مطالب مرتبط:
چگونگی کاهش وزن و لاغری با زعفران
زنجیره ارزش زعفران با همکاری اتحادیه اروپا در ایران شکل می گیرد
قیمت زعفران بر تابلوی بورس کالا مرجع دنیا می شود/درج قیمت های آتی در نشریات بین المللی
جلسه مجلس درباره بازگشت کارگران افغانستانی به کشورشان/ افغانی از تومان ما بیشتر ارزش دارد
کاهش صادرات زعفران در راه است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 16:202018-08-20اقتصادي

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود


مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، - در کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان مطرح شد؛ عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، با استانداردسازی می توان تولیدات را با چشم انداز گسترده تری در بازار ارائه داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمد مددی دوشنبه 29 مرداد در هفتمین کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان، با اشاره به حساسیت موجود در بسته بندی های گیاهان دارویی، گفت: گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در مبحث تدوین استانداد و بسته بندی بحثی جداگانه دارند اما حساسیت ها برای مواد، فرآیند تولید، آزمون، چک، کنترل و تست بسته بندی ها وجود دارد و با دقت دنبال می شود.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان فعالیت این سازمان مطرح کرد: استانداردسازی، اندازه شناسی، تأیید صلاحیت و ارزیابی انطباق از 4 محور مهم فعالیت سازمان استاندارد بوده و تمام وظایف و مأموریت های این سازمان در چهارچوب ماده 3 و تبصره های 1 و 3 در قانون است.

محمدی درباره اهمیت استانداردسازی در زمینه اقتصاد و تولیدات کشور اظهار کرد: استاداردسازی برای دولت در زمینه اقتصادی، کشورهای در حال توسعه، تسهیل در تجارت، تولیدکنندگان، مشتریان و حفظ محیط زیست اهمیت شایانی دارد همچنین استانداردهای ملی از نظر اجرایی، منطقه ای، بین المللی و کارخانه ای از انواع استانداردهای موجود هستند.

وی درباره سطح استاندارد کارخانه ای در ایران و دیگر کشورها، اضافه کرد: همواره استاندارد کارخانه ها در دنیا، در بالاترین سطح خود قرار دارد این به گونه ای است که این استاندارد در ایران، در پایین سطح خود است.

وی با اشاره به مراحل موجود برای تدوین استاندارد ملی برای انواع کالا و تولیدات افزود: تدوین استاندارد ملی با یکی از روش های واگذاری به شخص حقوقی، به صورت موظف و در چارچوب قرارداد صورت می گیرد.

محمدی درباره عملکرد اداره کل استاندارد استان همدان در بخش تدوین در سال های 95 و 96، اظهار کرد: در سال 95، 63 مورد و در سال 96، 40 مورد تمدید و تجدیدنظر استاندارد ملی داشته ایم و 150 مورد در سال 95 و 66 مورد در سال 96 در بحث بازنگری استانداردهای ملی انجام شده است.

وی در ادامه عملکرد این اداره کل در سال های 95 و 96 اضافه کرد: تنها یک مورد پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی طی دو سال اخیر داشته ایم که با احتساب تعداد استانداردهای تدوین شده در سال 96، دو هزار و 521 مورد بوده و تعداد کل استانداردهای ملی در پایان سال 96 به 32 هزار و 490 مورد رسیده است.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان درباره بودجه اختصاص یافته به بخش تدوین در دو سال اخیر یادآور شد: 1200 میلیون ریال در سال 95 و 884 میلیون ریال در سال 96 بودجه به این اداره کل اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در استان تنها 4 شرکت جزء شرکت های تدوین استاندارد همانند شرکت رویان پژوهان سینا تأیید شده اند، خاطرنشان کرد: حدود 50 نفر کارشناس در زمینه های تخصصی در اداره کل استاندارد استان مشغول به کار هستند.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان حوزه وظایف این اداره عنوان کرد: با توجه به ماده 3 قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد تبصره 4 خدمات بهداشتی و درمانی مشمول استاندارد نیست و استاندارد در جایی که محصولات گواهی استاندارد داشته و یا الزام به این کار دارند، وارد عمل می شود.

