مطالب مرتبط:
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته چند نفر نباید به شورا بیایند/ روحانی انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد
روحانی: تمام تلاش دولت حل مشکلات مردم است/تشکیل جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهور
رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی: با تأسی به فرهنگ انقلاب قادر به عبور سریع تر و کم هزینه تر از مقطع فعلی خواهیم بود
شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهور تشکیل جلسه داد
رییس جمهور سید سعیدرضا عاملی را به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 بهمن 1397 ساعت 19:512019-02-19دانش

روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند/ رییس‎جمهور انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تهران پیرامون بررسی عملکرد 40 ساله شورای عالی انقلاب فرهنگی سخن می گفت، - " عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شنیده ام رییس شورا چند نفر را نام برده و گفته این ها دیگر نباید به شورا بیایند و شاید یکی دو ماه دیگر این جلسات تشکیل نشود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تهران پیرامون بررسی عملکرد 40 ساله شورای عالی انقلاب فرهنگی سخن می گفت، در ابتدا در پاسخ به دانشجویانی که از او مطالبه کردند برای شورای عالی انقلاب فرهنگی چه کرده است، گفت: تاکنون بیش از 15 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ایده و طرح من به ثمر رسیده است.

چه در حوزه رسانه ها، چه دانشگاه و چه حوزه و رژیم آموزشی کشور.

رحیم پورازغدی ادامه داد: در تمام دورانی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت داشتم، سعی کردم مستقل از تمام دولت ها و در کنار همه دولت ها و بر اساس مسوولیت شخصی که دارم، حرفم را بزنم و خوشبختم از اینکه با تمام دولت ها تا کنون چالش داشتم و مثل برخی بله قربان گو نبودم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به دانشجویانی که از او پرسیده بودند، آخرین خبری که از شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد، چیست؟ گفت: آخرین خبری که شنیده ام این است که رییس شورا چند نفر را نام برده و گفته این ها دیگر نباید به شورا بیایند و شاید یکی دو ماه دیگر نیز این جلسات تشکیل نشود؛ اما من خود از صحت و سقم این اخبار مطمئن نیستم.

وی در ادامه پیرامون شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیدگاه ها در آن گفت: در شورا همه شخصیت ها علمی هستند، اما دیدگاه ها یکدست نیست و اختلاف نظر های خیلی زیادی هم وجود دارد، نحوه تصمیم گیری به صورت کاملا دموکراتیک و رای گیری انجام می شود؛ لذا مصوبات گاهی متناقض است؛ چرا که ممکن است امسال نظر اکثریت بر یک چیز باشد و دو سال قبل بر چیز دیگری بوده باشد.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه حضور روسای سه قوه در جلسات الزامی است، گفت: با وجود اینکه روسای هر سه قوه باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشته باشند تا کل حاکمیت در جریان این موضوع باشد، هیچ کدام از آن ها در جلسات شرکت نمی کنند و رییس جمهور هم عملا بسیاری از جلسات را تعطیل می کند که این خلاف قانون است و جزو نقد هایی است که ما به ایشان داریم.

در حال حاضر در ماه اسفند هستیم و نهایتا شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی دو جلسه دیگر را پیش رو داشته باشد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نقدی که در این دوره ریاست جمهوری بر عملکرد شورا وارد است، این است که ما عملا جلسات خیلی کمی را برگزار کرده ایم و کمترین مصوبات را نسبت به سال های قبل داشته ایم.

یکی از مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنیم، این است که مصوبات به دفتر رییس جمهور برای امضا می رود، اما دیگر بیرون نمی آید و ابلاغ و اجرا نمی شود.

نکته جالب اینجاست که در همان موضوعات، مصوباتی که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست و از کشور های غربی آمده است، با سرعت بسیاری دستور اجرایی داده می شود و دولت برای آن بودجه قرار می دهد تا اجرا شود؛ بعد هم مثل داستان سند 2030 می گویند ما پی نوشت به شورای عالی انقلاب فرهنگی کرده بودیم.

وی گفت: این رفتار های دولت برخلاف قانون اساسی و مجلس و پارلمان است و راه قانونی برای گفتن این ها وجود ندارد.

برای اینکه این ها را بگوییم تاکنون به سراغ افکار عمومی نمی رفتیم،؛ اما امروز من به شما دانشجویان در جواب اینکه اوضاع را از من می پرسید می گویم چه خبر است.

رحیم پورازغدی با اشاره به مطرح شدن ناگهانی سند 2030 و دستور اجرایی شدن آن توسط دولت گفت: مساله سند 2030 بدون اینکه به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیاید، محکم تر از مصوبات مجلس با بودجه مخصوص دستور اجرایش داده شد، اما مصوبات شورا ابلاغ نمی شود و در بسیاری از این موارد اجرایی نمی شود.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون نقد هایی که به دولت وارد است، گفت: آقای روحانی اصلا آدم انتقادپذیری نیست و این خیلی عجیب است.

ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به آرییس دولت اصلاحات و هم به آقای احمدی نژاد انتقاد می کردیم و آن ها گوش می دادند، اما آقای روحانی وقتی در جلسه صحبت ها برخلاف میلشان باشد، عصبانی می شود و توهین می کند.

از دیگر انتقادات من به آقای روحانی این است که چرا جلسات شورا را تعطیل می کنید؟ چرا مصوبات شورا را ابلاغ و اجرا نمی کنید؟ و چرا برخی مسائلی که با فرهنگ ما در تناقض کامل است را در کشور اجرایی می کنید؟وی ادامه داد: البته ناگفته نماند که مصوبات بسیار خوبی در شورا تصویب و اجرایی شده است که در 30 سال اخیر آثار و برکاتش را می بینیم، اما آنچه که مورد انتقاد بود در این بازه زمانی مطرح کردم.

شورای عالی انقلاب فرهنگی جای بحث و گفتگو است، ولی جای دستور دادن نیست؛ برای مثال در مورد اینکه ارز به یکباره در بازار ریختن ما هر چه مخالفت کردیم، گفتند دستور صریح رییس جمهور است و هیچ نظر کارشناسانه ای در آن دخیل نشده بود.

سوال اینجاست که آیا ایشان کارشناس مسائل اقتصادی است و حالا که این وضعیت اقتصادی رخ داده است و ما با نصف شدن سرمایه مردم با قدرت خرید مردم روبرو هستیم، هیچ کسی مسئولیت این تصمیم را برعهده نمی گیرد.

رحیم پورازغدی پیرامون هدف تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در ابتدای انقلاب شبهاتی را درباره شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کردند مثل اینکه می خواهند ماهیت علم فیزیک را اسلامی کنند یا دانشگاه ها را می خواهند مثل حوزه کنند و غیره، اما امام همان ابتدا با شبهات برخورد کردند و پاسخ آن را دادند امام می گفت: چرا جوسازی می کنید؟ خیلی ها تلاش کردند که شبه ماهیت ایجاد کنند تا ماهیت آن را زیر سوال ببرند در حالی که شورای عالی انقلاب فرهنگی بحران ماهیت ندارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: دهه پنجم انقلاب آغاز شده و یکسری هنوز دارند همان حرف های دهه 60 را می زنند که ما ضد علم و ضد دانشگاه هستیم و امثالهم.

وی تصریح کرد: انقلاب فرهنگی که در سال 59 موجب تعطیلی دانشگاه ها شد، یک ضرورت سلبی و یک ضرورت ایجادی داشت ضرورت سلبی آن جریاناتی بود که در مرز ها فعالیت می کردند درگیری های زیادی ایجاد کرده و موجب کشته شدن تعداد زیادی از مردم شده بودند که اگر پایگاه آن ها را جستجو کنیم، متوجه می شویم همه این ها در دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه ها برای خود تشکل داشتند؛ برای مثال کمونیست ها و کومله ها هر کدام یک اتاق تشکیلاتی در دانشگاه داشتند که یکبار در دانشگاه تهران دیده شده بود آرپیچی از اتاق یکی از این تشکیلات بیرون آمده است.

در واقع دانشگاه اصلا جای درس نبود و مدام در آن درگیری اتفاق می افتاد.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه از دیگر دلایل سلبی آن تعداد محدود اساتیدی بود که خط فکری انحرافی داشتند، گفت: یکی دیگر از جنبه های سلبی این موضوع استاد های فراماسونری، کمونیستی و آن هایی که فساد اخلاقی داشتند در دانشگاه تدریس می کردند که می بایستی غربالگری شده و از دانشگاه بیرون می رفتند برخی از این فراماسونر ها جاسوس آمریکا بودند که اسناد آن در لانه جاسوسی نیز کشف شد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: خشونت و فاشیسم را جریان مخالف امام وارد دانشگاه کرد و گلوله اول بلکه دوم و تا چهارم را حتی مخالفین زدند گلوله پنجم را بچه های انقلاب دفاع کردند؛ حتی گفتمان امام نیز گفتمان خشونت نبود امام در ابتدای صحبت هایش با شاه اوایل او را علیحضرت شاه می خواند، اما وقتی خشونت شاه را دید گفت: کاری نکن که بگویم مردم گوشت را بگیرند.

رحیم پور ازغدی گفت: برای مثال در همین دانشگاه تهران استاد احمدی تعریف می کرد که با استاد زرین کوب نشسته بودم که از دانشجویان تشکل های چپ داخل اتاق ریخته و اساتید را از اتاق بیرون کردند که در جریان همین اتفاق کتابی که حاصل زحمات چندساله دکتر زرین کوب که برای امیرالمومنین را نوشته بود را از بین بردند.

این عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: وقتی جریان تروریسم و جنگ راه افتاد و خشونت ها رخ داد امام دستور دادند دانشگاه تعطیل شوند تا وضعیت دانشگاه بررسی شود و بهبود یابد.

وی اظهار داشت: امام می گفت برخی توهم زدند که ما می گویم فیزیک غیراسلامی است و باید اسلامی اش کنیم؛ در حالی که این درست نیست بلکه حساب علوم انسانی از این ها سواست و علوم انسانی باید اسلامی شود.

امام می گفت: دانشگاه وابسته که قبله اش واشنگتن و لندن است نمی خواهیم و به درد ما نمی خورد آن ها دانشگاه استعماری برای ما ساختند و دانشگاه ما باید مستقل باشد.

این عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی افزود: از نظر امام خمینی (ره) دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که مشکلات مردم را حل کند این دانشگاه ها تا پیش از انقلاب کدام مشکلات مردم را حل می کرد و امروز نیز باید به این نکته توجه کنیم که دانشگاه ها چقدر مشکلات مردم را حل می کنند.

از نظر امام خمینی دانشگاهی که معلوم نباشد کدام مشکلات جامعه اش را حل می کند دانشگاه معتبری نیست.

رحیم پورازغدی گفت: البته شایان ذکر است که امروز ما جزو 10 کشور اول در تولید علم در دنیا قرار داریم و در تولید علم و تکنولوژی از بسیاری کشور ها جلوتر و پیشتازتر هستیم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: از نظر امام خمینی دانشگاه باید انسان ساز باشد و علم تولید کند وگرنه این همه فارغ التحصیل دانشگاهی کدام مشکلات کشور را می تواند حل کند.

امروز ما در دانشگاه های کشور شاهد این هستیم که ده ها هزار استاد و دانشجو در صف اعتکاف قرار می گیرند این یعنی این که دانشگاه ما دانشگاهی است که به انسان سازی می پردازد و در فعالیت های جهادی چند دهه هزار دانشجو هر سال به ارود های جهادی می روند که چنین چیزی در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

وی تصریح کرد: 90 درصد بودجه کشور امروز صرف حقوق کارمندان دولت می شود و نزدیک به 4 میلیون خانواده که این حقوق را می گیرند، بیشترین بخش بودجه کشور را استفاده می کنند.

نکته این است که چرا کل بودجه کشور برای سرپا نگه داشتن تشکیلات اداری دولت صرف می شود؟ ما به یک انقلاب بزرگ اداری به روش علمی و اسلامی و انقلابی نیاز داریم و وظیفه این امر بر عهده خروجی دانشگاه ها است.

رحیم پورازغدی گفت: دانشگاه های اسلامی یکی از وظایف بزرگشان این است که یکبار دیگر وظایف دانشگاه و حوزه را تعریف کنند و ما امروز که در گام دوم انقلاب هستیم، نیاز به یک بازخوانی تعریف وظایف دانشگاه های کشور داریم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ایراداتی که در حوزه مدیریتی کشور وارد است، گفت: در حوزه مدیریتی باید بگویند ظرفیت هایشان چقدر است و توانشان چقدر است و خودشان اظهار کنند که مشکلاتشان چه چیز هایی است و بگویند قول می دهیم مشکلات را حل کنیم؛ نه اینکه ده ها هزار طلبه در فقر در حوزه درس بخوانند و نتوانند مشکلات را حل کنند پس یک گوشه از کار را تعلیم ما برمی گردد به حل همین مشکلات مثلا دانشجویی که ماهواره به فضا می فرستد نمی تواند یک موتور جت بسازد؟ تا وقتی که چشمانمان به غرب است که یک لیوان آب دستمان بدهد هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم بلکه باید متکی به نیرو های خودمان باشیم که در دانشگاههایمان تعلیم دیده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز به سطحی رسیده ایم که وظایف تازه تری برای شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف می شود و یکی از آن ها این است که کمیت ها را به کیفیت تبدیل کنیم و مساله تربیت انسانی اسلامی در فرهنگ فراموش نشود؛ چرا که تعهد اگر نباشد تخصص به هیچ دردی نمی خورد.

دزدی های کلان را متخصصانی انجام می دهند که تعهدی ندارند و ما امروز می بایستی نیرو های متعهد تربیت کنیم.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - فرهنگی - شورا - شورای - عالی - دانشجویان - دانشگاه - دانشگاه تهران - خبرگزاری - خبرنگار - دولت - روسای سه قوه - امروز - گزارش - تهران - رییس جمهور - تصمیم گیری - عصبانیت - اخبار - تصمیم - تعطیل - رسانه - قانون - صورت - رژیم - علمی - هایی

آخرین اخبار سرویس:
مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی لوگوی دانشگاه هایتک تا 24 فروردین اعلام شد

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف رکود صنعت فضایی کشور را پیگیری می کند

دانشجویان جهادی دانشگاه صدا و سیما راهی استان فارس شدند

ژاپن وجود آب در سطح سیارک ریوگو را تایید کرد

پذیرش و ارتقاء 27واحد فناور دانشگاه سمنان

پذیرش و ارتقاء 27 واحد فناور دانشگاه سمنان

«اردوهای جهادی اقتصادی»؛ اولویت اول دانشجویان بجنوردی/ از نقطه صفر مرزی تا حاشیه شهر

برای اینکه شرایط اقتصادی به تحصیلم آسیب نزند، روزه می گرفتم/ یک کتاب را «هفته ای» با دوستانم جابه جا می کردیم

چگونه از پس شیطنت های کودکان و دانش آموزان برآییم ؟

برای اینکه شرایط اقتصادی به تحصیلم آسیب نزند، روزه می گرفتم/ یک کتاب را به صورت هفته ای با دوستانم جابه جا می کردیم

پردیس فارابی دانشگاه تهران میزبان برگزاری «هجدهمین همایش ملی حسابداری ایران» شد

پس از 6 ساعت قدم زدن در فضا؛ فضانوردان ناسا موفق به جایگزینی باتری ایستگاه فضایی بین المللی شدند

اجرایی کردن تفاهم نامه ها بعد از امضاء، چالشی جدی است/ پیگیری 100 تفاهم نامه طی سال های متمادی در دانشگاه خوارزمی

تصویر شهاب سنگی که قدرت آن از بمب هیروشیما هم بیشتر است!

100 گروه جهادی مشغول خدمات رسانی به سیل زدگان مازندران و گلستان هستند

حدود 100 گروه جهادی مشغول خدمات رسانی به سیل زدگان مازندران و گلستان هستند

بیش از 20 گروه دانشجویی در ایام نوروز در مناطق محروم فارس خدمت رسانی می کنند

محمد فاضلی: گزارش ملی سیل گلستان و مازندران را مطالبه کنیم

ماهی ها و زنبور ها با هم صحبت می کنند!

ایمانی خوشخو در گفت وگو با فارس: وضعیت مدرک دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان تا دو ماه آینده مشخص می شود

«دومین کنفرانس بین المللی توسعه و ترویج علوم انسانی در جامعه» 20 خردادماه برگزار می شود

فعالیت 5 قطب علمی در دانشگاه علامه ابلاغ شد

همه آزمون های سال 97 سازمان سنجش در یک نگاه

190 مقاله ISI در سال 97 در دانشگاه لرستان به چاپ رسیده است

ظریف: حتی تورات هم برای ایران هراسی تحریف شده است

تعطیلات با طعم آزادی/ تهران یا شمال؟ چه فرقی می کند؟

فیلم/ حال و هوای دانشگاه ها قبل از شروع سال نو

آشنایی با چهره ها و گروه های خبرساز سال 97/ از استاد بازنشسته تا فاضل جوان

فهرست دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت برای سال2019

کریمیان در گفت وگو با فارس: سال 98 سال ادامه شکوفایی جامعه دانشگاهی است/ تمام گره های کشور به دست جوانان باز می شود

دانشگاه علوم کشاورزی گرگان میزبان همایش منابع شیلاتی و فناوری های نوین می شود

مراسم معنوی اعتکاف و دعای ام داوود در مسجد دانشگاه های تهران

«عدسی پراشی» محققان دانشگاه ارومیه به جامعه علمی اپتیک معرفی شد

تصویری از مرزبانان آزاد شده ایران در مرز میرجاوه

کنفرانس مهندسی برق ایران اردیبهشت 98 در دانشگاه یزد برگزار می شود

توییت ظریف پس از نشست فوق العاده استانبول

4 مرزبان آزاد شده ایرانی عازم میهن اسلامی شدند

آخرین مهلت شرکت در فراخوان پروژه های مشترک ایران و آلمان اعلام شد

کارگروه عفاف و حجاب در تمام واحد های دانشگاه آزاد تشکیل شده/ هدف ما برخورد با دانشجو نیست!

آخرین روز اعتکاف در دانشگاه تهران

برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد پزشکی و غیرپزشکی

تصویر روز: نخستین رستوران دریایی و زیر دریایی در جزیره کیش

داستان تاسیس موزه دانشگاه زنجان/ به دلیل بالا بودن نمونه های فسیلی مشکل کمبود فضا داریم

فراخوان ساخت ماهواره های سنجش از دور راداری و اپتیکی اعلام شد

چهارمین کنفرانس بین المللی دستاورد های نوین پژوهشی خردادماه در اصفهان برگزار می شود

بولتون: ترامپ درطرح همه گزینه ها در قبال ونزوئلا جدّی است

شصتمین فصلنامه علمی پژوهشی «حکمت سینوی» منتشر شد

کویت، تاجر سوری را آزاد کرد

دردو دل یک دانشجوی عکاس موفق/ عکاسی در بجنورد صرفه اقتصادی ندارد!

آزمون MHLE سال 98 در 6 نوبت برگزار می شود

سفر در فضا با سرعت فضایی

40درصد تفاهم نامه های دانشگاه الزهرا (س) در سال 97 عملیاتی شدند/ رشته های تحصیلی جدید در دست تصویب هستند

تمامی دانش و تجربه مراکز علم و فناوری را در خدمت ارتقا و رونق تولیدات داخلی قرار می دهیم

دانشگاه بین المللی امام (ره) بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرد

دانشگاه بین المللی امام (ره) بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرد

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند

آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 98 اعلام شد

آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 98

عزم دختر تبریزی در ساخت انواع ربات های کاربردی

نخستین رویداد استارت آپ کارآفرینی اجتماعی به میزبانی دانشگاه شهید چمران برگزار می شود

دانشگاه شاهد سومین «کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی» را برگزار می کند/ آغاز ارسال مقالات از یکم اردیبهشت ماه 98

حمایت از هیئت دانشجویی هنوز برای مسئولین دانشگاه جا نیفتاده/ مشکلات مردم باید به واسطه جامعه دانشگاهی حل شود

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند

فضا را از نگاه سرنشینان ایستگاه فضایی ببینید

طهرانچی در پیام نوروزی: توانمندی بالای دانشجویان را برای ورود به بازار کار هدف قرار می دهیم

فرصت ثبت نام در مسابقه «ایده-علم-عمل» آذربایجان شرقی تا 30 فروردین اعلام شد

اخذ شهریه دروس جبرانی؛ اجبار یا استقلال؟

مرور مهم ترین اتفاقات تشکلی سال 97/ از روزه تا تحصن، از تغییر تا سانسور!

پاداش گیری از شهدا در لحظه/ تماس پدرم کارت دعوت شهدا بود!

اخذ شهریه دروس جبرانی؛ اجبار یا استقلال؟

بازگشت جانوران منقرض شده به لطف فناوری های نوین

توسعه پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی

مهمانان نوروزی تا 14 فروردین در خوابگاه های دانشگاه یزد اسکان پیدا می کنند

100دانشجوی خارجی به اردوی جهادی می روند/ اعزام از 8 فروردین

دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین برای سال تحصیلی 99-98 دانشجوی دکتری می پذیرد

ازادی 4 مرزبان ربوده شده از مرز میرجاوه

مغز رباتیک به ربات ها آموزش می دهد

ظریف وارد استانبول شد

گفتاری از استاد حسن رحیم پور ازغدی مسئولیت خطاها برعهده کسانی که بیشترین هزینه را برای انقلاب داده اند، نیست

ایجاد سراهای نوآوری اولویت اصلی دانشگاه آزاد در سال 98 است

پایان نامه ای که برای فردوسی پور دردسرساز شد

آمادگی وزارت علوم برای تحقق شعار رونق تولید داخلی

همه ملزومات یک سفر لذتبخش

همایش «مدرسه و کنفرانس نظریه نمایش جبرها» در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

سردار شریف: مرزبانان آزاد شده امروز یا فردا به کشور باز می گردند

مهمترین رویدادهای علمی و فناوری سال 97 اصفهان

سردار شریف: مرزبانان آزاد شده امروز یا فردا به کشور باز می گردند

ژاپن وجود آب در سطح سیارک ریوگو را تایید کرد

اعلام اسامی مرزبانان آزاد شده

آمادگی وزارت علوم برای تحقق شعار رونق تولید داخلی

خوشحالی مردم برای راه اندازی دانشگاه در شهرستان محروم بشاگرد را فراموش نمی کنم

تأکید بر کیفی سازی فعالیت های دانشگاه آزاد

بازگشت چهار مرزبان ربوده شده؛ امروز یا صبح فردا

آمادگی وزارت علوم برای تحقق شعار رونق تولید داخلی

چگونه از شر بی شعورها آسوده شویم؟

واقعیت حمله به پایان نامه دکتری فردوسی پور چه بود؟

واقعیت حمله به پایان نامه دکتری فردوسی پور چه بود؟

نوآوری، رمز عبور ما از حال بد به حال خوب است

تأکید بر کیفی سازی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی

ابلاغ 4 آیین نامه جدید به دانشگاه ها همزمان با آغاز سال نو

روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند/ رییس‎جمهور انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد

روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند/ رییس‎جمهور انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد