مطالب مرتبط:
نشست هم اندیشی دبیران شورای هماهنگی کانون های فرهنگی در دانشگاه پیام نور برگزار می شود
دومین همایش و کارگروه آموزشی تخصصی در زمینه امور حقوقی برندها با مشارکت دانشگاه پیام نور
خدمات فنی و مهندسی از طریق دانشگاه پیام نور به خارج از کشور صادر می شود
انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل فنی و حرفه ای و دانشگاه پیام نور
در دانشگاه پیام نور مرکز زنجان چه می گذرد؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 اسفند 1397 ساعت 01:062019-03-19دانش

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله می کند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور زنجان در خصوص مسائل فرهنگی و صنفی دانشگاه پیام نور بیانیه ای صادر کردند.

- " جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور زنجان در بیانیه ای خطاب به رییس دانشگاه اعلام کردند: آقای رییس؛ شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان بدون ارائه نظر کارشناسی در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور زنجان در خصوص مسائل فرهنگی و صنفی دانشگاه پیام نور بیانیه ای صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است:دانشگاهی که شورای فرهنگی اش به صرف علایق و سلایق خود به نحوه غیرقابل پذیرش مسائل را اولویت بندی می کند، دانشگاهی که در آن به جای شایسته سالاری، بایسته سالاری رایج است، دانشگاهی که روابط راه گشاتر و کاراتر از ضوابط اند، کدام عقل سلیمی می پذیرد چنین دانشگاهی برای جامعه، پویا و زایا باشد؟ دانشگاهی که عضو شورای نظارت بر انتخابات کانون ها و انجمن ها، خود نامزد انتخابات است؛ دانشگاهی که انتخابات کانون ها و انجمن هایش با یک نامزد برگزار می شود، آن هم نه به صورت آری یا خیر! این همان دانشگاهی است که قرار بود تربیت کننده انسان های فرزانه برای جامعه باشد؟ این همان دانشگاهی است که قرار بود به ما قانون مداری و حق مداری را بیاموزد؟ یقینا خیر!دانشگاهی که برخی مسئولینش گویی با صداقت و احترام به دانشجو بیگانه اند، دانشگاهی که دغدغه برخی مدیرانش، انگار تنها و تنها مسکوت نگاه داشتن مطالبات برحق دانشجو ست، چگونه می تواند محل جوشش و اوج آرمانخواهی و آرمانگرایی باشد؟ علم و تحقیق پیشکش…روی سخنمان با گوشی ست که صدایمان را تاب بیاورد، نه آنچنان که یکی در باشد و دیگری دروازه! و یا قبل از شنیدن حرف دانشجو با لفظ به شما ربطی ندارد! و یا در معاونت فرهنگی را اگر می توانید تخته کنید؛ ما دانشجو ها دنبال گوش مفت نمیگردیم، چون حرف مفت نمی زنیم.

آقای رییس یک مرد می خواهیم که مقابلمان بنشیند و بر مدار منطق، هم کلاممان شود نه بر مدار روابط یا سلایق، که اگر اشتباه می کنیم به صلاح و مشورت، راهنمایمان باشد و اگر راست می گوییم به انصاف و خرد، به دادمان برسد… مردی که اگر حرفی زد، مردانه پای حرفش بایستد؛ نه، چون برخی که هنوز حرف را نزده، مطابق نرخ روز نان! جرح و تعدیلش می کنند…پیش فرض ما چنان بوده و هست که حضرات را همواره خیرخواه و دوست خود می پنداشته ایم؛ که اگر حقا چنین است، بسم الله… جملات معترضه مان را برتافته و حتی اگر درستشان نمی پندارید، ایجاباً درصدد اصلاحمان برآیید و نه سلباً در صدد سرکوب! چونان کلام مؤدبانه ما که نارضایتیمان را در کمال احترام به محضرتان عرضه میداریم؛ حالا صریح و صادقانه میگوییم: معترضیم! معترض به وضع موجود و عدم اطلاع شورای فرهنگی از چهارچوب فعالیتی و وظایف هر تشکل و انجمن وکانون.

از وضع بی قانونی در مکانی که قرار بود مهد قانون و مهد عدالت خواهی باشد.

این همه دم از اعتراض زدیم و قلم فرسودیم و صدا به سر انداختیم که به عرض برسانیم اگر ایرادی نداشته باشد، به رویکرد مجموعه فرهنگی دانشگاه در برگزینش محتوای اجرایی برنامه های جاری و نیز نحوه برخورد با فعالین فرهنگی دانشگاه، جدا معترضیم.

