مطالب مرتبط:
ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری
نامگذاری یکی از معابر نیشابور به نام « شهدای آتش نشان »
احداث ایستگاه ه جدید آتش نشانی در کمربندی خرمشهر/خرید 350 جفت لباس مخصوص برای نیروهای آتش نشان شهرداری رشت
خرید لباس مخصوص برای 350 آتش نشان رشت جذب نیرو در سازمان آتش نشانی شهرداری رشت
نامگذاری « شهدای آتش نشان » بریکی از معابر نیشابور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 01:352018-08-16سياسي

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری


مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر عدالت محور شدن ارائه خدمات به ایثارگران از ادامه پیگیری ها توسط این اداره کل، معاونت توسعه منابع انسانی و سازمان آتش نشانی برای اضافه شدن شهدای آتش نشان به لیست شهدای خدمت شهرداری تهران خبر داد.

- رضا جلالی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح عملکرد این اداره کل ظرف یک سال گذشته با اشاره به اینکه از 14 سال پیش در قالب مشاورت، امور ایثارگران شهرداری تهران شکل گرفت و نهایتا به اداره کل تبدیل شد، گفت: از زمستان 1396 که همکاری خود را در این اداره کل آغاز کردم همه تلاش خود را برای ایجاد عدالت و جلوگیری از تبعیض و نابرابری در ارائه خدمات به ایثارگران معزز به کار گرفتم و عزم خود و همکارانم را جزم نمودم.

وی افزود: در پنجمین دوره شورای شهر تهران که همگی از لیست امید هستند بالاترین درجه ایثارگری را شاهد هستیم به شکلی که از 21 عضو شورا 15 عضو از خانواده معزز ایثارگران هستند؛ لذا امیدواریم بر اساس صحبت هایی هم که شده برای سال آینده شاهد توجه بیشتری برای اداره کل امور ایثارگران باشیم تا امکان ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به این عزیزان فراهم شود.

جلالی ادامه داد: در راستای تکریم مقام شهدا بر اساس مذاکراتی که با ریاست شورای شهر تهران و رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران داشتیم مقرر شد با تصویب شورا اماکن ستادی شهرداری تهران را به نام شهدا زیبنده کنیم.

در همین راستا ساختمان ایثارگران به نام شهید صیاد شیرازی و ساختمان بسیج شهرداری تهران به نام شهید طهرانی مقدم نامگذاری شده است و ان شاءالله در آینده ساختمان مرکزی شهرداری تهران به نام شهید باکری نام گذاری شود.

نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا وی تاکید کرد: در راستای نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا، در حال تدوین شیوه نامه ای هستیم تا در صحن شورا به تصویب برسد که امیدواریم با نظر و عنایت ویژه اعضا این شیوه نامه به تصویب برسد.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با اشاره به وجود بیش از 4500 ایثارگر شهرداری تهران گفت: از 4500 ایثارگر شهرداری تهران 1075 نفر فرزند شهید، 1100 نفر جانباز، 165 شهید، 32 شهید خدمت آتش نشانی و 2100 رزمنده داریم(رزمنده به افرادی گفته می شود که به مدت 6 ماه در بین 31 شهریور سال 1359 تا مرداد سال 1367 در جبهه حضور داشته باشند).

وی افزود: در حوزه آموزش و توانمندسازی ایثارگران برای ارتقاء سطح تحصیلی اقداماتی شکل گرفته و از این پس با شیوه دیگری این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

از سیکل تا مقطع دیپلم به ایثارگران تسهیلات تحصیلی داده شد و پس از ورود به دانشگاه نیز تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته شده است.

در حقیقت در هنگام قبولی و پذیرش مقطع دانشگاهی هدیه ای داده می شود.

جلالی ادامه داد: در حوزه ایجاد تسهیلات رفاهی برای خانواده شهدا نیز سفر عتبات و مشهد در حال انجام است و سفر به شمال و مناطق جنگی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

برای خانواده ایثارگران قراردادی با هماهنگی اداره کل رفاه، تسهیل سفر منعقد شد و در حال حاضر به صورت متمرکز برای خانواده شهدا اقدام شده و برای سایر ایثارگران نیز وام با کارمزد 2 درصد برای سفر پرداخت می کنیم.

وی تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به این عزیزان با توجه به محدودیت های منابع مالی با مشکلاتی مواجه بودیم که با تعامل و رایزنی با بانک ها توانستیم از هفته کرامت پرداخت تسهیلات را آغاز کنیم و هر هفته به 8 نفر از ایثارگران این تسهیلات پرداخت می شود.

جلالی در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح ساختار اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران پرداخت و افزود: در این اداره کل سه معاونت برنامه ریزی، معاونت مددکاری اجتماعی و خدمات درمانی و معاونت فرهنگی و آموزشی فعالیت می کنند؛ سه کمیته کاری نیز در این اداره کل با هدف ارتقاء کیفیت خدمات و عدالت محور کردن آنها زیرمجموعه معاونت ها کار می کنند؛ کمیته "اقدام" توسط معاونت برنامه ریزی، کمیته "معیشت" توسط معاونت مددکاری اجتماعی و کمیته "واحد شهید" هم توسط معاونت اجتماعی تشکیل شده است؛ البته نقطه ضعف هایی همچون موضوع هویت سازی داریم که روی آن کم کار کرده ایم لذا در این کمیته ها تلاش می کنیم این نقطه ضعف های گذشته مرتفع شود.

وی ادامه داد: در گذشته بودجه این اداره کل از محل ماده 17 دفتر شهردار تهران تامین می شد که بسیاری این رویداد را سیاسی تلقی می کردند؛ اما امروز با توجه به اولویت اداره ارزان شهر تلاش می کنیم کمترین هزینه را به مجموعه تحمیل کنیم.

جلالی تاکید کرد: دو ستاد بازدیدها و ستاد تکریم تشکیل شده است که دوستان نیازهای مادی و معنوی خانواده های شهیدان را به صورت میدانی احصا می کنند و هر هفته لیست تهیه شده از این نیازها در کمیته معیشت مورد بررسی قرار می گیرد و با نگاهی مساوی و برابر و عادلانه خدمات به این عزیزان ارائه می شود که این چنین اقدامی با نگاه عدالت محور تاکنون در مجموعه وجود نداشته است.

به این ترتیب ظرف مدت 48 ماه با کل جامعه هدف ملاقات خواهیم داشت و نیازهای آنها را احصا خواهیم کرد و به جای اینکه ایثارگران عزیز به سراغ ما بیایند ما به سراغ آنها رفتیم.

وی تصریح کرد: در حوزه حمایتی سه اولویت را برای خانواده ایثارگران در دستور کار قرار دادیم؛ نخست فرزندان شهید که تعداد آنها 1075 نفر است به جز 21 نفر، مابقی رسمی هستند که با دستور آقای افشانی شهردار تهران برای رسمی شدن این افراد نیز بر حسب ضوابط دستور شایسته ای پس از چندین سال انتظارشان داده شد.

اولویت بعدی جانبازان در آستانه بازنشستگی هستند که بر اساس ماده 21 قانون خدمات ایثارگران، یکی از فرزندان آنها می توانند جایگزین آنها شوند که امیدواریم این هم اجرایی شود.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران رزمندگان را اولویت بعدی این اداره کل دانست و افزود: حدود نیمی از جامعه ایثارگری ما از رزمندگان است که بالای 6 ماه سابقه حضور در جبهه را دارند که نسبت به حل مشکلات بیمه ای و مالیات آنها اقدام کرده ایم.

همچنین آن دسته از ایثارگران که فرزندان آنها در آستانه ازدواج هستند برای ازدواج و هزینه خرید جهیزیه آنها مساعدت هایی را انجام می دهیم.

پیگیر حقوق شهدای آتش نشان هستیم جلالی با اشاره به اینکه رییس جمهور همزمان با وقوع حادثه تلخ پلاسکو از شهدای پلاسکو به نام شهید خدمت یاد کرد، افزود: بنیاد شهید قرائت متفاوتی دارد و رزمنده، جانباز و شهید را تنها در صحنه نبرد جنگ 8 ساله می داند و حتی شهدای مدافع حرم و جانبازان مدافع حرم را در لیست نیاورده است؛ لذا شهدای خدمت شهرداری هم در لیست نیامده اند و ما منتظر تصمیم شورای شهر تهران و معاونت توسعه منابع انسانی هستیم تا این موضوع را عملیاتی کنیم.

وی افزود: هنوز به لحاظ حقوقی برای حل مشکل خانواده شهدای آتش نشان تصمیم گیری حقوقی انجام نشده است؛ اما دغدغه حل مشکلات این خانواده ها وجود دارد و در مجموعه شهرداری تهران پیگیر این مهم هستیم؛ البته شهرداری تهران مادامی که دستگاه بالادستی مثل شورا تصمیم گیری نکند نمی تواند به عنوان شهید این عزیزان را در لیست شهرداری تهران قرار دهد.

وعده های مدیریت شهری قبلی به خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو محقق نشد مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با ابراز تأسف از اینکه وعده های داده شده به خانواده شهدای آتش نشان در دوره قبلی مدیریت شهری محقق نشد، تصریح کرد: درحال حاضر به آسیب دیدگان این حادثه، شهرداری تهران خدماتی که به جانبازان ارائه می کند را می دهد اما این افراد جانباز محسوب نمی شوند و مصدوم خدمت هستند.

