مطالب مرتبط:
فارس منتشر می کند اسناد جدیدی از ارتباط عباس امیرانتظام با سرویس های جاسوسی بیگانه و توطئه های آمریکا
فارس منتشر می کند اسناد جدیدی از ارتباط عباس امیرانتظام با سرویس های جاسوسی بیگانه
فارس منتشر می کند اسناد جدیدی از ارتباط امیرانتظام با سرویس های جاسوسی و توطئه های آمریکا
تقویت ارتباط صنعت نفت وگاز استان بوشهر با رسانه ها ضروری است
فرماندار کاشمر به ارتباط مدیران با رسانه ها تاکید کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 17 دی 1397 ساعت 02:162019-01-06سياسي

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، مهدی نقویان پس از تولید بخش اول خارج از دید با محوریت واکاوی فتنه سال 88 در سری دوم این مجموعه به مسئله نفوذ به عنوان ادامه فتنه پرداخته است.

- " در دو قسمت پایانی خارج از دید2 اسنادی به نمایش درمی آید که نشان می دهد برخی از عوامل و خبرنگارهای رسانه هایی که اصطلاحاً به آنها اصلاح طلب گفته می شود به شدت درگیر و آلوده مسئله نفوذ هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو"، مهدی نقویان پس از تولید بخش اول خارج از دید با محوریت واکاوی فتنه سال 88 در سری دوم این مجموعه به مسئله نفوذ به عنوان ادامه فتنه پرداخته است.

خارج از دید 2 به خاطر افشاگری درباره پشت صحنه برخی از جریان ها و فعل و انفعالات سیاسی کشور، یک مجموعه مستند غافل گیرکننده است.

مهدی نقویان، کارگردان این مستند وعده داده که در دو قسمت پایانی این مجموعه که روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته از شبکه سه پخش خواهد شد، اسناد و اطلاعاتی درباره روابط و مکاری های برخی از عوامل روزنامه های زنجیره ای با سرویس های بیگانه ازجمله ایمیل های رد و بدل شده آنها فاش خواهد شد.

وی حتی از معرفی برخی از نیروهای شبکه های ماهواره ای ضدایرانی که با اسم مستعار در بعضی از روزنامه های داخلی مطلب می نویسند نیز در این دو قسمت خبر داد.

به همین مناسبت کیهان با کارگردان این مجموعه مستند، گفت وگویی انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید: چرا موضوع نفوذ را در قالب سری دوم خارج از دید ساختید و یک مجموعه مستقل و با عنوانی جدید نساختید؟ بعد از پخش سری اول خارج از دید و به خاطر بازخوردهای خوبی که داشت، تصمیم گرفتیم این مستند را ادامه دهیم.

یعنی به نظرمان رسید که باید به این هم می پرداختیم که تبعات درگیر شدن یک ساله کشورمان با آن اغتشاشات چه بود.

عیان بود که در أثر این اغتشاش ها، تحریم های همه جانبه ای علیه کشورمان اعمال شد و ما یک ضربه اقتصادی خوردیم.

منتها چیزی که پس از خوابیدن غبار فتنه جذابیت داشت، مطرح شدن کلیدواژه نفوذ در بیانات رهبر انقلاب بود.

با بررسی هایی که انجام دادیم فهمیدیم که اولین اتفاقی هم که در بحث نفوذ رخ داده، در حوزه اقتصادی است.

یعنی پس از فتنه سال 88 و تحریم های همه جانبه، وقتی ضربه پذیری اقتصاد ایران را مشاهده کردند، همزمان به سمت نفوذ اقتصادی هم رفتند.

این جریان هم ابتدا با حضور در فضاهای اقتصادی نوین، مثل استارتاب ها شروع شد.

بعد هم در دهه 90 فضای فرهنگی کشور دستخوش تغییراتی شد که در نتیجه، حوزه نفوذ در حوزه های مختلف گسترش یافت.

حوزه هایی مثل زن و خانواده، مراجع دینی و به ویژه در حوزه رسانه، نفوذ به طور جدی اتفاق افتاده است.

ما در مجموعه خارج از دید 2 ، به طور مصداقی، به نفوذ در حوزه های مختلف می پردازیم.

این مجموعه 20 قسمت است که 10 قسمت آن در همین روزها و 10 قسمت دیگر در زمان دیگری روی آنتن خواهد رفت.

چرا یک مجموعه در دو زمان متفاوت پخش می شود؟ ما ابتدا در 10 قسمت این مجموعه را تدارک دیده بودیم و زمان پخش آن هم برای این روزها، یعنی ماه دی تعیین شده بود.

اما وقتی وارد کار تحقیق و پژوهش شدیم، دیدیم که مسئله نفوذ بسیار وسیع تر از آن چیزی بود که می پنداشتیم و در 10 قسمت نمی شد حق مطلب را ادا کرد.

در نتیجه، این مجموعه به 20 قسمت رسید که 10 قسمت دیگر آن بعداً آماده پخش خواهد شد.

سری اول خارج از دید دچار مشکلاتی شد و گویا به خاطر فشارها، پخش آن مدتی به وقفه افتاد.

برای سری دوم، چنین مشکلی پیش نیامده؟ سری قبلی این مجموعه، به موضوعات داخلی می پرداخت، حساسیت هم نسبت به آن بیشتر بود.

تنش های دی سال گذشته نیز مزید برعلت شد تا پخش کار دچار وقفه شد.

بعد هم آن قدر فشارهای بیرونی زیاد شد که اتفاق صحیحی برای پخش آن مجموعه رخ نداد.

منتها امسال قضیه متفاوت است؛ موضوع سری جدید کار ما نفوذ است و حساسیت های داخلی را حداقل به شکل ظاهری ندارد.

یعنی وقتی درباره یک جاسوس صحبت می کنیم، دیگر کسی نمی تواند لابی کند که درباره این موضوع حرف زده نشود یا هیچکس نمی تواند مدعی شود که افشاگری درباره جاسوس ها موجب شکاف اجتماعی می شود و… اما اتفاقی که درباره سری دوم مجموعه رخ داده این است که همان هایی که سال قبل با پخش خارج از دید مخالف بودند امسال رویکرد بایکوت خبری را در پیش گرفته اند و هیچ خبری درباره این مستند را در رسانه های خود منتشر نمی کنند.

فکر می کنید دلیل بایکوت فیلم از سوی برخی رسانه ها چیست؟ موضوع خارج از دید 2 دغدغه امنیت ملی و ثبات اقتصادی است، یعنی فراتر از گرایش های سیاسی، زندگی همه مردم به این مسائل وابسته است.

پس چرا برخی با پرداختن به این مسئله مشکل دارند و بایکوت می کنند؟ بالاخره بحث نفوذ در فضایی جدا از خود ما نیست و در درون خود جمهوری اسلامی اتفاق می افتد.

این باعث سخت شدن کار می شود.

یعنی می بینیم در حوزه مطبوعات با مجوز وزارت ارشاد نفوذ می کنند، حتی در عرصه های دینی و مذهبی ما نفوذ اتفاق افتاده است، در فعالیت های اقتصادی هم همین طور.

وقتی ما به این مسئله می پردازیم، جریان رسانه ای بایکوت کننده متوجه می شود که خودشان درگیر این ماجرا هستند و با بایکوت خبری سعی می کنند به این موضوع پرداخته نشود.

پس معلوم است که در خارج از دید 2 به مسئله نفوذ در رسانه های داخلی هم پرداخته شده است؟ بله، اتفاقاً دو قسمت پایانی این مجموعه که روزهای سه شنبه و چهارشنبه (18 و 19 دی) روی آنتن خواهد رفت به این مسئله اختصاص دارد.

این دو بخش، اسناد و مدارکی درباره پشت پرده نفوذ در عرصه رسانه را به طور عینی و مصداقی نشان خواهیم داد.

همچنین مسائلی درباره رسانه های بیگانه، ماجرای نازنین زاغری، شبکه بی بی سی فارسی و… در این دو بخش، اسنادی به نمایش درمی آید که نشان می دهد برخی از عوامل و خبرنگارهای رسانه هایی که اصطلاحاً به آنها اصلاح طلب گفته می شود به شدت درگیر و آلوده مسئله نفوذ هستند.

حتی فاش می کنیم که سردبیرهای دو روزنامه مهم این جریان، چه سر و سری با سرویس های بیگانه دارند.

یعنی در این حد مصداقی و اسنادی کار کردیم که ایمیل های رد و بدل شده آنها با خارج از کشور را نمایش می دهیم.

این را هم خواهیم گفت که برخی از عوامل رسانه های ضدایرانی، با اسم مستعار در روزنامه های اصلاح طلب، یادداشت می نویسند! ما همه این ها را با اسم و هویت واقعی آنها فاش می کنیم.

امیدوارم که حذف نشوند! چرا برخی از موضوعات را مبهم رها کرده اید؟ مثلاً در قسمت اول به نقش یک آقازاده در نفوذ اقتصادی اشاره می شود، اما هیچ اسمی از او نمی آید.

یک سری محدودیت های حقوقی باعث شد تا نتوانیم به طور کامل پشت پرده ها را نشان دهیم، چون به داخلی ها برمی گردد.

بالاخره برخی از چیزها واضح و مبرهن است اما هنوز پرونده شان به نتیجه نرسیده و در حد اتهام هستند، برای همین با دقت جلو می رویم که مشکلی پیش نیاید.

اما در کل، چیزی کم و کسر ندارد و هر چه هست را می گوییم.

اما می شد به صورت عریان تر هم به مصادیق پرداخت که به خاطر محدودیت های سیاسی و حقوقی امکان پذیر نبود.

اما همین مجموعه پر از اطلاعات و اسناد پشت پرده است که برای هر مخاطبی، می تواند جذاب باشد.

وقتی حرف از جاسوسی و نفوذ زده می شود، مسئله اتهام زنی و توطئه توهم هم به میان می آید.

آیا مستند شما هم به این چیزها آلوده شده؟ اتفاقاً یکی از نقدهایی که حتی برخی از خودی ها گاهی به ما وارد می کنند این است که به ما می گویند، چرا یک نفر را به این سادگی، به نفوذی و جاسوسی متهم می کنید؟ در صورتی که به نظرم این افراد هنوز تصور و تعریف درستی از مسائلی چون جاسوسی و نفوذ ندارند.

در ذهن برخی، جاسوس و نفوذی یادآور فیلم های هالیوودی مثل جیمزباند است که طرف با ماشین عجیب و غریب از راه می رسد و طی عملیاتی هزار نفر را می کشد و کارهای محیرالعقولی انجام می دهد! این یک تصور خام است که از کار رسانه ای غرب نشأت گرفته.

اگر قرار باشد که همه بفهمند یک نفر جاسوس یا نفوذی است که دیگر جاسوس و نفوذی نمی شود! یعنی فرد نفوذی باید به قدری نرم کار کند که هیچکس متوجه او نشود.

پیچیدگی موضوع این است که گاهی فردی که در کنار ما زندگی می کند و ظاهراً مشغول خدمت اقتصادی و فرهنگی است، نفوذی است.

ضمن اینکه مفهوم نفوذ با جاسوسی تفاوت دارد و یک پله پیچیده تر و نرم تر است.

یک جاسوس ممکن است سندی را به جایی منتقل کند و رد پایی از خود به جا بگذارد، اما نفوذی، مخفیانه تر کار می کند و حتی همان رد پای کوچک را هم ندارد.

نفوذ در اصل، فکر آدم ها را تغییر می دهد.

خیلی از افرادی که به عنوان عامل نفوذ معرفی می کنیم، دوتابعیتی بوده و در کشورهای دیگر شهروند هستند و به بهانه هایی داخل ایران می آیند و مدتی فعالیت می کنند؛ ارتباطات آنها با آن طرف دنیا را نشان می دهیم؛ مثلاً با وزارت امور خارجه آمریکا کار می کنند و مستقیماً نیز پول به حسابشان واریز می شود.

با اسناد و مدارک و عکس ها، این را نشان می دهیم.

یکی از کارهای محوری نفوذی ها این است که سبک زندگی غربی را ترویج می کنند.

بعد وقتی این ها را می گوییم، برخی می پرسند که این شد جاسوس؟ در صورتی که شما برعکس این ماجرا را تصور کنید؛ فرض کنید یکی از اعضای نهادهای حکومتی ایران برود در آمریکا مستقر شود، دوتابعیتی هم باشد -هم ایرانی و هم آمریکایی- و بعد هم از نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی مثل نیروی قدس سپاه به حساب او پول واریز شود و در آن کشور شبکه سازی کند، در رسانه هایشان نفوذ یابد و حتی در انتخابات آنها هم دخالت کند.

در این شرایط، چطور می توان انتظار داشت که دولت آمریکا از وی به عنوان شهروند آن کشور دفاع کند؛ اصلاً چنین چیزی امکان پذیر و قابل تصور است؟ اما این اتفاق در کشور ما در حال رخ دادن است؛ یعنی برخی تابعیت دوگانه دارند، از پنتاگون یا نهادهای مشابه آن در غرب حقوق ماهیانه دریافت می کنند، به رسانه ها وارد می شوند و در انتخابات هم فعالیت تخریبی انجام می دهند.

خوب، چطور می توان چنین فردی را نفوذی ندانست؟ امیدواریم با پخش خارج از دید 2 حداقل تصور ذهنی برخی از افراد درباره نفوذ و جاسوسی ترک بردارد.

البته این قضیه حتی در سطح مدیران عالی رتبه هم هست و برخی از آنها دوتابعیتی هستند و عده ای می پرسند که چه اشکالی دارد که یک نفر دوتابعیتی باشد.

درصورتی که ما با اسناد و مدارک نشان می دهیم که اغلب دوتابعیتی ها نفوذی هستند و چه کارهایی می کنند.

نکته قابل توجه این است که اغلب این افراد نیز باهوش هستند و سطح علمی بالایی دارند و روابط عمومی شان نیز قوی است.

فکر نکنید نیروهای نفوذی، افراد بی دست و پا و کم سوادی هستند.

در این مجموعه، خیلی صریح به دولت های پس از جنگ حمله کرده اید.

این هم کم سابقه به نظر می رسد.

به نظرم فیلم مستند و به طور کلی، رسانه ها باید صراحت داشته باشند.

در ذهن ما جاانداخته اند که صریح بودن باعث رنجیدن عده ای یا ایجاد شکاف سیاسی و اجتماعی و… می شود و الان وقت وحدت است؛ بله ما هم جان خود را برای وحدت مردم ایران می دهیم، اما اگر شبهه ها را برطرف نکنیم، شکاف ها عمیق تر خواهد شد.

چون شبهه مثل گلوله برف است؛ هر چه می غلتد و جلوتر می رود، بزرگ تر می شود.

اگر به وحدت اعتقاد داریم باید با برطرف کردن شبهات، شکاف های اجتماعی را ترمیم کنیم.

در خارج از دید یک و دو نیز همین هدف را داریم.

نگاهمان نیز نمی خواهم بگویم بی طرفانه بلکه انقلابی است اما جناحی نیست و قصد جسارت و بی احترامی به کارگزاران نظام را نداریم.

هر کسی در جای خودش زحمت می کشد قابل احترام است، اما اگر نقدی هم باشد ما با صراحت و به زبان رسانه می گوییم.

تعارف نداریم، در برخی برهه ها مثلاً در دولت موسوم به اصلاحات، نفوذ بیشتر اتفاق افتاد.

امیدواریم با این صراحت، بخشی از مشکلات کشور حل شود.

مسائل باید بدون پیش فرض و قضاوت اولیه بررسی شود و ببینیم که ریشه مسئله کجاست.

ممنون از اینکه در این گفت وگو شرکت کردید.

در پایان اگر حرفی باقی است بفرمایید.

سال قبل اگر به نحوه پخش خارج از دید انتقاداتی بود اما امسال صداوسیما واقعاً پای کار آمد.

باید هم از علی عسگری رییس رسانه ملی و هم از مرتضی میرباقری معاون سیما به خاطر حمایت از این کار تشکر کنم.

همچنین باید از جسارت علی فروغی، مدیر شبکه سه که بهترین زمان ممکن را به پخش این مجموعه اختصاص داد تقدیر و تشکر کنم.

امیدوارم این أثر مورد توجه قرار بگیرد.


کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - مستند - نقویان - فرهنگی - شبکه های ماهواره ای - خبرگزاری - کارگردان - کشور - شبکه های ماهواره - اسناد - روزنامه - دانشجو - هایی - مهدی - اقتصاد ایران - رهبر انقلاب - فضای فرهنگی - تولید - گزارش - رسانه - سرویس - تحریم - ایران - درگیر - اصلاح طلب - اطلاعاتی - اغتشاشات - چهارشنبه - شنبه

آخرین اخبار سرویس:
مدیر شبکه3 ابهام شرعی جوایز برنده باش را رد کرد/ راه حل :تغییر اسپانسر

فعالیت مستقل هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب/وابسته به هیچ نهادی نیستیم

پاورپوینت مفهوم منظر شهری

پاورپوینت سقف یوبوت

دستور رییس قوه قضاییه به روسای دادگستری ها برای بازنگری در پرونده زندانیان مهریه

بلایی که هم سر رونالدو آمد، هم سر رئال مادرید! + تصویر

دیدار رییس سازمان صداوسیما با رییس قوه قضاییه

«هر مسجد، یک خانه» مصداق آیه « و تعاونوا علی البر و تقوی» است

آقایان مسوول! نگذارید «خانه های قدیمی» خاطره شوند

پاسداری از خون شهدا را باید در عمل ثابت کنیم

تصاویری از شاهکار دوره صفویان در اصفهان

چگونه ادویه کاری خانگی درست کنیم؟

فاصله سلفی بگیران تا نقطه تعادل

ترامپ یاغی را با قدرت به عقب می رانیم ­

کمتر از 40 درصد اروپاییها از برگزاری انتخابات در ماه مه خبر دارند

پاورپوینت تحلیل جامعه شناختی مسکن شهری در ایران ، اسکان غیر رسمی

پاورپوینت تحلیل معماری دوره صفویه و مقایسه با معماری دوره قاجاریه

استخدام تعدادی سالن کار آقا با جای خواب جهت کار در تهران

استان زیبای ساحلی که برای ایرانیان ناشناخته مانده است

جلسه شورای اداری فرمانداری ساری

اختتامیه جشنواره سفیران سلامت

آشنایی با رهبری که گمراه نمی سازد

تعهددولت برای ایجاد400 شغل در رودبار در سال رونق تولید

ترتیل صفحه 36 قرآن باصدای حامد ولیزاده+صوت و متن آیات

فتوای رهبر معظم انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهیدان نادمی دیدار کرد

وزیر کار: قبول داریم کارگران ما زندگی مطلوبی ندارند

فتوای رهبر معظم انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول

مراسم سالگرد شهید آیت الله شاه آبادی

4 خدمه لنج غرق شده در خلیج فارس همچنان مفقود

فتوای رهبر معظم انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول

مراسم تجلیل از مهدی غلام نژاد

پاورپوینت بیمه نامه مسئولیت مدنی

پاورپوینت حسابداری دارایی های ثابت مشهود ( استاندارد حسابداری شماره 11 )

یازدهمین کنگره بین المللی قلب و عروق خاومیانه در شیراز

شعرخوانی جالب کودک و اقدام ارزنده دکتر قادری

دعوای پشت صحنه «عصر جدید» ساختگی بود؟

وزیر کار با نماینده ولی‎فقیه در گلستان دیدار کرد+ تصاویر

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهیدان نادمی دیدار کرد

نماینده بویراحمد: توزیع منابع بر اساس آمایش انجام شود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: برخی از طلاب فقه و اصول و تفسیر می خوانند اما در مسائل اعتقادی ضعیف هستند/ لزوم حفظ سنت های حوزه

انتقاد و ابراز تاسف حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از اعدام مسلمانان در عربستان: چرا دولتهای اسلامی و سایر ملل در این حادثه وحشیانه سکوت اختیار کرده اند؟

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهیدان نادمی دیدار کرد

دیدار نماینده مجلس آلمان با رییس جمهور ونزوئلا

پاورپوینت استاندارد و سریهای آن

آرمون محاسبات عمران بهمن 94

پاورپوینت بیمه و ریسک

شفر: می توانیم قهرمان شویم/ صیادمنش 10 میلیون دلاری می شود

پاورپوینت فضا در معماری

رییس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب: هدف ما مچ گیری نیست اما تقصیرها شناسایی می شوند

عکس العمل عجیب گلزار به عدم پخش برنده باش

حضور ظریف در سازمان ملل؛ از سوگ برجام تا مبادله زندانیان

گردشگران خارجی از اماکن تاریخی ایذه دیدن کردند

گردشگران خارجی از اماکن تاریخی ایذه دیدن کردند

نگاه ملی به دور از حاشیه در رفع مشکلات کشور موثرتر است

نگاه ملی به دور از حاشیه در رفع مشکلات کشور موثرتر است

پاورپوینت طرح مسائل اجتماعی در ایران

آرمون محاسبات عمران شهریور 95

گزارشی از معضل جدیدی به نام سلفی بگیران در جامعه

محمدی عراقی مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم شد

شیخ عباسی مدنی رهبر جبهه نجات اسلامی الجزایر درگذشت

سردار اشتری: معلولان خدمتی هرگز فراموش نمی شوند/ تلفات سوانح رانندگی فروردین 30 درصد کاهش داشت

پاورپوینت علل ساختاری اعتیاد در ایران

پنج قلوهای معروف دماوندی بالاخره خانه دار شدند

وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توسعه مشاغل خرد راه حل جلوگیری از بیکاری کارگران است

‏نتیجه مخالفت با FATF و ‎خروج از برجام تکمیل پازل اقدامات تحریمی علیه کشور

نخستین همایش بین المللی فقه گردشگردی به کار خود پایان داد

سیلاب در آبادان و خرمشهر تحت کنترل است

شهدا، خط مقدم را به آن سوی مدیترانه بردند

نماینده رامهرمزو رامشیر:تحریم اراده ملت ایران را متزلزل نمی کند

برگزاری دروس تفسیر قرآن در حوزه ، رشد چشمگیری داشته است

پاورپوینت روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آن بر تبلیغات

پاورپوینت روانشناسی اجتماعی

رییس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب: هدف ما مچ گیری نیست اما تقصیرها شناسایی می شوند

پاورپوینت حسابداری پیمانهای بلند مدت ( استاندارد حسابداری شماره 9 )

پاورپوینت رهبری تحول در مدیریت تحول

حجت الاسلام محمدی عراقی مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم شد

20 مرکز نیکوکاری در گیلان فعال است

سیلاب در آبادان و خرمشهر تحت کنترل است

نشست روابط عمومی فرمانداری های استان یزد در میبد

نماینده رامهرمزو رامشیر:تحریم اراده ملت ایران را متزلزل نمی کند

روایت حاجی بابایی از فشار برای استانی شدن انتخابات

برگزاری آیین غبارروبی حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف + عکس

امین فائضی گزارش تصویری | نخستین سالگرد آیت الله ایمانی

اولویت های تخصیص اعتبار دستگاه های اجرایی قشم تعیین شد

قدردانی سیل زدگان خوزستانی از ستاد شعبانیه شهر دوراهک

ظریف بر نقش مجمع عمومی سازمان ملل در حل چالش جهانی تاکید کرد

به سمت چابکسازی نمایشگاه پیش می رویم

چرا تفسیر قرآن را درس جنبی قلمداد کرده ایم؟/ منبرها را کوتاه کنیم

پاورپوینت بیماری های اعصاب و روان

استخدام کارمند آشنا به کامپیوتر و امور دفتری در اصفهان

پیاده روی خانوادگی در محله شهید هرندی تهران

پاورپوینت استاندارد حسابرسی شماره25: ارزیابی رعایت قوانین و مقررات

نشست رییس قوه با روسای کل دادگستری ها و دادستان های سراسر کشور

رییس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب: هدف ما مچ گیری نیست اما تقصیرها شناسایی می شوند

آرمون نظارت عمران شهریور 95

پاورپوینت مدیریت تحول در مدیریت سازمانی

پاورپوینت ژئوگریدها

وزیر ارتباطات: پوسته های فارسی تلگرام فاقد امنیت هستند

اگر این بازی دست بچه ها بیافتد چه اتفاقی خواهد افتاد!؟

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم