مطالب مرتبط:
شهریه دانشجویان علوم پزشکی سال آینده افزایش پیدا می کند
افزایش ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی تهران
ظرفیت پذیرش علوم پزشکی دانشگاه آزاد سال آینده کاهش نمی یابد
رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد لزوم افزایش اعتبارات بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در بودجه سال آینده
آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت رشته های پزشکی در بهمن ماه و مهرماه سال آینده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اسفند 1397 ساعت 15:062019-03-19دانش

افزایش قابل توجه ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی در سال جاری/ سال آینده از نظر مالی سال سختی است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از مفدا نشست عیدانه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور محمد رضا فراهانی؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران و کارکنان این معاونت برگزار شد.

- " معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: در سال 97 افزایش قابل توجهی در اسکان و ظرفیت خوابگاه های دانشجویی داشتیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از مفدا نشست عیدانه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور محمد رضا فراهانی؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران و کارکنان این معاونت برگزار شد.

در ابتدای این نشست بهرام علی قنبری؛ قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن عرض خیر مقدم به حضار، سال نو را به پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت پیشاپیش تبریک گفت و بیان داشت: هدف از برگزاری این جلسه در روز های انتهایی سال تقدیر و تشکر از زحمات کارمندان در سالی که گذشت و دید و بازدید و انجام صله رحم است.

وی در توصیه ای از حضار خواست در صورت داشتن فرصت در ایام تعطیلات نوروز کتاب شفای کودک درون را مطالعه کنند و همیشه کودک درون خود را فعال نگاه دارند، زیرا در هر سن و سالی به این مهم نیاز دارند.

در ادامه فراهانی با تاکید بر بیان دیدگاه ها و ارائه نظر و پیشنهاد از سوی کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: نقطه نظرات و مطالبی که از سوی همکاران در این گونه جلسات بیان می شود عیدی است برای من و می توان از این مطالب استفاده کرد.

وی ادامه داد: پنجمین سالی است که در روز های پایانی سال چنین گردهمایی مختصر و کوتاه را برگزار می کنیم.

در سال های قبل نیز به همین شکل در چنین جلساتی ضمن تبریک سال جدید، تشکر می کنیم از زحماتی که دوستان در طول سال متحمل شدند، اما در سال جاری نوع تشکر من کمی از سال های گذشته متفاوت است.

حدود یک هفته قبل در اجلاس روسای دانشگاه ها گزارشی از فعالیت های فرهنگی و دانشجویی این معاونت و دانشگاه های علوم پزشگی تهیه و ارائه شد که نشان داد آنقدر غرق فعالیت هستیم که گاهی متوجه حجم بسیار انبوه کار هایی که انجام شده است نمی شویم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که گزارش ارائه شده نشان داد در همه حوزه ها رشدی قابل توجه و بسیار شتابان داشته ایم، یادآور شد: اعداد و ارقام خیره کننده ای که به همت تلاش و کوشش شما به دست آمده بود باعث شد بسیاری از دوستان از این زحمات تشکر کرده و این در حالی که بود در کنار این کمیت، کیفیت کار نیز که ما از نزدیک شاهد آن بوده ایم نیز حفظ شود که تمامی این موارد نشان می دهد در طول پنج سال گذشته شما یعنی تک تک همکاران من تحولی جدی در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کرده اید.

فراهانی ابراز داشت: زمانی که من گزارش را ارائه می دادم یکی از مسؤولان ارشد وزارت بهداشت در خصوص منابع مالی این حجم گسترده از فعالیت ها سؤال کرد که من در پاسخ گفتم: صنعتی سازی هیچ بودجه مصوبی در دانشگاه ها نداشته است و این موارد جای تعجب داشت.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر این که در این مدت موفق شده ایم تعداد تخت های خوابگاهی را رشد قابل توجهی بدهیم، اظهار داشت: نکته قابل توجه این که میزان رشد تعداد تخت های خوابگاهی به میزان رشد تخت های درمانی و بیمارستانی بسیار نزدیک بود و این بسیار برجسته بود که در این چند سال چنین رشد خیره کننده ای را در تعداد تخت های خوابگاهی داشته ایم.

وی افزود: زمانی که اعلام می شود در حوزه قرآنی مخاطبین ما از 12 هزار نفر به 62 هزار نفر افزایش یافته است، در جشنواره سیمرغ آثار ما از هفت هزار به حدود 40 هزار اثر رسیده است و در جشنواره تیتر 10 تعداد دانشجویان ما که پنج درصد کل دانشجویان کشور را شکل می دهد یعنی 200 هزار دانشجوی وزارت بهداشت و یک بیستم جمعیت چهار میلیونی دانشجویان کشور، توانستند در جشنواره تیتر 10 حدود 48 درصد برگزیدگان این جشنواره را شکل داده و حدود 50 درصد آثار از آن دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشد، می توان به عمق فعالیت های صورت گرفته توسط این پرسنل پی برد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: بیان آمار های فوق و کتاب چاپ شده فعالیت های چهار ساله معاونت که حاصل زحمات شما است برای من شادی آور بود که جمعی هم دل و یک دل با کار جهادی به این موفقیت رسیدند.

این کار اداری نبود، زیرا حاصل کار اداری نمی تواند این موفقیت بزرگ باشد.

فراهانی به درک تغییرات صورت گرفته در میان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی و حتی غیر علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: این تحلیلی که من نسبت به این عملکرد داشتم آن جایی شکل دیگری به خود گرفت که من موجی از اظهار نظر های دانشجویی را در خصوص این معاونت دیدیم؛ زمانی که صد ها پیام از دانشجویانی از شهر های مختلف به دست من می رسید که به دلیل این موفقیت ها از ما تشکر می کردند و من این عزیزان را نمی شناختم.

وی تصریح کرد: در نشست مطبوعاتی که اخیرا با نشریات داشتم برخی اظهار نظرات هم عجیب و هم از لحاظی برای من تلخ بود و آن این که فعالیت های موفق وزارت بهداشت از سوی دانشجویان وزارت علوم مورد توجه بود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر این که واقعیت این است که ما تیمی از ستاره ها را داریم اگر چه ممکن است هر کدام نسبت به یکدیگر انتقاداتی داشته باشند، یادآور شد: ما بر اساس ظرفیت ها در حال تلاش هستیم و اکنون افرادی داریم که اگر بدانیم یک روز در اداره حضور ندارند احساس کمبود می کنیم و این در مورد همه شما عمومیت دارد و هر کجا ما از نیروی خود بر اساس توان و استعدادش استفاده کردیم موفق شده ایم.

فراهانی ابراز داشت: تمام این اتفاقاتی که رخ داد را مدیون شما هستم و از کسی که حتی یک چای برای رفع خستگی در اختیار ما قرار می دهد تا آن فردی که در حال انجام کار فکری و یا یدی است در این پازل قرار دارد.

نتیجه آن چه که اکنون در آن قرار داریم حاصل تلاش همه شما است و من زبانی برای تشکر از زحمات شما پیدا نمی کنم.

وی بیان داشت: من مدیری هستم که کار کردن با من به دلیل نکته سنجی، نگاه دقیق، سخت گیری و آرمان خواهی کمی سخت است.

من در نگاهی که به گذشته داشتم به این موضوع پرداختم که در این مدت پنج سال چه کرده ایم؟ آیا می توانیم در آن دنیا پاسخ دهیم و مسئولیت خود را در برابر فرصت هایی که در اختیار ما بود و صندلی هایی که اشغال شدانجام داده ایم؟.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آن چه درخشان است نقش تمامی شما است در کار هایی است که صورت گرفته است و در طلیعه سال جدید این برای من فرصتی بود بهتر از سال های گذشته تا در روز های انتهایی سال از این فعالیت های خلاقانه و دلسوزانه با تعهد بالا تشکر کنم.

این فعالیت ها در بسیاری از کارمندان عاشقانه است و برخی از ابتدای صبح تا پاسی از شب کار می کنند که این نکته نشان از عشق به وظایفی است که مخاطب آن نسل جوان است.

هنگامی که خلق خدا و مخاطبین شما که دانشجویان هستند از شما راضی باشند خداوند هم از شما راضی است و من از این همه تلاش و فعالیت تشکر می کنم.

فراهانی با اشاره به مشکلات مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سال 97، گفت: در سال جاری علی رغم محدودیت های مالی که تحریم ها ایجاد کرده بود حتی یک برنامه معاونت تعطیل نشد و حتی در حوزه ورزش کار های جدید انجام دادیم، در حوزه مشاوره و پژوهش نیز کار های جدیدی صورت گرفت و نه تنها کار های قبلی و در برنامه انجام شد بلکه کار های جدیدی انجام دادیم و این جز لطف خداوند و همت شما چیز دیگری نبود.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی کشور در خصوص تامین منابع مالی سال آینده، خاطر نشان کرد: مشخص نیست با توجه به شرایطی که داریم چه اتفاقاتی در سال آینده می افتد.

باید به این موضوع که بهره وری سیستم اگر به دلیل کمبود منابع مالی در سال آینده کاهش پیدا کند، پرداخته شود و این موضوع باید به عنوان یک چالش مورد توجه قرار گیرد که اگر در سال آینده نتوانیم برنامه های ملی معاونت را به شکل سال جاری انجام بدهیم چه راه کار هایی برای استفاده احسنت از زمانی که در اختیار داریم وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت در خصوص RFP بیان داشت: بر روی RFP هزاران ساعت وقت و زحمت گذاشته شده است و باید این کار انجام شود، زیرا این کار حاصل تلاش بخشی از عمر شما است و بر این اساس باید RFP در سال آینده انشاءالله تبدیل به نرم افزار شود.

در هر صورت باید این کار انجام شود، زیرا RFP یکی از درخشان ترین کار هایی است که شما می توانید انجام دهید.

کاری که تمام دستگاه های شبیه ما مانند وزارت ارشاد و وزارت کشور می توانند از آن بهره ببرند.

انشاالله همه بعد از عید 98 وقت خود را روی RFP می گذاریم تا تمامش کنیم تا از روی کاغذ به روی فضای دیجیتال بنشیند.

اگر ما در طول پنج سال قبل هیچ کاری نکرده بودیم و تنها یک RFP در این مدت تهیه شده بود ما نمره قبولی می گرفتیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت سال آینده را سال سختی دانست و بیان داشت: سال آینده از نظر منابع مالی سال سختی است، اما انشاء الله در سال آینده درخشان تر از سال جاری و گذشته ظاهر شوید و از خانواده های شما برای درک شرایط و نبود شما در کانون خانواده به دلیل حضور در برنامه های چند روزه تشکر می کنم.

در ادامه این جلسه حسام الدین علامه؛ قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت گفت: من 25 سال است کار فرهنگی انجام داده ام و همواره گزینه های خوبی از نظر مالی و مدیریتی برای ارتقا و دور شدن از این فضا داشتم کسانی که در حوزه فرهنگی حضور دارند با عشق و علاقه کار می کنند.

در زمانه فشار های اقتصادی متوجه تفاوت های مالی بین حوزه های فرهنگی و دیگر حوزه ها می شویم در این زمان ها بهتر است به فرودستان خود در مسائل مالی نگاه کنیم و خدا را شاکر باشیم.

وی ادامه داد: دکتر فراهانی یک انسان بسیار ویژه است، پاکدستی که دوست و دشمن به این پاکدستی اعتراف می کنند و من از نزدیک شاهد این مسئله بوده ام.

خیلی از دشمنی هایی که وجود دارد به این دلیل است که دکتر فراهانی زیر بار رانت و سفارش خاص نرفته و حافظ سلامت نفس خود و پاکدست بوده است.

علامه آزاد اندیشی و حریت را ویژگی دوم دکتر فراهانی دانست و بیان داشت: من در اجلاس مطبوعاتی نشریات دانشجویی دیدم تا چه اندازه دکتر شجاعانه در داخل مجموعه نظام به این باور رسیده است که با نقد درست و در فضای آزاد اندیشی رشد حاصل می آید و این از ویژگی دکتر فراهانی است.

دقت، نکته بینی، ایده آل بینی، تفکر و تعمق و دقت دکتر فراهانی از دیگر ویژگی هایی است که دارا است و موجب می شود که تجارب بسیار خوبی را به دیگران و افرادی که با وی کار می کنند انتقال دهد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تقدیر و تشکر شد.