چگونه است که دبیر شورای فرهنگی و ریاست شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان بدون ارائه نظر کارشناسی در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله و به جای اعلام نظر، اعمال نظر می کند و به اقتضای صلاحدید خود و در موقعیت های گوناگون، نحوه برخورد خود را تغییر میدهد و با طعنه به مفهوم وحدت رویه! الگوی نوین مدیریتی ارائه داده و چونان مجموع های موفق، بیلان کاریش را به بوق و کرنا میسپارد؟ حال آن که الحق و الانصاف خروجی قابل دفاعی نداشته و هرآنچه بوده و هست نیز مرهون مهارت ها و خرد جمعی دانشجویان، تشکل ها و کانون های داشنجویی ست و لاغیر.

متأسفانه برخی از مسئولان دانشگاه پیام نور زنجان صحبت های مقام های عالی نظام جمهوری اسلامی ایران را که به مسئولان تأکید می کنند، جز خدمتگزار مردم نیستند، فراموش کرده اند و یک میز و صندلی ناچیز آن چنان غرور و تکبری به آن ها داده است که به راحتی به دانشجو توهین و بی احترامی می کنند.

بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، مگر شما غیر از خادمی دانشجو ها منصب دیگری هم دارید؟ما خطاب به این دسته از مسئولان می گوییم از نفس خود پیاده شوند و به جای تکبر و رییس مآبی، در برخورد با دانشجو خدمتگزاری و منش متواضعانه در پیش بگیرند.

هر بار که مطالب های را پیگیری کردیم، آنچنان قوانین و روال اداری دانشگاه پیام نور زنجان ناکارآمد است که تحقق کوچکترین مطالبات دانشجویان موجب تنش و درگیری می شود و بدتر آنکه هر بار یکی از مسئولین دانشگاه فعالین فرهنگی را تهدید به شکایت، حراست، انضباطی شدن می کند و بدتر از همه این که ریاست دانشگاه نیز از این روند مبرا نیست؛ که چنین رویه های در یک نظام مردمسالار هیچ جایگاهی ندارد.

از این ناروایی که بر دانشجو روا داشته شده، به کجا باید شکایت ببریم؟ دیگر چگونه باید بگوییم خسته شده ایم از برخورد های خشک و مرتجعانه، از اعمال سلیقه های شخصی در حوزه فرهنگ، از این که مدیر امور فرهنگی دانشگاه مان، امروز حرف دیروزش را آشکارا زیر پا بگذارد، خسته شده ایم از این که اعتراضمان را نشنیده بگیرند، حضراتی که انگار کیفیت خروجی فرهنگی دانشگاه، در عمل برایشان بی ارزش است؛ به چه زبانی بگوییم؟ مراجع ذیربط و ذیصلاح به این موضوع رسیدگی کنید! … ای که دستت میرسد کاری بکن…پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!این ها که برشمردیم، نمی بود از اقیانوس بیکران بیتوجهی آقایان فرهنگی! به جایگاه منیع و رفیع دانشجو، مُرّ قانون و حتی اخلاق! …بسم الله…ما مطالبه کردیم، اعتراض کردیم، پیگیری می کنیم، اقدام بر عهده دلسوزان دانشگاه و دانشجو، اگر این معضل حل شد که فب ها المراد، در غیر این صورت دانشجو از پای نمی نشیند…دست از مطالبه برنمیدارد… خلاصه این که زیر بار زور نمیرود.

این که می خوانید یا می شنوید رنجواره دانشجویان پیام نور زنجان است که از این وضع ناراضی اند و با جان به لب رسیده، دهان به اعتراض گشوده اند…امید که دهانشان بسته نشود.

جان کلام این که بیایید دست از این قایم باشک بازی برداریم و یک بار برای همیشه این موضوعات را حل کنیم؛ مرد و مردانه اگر دانشجو سهوا مقصر است حرجی روا نداشته و آگاهش کنیم، اما چنانچه حضرات عمداً سبب این نارضایتی هستند در مقابل اذهان عمومی پاسخگو باشند و اگر در اقناع دانشجویان ناموفق بودند، مسند مسئولیت را به کارآمدتر از خود واسپارند.

دانشگاه محل آزمون و خطا نیست…لااقل برای مدیرانی که غَریوِ اناالحقشان، گوش فلک را کر نموده…همه دانشجویان دست کم این حق را دارند که از امکانات حداقلی برخوردار باشند، فی المثل بدانند اگر مخاطب رفتاری این چنینی اند، برخاسته از رفتار آن چنانی خودشان بوده که دیگر جای گله و شکوایه نماند.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه پیام نور - دانشجو - پیام نور - فرهنگی - شورای فرهنگی - پیام - دانشجویان - زنجان - انتخابات - بیانیه - شورای - برگزار - خبرگزاری - خبرنگار - نامزد - گزارش - روابط - جامعه - مطالبات - حرف مفت - اشتباه - مردانه - قانون - نظارت - سلیمی - تربیت - انسان - صورت - گوشی

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه بین المللی D8 هفته آینده افتتاح می شود

دانشگاه بین المللی D8 هفته آینده افتتاح می شود

اختتامیه جشنواره «علم و زن» دوم اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود

برگزاری اولین المپیاد ورزشی خاص در دانشگاه آزاد

پرداخت بخشی از تخصیص مانده از سال 97 دانشگاه ها

کانادا، به دنبال جذب بیشتر دانشجوی خارجی

برای اعزام دانشجو با بورس دولتی برنامه ای نداریم

جزییات مصاحبه 3 رشته در آزمون دستیاری

سهم 58 درصدی هنر و علوم انسانی از دانشجویان کشور

مراسم احیای نیمه شعبان در دانشگاه صنعتی شریف

تعامل علمی عامل پیشرفت

علوم انسانی، پیوند ساختاریافته با جامعه ندارد

تخصیص مانده سال 97 دانشگاه ها از حساب ذخیره ارزی واریز شد

ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت در کرمان افزایش یافت

دشتهای زیبای شقایق زیرکوه

بررسی درخواست میهمانی دانشجویان از سوی دانشگاه ها تا 20خردادماه

دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در مقطع دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد

اختتامیه جشنواره تیتر11 تا پایان ترم تحصیلی برگزار می شود/ کمبود بودجه داریم

مضامینی که هرگز نمی میرند/ اندیشه قرآنی یک شاعر

سعدی آموزگار درس زندگی است

شناسایی 40آفت در علوم انسانی/پایان نامه هایی که مدفون الی ابد می شوند!

اختتامیه جشنواره تیتر11 تا پایان ترم تحصیلی برگزار می شود/ با کمبود بودجه مواجهیم!

اولویت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مهارت افزایی دانشجویان است

سال تحصیلی بدون تأخیر شروع می شود/ برنامه امتحانی دانشگاه ها تغییر نمی کند

چند خبر خوب دانشگاه آزاد برای فناوران/ از راه اندازی پردیس علم و فناوری تا برنامه ریزی برای رفع نیازهای کشور

یاسمن فرزان کیست؟/ با داور برجسته ایرانی مجلات انجمن فیزیک آمریکا آشنا شوید

5 زن تیزهوشی که علم فضا را دگرگون کردند+ تصاویر

فعالیت های شاخص دانشگاه آزاد اهواز در کمک به سیل زدگان

مردم روستا های سیروان بین کوه و آب گرفتار هستند/ مطالبات مردم را از مسئولان پیگری می کنیم

زابل، محروم و دور از توجه/ نشریه «غیرمحرمانه» دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل منتشر شد

از 100 گروه برتر جشنواره پروژه های دانش آموزی سینا تقدیر شد

بچه ماهی سوف توسط محققان دانشگاه گیلان تکثیر و تولید شد

طرح برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم معرفی شد

دومین رساله دکتری ادبیات فارسی دانشگاه آزاد خرم آباد دفاع شد

اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز برگزار شد

اولین دوره مسابقات دانشجویی بتن برتر در دانشگاه ولایت برگزار می شود

دانشگاه علامه جشنواره ایجاد فرصت های شغلی روشنا را برگزار می کند

طرح برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم معرفی شد

انتشار تصویر یک سحابی زیبا به مناسبت تولد هابل

دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) دانشجو می پذیرد

صنعتی شدن آشپزخانه دانشگاه ها از اقدامات صورت گرفته وزارت علوم برای رفاه دانشجویان است

ثبت نام 2 آزمون EPT و فراگیر مهارت های عربی دانشگاه آزاد آغاز شد

پلیس فتا کرمان استخدام می کند

آغاز جشنواره حرکت دانشگاه تبریز

حمله ملخ ها را سیاسی نکنید!

نشریه «غیرمحرمانه» دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل منتشر شد

افتتاح طرح های آموزشی فسا فردا با حضور وزیر علوم

کارون، هم فرصت و هم تهدید

نبود فرصت شغلی موجب کاهش گرایش به رشته ریاضی در ایران شده است

وزارت علوم: امسال بورس دولتی نداریم

علمایی معاون علوم،مهندسی و کشاورزی آزاد شد

وزیر علوم فردا به استان فارس سفر می کند

دوازدهمین جشنواره حرکت در دانشگاه تبریز گشایش یافت

رویداد بین المللی معماری و تجربه زیست شهری در بوشهرآغاز شد

آغاز ­نام نویسی آزمون EPT اردیبهشت دانشگاه آزاد

فوت دانشجوی دانشگاه تهران در یکی از خوابگاه های تبریز

زمان ثبت نام در آزمون EPT دانشگاه آزاد

قائم مقام وزیر علوم: امسال بورس دولتی نداریم

بازدید هیات دانشگاهی عراق از دانشگاه صنعتی شیراز

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از تجهیز و استقرار شتاب دهنده ها

حمله ملخ ها را سیاسی نکنید!

بچه ماهی سوف در دانشگاه گیلان تولید شد

جشن نیمه شعبان دوم اردیبهشت ماه در دانشگاه آزاد گرگان برگزار می شود

دانشگاه الزهرا و خواجه نصیرالدین طوسی تفاهم نامه امضا کردند

امکان ثبت نام در کنکور فنی و حرفه ای با دیپلم دبیرستان

فوت دانشجوی دانشگاه تهران در یکی از خوابگاه های دانشجویی تبریز

ضرورت استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها در تهیه برنامه های مدیریت بحران سیل

انجام پژوهش ملی توسط دانشگاه آزاد درباره استان های سیل زده

فراخوان پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی منتشر شد

تعدادی از اساتید پیمانی دانشگاه پیام نور از اخراج خود خبر دادند

رهایی از دانشگاه آزاد رفت/علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد شد

فوت دانشجوی دانشگاه تهران در یکی از خوابگاه های دانشجویی تبریز

صندوق نوآوری و شکوفایی از تجهیز و استقرار شتاب دهنده ها حمایت می کند

دل نوشته واعظی درباره بازدید از استارت آپ ها

علت فوت یک دانشجو در خوابگاه

حسینی: روحانی شورای عالی انقلاب فرهنگی را جدّی بگیرد

دوام 10 ساله ما اتفاقی نیست!

وزیر علوم فردا به استان فارس سفر می کند

میلیونرهای بیل به دست

انجام پژوهش ملی دانشگاه آزاد درباره استان های سیل زده

عکسی از بهنوش بختیاری در مناطق سیل زده

انتخاب رشته بیش از 4 هزار نفر در آزمون دکتری

دانشگاه های الزهرا (س) و خواجه نصیرالدین طوسی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور چکیده دیدگاه ها و نقطه نظرات استادان و صاحب نظران دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورمنتشرشد.

موافقت شورا با ایجاد رشته ی حقوق عمومی در مقطع دکتری برای سال تحصیلی 98

دانشگاه های الزهرا (س) و خواجه نصیرالدین طوسی تفاهم نام همکاری امضا کردند

دانشگاه هایی مراسم احیای نیمه شعبان برگزار می کنند

کاهش 20 درصد شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

تخفیف 20درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

فوت دانشجوی دانشگاه تهران در یکی از خوابگاه های دانشجویی تبریز

اطلاعیه وزارت علوم درباره تأیید مدارک تحصیلی دانشجویان

سرپرست دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر منصوب شد

اختصاص 20 درصد تخفیف شهریه به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

وزیر علوم فردا به استان فارس سفر می کند

ناسا موش به فضا فرستاد + اولین ویدیوی ارسالی

عطش تالاب ها فرو نشست/ افزایش تصرف به حریم رودخانه ها

تخفیف 20درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

رهایی عزل شد/ علمایی، سرپرست جدید «معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد»

استخدام کارشناس انفورماتیک در دانشگاه سیاحان

عیادت ورزشکاران از جانبازان

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله می کند

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله می کند