مطالب مرتبط:
5 فروند هواپیمای ATR وارد فرودگاه ارومیه شد
ورود 5 فروند هواپیمای ATR خریداری شده به فرودگاه ارومیه
تحویل پنج فروند هواپیمای ATR به ایران
سوختگیری 5 فروند هواپیمای جدید در فرودگاه ارومیه/تصویر
پنج فروند هواپیمای ATR یکشنبه وارد ایران می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 22 شهریور 1397 ساعت 00:452018-09-12سياسي

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار


استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

- در گفت وگوی تفصیلی ایسنا با استاندار خراسان شمالی مطرح شد: از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

محمدرضا خباز در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ATR یک هواپیمای کوچک با 50 نفر ظرفیت است که اگر این هواپیما در اختیار استان قرار داده شود می تواند روزی دو سورتی پرواز داشته باشد.

وی افزود: در جلسه اخیر استاندار و نمایندگان خراسان شمالی با وزیر راه و همه معاونان وی، قول دادند که یک هواپیمای ATR به بجنورد بفرستند و ان شاالله فرودگاه بجنورد حداقل روزی یک پرواز رفت و برگشت داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که 25 سال از احداث فرودگاه بجنورد می گذرد و تاکنون هیچ اتفاق ناگواری در آن رخ نداده است، ادامه داد: 20 میلیارد تومان در این فرودگاه هزینه شده است و باید فعال باشد، اکنون چنین فرودگاهی را با 2000 میلیارد تومان هم نمی توان ساخت.

خباز در ادامه با بیان این که شرکت های هواپیمایی دیگر نیز اعلام آمادگی کردند که به بجنورد هواپیما اختصاص دهند، افزود: اما هواپیماهای این شرکت ها بزرگ و با ظرفیت زیاد هستند که این ظرفیت در بجنورد تکمیل نمی شد بنابراین خواستیم هواپیمایی کوچکی با ظرفیت حداکثر 50 نفر را به بجنورد اختصاص دهند.

صدای سوت قطار در استان شنیده خواهد شد وی در ادامه با اشاره به پروژه ریلی استان گفت: با توجه به این که قطار شیروان، بجنورد، اسفراین به نقاب زودتر به نتیجه می رسد، آخرین تصمیم طی جلسه اخیر با مقام عالی وزارت متبوع، بهره برداری از خط آهن این مسیر بود.

استاندار خراسان شمالی افزود: اما کار مهم تر استان قطار مشهد - گرگان است که با توجه به طولانی تر بودن مسیر طبیعتاً زمان بر خواهد بود، در این خصوص 15 درصد اعتبار لازم را آستان قدس به عهده گرفته است و مجدد نیز اعلام آمادگی کرده اند هم چنین چینی ها در این باره اعلام آمادگی کرده اند که اعتبار این طرح که حدود 10 تا 12 میلیارد تومان است باید از محل فاینانس تأمین شود.

اختصاص اعتبار در بودجه 98 برای مطالعات معادن خراسان شمالی خباز در رابطه با معادن استان هم با تأکید بر این که از بعد معدن، استانی غنی داریم، افزود: استاندار پیشین قراردادی با مرکز زمین شناسی خراسان رضوی بسته بود تا معادن استان را بررسی کنند و هم اکنون نقشه معادن استان در دست است.

وی ادامه داد: به غیر از معادن آلومینیوم که برای همه شناخته شده است معادن دیگری نیز در خراسان شمالی وجود دارد که نشان می دهد این پتانسیل در استان از بقیه پتانسیل ها عقب تر نیست و یکی از بسترهای رشد است و باید بر روی آن ها مطالعه انجام شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در این راستا در بودجه 98 مطالعات اولیه و تفضیلی تک تک معادن استان را در اولویت قرار خواهیم داد و پیگیر بهره برداری از این نعمت های خدادادی هستیم و سپس در این زمینه سرمایه گذار جذب می کنیم .

کاهش مفاسد اقتصادی با تحقق دولت الکترونیک خباز در ادامه با بیان این که تحقق دولت الکترونیک در استان از اولویت هاست، ادامه داد: برخی اداره ها در تحقق دولت الکترونیک گارد می گیرند و این امر مهم را به تعویق می اندازند.

وی در رابطه با ضرورت تحقق این طرح به ایسنا گفت: دولت الکترونیک از طرح های بسیار ضروری کشور است و ارتباط میان مردم و دولت را تقویت می کند هم چنین به سرمایه اجتماعی اهمیت می بخشد.

استاندار خراسان شمالی در این خصوص که برخی ادارات خودشان تولیدکننده نارضایتی هستند، خاطرنشان کرد: اگر این طرح هرچه زودتر فراگیر شود زمینه برای رضایت عمومی نیز فراهم می شود.

خباز گفت: زمانی که بنده نماینده بودم به دنبال دولت همراه بودیم که از دولت الکترونیک بالاتر است و حال، این امر تنها در بخش بانک ها فعال شده است که باید گسترش بسیاری پیدا کند.

وی تصریح کرد: از روز اول مدیریت بنده این امر از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است و به تمام دستگاه ها تأکید کردیم که این طرح را شروع کنند.

به گفته وی، مدیران شهرداری ها، صنعت و معدن و اداره امور اقتصای و دارایی باید زودتر از دیگر ادارات وارد عمل شوند، چون مردم بیشتر با این ادارات کار دارند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: به یکی از مدیران کل که نماینده وزیر در استان است گفته شده اداراتی که در این زمینه پاسخی نداده اند را زودتر به استانداری معرفی کنند تا از اختیارات استانداری استفاده شود و به اجبار وارد کار شوند.

خباز گفت: فواید دولت الکترونیک قابل درک است اما قابل وصف نیست و اگر به صورت کامل اجرا شود بسیاری از مفاسد ادارات نیز از میان می رود در این صورت تا عملی کردن این طرح پای کار خواهیم بود.

آرامش به بازار بر می گردد استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: با تصمیمات درستی که دولت در شرایط اقتصادی فعلی گرفته است، آرامش به بازار بر می گردد.

خباز با اشاره به وضعیت قیمت دلار پس از انقلاب گفت: در زمان هاشمی رفسنجانی، دلار دولتی هفت تومان بود و در بازار 300 تومان خرید و فروش می شد، در زمان خاتمی دلار دولتی 300 تومان بود و در بازار 800 تومان خرید و فروش می شد و با حدود 800 تومان تحویل احمدی نژاد شد.

وی ادامه داد: در زمان احمدی نژاد در یکی دو سال آخر قیمت دلار به 1226 تومان رسید اما چهار هزار تومان خرید و فروش می شد و در سال های آخر قیمت نزدیک به 4000 تومان بود که با تزریق دلار به جامعه از بالا رفتن بی رویه قیمت جلوگیری شد.

استاندار خراسان شمالی گفت: دلار هم نوعی کالا است، اگر قبول داریم در سال های گذشته سالی 10 درصد تورم داشته ایم باید به قیمت دلار نیز این 10 درصد افزوده می شد و قیمت واقعی خودش را پیدا می کرد، روحانی دلار را قیمت 3300 تومان تحویل گرفت، دولت برای این که قیمت بالا نرود دلار تزریق می کرد تا شرایط عرضه و تقاضا را کنترل کند.

خباز خاطرنشان کرد: شرایط خروج آمریکا از برجام و تهدیدات ترامپ موجب ایجاد جنگ روانی در داخل کشور شد و در این شرایط ثروتمندان همه دارایی خود را به دلار و طلا تبدیل می کنند و بیشتر هم از کشور خارج می کنند تا متضرر نشوند و این مراجعات متعدد موجب شد قیمت دلار بالا رود.

وی با اشاره به این که از 4 دوره نمایندگی ام در مجلس سه دوره را در کمیسیون اقتصادی بوده ام، افزود: تصمیم درستی که دولت گرفت این بود که برای کالاهای اساسی دلار 3800 تومان و 4200 تومان در نظر گرفت اما برای بقیه کالاها بحث عرضه و تقاضا منظور شد، دولت در این شرایط درست ترین تصمیمات را داشته و با ایجاد بازار ثانویه از شتاب قیمت دلار جلوگیری کرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: هم چنین طبق دستور دولت دستگاه های دولتی و خصولتی باید ارز را از طریق بانک مرکزی و از طریق سامانه نیما در اختیار واردکنندگان قرار دهند اما متأسفانه برخی دستگاه های دولتی این کار را نکردند و طبق دستور دولت مدیرانی که این راهبرد را اجرا نکنند باید عزل شوند.

خباز تصریح کرد: در زمان جنگ باید تصمیمات جنگی گرفت، در این زمان قوه قضاییه وارد عمل شد و با سرعت زیاد با متخلفین برخورد کرد، در این راستا با کسانی که در راه اقتصاد مانع ایجاد می کنند برخورد قضایی می شود، افراد متخلف باید بدانند برخورد جدی است و قانون شوخی بردار نیست.

ثبت نام 1800 نفر در خراسان شمالی به عنوان بازرس افتخاری استاندار خراسان شمالی با بیان این که بسیاری از اتفاقات به دست دشمنان داخلی و افراد بی انصاف و محتکران شکل گرفته است، افزود: کالاهای احتکار شده با قیمت اولیه وارد بازار می شود و مردم می توانند از آن ها استفاده کنند.

خباز ادامه داد: در استان فراخوان داده شد و تاکنون 1800 نفر از مردم به عنوان بازرس افتخاری ثبت نام کرده اند که سازمان صمت آن ها را آموزش خواهد داد تا بین مردم بروند و نظارت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به تصمیمات خوبی که دولت گرفته است به تدریج آرامش به بازار برخواهد گشت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خراسان شمالی - هواپیما - استان - بجنورد - هواپیمای - فرودگاه - استاندار - خراسان - میلیارد - قطار - هواپیمایی - وزارت راه - شرکت های هواپیمایی - معادن - وزارت - مسئولان - خباز - محمدرضا خباز - خراسان رضوی - پرواز - ایسنا - زمین شناسی - آستان قدس - کوچک - وزیر راه - فاینانس - طولانی - خط آهن - رابطه - بودجه

آخرین اخبار سرویس:
گلایه فرمانده بسیج از بودجه ندان دولت به برخی طرحهای بسیج

شلیک موشک کروز سطح به سطح از هواناو/ عکس

اصلاح وضعیت مالیاتی کشور مستلزم بازنگری در قانون است

وزیر دفاع: قدرت ایران برای صلح و امنیت منطقه است/ گام دوم بسیار پرسرعت تر خواهد بود

کاشت ناخن مصنوعی چه حکمی دارد؟

دستاوردهایی که باید به نمایش گذاشت

نماینده مجلس: 3 ماه است گوشت نخریده ام

دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد

خبر مربوط به فیلترینگ اینستاگرام صحت ندارد

جهانگیری : شرایط کشور خطیر و دشوار است

2 امتیاز از دست پرسپولیس پرید

درآمد حاصل ازهدفمندی یارانه ها بیش از 140 هزار میلیارد تعیین شد

وزارت بهداشت: 23 درصد بزرگسالان دچار اختلال روانپزشکی هستند

استخدام مسئول دفتر خانم در یک مجموعه معتبر در شرق تهران

دندانپزشک خاطی اراکی ممنوع الکار و ممنوع الخروج شد/ 1200 زندانی استان مرکزی مشمول عفو رهبری

جمهوری اسلامی هم صلح و هم جنگ را در منطقه برد/ گام دوم را پر شتاب تر از قبل خواهیم رفت

تذکرهای غیراصولی بازرسان کارآیی مدیران را کاهش می دهد

فرصت ورود دانش آموختگان حوزه کشاورزی به عرصه تولید فراهم شود

استاندار خوزستان: خبر انتصابم به عنوان رییس تأمین اجتماعی کشور را تأیید یا تکذیب نمی کنم

ظرفیت کلینیکی بیمارستان مفتح ورامین به 8 هزار نفرافزایش یافت

55 تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون کشف و ضبط شد

مجلس بودجه طرح جهاد روشنایی را تصویب کند

وضعیت اضطراری در سودان | عمر البشیر کابینه و فرمانداران را برکنار کرد

مازندران بدون زباله می شود؟

دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد

دقایقی قبل نشست نوبت عصر امروز پارلمان پایان یافت/جلسه بعدی؛ امشب

نحوه پرداخت کارمزد جایگاه داران سوخت مشخص شد

برخورد نامناسب برخی پزشکان، بهانه به دست منتقدان می دهد

وزیر ارتباطات: فلج اقتصادی سخت تر از فلج اطفال نیست

ارتقا جایگاه منزلت زنان در رسانه ملی

شلیک موشک کروز سطح به سطح از هواناو در رزمایش ولایت 97

تاکید وزیر راه بر لزوم حفظ اتحاد در شرایط جنگ اقتصادی

دومین پیش نشست پانزدهمین همایش دکترین مهدویت برگزار می شود 

مروری بر اخبار معارفی رسانه ها/ اعلام زمان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

پایان سیزدهمین جلسه بررسی بودجه در مجلس

استخدام طراح سازه در شرکت مهندسین مشاور آرشکو – اصفهان

ترامپ به عروس داعش اجازه ورود به آمریکا را نمی دهد

شکست سه شمشیرباز ایران در گرند پری قاهره

هم اندیشی نهادهای مهدوی برای تبلیغ انتظار

با رای نمایندگان چگونگی پرداخت کارمزد جایگاه داران سوخت تعیین شد

برگزاری مراسم ولادت حضرت زهرا (س) در آستان حضرت عبدالعظیم (ع)

درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها بیش از 140 هزار میلیارد تعیین شد

عمر مفید اغلب اتوبوس های کرج رو به پایان

درآمد هدفمندی در سال آینده بیش از 140 هزار میلیارد تومان تعیین شد

دانلود آهنگ جدید حجت درولی بنام وای از دست تو دیوونه

دانلود آهنگ جدید علیرضا مهدی زاده بنام معجزه

خبر مربوط به فیلترینگ اینستاگرام تکذیب شد

در نشست بررسی «اومانیسم اسلامی» چه گذشت؟

طی حکمی انجام شد دو مشاور استاندار البرز منصوب شدند

تاکید وزیر راه بر لزوم حفظ اتحاد در شرایط جنگ اقتصادی

مخالفت مجلس با تفکیک یارانه بگیر ان

عذرخواهی یکی از مدیران صدا و سیما به دلیل پخش گفته های یک مرد در مورد خشونت علیه همسرش

بیانیه رهبری مبنای تحول بنیادین در کشور است

معاون دادستان کل کشور خبر فیلترینگ اینستاگرام را تکذیب کرد

آیت الله شفیعی در پیامی رحلت آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

همایش بزرگداشت روز مهندسی

ساختمان جدید مؤسسه صاحب الزمان(عج) ازنا افتتاح می شود

اعلام مصوبات دومین جلسه کمیته پیگیری مطالبات مدیران اتحادیه های قرآنی استان ها

وزیر ارشاد با قوت به کارش ادامه می دهد/ شایعات بی اساس است

مراسم تشییع پیکر آیت الله مؤمن در قم

محرومیت شایسته استان برخوردار ایلام نیست

دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد

نشست مدیرعامل بیمه ما با منتخبین شورای هماهنگی نمایندگان استان تهران

صلاحیت حرفه ای معاون فنی بیمه دی تأیید شد

طلاب از لحاظ معیشتی در مشکل هستند

واکنش محسن رضایی به تمدید مهلت پیوستن ایران به FATF

مرحوم آیت الله مؤمن در مسائل نظام و فقه صاحب نظر بودند

گوایدو: با کمک ارتش از مرز ونزوئلا با کلمبیا عبور کردم

ماه چهره خلیلی و پرستو صالحی در اکران قرارمون پارک شهر+عکس

عمرالبشیر در سودان وضعیت اضطراری اعلام کرد

استخدام طراح گرافیک در شرکت بین المللی ایده و تفکر برتر ملاصدا

استخدام کارمند IT خانم در آژانس هواپیمایی الفبای سفر

جواد جاویدنیا: اخبار فضای مجازی مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام از امروز صحت ندارد

خبر مربوط به فیلترینگ اینستاگرام تکذیب شد

درآمد هدفمندی در سال آینده بیش از 140 هزار میلیارد تومان تعیین شد

بیانیه رهبری مبنای تحول بنیادین در کشور است

تعداد پایگاه های امداد جاده ای کشور با وضعیت استاندارد فاصله دارد

جشنواره پویانمایی فرصتی مغتنم برای معرفی استان کرمانشاه است

ردپای دوران ساسانیان در قلعه خندق سمنان

تفکر اعضای هیات علمی تغییر کند

عرضه نیاز های اساسی شهروندان از 20 اسفند

واکنش محسن رضایی به تمدید مهلت پیوستن ایران به اف ای تی اف

اجرایی کردن ایده های دانشجویان در آنها ایجاد انگیزه می کند

درآمد 140 هزار میلیاردی دولت از محل هدفمندی جزء درآمدهای عمومی دیده نشده است

واگذاری جزیره کیش به چینی ها کذب محض

دانلود آهنگ جدید هادی داوودی بنام خاطره ها

دانلود آهنگ جدید مهرداد پروین بنام فرشته آبی

اولین کنگره حزب راه ملت برگزار می شود

وجود 500 هزار مهندس در صنعت ساختمان

عمر مفید اغلب اتوبوس های کرج رو به پایان

افزایش بالگردهای هلال احمر تا پایان امسال به 27 فروند

پزشکان محترم! از برج عاج پایین بیایید لطفاً

مصباحی مقدم: بیانیه گام دوم انقلاب بر مدیریت نسل جوان تاکید دارد

دفاع از پایان نامه «نقد و بررسی شبهات خطاهای نوشتاری کتاب نقد قرآن «دکتر سها»»

11 چهره مردمی سال 97 معرفی شدند+ عکس

مخالفت مجلس با مستثنی کردن یارانه بگیرها

نتایج فرنگی کاران ایران در 5 وزن نخست تورنمنت مجارستان

قوانین آموزش و پرورش باید شغل محور باشد نه شاغل محور

تیزر پادکست ویژه رادیو ایران 20 با موضوع کودک همسری

دولت مجاز به فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد شد

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار