مطالب مرتبط:
حکمرانی شایسته، حلقه مفقوده اقتصاد ایران
گردشگری شبانه، حلقه مفقوده اقتصاد ایران
شاه کلیدی برای دو برابر کردن ظرفیت های اقتصادی شهر/ گردشگری شبانه حلقه مفقوده اقتصاد ایران
کیش حلقه اتصال اقتصاد ایران و جهان می شود / تکلیف روحانی به جزیره /کیش کانون مذاکرات با شرکتهای خارجی شود
محمد صادق کوشکی در نشست نقش اقوام در تحولات ایران مطرح کرد حلقه مفقوده در تعامل با قومیت ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 فروردین 1398 ساعت 06:122019-03-26اقتصادي

حکمرانی شایسته، حلقه مفقوده اقتصاد ایران


وزیر اسبق صمت گام های چهارگانه و عملیاتی را برای حرکت دستگاه های دولتی در مسیر رونق تولید در سال جاری پیشنهاد داد و گفت: خوب است کمیته فراقوایی بهبود فضای کسب و کار تشکیل شود.

- خبرگزاری مهر- گروه اقتصادی: اقتصاد ایران اگرچه این روزها با چالش های بزرگ و کوچکی دست و پنجه نرم می کند، اما نامگذاری سال به عنوان رونق تولید، روزنه ای را در میان این چالش ها باز کرده تا بلکه بار دیگر، تولید و صنعت کشور در مرکز توجه مقامات ارشد اجرایی، سیاستگذاران، تصمیم گیران و تصمیم سازان قرار گیرد و با عقلانیت بیشتری، برای آن تصمیم گیری شود.

سال 97 بود که صدور بخشنامه ها و دستورالعمل های بعضاً متناقض، تولید و صنعت کشور را با دشواری های بسیاری مواجه کرد و صنعت و تجارت کشور را در مضیقه قرار داد.

اما گره کار درست در حکمرانی شایسته است که متأسفانه حلقه مفقوده تصمیم گیری های اقتصادی کشور است.

حال این امیدواری وجود دارد که با نامگذاری سال جدید، منطق به تصمیم گیری های اقتصادی بازگشته و راهکار رونق تولید، از مسیر بهبود فضای کسب و کار بگذرد.

مهدی غضنفری، وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بر این باور است که سال 98 زمان آن است که دولتمردان دست از سخنرانی در مورد رونق تولید بردارند و به حکمرانی بپردازند.

مشروح گفتگوی مهر با وی از نظرتان می گذرد: * خبرنگار مهر: با توجه با نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید ، مخاطبان این نامگذاری چه دستگاه هایی هستند و چه پیش شرط هایی برای تحقق اهداف آن وجود دارد؟ - مهدی غضنفری: از نظر من می توان برای تولید سه حوزه کوچک، متوسط و بزرگ در نظر گرفت.

برای اینکه بهتر بدانیم مخاطبان رونق تولید چه دستگاه های هستند، اجازه دهید ابتدا این سه حوزه را توضیح دهم.

تولید در معنای کوچک کلمه شامل یک بنگاه تولیدی است که در زیر سقف یک یا چند سوله یک یا تعدادی محصول شامل کالا و یا خدمات تولید می کند.

قاعدتاً برخی از کارهای سال رونق تولید باید متوجه این مفهوم از تولید باشد.

یعنی تولید بیشتر، کیفی تر، بهره ورتر، قابل صادرات، با قیمت تمام شده کمتر، متناسب با نیاز مشتری و داشتن یک نقش مهم تر در زنجیره ارزش، و فرایندهای تباهنده کمتر.

تولید در معنای متوسط کلمه شامل تولید در معنای کوچک به علاوه سیستم بانک، بیمه، بورس، گمرک و سیستم های حمل و نقل و امثال آن است، به این معنا که تولیدکنندگان و سیستم های پشتیبان آنها را نیز شامل شود.

قاعدتاً رونق تولید در این معنا فقط متوجه خود تولیدکننده نیست؛ بلکه نهادهای اجتماعی مثل اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و امثال آن و مهم تر از آنها، متوجه دستگاه ها و وزارتخانه ها و نیز بانک ها و بانک مرکزی و نهادهای عمومی است.

در صورت قبول این معنا باید هر یک از این نهادهای متولی بگویند تا چه حد در سال 1398 در انجام خدماتشان، تنوع، تکثر، کاهش هزینه و افزایش کیفیت دارند و چگونه می خواهند فرآیندهای تباهنده را شناسایی کرده و بهبود دهند.

تولید در معنای بزرگ خود نیز شامل تولید در دو حوزه قبلی به علاوه موضوعاتی همچون فضای کسب و کار و همه قوانین و مقررات حاکم بر آن است.

یعنی تولید و توزیع و صنعت و تجارت و سایر خدمات شامل خدمات سلامت، خدمات گردشگری، خدمات مالی، خدمات سرمایه گذاری، خدمات فناوری اطلاعات و امثال آنکه البته به اینها باید حوزه اقتصاد کلان شامل نرخ رشد، نرخ بیکاری یا اشتغال، حجم وزنی و ارزی واردات و صادرات، ارزآوری و ارزبری، حجم سرمایه گذاری و پروژه های عمرانی، خصوصی سازی و غیره را هم اضافه کرد.

قاعدتاً رونق تولید در این سطح، فقط متوجه تولید کنندگان و دولت نیست؛ بلکه مردم، مصرف کنندگان، محیط زیست، سیاست های داخلی و خارجی و کلاً قوای سه گانه کشور را در بر می گیرد.

اگر سهم دو قوه دیگر از سهم قوه مجریه بیشتر نباشد، کمتر نیست.

شاید برخی ندانند چه نقش مهمی مثلاً قوه قضاییه در بهبود فضای کسب و کار می تواند داشته باشد.

موضوعی که بشدت مورد غفلت واقع شده است.

در اینجا هم تعداد بیشماری فرآیند تباهنده وجود دارد که باید تحت نظر قرار بگیرند.

بر این اساس، برداشت من از رونق تولید و نامگذاری مقام معظم رهبری، این نوع سوم تولید یعنی تولید در معنای بزرگ کلمه است.

این دسته بندی را به این دلیل انجام دادم تا از الان بدانیم در سال 1398 چه کسانی مخاطبان اصلی این نامگذاری بوده اند.

همه باید شاخص های سنجش عملکرد دستگاهشان برای رونق تولید را مشخص کرده و سپس بین 5 تا 10 شاخص مهم از میان شاخص های عملکردی مؤثر بر رونق تولید را با نظر خبرگان انتخاب کنند.

احتمالاً چنین کاری یک هفته زمان بخواهد؛ ضمن اینکه وضعیت این شاخص های مهم را در پایان سال 97 مشخص کرده و برای پایان سال 98 هدف گذاری کنند.

سعی کنند این هدف گذاری هم واقع گرایانه باشد و هم آرمان گرایانه.

اگر علاقمند باشند و اطلاعات هم موجود باشد، این کار هم یک هفته وقت می خواهد * حمایت از تولید ملی و رونق آن نیازمند بهبود چه شاخصه های اقتصادی است؟ - اجازه دهید قبل از پاسخ به سوال شما، به یک قاعده معروف اشاره کنم.

این قاعده می گوید: هر چیزی که قابل سنجش نباشد، قابل مدیریت نیست .

بر این اساس یکی از کمبودهای مهم نامگذاری در هر سال این است که مشخص نمی شود چه شاخصی و تا چه مقداری باید رشد کند؛ لذا مسئولان فارغ از نام هر سال، فقط چند کار خاص و نمادین می کنند.

یعنی شعار روی سربرگ ادارات را عوض می کنند، عناوین سمینارها و کنفرانس ها را تغییر می دهند و بنرهای افتتاح پروژه ها را بنام سال، چاپ می کنند.

یعنی همان فعالیت های سال قبل را انجام می دهند و نام سال را روی آن کار می گذارند.

با این مقدمه، به نظر من هر یک از نهادها و دستگاه های که در بالا اسمشان را بردیم و یا نبردیم اگر واقعاً بخواهند بر اساس نام امسال عمل کنند یعنی رونق دهنده تولید باشند باید کاری مشابه الگوریتم چهار قدمی زیر را دنبال کنند: اول اینکه همه شاخص های سنجش عملکرد دستگاهشان برای رونق تولید را مشخص کرده و سپس بین 5 تا 10 شاخص مهم از میان شاخص های عملکردی مؤثر بر رونق تولید را با نظر خبرگان انتخاب کنند.

احتمالاً چنین کاری یک هفته زمان بخواهد.

دوم اینکه وضعیت این شاخص های مهم را در پایان سال 97 مشخص کرده و برای پایان سال 98 هدف گذاری کنند.

سعی کنند این هدف گذاری هم واقع گرایانه باشد و هم آرمان گرایانه.

اگر علاقمند باشند و اطلاعات هم موجود باشد این کار هم یک هفته وقت می خواهد.

سوم اینکه در صورت نیاز مؤلفه های اندازه گیری هر شاخص را تعیین کرده و هر ماهه این مولفه ها را سنجش کرده و سپس مقدار پیشرفت و پسرفت در هر شاخص را به طور ماهانه سنجش کنند.

به همراه این کار، علل پسرفت را جستجو کرده و برایش چاره جویی کنند.

این کار را با صداقت و دانش و البته فارغ از فرافکنی انجام دهند.

چهارم اینکه یک نهاد هماهنگ کننده مثل سازمان برنامه و بودجه، کار هماهنگی میان دستگاهی را به عهده گیرد تا هر جا ریسمانِ رشد یک سازمان در لابلای چرخ و دنده های بروکراسی سازمان دیگری گیر کرده بود با حوصله و متانت آن گره ها را باز کنند.

و خلاصه موضوع رونق تولید را در سطح دولت و نهایتاً در سطح حاکمیت پی بگیرند.

لذا موضوع نظارت و هماهنگی باید از کمترین نهاد اجرایی-تقنینی-قضایی شروع شده و به بالاترین سطح آن برسد.

یعنی مثلاً رییس جدید قوه قضاییه شاخص های مشخصی را معین کند و بگوید در سال جدید هر یک را چند پله بهبود می دهد.

اینجا است که باید به صراحت خطاب به مسئولان گفت که لطفاً در سال جدید همه این عزیزان به جای سخنرانی، حکمرانی کنند.

*ممکن است برای این حوزه هایی بهبود مثالی هم مطرح کنید؟ - حوزه ها و شاخص هایی که مشمول بهبود هستند بسیار زیاد بوده و در سه قوه به فراوانی وجود دارد.

در اینجا برخی از این حوزه ها و شاخص ها را عرض می کنم.

مثل سهولت در فضای کسب و کار، شفافیت در فضای کسب و کار، برابری فرصت ها و رانت زدایی در فضای کسب و کار، رشد سرمایه گذاری، رشد مقدار و ارزش تولید کالا و خدمات، رشد اشتغال و کاهش بیکاری، رشد حجم و ارزش صادرات غیرنفتی با ارزش افزوده بیشتر، کیفی شدن واردات شامل بالا رفتن واردات تجهیزات پیشرفته و مواد خام و کاهش واردات کالاهای مصرفی، دسترسی راحت و بی دغدغه به قاضی و قضاوت، و داوری و دادرسی، امکان پس گرفتن حقوق از دست رفته در کمترین زمان ممکن، به دام افتادن فوری کسانی که به حقوق دیگران تجاوز می کنند، داوری عادلانه و متناسب، دسترسی به منابع ملی همچون منابع بانکی به صورت قانونمند، عادلانه و آگاهانه، دور کردن بازارهای موجود از انواع تقلبات مثلاً بازار بورس سهام از تبدیل شدن به محلی برای قمار بازی، کاهش فاصله طبقاتی و ضریب جینی و بسیاری موارد دیگر و در نهایت، رشد اقتصادی، حفظ ارزش پول ملی و رفاه اقتصادی برای همه آحاد مردم؛ ضمن اینکه در حوزه تقنینی باید برای توجه به تولید داخلی قوانین جدیدی را تصویب کرد یا کاهش مقررات زائد را در دستور کار قرار داد؟ یک کار مهم که شاید قبل از اصلاح قوانین لازم است انجام شود، تعیین نقش نماینده مجلس و نیز کل مجلس در اجراست.

اینکه بعضاً یک نماینده مجلس برای اثرگذاری بر عزل و نصب مقامات دستگاهی و محلی از این وزارتخانه به آن وزارتخانه در تردد و تلاش خستگی ناپذیر است آیا درست است یا غلط؟ اینکه نماینده دیگری با لابی و ارتباطات گسترده و وصف ناپذیر در دستگاه ها به دنبال اثرگذاری بر تصمیمات سرمایه گذاری و انتقال پروژه ها به این شهر و آن شهر است آیا درست است یا غلط؟ برای پاسخ به این سوالات کمی رُک و بی ملاحظه باشیم تا بعد از چهل سال بدانیم چه کاری درست است و چه کاری غلط.

ساده ترین و بی دردسرترین پاسخ به اینگونه سوالات این است که قانون اساسی تکلیف همه را مشخص کرده است.

خب این جواب برای فیصله دادن فوری به مشکل خوب است اما واقعیت را عوض نمی کند.

باید مجلس عملاً در این راستا و تعیین تکلیف دست به کار شود.

در مورد اصلاح قوانین سخن گفته و ناگفته بسیار است.

قوانین کشور ما بعضاً ناسازگار و مازاد هستند؛ لذا باید منقح شوند.

البته فعلاً رونق تولید مد نظر است.

شاید یکی از کارهای بسیار لازم این باشد که یک کمیته بهبود فضای کسب و کار متشکل از نمایندگان سطح بالای سه قوه دور هم جمع شوند و بررسی کنند که چرا رتبه ما در میان حدود 200 کشور نزدیک 140 است.

باز یک جواب بی دردسر و بی خطر این است که بگوییم آن سنجش سیاسی است و می خواهند سیاه نمایی کنند.

ولی یک جواب دقیق تر آن است که فارغ از خوب یا بد دیگران، این کمیته تصمیم بگیرد مثلاً در سال 1398 رتبه فضای کسب و کار کشور مثلاً 20 پله بهتر شود و سپس برای رسیدن به این بهتر شدن همان "الگوریتم چهار قدمی" که در سوال قبل عرض کردم را دنبال کند یعنی نوعی "تقسیم کار ملی" اما با هدایت و نظارت کافی.

این کار بس مهم بوده و از پس یک دستگاه برنمی آید.

البته یک کار ساده تر وجود دارد که احتمال می دهم به جای این نسخه اصلی پر از همت و تلاش، همان کار ساده و همانند سال های قبل تجویز شود، یعنی برگزاری چند همایش پر سر و صدا که هم نشان می دهد دارند کاری می کنند و هم لازم نیست کاری بکنند!! یعنی به جای حکمرانی متأسفانه سخنرانی می کنند.

شاید یکی از کارهای بسیار لازم این باشد که یک کمیته بهبود فضای کسب و کار متشکل از نمایندگان سطح بالای سه قوه دور هم جمع شوند و بررسی کنند که چرا رتبه ما در میان حدود 200 کشور نزدیک 140 است * فرآیندهای تباهنده در این مسیر کدام موارد هستند؟ - سال 1398 می تواند سال مبارزه با فرآیندهای تباهنده باشد اگر قوای سه گانه و دستگاه های مرتبط با آنان از مجموعه موفقیت ها و شکستها در خلال سال قبل و البته در خلال همه سال های قبل درس حکمرانی بگیرند.

رشد اقتصادی سال 1398 می تواند هم منفی یا صفر باشد و هم مثبت و قابل افتخار شود.

این بستگی به تصمیم مقامات در سه قوه دارد.

به شرط اینکه به جای سخنرانی برای متهم کردن منتقدین، حکمرانی صورت گیرد.

یعنی سخن منتقد شنیده شود و بهترینهای آن برگزیده شود و سپس در اجرا بکار بسته شود.

فرآیند تباهنده فرایندی است که منبعی را مصرف می کند ولی ارزش در خور توجهی ایجاد نمی کند.

برخی از فرایند کاملاً تباهنده است.

یعنی ارزش خروجی آن فرایند ناشی از مصرف یک منبع باارزش، تقریباً صفر و بعضاً منفی است.

همه کارهای اجرایی که منابع سرشار بکار می گیرند و یا نظارت و هدایتی ندارند از این دست هستند و بدترین آنها دستیازی به بیت المال است.

فرآیند نسبتاً تباهنده، فرآیندی است که از یک منبع ارزشمند، یک خروجی کم ارزش تولید می کند.

برخی از پروژه های نیمه تمام و یا بعضاً تمام شده از این دست هستند.

البته در مقابل این فرآیندهای تباهنده ما همواره فرایندهای بالنده را داشته ایم که از هر ورودی دریافتی، یک خروجی ارزشمند تولید می کنند.

بسیاری از موفقیت ها، مرهون هوشمندی در استفاده از منابع و بهینه سازی روش های اجرا و نظارت است؛ تا معنای فرآیندهای بالنده و تباهنده را متوجه نشویم نمی توانیم به رونق تولید برسیم و نتیجتاً به رونق اقتصادی دلخواه هم نخواهیم رسید.

مثال ها از این دست بسیار است.

برخی از حوزه هایی که مشخصاً منابعی را دریافت کرده اند اما خروجی تولید نمی کنند عبارتند پروژه های نیمه تمام، بنگاه داری دولتی، روش های پوسیده و سنتی، فرایندهای قدیمی، تکنولوژی و ماشین آلات مستهلک، تغییر مکرر تصمیمات، ارتشا و اختلاس و عدم شفافیت، سازوکارهای بروکراسی کلافه کننده، اطاله دادرسی و ناامیدی از بازستادن حقوق حقه، انحصار در تولید، در تجارت، در خدمات، و در سیاست، حجیم بودن دستگاه ها و خیل دستگاه های مازاد و نالازم در اداره بهینه کشور، برخی یارانه های بی اثر مثل یارانه سوخت، دستیازی بانک ها و دولت به منابع بانک مرکزی، انتشار اوراق خزانه بدون توجه به بازپرداخت آن.

کلاً همه نوع خلق پول طبق یکی از اصول نظریه تباهیدگی، خودشان تباهنده هستند.

این اصل می گوید خلق از عدم، تباهنده است .

فهرست این فرایندها طولانی است و جای استخراج آنها در یک مصاحبه عیدانه و نوروزی نیست.

* با توجه به شرایط تحریم آیا رسیدن به شعار امسال امکانپذیر است؟ - این سوال مهمی است.

بله باید یادمان باشد که در سال 98 همچنان تحریم ها باقی است و باید بدنبال فراوانی کالا و دسترسی آسان و همگانی مردم به امکانات مورد نیازشان باشیم.

یعنی موضوع معیشت مردم و بویژه اقشار آسیب پذیر نباید فراموش شود.

دولت باید در حین پرداختن به موضوع شعار سال و سایر وظایف جاری خودش، باید به تحریم ها هم بعنوان یک کار اصلی فکر کند و همه اینها را با هم در نظر بگیرد.

شاید یهتر باشد بجای استفاده از واژه دولت، از واژه حاکمیت استفاده کنیم تا دو قوه دیگر را هم در بر بگیرد.

دولت در موضوع تحریم ها بایستی حداقل یک قدم از تحریم کنندگان جلوتر باشد تا آنها را ناامید کند.

لذا با یک مدیریت هوشمندانه و مبتنی بر "اتاق فکر" می توان تحریم کنندگان را ناامید کرد.

بعلاوه یادمان باشد لازم نیست در این مورد، به بزرگی و حجم اقتصاد آمریکا فکر کنیم.

دولت ما با تعدادی "اتاق فکر" در آمریکا مواجه است که به دولت آمریکا می گویند تحریم ها را ادامه بدهند و یا نه.

در واقع بخش بزرگی از تزاحمات و تخصمات کنونی در جهان امروز، تحت تأثیر گزارشات اتاقهای فکر کشورها، شروع شده و یا مدیریت شده و یا خاتمه می یابد.

لذا اگر هوشمندانه عمل کنیم و همواره یک قدم جلو باشیم آنگاه این اتاقهای فکر تجویز کننده اندیشه و تدبیر به دولت آمریکا نتیجه گیری خواهند کرد که آمریکا از تحریم طرفی نخواهد بست و تحریم ها برای همیشه بی اثر خواهد شد.

پس سال 98 می تواند سال شکست تحریم ها هم باشد اگر دولت بخواهد.

* خاطرم هست که چند سال قبل خبرگزاری مهر مطالبی از شما تحت عنوان استقلال ارزی منتشر کرد.

آیا در سال رونق تولید می شود به آن کارها بازگشت؟ - بله بخاطر دارم و از خبرگزاری مهر بابت پیشتازی اش ممنونم.

مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود مجدداً بر توسعه صادرات غیرنفتی و ارزآوری تاکید کردند.

به یاد دارم در چند سال پیش، تحقیق مفصلی انجام دادم در مورد اینکه چگونه می توانیم با استفاده از ارز صادرات غیر نفتی، نیازهای ارزی کشور را تأمین کنیم.

حتی این کار را تحت عنوان استقلال ارزی به یک جزوه تبدیل کردم و به دولت یازدهم دادم و ظاهراً به بانک مرکزی سپرده شد اما بعداً هرگز خبری نشد.

یعنی در سایه برجام، از پرداختن به چنین کارهایی غفلت کردند.

همانطور هم که شما گفتید یک دو بار هم در همان سال ها در مصاحبه با خبرگزاری مهر بر نتایج تحقیقات خود در زمینه استقلال ارزی تاکید کردم؛ اما باز مورد بی توجهی واقع شد.

شاید امسال فرصت دیگری باشد برای استفاده از تجربیات و تحقیقاتی که برجام و یا غفلت، خاک خورشان کرد.


کلید واژه ها: تولید - اقتصاد - تصمیم گیری - تصمیم - فضای کسب و کار - اقتصاد ایران - اقتصادی - کوچک - صنعت - کشور - مقام معظم رهبری - اتاق بازرگانی - اتاق - قیمت تمام شده - ایران - حمل و نقل - وزیر - خبرگزاری - مهدی - هایی - بزرگ - خبرنگار - اجتماعی - سخنرانی - بخشنامه - پیشنهاد - راهکار - گفتگوی - مشتری - رهبری

آخرین اخبار سرویس:
از گوجه فرنگی و پیاز تا مسکن و دلار؛ یادداشت روزنامه کیهان

«پیش فروش» این بار گندم!/ دولت یا دلال؟

مشارکت اجتماعی جوانان با ایجاد سازمانهای مردم نهاد افزایش یافت

رشد پایه پولی و مخاطرات احتمالی

رشد پایه پولی و مخاطرات احتمالی

رونق تولید همراه با رکوردشکنی تولید در فولاد سفید دشت

رشد پایه پولی و مخاطرات احتمالی

کمک مردم فارسان به سیل زدگان از یک میلیارد تومان گذشت

کشف بیش از 113 میلیون دلار در محل اقامت عمر البشیر در سودان

بررسی بنگاه های آسیب دیده ازسیل با«قیدفوریت»درستادرفع موانع تولید

از گوجه فرنگی و پیاز تا مسکن و دلار

خدمت مهم سیل به جامعه ملتهب ایرانی

هنوز دستور جدیدی درباره بنزین ابلاغ نشده است

بار مالی 2000 میلیاردی رشد تعرفه های پزشکی برای بیمه سلامت

ساختار ها و راهبرد ها باید تغییر یابد/ تفکیک یا ادغام وزارتخانه ها طرحی هزینه بر برای دولت

راهکار یک اقتصاددان برای رها شدن زنجیری که لای چرخ تولید گیر کرده

آبی که در خراسان شمالی بر باد رفت

کمک 3 میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

سرنوشت کتبیه 10 میلیون دلاری دزدیده شده مسجد جامع یزد به کجا رسید؟

صفحه اول روزنامه های امروز خراسان جنوبی

باغداران در اردبیل با اقدامات مناسب خسارات سرما را کاهش دهند

سن بلوغ یک سال و نیم کاهش پیدا کرده است

حمایت از تولید مستلزم توسعه نظام حقوقی و تضمین حقوق مصرف کننده است

راهکار یک اقتصاددان برای رها شدن زنجیری که لای چرخ تولید گیر کرده

داکت اسپلیت کانالی اینورتر گری

عرضه پژو پارس و 206 صندوقدار در دومین روزفروش فوری تنظیم بازار سال98

چرا امسال سازمان جنگل ها با نیروهای حفاظتی جنگل قرارداد نبست؟

کویت:بسته های غذایی برای سیلزدگان از بازار ایران تهیه می شود

کاهش شدید ارزش پول سوئد

چرا نفت 100 دلاری دوباره سر زبان ها افتاد؟

گوجه سبز 400 هزار تومانی منطقی نیست

باکنلون بانک چین: به همکاری با ایران ادامه می دهیم

باکنلون بانک چین: به همکاری با ایران ادامه می دهیم

هشدار سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برای کاهش خطر سرمازدگی

فیلم/ جان دوباره دریاچه ارومیه

آیا ملخ واقعا ارزش غذایی و دارویی دارد؟

آیا کارفرما می تواند حقوق کارکنان را کم کند؟

تعاونی ها چه میزان در زمینه اشتغال فعالیت داشته اند؟ + آمار

خرید پایان نامه فقط با یک پیامک! + عکس

13 نشانه کم آب شدن بدن+عکس

واردات پازل به 32 تن رسید/چین بزرگترین صادرکننده به ایران

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

سرنوشت سنگ های مرمر پرتقالی رنگ خراسان شمالی چه می شود؟

افزایش روغن دانه های گیاهان با روش اصلاح ژنتیکی

نرخ تورم 30 درصدی شد

سرنوشت کتبیه 10 میلیون دلاری دزدیده شده مسجد جامع یزد به کجا رسید؟

سرنوشت سنگ های مرمر پرتقالی رنگ خراسان شمالی چه می شود؟

پاورپوینت آشنایی اجمالی با پلی استایرن

پاورپوینت بورس کالا

پاورپوینت تاثیر فناوری اطلاعات بر جامعه اقتصاد، تجارت، آموزش، کار

پاورپوینت کاربرد های فناوری هسته ای

پاورپوینت مونتاژمکانیکی

پاورپوینت تأثیر و کاربرد گیاهان در معماری

پاورپوینت برنامه الگویی HACCP برای تولید بستنی

اتاق اصناف کرمانشاه در قامت اجرای طرح بزرگ ملی رونق تولید / استفاده سرمایه گذاران از مدد رسانه ها برای حمایت از تولیدکنندگان

ایرادهای میدان مرکزی بارفروشان الغدیر اهواز تا فردا رفع می شود

ایرادهای میدان مرکزی بارفروشان الغدیر اهواز تا فردا رفع می شود

جاده شادگان - دارخوئن بر اثر سیلاب بسته شد

پاورپوینت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان

پاورپوینت خانواده گل شب بو

ابیاری بارانی

پاورپوینت بررسی مکتب شیکاگو

سر ریزشدن سد شهید رجایی ساری پس از 6 سال

چه کسب و کارهایی در دنیا پردرآمد و زودبازده هستند؟

پاورپوینت کارگزار (ویژه ارائه کلاسی درسهای مدیریت سرمایه گذاری و تصمیم گیری در مسائل مالی)

پاورپوینت مدیریت تلفیقی آفت

پاورپوینت وجوه تمایز و بایسته های الگوی شهرسازی ایرانی اسلامی و غربی

پیش بینی ها خبر از تداوم بارش ها تا اواخر پاییز می دهد

فارس من| ساعت رفت و برگشت قطار تهران ـ همدان اصلاح شد

پاورپوینت روند توسعه مدل مدیریت استراتژیک مبنا

پاورپوینت بررسی نحوه توزیع امواج در داخل حوضچه بندر پارس جنوبی با استفاده از مدل فیزیکی

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز دوشنبه 98/2/2 + تغییرات

پیش بینی برداشت 60 هزار تن گندم از حمیدیه

پاورپوینت پسته

پاورپوینت بررسی جـو

پاورپوینت نقش مبلمان شهری در هویت و سیمای شهری

کورش امینی گروه جهادی منطقه ویژه پارس و کانون بسیج مهندسین عسلویه در مناطق سیل زده

فقط گوشت یخ زده گوساله توزیع می کنیم

پاورپوینت ایجاد و توسعه سیستم های اطلاعاتی

پاورپوینت بورس انرژی

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

پاورپوینت نماتد چغندرقند

کورش امینی گروه جهادی منطقه ویژه پارس جنوبی و کانون بسیج مهندسین شهرستان عسلویه در مناطق سیل زده

اصلاح ساختار نظام بانکی، اولویت نخست رونق تولید

رونق تولید همراه با رکوردشکنی تولید درفولاد سفید دشت

پاورپوینت تخریب ساختمان ها به وسیله ی انفجار

دستور رییس جمهور برای کاهش رسوب 85 هزار کانتینر کالا در گمرکات

پاورپوینت آشنایی با تاسیسات و تجهیزات مکانیکی بیمارستان

پاورپوینت بازار فرابورس در ایران

پاورپوینت موج شکن _ تجربیات اجرایی احداث موجشکن سنگی در آب عمیق

جزییات تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به سیل زدگان

نرخ تورم فروردین اعلام شد

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

پاورپوینت بیمه محصولات کشاورزی

پاورپوینت آیین نامه حفاظت ساختمان

پاورپوینت بازار بورس نیویورک

منتظر امام زمان(عج) با پول حرام تجارت نمی کند

جدیدترین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

قیمت تیرآهن در بازار

حکمرانی شایسته، حلقه مفقوده اقتصاد ایران

حکمرانی شایسته، حلقه مفقوده اقتصاد ایران