مطالب مرتبط:
تیم های نظارتی بدون چشم پوشی با گرانفروشان برخورد کنند
تیم های نظارتی بدون چشم پوشی با گرانفروشان برخورد کنند
تیم های نظارتی بدون چشم پوشی با گرانفروشان برخورد کنند
شانس زیادی برای موفقیت های بزرگ نداریم/ پول جباروف و تیام به دست شان نرسید و دیگر از آنها خبر ندارم
قوه قضاییه اخلالگران را غافلگیر کرد/ حیدری از مادر بحران ها برای کشور هشدار جدی داد/ مافیای 8 هزار میلیاردی کنکور برای مقابله با قانون حذف خیز برداشت/ موج بی سابقه گرما اروپا را در نوردید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 بهمن 1397 ساعت 01:302019-01-20سياسي

برای برخورد با مافیای کنکور اول از پول های شان چشم پوشی کنید


نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای برخورد با مافیای کنکور باید از مبالغ دریافتی قراردادهای آن ها با وزارت آموزش و پرورش و صداوسیما منصرف شد گفت: - به همان اندازه که این موسسات حق اظهار نظر درباره مشق شب ندارند پاک کردن صورت مساله یعنی حذف مشق شب نیز بی ربط و غلط است.

قاسم احمدی لاشکی با حضور در ایسنا در تببین پشت پرده مافیای کنکور و راه های مقابله با آن گفت: در دنیا جایگاه علم و عالم تعریف شده است، هیچگاه نباید علم را درگیر مسائل حاشیه ای کرد که متاسفانه گاهی در کشورما علم درگیر مسائل سیاسی یا اقتصادی می شود.

ما هم قبول داریم که باید علم به ثروت تبدیل شود و به همین دلیل هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دستور رهبری تاسیس و شرکت ها و موسسات دانش بنیان تشکیل شد اما اینکه عده ای با برنامه ریزی به دنبال کسب منافع مادی و مالی بوده و حتی مافیا تشکیل دهند جای تامل و برخورد دارد که باید دستگاه های مرتبط درگیر شوند.

وی با بیان اینکه برخورد با این مافیا منوط به قرار نگرفتن در متن وحتی حاشیه آن هاست، توضیح داد: این موسسات با مجوز وزارت آموزش و پرورش و طبق قرارداد منعقده کار می کنند و سهمی هم به وزارت آموزش و پرورش می دهند این یعنی این موسسات خودسرانه کاری نمی کنند.

همچنین آنها با سازمان صداو سیما قرارداد دارند بنابراین نباید تنها توپ را در زمین بخش خصوصی و موسسات برد.

باید بررسی کنیم که خودمان هم در این زمینه چه نقشی داشته ایم.

موسسات کمک آموزشی خودسرانه کار نمی کنند بلکه با وزارت آموزش و پرورش و حتی صداوسیما قرارداد دارندوی ادامه داد: اگر قرار به مقابله با این روند باشد ابتدا باید از خودمان شروع کرده و از آن رقم قراردادها بگذریم حتی اگر منابع حاصله هم کمک کند باز هم باید کنترل شده تا آسیب زا نباشد.

بنده به طور کامل این موسسات را به دلیل اشتغال زایی و استفاده از افراد دانا و باسواد رد نمی کنم ما در این باره تجربه دانشگاه آزاد را داریم.

آیا باید دانشگاه آزاد را به این بهانه ها که پولدارها می روند، تعطیل کرد؟ حرف ما این است که باید برخورد با موسسات به گونه ای باشد که آن ها یله نشوند که اشکال آفرین خواهد بود وگرنه اصل وجود موسسات کمک آموزشی اشکال ندارد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مباحث مطرح شده درباره موضوع مشق شب گفت: اصلا چه کسی گفته که نیازی به مشق شب نیست و باید حذف شود؟ البته که این موسسات با سوءاستفاده از این موضوع و برای چاپ کتاب هایشان، درآمدزایی و رسیدن به اهداف خود پیش مراجع و مسئولان رفته اند که نباید هم افراد غیرمرتبط در این موضوع دخالت کند.

حال در چنین شرایطی بهتر نیست وزارت آموزش کتب درسی را به گونه ای چاپ کند که داخل آن دو صفحه برای نوشتن مشق شب دانش آموزان باشد تا دیگر به موسسات فضای سواستفاده داده نشده یا اینکه دانش آموزان مجبور به خرید کتبی خاص نشوند؟ قطعا اگر وزات آموزش خودش این کار کند به نفعش تمام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه موسسات حق ندارند بگویند نیازی به مشق شب وجود دارد یا نه گفت: به همان اندازه که ارتباطی به موسسات درباره اظهارنظر پیرامون نیاز یا عدم نیاز به مشق شب ندارند پاک کردن صورت مساله یعنی حذف مشق شب نیز بی ربط و غلط است.

موسسات حق ندارند بگویند که به مشق شب نیاز است یا خیر.

احمدی لاشکی توضیح داد: در حال حاضر باید 968 هزار فرهنگی 14 میلیون و 300 هزار دانش آموز را اداره کند، از این تعداد تا سال 1400، 300 هزار نفر بازنشسته می شوند که با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان یک سوم جمعیت فرهنگیان تا سه چهار سال آینده کسر می شود.

از طرف دیگر تا سال 1404 جمعیت دانش آموزان به 17میلیون و 900 هزار نفر می رسد که این به معنای کمبود بیشتر معلم است.

بنابراین اگر مشق شب هم حذف شود برای تحصیلات دانش آموزان آسیب زا خواهد بود.

وی ادامه داد: سوال این است که اگر زمان انجام تکالیف در خانه گرفته شود دانش آموز دنبال تفکر می رود؟ حتما که در چنین شرایطی دانش آموز با یک موبایل و دنیایی از اطلاعات سرگرم شده که این وضعیت برای او آسیب زا خواهد بود.

استفاده از اینترینت می تواند به صورت هدایت شده باشد یعنی معلم در قالب مشق شب بخواهد که از فلان سایت اطلاعات جمع شود، مشق شب فقط نوشتن نیست به همین دلیل حذف آن جز خسارت چیزی به دنبال ندارد.

احمدی لاشکی ادامه داد: می گویند با عنایت به تجربه برخی کشورها و جلوگیری از سوءاستفاده موسسات مشق شب حذف شود.

بنده در چندین سفر به کشورهای توسعه یافته شرایط آموزشی آنها را بررسی کردم که نمونه آن ژاپن است.

اگر مدارس ژاپن مشق شب ندارند به این دلیل است که مثلا کلاس اول آنها از 8 صبح تا 4 بعدازظهر توسط 5 معلم برای حداکثر 30 دانش آموز اداره می شود و عملا دیگر نیازی به انجام مشق شب در خانه نیست اما ما برای ایران تصمیم گیری می کنیم که معلم کلاس درس 40 نفره را تا ساعت 12 ظهر در یک مدرسه اداره می کند که به خاطر کمبود معلم ناچار است از ساعت 13 بعداظهر سرکلاس دیگری با 40 دانش آموز برود.

آیا این معلم می تواند به اندازه کافی آموزش دهد؟ این نماینده مجلس ادامه داد: هرگاه توانستیم تعداد معلم مورد نظر را صرفا از طریق دانشگاه فرهنگیان و نه خیابان و کوچه جذب کنیم و فضای آموزشی را طوری درست کنیم که درِ یک مدرسه 30 سانتی نباشد تا چراغ والون از آن رد نشده و 4 دانش آموز نسوزند می توانیم خود را شبیه ژاپن بدانیم.

باید امکانات مدارس برای حوزه آموزش و کتاب های درسی کامل و منظم باشد و بعد حرف از حذف مشق شب بزنیم در غیر این صورت مشق شب برای تکمیل پروسه آموزش در مدارس ضروری است.

حذف مشق شب یعنی سرگرم شدن بچه ها با موبایل و دنیایی از اطلاعات که آسیب زاست.

وی توضیح داد: باید خلاء کاهش زمان حضور دانش آموز در مدارس توسط اولیا دانش آموز در منازل پر شود و اولیا همچون معلم، آن چه در مدرسه مانده را در محیط خانه تکمیل کند.

به عنوان کسی که با سابقه خدمت بیش از 30 سال در حوزه آموزش و پرورش و تدریس از کلاس اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی و دانشگاه معتقدم که یک از علت های بی سوادی تدریس عده ای محدود برای حجم زیادی از دانش آموزان است که باعث کم شدن کیفیت می شود چون فقط دنبال کمیت هستیم تا قیافه گرفته و بگوییم که این تعداد دانش آموز و دانشجو داریم این به معنای ترویج بی سوادی و مدرک گرایی است.

امروز مدرک به دستانی را به جامعه تحویل داده ایم که خیلی از آن ها تراز علمی ندارند.

این نماینده مجلس یادآور شد: در 20 سال گذشته واژه مردودی و رفوزه با وجود ابعاد منفی آن وجود داشت اما امروز اصلا کسی در مدرسه رد نمی شود و چیزی به عنوان مردودی وجود ندارد؛ چون نمره ها از کمی به توصیفی تبدیل شد.

نتیجه آن است که دیگر چیزی به اسم جریمه وجود ندارد و دانش آموز خیالش راحت است.

احمدی لاشکی با یادآوری این نکته که دانش آموزان در مدارس برای آینده کشور تربیت می شوند، گفت: مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال شعاری را اعلام می کنند که به خوبی اجرایی نمی شود.

نمونه آن شعار امسال مبنی بر سال حمایت از کالای ایرانی است اما چند درصد در کشور عملی شده است؟ از من نماینده بپرسید که آیا خانم من ظروف ایرانی را با ظروف فرانسوی اش جابجا کرده؟ این اتفاق نیفتاده چون فرزند من هنوز می گوید ظروف خارجی خوب است.

دلیل هم آن است که در مدرسه به فرزندمان نگفته اند خرید کالای داخلی چه آورده ای برای کشور دارد، چرخ کارخانجات می چرخد و ورشکسته نمی شوند پس بیکاری نداریم و اعتیاد کمتر، ازدواج بیشتر و استحکام خانواده ها تقویت می شود همچنین سلامت خانواده ها بیشتر شده و در رفاه و آرامش زندگی می کنند.

14 میلیون و 300 هزار دانش آموز ظرفیتی است که باید از آن استفاده کرد اما اگر قرار به واگذاری به بخش خصوصی باشد می توان چنین دانش آموزانی را تربیت کرد؟ برنامه ریزی بسیار ضعیفی برای نوجوانان و جوانان وجود دارد؛ استرس ها را رفع کنید.

وی در پاسخ به این پرسش که با ادامه این وضعیت آموزشی و تست زنی در مدارس چه زمانی نوجوانان و جوانان فرصت برای جوانی کردن پیدا می کنند، گفت: باید بپذیریم که برنامه ریزی بسیار ضعیفی داریم که این از ما تصمیم سازان در مجلس شروع می شود تا وزیری که باید در حوزه اجرا به درستی تصمیم گیری کند.

ما هم می دانیم که معلوم نیست با این وضعیت بچه هایمان کی نوجوانی و جوانی کنند چون تمام مسیر تحصیل در یک جایی به نام کنکور سد می شود لذا قطعا نحوه برگزاری کنکور به اصلاح نیاز دارد.

باید استرس های وارد شده به جوان را رفع کرد تمام هم و غم آن ها رتبه کنکور و قبولی در فلان دانشگاه شده است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آمار شرکت کنندگان رشته علوم تجربی در در کنکور سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته از بین یک میلیون و 11 هزار داوطلب کنکور حدود 670 هزار داوطلبان رشته تجربی بودند یعنی این افراد می خواهند پزشک، دندانپزشک، داروساز و یا در نهایت پیراپزشک شوند چون این رشته ها شغل دارد حال اینکه افراد در قدیم با بالاترین معدل، رشته ریاضی فیزیک را برای رفتن به دانشگاه صنعتی شریف انتخاب می کردند این یعنی نتوانستیم برنامه ریزی درستی برای حضور دانش آموزان در تمامی رشته ها داشته باشیم اکنون هم دانش آموزان به طور احساسی به رشته های مهارتی و فنی و حرفه ای می فرستند یا اینکه به دانشگاه های علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای زیر نظر وزات کار می روند.

احمدی لاشکی یادآور شد: این اقدامات باید بر اساس برنامه توسعه انجام شود که هنوز گامی اساسی برداشته نشده طوری که امسال هم 150 هزار نفر به گروه علوم تجربی اضافه شده و تعداد دانش آموزان این گروه به حدود 800 هزار نفر رسیده است.

وی درباره اقدامات نظارتی نمایندگان مجلس در این موارد گفت: سوالی از وزیر آموزش درباره دلیل عدم همخوانی برنامه های این وزارت خانه با برنامه توسعه مطرح کردم.

درباره حذف کنکور نیز به دنبال راهکارهایی هستیم که هنوز هم به جایی نرسیده است.

احمدی لاشکی توضیح داد: آقای لاریجانی از بنده درخواست کرد که درنشستی سه نفره به همراه آقای عارف راهکاری برای کنکور اندیشیده شود چون کسی که الان کلاس یازدهم هست نمی داند در کنکور چه درس هایی را امتحان دهد یا اینکه تاثیر معدل در سال آینده مثبت یا قطعی است.

نمی توان 4 ماه مانده به کنکور تازه به آن ها بگوییم چه درس هایی بخوانند این یعنی آینده نگر نیسیتم.

اگر بنا به حذف کنکور باشد باید جایگزین آن هم مشخص شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته برای ورود افراد به دانشگاه این روند در پیش گرفته می شود که برای زبان انگلیسی به عنوان درس عمومی ملاک نمره آیلتس با تعیین نمره حداقلی و حداکثری است که کف نمره 500 و سقف آن 700 است، این نمره حداقل دو سال اعتبار دارد که فرد با کسب آن می تواند در آزمون های تخصصی امتحان دهد تا براساس نمرات کسب کرده در دانشگاه ها پذیرش شود.

می توان این مدل را هم در کشورمان پیاده کرد یعنی مثلا سازمان سنجش مسوولیت برگزاری آزمون های تخصصی را به عهده گیرد و اگر کسی به عنوان مثال نمره 600 را گرفت در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرش شود.

به گفته احمدی لاشکی، با اجرای چنین مدل هایی فضا برای سوءاستفاده موسسات و الزام برای یادگیری تست زنی فراهم نمی شود و سازمان سنجش نیز همه چیز را به صورت شفاف منعکس می کند.

البته با توجه به شرایط فعلی چاره ای جز اجرای کنکور نداریم قطعا اگر به جایگزین مناسب برسیم کنکور را حذف می کنیم.

وی افزود: البته برخی معتقدند که پذیرش دانشجو آزاد و به عهده دانشگاه ها باشد، مشکل این است که دانشگاه ها با رعایت نکردن عدالت دانشجو از روستاها و مناطق محروم جذب نمی کنند.

نمونه آن را در جذب دکترا می بینیم است که هر دانشگاهی دانشجویان ارشد خود را پذیرش می کند و توجهی به دانشجویان در سایر استان ها همچون کردستان و سیستان و بلوچستان ندارند.

می توان مدل هایی را جایگزین کنکور کرد، قرار نیست همه دانشگاه بروند.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جمع بندی گفت: با اجرای مدل های جایگزین کنکور اگر شرایط برای کسی سخت باشد دیگر ادامه نمی دهد.

قرار نیست همه در دانشگاه درس بخوانند.

این حجم از متقاضیان ورود به دانشگاه به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی تنها در ایران وجود دارد.

بنده در سفری به ژاپن از مدیر مدرسه ای پرسیدم چند نفر از معلمان شما تحصیلات تکمیلی دارند؟ با تعجب پاسخ داد که مگر باید معلم مدرکی بالاتر از لیسانس داشته باشد.

اگر هم قرار بر ارتقای علم باشد کلاس ضمن خدمت وجود دارد و نیازی نیست که معلم دوباره در دانشگاه درس بخواند.

متاسفانه ما فضایی در کشورمان ایجاد کردیم که تصور می شود داشتن مدرک مهم است.

احمدی لاشکی در توضیح چگونگی تاثیر 85 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور گفت: طبق قانون مصوب سال 1395 اختیار نحوه برگزاری کنکور به شورای سنجش و پذیرش داده شد، در این شورای 11 نفره، 7 نفر یعنی وزرای علوم، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و سه معاون آموزشی آن ها به همراه رییس سازمان سنجش حق رای دارند.

مسوولیت آن ها تعیین سهم تاثیر معدل و عناوین کتب درسی برای آزمون کنکور است که بعد از تصویب در شورای عالی آموزش و پروش در این شورا نهایی می شود.

وی با بیان اینکه تعیین درصد سوابق تحصیلی برای تاثیر در کنکور آسیب زاست، افزود: دانش آموزی که در سیستان و بلوچستان درس خوانده نمی تواند به اندازه دانش آموز مدرسه حلی تهران ظرفیت های لازم داشته باشد؛ به طور نمونه بعد از گذشت چهار ماه از سال تحصیلی هنوز در برخی مناطق کلاس درس بدون معلم وجود دارد که مسوولیت تدریس با یکی از اولیاست در این شرایط چه طور حرف از تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی زده می شود؟ احمدی لاشکی ادامه داد: البته در کنکور چهار سهمیه مناطق یک، دو، سه و ایثارگران وجود دارد که سهمیه ایثارگران هم به دو دسته برای جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با سابقه بیشتر از 6 ماه جبهه تقسیم می شود اما 23 نوع مدرسه در کشور وجود دارد لذا برای رعایت عدالت باید هر کدام از این مدارس یعنی شاهد، غیرانتفاعی، استعدادهای درخشان و دولتی هر کدام با نمونه های خودشان رقابت کنند.

در این شرایط می توان از حذف کنکور و تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی حرف زد که در غیر این صورت آسیب زاست.

وی با این توضیح که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به دو نوع مثبت و قطعی تقسیم می شود گفت: ما با تاثیر مثبت سوابق تحصیلی مخالف نیستیم چون اشکالی ندارد نمرات خوب دانش آموزان محاسبه شود اما اگر قرار به تاثیر قطعی باشد دیگر آن ها نمی توان در کنکور جبران کنند مثلا فردی با معدل کمتر از 19.

6 و با تاثیر قطعی 30 درصد هرگز در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قبول نمی شود، این ظلم است چون راه را برای جبران درس نخواندن نوجوان 16 ساله می بندیمئ لذا می گوییم باید سوابق تحصیلی تاثیر مثبت در کنکور داشته باشد ما به تاثیر قطعی معترضیم که باید اصلاح شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره چگونگی آموزش مهارت های زندگی به نسل جدید و مسولیت پذیر کردن آن ها گفت: صرفا وجود درس مهارت های زندگی در مدارس به معنای آموزش آن نیست.

زمانی معاونت پرورشی مسوولیت این کار را به عهده داشت که اکنون از وجود آن بی بهره هستیم.

برای ملموس شدن این موضوع 15 سال پیش اگر دانش آموزی دراتوبوس پیرزن، پیرمرد یا خانومی با بچه ای به بقل و ایستاده می دید جایش را به او می داد اما این روزها چنین صحنه هایی کمتر دیده می شود.

این که این ها در کتب درسی بیاید به تنهایی کفایت نمی کند چون در کتاب درسی هنجار، ارزش و ضدارزش بیان می شود و باید در کلاس های فوق برنامه آموزش های لازم داده شود.

امروز آن قدر آموزش و پرورش معلم کم دارد که همه را تبدیل به معلم کلاس های درسی کرده حتی نیروی خدماتی در مقطع ابتدایی تدریس می کند.

وجود این خلا باعث بروز این اتفاق تلخ شده که بچه های ما چطور زندگی کردن را یاد نگرفته اند.

آموزش و پرورش به دلیل کمبود معلم حتی نیروهای خدماتی را در مقطع ابتدایی به کار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه باید فرزندانمان در تراز جمهوری اسلامی تربیت شوند، توضیح داد: امروز در کشور ما دانش آموزان با معیارهای دوگانه تربیت می شوند؛ مدرسه ای با مجوز آموزش و پرورش در نوبت عصر به موسسه آموزش موسیقی و زبان تبدیل می شود و دانش آموز دختری که صبح با یونیفورم به مدرسه رفته بعدازظهر با کلاه می رود باید برای همه این ها ضابطه داشته باشیم.

در پایان تمامی صحبت ها به این نکته می رسیم که به نیروی انسانی ماهر و تربیت شده در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی نیازمند است که نیاز کشور و نحوه آموزش را بدانند نه اینکه تنها از کشورهای پیشرفته الگوبرداری شده و در نهایت دانش آموز نه آموزش و نه پرورش درست ببیند.

احمدی لاشکی در ادامه درباره چگونگی تخصیص بودجه برای ساماندهی وضعیت آموزش و پرورش گفت: برای ساماندهی وضعیت آموزش و پرورش حتی می توان برای یک سال بودجه حوزه های عمرانی را تعطیل کرد و به آموزش و پرورش داد چون جاده را برای فرزندانمان می خواهیم اما اگر قرار باشد که به خاطر نبود امکانات آن ها در آتش بسوزند و یا دچار سانحه شوند دیگر چه فایده ای دارد.

وی ادامه داد: مشکل این است که در آموزش و پرورش باری به هر جهت حرکت می کنیم.

اگر سهم مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی را 25 درصد بدانیم سهم مدارس دولتی 75 درصد در آموزش کشور است مدارسی که نقلاب برای آن هاست و قرار بود طبق اصل 30 قانون اساسی تحصیل برایشان رایگان شود که الان 5 درصد هم رایگان نیست.

برای اصلاح این روند در وهله اول نباید علم سیاسی شود نمونه بارز این موضوع نوع واکنش به تصمیم خوب شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف مدارس استعداهای درخشان(سمپاد) در دوره اول است که بعد اعلام آن 160 نماینده در نامه ای به رییس جمهور خواستار جلوگیری از این تصمیم شدند که مورد قبول رییس جمهور قرار گرفت نتیجه آن است که دیگر به بقیه نمی توان گفت بالای چشم شان ابروست چون بچه من نماینده در مدرسه سمپاد درس می خواند نباید جلوی آن را گرفت لذا جلوگیری از تصمیم عقلانی شورای فرادستی اموزش تنها سیاسی کاری است و راه به جایی نمی برد.

یک سال بودجه های عمرانی برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش تعطیل شود چون همه امکانات برای فرزندانمان هست تا آینده را بسازند.

احمدی لاشکی با تاکید بر لزوم ایستادگی وزیر آموزش و پرورش بر اجرای تصمیمات و قانون گفت: در این شرایط مجلس هم از چنین وزیری حمایت می کند چون هیچ جایی مهمتر از آموزش و پرورش نیست.

کاش وزیر آموزش و پرورش هم همچون وزیر مستعفی بهداشت در برابر بودجه ایستادگی می کرد چون تبصره های 19 و 21 بودجه 98 مسائلی دارد که آموزش و پرورش را خرد می کند.

اینکه وزیر به خاطر ماندن در کابینه به آن توجهی نکند، خوب نیست.

وی در پایان گفت: احترام ویژه ای برای برادر عزیزم آقای بطحایی وزیر آموزش قائلم.

اگر جای ایشان بودم و صلابت و قاطعیت برای اجرای موارد مدنظر را نداشتم، نمی ماندم.

ایشان مسوولیت بزرگی را پذیرفته است؛ البته دولت هم باید به این موضوع برسد که وزیر آموزش و پروش بعد از معاون اول رییس جمهور مهمترین فرد است.

هر گاه در جلسات هیات دولت وزیر آموزش کنار رییس جمهور نشست یعنی کشور به سمت متعالی حرکت می کند چون بالاخره یک دوم کارمندان و یک سوم کارکنان دولت از آموزش و پرورش هستند، اما وزیر تنها یک حق رای در دولت دارد؛ لذا اگر می خواهید کشور را نجات دهید باید برای آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای قائل شد که اگر این اتفاق رخ نداد همین رویه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام گفت وگو از خبرنگار ایسنا: منیر سادات سیدرضا دبیر: محمد نوراللهی
کلید واژه ها: وزارت آموزش و پرورش - رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس - آموزش و پرورش - آموزش - قرارداد - کمیسیون آموزش - دانشگاه آزاد - وزارت - مجلس شورای اسلامی - صداوسیما - کنکور - درگیر - دانشگاه - سیما - صداو - ریاست جمهوری - برنامه ریزی - حاشیه - سوءاستفاده - صداو سیما - پولدارها - زمین - آزاد - مجلس - چاپ کتاب - اقتصادی - جمهوری - فناوری - برنامه - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
رونمایی از «مسیر انرژی ایران» در پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

نگاه به بیرون برای حل مشکلات اقتصادی مهم ترین مانع پیشرفت کشور/ دیپلماسی اقتصادی فعال نیاز امروز ایران است/ پذیرش FATF اثرگذاری تحریم ها بر اقتصاد ایران را تکمیل می کند

محدوده شناگاه ها و قایق های تفریحی گناوه مشخص شد

وزیر آموزش و پرورش: طرح معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفت

FATF اختیار و ساختاری برای رفع تحریم ها ندارد/ به نام شفافیت می خواهند یک کنوانسیون استعماری بر کشور تحمیل کنند

برای موسیقی آمریکایی بودجه داریم اما برای موسیقی انقلابی خیر/ موسیقی بی محتوا جای موسیقی اصیل را گرفته است

برخی قوانین مشکلات آموزش عالی را افزایش می دهد

ساز و کار تسویه بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی تعیین شد

نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی

عضو هیات رییسه مجلس: هدف اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به خارج است

روحانی در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس: ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست

انتقاد تابش از پیشنهادهای نمایندگان به لایحه بودجه 98

سازوکارپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی وصندوقها تعیین شد

نمایندگان اروپا قبل از ورود به ونزوئلا از فرودگاه اخراج شدند

درخواست استعلاجی نرگس محمدی روی میز دادستان

جدول پخش برنامه های امروز سیما شبکه دنا

تبریز، سرسلسله قیام های انقلاب اسلامی

محدوده شناگاه ها و قایق های تفریحی گناوه مشخص شد

29 بهمن تبریز؛ سرسلسله قیام های انقلاب اسلامی

تابش در تذکری: پیشنهادات مهم و ملی در بودجه مطرح شود

دریغ از یک کشتی گردشگری دریایی در مازندران!

قرآن؛ راهنمای انسان در زندگی فردی و اجتماعی

پیام مدیرعامل بانک ملت به مناسبت 29 بهمن، روز اقتصاد مقاومتی

دست بوسی هایی که حاشیه ساز شدند

«پاشایی بهرام » رییس مجمع عالی جهاد گران بسیج سازندگی کشور شد

گام دوم: تصویری از انقلاب مردمی عصر جدید

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا: ناکام ماندن دشمن در 22 بهمن زمینه حادثه تروریستی خاش شد

دانشگاه ها مدل همکاری با سازمان فضایی را ارائه دهند/ حرکت استارت آپ ها به سمت توسعه ماهواره های مکعبی

حضور تروریست ها در پاکستان ادامه یابد، ایران راسا عمل می کند

24 بهمن روز «مرزبانان» نامگذاری شود

امروز برگزار شد معارفه رییس جدید سازمان شیلات ایران

صلح با جهان ابتدا نیاز به صلح درونی دارد

نظام دانشگاهی وارد عرصه اثرگذاری جامعه شود

یادواره شهدای حادثه تروریستی خاش-زاهدان در دلگان برگزار شد

گرامیداشت سالروز سقوط هواپیمای تهران - یاسوج

تجمع برخی از شرکت کنندگان آزمون وکالت جلوی مجلس

ما از بسیج برای برخورد با گروه های سیاسی استفاده نمی کردیم

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: فضای مجمع در حال حاضر برای تصویب پالرمو، منفی است/ فکر می کنم گروه اقدام مالی دوباره به ما فرصت بدهد

روحانی :آمریکایی ها فکر می کردند دی ماه امسال کار جمهوری اسلامی تمام است/ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست

زمزمه احیای دولت پادگانی با استیضاح روحانی؟!

هزاران نفر از قشر های مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبری دیدار می کنند

عصبانیت مادورو از اقدام جنجالی اروپایی ها

پارسایی: رأی مردم بهترین گزینه درباره FATF/ تصویب نشدن پالرمو یعنی شوک بد اقتصادی و فشار بر مردم

فروش فوری محصولات سایپا از فردا

مشمولان فارغ التحصیلان دانشگاه ها در اسفند 97 به خدمت سربازی فرخوانده شدند

17 اسفند گزارش 100 روزه حناچی به شورای شهر تهران/ الویت های گزارش چه باید باشد؟

خبرنگار صهیونیست: ارتش اسراییل وحشی است

3 ماه است هیچ صادراتی نداشته ام/ صادرات قفل است

آزادی یکی از متهمان قتل محیط بان گلستانی

نتایج کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

دیدار مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب

اقتصاد مقاومتی با مقاوم سازی راهبردی ساختار ها و نهاد های جامعه و توانمندسازی مسئولین و مردم میسر می شود

حمله سگ ولگرد به یک کودک 7 ساله + عکس

24 بهمن روز «مرزبانان» نامگذاری شود

توقف محموله 5 هزار تنی گوشت قرمز 4 سال در گمرک

روحانی در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس: ظرف 24 ساعت در استان هرمزگان 3 طرح بزرگ ملی را افتتاح کردیم

روحانی: انصاف نیست شاگرد نمره 20 را برای نمره 19.5 سرزنش کنیم/ کارهای بزرگ را ببینید!

24 بهمن روز مرزبانان نامگذاری شود

جمعی از متقاضیان استخدام در کانون وکلا مقابل مجلس تجمع کردند

ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست

دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب

خشک شدن باغ برره صحت ندارد

سرلشکر باقری: تحرکات دشمنان بی پاسخ نمی ماند

خلأ قانونی اخذ رای در انتخابات پس از ساعت 24 رفع می شود

ساز و کار پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی تعیین شد

پیکر شهید مدافع وطن «یونس امیری» در بروجن تشییع شد

آغاز جلسات آموزش قرآن «سعید حاجیان» در مسجد آل یاسین

ریشه تحریف اسلام در وهابیت سیاسی است

هدف دشمن ایجاد شبهه و تردید در افکار جوانان نسبت به انقلاب است

برگزاری همایش تکریم از خادمان قرآن امروز با حضور وزیر ارشاد

«اقتصاد در فصل نو انقلاب» چگونه است؟

پدر شهید «عصمت نژاد» از خاطرات فرزند می گوید/ روزی 4 بار زیارت شهدا!

تعیین روش پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی

جشنواره ملی پویانمایی در کرمانشاه برگزار می شود

معاون مدیر سابق اف بی آی: احتمالا ترامپ مرتکب جرم شده است

تجمع برخی از شرکت کنندگان آزمون وکالت جلوی مجلس

واکنش «فلاحت پیشه» به ادعای ترامپ مبنی بر پایان جنگ با داعش

مهلت رای گیری در شورای عالی آموزش و پرورش سوم اسفند پایان می یابد

یونس در زادگاهش آرام گرفت/ آغوش باز بروجنی ها بر روی شهید مدافع وطن

250 زندانی در مراغه شامل عفو مقام معظم رهبری شدند

ساز و کار پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی تعیین شد

ممانعت از ارتباط وکیل با موکل در دادگاه، تخلف قضایی است

کارشناس مسائل سیاسی: جوانان باید در جامعه امیدآفرینی کنند/ ضرورت توجه به معنویت و اخلاق برای گام برداشتن در مسیر انقلاب

قیمت سوخت تحویلی به پتروشیمی ها افزایش می یابد

سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات ملی حفاری رونمایی شد

آغار نشست علنی مجلس/ پنجمین جلسه بررسی لایحه بودجه 98

عملیات ساخت پلاسکو تا سال 99 به پایان می رسد

دستور کار وزارت دفاع برای ساخت ناوشکن سنگین 6.500 تُنی

دانشگاه ها مدل همکاری با سازمان فضایی را ارائه دهند

پیکر شهید مدافع وطن «یونس امیری» در بروجن تشییع شد

آتش انتقام ملت دودمان عوامل تروریستی را می سوزاند

نماینده تهران: چالش های امروز نتیجه برجام نیست/ چین منتظر تصویب اف ای تی اف مانده است

توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

عضو کمیسیون امنیت: ایران شروط اروپایی ها برای اجرای «اینستکس» را نمی پذیرد

رفع خلأ قانونی اخذ رای در انتخابات پس از ساعت 24

خبر خوش برای سهامداران پدیده شاندیز

واکنش حناچی به اظهارات قالیباف؛ رنگ رخساره خبر می دهد از سر ضمیر

خبر خوش علیرضا خمسه برای هواداران سریال پایتخت/فصل ششم ساخته می شود

اقدام عجیب پسربچه در رستوران!

چگونه "گوگل کروم" را رمزگذاری کنیم؟

برای برخورد با مافیای کنکور اول از پول های شان چشم پوشی کنید

برای برخورد با مافیای کنکور اول از پول های شان چشم پوشی کنید