وی تاکید کرد: پیگیری وضعیت خانواده شهدای پلاسکو دغدغه مشترک اداره کل امور ایثارگران، سازمان آتش نشانی و معاونت توسعه منابع انسانی است که امیدواریم پیگیری ها هرچه زودتر نتیجه دهد.

جلالی درباره نحوه واگذاری غرف میادین میوه و تره بار به ایثارگران نیز گفت: بیش از 10 شاخص تعیین شده که بر اساس اولویت سالانه این غرفه ها به افراد واجد شرایط واگذار می شود؛ سالی 65 غرفه به این امر اختصاص پیدا می کند که از این تعداد تنها 35 غرفه مشتری محور است و جذابیت اخذ دارند که بر اساس شاخص ها در شهریور هرسال لیست واجدین را به معاونت منابع انسانی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ارسال می کنیم و به صورت دوره ای این غرف در اختیار واجدین قرار می گیرد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - ایثارگر - ایثارگران - شهرداری - تهران - شورای شهر تهران - ساختمان - شهید - شهدا - شهر تهران - شورای شهر - اداره - شورا - ریاست شورای شهر تهران - آتش نشانی - نشان - شورای - سازمان آتش نشانی - کمیسیون اجتماعی - امید - جلالی - آینده - بالاترین - نامه - لیست - خانواده - اجتماعی - فرهنگی - زمستان - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
تاکید استاندار تهران بر لزوم نظارت بر پرداخت پاداش و عیدی کارگران

به کدهای اخلاقی حِرَف پزشکی بیشتر توجه شود

هزینه ها و درآمدهای کشور شفاف می شود

تاکید استاندار تهران بر لزوم نظارت بر پرداخت پاداش و عیدی کارگران

میزان مصدومیت سیدجلال مشخص شد

آقای ذوالنور! به فکر رفع محرومیت از قم باشید

مدارس دولتی از پرداخت هزینه های آب، برق و گاز معاف شدند

ویدئویی دیدنی از فروتنی و تواضع شهید حسین خرازی

سومین همایش ملی ریحانه النبی در فارس آغاز به کار می کند

اسامی بازنشستگان شاغل در دستگاه ها را منتشر کنید

بی‎شناسنامه بودن بستری برای رشد جرایم امنیتی است

وجود 400 هزار فرزند بی شناسنامه در ایران

برگزاری هفته فیلم ایران در مقدونیه شمالی

فرصت ثبت نام جدید برای اتباع خارجی

رزمندگی در کسوت طلبگی

راهکار مجلس برای وصول مالیات های معوقه در سال آینده

بررسی مهم ترین اقدامات ستاد تبلیغات اقتصادی

ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور برگزار شد

مدل کیک های روز مادر

از کشف تریاک فرنگی تا «خبر خوش برای بازنشستگان»

«خادم یاران رضوی» شبکه‎هایی مردمی برای خدمت به محرومان هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: روحانیان وارد بازی های جناحی و سیاسی نشوند

آغاز فاز دوم طرح ساماندهی و احیاء درختان چنار خیابان ولیعصر

عوارض بوتاکس در آرایشگاه ها

پاورپوینت بررسی ضوابط گود برداری و سازه های نگهبان

تصاویر/ افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در جامعه المصطفی

انجمن جنگلبانان: 30 سال آینده در شمال جنگلی نخواهیم داشت

استخدام کارمند اداری(مسلط به زبان انگلیسی)- تهران

ریشه های بدحجابی زنان

فعالیت مساجد در حوزه فرهنگ مهدویت، افزایش یابد

دیدار علی اکبر صالحی و اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال ایران

مردم هنوز از حقوق شهروندی خود آگاهی ندارند

چرا نمایندگان مجلس خواستار برکناری پوری حسینی شدند؟

آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد

گرامیداشت هفتمین روز شهادت مرزبانان پاسدار در استان اردبیل

89 درصد مردم ایران از عملکرد دولت راضی نیستند

درخواست از معاون رییس جمهور برای انتشار اسامی بازنشستگان شاغل + عکس نامه

امکانات حوزه های علمیه آذربایجان شرقی پاسخگوی نیازها نیست

توسعه اقتصادی در توسعه سطح رفاه مردم است

سپاه محمد رسول الله 250 جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا کرد

هفت ایراد نظام بودجه کشور که باید اصلاح شوند

رییس سازمان حسابرسی منصوب شد

توییت ظریف در مورد سفر لاریجانی به چین

بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه، بیمارستان سبز می شود

گزارشی درباره شهادت سید حسن مدرس

ششمین شماره فصلنامه «اسلام پژوهان» منتشر شد

نگاه جامعه المصطفی به پژوهش های علمی، نگاهی استراتژیک است

جنتی: منکر بزرگ دروغ گفتن مسئولان به مردم است/ صدیقی: مردم در ادارات احساس عزت نمی کنند

هزینه های رد اف ای تی اف

انجمن جراحان پلاستیک: آمار جراحی زیبایی و بوتاکس زنان از خط قرمز گذشته

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس: پلیس باید در مورد درگیری گشت ارشاد و شلیک تیرهوایی در نارمک توضیح دهد

آیت الله فاضل لنکرانی: زندگی ما باید زندگی قرآنی باشد

استخدام کارمند آژانس هواپیمایی(داخلی و خارجی)و کارآموز- تهران

داستان تخم دو زرده دولت در جلسه امروز مجلس

ذوالنور: فردی که از پشت پرده کودتا توسط من حرف می زند هم احمق است هم عوضی

مدفون شدن ده ها اسکی باز در کوه های آلپ! +فیلم

در گفت و گو با فارس ویژه برنامه های هفته زن و روز مادر در قشم تشریح شد

دیدار صالحی با اسقف اعظم ارامنه

طالع بینی اسفند ماه 97

سازوکار پرداخت بدهی دولت به «ایدرو» و «ایمیدرو» تعیین شد

شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می شود

گروه های فشار علیه دولت

سازوکار مالی باید منجر به ارتقاء روابط گسترده تر اقتصادی با ایران شود

تب برگزیت حزب حاکم انگلیس را هم دوپاره کرد

امکانات حوزه های علمیه آذربایجان شرقی پاسخگوی نیازها نیست

حوزه امنیت و فرهنگ محل رفتار آمرانه نیست

ایراد نظام بودجه کشور که باید اصلاح شوند

فهرست نهایی داوطلبان نهمین دوره انتخابات اتاق تهران منتشر شد

سازوکار تسویه بدهی های وزرات نیرو و سازمان گسترش صنایع تعیین شد

فهرست خبرنگاران خارجی که بهمن ماه روادید مطبوعاتی دریافت کردند

موافقت با تأسیس 23سازمان مردم نهاد در قزوین

وحدت مدیران کرمانشاه مثال زدنی است

پرواز همای «اپرای حلاج» را در سالن ایرانیان روی صحنه می برد

نگذاریم نوکیسه ها و نواندیشان روحانیت را به حاشیه برانند

مخالفت 6 فعال حوزه رسانه و حقوق با لایحه نظام رسانه ای

فیلم |جهانگیری: به همه اهدافمان در برجام دست یافتیم!

75 درصد موقوفات مازندران مربوط به عزاداری حسینی است

دادستان تهران: چهار گران فروش گوشت در دستگاه های دولتی بازداشت شدند

ظریف: حقوق بشر و برنامه هسته ای، نگرانی واقعی آمریکا نبوده است

جامعه المصطفی العالمیه با بسیاری از نهادهای علمی و پژوهشی جهان ارتباط دارد

پایان جلسه علنی نوبت عصر یک اسفند ماه مجلس/ نشست بعدی فردا؛ پنج شنبه

400 هزار نفر افراد بالقوه ناراضی در این کشور دارید که با زبان شما حرف می زنند

کشور نیازمند مشارکت سیاسی و گفت وگوی ملی است/ دشمنان در اجلاس ورشو مفتضح شدند

حیف و میل پول سهامداران پدیده شاندیز توسط مفسدان، پرداخت خسارت از جیب مردم| آیا این ظلم به مردم نیست؟ آنهایی که این پول ها را خوردند و بردند الان کجا هستند؟ چرا به جای گرفتن یقه مفسدان از بیت المال هزینه می شود؟

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان خبر داد وجود بیش از پنج میلیون سند دفاع مقدس ساماندهی نشده در دست رزمندگان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان خبرداد رونمایی از 20 جلد کتاب درباره شهدا ی خط شکن فلاورجان

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی: نقطه اوج تاریخ سازی روحانیان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود

دلایل غیبت حدود 100نماینده هنگام بررسی دستوری مهم درمجلس

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران: چرایی انقلاب برای جوانان بازگو نشده است/ ضرورت تخصیص 20 درصدی بودجه دستگاه ها به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

سپاه محمد رسول الله 250 جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا کرد

رانت دپوی 17هزار تن گوشت به چه کسانی رسید؟

پانزدهمین یادواره شهدای تخریبچی گیلان

اطلاع رسانی دستاوردها موجب امیدواری مردم می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وارد یزد شد

وزارت کشور شرایط انتخاب را برای جوان بودن شهردار سخت کرده است

رشت از فقدان همراهی و همدلی آسیب دیده است/جلسه شورا برای انتخاب شهردار فردا برگزار می شود

تقدیر از زحمات آیت الله جنتی در ستاد امر به معروف

سازوکار مجلس برای تشویق صادرکنندگان

نظام بانکی مجود، سد مستحکم در مقابل اقتصاد مقاومتی است

جامعه المصطفی العالمیه با بسیاری از نهادهای علمی و پژوهشی جهان ارتباط دارد

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری