مطالب مرتبط:
پاورپوینت تعیین و محاسبه شاخص های بهره وری در مدیریت بهره وری سازمانی
طراحی و محاسبه شاخص های اندازه گیری بهره وری در معاونت توسعه مدیریت و منابع
انتشار شاخص بهره وری از 84 تا 96/رشد تولید ناخالص غیرنفتی؛ 4 درصد
پاورپوینت تورم ، بهره وری و توزیع درآمد
پاورپوینت بهره وری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 30 فروردین 1398 ساعت 01:522019-04-18اقتصادي

پاورپوینت شاخص های بهره وری و تعیین و محاسبه آنها-


پاورپوینت شاخص های بهره وری و تعیین و محاسبه آنها- § مزایای حاصل از اندازه گیری بهره وری تعیین موقعیت سازمان در مقایسه با رقبا §برقراری ارتباط صریح بین بهره وری و اهداف استراتژیک سازمان §مشخص کردن مشکلات موجود در سازمان و اولویت بندی [.

- § مزایای حاصل از اندازه گیری بهره وری تعیین موقعیت سازمان در مقایسه با رقبا §برقراری ارتباط صریح بین بهره وری و اهداف استراتژیک سازمان §مشخص کردن مشکلات موجود در سازمان و اولویت بندی آنها §پیاده سازی نظام پاداش واقعی و عادلانه §مشهود ساختن پیشرفتها و موقعیتها §کمک به واگذاری آسان و مؤثر مسئولیتها مقدمه شاخص های بهره وری عمومی: برای اندازه گیری سطح بهره وری در یک نظام (سیستم) از شاخص های بهره وری استفاده می گردد .

به طور کلی هر نسبتی که متشکل از ستاده سیستم در صورت و نهاده سیستم در مخرج باشد شاخص بهره وری شناخته می شود .

ولی ارزش تمامی انها در چرخه بهبود بهره وری یکسان نیست .

شاخص هایی در این چرخه مناسب شناخته میشوند که دارای سطح مطلوبی از ویژگیهای ذیل باشند.

قابلیت محاسبه شاخص هایی که برای اندازه گیری بهره وری انتخاب میشوند باید امکان محاسبه آنها به سهولت وجود داشته باشد چرا که در غیر این صورت مشکل بودن محاسبه به خصوص در آغاز راه اندازی سیستم اندازه گیری به مانعی برای استقرار آنها مبدل خواهد شد.

قابلیت محاسبه یکنواخت در طول زماننظر به اینکه بخش عمده ای از تحلیلهای بهره وری بر محور مطالعه روند بهره وری استقرار می یابد ، لازم است شاخص های بهره وری در دورههای زمانی مختلف به صورت یکنواخت و بر پایه تعریفی مشابه قابل محاسبه باشند .

دقتشاخص هایی که برای اندازه گیری بهره وری انتخاب میشوند باید داده های آنها با دقت در دسترس باشد عدم دقت درانتخاب داده ها می تواند به تحلیل اشتباه بخصوصدر مطالعات مقایسه ای گردد .

عینی ، ملموس و قابل فهم بودنشاخصهای بهره وری باید برای تصمیم گیران معنی دار و قابل فهم باشدو ساز و کارهای عملی منجر به تغییرات آنها نیز برایشان مشخص باشد .

جامعیتشاخص های منتخب باید تمامی سیستم را پوشش دهند تا امکان ایجاد تصویری فراگیر از بهره وری سیستم فراهم گردد .

همگن و همسان بودنشاخصهای منتخب بهره وری باید مبنای محاسباتی مشترک و همخوان با هم داشته باشند قابل تجدید بودنشاخص های منتخب بهره وری نباید مختص به زمان خاصی باشند بلکه باید در دوره های مختلف زمانی محاسبه آنها با اعتبار و دقتی مشابه ممکن باشد .

قابلیت کنترلشاخص های منتخب باید توسط سیستم قابل کنترل باشند، به عبارت دیگر به درون سیستم معطوف باشد و توانایی های درونی سیستم را نمایش دهند قابلیت تعیین کیفیتکیفیت شاخص های بهره وری باید قابل تعیین باشد تا بتوان کیفیت سیستم اندازه گیری و تحلیل را تحت کنترل نگهداشت.