کلید واژه ها: وزارت بهداشت - دانشجویی - معاون - فرهنگی - بهداشت - وزارت - برگزار - دانشگاه - فراهانی - کارکنان - گزارش - خبرگزاری - روسای دانشگاه ها - خوابگاه - تعطیلات نوروز - مدیران - عیدانه - افزایش - دید و بازدید - محمد - هایی - نشان - کودک - کارمندان - علوم - تعطیلات - پیشنهاد - متفاوت - مطالعه - توصیه

آخرین اخبار سرویس:
هشتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل

آیین رونمایی از مستند «بیکار آفرین» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود

سامانه آموزشی آنلاین در دانشگاه پیام نور راه اندازی می شود

جزییات انتخاب رشته دوره دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

چالش محور کردن پژوهش ها باید به عنوان گفتمان غالب در دانشگاه ها در آید

بارِ شناختی مغز، در تعامل با نرم افزار اندازه گیری می شود

انتظار می رود به زنان در مناصب آموزش عالی کشور نیز مسئولیت داده شود

سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی مازندران معرفی شد

جزییات انتخاب رشته دوره دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از فردا

سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی مازندران معرفی شد

انتظار می رود تا به زنان در مناصب آموزش عالی کشور نیز مسئولیت داده شود

آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری 98

آغاز انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از فردا

زمان انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

رشد 2 برابری حضور زنان در جشنواره «علم و زن» نسبت به سال گذشته/ 77 درصد از شرکت کنندگان زیر 40 سال هستند

فردا؛ انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

چگونگی ادامه تحصیل مشمولان سربازی که از دانشگاه انصراف داده اند

قدردانی از برگزیدگان رادیو

جزییات انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

چگونگی ادامه تحصیل مشمولان سربازی که از دانشگاه انصراف داده اند

آغاز انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از فردا

آیین نامه اصلاحی پیشنهادی انضباطی دانشجویان تصویب شد

45 درصد دانشجویان دانشگاه تهران زن هستند/تبعیض جنسیتی نداریم

دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد

زمان ونحوه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

استخدام کارشناس فروش با مزایا در با سابقه فروش مفید در تهران

چگونگی ادامه تحصیل مشمولان سربازی که از دانشگاه انصراف داده اند

زمان ونحوه انتخاب رشته داوطلبان دوره دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد

فراخوان پذیرش دانشجو بدون آزمون در مقطع دکتری دانشگاه شیراز

برگزاری نشست موضوع شناسی فقهی _ پزشکی مسائل زنان در دانشگاه تربیت مدرس

«کنفرانس بین المللی وب پژوهی» 4 اردیبهشت در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود

آثار سعدی تبلور هنری کامل از احساس و عاطفه است/ برگزاری بزرگداشت زادروز سعدی شیرازی

آمار ثبت نام داوطلبان در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها

آمار ثبت نام رشته های بدون کنکور پذیرش مهرماه

سه شنبه آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری 98

تغییر تاریخ برگزاری امتحانات دانشگاه فردوسی مشهد

امتیاز علمی و پژوهشی به برگزیدگان جشنواره زن و علم اهدا می شود

دانشگاه آزاد آماده اسکان به سیل زدگان در منطقه سیستان است/ همه گروه های جهادی برای خدمت رسانی پای کار هستند

تسلیت رییس فرهنگستان علوم در پی درگذشت دکتر محسن جهانگیری

چرا سیلاب های ایران گل آلود است؟

آیین بزرگداشت سعدی شیرازی

تخلف برخی دانشگاه ها در نحوه ارائه درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

ایران میزبان وزرای کشور های D8 است/ افتتاح مرکز پایش داده های هواشناسی کشاورزی در دانشگاه شیراز

پرداخت باقیمانده بودجه 97 به دانشگاه ها/ مشکلات ریشه ای در ساختار بودجه ریزی وجود دارد

افزایش 20 درصدی واحدهای فناور دانشگاه آزاد لرستان

استخدام بازاریاب (رشته عمران) در تهران

جشن دانش آموختگان دانشگاه تربیت مدرس پنج اردیبهشت برگزار می شود

آزمایش عملیاتی سکوی پرواز ماه نورد «بلواوریجین»

افزایش رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

پرونده افزایش شهریه دانشگاه آزاد روی میز کمیسیون اصل 90 مجلس

انتخاب رشته دکتری 98 آغاز شد/ امکان انتخاب 50 کدرشته

پذیرش 14 هزار نفر در دکتری 98/ جدول آماری کنکور منتشر شد

تاریخ برگزاری امتحانات دانشگاه فردوسی مشهد تغییر کرد

افزایش 20 درصدی واحدهای فناور دانشگاه آزاد لرستان

اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد

بیانیه گام دوم نقشه فراروی انقلاب اسلامی است

تاریخ برگزاری امتحانات دانشگاه فردوسی مشهد تغییر کرد

انتخاب رشته بیش از 28 هزار نفر در کنکور دکتری

آیین نامه انضباطی دانشجویان تصویب شد/ توجه به اخلاق حرفه ای در آیین نامه جدید

آثار سعدی بازتاب فرهنگ و سنت ایرانی ـ اسلامی است

آیین نامه انضباطی دانشجویان تصویب شد

ربات ها سوشی درست می کنند

سرپرست دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر منصوب شد

انتخاب رشته متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد در روز های آینده آغاز می شود

سه شنبه آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری 98

آثار سعدی بازتاب فرهنگ و سنت ایرانی و اسلامی است

معرفی آزمون شخصیت شناسی نئو (NEO)

هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ از دانشگاه امیرکبیر بازدید کرد

مهلت انتخاب رشته دکتری 98 فردا پایان می یابد

اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد

28 هزار نفر در آزمون دکتری تاکنون انتخاب رشته کردند/ داوطلبان تا فردا فرصت دارند

انتخاب رشته 28 هزار داوطلب دکتری

اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد/ سیاست ارزی وزارت علوم تغییر نمی کند

بزرگداشت سعدی در شیراز/تصاویر

وزیر علوم:اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد

جنبش کاریکاتوری

موافقت شورای گسترش با ایجاد دو رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

13 محکوم اعتراضات با عفو رهبری آزاد شده اند

سنگ تمام جهادگران برای جنوبی ها/ همراهِ همراهِ همراهیم؛ خوزستان، خوزستان، خوزستان + فیلم و عکس

رشته های پزشکی دانشگاه آزاد افزایش می یابد

هفته سرا های دانشجویی 7 تا 13 اردیبهشت  در دانشگاه یزد برگزار می شود

دانش آموز دلفانی به مسابقات جهانی لکوپ راه یافت

اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد

سنگ تمام جهادگران برای جنوبی ها/ همراهِ همراهِ همراهیم؛ خوزستان، خوزستان، خوزستان و دیگر هیچ + فیلم و عکس

دانشگاه های غیردولتی تا پایان 98 برای تجمیع مهلت دارند

دانش آموز دلفانی به مسابقات جهانی لکوپ راه یافت

موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

وزیر علوم: اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد

آغاز دور دوم ارزیابی اعتبار بخشی مراکز آموزشی و درمانی کشور

1000 اثر دانشجویی به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه ای نباء ارسال شد/ 11 اردیبهشت، اختتامیه مراسم

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری

اجرای طرح سامان دهی آموزش عالی؛ زمینه ساز مهارت افزایی دانشجویان

اولویت تأمین خسارات سیل

بزرگداشت سعدی شیرازی

آیین بزرگداشت سعدی شیرازی

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری

محققان به دل آتش زدند/ کشف راز و رمز آتشی که دنیای مولکول ها را در یک میلیونیوم ثانیه تغییر می دهد

سنگ تمام جهادگران برای جنوبی ها/ همراه همراه همراهیم؛ خوزستان، خوزستان، خوزستان!

مراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام دانشگاه آزاد قم برگزار می شود

افزایش قابل توجه ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی در سال جاری/ سال آینده از نظر مالی سال سختی است

افزایش قابل توجه ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی در سال جاری/ سال آینده از نظر مالی سال سختی است