مطالب مرتبط:
گزارش نیویورک تایمز از بحران اقتصادی ایران: حجم «طبقه متوسط» نصف شده / قبلا درصد زیادی از ایرانی ها ماهانه 700 دلار درآمد داشتند / هزینه پرواز به اروپا معادل دو ماه حقوق شده / در کوتاه مدت خرج های لاکچری حذف خواهد شد
ایرانی ها در طول سال یک تومان هزینه ثابت دارو دارند/داروی مصرفی در ایران 1.2 درصد از کل تولید ناخالص ملی کشور است
گزارش نیویورک تایمز از بحران اقتصادی ایران: حجم «طبقه متوسط» نصف شده / قبلا درصد زیادی از ایرانی ها ماهانه 700 دلار درآمد داشتند / هزینه پرواز به اروپا معادل دو ماه حقوق شده / در کوتاه مدت خرج های لاکچری حذف خواهد شد
سخنگوی وزارت بهداشت: 8.4 درصد از کل درآمد ناخالص ملی کشور در حوزه سلامت هزینه می شود
نوبخت: درآمد کشور در هفت ماهه امسال 20 درصد رشد کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 بهمن 1397 ساعت 10:562019-02-19اقتصادي

ایرانی ها 4.5 درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می کنند/ جز 10 کشور پرمصرف هستیم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ایران با بازار چهار میلیارد دلاری یکی از 10 کشور پر مصرف لوازم آرایشی در دنیاست و رشد این بازار ایران با توجه به آنالیز جمعیت زنان بین 15 تا 24 سال تا هشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

- " مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ایران با بازار چهار میلیارد دلاری یکی از 10 کشور پر مصرف لوازم آرایشی در دنیاست و رشد این بازار ایران با توجه به آنالیز جمعیت زنان بین 15 تا 24 سال تا هشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ایران با بازار چهار میلیارد دلاری یکی از 10 کشور پر مصرف لوازم آرایشی در دنیاست و رشد این بازار ایران با توجه به آنالیز جمعیت زنان بین 15 تا 24 سال تا هشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

عبدالعظیم بهفر افزود: بازار مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی ایران در سال های اخیر رشد ثابتی داشته است و این رشد 6 درصدی در حوزه اقتصاد، رقم بالایی به حساب می آید.

وی ادامه داد: با استناد به آمار مقاله ای علمی که در سال 2016 منتشر شده، ایران یکی از کشور های پیشرو در مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی در منطقه خاورمیانه و آفریقا بوده و با حجم بازاری در حدود چهار میلیارد دلار یکی از هفت تا 10 کشور اول دنیا در حوزه مصرف لوازم آرایشی در دنیا اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین اعداد و ارقام بازار بسیار جذابی برای تولیدکننده های داخلی و خارجی لوازم آرایشی داریم و لازم است محصولات آرایشی و بهداشتی از نظر سلامتی کاملا نظارت شوند.

در همین راستا و برای دستیابی به نتیجه مطلوب نمی توانیم بخش نظارت، سلامت و اقتصاد این بازار را جدا کنیم و به دستگاه های جداگانه بسپاریم.

* ایرانی ها 4.

5 درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می کنند مدیر کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در ادامه تصریح کرد: در گزارش دیگری که سال 2016 منتشر شده است مردم انگلیس 1.

7 درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می کنند و این رقم برای ایرانیان، 4.

5 درصد از درآمد سالانه است.

وی خاطرنشان کرد: در برآوردی دیگر گفته شده که می توانیم آمار جمعیتی کشور را 25 میلیون خانوار با سرانه 3.

5 نفر در نظر بگیریم.

اگر این رقم را در عدد 4.

5 (مقدار هزینه ایرانیان برای لوازم آرایشی) ضرب کنیم به رقم حدود 47 هزار میلیارد تومان می رسیم.

وی اظهار داشت: چنین مبلغی در حوزه اقتصاد و بازار، یک عدد بسیار بزرگ به حساب می آید و از سایر فرآورده ها غیر از محصولات غذایی بیشتر است، اما متاسفانه تعدد تصمیم گیرنده ها و نبود نظارت کافی و دقیق باعث شده این حجم و ظرفیت به سمت قاچاق برود.

* سالانه 390 میلیون دلار محصولات آرایشی وارد کشور می شود مدیر کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با توصیف ظرفیت بازار محصولات آرایشی، میزان واردات این کالا ها براساس آمار سال 1396 این گونه توضیح داد: رقم واردات این محصولات در حدود 390 میلیون دلار است که بخشی از آن شامل کالا های قاچاق و تقلبی می شود.

بهفر افزود: غیر از رقم بالای ارزی و پولی که در این بازار جابه جا می شود باید به تاثیر منفی کالا های تقلبی بر سلامت مصرف کننده توجه کنیم که بیشتر از تاثیر جابجایی مالی است.

وی اضافه کرد: قیمت پایین محصولات تقلبی و جعلی باعث شده مردم به اندازه کافی در مورد این کالا ها حساس نباشند، لازم است تا بخش عمده ای از فعالیت و تمرکز را به این سمت ببریم که آگاهی مردم در مورد حجم بالای محصولات تقلبی بالا برود و در مورد آثار منفی آن بر سلامت شان باخبر شوند.

وی در ادامه ایجاد این حساسیت را یکی از وظایف رسانه ها دانست و ادامه داد: باید همان دقت و نگرانی که در حوزه دارو ایجاد شده است، در حوزه محصولات آرایشی هم به وجود بیاید.

مردم باید بدانند رنگ های صنعتی، ترکیبات شیمیایی، اسانس ها و حلال های خطرناکی در این محصولات استفاده می شود و مصرف طولانی مدت آن آسیب جدی برای سلامت زنان و کل جامعه ایجاد می کند.

* 10 هزار شغل جدید مدیر کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: فعالان، واردکنندگان و تولیدکنندگان زیادی در حوزه محصولات آرایشی داریم و برای هماهنگ شدن بخش های مختلف، در اداره کل اتاق فکر و میز محصولات آرایشی تشکیل شده است تا با برنامه ریزی های لازم بتوانیم این حجم از مصرف را کنترل و سلامت مردم را تضمین کنیم.

بهفر خاطرنشان کرد: با توجه به تولید حدود 700 میلیاردی محصولات، امکان ایجاد 50 هزار شغل وجود دارد.

وی، قیمت پایین کالا های تقلبی و جعلی را دلیل سوق دادن بسیاری افراد به سمت تولید زیر پله ای عنوان کرد و گفت: از طرف دیگر مراحل سخت نظارت و فرآیند تولید افراد را به این سمت می کشاند.

وی افزود: اگر با تغییر سیاست ها و نظارت بیشتر بتوانیم فقط 10 درصد از حجمی که زیر نظر رگولاتوری (مقررات) نیست و سازمان مبارزه با قاچاق اعلام کرده کاهش دهیم، حدود 10 هزار شغل جدید ایجاد و در عین حال علاوه به تامین سلامت مردم هم کمک می کنیم.

* ایران می تواند بازار محصولات آرایشی منطقه را به دست گیردمدیر کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به موانع صادرات محصولات آرایشی گفت: در منطقه خاورمیانه و همسایگی ما، فقط ایران و ترکیه از نظر توانمندی در حوزه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی حرفی برای گفتن دارند.

بهفر افزود: ایران از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان، ترکیبات و اسانس ها، سطح علم در حوزه شیمی و داروسازی در وضعیت بهتری قرار دارد و با تجهیز و به روز رسانی ماشین الات تولید و بسته بندی، می تواند سطح و حجم تولیدات را ارتقا دهد و بازار شرکت های اطراف را به دست آوریم به شرط آن که مکانیزم های لازم وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: در حالی که در کشور های دیگر دولت ها برای کمک به صادرات و افزایش آن برنامه دارند، متاسفانه در کشور ما تعدد حوزه تصمیم گیری رفع شود که تاکنون مانع بزرگی برای رسیدن به چنین هدفی بوده است.

*بیش از 40 درصد محصولات آرایشی قاچاق است کیانوش جهانپور، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز درباره محصولات آرایشی گفت: بیش از 40 درصد از کالا های آرایشی و بهداشتی به صورت قاچاق در بازار موجود است و این موضوع متاسفانه در برخی از موارد به 60 درصد هم می رسد و وضع مطلوبی از نظر سلامت جامعه نیست.

وی افزود: بازار قاچاق فرآورده های بهداشتی و آرایشی بیش از پنج میلیارد دلار گردش مالی دارد که از مارکتینگ دارو و حتی غذا بزرگتر است.

وی اظهار داشت: حوزه فرآورده های آرایشی و بهداشتی مورد غفلت بسیاری قرار گرفته است چرا که تصویر منفی از این حوزه در اذهان بسیاری از مسئولان وجود دارد و هر زمان که صحبت که این حیطه می شود، چنین تصوری بوجود می آید که قرار است، الزامات قانونی و قیود شرعی زیر پا گذاشته شود و اگر امروز شاهد این حجم بزرگ از قاچاق محصولات غیر رسمی و قاچاق هستیم ناشی از همین نگاه نادرست است.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سازمان غذا و دارو به دنبال مقصر نیست و حتی خودش را در این زمینه سهمدار اشتباه ها می داند و یکی از دلایل حمایت از نمایشگاه بین المللی ایران کازماتیکا همین موضوع است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا (حلال) اولین نمایشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی است که با شعار اصل بر اصالت است با حمایت سازمان غذا و دارو، انجمن ها و سندیکا های مرتبط 24 تا 28 اسفند در منطقه آزاد تجاری و صنعتی اروند، هتل کاروانسرا کلید می خورد.

‎هدف از برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا (فرآورده های آرایشی و بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته)، معرفی توانمندی های این صنعت، محصولات مجاز، سالم سازی زنجیره تأمین و ارائه راهکار های مبارزه با قاچاق است.

در نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا (حلال) نه تنها محصولات و فرآورده های این حوزه به نمایش در می آیند که سخنرانی های کلیدی، نشست های عمومی و پانل های تخصصی هم در آن تدارک دیده شده است.

ارائه امتیاز بازآموزی به شرکت کنندگان بخش مهم دیگری از برنامه های این نمایشگاه است.

‎دارا بودن مجوز فروش محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده، حمایت سازمان ها و سندیکا های مرتبط از جمله سازمان غذا و دارو، انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران و انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران، برگزاری کلاس های آموزشی، ملاقات با سرمایه گذاران کشور های همسایه جهت توسعه صادرات و مدیران شرکت های پیشرو از دیگر ویژگی های اولین نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا است.


کلید واژه ها: لوازم آرایشی - محصولات آرایشی - سازمان غذا و دارو - ایران - بازار - میلیارد - بازار ایران - مصرف - کشور - ایرانی - لوازم آرایشی و بهداشتی - درصد - هزینه - جمعیت - درآمد - پر مصرف - ایرانی ها - دارو - خبرگزاری - مدیر - دلار - ایرانیان - آینده - گزارش - اجتماعی - اقتصاد - زنان - منتشر - نظارت - سلامت

آخرین اخبار سرویس:
برخورد شدید با متخلفان زمین خواری در ایام عید

افزایش دستمزد بیکاری می آورد؟

آخِرین چهارشنبه بازار سال 97 ، داغ و پررونق

اثر نامگذاری سال 98 باید ایجاد نهضت رفع موانع تولید باشد

قیمت حمل خودرو با قطار در عید نوروز

33 درمان خانگی رفع سیاهی زانو و آرنج که خیلی سریع اثر می کند

پول دانشگاه آزاد پشتیبان وام های قرض الحسنه دانشجویان می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران خبر داد خسارت 500 میلیون تومانی سیل به سردهنه ها در مازندران/ ذخیره 93میلیون مترمکعب آب در سد شهیدرجایی

نپذیرفتن Fatf بزرگترین تخریب و خودزنی برای اقتصاد ایران است/ افراد غیر متخصص اظهار نظر نکنند

گردشگری زیارتی، محور توسعه پایدار قم است

سیل به 1500 واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد کرد

بیش از 21 هزار نفر از زنان عشایر باسواد هستند

اینفوگرافی| 10 غذای محبوب شب عید در شهرهای مختلف

خودرو تحویل می شود ولی برای افراد خاص!

هفت پیش نیاز رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی

نیاز به تغییر 3 رویکرد برای تقویت تولید در سال جدید

نیاز به تغییر 3 رویکرد برای تقویت تولید در سال جدید

هفت پیش نیاز رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی

کتاب خوانی 106 هزار و 377 مسافر مترو در چهار ماه گذشته

رنگین کمان قومیت ها در سال نو- سیدحسین قدسی*

خدمات دهی اداره های پست فارس در تعطیلات نوروز

هزینه اقامت در هتل های مشهد چقدر است؟

معرفی انواع چای بسته بندی + قیمت

صنعت بیمه نسبت به سایر صنایع عملکرد بهتری در سال 97 داشت

دانستنی هایی درباره سمعک

نوروز آمد، بهاران پیدا شد

مرکز پایش و مدیریت هوشمند کیش افتتاح شد

کاشت بذرِ اشتغال در جنوب کرمان

سال جدید مردم را در رفاه بیشتری قرار خواهیم داد

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

قیمت انواع ساندویچ ساز در بازار

مرسدس بنز CLA 45 را بشناسید

قیمت انواع عطر جیبی در بازار

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/12/27

نرخ خودروهای شاسی بلند داخلی در بازار

هزینه اقامت در هتل های تهران چقدر است؟

کاشت بذرِ اشتغال در جنوب کرمان

مرکز پایش و مدیریت هوشمند کیش افتتاح شد

پیش بینی افزایش 30 درصدی ورود مسافر

12 بوم گردی در جیرفت ظرفیتی جدید برای پذیرایی از مسافران نوروزی

حق بیمه خودرو افزایش یافت + جزییات

روحانی: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است

اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار ضروری به گلستان

8920 پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین تشکیل شد

آغاز فروش مرسدس AMG GT53 + قیمت

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز آزاد؛کشورهایی که ایرانیان برای سفر و تجارت انتخاب می کنند

قیمت نفت آمریکا از 60 دلار فراتر رفت/ خیز برنت برای 70 دلاری شدن

مصوبه افزایش 7 درصدی قیمت آب و برق ابلاغ شد

سیل به 1500 واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد کرد

بررسی اتومبیل های CNG موجود در بازار

آخرین قیمت خودروهای لوکس در بازار + جدول

از نشستن کشتی نوح پیامبر(ع) در زمین تا درس خداباوری بهار

کوچ نقدینگی سرگردان از بانک ها به بازار سفته بازی با وضع مالیات بر سپرده

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

طرح نوروزی کنترل و نظارت بر توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در فارس

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

خیز برنت برای 70 دلاری شدن

نخست وزیر نیوزیلند فروش انواع سلاح های تهاجمی را در این کشور ممنوع اعلام کرد

افزایش فساد و فحشا در سرزمین های اشغالی

سفره هفت سین در پیشخوان بازاریان زنجان

ساعت پروازها و حرکت قطارها از اول فروردین تغییر نمی کند

کارگران تامین باشند؛ سال 98 تحول اقتصادی صورت می گیرد

سال 97برای مزدبگیران بسیار سخت بود

پیکان چگونه تاریخ ساز شد؟

بازدید از سد های کشور در ایام نوروز آزاد است

نسخه ای برای درمان نوسانات نرخ ارز در کشور

پیش بینی قیمت مسکن در سال آینده

تحلیلی بر صنعت خودرو و حمل و نقل جهان

ترمز دیسکی از پژو 206 حذف شد

اگر تویوتا سوپرای جدید توسط Rocket Bunny تیون شود

31 هزار جهادگر نوروز 98 در مناطق جهادی فعالیت می کنند/ تعداد جهادگران 10 درصد رشد داشته

دلار سال 97 در بازار ارز یک رکورد 33 ساله را شکست

باید مراقب باشیم گرفتار تکبر و خود بزرگ بینی نشویم

همکاری مشترک تویوتا و سوزوکی برای تولید خودروهای الکتریکی

تخریب حدود 500 ویلا و آزادسازی 72 هکتار از اراضی کشاورزی / آزادسازی بستر رودخانه از ویلا های غیرمجاز

از چاپ اسکناس توسط بانک ملی برای اولین بار تا اعلامیه اعلام خطر میکنم امام خمینی (ره)

روایتی از طلای سیاه در سالی که گذشت

افزایش 4400 مگاوات به ظرفیت تولید برق در کشور

ایرانی ها در سال 97 چقدر برای خرید موبایل هزینه کردند؟

قیمت نفت آمریکا از 60 دلار فراتر رفت/ خیز برنت برای 70 دلاری شدن

22 کیلومتر از بزرگراه اهر- تبریز طی سال جاری تحویل مردم شد

پاسخگویی شبانه روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز

بازدید از سدهای کشور در ایام نوروز آزاد است

فعال بودن 40 اکیپ بازرسی شرکت آب منطقه ای تهران

بازرسان سازمان دامپزشکی بر گوشت های وارداتی نظارت کامل دارند

تذکر کتبی به دو شرکت هواپیمایی

خدمت رسانی در فرودگاه ها زیر ذره بین بازرسان

ساعت پروازها و حرکت قطارها از اول فروردین تغییر نمی کند

قیمت نفت آمریکا از 60 دلار فراتر رفت/خیز برنت برای 70 دلاری شدن

فارس گزارش می دهد؛ خبرهای خوب برای محققان در سال جدید/ تأمین منابع مالی صندوق حمایت از پژوهشگران حتی با خرید ارز غیردولتی

آیا آمریکا «می تواند» روابط مالی ایران- عراق را تحریم کند؟

ماجرای کفش های ایلان ماسک و مراسم رونمایی تسلا مدل Y

احمدرضا عابدزاده و همسرش (عکس)

ترفند های فناورانه برای تجربه سفری ارزان و خاطره انگیز/ هوشمندانه سفر کنید

آسمان کمی ابری همراه با افزایش ابر

وثایق بانکی مانع گرفتن تسهیلات زنان روستایی/زنان در بخش کشاورزی توانمند می شوند

فدراسیون اتومبیلرانی گرفتار در پیچ مشکلات

مرسدس بنز CLA 45 را بشناسید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/12/27

واکنش مردم به قیمت ها در بازار + تصاویر

ایرانی ها 4.5 درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می کنند/ جز 10 کشور پرمصرف هستیم

ایرانی ها 4.5 درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می کنند/ جز 10 کشور پرمصرف هستیم