مطالب مرتبط:
همدان ، میزبان گردشگردان داخلی و خارجی
استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل شود
استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل شود
بندرعباس به مقصد گردشگری کشور تبدیل می شود
مانه و سملقان باید از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 16:352018-08-14سياسي

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی


نشست خبری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،، استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی این استان با موضوع تشریح رویداد «همدان2018» برگزار شد.

- نشست خبری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،، استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی این استان با موضوع تشریح رویداد همدان2018 برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، محمد محب خدایی در این نشست خبری با مهم ارزیابی کردن رویداد همدان2018 گفت: به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد تا کنون با همکاری استانداری و دیگر نهادها اقدامات خوبی انجام شده است تا همدان به بهانه این رویداد به عنوان یک محور گردشگری تعریف و معرفی شود.

او افزود: تبلیغات خوبی نیز در این خصوص صورت گرفته که البته نیازمند کارهای بیشتری هستیم از این رو امیدواریم با حضور خبرنگاران محترم بتوانیم به شکل بهتری به معرفی این رویداد بپردازیم.

محب خدایی گفت: برای اولین بار برای توسعه صنعت گردشگری،8700میلیارد تومان در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت و شاید این موضوع جزو برکات همین رویدادها و بیان ظرفیت های گردشگری است و تفاهم نامه این موضوع چند روز پیش بین سازمان میراث فرهنگی، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

معاون گردشگری کشور افزود: از زمانی که رویداد همدان2018 مطرح شده، سرمایه گذاری های مناسبی در این استان انجام شده است، در حال حاضر یکی از بهترین پیادهراه ها در استان همدان اجرا شده است، ضمن این که سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی برای احداث تعداد هتلی که در همین مدت به خاطر این رویداد، برنامه ریزی شده نشان دهنده اهمیت این رویداد است.

محب خدایی خاطر نشان کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده با همکاری بخش دولتی و خصوصی و مسئولان ملی و استانی امید می رود که همدان به عنوان مقصد مهم گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

همدان شایسته ترین استان در حوزه گردشگری محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان نیز در این نشست خبری با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی استان همدان گفت: از نظر تاریخی و فرهنگی و سابقه تمدنی و نیز برخورداری از مشاهیر بزرگ، همدان شایسته ترین استان در این حوزه است که در حوزه گرشگری نیز دارای ظرفیت های بسیار بزرگی است.

او گفت: به این نتیجه رسیدیم که در توسعه استان، گردشگری را بیشتر تقویت کنیم و در برنامه ریزی های توسعه ای استان، محور گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نیکبخت گفت: همدان دارای 1800 اثر فرهنگی تاریخی است که متعلق به تمام دوره های مختلف تاریخی است، از نظر آب و هوایی نیز این استان دارای قابلیت های فراوانی است از طرفی نیز استان همدان دارای مفاخر و بزرگان و اندیشمندان بسیار زیادی است و تا کنون 50 جلد از 140 دانش نامه مربوط به مفاخر استان همدان تهیه شده است.

استاندار همدان ادامه داد: یکی از نوابغ استان همدان، بوعلی سینا است که دنیا به این شخصیت افتخار می کند.

او ادامه داد: از نظر گردشگری زیارتی، از نظر گردشگری طبیعی و نیز از نظر تأمین زیرساخت های گردشگری، استان همدان قابلیت های فراوانی دارد و در دولت های یازدهم و دوازدهم خوشبختانه زیرساخت های خوبی در حوزه گردشگری در این استان انجام شده است.

نیکبخت ادامه داد: در سال 2018 دو رویداد مهم بین المللی در شهریور و آبان سال 97 در استان همدان برگزار خواهد شد که این دو رویداد اهمیت ایران و همدان را در حوزه تاریخ و تمدن نشان می دهد.

استاندار همدان در ادامه گفت: همدان، زیباترین و شایسته ترین استان برای گردشگری است و این استان ویترینی از افتخارات ایران است.