قابلیت تحلیلشاخص ها باید با ساختارهای متداول فکری و توانایی های فکری استفاده کنندگان تناسب داشته باشد و درفرآیندهای تصمیم گیری سیستم قابل تحلیل و استفاده باشند این شاخص ها معمولا در بحث مفاهیم اقتصادی کلان جهت سنجش بهره وری بخشهای اقتصادی مورد اسفاده قرار می گیرد که عبارتند از: الف) بهره وری نیروی کار: ( LABOUR PRODUCTIVITY ) نیروی کار مهمترین داده در تولید کالا ها و خدمات محسوب می شود.

بهره وری نیروی کار را از تقسیم ارزش افزوده بر متوسط تعداد شاغلین یا نفر ساعت کار در طول سال مالی محاسبه می کنند.

اسکرام (2009) بر روی بهره وری نیروی انسانی و ارتباط آن با فشار روانی وارده بر روی کارکنان تحقیقی را انجام داده است.

مطمئناً سلامت روانی و فیزیکی کارکنان امری مهم برای یک سازمان به شمار می رود به گونه ای که هر چقدر یک سازمان بتواند از فشارهای روانی وارده بر کارکنان بکاهد، به نوعی توانسته است بهره وری نیروی انسانی خود را افزایش دهد.

اسکرام اینگونه نتیجه گیری می نماید که خستگی و فشار روانی باید در استراتژیهای مدیریت منابع انسانی HRM اثربخش مورد توجه قرار گیرد و در این راستا ایجاد روشهای ارتباطی خوب را به عنوان یکی از راهکارهای مؤثر در داشتن روحیه مناسب در کار کارکنان معرفی می نماید .

گوپتا (2008) موضوع برخورد تیم های چند فرهنگی در سازمان و اثر آن بر روی بهره وری نیروی انسانی و در نتیجه بهره وری کل سازمان را مورد توجه قرار داده است.

وی خاطر نشان می گردد که علیرغم وجود کارکنان در لایه های مختلف یک سازمان، آنها متعلق به فرهنگ های متفاوتی هستند که وی آنها را تیم های چند فرهنگی نامیده است.

این تیم ها در نحوه ی برخورد با یک مشکل و مسأله، بطور ناخودآگاه تحت تأثیر فرهنگی قرار می گیرند که با آن فرهنگ در مراحل مختلف و لایه های مختلف سازمان رشد یافته اند.

وی برخورد اینگونه تیم ها را در میزان بهره وری نیروی انسانی و در نتیجه بهره وری کل سازمان مؤثر می داند.

اعضاء این تیم ها در وهله اول باید با افراد بطور متفاوتی ارتباط برقرار نمایند.

رهبرانی که دارای ارتباطات مؤثر در این زمینه می باشند در حل و فصل مشکلات پیش آمده و سازگاری افراد مختلف یک تیم در کنار هم، از توان بیشتری برخوردارند.

وی سبک های رهبری، آموزش های میان فرهنگی و رهبر تیمی را از عوامل مؤثر در مواجهه با تیم های چندفرهنگی برمی شمارد.

ب) بهره وری سرمایه: بهره وری سرمایه از تقسیم ارزش افزوده ایجاد شده در طول یک سال مالی به مجموع ارزش دارایی های ثابت در آن سال حاصل می شود و میزان کارایی را دارایی ها را منعکس می نماید.

به عبارتی دیگر نتیجه این محاسبه نشان می دهد که در قبال هر واحد سرمایه ثابت چه میزان ارزش افزوده ایجاد می کند.

ج) بهره وری مواد: از تقسیم ارزش افزوده ایجاد شده در طول یک سال مالی به مجموع ارزش مواد اولیه مصرف شده در جریان تولید کالا ها و خدمات در آن سال حاصل می شود.

با کمی دقت و صرفه جویی در مصرف مواد به نتایجی باور نکردنی در بهره وری دست می یابییم ، که این مواد شامل مواد خام مستقیم و غیر مستقیم است.

در این رابطه باید انتخاب مواد اولیه بطور مناسب صورت گیرد.

فرایند تولید کنترل شود.

استفاده از ضایعات ، وازده ها ، پس مانده ها نیز کنترل گردد.

بالا بردن کیفیت مواد اولیه با استفاده از فرایندهای آماده سازی ، بهبود بخشیدن مدیریت انبار و جلوگیری از نگهداری مازاد در انبار و افزایش منابع عرضه باید در نظر گرفته شود و کنترل گردد.

د) بهره وری انرژی: از تقسیم ارزش افزوده به ارزش یا مقدار انرژی مصرف شده برای تولید کالاها و خدمات در طول یکسال مشخص حاصل می شود.

برای بررسی کارایی مصرف انرژی از شاخص های متعددی می توان استفاده نمود در سطح کلان، بهره وری انرژی از تقسیم میزان تولید ناخالص داخلی به مقدار انرژی مصرفی و شدت انرژی نیز از تقسیم میزان مصرف انرژی به تولید ناخالص داخلی حاصل می شود.

میزان تولید کالاها و خدمات به ازای مصرف هر وا حد انرژی را بهره وری انرژی می نامند.

از آنجاییکه بهره وری انرژی در زیرمجموعه شاخصهای بهره وری جزیی قرار م یگیرد، لذا در ابتدا لازم است شاخصهای بهره وری جزیی عوامل تولید تعریف شود.

در ادبیات بهره وری، شاخصهای بهره وری جزیی از تقسیم ارزش افزوده بر مقدار یک نهاده معین بدست می آید.

بنابراین، بهره وری انرژی عبارت است از نسبت ارزش افزوده بر مقدار انرژی مصرفی که این نسبت بیانگر متوسط ارزش افزوده ایجاد شده به ازای هر واحد انرژی مصرفی است .

بنابراین، مقصود از بهره وری انرژی ، همان بهره وری متوسط انرژی بوده و این شاخص نیز، معکوس شدت انرژی است.

عامل دیگری که می تواند بر بهره وری انرژی تأثیر بگذارد، پیشرفت فنی است.

اگر پیشرفت فنی در نهاده ها تجسم یابد، افزایش استفاده از نهاده ها منجر به انتقال منحنی تولید بطرف بالا گردیده و در نتیجه، حداکثر تولید قابل حصول ارتقاء خواهد یافت.

بطور کلی، تکنولوژی، مبین رابطه میان نهاده و بازده تولید است.

پیشرفت تکنولوژی منجر به بهبود در شیوه های تولید می شود و این بهبود باعث افزایش بهره وری خواهدشد.

بنابراین، سرمایه گذاریدر تکنولوژی های جدید و کارآمد، موجب صرف هجویی در مصرف انرژی شده و بهره وری انرژی نیز افزایش می یابد.

متغیر دیگری که بر بهره وری انرژی مؤثر است، قیمت نسبی انرژی می باشد.

برای نشان دادن اثر قیمت نسبی انرژی بر بهره وری انرژی از فرض بازار رقابت کامل استفاده می کنیم.

در شرایط رقابت کامل، تولید کننده تا جایی از انرژی استفاده می کند که ارزش تولید نهایی انرژی برابر با قیمت انرژی باشد.

افزایش بهره وری انرژی تنها زمانی محقق خواهدشد که قیمتهای عوامل تولید بتوانند هزینه های واقعی نهاد هها را منعکس کنند.

در چنین شرایطی تولیدکنندگان در مصرف انرژی کاراتر عمل کرده و حتی می توانند ترکیب های مختلف نهاد هها را برای کاهش هزینه های تولید مورد استفاده قرار دهند.

برای بدست آوردن رابطه بهره وری انرژی با قیمت نسبی آن، فرم عمومی یک تابع تولید از نوع کاب-داگلاس را با سه عامل نیروی کار، سرمایه و انرژی در نظر می گیریم: Y= 〖AK〗^α L^β E^γ که در آن A پارامتر بهره وری کل عوامل و γ ،α ، β به ترتیب کششهای تولیدی نیروی کار ، سرمایه، انرژی می باشد .

در حالتی که بازدهی ثابت نسبت به مقیاس وجود داشته باشد ، می توان نشان داد رابطه بهره وری انرژی با قیمت نسبی آن به صورت زیر است.

〖AP〗_(E=) P_(E/P)/γبنابراین بهره وری انرژی (APE) رابطه مستقیم با قیمت نسبی انرژی P_E/P دارد.

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر بهره وری انرژی تغییر در ترکیب منابع انرژی مصرفی است.

افزایش سهم مصرف حامل انرژیی که کارآیی بالاتری در مقایسه با سایر انرژی ها دارد می تواند منجر به افزایش کارآیی و بهبود بهره وری کل انرژی شود.

دستمزد واقعی نیروی کار یکی دیگر از عوامل مؤثر بر بهره وری انرژی است .

معمولاً با افزایش دستمزدهای واقعی، انگیز ه نیروی کار برای انجام کار بهتر افزایش م ییابد و میزان تلاش، جدیت و دقت نیروی کار نیز بیشتر میشود.

افزون بر این، افزایش دستمزد واقعی، انگیزه سرمایه گذاری در آموزش و ارتقای سطح سلامتی و بهداشت نیروی کار را افزایشمی دهد که نتیجه اینها افزایش کارآیی نیروی کار است .

با در نظر گرفتن تابع تولید و فرضهای رقابت کامل و همگن خطی،میتوان نشان داد رابطه زیر بین بهره وری انرژی و دستمزدهای واقعی برقرار است:AP_E =L/( E).

W/β بنابراین ، بهره وری انرژی با دستمزد واقعی نیروی کار (W) و نیروی کار به مقدار انرژی مصرفی ارتباط مستقیم دارد.

همچنین، هزینه واقعی استفاده از سرمایه، یکی دیگر از عوامل مؤثر بر بهره وری انرژی است.

معمولاً با افزایش هزینه واقعی استفاده از سرمایه، سرمایه گذاری در طرحهایی صورت می گیرد که از بازدهی بالاتری برخوردار هستند.

علاوه بر این، با افزایش هزینه واقعی استفاده از سرمایه، هزینه فرصت عاطل ماندن تجهیزات و ماشین آلات بیشتر می شود و کارفرما سعی می کند از امکانات سرمایه ای حداکثر استفاده را داشته باشد.

با در نظر گرفتن تابع تولید و فروض همگنی خطی و رقابت کامل،می توان نشان داد که رابطه زیر بین بهره وری انرژی و هزینه واقعی استفاده از سرمایه برقرار است:AP_E= K/E.

r/α که در آن r هزینه واقعی استفاده از سرمایه است بنابر این بهره ری انرژی با هزینه واقعی استفاده از سرمایه و نسبت سرمایه به مقدار انرژی مصرفی ارتباط مستقیم دارد.

به غیر از عوامل کمی، عوامل کیفی همچون بکارگیری روشهای صحیح مدیریت مصرف انرژی و تغییر ساختار بخش صنعت و .

می توانند نقش مهمی را در افزایش بهره وری انرژی داشته باشند .

ه) بهره وری کل عوامل تولید: میزان کارایی و اثر بخشی استفاده کل عوامل تولید را که به صورت مشترک برای تولید خروجی کالا ها و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد می سنجند.

به عبارت دیگر به ازای یک واحد ریالی نهاده های مصرف شده چه میزان ارزش افزوده ایجاد شده است.

شاخص های بهره وری با توجه به نقش تعیین کننده بهره وری در رشد و توسعه اقتصادی کشور، تهیه شاخص های بهره وری مورد توجه قرار می گیرد.

یک مقیاس بهره وری به بیان ساده نسبت یک شاخص مقداری از یک ستانده معین به یک شاخص مقداری از یک داده معین یا ترکیبی از چندین داده می باشد.

روش های مختلفی به منظور سنجش بهره وری وجود دارد از جمله روش های مبتنی بر اقتصادسنجی و تخمین تابع تولید، روش حسابداری رشد و روش شاخص عددی.

هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی است و انتخاب روش برحسب محدودیت ها و اهداف مورد نظر صورت می گیرد.

اغلب سازمان های بین المللی و مراکز آماری کشورهای مختلف از روش شاخص عددی بهره می برند.

با توجه به مزایای روش شاخص عددی در محاسبات بهره وری از جمله امکان مقایسه پذیری با کشورهای دیگر و سهولت به روزرسانی، با استفاده از این روش و با جمع آوری داده ها و آمارهای موجود، سری زمانی شاخص بهره وری کار، سرمایه و بهره وری کل اقتصاد ایران طی سال های 1367 تا 1386 به تفکیک فعالیت های اقتصادی محاسبه شده است.

تلاش برای بهبود و استفاده مؤثر و کارآمد از منابع گوناگون همچون نیروی کار، سرمایه، مواد، انرژی و اطلاعات، هدف تمامی مدیران سازما نهای اقتصادی و واحدهای تولیدی صنعتی ومؤسسات خدماتی است.

وجود ساختار سازمانی مناسب،رو شهای اجرایی کارامد، تجهیزات و ابزار کار سالم، فضای کارمتعادل و از همه مهمتر نیروی انسانی واجد صلاحیت و شایسته از ضروریاتی هستند که برای نیل به بهر ه وری مطلوب باید موردتوجه مدیران قرار گیرد .

.

مشارکت کارکنان در امور و تلا شهای هوشیارانه و آگاهانه آنان همراه با انضباط کاری می تواند بر میزان بهر ه وری در یک محیط پویا تأثیر گذارد.

.

روح فرهنگ بهبود بهر ه وری باید در کالبد سازمان دمیده شود که در آن میان نیروی انسانی هسته مرکزی را تشکیل می دهد.

یکی از مهمترین اهداف در هر سازمان ارتقای سطح بهر ه وری آن است و با توجه به این که انسان در ایجاد بهره وری نقشی محوری دارد درخواست های او در سازمان اثری کلیدی به جا می گذارد.

تعاریف و مفاهیم بهر ه وری عبارت است از به دست آوردن حداکثر سود ممکن با بهر ه گیری و استفاده بهینه از نیروی کار، توان، استعداد ومهارت نیروی انسانی، زمین، ماشین، پول، زمان، مکان و … به منظور ارتقای رفاه جامعه، بهر ه وری در سطح فرد، سازمان و ملی تقسیم می شود و دارای منابع و فوایدی از جمله: صرفه جویی در هزینه ها، ارتقای شغلی کارکنان، ایجاد محیط کاری جذاب، از منظری دیگر، بهر ه وری عبارت است از به حداکثر رساندن استفاده از منابع، نیروی انسانی و تمهیدات به طریق علمی به منظور کاهش هزینه ها و رضایت کارکنان، مدیران و مصرف کنندگان.

تعاریف دیگر، بهر ه وری نیروی انسانی را حداکثر استفاده مناسب از نیروی انسانی به منظور تحقق اهداف سازمان با کمترین زمان و حداقل هزینه برشمرده اند.

امروزه بهر ه وری فراتر از کی معیار و شاخص اقتصادی است وبه عنوان کی رو کیرد جامع، کی فرهنگ و نگرش نظا مگرا و کی کلی از همه اجزا مطرح است.

کریس آرگریس، وارن بنیس و رنسیس لکیرت استدلال کرد ه اند که برای دستیابی به تعهد کارکنان در کار، خشنودی شغلی و بهر ه وری، مشارکت آ نها در تصمیم گیری امر حیاتی و بنیادی است.

بلچر معتقد است چالش بهر ه وری نیاز به پاسخ متفکرانه و سریع دارد.

استاف و گریفین ) 1991 (، در یک تحقیق به کارکنان سازمان اجازه دادند تا کار خود را مجددا طراحی کنند و نسبت به فرآیند تصمیم گیری در این زمینه نیز مشارکت بیشتری داشته باشند که نتایج حاصل از این تحقیق آن بوده است که میزان بهر ه وری آنان افزایش پیدا کرده و هزینه های تولید کاهش یافت .

تعریف بهره وری بهره وری عبارت است از به حداکثر رساندن استفاده از منابع،بهره وری ترکیبی از کارایی و اثربخشی است.

به بیان ساده بهره وری عبارتست از انجام درست کارهای درست.

نیروی انسانی و تمهیدات به طریق علمی به منظور کاهش هزینه ها و رضایت کارکنان، مدیران و مصرف کنندگان ، بهره وری نیروی انسانی را حداکثر استفاده مناسب از نیروی انسانی به منظور حرکت در جهت اهداف سازمان با کمترین زمان و حداقل هزینه دانسته اند.

بر اساس دیدگاه سازمان بهره وری ملی ایران، بهره وری یک نگرش عقلانی به کار و زندگی است.

این مانند یک فرهنگ بوده که هدف آن هوشمندانه تر کردن فعالیتها برای یک زندگی بهتر و متعالی است.

بهره وری عبارت است به دست آوردن حداکثر سود ممکن از نیروی کار، توان، استعداد و مهارت نیروی انسانی، زمین، ماشین، پول، تجهیزات زمان، مکان و .

به منظور ارتقاء رفاه جامعه، به گونه ای که افزایش آن به عنوان یک ضرورت، در جهت ارتقاء سطح زندگی انسانها و ساختن اجتماعی همواره مدنظر صاحبنظران سیاست، مدیریت و اقتصاد قرار دارد.

بهبود بهره وری موضوعی بوده است که از ابتدای تاریخ بشر و در کلیه نظامهای سیاسی و اقتصادی مطرح بوده است.

اما تحقیق در موردچگونگی افزایش بهره وری بطور سیستماتیک و در چهارچوب مباحث علمی تحلیلی از حدود 200 سال پیش به این طرف بطور جدی مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته است.

واژه بهره وری برای نخستین بار بوسیله فرانسوا کنه ریاضیدان و اقتصادان فرانسوی بکار برده شد.

کنه با طرح جدول اقتصادی ، اقتدار هر دولتی را منوط به افزایش بهره وری در بخش کشاورزی می دانست.

در سال 1883 فرانسوی دیگری بنام لیتره بهره وری را دانش و فن تولید تعریف کرد.

با شروع دوره نهضت مدیریت علمی در اوایل سالهای 1900، فردریک وینسلو، تیلور و فرانک و لیلیان گیلبریث به منظور افزایش کارایی کارگران، درباره تقسیم کار ، بهبود روشها و تعیین زمان استاندارد، مطالعاتی را انجام دادند کارایی بعنوان نسبتی از زمان واقعی انجام کار به زمان استاندارد از پیش تعیین شده تعریف شد.


کلید واژه ها: بهره وری - اندازه گیری - شاخص - انتخاب - مشکل - مشکلات - صورت - هایی - نظام - مطالعه - اشتباه - تصویری - تصمیم - نهاده

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 9٫5 درصدی قیمت CNG از امشب

تاثیر نصب کنتورهای هوشمند بر مصرف برق

جلسه بررسی تعریض کمربندی دوم تهران برگزار شد

استخدام تعدادی راننده با ماشین برای باربری در تهران

چرا نرخ بیکاری ایران 3 برابر چین است؟

استخدام راننده با ماشین جهت پخش قارچ در تهران

انحصار خودروسازان داخلی می شکند؛ واردات خودرو تسهیل می شود/ جزییاتی از طرح ساماندهی صنعت خودرو

مدیران دولتی چیزی درباره محیط زیست نمی دانند

انتقاد رییس کمیسیون کشاورزی از عملکرد حجتی در اجرای قانون انتزاع

چاره ای جز بازسازی اتوبوس های فرسوده نیست

25567 شغل در زنجان ایجاد شد

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی در رونق تولید موثر است

130 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شده است

آب حاصل از تصفیه فاضلاب بوشهر استفاده بهینه شود

کشت کلزا در شازند

کرم گلوگاه مانع صادرات انار استهبان شده است

رییس سازمان صمت استان: صنعت سمنان 6700 میلیارد ریال تسهیلات گرفت

ثبات قیمت در بازار میوه و تره بار

130 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شده است

کاهش قیمت طلا و سکه

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی در رونق تولید موثر است

25567 شغل در زنجان ایجاد شد

چاره ای جز بازسازی اتوبوس های فرسوده نیست

ورود شاخص بورس به کانال 215 هزار واحدی/فرابورس 21 پله رشد کرد

کمک 525 میلیون تومانی خیرین ساوجبلاغی به ایتام و مددجویان

تأیید «وایتکس» در لبنیات سنتی

45 درصد مساکن روستایی در آذربایجان شرقی مقاوم سازی شد

ساخت جایگاه سوخت توسط بخش خصوصی حمایت می شود

رییس جمهوری واحد گوگردزدایی پتروشیمی ایلام را افتتاح می کند

مردم هرمزگان 59 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند

ارزش افزوده بخش کشاروزی زنجان نیازمند ارتقا است

ارجاع پرونده عراقچی به دادگاه/ پرونده سیف هم به دادگاه رفت

رییس سازمان صمت استان: صنعت سمنان 6700 میلیارد ریال تسهیلات گرفت

کرم گلوگاه مانع صادرات انار استهبان شده است

اقامتگاه های بوم گردی مهریز 48 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

کسانی که ارز صادرات را به کشور بازنمی گردانند اختلال گر اقتصادی هستند/ اسامی آن ها به مردم اعلام شود

با عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تجارت همان بهتر که وزارت بازرگانی احیا شود

استخدام نیروی آقا جهت شستشوی ظروف مسی در زنجان

استخدام کارگر ساده جهت کار در پمپ سازی در زنجان

تداوم سامانه بارش زا در سیستان و بلوچستان تا آخر هفته

استخدام کارشناس فروش با درآمد ماهانه از 20,000,000 ریال و بیمه

استخدام فروشگاه آبرسانی قاسمی در شهر زنجان

افزایش بهره وری آب با اصلاح شیوه آبیاری نخیلات

10 کار ساده برای کاهش مصرف سوخت

30 نماد معاملاتی در بورس همچنان در توقف

استخدام بازاریاب (واحد فروش سازمان ها)با مزایا در خوزستان

استخدام همکار جهت کار در مغازه بستنی آبمیوه در زنجان

تکلیف حق آبه رودخانه کرج در انتقال آب به تهران چه می شود؟

استخدام سرپرست پروژه،مدیر مالی و اداری،ترخیصکار در اصفهان

اجرای 27 پروژه عمرانی در سال جاری

نمایش سفال ایران در قطب سرامیک فرانسه

کدام ماهی دریای خزر آلودگی بیشتری دارد؟

چرا صادرات سوخت ایران به افغانستان ممنوع شد؟

سقوط چشمگیر سکه/ دلار همچنان بر قیمت 13750 تومان +جدول

استخدام کارگر ماهر کارواش – تهران

سقوط آزاد قیمت ها در بازار طلا و ارز

استخدام تحصیلدار با موتور و ضامن معتبر جهت یک شرکت

بورس در ابتدای معاملات 2494 واحد صعود کرد

پاورپوینت بازرگانی بین الملل

برنامه ریزی برای بهینه سازی مصرف برق

استانبول آهنربا جذب توریست!

وعده وام به واحدهای نساجی و پوشاک

صادرات پیاز آزاد شد

اعلام نرخ جدید عرضه سی ان جی

زنگنه: کسب موفقیت چشمگیر عرضه نفت در بورس کمی زمان بر است

خسارت 4100 میلیارد تومانی سیل اخیر به 16600 کیلومتر راه کشور+جدول

حذف تدریس مدیران مدارس/ ورود 18 هزار معلم جدید به مدارس از مهر

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد

افزایش مجدد قیمت جهانی نفت

آخرین تحولات بازار طلای سرخ

بررسی علت گران شدن لاستیک خودرو

قیمت دلار باز هم کاهش یافت

آب حاصل از تصفیه فاضلاب بوشهر استفاده بهینه شود

آغاز بازسازی منازل مسکونی مناطق سیل زده

34 میلیارد تومان از جرایم رانندگی به شهرداری تهران پرداخت شد

ضایعات جمع کن های همدان خواستار پیگیری مطالباتشان شدند

ظرفیت های تولیدی و صادراتی 20 تا 22 خردادماه همزمان با هجدهمین اجلاس شورای بین المللی درمازندران برگزارمی شود

ارزش افزوده بخش کشاروزی زنجان نیازمند ارتقا است

1200 گونه گیاهی در حال انقراض کشور پایش می شوند

مردم هرمزگان 59 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند

رییس جمهوری واحد گوگردزدایی پتروشیمی ایلام را افتتاح می کند

رونق اشتغال، محور سیاست های بانک ملی ایران در سال 98

ساخت جایگاه سوخت توسط بخش خصوصی حمایت می شود

45 درصد مساکن روستایی در آذربایجان شرقی مقاوم سازی شد

آموزش بورس در شعب کارگزاری آگاه

تهیه مواد اولیه روغن با ارز دولتی، فروش با برند جعلی و نرخ آزاد!

ضرورت تخصیص ارز دولتی برای واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی

کشور را به بازار خودروهای دست دوم خارجی تبدیل نکنیم

واکنش به حواشی انتصاب مدیرعامل تامین اجتماعی

45 درصد مساکن روستایی در آذربایجان شرقی مقاوم سازی شد

ساخت جایگاه سوخت توسط بخش خصوصی حمایت می شود

دانشجویان آمریکایی 1.5 تریلیون دلار بدهکار هستند

مسقف سازی بازار آهنگران در انتظار دستور مقام قضایی

سالانه 100 میلیون متر مربع چادر مشکی در کشور مصرف داریم/ تمام اجناس نمایشگاه عفاف و حجاب تولید داخل است منهای چادر

داستان ملانصرالدین و روزگار امروز بازار خودرو

آخرین وضعیت بارش های ایران + جدول

قیمت جهانی نفت امروز 1398/02/31

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 98/02/31

چرا لاستیک خودرو گران شد؟

افزایش 9.5 درصدی قیمت CNG از فردا

پاورپوینت شاخص های بهره وری و تعیین و محاسبه آنها-

پاورپوینت شاخص های بهره وری و تعیین و محاسبه آنها-