکاهد/ بالا بردن گفت وگو میان دولت و نخبگان و مردم، امری ضروری است

شب قدر شب ارتباط بیداردلان با معبود

فعالیت تبلیغی 500 طلبه خواهر در مساجد

تکذیب اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی در دادگاه

ساخت سالن 1300 نفره در تالار قرآن همدان

بیانیه هیئت عشاق الحسین (ع): عذرخواهی می کنیم

اظهارات اردوغان درباره دنیای اسلام

واکنش واعظی به انتقادات به روحانی درباره حوزه اختیاراتش

قصه یک شب که هزار شب می شود

پشت پرده انتخاب شهردار رشت چه بود؟/ هیچ برنامه ای برای اداره شهر وجود ندارد

کدام گزینه های دبیرکلی کمیته ملی المپیک روی میز رییس

اصلاح طلبان مردم پسندتر هستند/ لو رفتن کربلای 4 نتیجه لو رفتن ماجرای مک فارلین بود/ هربلایی که از پهلوی به سرمان می آمد به حساب آمریکا می گذاشتیم

فعالیت 500 طلبه خواهر در مساجد استان

اولین سالگرد درگذشت حجت الاسلام حسنی + تصاویر

انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری

شب های قدر را دریابیم

همه با هم بودیم/ یاد دلیر مردان آزادی خرمشهر یدالله گرامی باد/سوم خرداد و نشستن پای صحبت تکاوران

روایت رضایی از شکست ترامپ

برای جلوگیری از اخراج کارگران صنایع پتروشیمی، متوسل به مشاور استاندار شده ایم/ منصور قمر: اتخاذ تمهیدات مناسب جهت جلوگیری از اخراج دسته جمعی کارگران مصوب شده است

افراد صاحب صلاحیت را دعوت به مناظره می کنم/ توجه به نابرابرهای ناموجه نزد نظام رسانه ای نزدیک به صفر است/ باید به مردم برگردیم

مراسم احیای شب های قدر در امامزادگان شاخص البرز برگزار می شود

گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در اصفهان

رسیدگی به معیشت مردم در دستورکار دولت قرار گیرد

چاره اندیشی برای کمبود معلم در شهرستان شهربابک

چرا دموکرات ها برای استیضاح ترامپ تردید دارند؟

از برکات سحر آگاهم کن/ دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

سکوت تنها واکنش شورای امنیت به جنایات است

حاشیه مراسم یادبود ناصر حجازی در بهشت زهرا + وسدئو

آیت الله فاضل لنکرانی: حوزه باید الگوی اخلاقی برای جامعه بشریت باشد/ خاک بر سر کسی که در این حوزه دنبال مقام و منصب باشد

هشدار دو نماینده مجلس درباره افزایش ضریب جینی و شرایط معیشتی حقوق بگیران

قدر شب های قدر را بدانیم

نامه اساتید دانشگاه به روحانی درباره عدم برگزاری جلسات شواری انقلاب فرهنگی

شب قدر، شب تحول و تقدیر است

گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در اصفهان

زاکانی: هیچ رییس جمهوری به اندازه روحانی اختیارات ویژه نداشته است

بیانیه ارتش به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

آغاز فعالیت مسیر دریایی هندوستان - قشم با ورود اولین کشتی تجاری

تخت روانچی: اظهارات سخیف ترامپ گواه خصومتش با ملت ایران است

رایزنی ظریف و همتای پاکستانی در اسلام آباد

آب تنی بالگرد عظیم الجثه + فیلم

سفیر ایران از چین به خاطر کمک به سیلزدگان تقدیر کرد

فتح خرمشهر عزت نظام اسلامی و فصل ماندگار از ایثارگری است

وزارت دفاع آماده حضور در خرمشهر های فراروی انقلاب است

فعالیت پایگاه های انتقال خون البرز در شب های قدر

دریادار تنگسیری: توانمندی و اقتدار ما امروز به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست

بیانیه هیئت عشاق الحسین (ع) درباره اشتباه پیش آمده در پخش زنده این هیئت

فضائل و کرامات مسجد مقدس جمکران همواره مورد تاکید علما و بزرگان بوده است

انصارالله به انجام عملیاتی دردناکتر در قلب دشمن تهدید کرد

دخالت دستگاه های غیرلازم در اقتصاد نشانه ضعف دولت است/ با این دخالت ها صاحبان سرمایه دچار سردرگمی می شوند

جمهوری اسلامی راهی جز مقاومت در برابر نظام سلطه ندارد

حاشیه مراسم یادبود ناصر حجازی در بهشت زهرا+فیلم

سوم خرداد آیینه تمام نمای دفاع مقدس است

کنایه مهاجرانی به نخست وزیر و وزیر دفاع انگلیس

دیار خرم - آبادا

ساماندهی وضعیت معتادان منع پذیرش با اجرایی شدن پروتکل غربال/ راه اندازی 5 مرکز غربالگری در استان تهران

برگزاری مراسم یادبود جانباز مرحوم «حسین حسین پور» در بردسکن

موادفروشی داماد و مادرزن در تهران

حماسه خرمشهر یکی از رویدادهای بزرگ تاریخ ایران است

ظریف با وزیرخارجه پاکستان دیدار کرد

ساعات کاری روزهای 19 و 23 رمضان با 2 ساعت تاخیر شروع می شود

آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس به هیات دولت فرستاده خواهد شد

موافقت با تأسیس 5 سازمان مردم نهاد در قزوین

روحانی: صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد

فرمولی تضمینی برای تسخیر قلب ها

احمدی نژادی ها برای آمریکایی ها ارزش سرمایه گذاری ندارند

شهرام قائدی با گریم بعثی های عراق/ عکس

تمجید شهرداری تهران از مشارکت بالاشهرنشینان پایتخت

تمجید شهرداری تهران از مشارکت بالاشهرنشینان پایتخت