قادری با اعلام شرایط کشت و صادرات زعفران در ایران گفت: زعفران دارای استانداردهای لازم است به طوریکه وزارت جهادکشاورزی در سال 2016 بالاترین تولید کشت زعفران را داشته و سهم کشت زعفران ایران در جهان 89 درصد است اما تنها 41.

7 درصد سهم صادرات به ایران تعلق دارد.

وی ادامه داد: اسپانیا با سهم یک درصدی در کشت زعفران، 29 درصد صادرات زعفران به جهان را دارا است و این به علت پیش قدم شدن این کشور در تدوین استاندارد است که باعث شده تا سهم زیادی در بازار جهانی داشته باشد.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان با اعلام امتیاز جهانی زعفران ایران و مقایسه آن با کشور اسپانیا افزود: اسپانیا با توجه به اینکه مشتری اصلی زعفران ایران و پیش قدم در زمینه تدوین استاندارد این محصول است، توانسته امتیاز 200 یعنی خوب را کسب کند و زعفران ایران در جهان با تلاش های فراوان از امتیاز 190 یعنی خوب به امتیاز 220 خواهد رسید درحالیکه زعفران ایران از امتیاز ممتاز جهانی هم بالاتر است.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان نیز با تأکید بر اهمیت استانداردسازی بسته بندی گیاهان دارویی اظهار کرد: حداقل ها در بسته بندی گیاهان دارویی باید رعایت شود چراکه مواد بسته بندی، قابل انتقال به موارد درون بسته بندی است.

قاسم اسدیان با بیان حساسیت های موجود در آزمایش مواد اولیه بسته بندی و خود گیاهان دارویی اظهار کرد: کالای صادراتی برای کشورهای دیگر، الزام به رعایت حداقل استانداردهای لازم هستند که در غیر این صورت کالا به ایران بازگرداننده می شود، در حالی که این حساسیت ها برای بازار داخل هم باید رعایت شود.

وی شناسایی، کشت و توسعه گیاهان دارویی را از اهداف تشکیل این کمیته برشمرد و درباره صادرات زعفران در بازار ایران افزود: نیاز زعفران جهان 300 تن است که 250 تن این نیاز را ایران تأمین می کند این در حالیست که کشورهای اسپانیا، دوبی و قطر خریداران اصلی زعفران کشور هستند.

اسدیان برای تشریح بازار جهانی زعفران تصریح کرد: با توجه به کم کاری های ایران در بازار جهانی زعفران، شاهد از دست دادن موقعیت واقعی این بازار هستیم به طوریکه زعفران های فروخته شده به قیمت پایین از ایران به افغانستان ارسال و بسته بندی می شود و به کشورهای دیگر با قیمت بالاتر به فروش می رسد، به طوری که تا 10 سال آینده شاهد کسب عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران توسط افغانستان خواهیم بود.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان نیز با اعلام میزان کشت گیاهان دارویی در همدان مطرح کرد: قالب تولیدات استان رازیانه و گشنیز است به طوریکه از 11 هزار و 690 تن تولید، 11 تن اختصاص به رازیانه و گشنیز دارد و 600 تن مربوط به گونه های دیگر دارویی است.

شهرام پرورش با تأکید بر وضعیت نابسامان بازار فروش گیاهان دارویی در استان گفت: 97 درصد رازیانه کشور را استان همدان تولید می کند اما تجار ترک به صورت خام و با قیمت کم از ایران خارج می کنند همچنین بیشتر گیاهان دارویی استان به صورت خام به شهرهای دیگر فروخته می شود که در تلاش برای جلوگیری از این اقدامات هستیم.

مدیر فرآورده های طبیعی و سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان باعلام تعداد کارخانه های موجود بسته بندی گیاهان دارویی در کشور گفت: تنها 2 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی وجود دارد که ویژه کالاهای صادراتی است.

دارا دستان درباره کارخانه های بسته بندی گیاهان دارویی، اضافه کرد: در حال ثبت 3 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی در استان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بسته بندی و بازرسی به عطاری ها بیان کرد: با توجه به تصویب آیین نامه ای در تیرماه تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی باید با مهر سازمان غذا و دارو بسته بندی شوند و پس از ابلاغ این آیین نامه به تمامی استان های کشور، بازرسی از عطاری ها آغاز خواهد شد.


کلید واژه ها: استاندارد - استان - گیاهان دارویی - همدان - بسته بندی - اداره - گیاهان - کارخانه - کشور - مصرف - بزرگترین - بازار - داروهای گیاهی - افزایش - حساسیت - زعفران - بسته - محمد - اقتصاد - اهمیت - انواع - ایران - بین المللی - محیط زیست - خرید - بالاترین - صورت - قرارداد - صلاحیت - دوشنبه

آخرین اخبار سرویس:
جزییات افزایش نرخ ارز در هفته جاری

قاچاق سازمان یافته مشروبات الکلی در بندر شهید رجایی/ دست چه کسانی در کار است؟!

ایران رتبه دار تولید علم در سال 2018

مهمترین استخدامی های اصفهان - هفته 48 ام

جریمه عجیب یک بانک

رونمایی از نسخه باکلاس مرسدس بنز SL کلاس

در سطح استان تهران قاچاق دام معنایی ندارد

مصوبه ای که این روز ها دلار را گران کرده است/ سکه بالاخره 90 هزار تومان ارزان شد/ فراخوان 86 هزار نیسان به دلیل نقص فنی ترمزها/ آمریکایی ها برای خرید خانه چند سال کار می کنند؟

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه

قرارداد بیمه تکمیلی مستمری بگیران تامین اجتماعی باید شفاف شود/ بخش خصوصی به جایی برای ثروت اندوزی پزشکان تبدیل شده است

دولت پایش را از شستا بیرون بکشد/ نگرانیم سرنوشت سازمان صنایع ملی در انتظار شستا باشد

رازهای زیبا بودن بدون آرایش

177 روستای کوهدشت به اینترنت پرسرعت مجهز شد

طلا از سبد هدایای روز زن حذف شد

از انعقاد عهدنامه ترکمانچای تا واردات 500 دستگاه پورشه از طریق ابوموسی

استقبال انبوه سازان از کارت اعتباری بدون بهره خرید مصالح

اختصاص 14 میلیارد دلار به کالاهای اساسی مایحتاج مردم را تامین نمی کند

لابی نمایشگاه داران با خودروسازان برای گرفتن خودرو صفر

رهاسازی آب از سد «سیلوه» پیرانشهر به دریاچه ارومیه آغاز شد

استاندار: وزارت نفت متولی توسعه استان خوزستان شود

آغاز پرداخت مرحله دوم وام اشتغالزایی

70 درصد اتوبوس های شهری فرسوده هستند

اوضاع بورس در هفته ای که گذشت

قیمت واحد مسکونی 80 متری در تهران+ جدول

همه ایرانیان باید بیمه باشند/پرداخت بیمه سلامت برای هر فردی 44 هزار تومان

استاندار گلستان در ستاد تنظیم بازار استان تاکید کرد توزیع روزانه 150 تن گوشت قرمز و مرغ در بازار گلستان/ نانوایی های گلستان مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نخواهند داشت

فروش محصولات سایپا،امروز، جمعه هم ادامه دارد

استخدام فروشنده آقا درمجموعه فروشگاه های پوشاک ایده آل/خوزستان

اسکن مثانه با دستگاهی دقیق تر

استاندار: وزارت نفت متولی توسعه استان خوزستان شود

تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

آمریکایی ها برای خرید خانه چند سال کار می کنند؟

تاثیر FATFبر نرخ ارز/اکشن پلن دسترسی های ضدتحریمی را ازبین می برد

پول فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از کجا قرار است بیاید؟

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش(حقوق ثابت،پورسانت،بیمه،آموزش رایگان)

استخدام کارشناس روابط عمومی،کارشناس فروش در اهواز

دلیل دهان کجی بازار به پیش فروش خودرو

استاندار خوزستان: وزارت نفت مسؤلیت توسعه خوزستان را بر عهده بگیرد

استخدام حسابدار فروش،رییس فروش (آب معدنی) در تهران

استخدام کارشناس خرید داخلی،سرپرست فروش سرد در تهران

مصرف زیاد سدیم می تواند موجب افزایش سرگیجه شود

استخدام کارشناس فروش در شرکت ایما در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید (رشته صنایع) در تهران

آیا شیوه دریافت مالیات تغییر می کند؟

آمریکایی ها برای خرید خانه چند سال کار می کنند؟

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت رنگین پروفیل کویر- تهران

استخدام مدیر فروش با تجربه آشنا با صنف مذکور - فارس

استخدام پروموتور در شرکت رادمرغ صادراتی سالم و لذیذ در فارس

توضیحات هلال احمر درباره توقف فعالیت های عمده اقتصادی

قیمت مسکن در تهران از متری 10 میلیون گذشت

تصویب اختصاص 1000میلیارد اوراق مالی برای نوسازی مدارس در سال 98

پول فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از کجا قرار است بیاید؟

اختصاص 5.6 هزار میلیارد تومان برای توسعه سیستان و بلوچستان

آمار جراحی پلاستیک زنان از خط قرمز گذشت

یک میلیارد دلار خسارات انفجارهای گاز در ماساچوست آمریکا

استاندار اردبیل: لزوم همکاری بانک های عامل در حل مشکلات سرمایه گذاران/افزایش رونق اشتغال روستایی

خودروهای فرسوده بلای جان منابع انرژی/متوسط مصرف بنزین در کشور چند لیتر است؟

بالغ بر 5.6 هزارمیلیارد تومان سهم توسعه سیستان و بلوچستان شد

اوضاع بورس در هفته ای که گذشت

همتی: آزادی ورود کالاهای مرزی و ملوانی از علل نوسان ارز است

سن دام های وارداتی باید کمتر از 18ماه باشد

افزایش اقامتگاه های بوم گردی سیستان و بلوچستان

هفته داغ دلار

سایپا هر روز فروش اینترنتی دارد؛ روزانه 400 خودرو

شاغل بودن مادر بر تربیت کودک تاثیر مستقیمی دارد

می توان از گردشگری به اندازه پول نفت درآمد داشت

احتمال تولید لادا در ایران

ایران خودرو درباره قیمت محصولاتش اطلاعیه جدید داد

علت گرانی طلا و سکه چیست؟

انتشار یک شایعه درباره دستگاه های عابر بانک

پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد

دلسردی هنرمندان قلمزن را جدی بگیرید!

توزیع گوشت به صورت هدفمند

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار: نوع بیکاری در خوزستان، بیکاری کم سوادان است

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار:
 
 نوع بیکاری در خوزستان، بیکاری کم سوادان است

تصویب اختصاص 1000میلیارد اوراق مالی برای نوسازی مدارس در سال 98

استاندار خوزستان: وزارت نفت مسؤلیت توسعه خوزستان را بر عهده بگیرد

80 هزار میلیارد مطالبات تأمین اجتماعی از دولت

بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نرخ سود تسهیلات بخش تولید مناسب نیست

137 هزار تن گوشت گرم و منجمد در 11 ماهه امسال وارد کشور شد

باز پس گیری تهران از خودروها با TOD

فروش فوری سایپا امروز (جمعه) برقرار است

خرید گلیم چقدر هزینه دارد؟

قیمت برخی خودروهای وارداتی در بازار

ورق 20 کیلویی چند؟

انواع پودر فلفل در بازار چند؟

قیمت انواع زیتون در بازار

واردات تذهیب از چین به ایران+جدول

تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

لطفا احمق نباشید!

قیمت طلا و سکه در دوم اسفند 97 + جدول

قیمت حبوبات بسته بندی شرکتی

سینه مرغ بندری در فروشگاه های زنجیره ای چند؟

قیمت انواع بالش در بازار

فروش اینترنتی محصولات سایپا جمعه هم ادامه دارد

رابطه ای عجیب در میان زوج های نابارور

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود