مطالب مرتبط:
نگرانی از سوء استفاده از افزایش وام ازدواج برای معامله دختران
نگرانی از سوء استفاده از افزایش وام ازدواج برای معامله دختران
تبدیل شدن افزایش وام ازدواج به عاملی برای معامله دختران
افزایش میزان ازدواج در سال جاری/673هزار درخواست وام ازدواج
رشد آمار ازدواج در پی افزایش وام ازدواج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 18:112019-04-15اقتصادي

نگرانی از سوء استفاده از افزایش وام ازدواج برای معامله دختران


معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با ابراز نگرانی از تبدیل شدن افزایش وام ازدواج به عاملی برا ی معامله دختران گفت: در برخی از نقاطی که با فقر فرهنگی روبه رو هستند افزایش بیش از این وام ازدواج ممکن است باعث معامله دختران زیر 18 سال شود.

- رویداد24" محمد مهدی تندگویان در نشست خبری خود که به مناسبت هفته جوان برگزار شد با بیان این که سال گذشته در سراسر کشور 4 شبکه از بین تشکل های جوانان تشکیل شد افزود: این تشکل ها در حوزه اشتغال، گردشگری، استارتاپها و … بوده است.

وی با بیان این که از ابتدای دولت تنها 100 تشکل در کشور وجود داشت اظهار کرد: در حال حاضر تعداد تشکل ها به 2500 مورد رسیده است و پیش بینی می کنم تا پایان این دولت به مرز 6000 تشکل در سراسر کشور برسند.

تندگویان با بیان این که 4 دبیرخانه از تشکل های جوانان در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: در حوزه گردشگری، تشکل ها، کشور را به 7 پهنه تقسیم کردند و حوزه گردشگری را با رویکرد بوم گردی توسعه دادند، همچنین شبکه گردشگری با ارائه خدمات علمی و تخصصی در این حوزه موفق به جذب گردشگران خارجی نیز شده است.

وی ادامه داد: امیداوریم در عرصه بین المللی نیز با استقرار دبیرخانه گردشگری جوانان کشورهای اسلامی در ایران در این حوزه فعال شویم.

تندگویان با اشاره به فعالیت شبکه کارآفرینی سازمانهای مردم نهاد نیز توضیح داد این شبکه ارائه آموزشهای لازم در حوزه کار آفرینی به جوانان را آغاز کرده است ؛دبیرخانه این شبکه در استان گیلان قرار دارد.

همچنین قصد داریم امسال شبکه "بازار" را طراحی کنیم به طوری که جوانان بتوانند توسط این شبکه در پروسه کامل تولید یک کالا تا فروش آن قرار بگیرند؛ این شبکه مختص به تشکلهای جوانان نیست و قرار است همه جوانان کشور بتواند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه راه حل معاونت جوانان برای حل مشکلات گوناگون در عرصه های اشتغال، فرهنگ، هنر و … ایجاد تشکلهای مردم نهاد است اظهار کرد: توسط این تشکل ها می توانیم اقدامات سمن ها را رصد کنیم و به ارائه تسهیلات به آن بپردازیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ایجاد شبکه استارتاپی جوانان نیز ادامه داد: دبیرخانه این شبکه در استان زنجان افتتاح شده است و تمام استارتاپ های حوزه جوانان در این بخش به یکدیگر مرتبط شدند.

وی با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان در عرصه ارائه خدمات امدادی به مردم سیل زده نیز به شکل تخصصی و هدایت شده وارد کار شده است اظهار کرد: در بخش مشاوره ازدواج نیز در ابتدای دولت وزارت ورزش و جوانان اساساً دفاتری در این حوزه نداشت این در حالی است که با همکاری با سازمان بهزیستی تعداد دفاتر مشاوره ازدواج این وزارت خانه به 400 مورد رسیده است.

این دفاتر به ارائه آموزش های حین، قبل و بعد از ازدواج به جوانان می پردازند.

تندگویان با تاکید بر اینکه آمارها نشان می دهند که سال گذشته 70 درصد مراجعان به این دفاتر از بین اشخاص مجرد بودند گفت: این مسئله نشان می دهد که رسالتی که باید جوانان پیش از اقدام به ازدواج و مشاوره های تخصصی دریافت کند را به خوبی انجام دادیم.

همچنین از مجلس نیز درخواست کرده ایم تا با اجباری کردن این آموزش ها از آسیب های اجتماعی بعدی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 96 پرداخت وام ازدواج به روز رسانی شد و حتی کسانی که چندین سال در نوبت بودند موفق شدند در این سال وام 10 میلیونی خود را دریافت کند تصریح کرد: سال گذشته نیز مبلغ وام ازدواج به 15 میلیون تومان افزایش یافت و توانستیم تا پایان سال گذشته 15 هزار میلیارد تومان وام پرداخت کنیم به طوری که بیش از یک میلیون زوج در کشور وام ازدواج دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز براساس دستور مجلس مبلغ وام ازدواج به 30 میلیون تومان افزایش یافته است افزود: در صورتی که همین روند ادامه پیدا کند دولت امسال باید حدود 30 هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کند.

تندگویان با بیان اینکه معتقدیم مبلغ 60 میلیونی وام ازدواج کافی نیست اما تا حدی برای تشکیل زندگی به ویژه در شهرستانها و روستاها مبلغی معقولی است خاطر نشان کرد: آنچه در ازدواج و تسهیل آن اهمیت دارد اشتغال ایمن و مسکن ارزان است.

انتظار داریم با توجه به مصوبات ستادهای استانی، نهادهای دیگری مثل وزارت رفاه و وزارت مسکن پای کار بیایند و قوانین تسهیل ازدواج را عملی کنند.

زمانی که این قانون به تصویب رسید سازمان ملی جوانان هنوز تشکیل نشده بود و به همین دلیل برای معاونت جوانان هیچ شرح وظیفه ای در این خصوص وجود ندارد با این حال رسالت خود دانستیم که در حوزه اشتغال تا حد ممکن تسهیلاتی را به جوانان ارائه دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سقف بودجه معاونت جوانان برای امسال 50 میلیارد تومان است گفت: این در حالی است که اگر محاسبه کنیم مجموع سرفصل های بودجه ای مربوط به حوزه جوانان در سراسر کشور به 50 هزار میلیارد تومان می رسد.

به همین دلیل می توان گفت بودجه 50 میلیاردی معاونت جوانان با توجه به اقداماتی که انجام می دهد مبلغ زیادی نیست و من تنها با 50 میلیارد تومان حوزه جوانان کشور را اداره کردم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که مصوبات ستادهای ساماندهی جوانان باید اجرای شود و فرآیند اجرای این مصوبات از سوی معاونت جوانان رصد شده و به معاون اول رییس جمهو ر گزارش می شود افزود: طی یک سال اخیر در 25 تا 26 ستاد ساماندهی استانی حضور پیدا کردم در شورای عالی جوانان نیز گزارشی را تهیه کرده و به معاون اول رییس جمهور ارائه دادیم و در آن نهادهای که در این ستادها حضور مستمر دارند و یا حضور ضعیفی دارند را مشخص کرده ایم.

امسال نیز این گزارش عملکرد تهیه شده و به رییس جمهور ارائه می شود تا برخورد مناسب صورت گیرد.

تندگویان با بیان این که تا زمانی که معاونت جوانان به جایگاه واقعی خودش یعنی سازمانی زیر نظر نهاد ریاست جمهوری برنگردد در هماهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه بین وزارت خانه ها دچار مشکل خواهد بود اظهار کرد: مسلماً وزارت خانه های مختلف پاسخگوی یک معاونت در دل یک وزارت خانه نیستند این در حالی است که اگر این ساختمان تبدیل به یک سازمان شود می تواند حتی بر نحوه هزینه کرد بودجه حوزه جوانان وزارت خانه های مختلف نظارت کند اما در حال حاضر تنها می توانیم گزارشی در این خصوص تهیه کنیم.

تندگویان با اشاره به تهیه سامانه اوقات فراغت در همه استان ها توضیح داد: با کمک این سامانه می توان به خانواده ها و جوانان پایگاهی برای گذران سالم اوقات فراغت معرفی کنیم.

همچنین در این سامانه جزییات برگزاری جشن ها و همایشهای جوانان نیز اطلاع رسانی می شود.

تندگویان با انتقاد از نهادهایی که مانع از تفریحات سالم و شرعی جوانان می شود گفت: برای مثال علیرغم این که یک تشکل برای اجرای موسیقی مجوزهای مختلفی را از ما وزارت ارشاد و … دریافت می کنند شاهدیم که شب اجرا، این کنسرت پلمب می شود و نهادهایی جلوی برگزاری آن را می گیرند؛ وقتی شرع و قانون اجازه چنین تفریحاتی را به جوانان می دهند این نهادها نباید در این خصوص دخالت کرده و مانع تفریحات جوانان شود.

وی در ادامه اظهار کرد: شاهد هستیم که برای حضور خانواده ها در اماکن ورزشی تا چه حد دچار مشکل هستیم؛ در حوزه ورزش بانوان حضور آنها در ورزشگاه ها و یا حتی دوچرخه سورای آنها مشکلات زیادی داریم.

برخی از این مشکلات به وجود آمده از سوی نهادهای فرادست دولت است.

تندگویان با بیان این که سال گذشته به دنبال دستگیری یک گروه موسیقی خیابانی در رشت از این جوانان دعوت کردم تا در معاونت جوانان حضور پیدا کند گفت: در حال حاضر این گروه تبدیل به یک تشکل موسیقی در استان گیلان شده است.

امسال نیز قصد داریم تا جشنواره ی موسیقی خیابانی را به شرطی که بخشی از نهادها اجازه دهند را برگزار کنیم.

وی با اشاره به این که در هفته جوان امسال نیز برنامه های زیادی پیش بینی شده و بین دستگاه های مختلف تقسیم کار صورت گرفته بود تصریح کرد: 9 هزار برنامه برای کل کشور در این ایام شامل برنامه های آموزشی، اردوهای هویتی، نمایشگاه ها و.

پیش بینی شده بود اما با توجه به وقوع سیل به دستور وزیر رویکرد اجرای این برنامه ها به سمت کمک به سیل زدگان تغییر کرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آموزش های مهارت های زندگی به سربازان وظیفه در توافق با ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: سال گذشته این طرح به شکل پایلوت تا سقف 4 هزار نفر اجرا شد و این امکان را داریم در صورت توافق برای کل کشور انجام دهیم.

به گفته تندگویان کلیه دفاتر مشاوره ای ازدواج نیز طی هفته جوان به جوانان به شکل رایگان خدمات ارائه دهند.

تندگویان در خصوص جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان نیز توضیح داد: مبالغ جمع آوری شده از سوی سازمان های مردم نهاد به هلال احمر تحویل داده می شود.

همچنین در خصوص کمک های غیر نقدی نیز با هلال احمر هماهنگی انجام می شود.

تندگویان در ادامه اظهار کرد: با همکاری مرکز پژوهش های مجلس نیز بنا داریم دستورالعمل اجرایی گام دوم رهبری را تهیه کنیم و تا پایان سال عملکرد سازمان ها و نهادهای مختلف را جمع آوری و گزارش کنیم.

تندگویان در خصوص فرایند صدور شناسه تشکل های مردم نهاد نیز توضیح داد: صدور شناسه این تشکل ها یک دعوای 20 ساله داشت که باعث می شد این سازمان های مردم نهاد نتوانند کارهای بانکی و حقوقی شان را به راحتی انجام دهند.

با این وجود سال گذشته تفاهم نامه ای بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور تهیه شد و دستورالعملی نیز بین ما و وزارت کشور تهیه و به همه ی استان ها ابلاغ شد.

با این وجود همکاری مناسبی در مورد صدور شناسه تشکل ها بین وزارت کشور و استانداری ها صورت نگرفت و همچنان برای هیچ کدام از تشکل ها شناسه صادر نشده است.

وی ادامه داد: در روزهای سال گذشته نیز آقای سلطانی فر به همه استان ها نامه ای ارسال کردند و به همراه این نامه تعداد تشکل ها نیز در پیوست به شکل یک جدول به استانداری ها اعلام شد.

در عین حال مکاتبه ای نیز با وزیر کشور صورت گرفت.

با این وجود هنوز شناسه ای تشکیل نشده است و از وزارت کشور بابت این موضوع گلایه داریم.

با توجه به بیانیه گام دوم رهبری که تاکید ویژه بر روی جوانان انتظار داریم تا همکاری بیشتری در حوزه ی جوانان صورت بگیرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اگر وزارت کشور در مورد صدور شناسه تشکل ها همکاری نکند به شکل مستقیم با سازمان ثبت برای صدور مجوزهای لازم توافق خواهیم کرد توضیح داد: یکی از دلایل نیاز به صدور این شناسه ها این است که فعالیت مجمع ملی جوانان نیز وابسته به آن است.

همچنین بنا داریم تا در سال 99 ردیف بودجه اختصاصی را به مجمع ملی جوانان به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی تخصیص دهیم که همه این موارد به میزان تعامل ما با وزارت کشور بستگی دارد.

تندگویان در ادامه با اشاره طرح سرباز مهارت و گرفتن شش ماه کسر از خدمت برای جوانان واجد شرایط سازمانهای مردم نهاد این حوزه در سال گذشته گفت: سهمیه 200 نفره به سمنهای حوزه جوانان اختصاص یافت که متأسفانه هیچ کس از این تسهیلات بهره برداری نکرد.

با این حال جوانان واجد شرایط می تواند امسال به پایگاه های مربوطه مراجعه کنند و در صورت کسب امتیاز لازم از این تسهیلات بهره مند شوند.

این توافق نامه بین ما وزارت صنعت معدن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروی مسلح است و امیدواریم این سهمیه 200 نفره امسال به هزار نفر برسد.

در بخش دیگری از این نشست امید محدث مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان نیز به ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت های سازمانهای مردم نهاد جوانان در استان خوزستان و امداد رسانی به سیل زدگان پرداخت و گفت: در این استان فرآیند بازگشت به زندگی عادی هنوز شروع نشده و بسیار ی از مردم در شرایط اسکان اضطراری به سر می برند.

در حال حاضر 120 مرکز ورزشی در اختیار ستاد بحران قرار گرفته است که 5 مرکز در اهواز قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان در بهبود وضعیت روحی و روانی مردم سیل زده گفت: سازمانهای مردم نهاد جوانان در حمیدیه، سوسنگرد، بوستان و … در محلهای اسکان موقت حضور دارند و در فرآیند پر کردن اوقات فراغت برای این مردم مشارکت می کنند.

همچنین زیرساختهای استان مثل استخر، زمین چمن و… نیز در اختیار آنها قرار گرفته است.

محدث با اشاره به تعطیلی بعضی از مدارس استان نیز توضیح داد: اعضای سازمانهای مردم نهاد جوانان در ارائه مشاوره های تحصیلی به کودکان و جوانان نیز فعال هستند و فعالان در بخشهای آسیب ده شهرها و روستاها حضور دارند.

بسیاری از شهرها و روستاها از سالمندان و افراد سالخورده یا کم توان خالی شده است اما این جوانان هستند که با احداث سیل بندها و مدیریت ورود و خروج آب به دفاع از شهرها و روستاهایشان می پردازند.

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان با بیان این که 5 استان معین برای تأمین اقلام مورد نیاز خوزستان در نظر گرفته شده است گفت: در استان کرمان سه موکب تنها برای تأمین غذای استان مستقر است که روزانه 3500 پرس غذا تهیه می کند.

اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان نیز با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی حین، قبل و بعد ازدواج توضیح داد: آمارها نشان می دهند عمده افراد مراجعه کننده به این دفاتر از بین افراد مجرد بوده است.

همچنین در نه ماه نخست سال 97 حدود 5 هزار کارگاه آموزشی برای 137 هزار نفر برگزار شده است.

وی با بیان این که 429 کارگاه آموزش مهارتهای زندگی در شهرستانهای مختلف برگزار شده است افزود: تلاش می کنیم تا محوریت برگزاری این کارگاه ها از مراکز استان ها خارج کرده و به شهرستانها و مراکز کوچک تر برویم.

وی در ادامه از توافق با وزارت کشور برای ایجاد طرح های در حوزه کاهش آسیب های طلاق خبر داد و گفت: این طرح ها در حال حاضر در 14 استان پرتلاش به شکل پایلوت اجرا شده است.

کریمی مهمترین موانع ازدواج جوانان را مشکل اشتغال دانست و افزود: به نظر می رسد عامل اصلی افزایش سن ازدواج بین جوانان در مورد اشتغال برای آنها است بر همین اساس با وجود آن که معاونت جوانان وظیفه ایجاد اشتغال برای آنها را بر عهده ندارد طرح هایی را برای ارائه تسهیلات به این جوانان دنبال کردیم.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از سفر خود به استان فارس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد در این مناطق گفت: 30 سمن فعال استان فارس وظیفه بازسازی 20 منزل مسکونی از محله سعدیه که به دنبال سیل شیراز از بین رفته بودند را برعهده گرفته است.

همچنین 20 هزار نفر در خانه های جوان این استان و سالن های ورزشی اسکان پیدا کردند و حدود 8 هزار پرس غذا در اختیار آنها قرار گرفته است.

به گفته وی یک مدرسه در این مناطق آسیب دیده است.

امیر حسین آل اسحاق نیز که به استان گلستان سفر کرده بود ضمن تشریح اقدامات سازمانهای مردم نهاد در این استان گفت: به گفته فرماندار گلستان حضور و درخشش سمن ها در عملیات امداد رسانی تا حدی بالا بود که در روزهای آخر امداد رسانی این سمن ها طرف مشورت مستقیم ستاد بحران قرار داشتند.

همچنین یکی از اعضای سازمانهای مردم نهاد جوانان که ناتوان جسمی و معلولیت دارد نیز تا روز آخر آن چنان بین سیل زدگان مشغول فعالیت بود که در نهایت به بیمارستان منتقل شد.

به گفته وی 30 گروه به شکل مستمر در این مناطق مشغول ارائه خدمات به سیل زدگان بودند.


کلید واژه ها: جوانان - جوان - شبکه - وزارت ورزش و جوانان - گردشگری - وزارت ورزش - وام ازدواج - مردم نهاد - ورزش و جوانان - ازدواج - کشور - تندگویان - افزایش - دختران - مردم - معاون - وزارت - گردشگران خارجی - کشورهای اسلامی - مشاوره ازدواج - ورزش - دولت - سوء استفاده - استان زنجان - استان - بین المللی - کارآفرینی - نشست خبری - گردشگران - پیش بینی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام فروشنده جوان جهت فروشگاه کفش در شهر مشهد

استخدام صندوقدار حرفه ای خانم جهت فروشگاه میس بی در مشهد

استخدام مدیر مالی در یک موسسه اتومبیل کرایه معتبر در تهران

ارز و نقدینگی واحدهای تولیدی تأمین می شود

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

رشد 11 درصدی نرخ وبصادر، نشان از اقبال به سهام بانک صادرات دارد

استخدام فروشنده ماهر و باتجربه جهت کت شلوار فروشی

استخدام کارشناس فروش تلفنی جهت آموزشگاه کنکور در رشت

استخدام کارمند مالی مسلط به امور حسابداری و آفیس در تهران

طرح جامع گمرک پرویز خان در 2 فاز انجام خواهد شد

ضرورت سرمایه گذاری در حوزه پردازشگرهای پیشرفته برای مدیریت بحران

بنزین چگونه پول کثیف تولید می کند؟

مقررات سخت بانکی پیش روی تولیدکنندگان

سرمایه گذاری در بخش تولید دام و طیور زنجان 2 درصد رشد یافت

790 کیلومتر خط انتقال گاز در لرستان ایجاد شد

نرخ باسوادی 98 درصدی ایرانیان 15 تا 24 ساله

نقوی حسینی: فروش نفت ایران به هیچ وجه به صفر نمی رسد

نرخ باسوادی 98 درصدی ایرانیان 15 تا 24 ساله

شریعتمداری: ما، برجام و دیگر هیچ!

استخدام بازاریاب و ویزیتور در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش خانم با سابقه کار در اصفهان

استخدام کارمند ارتباط با مشتری(فیزیک و مکانیک، برق) در تهران

دمای 8 شهر استان کرمانشاه زیر صفر رفت

استخدام ui کار، کارشناس فروش در یک شرکت معتبر در اصفهان

همتی: توهم ملتهب شدن بازار ارز برای چندمین بار رفع شد

70 درصد افق 1404 شهر ارومیه تحقق یافته است

بهره برداری از پل کیازنیک املش تا سال آینده

طرح های راکد کشاورزی در خلخال فعال شدند

استخدام فروشنده خانم جهت فروش تلفنی محصولات نرم افزاری - تهران

راهکارهای همتی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی

7 محور رونق تولید در سال 98 اعلام شد

ردپای زنگنه در استعفای ظریف

قطع گاز جایگاه هایCNG و چند شرکت صنعتی بزرگ مازندران

بنزین چگونه پول کثیف تولید می کند؟

خرید تضمینی 30 هزارو 869 تن گندم در استان بوشهر

14 میلیون تن گندم، آماده عرضه است/ افزایش نرخ ارز، وسوسه قاچاق محصولات کشاورزی را افزایش داده است/ پرداخت خسارات سیل به گندم های آبی تا 5 میلیون تومان افزایش یافت

سرمایه گذاری در بخش تولید دام و طیور زنجان 2 درصد رشد یافت

بازار دو نرخی؛ راه حل بحران کاغذ!؟

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

عروسی با لوازم خانگی دست دوم!

خداحافظی سامسونگ و ال جی از بازار ایران

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در گیلان

استخدام فوق دیپلم برق و مکانیک جهت مونتاژ در اصفهان

واکسیناسیون بازار با راه اندازی بازار متشکل ارزی

استخدام کارگر جهت میز فروشی در اصفهان

ترافیک سنگین در اثر هجوم آب از مسکن مهر به ورودی غربی نکا

استخدام کارشناس فروش حرفه ای خانم در تهران

سرمایه گذاری در بخش تولید دام و طیور زنجان 2 درصد رشد یافت

ایجاد بیش از 4 هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان

استخدام حسابدار خانم جهت شرکت تولیدی پوشاک در کرج

استخدام کارگر جهت کار خدمات برشکاری MDF در بندر عباس

استخدام کارشناس حسابداری جهت کار در درمانگاه در کرج

استخدام فروشنده آقا جهت کار در پوشاک مردانه در قم

استخدام 8 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر پتروشیمی در تهران

استخدام حسابدار تولید و بازرگانی در شرکت دستگیره سازی - کرج

استخدام کارآموز فروش تور داخلی ، خارجی ، اروپا به شرط استخدام

افزایش 400 هزارتومانی حقوق فرهنگیان اجرا شد

دمای 8 شهر استان کرمانشاه زیر صفر رفت

بنادر گردشگری قشم روز چهارشنبه تعطیل است

790 کیلومتر خط انتقال گاز در لرستان ایجاد شد

شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد

فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید

افزایش سرمایه گذاری با کاهش روند اداری میسر است

افزایش حقوق 400 هزار تومانی فرهنگیان اعمال شد

هر خودرو 14 برابر یک ایرانی یارانه می گیرد/ وام 2.5 میلیون تومانی برای گاز سوزکردن خودروها/ اصحاب رسانه در اولویت دریافت وام

افزایش سرمایه گذاری با کاهش روند اداری میسر است

تولید آبزیان در خلخال افزایش می یابد

790 کیلومتر خط انتقال گاز در لرستان ایجاد شد

فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید

ثبت بهترین تراز تجاری کشور در 50 سال اخیر

تداوم آماده باش همزمان با تشکیل «کمیته بازگشت» در خوزستان/ کاهش دما با شدت گرفتن بارش ها

ایرانی ها 4 برابر میانگین جهانی فروشگاه دارند

سردرگمی قیمتی در بازار مسکن

استخدام مدیر فروشگاه ،فروشنده ،صندوقدار در تهران

آمریکایی ها نمی توانند ایران را از بازار نفت خارج کنند

استخدام سه رده شغلی در شرکت راهسازی و ساختمانی معتبر

استخدام کارشناس ارشد شیمی در کارخانه تولیدی آرایشی و بهداشتی

آماری از نرخ باسوادی و بیسوادی در کشور

استخدام تراشکار، جوشکار، آهنگر، کارگر ساده و منشی در مشهد

قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال 96

استخدام کارمند فروش تور خارجی و کارآموز در شرکت مادیار سفر دنیا

استخدام اپراتور دستگاه smd آقا فوق دیپلم یا لیسانس الکترونیک

استخدام حسابدار ماهر جهت کار در کارگاه در کرج

استخدام تعدادی خودروی نیسان و ایسوزو مسقف با راننده

کشاورزان ایرانشهر ی برداشت گندم را آغاز کردند

تولید آبزیان در خلخال افزایش می یابد

استخدام روانشناس آقا جهت موسسه روانشناسی در کرج

شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد

افزایش چشمگیر تردد مسافر و کالا با حذف هزینه روادید بین ایران و عراق

استخدام حسابدار خانم جهت گروه صنایع غذایی مزرعه ایرانیان - کرج

استخدام مانتو دوز ماهر و نیمه ماهر در کارگاه و منزل در قم

استخدام ظرفشور ماهر جهت کار در فست فود در قم

استخدام کارمند فروش خانم مسلط به همکاران سیستم در محدوده جردن

استخدام کارمند واحد تدارکات آقا با سابقه کار در تهران

استخدام کارمند فروش،کارمند واحد تدارکات در محدوده جردن

استخدام حسابدار خانم ترجیحاً مسلط به برنامه هلو در کرج

استخدام تعدادی راننده با ماشین مدل بالا جهت کار در هتل

استخدام تعدادی راننده پایه یک جهت داخل شهر در مشهد

بررسی بیش از 460 پرونده تخلف در تعزیرات قزوین

جدول/ افزایش تا 10 میلیون تومانی خودروها

نگرانی از سوء استفاده از افزایش وام ازدواج برای معامله دختران

نگرانی از سوء استفاده از افزایش وام ازدواج برای معامله دختران