مطالب مرتبط:
وزارت ارتباطات در فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام نقش ندارد /25 میلیون حمله سایبری
وزارت ارتباطات نقشی در فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام ندارد
آخرین مهلت فعالیت بدون فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام
آخرین مهلت فعالیت بدون فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام
15 شهریور آخرین مهلت فعالیت بدون فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 09:552018-08-14سياسي

فیلترینگ در تلگرام طلایی و هاتگرام چگونه است؟


«ما دو مفهوم انسداد داریم: یکی انسداد کانال های دارای مسائل اخلاقی (کانال های پورن) است که اتوماتیک وار از طریق دستگاه شناخته می شوند.

- مدیر تلگرام طلایی گفت: ما دو مفهوم انسداد داریم: یکی انسداد کانال های دارای مسائل اخلاقی (کانال های پورن) است که اتوماتیک وار از طریق دستگاه شناخته می شوند.

همچنین با ارسال گزارش های مردمی برخی کانال هایی که مشکلات اخلاقی دارند و از فیلتر دستگاه جا مانده اند هم فیلتر می شوند که تاکنون بیش از 11 هزار کانال غیر اخلاقی فیلتر شده است و دیگری انسداد کانال هایی که ذات آنها ترویج خشونت و تروریسم و.

است، لیست آنها از سوی کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی به تیم فنی ما ارسال می شود و ما از طریق سیستم آنها را فیلتر می کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، روزنامه فرهیختگان نوشت: بعد از این که تلگرام در 10 اردیبهشت به صورت رسمی فیلتر شد، تعداد زیادی از نسخه های غیر رسمی آن هم فیلتر شدند و تنها دو کلاینت غیر رسمی تلگرام طلایی و هاتگرام از فیلترینگ در امان ماندند و توانستند به فعالیت خود ادامه دهند تا جایی که برخی کارشناسان و فعالان فضای مجازی از این دو اپلیکیشن به عنوان فیلترشکن نام برده و ادعا کردند تلگرام طلایی و هاتگرام یک پیام رسان نبوده و فیلترشکن هستند.

روزهای اول فیلترینگ بود که برخی مدیران پیام رسان ها و فعالان مجازی گفتند این دو اپلیکیشن تنها به دلیل این که دسترسی به برخی کانال ها را مسدود کرده اند، اجازه فعالیت گرفته اند و نه شورای عالی فضای مجازی و نه نهادهای قضایی برای احیای دسترسی به تلگرام به آنها تذکر ندادند.

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد زمانی که از تلگرام طلایی یا هاتگرام استفاده می کنید تا به تلگرام وصل شوید، دسترسی به برخی کانال ها مسدود شود یا به اصطلاح فیلتر باشد.

این حالت در شرایطی رخ می دهد که آن کانال ها در حال فعالیت هستند و به روز می شوند یا حتی هنگامی که از نسخه اصلی تلگرام به واسطه فیلترشکن استفاده می کنید، در دسترس هستند ولی در تلگرام طلایی یا هاتگرام در دسترس نیستند.

برای این که این دو اپلیکیشن را امتحان کنم، آنها را نصب کردم، در ابتدا توانستم به برخی کانال هایی که عنوان شده بود فیلتر هستند، دسترسی داشته باشم ولی به مرور با آپدیت های جدید این حالت از بین رفت و هنگامی که برخی کانال ها را باز می کردم یا صفحه در حال دانلود شدن بود، هیچ پیامی را نمی توانستم ببینم یا این که پیامی با این مضمون متاسفیم دسترسی به این کانال فعلا مقدور نمی باشد را مشاهده می کردم که این حالت ها نمونه ای از عدم دسترسی مخاطب به کانال هایی بود که می گفتند در تلگرام طلایی و هاتگرام غیر قابل دسترس یا فیلتر هستند.

بخواهیم یا نخواهیم، چه قانونی باشد و چه غیر قانونی تلگرام طلایی و هاتگرام در حال فعالیت هستند و به جز دور زدن فیلترینگ اصلی تلگرام در ایران خطایی نیست و ایراد دیگری نمی توان به آنها گرفت؛ البته در این میان برخی نهادهای دولتی و رسمی بر اساس برخی ادعاها به این دو اپلیکیشن خدمات ارائه می دهند.

گروهی از کاربران فضای مجازی می گویند: برای ما تفاوتی ندارد که به فلان کانال دسترسی داشته باشیم یا نه، مهم آرشیو مطالب ما است که با استفاده از تلگرام طلایی و هاتگرام می توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم، همچنین محیط تلگرام تنها محیطی است که تمام اعضای خانواده و گروه های دوستی ما به صورت کامل در آن قرار دارند و احتیاجی نیست که برای ارتباط با افراد به پیام رسان های گوناگون مراجعه کنیم.

در گزارش های قبلی به این عوامل که چرا پیام رسان های ایرانی در ادامه راه فیلترینگ تلگرام از سرعت جذب مخاطبان شان کاسته شد و مردم تمایل پیدا کردند از تلگرام طلایی و هاتگرام استفاده کنند پرداختیم، این بار سراغ مدیر تلگرام طلایی رفتیم تا از الگوریتم فیلترینگ آنها، شروع فعالیت و دیگر موارد مربوط به این پیام رسان ها سوال کنیم.

این مدیر که پیش تر با فرهیختگان گفت وگو کرده بود و همچنان اصرار داشت نامش در رسانه ها مطرح نشود، از جزییات فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام که هر دو متعلق به یک شرکت هستند و با تفاوت ظاهری و تغییر در نام شان به کاربران ارائه شده است، می گوید.

در ادامه این گفت وگو را بخوانید: چه شد به فکر افتادید تا یک کلاینت غیر رسمی تلگرام را با محدودیت هایی در دسترسی به برخی کانال ها راه اندازی کنید؟ من و یکی از دوستانم به این دلیل که پسران 13 ساله ای داشتیم، به این فکر افتادیم یک کلاینت تولید کنیم که این نسخه از تلگرام از نظر محتوا امن باشد.

در خارج از ایران ابزارهای فیلترینگ به فروش می رسند و نگاه بدی به آن وجود ندارد؛ به طور مثال خانواده ها هزینه می کنند تا یک سیستم فیلترینگ تهیه کنند و روی سیستم کامپیوتر فرزندان شان نصب کنند تا آنها هر محتوایی را نبینند، ما هم تقریبا چنین ایده ای داشتیم و تصمیم گرفتیم در بلندمدت یک کلاینت کودک تولید کنیم.

از چه سالی کار خود را شروع کردید؟ از حدود دو سال پیش فعالیت داشتیم و نحوه کارمان هم مشخص بود.

فقط در حال حاضر با فیلتر شدن تلگرام کمی کارهایمان بزرگ تر شده است.

نحوه فیلترینگ یا مسدودسازی در تلگرام طلایی و هاتگرام به چه صورت است؟ ما دو مفهوم انسداد داریم: یکی انسداد کانال های دارای مسائل اخلاقی (کانال های پورن) است که اتوماتیک وار از طریق دستگاه شناخته می شوند، البته امکان دارد به اصطلاح از دست سیستم دربرود.

همچنین با ارسال گزارش های مردمی برخی کانال هایی که مشکلات اخلاقی دارند و از فیلتر دستگاه جا مانده اند هم فیلتر می شوند که تاکنون بیش از 11 هزار کانال غیر اخلاقی فیلتر شده است و دیگری انسداد کانال هایی که ذات آنها ترویج خشونت و تروریسم و.

است، لیست آنها از سوی کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی به تیم فنی ما ارسال می شود و ما از طریق سیستم آنها را فیلتر می کنیم، البته با توجه به آن لیست و موارد گفته شده در آن، ماشین هوش مصنوعی موارد مشابه را هم می بندد.

در این میان امکان خطا وجود دارد و ممکن است برخی کانال ها که محتویات مجرمانه ندارند هم به اشتباه مسدود شوند، مدیران این کانال ها می توانند به آیدی پشتیبانی یک پیام ارسال کنند تا مشکل آنها رفع شود و معمولا با اولین تماس این مشکل حل می شود؛ مگر این که موضوع پیچیده ای باشد.

ترمز تلگرام کشیده شد تلگرام طلایی و هاتگرام توانستند با مسدودسازی برخی کانال ها و فیلتر مطالب غیر اخلاقی کمک بزرگی در شکست جریان سازی هایی کنند که منبع و ریشه اصلی آنها در تلگرام بود و ترند جریان سازی در تلگرام را با کاهش چشمگیری روبه رو کنند، بر خلاف انتظاری که از انحصار ایجاد شده برای پیام رسان های ایرانی داشتیم (فیلتر تلگرام)، پیام رسان های ایرانی نتوانستند تعداد قابل توجهی کاربر را به خود جذب کنند (این امر خود دلایل مختلفی دارد که در این گزارش فرصتی برای بررسی آنها نیست)، دولت با فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام درشرایطی که برخی کانال ها بر اساس لیست کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی مسدود شده اند مخالفتی ندارد، در چنین شرایطی بهتر نیست به جای این که کاربران را سردرگم اپلیکیشن ها و پیام رسان های مختلف کنیم، از مقوله پیام رسان های ایرانی عبور کنیم و به فکر افزایش خدمات تلگرام طلایی و هاتگرام باشیم تا به غیر از حل فعالیت های برخی کانال ها موارد دیگری که به خاطر آنها تلگرام در ایران مسدود شده هم حل شود که از مهم ترین آنها می توان به خروج Big Data از کشور اشاره کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: فیلتر - شورای عالی فضای مجازی - طلایی - فضای مجازی - اپلیکیشن - فیلترینگ - عالی - مجازی - روزنامه فرهیختگان - پیام - کمیسیون امنیت - هایی - شورای - گزارش - مدیر - تروریسم - روزنامه - مدیران - دانلود - امتحان - مشکلات - امنیت - قضایی - خشونت - مخاطب - امان - تذکر - صورت - جدید - صفحه

آخرین اخبار سرویس:
امام هیچ احتیاجی به وصی و وکیل نداشتند/ حاج احمد آقا خود را فدای باقی ماندن راه امام و انقلاب کرد

امام جمعه بجنورد: مسئولان جوان گرایی کنند

ایران درجایگاه نخست یوسی مس جهان قراردارد

اختصاص 1500 میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر

عملیات تاخت آبخاکی تکاوران نداجا در سواحل مکران

خطیب جمعه تبریز : استفاده از جوانان انقلابی ،راه نجات کشور

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در سیرجان

به کارگیری جوانان در پست های اجرایی در دستور کار دولت

بومی بودن همه تجهیزات و تاکتیک های ارتش در رزمایش دریایی ولایت97

رییس جمهور فکری برای گرانی ها کند

روحیه انقلابی گری در جوانان ستودنی است

چرا کنسرت هوروش بند لغو شد؟

اختصاص 1500 میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر

ششمین شماره فصلنامه «اسلام پژوهان» منتشر شد

ارز های خارجی به مقصد نرسید

چه بر سر هفتمین کشور تولیدکننده مرغ در جهان آمد؟

آزمون در تیم منتخب هفته لیگ اروپا + عکس

شرایط بهره مندی از معافیت کفالت برادر صغیر

دریادار سیاری: تمام تجهیزات و تاکتیک های ما داخلی و بومی است/ اشراف کامل بر تهدیدات منطقه

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد: ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد ذره ای مقابل فساد کوتاه نمی آیند

امام جمعه کاشان: فروشندگان و اصناف رعایت حال مردم را داشته باشند

امام جمعه بجنورد: مسئولان جوان گرایی کنند

توانمندی هسته ای ایران تعطیل نشده است/ آماده مذاکره با عربستان هستیم

یک مسلمان مدیر کمپین انتخاباتی سندرز یهودی شد!

آیت الله مقتدایی: امام اجازه دخالت به کسی نمی داد/ حاج احمد آقا مورد اعتماد صد در صد امام بود/ تردید در نامه های امام نتیجه خوبی برای کسانی که تردید ایجاد می کنند ندارد

پنج هزار و 90 مهندس در قم فعالیت می کنند

پزشکان نباید به حرفه خود دیدی اقتصادی داشته باشند

توجه به نسل جوان مورد تاکید بیانیه گام دوم انقلاب است

امام جمعه اقبالیه عنوان کرد آزادی نباید در تقابل با اخلاق، قانون و ارزش های الهی باشد

تکیه بر توانمندی های داخلی حلال مشکلات کشور است

ایران درجایگاه نخست یوسی مس جهان قراردارد

نماینده ولی فقیه در لرستان درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت

مسابقات قرآنی مدهامّتان در آذربایجان غربی آغاز شد

همه تجهیزات و تاکتیک های ارتش در رزمایش دریایی ولایت97داخلی و بومی هستند

برگزیت جنگ را به درون احزاب انگلیس کشاند

تقدیر از خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به ایثارگران در همایش بزرگ سادات

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت آیت الله مؤمن

مسئولان و کارکنان بنیاد در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کنند

سیصد و هشتاد و هفتمین شماره هفته نامه حیات طیبه منتشر شد

نظارت بر بازار در آستانه سال نو بیشتر شود

اقتصاد کشور باید درون زا و دانش بنیان باشد

اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت کارکنان صدا و سیما در حرم رضوی برگزار شد

نیروهای جوان سرمایه های کشور هستند

توییتی که بعیدی نژاد درباره مهلت اف ای تی اف به ایران منتشر کرد/عکس

مدیریت برخی از مدارس کشور مطابق با سند 2030 است

آغاز رزمایش ولایت٩٧

یاران آزمون به مصاف ویارئال می روند/ قرعه نسبتا سخت برای دینامو زاگرب

آتش سوزی در خانه تاریخی عزیزی

تمدید تعلیق ایران از سوی FATF/جزییات مراسم آیت الله مؤمن/یکصد و یکمین وزیر دیپلماسی و...

آیت الله مومن منشاء خدمات موثر و شایانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند

سعیدی به فارس خبر داد توزیع استانی اعتبارات جبران خسارت ناشی از بهره برداری از معادن به مناطق درگیر

امام جمعه گلپایگان: مصالح امت را فدای خوش بینی خود نکنید

امام جمعه ورزقان باید عزت ملی در روابط خارجی حفظ شود

امام جمعه قرچک: تقویت نظام در افزایش تولید و حمایت از کشاورز است

امام جمعه موقت داران: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان هستند

جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد

سپاه پاسداران ، حافظ دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی

قدردانی امام جمعه بابل از صدا و سیما مازندران

عبور بیش از 60کیلومتر از حوزه زاینده رود از لنجان

راه اندازه کمپین «نوروز ساده» در آستانه عید/ بزرگترین محرومیت برای یک ملت محرومیت علمی است

آیا مردم رشت به اعضای شورا رای دادند که شهردار نداشته باشند/ مجمع تشخیص مصلحت نظام به اروپا و آمریکا نه بگوید

عارف درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت

آمریکا در حال عقب نشینی از خاورمیانه است

امام جمعه موقت پل سفید سوادکوه: بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» مقام معظم رهبری همگانی است

امام جمعه اندیمشک: هیئت حل وفصل موضوع تابلو ورودی اعزام می شود/صف های خرید در شأن مردم نیست

امام جمعه سیریک: امام جمعه سیریک: مستند «دریا بست» نمونه ای از مطالبه گری جوانان انقلابی است

پنج هزار و 90 مهندس در قم فعالیت می کنند

توجه به نسل جوان مورد تاکید بیانیه گام دوم انقلاب است

سیاست های اقتصاد مقاومتی مقدمه اقتدار ملی و شکوفایی اقتصادی

پیام تسلیت سرلشکر باقری به مناسبت درگذشت آیت الله مومن

هشدار واعظی به تندروها:انتظار مدارا نداشته باشید

آموزش و پرورش وارد بازی های سیاسی نشود

حوزه های علمیه در گفتمان سازی گام دوم انقلاب قدم بردارند

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت آیت الله مومن

هشدار واعظی به تندروها:انتظار مدارا نداشته باشید

علم الهدی: مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می کنند؟

ابوترابی فرد: پاکستان رفتار گذشته اش را اصلاح کند/نمایندگان مجلس چند قدم می توانند از عیوب بودجه بکاهند؟

عکس| سوم اسفند؛ سالروز تولد دبیر شورای نگهبان/ آیت الله جنتی وارد 93 سالگی شد

صهیونیست ها تلاش دارند امنیت ایران را خدشه دار کنند

استاندار اصفهان در معرفی فرماندار چادگان اهتمام بورزد

ای کاش مواضع فعلی مسئولان کشور در زمان برجام اتخاذ می شد

قاتل نامریی جان مادر و پسر را گرفت

طاهری: استقلال دیگر نباید امتیاز از دست بدهد

قالیباف رحلت آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

امام جمعه مشگین شهر: مسؤولان با اعتماد به جوانان فشارها و توطئه های دشمن را بی اثر و خنثی کنند

امام جمعه هشتگرد: مشکلات اقتصادی حاصل بی تدبیری مسؤولان است

امام جمعه موقت پل دختر: دولت با کم فروشی و گران فروشی مبارزه کند

ائمه جمعه شهرستان های خراسان رضوی: فرمایشات رهبری در تمامی ابعاد اتمام حجت است که باید نصب العین قرار گیرد / مشکلات کشور از ضعف مدیریتی برخی مسئولان است

طی حکمی از سوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور حکم امام جمعه قلعه رییسی تمدید شد

12 استعفا وتب اعتراض نمایندگان پارلمان به احزاب سیاسی انگلیس

مصلحت کشور تصویب پالرمو را ایجاب می کند

پایان همایش ملی پیشرفت شهرستان فلاورجان

پیام تسلیت شهردار تهران در پی درگذشت آیت الله مؤمن

تمدید تعلیق ایران از سوی FATF/جزییات مراسم آیت الله مؤمن/یکصد و یکمین وزیر دیپلماسی و...

تلاش های نظام سلطه برای به انزوا کشیدن ما محکوم به شکست است

مردم اصفهان در بدرقه شهدا حماسه آفریدند/ رویکرد برخی کانال های فضای مجازی منافقانه است

نوروز را بی تکلف و ساده برگزار کنیم

امام جمعه موقت داران: فصل الخطاب بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند

خطیب جمعه گرگان: روز زن نباید به هدیه دادن خلاصه شود

یادی از نخستین طنزسرای گلستان در روزنامه گلشن مهر

فیلترینگ در تلگرام طلایی و هاتگرام چگونه است؟

فیلترینگ در تلگرام طلایی و هاتگرام چگونه است؟