مطالب مرتبط:
مشکل انقلاب مبانی آن نیست، بلکه مدیریت بی عرضه هاست
حدادعادل: مبانی تمدن سازی اسلامی از سوی رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است
«گام دوم انقلاب»؛ منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی
تمدن سازی اسلامی و آمادگی برای ظهور 2 آرمان چله دوم انقلاب
مبانی نظام سازی و تمدن سازی در منظومه فکری رهبر انقلاب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 بهمن 1397 ساعت 21:162019-02-19دانش

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، مدیریت بی عرضه ها است/ شروع عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بررسی جایگاه و عملکرد جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که با عنوان وقت محاسبه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، - " رحیم پورازغدی با بیان اینکه آرمان و ایدئولوژی انقلاب اسلامی درست بوده اظهار داشت: برخی از این مدیران می گویند ما نمی توانیم دشمن بزرگ است، ولی عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی شروع شده است مگر شما در همین دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران ماهواره نساختید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بررسی جایگاه و عملکرد جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که با عنوان وقت محاسبه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: به اذعان رسانه های دشمن در راهپیمایی 22 بهمن امسال جمعیت بیشتری از مردم شرکت کرده بودند و حتی به گفته آن ها جمعیت در راهپیمایی تهران 20 درصد بیشتر شده بود با این وجود سوال این است که مگر مشکلات کشور کمتر شده است؟ وی با بیان اینکه مسیر و ادبیات جهان بعد از انقلاب اسلامی تغییر کرد و جهت گیری ها عوض شد، تصریح کرد: امروز پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در راس اخبار جهان قرار گرفته و این معنایش این است که ایران یک کشور عادی نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز سران کشور ها مجبورند که له یا علیه ایران حرف بزنند، تصریح کرد: ایران کشوری است که از بین کشور های جهان سوم به جمع کشور های باشگاه دسته اول آمده با این وجود باید هزینه های آن را بدهد پس این ترور ها و لگد هایی که می زنند در همین راستا است.

رحیم پورازغدی با اشاره به اظهارات کی سینجر از نظریه پردازان آمریکا گفت: او می گوید ایران به زمان کوروش و داریوش برگشته منتهی با ایدئولوژی اسلامی همچنین امروز آمریکایی ها از ایران به عنوان یکی از چهار قدرت برتر جهان نام می برند و این در حالی است که وقتی دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شد شاه این کشور باید در مورد این دانشگاه با نظر سفارتخانه ها نظر می داد.

وی با بیان اینکه امروز از ایران در کنار کشور های آمریکا، روسیه و چین به عنوان یکی از کشور های قدرتمند نام برده می شود، افزود: امروز هر کسی که می خواهد مورد توجه افکار عمومی جهان قرار بگیرد باید در مورد ایران حرف بزند.

وی به نشست ورشو که موضوع اصلی آن ایران بود اشاره کرد و افزود: چهل سال است که دشمن می گوید قرار است ایران سقوط کند و هر سال نیز این را می گویند، ولی امروز شاهدیم که نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه عراق، افغانستان، یمن و برخی دیگر از کشور های منطقه در اردوگاه انقلاب اسلامی قرار گرفته اند.

البته ما در نظام مدیریت کشور و در حوزه های مختلف اعم از رسانه، بانک، گمرک، آموزش و پژوهش و در عرصه علمی مشکلاتی داریم که این مشکلات باید به دست شما دانشجویان حل شوند، اما نباید دو چیز را فراموش کنیم نخست تجدیدنظر آری و تجدیدنظرطلبی خیر.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه آرمان و ایدئولوژی انقلاب اسلامی درست بوده با این وجود مشکل کشور در گفتن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نیست بلکه مشکل بی عرضه هایی هستند که می گویند مشکل آب کشور را هم آمریکا باید حل کند، اظهار داشت: باید گفت: شما خراب شده اید و شما درست نیستید مشکل در مبانی حاکمیت نیست مشکل در مدیریت هاست.

وی تصریح کرد: من هر چه فکر می کنم دلیل اینکه قیمت گوشت به 100 هزار تومان رسیده است را نمی فهمم معلوم است که این موضوع غیرعادی است در هرحال این مردم هستند که مجلس، دولت و مدیریت شهر و روستا را انتخاب می کنند.