او تصریح کرد: امسال در نوروز 1397، همدان به لحاظ رشد اقامت رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

همدان تا کنون به عنوان مقصد گردشگری دیده نشده بود اما با سیاست گذاری های سازمان میراث فرهنگی این استان در حال تبدیل شدن به مقصد گردشگری است، سفیر چک نیز در سفر به همدان اعلام کرده بود که تعجب می کنم چرا همدان مقصد گرشگری خارجی نیست؟ لذا این ضرورت وجود دارد تا این استان به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود.

فاصله اندک همدان تا تهران، مزیت گردشگری علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست خبری گفت: تنوع آب و هوایی، آثار فرهنگی تاریخی زیبا و نیز فاصله اندک همدان تا تهران از ویژگی های این استان است که می تواند به تبدیل شدن همدان به مقصد گردشگری کمک کند.

او افزود: برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد در استان همدان تا کنون اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

همچنین در ادامه این جلسه، نیکبخت استاندار همدان در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده برای این این رویداد گفت: اعتبارات زیادی برای این رویداد نداریم و امروز با سازمان برنامه و بودجه در این خصوص جلسه داریم که البته ما منتظر بودجه نماندیم و از اعتبارات استانی کار را آغاز کردیم، 1531 طرح به مبلغ حدود 400 میلیارد از حوزه گردشگری در استان مصوب شده است و در حال انجام است.

6 هتل از 13 هتل در دست احداث آماده شده است و چهره شهر عوض شده و همدان آماده میزبانی از این رویداد است.

او افزود: در نیمه سال دوم سال 96 تا پایان نیمه اول فروردین سال جاری، بیش از 400 میلیارد تومان مبل و منبت در استان همدان به فروش رسیده است.

نیکبخت در ادامه گفت: بر اساس مصوبه مجلس، برای برگزاری دو رویداد در سال 2018 در همدان، 10 میلیارد تومان مصوب شد اما هنوز تخصیص نیافته است و برای همین ما منتظر اعتبارات نماندیم و کار را شروع کرده ایم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست خبری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: میزان اقامت در استان همدان 37 درصد در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش یافته است و شاهد رشد 80 درصدی بازدید کنندگان از آثار فرهنگی تاریخی و جاذبه های گردشگری بودیم.

محب خدایی نیز در این نشت خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری دیگر درباره تعداد قطعی مهمانان خارجی در این رویداد گفت: از کشورهای مختلف برای حضور در این مراسم دعوت شده است، هنوز وزارت امور خارجه تعداد دقیق مهمانانی که قطعی شده است را به ما اعلام نکرده است اما به زودی لیست نهایی انجام می شود.

حضور مسئولانی از بنگلادش، عراق، اسپانیا، افغانستان و آذربایجان و حضور دبیر کل ACD در این نشست تا کنون قطعی شده است.

تبلیغات بین المللی همدان 2018 معاون گردشگری در پاسخ به سؤال دیگری نیز درخصوص تبلیغات بین المللی رویداد همدان 2018 گفت: اطلاع رسانی هایی از سوی سازمان جهانی جهانگردی در خصوص این رویداد انجام شده است و از طریق شبکه جهانی جام جم در خصوص رویداد همدان 2018 در باره این رویداد اطلاع رسانی های خوبی انجام می شود.

محب خدایی گفت: بر اساس توافق با هواپیمایی ترکیش 5 شهر کشورمان در پروازهای این شرکت معرفی می شود که یکی از این شهرها همدان است و تبلیغات خوبی در خصوص تبدیل همدان به مقصد گردشگری انجام شده است.

او افزود: رویداد همدان 2018 در دل خود رویدادهای دیگری را دارد که بسیاری از این رویدادها در سال های بعد نیز ادامه دارد و اکنون علاوه بر همدان برخی از شهرهای دیگر استان همدان نیز با توجه به برگزاری این رویداد، به تحرکت واداشته شده اند و اتفاقات خوبی برای این موضوع در استان همدان افتاده است.


کلید واژه ها: گردشگری - همدان - استان - سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - فرهنگی - نشست خبری - استاندار - میراث - تاریخی - سرمایه گذاری - برنامه ریزی - توسعه - برگزار - برنامه - نامه - معاون - صندوق توسعه ملی - سازمان برنامه - سرمایه - نیکبخت - خبرنگاران - نشان - گردشگران - امید - محمد - تبلیغات - مسئولان - گرشگری - بهترین

آخرین اخبار سرویس:
آیت الله مومن عالمی ولایتمدار و انقلابی بود که با قاطعیت در مقابل انحرافات ایستادگی می کرد

عمادالدین باقی: نشریه ضد دینی سعید امامی در خارج برای گرفتن فتوا علیه روشنفکران

لزوم گسترش همکاری ها در حوزه بهداشت با شورای شهر تهران

با زبان مادری می اندیشم

مراسم ختم خواهر هاشمی رفسنجانی برگزار شد

استاندار کرمان: اجرای پروژه های عمرانی شهری به تنهایی باعث رضایتمندی مردم نمی شود

ساخت وساز شهری با وجود 500 هزار مهندس توسط افراد غیرصلاحیت دار انجام می شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به صحن مجلس می آید

اقدامات دولت برای راه نیافتن ایران به فهرست سیاه FATF چه بوده است؟

علم الهدی: مردم گوشت ندارند بخورند

مرکز آموزش حفظ مجازی قرآن در زنجان تأسیس شد

توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی سرلوحه امور مسئولان قرار گیرد

غریب آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد

آیت الله مومن در اجرای احکام اسلام و مبارزه با عوامل ضدّ انقلاب قاطع بود

پاورپوینت برج های تاریخی سمنان

پاورپوینت تحلیل مسجد جامع یزد در اقلیم گرم و خشک

آژانس: ایران هنوز به مفاد برجام پایبند است

پایان جشنواره موسیقی با کلی انتقاد و گلایه!

افشای مذاکرات محرمانه آمریکا و اروپا درباره برجام

پیام تسلیت ارتحال آیت الله مومن

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

آژانس اتمی بار دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد

پیام تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله مومن

پیشنهاد ضرغامی به آشنا؛ از تجربه احمدی نژاد استفاده کن!/عذرخواهی و طلب حلالیت فرماندار پاکدشت بابت پاک کردن پرچم آمریکا و اسراییل/آمار وحشتناک خودکشی در شهر هایی که بیشترین بیکار را دارد

آژانس، برای چهاردهمین بارتعهد ایران به برجام را تأیید کرد

میرسلیم: حکم حکومتی برای FATF منتفی است

تضمین واشنگتن به همپیمانان کرد سوری؛ 200 سرباز آمریکایی در سوریه می مانند

معرفی ناظر فرانسوی در انتخابات جودو/ عمادی از فدراسیون جهانی توضیح خواست + تصویر نامه

آژانس اتمی بار دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد

هرگز این جملات را به مادرشوهر خود نگویید!

از تهدید رسانه تا زشت و زیباهای هفته گذشته

تایید پایبندی ایران به برجام در چهاردهمین گزارش آمانو

لزوم پیگیری بیشتر رییس جمهور و دولت برای حل مشکلات اقتصادی

آژانس: ایران هنوز به مفاد برجام پایبند است

تصاویر/ نشست نمایندگان طلاب و فضلای حوزه با مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه

نامه کره شمالی به سازمان ملل درباره بحران غذایی در 2019: سرانه جیره مردم کشور نصف شده

کشف گور دسته جمعی با 3500 جسد در رقه، پایتخت سابق داعش

مطهری: نامه دستور روحانی برای تخصیص 1000 میلیارد تومان به سهامداران پدیده را دیده ام

صفحه جعلی اینستاگرام لیلا حاتمی بسته شد

فرهنگ دفاع مقدس و شهدا داروی شفابخش تمام مشکلات کشور است

کنگره ملی شعر دفاع مقدس به میزبانی شیراز

اشراف کاملی بر تهدیدات دشمن در منطقه داریم

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

حساسیت ستودنی جوانان دانشجو و طلبه به مسائل کشور

لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری در سپیدان

تلاش برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر

پاورپوینت پل های عجیب و معروف جهان

پاورپوینت نظام هندسی حاکم بر باغ سازی پلکانی ایرانی

نباید از سیاست انگلستان غفلت کرد/ باید قضاوتی مستند داشته باشیم

استاندار سمنان: آیت الله مؤمن عمر خود را صرف گسترش تعالیم اسلامی کرد

آژانس: ایران هنوز به مفاد برجام پایبند است

زن و مرد در کمال نهایی انسانیت مشترک هستند

سعودی ها به دنبال ایجاد تنش در منطقه هستند

شرط تحقق عدالت اجتماعی آن است که حاکمان نیز عادل باشند

پاوپوینت نظام روابط کار در سازمان

آژانس برای چهاردهمین بار پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

تایید پایبندی ایران به برجام برای چهاردهمین بار

تذکر نیرو های امر به معروف به مهناز افشار بخاطر حجابش!

چهاردهمین گزارش آمانو؛ پایبندی ایران به تعهداتش در برجام

پست معنادار مهناز افشار در پی ازدواج مریم کاویانی با یک سیاستمدار

وزیر دفاع رحلت آیت الله مومن را تسلیت گفت

خودنمایی رعد و برق در اقصی نقاط دنیا

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

آژانس انرژی اتمی برای چهاردمین بار پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

رویکرد دفاع مقدس موجب تقویت اقتصاد ایران می شود

استقبال بانک مرکزی از تصمیم FATF

امام جمعه موقت اهواز : مشکلات اقتصادی از سوی رییس جمهوری و دولت با جدیت بیشتری دنبال شوند

آژانس اتمی برای چهاردهمین بارتعهدایران به برجام راتأییدکرد

سلیمی: انقلاب های جهان از آرمان های خود فاصله گرفتند، اما انقلاب ما بالنده باقی ماند

خاطره ای از ارادت خالصانه استاد برجسته حقوق کشورمان به شهدا

تذکر نیرو های امر به معروف به مهناز افشار بخاطر حجابش!

در دانشگاه کاشان رخ داد برگزاری چهارمین کنفرانس ملی و بین المللی بازی های رایانه ای

زن و مرد در کمال نهایی انسانیت مشترک هستند

آیت الله مؤمن ضمن کسب مدارج بالای علمی، مایه افتخار حوزه های علمیه بود

استقبال سفیران انگلیس واتریش از اقدام مالی اف.ای.تی.اف درباره ایران

غریب آبادی: چهاردهمین گزارش آژانس پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

رهبر معظم انقلاب رحلت آیت الله حاج شیخ محمد مؤمن را تسلیت گفتند

آژانس اتمی برای چهاردهمین بارتعهدایران به برجام راتأییدکرد

رویکرد دفاع مقدس موجب قوی شدن اقتصاد ایران می شود

خداحافظی امام جمعه زاهدان با مردم سیستان و بلوچستان

آیت الله جنتی: بیانیه رهبری باید به زبان های مختلف دنیا ترجمه شود

جزییات فوت فرزند علامه عسگری + علت مرگ و سوابق

چهاردهمین گزارش آژانس پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

باریوس از صحبت های سردار آزمون درباره کی روش پرده برداشت

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

دلیل لغو کنسرت هوروش بند در فیروزه

سفیران انگلیس واتریش ازاقدام مالی اف.ای.تی.اف استقبال کردند

دیدار بانوان فرهیخته و فعال مشهدی با آیت الله مصباح یزدی

یادواره شهید محلاتی و 330شهید شهرستان محلات

سفیران انگلیس واتریش ازاقدام مالی اف.ای.تی.اف استقبال کردند

مردم گرفتار گرانی و اولیات زندگی خود هستند

لزوم گسترش همکاری ها در حوزه بهداشت با شورای شهر تهران

قسمت جدید مدال شو

تصاویر/ پنجمین دوره ختم قرآن کریم برنامه سمت خدا در مشهد مقدس

وزیر علوم: برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری نداریم

حزب الله: طبیعی است آمریکا از مقاومت بترسد

اتفاق عجیبی که برای آیت الله مؤمن در بیمارستان رخ داد

پاورپوینت مقدمات مدیریت آموزشی

سه چیزی که از شما نزد خدا شکایت می کنند

طنین آوا های انقلابی بچه های مسجد در جهرم + فیلم

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی