مطالب مرتبط:
پورعباس در گفت وگو با فارس خبر داد: یکپارچه سازی مدیریت های مالی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه آزاد با سامانه «ساجد»
برگزاری مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد
دانشگاه آزاد امروز نیازمند مدیریت جهادی در واحدها می باشد
مهمترین مانع توسعه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، احساس نبود آزادی بیان است
تحول در دانشگاه آزاد با مدیریت جهادی اتفاق می افتد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 21 بهمن 1397 ساعت 09:012019-02-10سياسي

مدیریت دانشگاه آزاد عدالت و حق مداری را فدای مصلحت اندیشی های سازمانی نمی کند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بیژن رنجبر سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اظهارات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره خطای سیستمی به وجود آمده برای تعدادی از داوطلبان آزمون علوم پزشکی این دانشگاه در مهرماه سال جاری اظهار داشت: - " سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدیریت دانشگاه آزاد هرگز بنا ندارد حق داوطلبان را قربانی مصلحت سنجی های سازمانی کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بیژن رنجبر سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اظهارات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره خطای سیستمی به وجود آمده برای تعدادی از داوطلبان آزمون علوم پزشکی این دانشگاه در مهرماه سال جاری اظهار داشت: علت ایجاد مشکل و خطای سیستمی که در فرایند جذب داوطلبان گروه علوم پزشکی رخ داد، در جلسات مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با نهاد های نظارتی کشور و کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با مستندات و مدارک متقن ارائه شد و اینگونه اظهارنظر ها جای سؤال دارد.

وی ادامه داد: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در مصاحبه خود با بزرگنمایی موضوع، به پذیرش داوطلبین گروه پزشکی به صورت غیرقانونی و وسیع اشاره می کند.

در این رابطه گفتنی است کشف دستکاری نمره 5 نفر از داوطبین علوم پزشکی، حاصل نظارت دقیق دانشگاه آزاد اسلامی بر روند سنجش و پذیرش دانشجویان است و هیچ نهاد نظارتی در این فرایند مداخله نداشته است.

بلافاصله پس از کشف احتمال دستکاری یا بروز اشتباه در اعلام نتایج رشته های پزشکی و پیراپزشکی و اطلاع رسانی از سوی رییس دانشگاه به ریاست محترم هیأت موسس و امناء خواستار برخورد قاطع قانونی با مسببین آن شدند.

از همان زمان با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای تهران، دانشگاه آزاد به دنبال احقاق حق داوطلبانی است که ممکن بود با سوءمدیریت و یا اشتباه زحمات برخی از داوطلبان به هدر رفته و از حق شرعی و قانونی خود در تحصیل در رشته ای که در واقع پذیرفته شده بودند، ولی اعلام نشده بود، محروم شوند.

رنجبر افزود: با همکاری دانشگاه و نهاد های امنیتی کشور ظرف چند روز و بدون هیاهوی خبری مجرمان که همگی بیرون از دانشگاه بودند و با بی دقتی مدیران وقت دانشگاه، مدیریت فنی این حوزه را به عهده گرفته بودند، شناسایی شده و به مراجع قضایی معرفی شدند و اکنون هم این افراد در محاکم قضایی در حال محاکمه هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی هم درباره تخلف 5 داوطلب اقدامات لازم را از طریق هیأت انتظامی سنجش و پذیرش دانشگاه انجام داده و حکم آن ها صادر شده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظارت دقیق دانشگاه بر فرایند جذب و پایبند بودن به قوانین جاری کشور باعث شد تا دانشگاه با شهامت خطای سیستمی به وجود آمده را بپذیرد و با عذر خواهی از داوطلبان توسط شخص رییس دانشگاه نتایج جدید را ظرف 12 روز اعلام کند.

چرا که مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی هرگز بنا ندارد حق داوطلبان را قربانی مصلحت سنجی های سازمانی کند.

تحصیل در رشته های پر متقاضی مثل پزشکی حق داوطلبانی است که در جریان کنکور به واقع تراز بهتری کسب کرده اند و البته این قانون گرایی و عدالت گرایی دانشگاه باعث شد تا مشکلاتی برای بعضی از داوطلبین بوجود بیاید و از نظر روحی و عاطفی به تعدادی از داوطلبان عزیز و خانواده هایشان آسیب وارد شد و از این جهت هم در گذشته عذرخواهی شده و باز هم عذرخواهی می کنیم و برای مجازات عاملان چنین اتفاقی کوتاه نخواهیم آمد.

رنجبر با اشاره به تشکیل کمیته بررسی وضعیت داوطلبان گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از روز های اول اعلام نتایج، یادآور شد: در فرایند بررسی وضعیت داوطلبان علوم پزشکی این دانشگاه در کمتر از 12 روز وضعیت همه متقاضیان این گروه تعیین تکلیف شد و متقاضیانی که به سازمان مرکزی و واحد های دانشگاهی مراجعه کردند، پس از ارائه توضیحات خطای سیستمی به وجود آمده در روند اعلام نتایج را پذیرفتند و برای تحصیل در رشته محل های جدیدمراجعه و ثبت نام کردند و اکنون یک ترم تحصیلی خود را در دانشگاه گذرانده اند و یا به رشته محل قبلی خود بازگشته اند.

اما عده ای از این داوطلبان اصرار داشته و دارند که در رشته محل هایی که در اثر اشتباه و خطای سیستم حائز قبولی شده بودند، پذیرش شوند و همچنان این موضوع را از طریق مجلس و مراجع دیگر پیگیری می کنند.

وی بیان کرد: تعداد معترضین در حال حاضر بیشتر از 200 نفر نیست و تعداد زیادی از همین معترضین نیز هم اکنون در رشته محل دیگری در حال تحصیل هستند، اما همچنان اصرار دارند که در رشته محلی تحصیل کنند که حائز شرایط لازم نبوده اند و این موضوع را از طریق کمیسیون های مجلس دنبال می کنند.

تعدادی از این افراد نیز طی دو هفته گذشته با مراجعه به دانشگاه خواستار پذیرش در رشته محل هایی که نمره قبولی آن را داشتند شده و دانشگاه آن ها را به رشته محل هایی که واجد شرایط بوده اند معرفی نموده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این ادعا که "دانشگاه باید به هر نحو ممکن از این افراد ثبت نام می کرد"، گفت: مدیریت دانشگاه در اصل با این اقدام مخالفتی نداشته و ندارد مشروط بر آنکه مجلس و دولت برای افزایش ظرفیت واحد های دانشگاه آزاد همکاری لازم را به عمل آورند به نحوی که هم این عزیزان و هم هزاران داوطلب دیگری که تراز بالاتری از ایشان کسب کرده اند، امکان ثبت نام در همان رشته محل های 11 مهر را داشته باشند.

در این خصوص سخنگوی محترم کمیسیون اصل نود را به گزارش سایت قطره و به نقل ازرییس محترم سازمان سنجش آموزش کشور به کمیسیون ارجاع می دهم.

علیرغم پاسخ های متقن و دقیق دانشگاه آزاد اسلامی و ارائه مدارک و مستندات لازم به کمیسیون های آموزش و تحقیقات و اصل 90 مجلس شورای اسلامی، سازمان سنجش آموزش کشور و سایر مراجع قانونی و ارائه گزارش کارشناسی سازمان سنجش و آموزش کشور در این زمینه سخنگوی کمیسیون اصل 90 در مصاحبه خود چنین اظهارات غیر کارشناسی را بیان می کند و دانشگاه آزاد اسلامی را در موضع عدم پایبندی به قانون قرار می دهد.

رنجبر اضافه کرد: در رابطه با پایبندی دانشگاه آزاد اسلامی به قوانین کشور می توان به موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 10/‏6/‏1392‬ مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که علیرغم پاسخ صریح مجلس شورای اسلامی درباره استفساریه تعمیم این قانون به دانشگاه آزاد اسلامی و عدم مشمولیت دانشگاه آزاد اسلامی ذیل این قانون، این دانشگاه به صورت داوطلبانه قانون سنجش و پذیرش را اجرا می کند، بنابراین اظهار این موضوع که دانشگاه آزاد اسلامی خود را فرا قانونی دانسته یا به قوانین کشور پایبند نیست، غیرمنصفانه و در راستای رفتار های سیاسی و انتخاباتی است.

قائم مقام رییس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی و میراث امام راحل (ره) که اکنون با هدایت های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) راه خود را ادامه می دهد؛ همواره مجری دقیق قوانین موضوعه کشور بوده است و از هیچ یک از قوانین و مقررات تخطی نکرده است؛ بنابراین جا دارد این برادر نماینده در مصاحبه ها و اظهار نظرات خود از ارائه مطالب غیردقیق، غیرمستند و با سوگیری های خاص که امکان تشویش اذهان عمومی را فراهم می کند خودداری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - اسلامی - مجلس شورای اسلامی - آزاد - کمیسیون اصل 90 - پزشکی - مدیریت - خبرگزاری - علوم - مجلس - شورای - قضایی - نظارت - کمیسیون آموزش - اشتباه - اطلاع رسانی - اعلام نتایج - گزارش - آزمون - دانشجویان - رشته - کشور - مسئولان - مدیران - مصاحبه - قربانی - محاکمه - اطلاع

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه رهبر انقلاب، نقشه راه و نسخه شفابخش پیش روی ماست

برخی برای حفظ دنیای خود پشت آیات و روایات مخفی می شوند/همه تلاشمان را برای دنیا هزینه نکنیم

یازدهمین یادواره شهدای مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد

قم باید دارای هزار مسجد تراز انقلاب اسلامی باشد

دلار دولتی به جای جیب ملت به جیب دلال رفته است

«برنی سندرز» هم وارد کارزار انتخاباتی 2020 آمریکا می شود

لوح ثبت جهانی منبت در راه آباده

نصرالله: قوی ترشدن مقاومت با وجود تمام تحریم ها و محاصره

عیادت نمایندگان رهبر انقلاب از مجروحان حادثه تروریستی زاهدان

رییس بنیاد نخبگان کردستان: در تبدیل پژوهش به تکنولورژی، ابتدای راه هستیم/سرعت تولید و انتشار مقالات در ایران قابل توجه است

سناتور برنی سندرز نیز وارد رقابت های انتخاباتی 2020 آمریکا شد

گودرزی: عدم همراهی کشورهای اروپایی در ورشو شکستی برای آمریکاست

تصاویر/ دیدار مدیرکل و معاونین سازمان تبلیغات اسلامی قم با آیت الله اعرافی

با کسب و کارهای نوپا سلبی برخورد نشود

پیرزن باهوش دست سارقان را رو کرد

ساکنان غزه قربانی دشمنی های داخلی با حماس

قتل اعضای یک خانواده به خاطر 20 کیـلو برنج

یک حقوقدان: تصویب لوایح چهارگانه به نفع ایران است

سومین دوره المپیاد دانش آموزی سواد رسانه ای کلید خورد

فارس گزارش می دهد برگزاری جلسات مهم بدون حضور رسانه ها، رویکرد جدید استانداری کردستان

آقای مطهری! از قرائن استفاده کنید

لوح ثبت جهانی شهر منبت در راه آباده

بیانیه رهبر معظم انقلاب حاوی خط مشی های راهبردی برای هر سه قوه، مردم و بویژه جوانان است که همگان و از جمله دولت به آن توجه ویژه دارند

دبیر هیئت دولت: «مقاومت» آرایش دولت در برابر زیاده طلبی های دشمن است

مرگ خاموش مادر و سه فرزند

دوران بحرانی روزنامه ها

ضرورت حرکت روزنامه ها به سمت فضای تحلیلی

«ایران» و روزنامه نگاری توسعه در ایران

روزنامه «دولت» یا «ملت»!

خزان مطبوعات یا خزان روزنامه نگاران

شرط شرکت در انتخابات نهمین دوره اتاق های بازرگانی شد

آمریکایی ها در نشست ورشو هیچ دستاوردی را علیه ایران بدست نیاوردند

آقای روحانی! سوگند به انقلاب و مقاومت که نرود میخ آهنین در سنگ/حسابی که روحانی باید با امریکایی ها تسویه کند

ساختمان های لوکسی که حاشیه نشینان مشهد را فراری می دهد

ژانر روزنامه نگاری تحلیلی را جدی تر بگیریم

دوران افول صنعت چاپ

روزنامه ایران: دیروز، امروز، فردا

هیچ رسانه ای، دیگری را محو نمی کند

ایران ماندگار

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 28 بهمن 97

یک حقوقدان: تصویب لوایح چهارگانه به نفع ایران است

7000 شماره!

ایرانِ ایران

سخنگوی مردم

نامی که می ماند

پرنده در فریدونکنار می میرد

روزنامه ها در معرض تهدیدند

روزنامه ایران در آغاز هزاره هشتم

هیچ کس نمی تواند ادعا کند بدون کمک مردم، می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم

دولت قرار نیست بنگاه داری کند/ نیاز کشور به توسعه اشتغال برای جوانان تحصیل کرده/ضرورت حذف و اصلاح قوانین دست و پاگیر

فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 28 بهمن 97

در کنفرانس مونیخ یک نفر هم حاضر نشد در جواب سلام ترامپ کف بزند + فیلم

بخش وسیعی از زاینده رود با کاهش خروجی سد بی آب می شود

بازیگر نقش «هیتلر» درگذشت+عکس

دیدار ظریف با تعدادی از ایرانیان مقیم آلمان+عکس

صنعت خودرو را فلج نکنید

حواسمان به کشاورزی و دامپروری باشد

بارش ها به داد صنعت آب و برق می رسد

فلاحت پیشه: رأی گیری می شد، پالرمو تصویب نمی شد

حاجی بابایی: بودجه ارائه شده شفاف نیست

محمدحسین محبی و گفت وگویی که تا به حال نشنیده اید

سفیر ایران درگذشت فرمانده الحشد الشعبی را تسلیت گفت

سوچی مقابل ورشو؛ توافقی در عالی ترین سطح با معقول ترین راه حل

قرار است کاپ اخلاق بگیریم آقای روحانی؟

تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی خاش - اصفهان

بخش وسیعی از زاینده رود با کاهش خروجی سد بی آب می شود

دهه پنجم و دغدغه کارآمدی نظام

هارمونی لایحه حفظ شود

خبر خوب برای الحریری

محمدحسین محبی و گفت وگویی که تا به حال نشنیده اید

پاسخ ظریف به سوالات جمعی از ایرانیان مقیم جنوب آلمان

فرمانده سپاه شهرستان چرداول: مهم ترین دستاورد راهیان نور، قوی تر کردن قلب ها و ذهن های مردم است

ایستگاه ضرب المثل لری دوسِ نَخوب بَیتَر وَ مارِ بَی

دانلود آهنگ جدید مجید حائری بنام پنج وارونه

«اوج» تمام قد در کنار مستنداتی از جنس «دریابست» می ایستد

سفر به عمق ناعدالتی انتخابات کشتی در لابیرنت های تودرتو/ شائبه مهندسی با بودجه بیت المال

مصادره یک مخالف به سود FATF

گزارش فارس از مطالباتی بر زمین مانده گلایه دانشجویان از بی توجهی به خواسته های ساده/ دست ها کوتاه و وعده ها بر نخیل

فرمانده نیروی دریایی سپاه: باورم شد مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی های چینی وجود دارد| سپاه در برابر پایمال شدن حقوق صیادان ساکت نمی ماند| مستنداتی در اختیار داریم و اگر نیاز باشد آنها را رو خواهیم کرد

مجروحان حادثه تروریستی فردا مرخص می شوند

پرینتر سه بعدی ناسا، بازیافت پلاستیک در فضا را ممکن می کند

نسخه پیچی جورج سوروس برای خوابگردی اروپا

فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح می شود

تاکید معاون اول رییس جمهور بر تقویت مناطق آزاد به ویژه جزیره کیش

فرمانده نیروی دریایی سپاه: باورم شد مافیایی پشت ماجرای کشتی های چینی وجود دارد/ سپاه در برابر پایمال شدن حقوق صیادان ساکت نمی ماند

حدیث زیبای پیامبر(ص) درباره روزی حلال

دیدار رییس کلیسای ارتدوکس سوریه با ظریف

فرهنگ و هنر ، زبان مشترک دو ملت ایران و بوسنی

تسلیت درگذشت مادر شهیدان سلیمانیان

اولین جلسه بررسی لایحه بودجه 98

گزارش فارس از مطالباتی بر زمین مانده گلایه دانشجویان از بی توجهی به مطالباتشان/ دست ها کوتاه و وعده ها بر نخیل

ترتیل صفحه 581 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

بازدید مدیرعامل بانک ملی از پتروشیمی کردستان

پاسخ ظریف به سوالات جمعی از ایرانیان مقیم جنوب آلمان

حساسیت مثبت نسبت به پدیده ی ازدواج کودکان در همه ی مسئولان بسط یابد

همگرایی منطقه ای و تبادل نسخه های دیجیتال دو هدف کتابخانه ملی در اجلاس سنگاپور و قطر

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 28بهمن

تصاویر/ همایش پیاده روی خانوادگی مساجد شمال شهر بیرجند

بخش وسیعی از زاینده رود با کاهش خروجی سد بی آب می شود

مدیریت دانشگاه آزاد عدالت و حق مداری را فدای مصلحت اندیشی های سازمانی نمی کند

مدیریت دانشگاه آزاد عدالت و حق مداری را فدای مصلحت اندیشی های سازمانی نمی کند