از این رو نمی شود خودمان انتخاب و بعد به دیگران اعتراض کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ملت ایران یک ملت زنده است به گونه ای که امروز در صدر دنیا قرار گرفته و قرار گرفتن در این جایگاه به صورت طبیعی نبوده تصریح کرد: آمریکا 7000 میلیارد دلار و عربستان و امارات نیز رقم بالایی در منطقه هزینه کردند، ولی امروز شرایط منطقه به نفع ایران است و ایدئولوژی ما منطقه را فتح کرده و این نتیجه خون شهدایی همچون حججی بود.

وی با اشاره به اینکه در نشست ورشو سران برخی کشور های عربی و صهیونیست ها برای اولین بار به صورت علنی در کنار هم نشستند و گفتند ما علیه ایران متحدیم، تصریح کرد: امروز در جهان چند قطبی و یا دو قطبی ایران یک قطب آن است با این وجود شما دانشجویان تنها اسم شهید حججی و خرازی و همت را شنیده اید، ولی اسم هزاران حججی دیگر را که پیام این انقلاب را به دنیا صادر کردند، نشنیده اید.

رحیم پورازغدی از انقلاب ایران با عنوان یک انقلاب ابرقدرت مردمی نام برد و افزود: جمهوری اسلامی در ژئوپلتیک جهان تاثیرگذار است.

وی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: شما دانشجویان از این به بعد باید به عنوان بازیگر عمل کنید شما نباید تماشاچی باشید با این وجود مدیرانی را که پیر شده اند و کنار نمی روند باید کنار بزنید.

برخی از این مدیران می گویند ما نمی توانیم دشمن بزرگ است، ولی عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی شروع شده است مگر شما در همین دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران ماهواره نساختید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نیمه دوم نبرد بزرگ برای ساختن ایران بزرگ از 23 بهمن شروع شده است، گفت: امروز اروپا مستعمره و در اختیار آمریکا است به گونه ای که می توان گفت: انگلیس و فرانسه به آمریکا تکیه دارند و کاملا تحت سلطه صهیونیسم هستند.

امروز این کشور ها به همراه عربستان و امارات با یک قدرت برتر در مقابل ایران ایستاده اند در واقع می توان گفت: امروز دو گانه اسلام استکبار شکل گرفته است.

وی افزود: رقابت چین و روسیه با آمریکا اقتصادی است و به خاطر مبانی و ارزش ها نیست با این وجود این کشورها، چون و ایران یک دشمن مشترک دارند آن ها در خیلی از مواقع کنار ما می ایستند.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه در دهه 60 مسابقه زهد و انقلابی گری در بین مسئولان کشور بود، ولی الان مسئولانی پیدا کرده ایم که با افتخار می گویند ثروت هزار میلیاردی دارند و در خانه های 50، 60 میلیاردی زندگی می کنند، تصریح کرد: در اوایل انقلاب مدیران فداکار، جهادی و ساده زیستی بودند که سن و سال شما دانشجویان را داشتند و آن ها نهاد های انقلابی را به وجود آوردند.

مثلا فرمانده سپاه آن زمان مسئول انجمن اسلامی دانشگاه هنر های زیبای دانشگاه تهران بود.

وی با تاکید بر اینکه ما تجدیدنظرطلب نیستیم و از آرمان ها عقب نشینی نمی کنیم، چون هزینه داده ایم، ولی آماده تجدیدنظر در خطا ها و اشتباهات هستیم خطاب به دانشجویان اظهار کرد: هر روز هفته با صدای بلند بگویید ما می توانیم، چون کسانی که بی عرضه اند می گویند ما نمی توانیم.

ایران ظرفیت این را دارد که ظرف یک نیم قرن بتواند در 10 رشته در جهان الگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب بدون انتقاد نابود و فاسد می شود، افزود: در شرایطی که خطر انقلاب زدایی و انقلاب ربایی وجود دارد باید فرصت ها و تهدید ها را بشناسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امید به اف ای تی اف و برجام یک مشت وعده دروغ و کاذب بود، گفت: هر چه عقب نشینی بیشتر بوده تحریم ها و توهین ها نیز افزایش یافته مگر ایران صنعت هسته ای را تعطیل نکرد؟ مگر اروپا قرارداد هسته ای را امضا نکرد؟ مگر قرار نبود آمریکا مشکل آب کشور را حل کند، ولی تنها آبی را که حل کرد تفی بود که به صورت این آقایان و ملت ایران انداخت.

البته باز هم این آقایان می گویند ترامپ بد است یا می گویند ترامپ خوب است اطرافیان او بد هستند.

همچنین می گویند آمریکا بد است، ولی اروپا خوب است.

وی تصریح کرد: همین خانم موگرینی که به ایران آمد و برخی عقده ای های غرب زده با او عکس گرفتند اخیرا گفته است دیگر کسی در برجام نمانده الا خود ایران او گفته باید برجام را نگاه داریم تا ایران را مهار و امتیازات بیشتری از آن ها بگیریم.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه آقایان خودشان ترسیده اند و چندین سال است که مردم ایران را هم می ترسانند، تصریح کرد: امید های کاذب همه را فلج می کند بحث بنده این است که چرا آقایان جلوی قاچاق را نمی گیرند، چرا اقتصاد مقاومتی را درست نمی کنند و چرا به اصلاح نظام بانکی و گمرکی نمی پردازند و اجازه می دهند که 60، 70 درصد قاچاق از طریق گمرک انجام شود.

با این وجود آیا مگر آمریکا مغز خر خورده که مشکلات کشور ما را حل کند؟ البته امروز 60 میلیون آدم در آمریکا گرسنه اند و با کوپن نان زنده اند بنابراین سوال این است که آیا اصلا آمریکا می تواند مشکل ما را حل کند؟ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز مایوس سازی با سیاه نمایی گذشته، تردید افکنی در مسئولیت ها و ترساندن انجام می شود، اظهار کرد: آیه یاس در راس آیه شیطانی قرار دارد در هر حال معتقدم که کلید حل مشکلات در داخل کشور و در همین دانشگاه شریف است.

وی خطاب به دانشجویان گفت: در همین دانشگاه میثاق نامه ای امضا کنید و بگویید این توان را دارید که می توانید چندین پروژه مورد نیاز کشور را انجام دهید.

کشوری که توانسته است موشک بسازد می تواند موتور هواپیما نیز بسازد شما دانشجویان نباید بگذارید کسی یقه این ملت را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر امید باشد، ولی برنامه نباشد این امید نیز امید کاذب و مقدمه پوچ گرایی آینده است، اظهار کرد: نمونه هایی که از دستاورد های انقلاب اسلامی در این چهل سال دیده ایم نمونه فجر صادق و امید صادق است.

رحیم پورازغدی با تاکید بر اینکه باید در نظام اسلامی همه چیز شفاف و در اتاق شیشه ای باشد گفت: قرار بود که حقوق های مسئولان را در یک سایت اعلام کنند، ولی چرا این کار تاکنون محقق نشده است؟وی میزان حقوق دریافتی ماهیانه خود را 5 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: اگر بدهی هایم را پرداخت کنم هر ماه زیر 5 میلیون تومان برایم می ماند البته اینکه برخی ها 19 میلیون تومان می گیرند باید ببینیم که آیا نجومی است یا نه؟ چون الان اساتیدی داریم که با حواشی 20 میلیون تومان و حتی بیشتر در ماه حقوق می گیرند.

وی تصریح کرد: برخی از مسئولان می گویند در بخش خصوصی ماهیانه 100 و 200 میلیون تومان درآمد دارند حرف بنده به نوابغی که می توانند از بخش خصوصی درآمد های بالایی داشته باشند این است که به همان بخش خصوصی برگردند و در مسئولیت های دولتی نمانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در همین دولت و قوای دیگر مدیرانی داریم که خودشان به خودشان نامه نوشته اند و درخواست پول کرده و بعد خودشان هم با این درخواست موافقت کرده اند.

وی در پاسخ به انتقادات یکی از دانشجویان در خصوص حقوق 20 میلیون تومانی رییس بنیاد مستضعفان گفت: بنده نیز حرف شما را قبول دارم این کار از نظر آرمان و مکتب غلط است در هر حال اگر حقوق 20 میلیون تومانی هم از نظر اقتصادی توجیه باشد، اما وقتی بحث مستضعفان پیش می آید از حیث ایدئولوژیک قابل قبول نیست.

رحیم پورازغدی در پاسخ به این سوال که چرا رهبر انقلاب جلوی حقوق های نجومی نهاد های منتسب به خود را نمی گیرند، تصریح کرد: ابتدا باید ببینیم که آیا دریافت این حقوق ها قانونی است یا نه، اما در هر حال کسانی که در نهاد های منسوب به رهبری هستند حتی اگر قانون مانع آن ها نیست خودشان باید به خودشان سخت بگیرند.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبات زیادی داشته که ابلاغ و اجرا نمی شوند مگر اینکه در بالاترین سطح کشوری دعوا راه بیفتد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هر جا ببینند که فساد وجود دارد و امکان مبارزه هم است حتما مبارزه می کنند و بنده این را باور دارم.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه بنده نیز حقوق 19 میلیون تومانی را نجومی می دانم، ولی برخی ها که کار بلدند می گویند اگر قرار باشد که جاسوسی، زیرمیزی و رشوه و حقوق 19 میلیونی نباشد کار فلج می شود، گفت: الان که می خواهند از پزشکان مالیات بگیرند می خواهند اعتصاب کنند اتفاقا به نظر من اگر اعتصاب کنند مرگ و میر پایین تر می آید.

امروز پزشکانی داریم که یک تا دو میلیارد تومان در ماه درآمد دارند در هر حال این مسئله نتیجه ضعف نظارت است.

وی تصریح کرد: من همیشه منتقد قوه قضاییه بوده ام، ولی اخیرا سخنگوی این قوه گفت: ما برای مبارزه با فساد برخی از مسئولان را احضار و بازداشت کرده ایم.

وی افزود: در همین دانشگاه شریف استادی داریم که فقط به فکر این است که دلالی کند و از طرفی استادی هم داریم که حرص و جوش می زند تا پایان نامه ای مشکلی از کشور را حل کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سلبریتی بودن هیچ شرط و شروطی ندارد و سواد نمی خواهد، تصریح کرد: البته برخی ها از هنرمندان کشورمان انسان های درست، باشعور و بااخلاقی هستند، اما سوال این است که چرا این ها را سلبریتی حساب نمی کنند این افراد طرز لباس پوشیدن را بلدند و فرق بین لباس با پالان را می دانند و تشخیص می دهند.

رحیم پورازغدی افزود: مجموع سلبریتی هایی که چرند و پرند می گویند و سواد ندارند 10 تا 20 نفر هستند این افراد یا چهره دارند، یا پول دارند و یا وراج اند البته برخی از مردم نیز این چیز ها را دوست دارند در هر حال وقتی که عوام وجود داشته باشد عوام فریبی هم وجود دارد.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دانشگاه صنعتی شریف - دانشگاه - ایران - انقلاب فرهنگی - انقلاب اسلامی - کشور - اسلامی - امروز - جمهوری اسلامی - بسیج دانشجویی - برگزار - جهان - پیروزی انقلاب اسلامی - فرهنگی - آمریکا - راهپیمایی - خبرگزاری - دانشجویی - شورای - راهپیمایی 22 بهمن - خبرنگار - بزرگ - سالگرد - جمهوری - بعد از انقلاب - عالی - آمریکایی ها - گزارش - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
زندگینامه: ابوالحسن ریاضی (1339-)

زندگینامه: حسن ریاضی (1339-)

زارعی در گفت وگو با فارس مطرح کرد جهاد شرکت های دانش بنیان برای کمک به بهبود اقتصاد

دانشجوی امروز به تحول فکر نمی کند/ مسئله محوری؛ لازمه تدوین برنامه های علمی

قرائن و شواهد ترجمه محدود آیات قرآن در زمان حیات پیامبر(ص)

از فردا آغاز می شود موزه های فرهنگی تاریخی دانشگاه تهران میزبان گردشگران نوروزی

همایش ملی «کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات» در دانشگاه مازندران برگزار می شود

نوبل ریاضی برای اولین بار به یک زن رسید

داستان افت تحصیلی رییس دانشگاه صنعتی قم در دوران دانشجویی/ شرایط را تغییر دادم و دانشجوی نمونه علم وصنعت شدم!

سفر در فضا با سرعت فضایی

سفر در فضا با سرعت فضایی

همایش ملی چالش ها و راهکار های توسعه شهرستان سقز برگزار می شود

شرایط پذیرش دانشجو معلمان از مهم ترین بحث های اخیر شورای عالی است

گردشگران نوروزی از کدام مناطق تاریخی یزد بازدید کنند/ تزریق آرامش و سکوت کویر را در یزد تجربه کنید

پذیرش دانشجو دکتری پردیس بین المللی تهران

موافقت با تشکیل و فعالیت 5 قطب علمی در دانشگاه علامه طباطبایی

سفر در فضا با سرعت فضایی

برای اولین بار یک زن موفق به دریافت جایزه آبل شد

نخستین زن برنده جایزه آبل

یازدهمین شماره دوفصلنامه علمی ترویجی علوم تربیتی از دیدگاه اسلام منتشر شد

قطب های علمی ارائه مناسبی از عملکرد خود ندارند/ تخصیص بودجه پژوهشی متناسب با عملکرد تیم ها خواهد بود

نخستین زن برنده جایزه آبل

موافقت با فعالیت 5 قطب علمی در دانشگاه علامه طباطبایی

260 هسته دانشجویی تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هستند

مروری بر قاب های ماندگار دانشگاهی در سال 97/ و سرانجام، نوبت نسل تازه فرارسید!

پذیرش دانشجو در 57 رشته دوره دکتری پردیس بین المللی دانشگاه تهران

توسعه پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی

خاطراتی از عبدالحسین زرین کوب

بازگشایی آزاد راه زنجان - تبریز

خوابگاه های دانشگاه شهید باهنر کرمان در ایام نوروز تعطیل است/ خوابگاه های متاهلی دانشگاه باز است

زبان ایگوانا الگوی ساخت بازوی رباتیک شد+ فیلم

5 دانشگاه تهرانی میزبان دانشجویان معتکف می شوند

انعقاد 40 تفاهم نامه همکاری در حوزه مغز

رییس دانشگاه آزاد واحد تویسرکان مطرح کرد پذیرش دانشجو در 95 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد تویسرکان

ترامپ: همه گزینه ها برای ونزوئلا روی میز است

جانباز «حمیدرضا حاتمی» به هم رزمان شهیدش پیوست

رشته های ارشد پیام نور کهگیلویه و بویراحمد در سال 98 افزایش می باید

29 اسفند منتشر شود// زبان ایگوانا الگوی ساخت بازوی رباتیک شد+ فیلم

یازدهمین همایش ملی آموزش 12 اردیبهشت ماه برگزار می شود/ آخرین مهلت ثبت نام اول اردیبهشت ماه

اندک شجمع مستان می رسد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از رسالت های کلیدی حوزه انقلابی است/نخبگان حوزه و دانشگاه به تبیین علمی و دقیق بیانیه گام دوم بپردازند

وحدتی شبیری: مشهد باید قطب فرهنگی و ارتباطی جهان اسلام باشد

دانشگاه چمران اهواز در سال 97 تعداد 956 مقاله علمی و پژوهشی به چاپ رساند

سفر به استانی با قدمت 300 هزار ساله/ لذت تماشای کوچ ­رو ها را با سفر به چهارمحال وبختیاری تجربه کنید

شهر، ماشین و خانه خود را هوشمند کنید/ زندگی آنلاین به سبک اینترنت اشیاء

مروری بر قاب های ماندگار دانشگاهی در سال 97/ و سرانجام، نوبت نسل تازه فرا رسید!

برقراری پرواز های مسیر سبزوار - کیش از فروردین 98

آموزش عالی در بهار 97/ آغاز اجرای برنامه هایی برای مهارت افزایی دانشجویان

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان در قاطبه امور فنی و تخصصی مداخله می کند

ثبت نام مسابقه ملی نجات تخم مرغ آغاز شد

90 درصد دانش آموزان رشته ریاضی اردکان در کنکور قبول شدند

رییس اورژانس گیلان در گفت وگو با فارس خبر داد جراحت 21 گیلانی بر اثر آتش بازی های چهارشنبه آخر سال

پاورپوینت عکس هایی از ماشین آلات

تحقیق درباره شغل استاد دانشگاه

پاورپوینت آزمایشگاه مبانی شیمی آلی (رشته زیست شناسی)

مراسم پذیرش متکفین دانشگاه تهران

پذیرش دانشجویان معتکف دانشگاه شریف

اولتیماتوم وزارت علوم به 70 موسسه آموزش عالی

نوروز مهربانی و همدلی/ تشکیل شورای فرهنگی ایام نوروز در مسجد اهل البیت(ع) قم

مراسم اعتکاف دانشجویی در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

روحانی مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد

2 طرح دانشگاه فردوسی منتخب کتاب سال معماری معاصر ایران معرفی شد

دورهمی محبت در دانشگاه علوم پزشکی البرز برپا شد

دانشجویان سنواتی هزینه های گزافی را به دانشگاه ها تحمیل می کنند

جانباز حمیدرضا حاتمی به هم رزمان شهیدش پیوست

روحانی مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد

لزوم حمایت بخش خصوصی از دانشگاه ها

مبادلات ارزی دغدغه دانشگاه ها برای رسیدن به تراز بین المللی

روحانی مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد

هیأت امنای ارزی اعلام کرد کاشت حلزون برای سالانه 1000 کودک کم شنوا

کارآفرینی از اولویت های دانشگاه فردوسی مشهد

کیفی سازی فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه شریف

رویداد هفته نانو یکی از کم هزینه ترین همایش های علمی در دانشگاه بناب بود

آزمایش سپرهای حرارتی فضاپیمای «اسپیس ایکس» آغاز شد

نتیجه بررسی مدارک آزمون پذیرش فلوشیپ 18 فروردین ماه اعلام می شود/ توزیع کارت ورود به جلسه از سوم اردیبهشت

تجارب موفق دانشگاه ها در تحول و نوآوری در سطح ملی گسترش می یابد

شناسایی تحولات علم از اولویت شورای گسترش آموزش عالی است

دانشگاه علامه طباطبایی رتبه اول تغذیه را دارد/ بررسی 2500 پرونده کمیسیون موارد خاص دانشجویان

آخرین مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور اعلام شد

بیش از 240 دانشجوی دانشگاه سمنان به اردوی راهیان نور اعزام شدند

محققان توانستند زمان را به عقب بازگردانند/ تحقق رویای سفر در زمان به زودی

واکنش معاون فرهنگی آزاد به حادثه نیوزیلند

ابلاغ مصوبه «راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی» توسط روحانی

عدالت مهم ترین مسئله ای است که از نگاه «بیانیه گام دوم انقلاب» باید در اولویت امور قرار بگیرد/ جریان دانشجویی باید پرچمدار مبارزه با فساد و بی عدالتی در کشور باشد

چاپ 3 بعدی وسایل خانه برای استفاده راحت تر افراد ناتوان و معلول ممکن شد

افزایش قابل توجه ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی در سال جاری/ سال آینده از نظر مالی سال سختی است

عهد شکنی شهرداری صدرا برای پرداخت معوقات پاکبانان همچنان ادامه دارد/ شهر صدرا، لواسان جنوب کشور شده!

ابلاغ مصوبه «راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی» توسط رییس جمهور

افتتاح پردیس خواهران دانشگاه علوم اسلامی رضوی

تولید سوخت هیدروژن از آب دریا

انفجار مهیب یک شهاب سنگ بر فراز دریای برینگ/ چرا این انفجار توجه کسی را به خود جلب نکرد؟

بیش از 3 هزار نفر تاکنون در رشته های بدون کنکور ثبت نام کردند

اعلام فراخوان شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو/ دانشجویان جهت ثبت نام تا 31 فروردین فرصت دارند

دانشگاه تهران در ساعت زمین خاموش می شود

مستند های برتر سال 97 از نگاه خانه مستند انقلاب اسلامی

کلنگ ساخت مهدکودک و پیش دبستانی دانشگاه شیراز به زمین زده شد

آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری از 17 فروردین 98/ 10 نفر برتر معرفی شدند

با حکم رییس بنیاد ملی نخبگان سرپرست بنیاد نخبگان استان اصفهان مشخص شد

ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید

مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی ابلاغ شد

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، مدیریت بی عرضه ها است/ شروع عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، مدیریت بی عرضه ها است/ شروع عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی