مطالب مرتبط:
روایت هایی ناب از زندگی «فلسفی دوم» انقلاب
روایت رهبر انقلاب از معجزه هایی که ملت ایران به چشم خود دیده اند
ناگفته هایی از زندگی رهبر معظم انقلاب/ هر 4 فرزند پسر ایشان مستأجر هستند
فیلم/ روایت شنیدنی روحانی از زندگی رهبر انقلاب
گزینه هایی که با «استخاره» پست وزارت را نپذیرفتند/پاسخ واعظی درباره حضور طیب نیا و نعمت زاده در دولت/روایت روحانی از توصیه رهبر انقلاب درباره مالیات/مهریه معصومه ابتکار چقدر بود؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 15:402019-04-15سياسي

روایت هایی از زندگی شخصی رهبر انقلاب


دوست دیرین و ایام جوانی رهبر انقلاب گفت: خداراشکر نه فقط رهبر انقلاب پاسدار بیت المال است فرزندانش هم در کنار ایشان از هیچ امکانات مملکتی استفاده نمی کنند.

- ": آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی متولد سال 1316 در شهر مقدس قم است.

پدرش مرحوم آیت الله سید احمد زنجانی سال ها در حرم حضرت معصومه و مدرسه فیضیه قم نماز جماعت برگزار می کرد و اکنون برادر بزرگ ترش آیت الله سید موسی شبیری زنجانی به جای پدر امام جماعت نماز مغرب و عشا در حرم حضرت معصومه و نماز ظهر و عصر در مدرسه فیضیهٔ قم است.

بیشتر بخوانید: آیت الله سید جعفر شبیری مدارج علمی را در محضر پدر و سایر اساتید آن زمان همچون مرحوم امام، آیت الله مستنبط و سایر مراجع فراگرفت اما درباره عدم شرکت در درس آیت الله بروجردی عذری داشت که در مصاحبه به آن اشاره کرده است.

همین عذر بود که او را به جلسات درس حاج شیخ مرتضی حائری کشاند و از این رهگذر توفیق مصاحبت چندساله با رهبر انقلاب پیدا کرد.

نخستین آشنایی شما با آیت الله خامنه ای به چه زمانی بر می گردد؟ به سال 1335.

آن زمانی ایشان در مشهد بودند.

تابستان سال 1335 با مرحوم آقای عباس غله زاری که مدیر دبستان قائم در تهران بود و از یاران نواب صفوی به حساب می آمد به مشهد رفتیم که در آن جا آقای عبدخدایی واسطه بین دوستی ما با رهبر معظم انقلاب شد.

دیدار من و آقای غله زاری را با ایشان ترتیب دادند که فعالیت های مشترکمان را از همان سال شروع کردیم.

آن ایام، نواب صفوی تازه شهید شده بود و در مشهد می خواستند سینماها را در ماه محرم تعطیل نکنند.

قبل از آن محرم و صفر و ماه رمضان و شب های شهادت ائمه، تمام سینماها تعطیل می شد؛ یعنی شب شهادت هر یک از ائمه (ع) کافی بود که یکی از فداییان اسلام مشهد تلفن می کرد به سینما و این موضوع را اطلاع می داد و آن ها ترتیب اثر می دادند، ولی بعد از شهادت نواب دیگر این قدرت فداییان از بین رفت.

آن سال می خواستند سینماها را باز کنند که فعالیت های ما باعث شد تا هفده محرم تعطیل کنند، اما از هفدهم به بعد دیگر فهمیدند ما چند نفر بیشتر نیستیم.

استاندار خراسان - که پیش از این استاندار فارس بود و با وجود این که استاندار شجاعی هم بود و پیش از آن سران عشایر فارس را سرکوب کرده بود- در ابتدا وحشت می کرد و خیال می کرد ما چندهزار نفر جمعیت جدی و آماده ایم و معمولاً روی میزش هم اسلحه می گذاشت.

به هر حال از همان زمان آشنایی ما با آقا و فعالیت مشترکمان شروع شد.

بعد از انقلاب هم با حضرت آیت الله خامنه ای ارتباط داشتید؟ پس از انقلاب، یک شب با عده ای از دوستان که معمولاً قبل از انقلاب با آقای خامنه ای نشست و برخاست داشتند، قول و قراری گذاشته که خدمت آقای خامنه ای برویم.

سرزده به منزل ایشان رفتیم، ایشان در منزل یک سری مراجعات داشتند.

بعد از مراجعات، نزد دوستان آمدند.

بعد از مدتی آقا به اندرونی منزل رفتند و نزد دوستان برگشتند و گفتند ما شب پختنی نمی خوریم، شما هم از قبل نگفته بودید که ما شام آماده کنیم.

من گفتم: نان و پنیر در خانه دارید، ایشان هم گفتند: بله .

من هم گفتم همان را بیاورید.

مشاهده کردم که برخی دوستان سختشان است نان و پنیر بخورند.

بنابراین آقای خامنه ای به آشپزخانه رفتند و بازگشتند و گفتند که دو سیب زمینی پخته نیز است و دومرتبه به آشپزخانه رفتند و آمدند و گفتند دو تخم مرغ هم هست و نیمرو درست کردند و سر سفره آوردند.

جلسه انس خیلی خوبی بود.

بعد از انقلاب و قبل از مجروح شدن ایشان زیاد خدمت حضرت آقا می رفتم.

خاطرم هست ابوالحسن بنی صدر رییس جمهور وقت در 14 اسفند سخنرانی کرد.

مهدی کلهر که در صدا و سیما مسئولیتی داشت بود نقل می کرد که بعد از سخنرانی بنی صدر من موافق پخش سخنرانی در صدا و سیما بودم اما دیگران مخالف بودند و استدلال مخالفان این بود که اگر سخنرانی او پخش شود جامعه به آشوب کشیده می شود، اما من استدلالم این بود چون بنی صدر در روز پنجشنبه سخنرانی کرد و فردا روز جمعه بود، ائمه جمعه می توانستند در نماز جمعه نسبت به سخنان رییس جمهور موضع گیری کنند؛ معتقد بودم سخنرانی پخش شود بهتر است و پخش سخنرانی امکان مانور رسانه های معاند را از بین می برد.

بعد از پخش سخنرانی مردم به صدا و سیما زنگ می زدند و نسبت به پخش آن در تلویزیون اعتراض داشتند.

من صبح فردای آنروز خدمت حضرت آقا امام جمعه تهران بودند رفتم و عرض کردم مواظب باشید یک موقع عکس العمل نشان ندهید، حالا بنی صدر به عنوان رییس جمهور یک حرفی زده اند.

حضرت آقا فرمودند: حواسم جمع است.

برای نماز جمعه همراه ایشان وارد دانشگاه تهران شدیم.

ایشان گفتند: وضع خیلی غیر عادی است.

یک نفر با پلاکاردی با این شعار که تا مرگ شاه دوم نهضت ادامه دارد.

خود را به ماشین حامل آقای خامنه ای رساند و آقا اشاره کردند ببرید و از این شعارها را ندهید.

در اعتراض به بنی صدر بود؟ بله، زمانی که خطبه نماز جمعه شروع شد دیدم عده ای پشت میله ها شعار مرگ بر بنی صدر دادند و من با دست اشاره کرده ام که این شعارها را ادامه ندهند.

آقا سخنرانی را شروع کردند و مانع از شعار شدند.

برخی افراد در دوران جوانی سیر و سلوک را آغاز می کنند.

آیا حضرت آقا نیز سیر و سلوک را از دوران جوانی آغاز کرده بودند؟ آقای خامنه ای هفده ساله بودند که من با ایشان آشنا شدم.

یادم می آید که ایشان دعای کمیل را از حفظ داشتند، هفته ای یکی دو شب زیارت مشرف می شدند که ما نیز با ایشان به حرم می رفتیم.

من خیلی از زیارت خواندن ایشان خوشم می آمد و تنها سالی که دهه اول محرم، من تمام ده روز را زیارت عاشورا به طور مرتب خواندم، سال 1335 بود که من در مشهد بودم.

هر روز می رفتیم بالای پشت بام مدرسه نواب - آن جا گنبد حرم حضرت رضا (ع) پیدا بود- اول زیارت عاشورا می خواندیم، بعد که تمام می شد می رفتیم روضه؛ روضه هایی که معمولاً مقدسین مشهد و آن هایی که روحیه انقلابی داشتند.

با علمایی که تماس می گرفتیم در خدمت ایشان بودیم و خدمت مرحوم آیت الله آقای سیدیونس اردبیلی و یا بعدها خدمت مرحوم آیت الله میلانی و آیت الله قمی می رفتیم.

برادرم آیت الله موسی شبیری زنجانی به رهبر انقلاب گفت: برادرم نخست به قصد زیارت شما به مشهد می آید و ضمناً به زیارت امام رضا هم می رود! ایشان از زمان جوانی خودسازی را شروع کرده بودند.

زمانی هم که رهبر شدند نیز بسیار مراقب بودند مبادا جاه و جلال مقام حجاب نشود و خودشان را گم کنند.

خیلی ها نمی توانند زندگی ساده ایشان را باور کنند.

  **فرزندان آقا معمولاً از وام های صندوق های کوچک استفاده می کنند   چند ماه پیش به ایشان عرض کردم، خدا به ما خیلی نعمت داده، نمی دانم کدام یک از نعمات خداوند را شاکر باشیم، چون یکی از نعمت های خدا بر ما آقازاده های شما هستند که ما در دنیا می توانیم به آن ها افتخار کنیم که رهبر ما کسی است که نه تنها خودش اهل سوءاستفاده نیست، فرزندانش هم در کنار ایشان از هیچ امکانات مملکتی استفاده نمی کنند.

آقا فرمودند دعا کنید تا ثابت قدم بمانند.

بسیار سخت است که آدم در حالی که می تواند از بسیاری نعمت ها استفاده کند، زندگی معمولی داشته باشد.

فرزندان آقا معمولاً از وام های صندوق های کوچک استفاده می کنند.

زمانی که من آقامصطفی را دیدم و به او گفتم شیطان همیشه در کمین انسان است و آدم همواره از خودش مراقبت می کند هر چند تعریف و تمجید از شخصی در حضور خود خیانت محسوب می شود چون تملق شخص را به اشتباه می اندازد، اما من به دلیلی می خواهم از شما تعریف کنم و ماجرایی را که خدمت رهبری عرض کردم به او گفتم.

  رابطه برادر شما با حضرت آیت الله خامنه ای چگونه است؟ من به حضرت آقا عرض کردم، آقای خاتمی علاوه بر خویشاوندی سببی با برادرم شاگرد او هم بودند.

افرادی دیگر نیز که در آن دیدار بودند شاگردان او بوده اند.

اما برادرم شما را قبول دارد آقا فرمودند از لطف ایشان به خودم اطلاع دارم.

سال گذشته که حضرت آقا به قم تشریف بردند، منزل اخوی رفتند و مدتی آنجا بودند.

آقازاده گفتند، مجلس انس بود.

  *آیت الله شبیری زنجانی موافق نظر سیاسی آیت الله منتظری نبودند   برادرم آقای منتظری را هم از نظر علمی و عدالت قبول داشتند اما دیدگاه سیاسی او را قبول نداشتند.

وقتی از او پرسیدند از چه کسانی می توان تقلید کرد، اخوی نام آقای منتظری را هم ذکر کردند.

وقتی به او نقد کردند، گفت من آیت الله منتظری را عادل می دانم اما کسی که او را عادل نمی داند، نمی تواند از او تقلید کند.

من زمانی که آیت الله منتظری قائم مقام رهبری بود به قم رفتم.

نخست خدمت برادرم رسیدم، به برادرم گفتم که آمده ام آقای منتظری را ببینم و بگویم که شما موقعیتتان استثنایی است و باید دور و اطرافتان پاک باشد و مردم باید اطرافیانتان را هم قبول داشته باشند، اگر شما اطرافیانتان را عادل می دانید، مردم آن ها را قاتل می شناسند و سزاوار نیست که اطرافتان چنین آدم هایی حضور داشته باشند که اخوی هم این حرف را تأیید کرد و گفت: خوب است با هم می رویم و من به عنوان عیادت می آیم و شما هم حرفتان را بزنید .

وقتی به در منزل آیت الله منتظری رسیدیم به ما گفتند که او خواب است، اخوی به من گفتند که آیت الله گلپایگانی در منزلشان روضه دارند، به روضه می رویم و بعد روضه عیادت می رویم.

وقتی خدمت آیت الله گلپایگانی رسیدیم، ایشان اشکالی فقهی مطرح کرد و گفتند که این اشکال را بررسی کنید و جوابش را به من بگویید.

وقتی از خدمتشان مرخص شدیم برادرم اشکال را به نظر آیت الله گلپایگانی بیان کرد، برایم سؤال شد که چرا آنجا بیان نکردی و برادرم هم گفتند که دور از ادب است بزرگی پرسشی را مطرح کند و همان لحظه جواب بدهی.

دو مرتبه به خانه آقای منتظری رفتیم، در زدیم و به ما گفتند دکتر ملاقات را ممنوع کرده و تا این را گفتند فهمیدیم که نمی خواهند آقای منتظری را ببینیم، این درحالی بود که گروه های مختلف از جمله نهضت آزادی مرتب با ایشان دیدار داشتند، اطرافیان آیت الله منتظری مانع از دیدار آقای منتظری با افرادی می شدند که تحلیلی غیر از تحلیل آن ها داشتند و همین دلیل باعث شد آقای منتظری دچار تحلیل اشتباه سیاسی شدند و نه از سر هوا و هوس.

در ماجرای آقای منتظری، اخوی یک نامه برای حضرت آیت الله خامنه ای نوشتند که هیچکس از آن خبردار نشد و جواب آقا هم مشخص نبود.

بالاخره آقای منتظری حرف های تحریک آمیز می زدند و اخوی هم به این حرف ها اعتراض می کردند، اگر اخوی، نماز بر پیکر آقای منتظری و طاهری امام جمعه اصفهان خواندند به این دلیل بود که آن ها وصیت کرده بودند.

یادم می آید پدرم بر یکی از آقایان قم نماز خواندند که بسیار در نزد حوزویان منفور بود و خود پدرم هم علاقه ای به او نداشتند اما چون وصیت کرده بود پدرم نماز خواند و در جواب اعتراض دوستان که چرا بر پیکر آن شخص نماز خوانده، گفتند: خواندن نماز بر مسلمان واجب کفایی است.

آیا با علمای دیگر هم فعالیت سیاسی داشتید؟ بعد از قیام سال 42 خدمت آیت الله میلانی رفتیم که پیشنهاد می دادند و می گفتند باید برنامه ریزی کرد تا اگر بخواهد قیامی صورت بگیرد، از همه جای ایران یک مرتبه قیام بشود.

خود ایشان این عقیده داشتند بایستی آگاهی فراگیر باشد؛ چون اگر از هر منطقه ای جداگانه قیام کنند، شاه سرکوب می کند.

همچنین یادم هست یک بار خدمت آیت الله قمی رسیدیم.

آیت الله قمی هم شجاع بود و هم تعصب دینی خاصی داشت.

با رژیم هم شدیداً مخالف بود.

(پدرشان، مرحوم حاج حسین قمی، نیز در زمان رضاشاه برای مسئله حجاب از مشهد به تهران آمدند و می خواستند رضاشاه را از این کار منصرف کنند.

) در هر صورت رفته بودیم منزل ایشان.

یادم هست وقتی خدمت آیت الله قمی رسیدیم، آقا صحبت کردند، یک مقدار که گذشت آقای قمی فرمودند که می گویی من الآن چه کار کنم؟ الآن یادم نیست ما چه پیشنهادی دادیم ولی وقتی بیرون آمدیم، آقا به من فرمودند آمادگی ایشان کامل بود به قدری که اگر به ایشان می گفتی فردا تحت الحنک بیندازید، در بازار راه بیفتید و یا بگویید بازار را تعطیل کنند، ایشان راه می افتادند.

خدا رحمت کند شهید بهشتی در سال 57 مرا به قم فرستادند تا از مراجع درخواست کنم به منظور پاسداشت قیام 15 خرداد و پاسداشت شهدا، این روز را تعطیل عمومی اعلام کنند.

آقای بهشتی استدلال کردند حضرت امام بعد از قیام مردم قم در 19 دی 56 بیانیه دادند و زمان مراسم چهلم شهدای قم در 29 بهمن که مردم شهرهای مختلف قیام کردند باز هم امام بیانیه دادند ولی چون قیام 15 خرداد به اسم خودشان است بیانه ای ندادند.

اگر مراجع این روز تعطیل اعلام کنند، امر باارزشی است.

من با مرحوم آیت الله میانجی که خدا رحمتش کند این موضوع را در میان گذاشتم.

خدمت آیت الله شریعتمداری رسیدم و خواسته شهید بهشتی را مطرح کردیم که ایشان فرمودند سال ها از این واقعه گذشته است و مناسبتی ندارد و ما دلایلی دیگر را مطرح کردیم که حضرت آیت الله گفتند بروید خدمت آیت الله گلپایگانی صحبت کنید، اگر ایشان موافقت کنند من هم مشکلی ندارم.

آیت الله گلپایگانی تازه از بیمارستان مرخص شده بودند و همین اشکال را مطرح کردند و ما خواستیم بحث را ادامه بدهیم که ایشان اشاره کردند حال ندارند، چون تازه از بیمارستان مرخص شده بودند.

جریان را خدمت آقای بهشتی توضیح دادم.

ایشان فرمودند حالا که مراجع اعلامیه ندادند، ما باید وفاداری خود را نسبت به امام ثابت کنیم.

به عنوان جامعه روحانیت ادامه بدهیم ولو اثر کمتری داشته باشد، البته آقای بهشتی و آیت الله اردبیلی و شهید مفتح قبل از اعلامیه خواستند نیت خود را به اطلاع مراجع برسانند تا مراجع مخالفت نکنند.

تماس گرفته بودند که آقایان فرمودند نه تنها مخالفت نمی کنیم اگر از ما بپرسند حمایت هم می کنیم.

اعلامیه صادر شد و در تلویزیون و رادیو خوانده شد و برای اینکه اثر اعلامیه را کم کنند گفتند این اعلامیه توسط یک گروه غیر مسئول صادر شد و علما و مراجع قم مخالف هستند.

تلفن مراجع را قطع کردند تا مراجع نتواند پاسخ دهند اما در 15 خرداد 57 کل ایران تعطیل شد و در حقیقت جامعه روحانیت از آنجا قدرت پیدا کرد.


کلید واژه ها: آیت الله - رهبر انقلاب - آیت الله خامنه ای - استاندار - رهبر - سینما - حضرت آیت الله خامنه ای - زنجانی - مشهد - رهبر معظم انقلاب - تعطیل - شهادت - خامنه - آیت الله بروجردی - استاندار فارس - محرم - قبل از انقلاب - نماز - معصومه - بعد از انقلاب - مدرسه - ماه رمضان - صفوی - امام - شروع - فارس - ماه محرم - بروجردی - تابستان - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
حدود یک‎هزار خانه در شهر و روستا تخریب شده است

ظریف سه شنبه به نیویورک می رود

استقرار گشت های ثابت و سیار پلیس در مناطق سیل زده خوزستان

محفل شعر آیه های انتظار برگزار شد

محسن رضایی: رهبر انقلاب خواسته اند در مجمع تحولات ساختاری و محتوایی صورت گیرد

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت فرخنده میلاد حضرت قائم (عج)

جشن بزرگ نیمه شعبان در قائم شهر

امام جمعه ایلام: ناامیدی در جامعه نشان از ضعف فرهنگ انتظار فرج است

خیابان های تهران در شب نیمه شعبان

جشن میلاد امام زمان(عج) در شهر سیل زده پلدختر برگزار شد

اجتماع باشکوه منتظران ظهور در مسجد مقدس جمکران

اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود

جشن میلاد مهدی موعود

از مهدی یاور سال 1398مسجد مقدس جمکران تقدیر و تجلیل شد

شب نورانی پایتخت

ناامیدی در جامعه نشان از ضعف فرهنگ انتظار فرج است

وحدت تنها راه برون رفت از تحریم ها و جنگ اقتصادی دشمن است

طرح جامع دانشگاه فرهنگیان از اهمیت زیادی برخوردار است

فیلم/ تبیین معنای«مُلِئَتْ ظُلْمًا وَجَوْرًا...»

استاندار:خطر سیلاب در خوزستان به حداقل رسید

استاندار:تلاش کردیم تا خطر سیلاب در خوزستان به حداقل برسد

گزارش تصویری از سفر رییس جمهوری به مناطق سیل زده

استاندار:تلاش کردیم تا خطر سیلاب در خوزستان به حداقل برسد

آیت الله شیخ عیسی قاسم مهدی یاور سال شد

ویدئو : بیا عزیز زهرا سرود فارسی برای امام زمان (عج)

رییس جمهوری در جمع سیل زدگان

وظیفه شیعیان در ترویج حکومت مهدوی/عصر انتظار می تواند گمراه کننده باشد/ تبیین شخصیت بقیهالله

اقبال مردم از ژانر مذهبی و دفاع مقدس/ به عشق «میثم تمار» تغییر نام دادم

عملکرد قابل قبول سپاه در رویارویی با سیل

شب نیمه شعبان در مسجد جمکران قم

عملکرد قابل قبول سپاه رویارویی با سیل

معنی انتظار با مجاهدت و عمل مفهوم پیدا می کند

روایت شهادت فرمانده اطلاعات عملیات لشکر 10 در شب نیمه شعبان

شب نیمه شعبان؛ شب قدر اهل بیت(ع)

آخرین خبر از لایحه حفاظت از خاک در مجلس

نسل منتظر «مماشات» نمی داند...

معجزه منبر خیابانی در روز نیمه شعبان

ترتیل صفحه 34 قرآن باصدای حامد ولیزاده+صوت و متن آیات

رییس جمهور اهواز را به قصد تهران ترک کرد

محجوب: شرط مدرک کارشاسی ارشد برای نمایندگان استوار کردن آریستوکراسی است

اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود

روحانی: سیل زدگانی که حق بیمه دادند با کسانی که ندادند، نباید یکسان باشند

نامه ی وزیر کشور به وزیر ارتباطات برای نوسازی زیرساخت های ارتباطی در مناطق سیل زده

تبریز در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور

نامه سرگشاده خانواده شهدای ترور کشور به نخست وزیر پاکستان در آستانه سفر وی به ایران

حمایت از عشایر نقش مهمی در امنیت غذایی دارد

رییس جمهور از مناطق سیل زده اهواز بازدید کرد

تسریع در تامین خسارت و بازسازی بنا های اسیب دیده و اراضی کشاورزی ضروری است

حمایت از عشایر نقش مهمی در امنیت غذایی دارد

تغییر مدیران میاندوآب باید با هماهنگی فرماندار انجام شود

روحانی: تبعیت دستگاهها از وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه بازسازی، تاکید رهبر معظم انقلاب است

استعفای برخی فرمانداران برای حضور در انتخابات مجلس

برای نخستین بار در البرز 2بانو معاون فرماندار شدند

تغییر مدیران میاندوآب باید با هماهنگی فرماندار انجام شود

حذف پست های مربوط به سپاه در صفحه امام جمعه کرج

سربازی امام زمان(عج) بالاترین افتخار برای شیعیان است

بارش برف سنگین بهاری در آذربایجان/ عکس

فرمانده جدید حفاظت سپاه منصوب شد

معنای انتظار واقعی تلاش برای تحقق اهداف حکومت امام زمان (عج) و زندگی هدفمند است

برای نخستین بار در البرز 2بانو معاون فرماندار شدند

تشریح عملکرد سال 97 و برنامه های سال 98 سازمان حفاظت محیط زیست، در دیدار رییس سازمان با رییس جمهور

ارتش فدای ملت

استاندار:گزارش خسارت سیل ایلام را به رییس جمهوری ارائه کرد

کالاهای اساسی منزل سیل زدگان مورد توجه باشد

افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی برای اولین بار در کشور

استانداربوشهر :400 برنامه نشاط اجتماعی اجرا شد

استاندار:گزارش خسارت سیل ایلام را به رییس جمهوری ارائه کرد

هرگونه اختلاف در حوزه مضر است/قدردانی از فعالیت های مرکز خدمات حوزه های علمیه

دریادار خانزادی: وحدت تنها راه برون رفت از تحریم ها و جنگ اقتصادی دشمن است

سردار «فتح الله جمیری» فرمانده حفاظت سپاه شد

وضعیت حفاظت از منابع طبیعی مازندران خجالت آور است

حسین معمری آیین شب نیمه شعبان در بجنورد

خیابان های تهران در شب میلاد حضرت صاحب الزمان (ع)

طرح نوشت؛ توصیه مورینیو برای انداختن مسی به قفس

ذوق زدگی رادیو سیا از پرت و پلا گویی دو نماینده فراکسیون امید!

ییس جمهوری خوزستان را به قصد تهران ترک کرد

علی ابک جشن منتظران مهدی (عج) در سرخه

شب میلاد حضرت صاحب الزمان (عج) در مسجد مقدس جمکران

سفر رییس جمهور به خوزستان

آذین بندی و جشن نیمه شعبان در تهران

دریادار خانزادی: وحدت تنها راه برون رفت از تحریم ها و جنگ اقتصادی دشمن است

امام زمان(عج) تنها بهانه خلق عالم است/ سیل موجب همدلی مردم در کشور شد

دعوت رییس جمهور کریمه از تجار ایرانی برای فعالیت دراین منطقه

هنر انقلابی باید هجمه های فرهنگی دشمنان را خنثی کند

نگران حج نباشید

جوانان برتری که همچنان در فریدونکنار غریبه اند

رییس جمهوری خوزستان را به قصد تهران ترک کرد

نقص فنی بالگرد حامل استاندار ایلام/ حال سرنشینان خوب است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هرگونه اختلاف در حوزه مضرّ است/ ما از نظام حمایت کرده و می کنیم

اصلاح قانون بانک مرکزی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی رسید

اقامه نماز جماعت شب نیمه شعبان به امامت آیت الله العظمی نوری همدانی

افتتاح پایگاه امربه معروف شهید کبیری در مسجد مقدس جمکران

بیش از 120 موکب خدمت رسانی در مسیر پیامبراعظم (ص) فعال هستند

امنیت کامل برای برگزاری جشن های نیمه شعبان تأمین شده است

پیشنهاد ثبت ملی جشن های نیمه شعبان را داده ایم/5 هزار نفر امنیت مراسمات مسجد مقدس جمکران را برعهده دارند

حلوصی آکار: حملات پ ک ک در مبارزه ما با تروریسم خللی وارد نمی کند

اصلاح قانون بانک مرکزی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی رسید

خاش در نیمه شعبان غرق در جشن و سرور شد

تجلیل از آیت الله شیخ عیسی قاسم بعنوان مهدی یاور سال در قم

کوشش برای ماندگاری نام و پیام دفاع مقدس

روایت هایی از زندگی شخصی رهبر انقلاب

روایت هایی از زندگی شخصی رهبر انقلاب