مطالب مرتبط:
نفت در آبگیری تالاب هورالعظیم ممانعت نمی کند
نفت در آبگیری تالاب هورالعظیم ممانعت نمی کند
ممانعت از آبگیری هورالعظیم سودی برای نفت ندارد
زنگنه: جلوگیری وزارت نفت از آبگیری هورالعظیم یک دروغ بزرگ است
زنگنه: جلوگیری وزارت نفت از آبگیری هورالعظیم یک «دروغ بزرگ» است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 14:222019-04-15سياسي

ممانعت وزارت نفت از آبگیری مخازن 4 و 5 تالاب هورالعظیم


نمایندگان استان خوزستان در نشست خبری خود از فروکش نکردن سیل در خوزستان، زیر آب بودن 15 روستای شهر شوش، احداث 92 اردوگاه و سکونت 700 تا 800 نفر در آن ها، - در حالی به زیر آب رفته اند که تنها سه هفته به برداشت خوشه های طلایی گندم باقی مانده بود نماینده مردم دشت آزدگان و هویزه در مجلس با بیان اینکه سیلاب از بهمن ماه سال گذشته آغاز و خسارت های بسیاری را به جای گذاشته است، افزود: بسیاری از زمین های کشاورزی در حالی به زیر آب رفته اند که تنها سه هفته به برداشت خوشه های طلایی گندم باقی مانده بود، همچنین دام داری ها و مرغداری های بسیاری نیز در پی این حادثه از بین رفته اند.

بسیاری از روستاها در استان خوزستان در محاصر سیل هستند وی با بیان اینکه بسیاری از روستاها در استان خوزستان در محاصر سیل هستند و نیروهای امدادرسان و مردمی برای مقابله با سیل کمبود بی همتای الهی فکری اساسی شود.

ترامپ با ممانعت از کمک رسانی به سیل زدگان اوج خباثت خود را به تصویر کشید وی در پاسخ به سوالی درباره عدم کمک رسانی آمریکا به سیل زدگان و ممانعت از کمک دیگر کشورها در پی این حادثه به ایران، گفت: آمریکا نهایت جنایت خود را در اتفاق اخیر نشان داد و به یقین به دلیل نداشتن هیچ چنان کنار هم هستند که نیازی به این کمک ها ندارند.

سیل هنوز در خوزستان فروکش نکرده است/ارزیابی خسارات امکان پذیر نیست این نماینده مجلس درخصوص میزان خسارات وارده به استان خوزستان اظهار کرد: ارزیابی خسارات پس از پایان سیل امکانپذیر است و اکنون نمی توان ارزیابی دقیقی داشت، چراکه سیل هنوز در خوزستان فروکش نکرده است.

برخی از مقامات محلی و جلوگیری از بروز مجدد ریزگردها این مخازن آبگیری شوند.

نامه به رییس جمهور با هدف آبگیری تمام و کمال تالاب های هورالعظیم و شادگان به گفته این نماینده وزیر نفت به تازگی دستور داده اند که مسئولان وزارت نفت مانع از آبگیری مخازن 4 و 5 تالاب هورالعظیم نشوند، همچنین نامه ای به رییس جمهور با هدف آبگیری تمام و کمال تالاب های هورالعظیم و شادگان ارسال شده است چراکه نباید چنین فرصتی را از دست داد.

یوسفی: سیلاب اخیر نباید مسئولان را در سیاست های انتقال آب به اشتباه بیندازد این گزارش می افزاید؛ در ادامه نشست همایون یوسفی با بیان اینکه خوزستان اقلیمی وابسته به آب است و تمدن" در این استان به واسطه رودخانه های پرآب شکل گرفته است، لذا اگر قرار است حیات دراین استان ادامه یابد، باید حیات رودخانه ها را تامین کرد، گفت: سیلاب اخیر نباید مسئولان را در سیاست های انتقال آب به اشتباه بیندازد.

علت سیل، بارش و علت تخریب ها سوءمدیریت است/ضرورت پاکسازی بستر رودخانه ها نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس به بستر رودخانه ها، ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر رودخانه ها موجب این حجم از تخریب در استان خوزستان شده است، لذا باید در بازسازی ها حریم و بستر رودخانه را پاکسازی کرد تا دیگر چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

مشکل دفع فاضلاب در استان خوزستان وی مشکل مهم دیگر استان خوزستان در شرایط فعلی را بالا آمدن فاضلاب ها به علت بالا آمدن آب های تحت الارضی (به آب هایی گفته می شود که در لایه های آب دار و اشباع زیرزمین تجمع پیدا کرده است)، مجلس کلنگ زنی پروژه تصفیه خانه اهواز را ضروری دانست و بیان کرد: رودخانه کارون به شدت نیازمند لایروبی است، چراکه یکی از علل اصلی وقوع سیل در خوزستان عدم لایروبی کارون است، درحالی که از 2 سال گذشته پیگیر لایروبی این رودخانه از نهادهای مربوطه هستیم اما تاکنون این پیگیری ها به نتیجه نرسیده است.

یوسفی اظهار کرد: وضعیت شهرهای اهواز، کارون و حمیدیه به دلیل کاهش میزان خروجی آب از سدها، نسبت به چند روز گذشته بهتر است، امید است با کمی بارش در چند روز آینده و کنترل سدها و رودخانه ها سیل تمام شود، ضمن آنکه برای مردم در مناطق مختلف اردوگاه زده و مواد غذایی، بهداشتی، گرمایشی و.

تامین شده است.

به دنبال اقدامات مناسب درمانی؛ افزایش و وفور بیماری در میان مردم خوزستان مشاهده نمی شود وی با اشاره به اینکه در پی اقدامات به موقع و دیگر منابع کشور را به جهت جبران خسارات سیل را پیدا می کند.

باید از سیاسی شدن موضوع آب در کشور جلوگیری شود نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس با تاکید بر اینکه اگر سیل و آب های کنونی در پی بارش های اخیر مدیریت نشود، سال های آینده خشکسالی تمامی فلات ایران" را خواهد گرفت و اثرات مخربی به جای خواهد گذاشت، بیان کرد: باید از سیاسی شدن موضوع آب در کشور جلوگیری شود و مدیرت منابع آب را به دست کارشناسان سپرد، چراکه آن ها بهتر می دانند چگونه آب ها را میان شهرها و استان های کشور تقسیم کنند به طوری که خشکسالی به شهر یا استانی تحمیل نشود.

احداث 92 اردوگاه در استان خوزستان/حدود 70 تا 80 هزار نفر در این اردوگاه ها ساکن هستند وی از فعال بودن 92 اردوگاه در استان خوزستان خبر داد و گفت: حدود 70 تا 80 هزار نفر در این اردوگاه ها ساکن هستند که چادر، مواد اولیه، سرویس های بهداشتی مناسب، دارو" و آمبولانس برای آن ها تامین شده است.

نوری: خوزستان در اثر سوءمدیریت در حوزه هایی مانند آبخیزداری، لایروبی سدها و رودخانه ها از این بارش ها بسیار متضرر شد همچنین در ادامه این نشست سید راضی نوری دیگر نماینده استان خوزستان با بیان اینکه بارش نزولات آسمانی و سیل در همه جای دنیا رخ می دهد اما تفاوت خوزستان با جاهای دیگر این است که این بارش ها نسبت به سال های گذشته چندین برابر شده و خوزستان بارش های استان های دیگر را نیز پذیرا بود، گفت: خوزستان در اثر سوءمدیریت در حوزه هایی مانند آبخیزداری، لایروبی سدها و رودخانه ها، از این بارش ها بسیار متضرر شد.

متاسفانه مسئولان در سال های گذشته آبخیزداری را به صورت اصولی انجام نداده اند، به همین دلیل پس از تجمع آب در پشت سدها، رسوبات و گل و لای تجمع کرده و ظرفیت سدها کمتر شده اند، به طوری که در عمر 50 ساله سد کرخه یک میلیارد مترمکعب رسوب در این سد جمع شده است.

ظرفیت سد کرخه از 3.

5 میلیارد مترمکعب به دلیل تجمع رسوبات به 2 میلیارد و نیم تا 700 مترمکعب رسیده است وی با بیان اینکه ظرفیت سد کرخه از 3.

5 میلیارد مترمکعب به دلیل تجمع رسوبات به 2 میلیارد و نیم تا 700 مترمکعب رسیده است لذا باید فکری اساسی و اصولی برای حل این مشکل کرد، یادآور شد: طبق مستندات در مجلس اضافه کرد: متاسفانه علیرغم وجود ردیف بودجه برای لایروبی رودخانه ها، چندین سال است رودخانه ها لایروبی نشده اند، بنابراین کف آن ها بالا آمده و پذیرش کمتی برای آب دارند، به همین دلیل آب رودخانه ها به اطراف سرازیر شده و در نهایت سیل را رقم زده اند.

دولت باید خسارات استان خوزستان را جدی بگیرد وی با تاکید بر اینکه دولت باید خسارات استان خوزستان را جدی بگیرد، از کمک های ارتش، سپاه پاسداران، هلال احمر، بسیج، جهاد و.

قدردانی کرد و از مردم خواست همانطور که در پی این حادثه کمک های بسیاری به سیل زدگان داشتند، با توجه به حجم بالای تخریب ها در بازسازی و نوسازی مناطق محروم استان خوزستان همراهی لازم راداشته باشند.

قوه قضاییه و دستگاه های نظارتی ورود به مسئله دلایل وقوع سیل و مقصرین احتمالی ورود کنند نماینده مردم شوش همچنین از بازدید کرده، جهت رفع مشکلات ایجاد شده برای آن ها، کمک های داخلی و بین المللی را بسیج کنند آثار تاریخی شوش دانیال آسیب دیده اند وی هچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت آثار باستانی شهر تاریخی شوش، بیان کرد: متاسفانه در پی سیل اخیر آثار باستانی و میراث باقیمانده از دفاع مقدس، این منطقه خسارت دیده اند، لذا از مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" انتظار داریم از آثار تاریخی بازدید کرده، جهت رفع مشکلات ایجاد شده برای آن ها، کمک های داخلی و بین المللی را بسیج کنند.

15 روستای شهرستان شوش هنوز کاملا زیر آب هستند نوری همچنین در رابطه با وضعیت شهرستان شوش دانیال توضیح داد: قبل از وقوع سیل در پی هشدارها 69 روستای این شهرستان تخلیه شدند، به همین دلیل خوشبختانه تلفات انسانی نداشتیم، با این وجود 25 روستا کاملا تخریب شده و 15 روستا هنوز کاملا زیر آب هستند.


کلید واژه ها: خوزستان - استان - مسئولان - رییس جمهور - سیلاب - روستاها - رودخانه - انتقال - اشتباه - شادگان - برداشت - آمریکا - نماینده مجلس - رسانی - طلایی - وزارت - حادثه - نشست خبری - گندم - مردم - ریزگردها - نامه - مجلس - وزیر نفت - مرغداری - کشاورزی - روستای - جنایت - تامین - تصویر

آخرین اخبار سرویس:
مستأجران مستأصل شده اند

مسجدی ها و ائمه جماعات به یاری سیل زدگان می شتابند

پاورپوینت اختلالات دفع در کودکان

پروژه واحد طرح و نظارت و توسعه شرکت مخابرات خراسان رضوی (پروژه آزمایشگاه مهندسی نرم افزار)

پاورپوینت میراگرها (Dampers)

دلایل تشکیل نشدن «نظام بهداشت»

ذوالنور: احداث منازل سیل زدگان به نهضت و حرکت جهادی نیازمند است

احضار مشاور حقوقی پیشین ترامپ برای ادای شهادت

گروه های فلسطینی درصدد تشکیل هیات عالی مقابله با معامله قرن

وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم رضا کریمی

تصاویر/ مراسم افتتاح موسسه بین المللی قرآنی آنلاین امام مبین در قم

پاورپوینت انواع دال بتنی

پاورپوینت ارتباطات سازمانی و رفتار سازمانی در مدیریت سازمانی

پاورپوینت مبانی نظری سیستمهای اطلاعاتی حسابداری

یک تبریزی جزو دانشمندان برتر جهان/در تکنولوژی دارویی همپای فناوری های جهانی هستیم

پاورپوینت تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم

شهروندان یزدی دستگیری ضارب پدرشهید مدافع حرم را خواستار شدند

تشکیل 47 سمن در دولت تدبیر و امید در یزد

گسترش فعالیت تشکل های مردم نهاد یزد در دولت تدبیر و امید

رگبار شبهات وظیفه مبلغان دینی را سنگین تر کرده است

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت بهمن کشاورز را تسلیت گفت

بررسی لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در دستور جلسه شورای نگهبان

عنقا: قصد دارند حجاب را برای دیندارها علی السویه کنند/ ارشاد بیشتر از آمریکا روی «دلار» تعصب دارد

شهروندان یزدی دستگیری ضارب پدرشهید مدافع حرم را خواستار شدند

شهروندان یزدی دستگیری ضارب پدرشهید مدافع حرم را خواستار شدند

باید هر سال در اردکان نوروزی متفاوت داشته باشیم

باید اردکان را به جهانیان بشناسانیم

رونق تولید نیازمند امنیت سرمایه گذاری/ لزوم اقتدار دولت برای صیانت از سرمایه های مردم

دمنوش های مناسب برای کاهش استرس کنکوری ها

تصاویر/ همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان با حضور استاد قرائتی

احکام هیئت رییسه روابط عمومی های ری ابلاغ شد

30هکتار زمین زراعی در بلاتکلیفی قانون!

ظریف در نیویورک

فیسبوک به مقام آمریکایی پُست داد

«مسعود ده نمکی» و این همه تغییر! /عکس

همه مشکلات حقوقی با تعامل حل می شوند

کلیپ/ تصاویری از فعالیت های گروه جهادی نور کریمه تیپ مستقل امام صادق(ع) در مناطق سیل زده

ماجرای قطع ارتباط بانکی ایران و چین چیست؟

سد سازی آری، سد سازی نه

واریز 400 هزار تومان افزایش حقوق تا پایان هفته

پاورپوینت آشنایی با چرخه یا دایره ی رنگ

پاورپوینت قراردادها

حاجی دلیگانی: علت تاخیر در بررسی های کمیسیون عمران درباره سقوط هواپیما در یاسوج مشخص شود

هتلی به شکل پایگاه بیگانه ها! +تصاویر

تکذیب خبر تیراندازی در شهرستان دزفول

پیام تسلیت درگذشت بهمن کشاورز

آماده حمایت از طرح های اشتغال زایی جوانان قشم هستیم

آیا فتوای آیت الله مکارم شیرازی منجر به تعطیلی «برنده باش» می شود؟

پاورپوینت راک بولت، میل مهار، سنگ دوز، پیچ سنگ(Rock bolt)

برنامه دو سال آینده کاخ سفید علیه ایران

کشاورز مدافع حق بود تا موکل

کارگاه های آموزشی از جنس بیمه

پاورپوینت استراتژی (فصل پنجم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)

مصری ها به همه پرسی اصلاحات قانون اساسی رای مثبت دادند

زمان خروج ایران از برجام به روایت حدادعادل

رایج ترین اشتباهات زوج ها بعد از چند سال زندگی مشترک

حداد عادل: اگر ضرر کنیم از برجام خارج می شویم/ نقش آفرینی چین در برابر رفتار غلط آمریکا

ظریف در نیویورک

باغ ها خشک شد به قاچاق روی آوردیم

آمریکا به دلیل ناتوانی در اخذ مجوز از شورای امنیت علیه ایران به دنبال درگیری در منطقه است

مخالفت خریداران نفت ایران با تصمیم جدید ترامپ

پاورپوینت سندرم صدای گربه

درس اجتماعی سیل

پاورپوینت مقدمه ای بر ارتباطات و اصول و فنون مذاکره

تاکیدبر تهیه نقشه های به روز شده منطقه بحران زده

آمار ذوب آهن مقابل الوصل

نزدیک ترین مردم به مقام نبوت

شکست خانگی العین مقابل الدحیل

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح چهارشنبه 4 اردیبهشت 98

ورود عاشقانه، نقد منافقانه

آبیاری قطره ای 1300 هکتار از اراضی پایین دست رودخانه نازلوچای ارومیه

ترتیل صفحه 36 قرآن باصدای استاد منشاوی+صوت و متن آیات

رسمیت مرز سومار در کارگروه ویژه مرزهای وزارت کشور مصوب شد

مراسم آماده سازی کودکان برای راهب شدن+تصاویر

رسمیت مرز سومار در کارگروه ویژه مرزهای وزارت کشور مصوب شد

اعلام نتایج مرحله اول انتخابات تعیین نمایندگان معلمان در شورای عالی

منتظر المهدی سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر شد

پاورپوینت طرحواره درمانی و اصول آن

پاورپوینت ضوابط و معیار های طراحی گالری ها

مطهری: ما 6 امتیاز دیگر را هم می خواهیم

جایگاه استقلال در جدول گروه C لیگ قهرمانان

رسمیت مرز سومار در کارگروه ویژه مرزهای وزارت کشور مصوب شد

شکایت وزارت نیرو از سازه های غیر قانونی بی نتیجه بود

بی رمقی «عرضه حدیث بر قرآن» سبب بیان مطالب سست در برخی منابر است

ریشه واقعی اختلاف های ایران - آمریکا

تلفن همراه نمایندگان مجلس شورای اسلامی چیست؟

اختلاف حقوق کارمندان پیمانکاری و رسمی باید کاسته شود

آیت الله سیدنورالدین اشکوری از شاگردان شهید صدر درگذشت

ظریف برای شرکت در نشست سازمان ملل وارد نیویورک شد

پاورپوینت پدیده های گروهی

پاورپوینت نگهداری بتنی و شاتکریت

رادیو کتاب راه اندازی شد/ نقد آثار سرلوحه قرار بگیرد

مقاله در مورداسیلوسکوپ

مطهری: احساس خوبی بین من و منصوریان است

وضعیت فیزیکی مدارس زنجان مطلوب نیست

شکایت وزارت نیرو از سازه های غیر قانونی بی نتیجه بود

چگونه احساس دیگران نسبت به خود را بهتر کنیم؟

آیت الله اشکوری درگذشت

ناشران خراسان شمالی در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند

اشتغال آفرینی، مجاهدت در جنگ اقتصادی امروز است

ممانعت وزارت نفت از آبگیری مخازن 4 و 5 تالاب هورالعظیم

ممانعت وزارت نفت از آبگیری مخازن 4 و 5 تالاب هورالعظیم