مطالب مرتبط:
دفتر کار ناطق نوری در لواسان + عکس
محل کار ناطق نوری در لواسان+عکس
مسئول دفتر بازرسی مقام معظم رهبری به موضوع حقوق 19 میلیونی سعیدی کیا ورود کند
پرونده های دفتر بازرسی استانداری قزوین باید دوباره بازنگری شوند
رییس کمیسیون امنیت ملی: انداختن دوباره «FATF» به زمین دفتر مقام معظم رهبری، ظلم به ایشان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 13 اسفند 1397 ساعت 07:212019-03-04سياسي

نقش بازرسی دفتر رهبری در پرونده زمین های کلاک لواسان چه بود؟/ شکایت ناطق نوری از صدرالساداتی


ماجرای تغییر کاربری کشاورزی به مسکونی 1 میلیون متر مربع از زمین های منطقه کلاک لواسان برای شهرک سازی موضوعی است که از سال 82 آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

- " سید مهدی صدرالساداتی که به روحانی اینستاگرامی مشهور است، مطلبی درباره زمین خواری های لواسان و منطقه کلاک نوشته که در آن به نقل از وکیل شهردار وقت لواسان گفته شده دفتر بازرسی رهبری از شهرداری لواسان خواسته به حکم دادگاه که در آن به نفع مالکان حکم صادر شده، اعتراض نکنند.

موضوع زمین خواری در لواسان و مناطق اطراف آن مدتی است که به بحث روز افکار عمومی تبدیل شده است.

این روزها از 1 میلیون متر مربع زمین صحبت می شود که کاربری آن با نفوذ برخی افراد از کشاورزی به مسکونی تبدیل شده است.

در این پروژه نام هایی همچون هلدینگ پتروشیمی باختر متعلق به خانواده نجفی و شهرک باستی هیلز لواسان متعلق به غلامحسین مطهری اصل دیده می شود.

سابقه 15 ساله زمین های لواسان و کلاک هرچند این موضوع اکنون خبری شده، اما حقیقت آن است که ماجرا به حدود 15 سال پیش باز می گردد.

اسفند 82 در توافقی بین شهرداری و مالکان زمینی به اندازه 1 میلیون متر مربع در لواسان موسوم به زمین های کلاک که از ستاد فرمان اجرایی حضرت امام خریداری شده است، وارد محدوده شهر لواسان شده و کاربری آن از کشاورزی به مسکونی تغییر و مجوز تفکیک به قطعات 2000 متری برای آن صادر می شود.

اجرایی شدن تغییر کاربری مدتی وقت می گیرد و در نهایت توافق فروش زمین و تغییر کاربری آن در ازای واگذاری رایگان نصف اراضی به شهرداری به تایید شهرداری وقت لواسان احمد رییسی می رسد.

در سال 85 موافقت شورای شهر و تایید کمیسیون ماده 5 استانداری نیز به این توافق اضافه می شود با اینهمه یک سال بعد در سال 86 شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تغییر کاربری مخالفت می کند که این مخالفت منجر به توقف ساخت و ساز ها در این اراضی می شود و برای بار دیگر پرونده این ساخت و ساز متوقف می شود.

چهره پشت پرده واگذاری زمین های کلاک لواسان کیست؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد24 سال 91 پرونده زمین های کلاک بار دیگر به سرخط اخبار تبدیل می شود.

دستگیری و محکومیت یکی از امضا کنندگان توافق در جریان پرونده موسوم به اختلاس بیمه ایران، پرونده این زمین ها را به اخبار رسانه ها و افکار عمومی کشاند؛ یوسفعلی درون پرور معاون عمرانی کامران دانشجو استاندار وقت تهران فردی است که در این پرونده محکوم شده بود و تصمیمات مهم پرونده زمین های کلاک از طریق او گرفته می شد.

در بخشی از کیفرخواست دادگاه بیمه ایران آمده ورود و الحاق اراضی موضوع توافقنامه به محدوده شهر لواسان به خاطر لحاظ مغایرت های اساسی با طرح جامع آن شهر قانونا مستلزم طرح در شورای شهرسازی و معماری بوده است.

به صورتیکه طرح این موضوع توسط شورا در دی ماه 86 الحاق این اراضی از جمله اراضی کلاک مورد موافقت قرار نگرفته بود.

یوسفعلی درون پرور معاون عمرانی استاندار وقت تهران و یکی از محکومین پرونده بیمه ایران که به جرم ارتشاء واختلاس به 11 سال حبس، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال و جزای نقدی محکوم شده بود، در دادگاه درباره این پرونده در جلسه دادگاه گفته ریاست کمیسیون مربوطه با استاندار (آقای کامران دانشجو) بوده نه من که در اینجا محاکمه می شوم.

بدین ترتیب او چهره نزدیک به محمود احمدی نژاد را تصمیم گیرنده این اتفاق دانسته بود.

در واقع اشاره او به دیگر اعضای کمیسیون ماده 5 بود که مصوبه را امضاء کرده اند.

درون پرور در جلسات دادگاه گفته بود اگر مصوبه خلاف قانون بوده چرا تاکنون اعتراضی نکرده اند و چرا سازمان بازرسی هم درخواست ارسال این مصوبه را نکرده است.

سیر جدید پرونده زمین های کلاک لواسان در دولت روحانی براساس گزارش های موجود تا سال 93 پرونده اراضی کلاک به دلیل مخالفت شورای عالی شهرسازی متوقف شده بود به همین دلیل کسانی که این زمین ها را خریده بودند، برای اجرای توافق علیه شهرداری منطقه اقامه دعوا می کنند.

پرونده در دادگاه لواسان رسیدگی می شود و این حکم صادر می شود: شهرداری لواسان ملزم به اجرای توافق با مالکان است.

بدین ترتیب دادگاه لواسان به ضرر شهرداری حکم می دهد؛ این بدان معنا بود که قرار است با حکم قاضی پرونده، 1 میلیون متر مربع زمین کشاورزی که در نزدیکی سد لتیان قرار دارد، به زمین های مسکونی برای شهرک سازی تبدیل شود!به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد24 صدور حکم به ضرر شهرداری لواسان، باعث می شود پرونده به دفتر رهبری کشانده شود.

این خبر را پیروز حناچی معاون وقت وزارت راه (رییس وقت شورای عالی معماری و شهرسازی) به این صورت اعلام می کند: بر اساس تکلیف مشخص شده از سوی دفتر رهبری و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، گزارشی درباره چرایی و چگونگی بروز این تخلف {منظور زمین های کلاک لواسان} توسط دبیرخانه شورای تهیه و ارسال گردد؛ با رییس قوه قضاییه برای لغو احکام صادره درباره این زمین ها مکاتبه شود و شهرداری لواسان از صدور مجوز ساخت و ساز منع شود و مراجع استانی از هرگونه ساخت و ساز جلوگیری کنند.

رعایت حریم سد لتیان به عنوان منبع آب شرب تهران و حفظ کاربری اراضی کشاورزی از مهمترین دلایل این مصوبه قاطع شورای عالی شهرسازی بود.

بدین ترتیب با تصمیم شورای عالی شهرسازی با تغییر کاربری زمین های کلاک موافقت نمی شود.

بنابراین فشارها برای تغییر کاربری و شروع ساخت و ساز افزایش می یابد.

دو ماه بعد در اسفند 93 رهبری در جمع فعالان محیط زیست اشارهات مستقیمی به این موضوع می کند و مشخص می شود این پرونده به دفتر رهبری ارجاع داده شده و تکلیفی که به شورای عالی شهرسازی محول شده، با دستور رهبری بوده است.

رهبر انقلاب در سخنرانی خود تاکید کرده بود که نباید اجازه داد منبع شرب تهران مورد تعرض قرار بگیرد و منابع زندگی در تهران و مرکز دولت اسلامی مورد تعرض یک عده ای قرار بگیرد؛ با این ها باید برخورد شود؛ اگر داخل دستگاه ها افرادی هستند که کوتاهی می کنند باید با آن ها برخورد کنید.

جلسه مشترک خریداران زمین های کلاک لواسان و شهرداری با مسئول دفتر بازرسی دفتر رهبری آنگونه که احمد رییسی شهردار وقت لواسان گفته دادگاه به نفع مالکان حکم می دهد و شهرداری نسبت به این حکم اعتراض می کند.

رییسی همچنین گفته مالکان در جریان اعتراض شهرداری به رای صادره، برای حل مشکلشان به مراجع نظارتی دیگر رفتند.

پس از آن دفتر رهبری با ما تماس گرفتند و گفتند همراه رییس شورای شهر به آنجا بیایید.

در دفتر حاضر شدیم و مالکان را هم در آنجا دیدیم.

نماینده دفتر تذکراتی را مبنی بر رعایت حقوق مردم به ما دادند و مباحثی درباره توافق مطرح شد.

در جلسه ای که با حضور یکی از اعضای بازرسی دفتر رهبری، مالکان و مسئولان وقت شهرداری برگزار می شود، فردی که در بازرسی دفتر رهبری بوده، از شهرداری می خواهد شکایت خود را پس بگیرد.

آنگونه که شهردار وقت لواسان گفته آن مسئول {مقصود شادنوش نماینده دفتر بازرسی رهبری} صورتجلسه ای را با دستخط خود تنظیم کرد که بند 4 آن شهرداری را مکلف به صدور پروانه و عدم اعتراض به رای صادره می کرد.

وکیل مدافع شهردار وقت لواسان درباره هویت نماینده دفتر بازرسی شفاف سازی کرده و در مصاحبه ای گفته بعد از وصول دادنامه به نفع شاکیان جلسه، جلسه ای در دفتر بازرسی بیت رهبری برگزار و صورت جلسه ای به خط آقای شادنوش نوشته شد که یکی از بند های آن این بود که شهرداری تجدید نظر خواهی نکند.

ماجرای فرد مسئول در دفتر بازرسی رهبری چه بود؟ خبرنگار رویداد24 جهت اطلاع از کم و کیف کار از یک منبع آگاه نزدیک به در دفتر حجت الاسلام ناطق نوری در خصوص بخش هایی از ماجرای ارجاع پرونده به دفتر بازرسی بیت رهبری سوال می پرسد که او موضوع را اینگونه شرح داده است: مالکان، زمین های کلاک لواسان را از ستاد فرمان اجرای حضرت امام خریداری کردند و با مراجعه به شهرداری لواسان معلوم می شود شهرداری معتقد است این اراضی متعلق به منابع طبیعی است و در بهترین حالت باید به پارک تبدیل شود، نه شهرک مسکونی.

به همین دلیل اختلافی بین مالکان و شهرداری پیش می آید و پس از کش و قوس های فراوان و شکایت به دادسرا، مالکان جهت دست یافتن به حق و حقوق مورد ادعایشان به دفتر بازرسی رهبری تظلم خواهی می کنند؛ بدین ترتیب پرونده به دفتر بازرسی رهبری کشیده می شود.

به گفته این منبع آگاه، نصرت الله شادنوش در دفتر بازرسی رهبری مسئول رسیدگی پرونده می شود.

هرچند دادگاه به نفع خریدران حکم داده بود اما با تلاش شادنوش مالکان پذیرفتند از بخش عمده زمین به نفع شهرداری چشم پوشی کنند.

آنها به این توافق رسیدند که 50 درصد به عنوان منابع ملی و طبیعی به شهرداری داده شود و 50 درصد به خریداران برگردانده شود.

در واقع با تلاش نصرت الله شادنوش و با رضایت خود مالکان بخش عمده ای از اراضی به شهرداری لواسان واگذار می شود.

به گفته این منبع آگاه، وقتی دفتر بازرسی رهبری به پرونده رسیدگی می کرد، حکم دادگاه بدوی به نفع خریدران زمین ها صادر شده بود.

بنابراین شادنوش در جلسه ای که با خریداران و مسئولان شهرداری برگزار می شود، این موضوع را طرح می کند که دادگاه به نفع مالکان حکم داده و اگر این حکم اجرا شود، به ضرر شهرداری است، پس بهتر است توافق انجام شود و شهرداری لااقل 50 درصد را نگه دارد.

به گفته این منبع آگاه، پس از توافق مالکان و شهرداری لواسان با وساطت دفتر بازرسی، از دفتر رهبری دستور می آید موضوع متوقف شود و پروند جهت بررسی بیشتر به سازمان بازرسی کل کشور ارجاع شود، لذا توافق حاصله در دفتر بازرسی کان لم یکن تلقی شد و از آن لحظه دفتر بازرسی رهبری دیگر هیچ نقشی در پیگیری این پرونده نداشت.

به گفته او دستور توقف از این قرار بوده که از دفتر رهبری دستور می دهند بازرسی دیگر موضوع را پیگیری نکند و از این بعد سازمان بازرسی کل کشور مسئولیت رسیدگی به پرونده را بر عهده بگیرد.

این منبع آگاه به رویداد24 می گوید: یکی از مقام های عالی وقت بازرسی کل کشور {بنام آقای ح} مسئول رسیدگی به پرونده می شود و پس از بررسی گزارش تنظیمی خودشان را به دفتر رهبری ارجاع می دهند که گویا حق را با مالکان می دانستند.

با این حال دفتر رهبری برای حل موضوع، پرونده را مستقیما به قوه قضاییه ارجاع داده تا ضمن بررسی بیشتر نسبت به آن تصمیم گیری و اقدام شود.

قوه قضاییه نیز پس از رسیدگی حکم به واگذاری بخش عمده زمین ها به مالکان می دهد.

این درحالی است که صدرالساداتی روحانی پر سرو صدای این روزهای شبکه های اجتماعی، روایتی کوتاه و مبهم در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و مدعی است نسبت فامیلی ناطق نوری با یکی از مالکان عاملی بر احداث شهرک های لاکچری در منطقه لواسان شده است.

در پی ادعای صدرالساداتی، این منبع آگاه ضمن تاکید مجدد به رویداد24 گفته است: نه تنها بازرسی دفتر رهبری در تقسیم این زمین ها دخالتی نداشته، بلکه حجت الاسلام ناطق نوری با هیچ یک از مالکین نسبت فامیلی ندارد به همین دلیل ایشان به عنوان رییس وقت بازرسی دفتر رهبری قرار است از سید مهدی صدرالساداتی به اتهام نشر اکاذیب، تهمت و افترا شکایت کند.


کلید واژه ها: زمین - شهردار - شهرداری - کشاورزی - توافق - بیمه ایران - زمین خواری - ساخت و ساز - استاندار - ایران - کامران دانشجو - دادگاه - اختلاس بیمه - اخبار - منطقه - شورای - رهبری - حکم دادگاه - شورای شهر - ناطق نوری - دفتر - ناطق - پتروشیمی - بیمه - دستگیری - شهرسازی - خانواده - دانشجو - معماری - اعتراض

آخرین اخبار سرویس:
دعای کوتاه روز هجدهم ماه مبارک رمضان+صوت

سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است

شرح دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان/ توکل بر ذات اقدس الهی

تخت روانچی نسبت به اصرار ترامپ به استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران واکنش نشان داد

اشتباه وزیر مهاجرت هلند کار دستش داد!

تخت روانچی: ایران بزرگترین قربانی تروریسم است

استخدام تعدادی نیرو جهت بخش امورقرادادها در مشهد

خبرنگاران باید کارگردان باشند نه بازیگر مسئولان/ اطلاع رسانی صادقانه و شفاف از شاخصه های خبرنگار انقلابی

مردم؛ فاتحان واقعی خرمشهر

برکات سحرهای ماه رمضان

معرفی مدیرکل جشنواره ها و همکاری های بین الملل سازمان سینمایی

مذاکره ظریف با مقامات آسیایی برای اثبات حقانیت مان در برجام است

برگزاری صبحگاه مشترک قرآنی نیرو های مسلح سوادکوه شمالی

فتح خرمشهر؛ تجلی خودباوری و حماسه ای پر افتخار در تاریخ ایران

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

16 سال فعالیت رسانه ای در سایه قرآن

اوقات شرعی سوم خرداد در سمنان

ایران: سازمان ملل درقبال جنایت علیه غیرنظامیان سکوت کرده است

ایران:سازمان ملل در قبال جنایت علیه غیرنظامیان سکوت کرده است

گرامیداشت یاد مرحوم «محسن مظاهری» در شانزده سالگی ایکنا

استانی شدن انتخابات مجلس متوقف شد؟

تفسیر «درّ منظوم»؛ اثری که نگارش آن 10 سال به طول انجامید/نگاهی قرآنی به مباحث روز

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان+شرح

چالشی جدید برای دانشجو معلمان/ احکام درست نشده افزایش حقوق 400 هزار تومانی نقل محافل شد

تفسیر «درّ منظوم»؛ اثری که نگارش آن 10 سال به طول انجامید

اعتراف پمپئو به اختلاف نظر با بولتون درباره ایران

واکنش دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل به دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

رونمایی از 8 عنوان کتاب بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

سبک زندگی مناسب ترین راه برای انتقال باورها و ارزش های دینی است

تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته است/ منطقه شرایط بسیار دشواری را می گذراند

زمان رو به پایان است/ اروپا درصورت عدم انجام اقدامات عملی، باید شاهد مسیر جدید ایران باشد

آمریکا می داند در صورت بروز جنگ، چه دردسری برایش در منطقه و جهان ایجاد می شود

ملت با تبعیت از رهبری سدهای تحریم را خواهند شکست

استخدام حسابدار خانم مسلط به برنامه های نرم افزاری در یک شرکت تولیدی

استخدام دستیار ناخن مسلط به سوهان،مانیکور و پدیکور در سالن زیبایی

خداوندا همه اعضای ما را بر رمضان و آثار رمضان تطبیق بده

ارائه 250 عنوان مقاله علمی با موضوع امام سجاد(ع) در نمایشگاه قرآن

مواضع صاحبان تریبون به گونه ای باشد که دشمن از آن سوء استفاده نکند

اندک بودن هنرهای نمایشی در حوزه دفاع مقدس

امروز نیاز به ایستادگی و مقاومت داریم

تقدیر رییس جمهوری از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران

مجمع باید هر چه سریع تر لوایح پالرمو و CFT را تصویب کند

باز هم ترامپ عقب نشینی کرد

مواضع صاحبان تریبون به گونه ای باشد که دشمن از آن سوء استفاده نکند

پیشنهاد محققان برای افزایش تاب آوری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی

عضو کنگره آمریکا: آمازون از چهره کاربران عکس می گیرد

دولت باید افزایش حقوق کارمندان را عملی کند

انتقادات صریح شهرام شکیبا از صداوسیما/ می دانم ممنوع الکار می شوم

دشمن در برخی خاکریزها پیش روی داشته است

چرا صدا و سیما جلوی بازپخش اهانت مداح موهن را نمی گیرد؟/آیا تلویبیون هم محکوم خواهد شد؟

شبکه پنج سیما از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح عذرخواهی کرد

برنامه ویژه اتوبوسرانی تهران در شب های قدر

استعفاء عضو شورای شهر شیراز برای شرکت در انتخابات مجلس

مقصران سیل شیراز مجازات شوند

رونمایی از سامانه مدیریت امور تبلیغی و ترویجی قرآن

خرمشهر چگونه آزاد شد؟

پوشش زنده/ترامپ: قصد اعزام نیرو برای مقابله با ایران را ندارم

روایت نبرد خرمشهر؛ از سقوط تا آزادی

دختر زیبای چابهاری درکنار «علی ضیا»+عکس

پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

دشمن در برخی خاکریزها پیش روی داشته است

رزمندگان خرمشهر به آرم ما رمیت اذ رمیت مفتخرند

به هم خوردن معادلات دشمنان از آثار سیاسی آزادسازی خرمشهر است

تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

به هم خوردن معادلات دشمنان از آثار سیاسی آزادسازی خرمشهر است

آغاز دوره های مشترک دانشگاه های بهشتی و سوربن از امسال

خرمشهر، شهر خون آزاد شد

آیت الله جنتی: آمریکا وارد جنگ با ایران نمی شود

سفیر ترکیه بعد از زیارت حرم حضرت معصومه (ع) با علمای دینی ملاقات کرد

وزیر کشور از شال امیری کرمان رونمایی کرد

ترتیل جزء هجدهم قرآن مجید با صدای استاد منشاوی

ادامه وعده های بی عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر می شود

رونمایی از 8 اثر جدید نشر آستان قدس رضوی

روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

استیضاح ترامپ در حال حاضر ناپخته است

لزوم شکل گیری پلت فرم های پولی و بانکی در کشور

وحدت و همدلی رزمندگان اسلام موجب پیروزی خرمشهر شد

وحدت و همدلی رزمندگان موجب پیروزی خرمشهر شد

دانلود آهنگ جدید رضا حدایقی بنام کمی فکر کنیم

وحدت و همدلی رزمندگان موجب پیروزی خرمشهر شد

آغاز شانزدهمین اجلاس رسانه ای اوراسیا

دانلود آهنگ جدید طهمورث جاویدان بنام مستانه

صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد

جنگ اقتصادی پیچیده تر از حمله نظامی است

فتح خرمشهر نماد مقاومت ملت در برابر استکبار است

فضیلت و اعمال شب قدر

عکس معنادار سایت رهبری در واکنش به تنش‎ها در خلیج فارس

فتح خرمشهر نماد مقاومت ملت در برابر استکبار است

تصاویر| گوزن زرد ایرانی در دشت ناز

ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می گذراند

فتح خرمشهر نماد مقاومت ملت در برابر استکبار است

تأسیس ایکنا گامی بلند در فناوری اطلاعات دینی بود/ توجه همه جانبه به علم؛ لازمه سبک زندگی قرآنی

استخر آب جان جوان 22 ساله را گرفت

خیلی ها نمی خواستند نیروهای سپاه و ارتش با هم متحد شوند

گام دوم انقلاب نیازمند عقلانیت، معنویت و مدیریت جهادی است

تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

نگاه مثبت هیأت های خارجی در ارزیابی روند امدادرسانی مشهود بود

عملیات اجرایی آسفالت جاده روستایی در کلاله آغاز شد

هدیه ای که یک دانشجو به رهبر انقلاب داد +عکس

نقش بازرسی دفتر رهبری در پرونده زمین های کلاک لواسان چه بود؟/ شکایت ناطق نوری از صدرالساداتی

نقش بازرسی دفتر رهبری در پرونده زمین های کلاک لواسان چه بود؟/ شکایت ناطق نوری از صدرالساداتی