جمعه، 17 آذر 1402 - Fri, 08th Dec 2023
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 2,030.06
طلای 18 24,756,000
سکه امامی 293,480,000
بهار ازادی 258,010,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
اتوبوس های 3 کابین چه زمان وارد تهران می شوند؟
بروزرسانی: 06:59

اتوبوس های 3 کابین چه زمان وارد تهران می شوند؟


قرارداد خرید 100 دستگاه اتوبوس 3 کابین بسته شد. قرار است تا پایان سال بخشی از اتوبوس ها وارد شوند. عضو شورای شهر تهران از انتقال تکنولوژی این اتوبوس ها به تهران خبر داد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، آلودگی هوا و ترافیک دو معضل تهرانی هاست. در نیمه دوم سال آلودگی هوا به دلیل وارنگی دما بیشتر می شود. هفته گذشته تهران در برخی از روزها وارد شرایط هشدار شد و مدارس مقطع ابتدایی یک روز تعطیل شدند.

برای رفع آلودگی هوا باید تمام دستگاه های مسوول بر اساس قانون هوای پاک ورود کنند تا بتوان این مشکل را برطرف کرد اما تاکنون این اقدام به درستی صورت نگرفته و آلودگی هوا به قوت خود باقی است.

باید حمل ونقل عمومی توسعه یابد و در این زمینه دولت وظایفی را برعهده دارد. یکی از راه های رفع مشکل آلودگی هوا برقی سازی است که باید وزارت صمت در این زمینه ورود جدی کند.قرار است هزار دستگاه اتوبوس برقی، 100 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی و ... وارد تهران شود اما باز هم با نقطه مطلوب فاصله داریم.

در خصوص موضوع آلودگی هوا، توسعه حمل ونقل عمومی، قانون هوای پاک و .... با سیدمحمد آقامیری عضو کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران به گفت وگو نشستیم.

سال گذشته حدود 40 روز مدارس تعطیل شد/یکی از راه کارها کاهش آلودگی هوا افزایش حمل ونقل عمومی

تهران  هفته پیش وارد شرایط هشدار شد و حتی مدارس مقطع ابتدایی هم یک روز تعطیل شد؛ گفته می شود که فردا هم تهران در شرایط هشدار است. این در حالی است که طبق قانون هوای پاک تمام دستگاه ها وظایفی در خصوص رفع معضل آلودگی هوا دارند اما کارها به درستی انجام نشده است بفرمایید باید برای رفع آلودگی هوا در پایتخت چه کرد؟

آلودگی هوا سال گذشته حدود 40 روز مدارس و ادارات را به طرق مختلف تعطیل کرد؛ ممکن است این وضعیت امسال هم ادامه یابد. اگر وسایل حمل و نقل عمومی به وفور نباشد، این معضل همچنان ادامه دارد. باید استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی را ترویج داده و از شهروندان بخواهیم از خودروی شخصی استفاده نکنند. بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته اولویت اول شهروندان رفع آلودگی هوا عنوان شده و مشکل دوم آنها عدم توسعه حمل و نقل عمومی بوده است. باید بگویم که این دو موضوع ارتباط مستقیم با هم دارند.

40 درصد بودجه شهرداری به حمل و نقل اختصاص یافت/ورود 1500 دستگاه اتوبوس تا پایان سال 

40 درصد بودجه سال جاری شهرداری تهران برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است و امروز شاهد این هستیم که قراردادهای خوبی در این زمینه بسته شده است. قرارداد خرید 3 هزار دستگاه اتوبوس بسته شده و تا پایان سال جاری 1500 دستگاه وارد خطوط می شود و تا خرداد سال آینده قطعا این 3 هزار دستگاه به صورت کامل وارد خطوط اتوبوسرانی شهر تهران می شود البته این موضوع را هم بگویم که از ابتدای مهر به صورت پارت به پارت این اتوبوس ها به خطوط اضافه شده است.

دستگاه ها نباید بار آلودگی هوا را به دوش شهرداری بگذارند/کار زمانبر است

سالانه تعداد زیادی از شهروندان بر اساس آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند، تا چه زمان این مشکل ادامه دارد؟

ببینید دستگاه ها نباید بار آلودگی هوا را به دوش شهرداری بگذارند و این موضوع خارج از انصاف است باید هر دستگاهی به وظایف قانونی خود عمل کند. شهرداری تا جایی که توانسته اقداماتی انجام داده و حتی پاسخگوی مردم هم بوده است ما تلاش های ویژه ای در حوزه حمل و نقل انجام داده ایم اما کارها زمانبر است باید تمام دستگاه ها پای کار بیایند و با کسانی که ترک فعل می کنند برخورد شود.

برای خرید واگن و توسعه خطوط مترو چه اقداماتی صورت گرفته است؛ آیا دولت به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل کرده است؟

ورود 1050 دستگاه واگن به تهران در 3 سال آینده/ حجم جابه جایی مسافر 2.5 برابر می شود

اخیراً سفری شهردار تهران به چین داشته است که در این سفر  در خصوص خرید 1050 دستگاه واگن قراردادهایی بسته شد؛ قرارداد 791  واگن بسته و تفاهم نامه 259 دستگاه واگن هم صورت گرفته است. قطعا این تعداد واگن ظرف سه تا چهار سال آینده وارد خطوط می شود و این موضوع کمک می کند تا حجم جابه جایی مسافر 2.5 برابر شود. در حال حاضر روزانه 2 میلیون سفر  در تهران جابه جا می شود و با ورود واگن های جدید این ظرفیت به 5 میلیون نفر می رسد.

باید استفاده از خودروی شخصی کاهش یابد

یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته ورود اتوبوس های جدید است که تمامی این موارد با کاهش آلودگی هوا ارتباط مستقیم دارد. هر چقدر توسعه حمل و نقل عمومی افزایش یابد قطعا شهروندان استفاده از خوردوی شخصی را کنار می گذارند.

تهران باید 10 هزار دستگاه اتوبوس داشته باشد/سال آینده دوباره توجه ویژه ای در بودجه به حمل ونقل می شود

تهران نیازمند چند دستگاه اتوبوس است تا بتواند به راحتی خدمات ارائه کند؟

بر اساس  استانداردها تهران نیازمند 10 هزار اتوبوس است و ما باید به این نقطه استاندارد برسیم؛ در بودجه سال آینده شهرداری تهران هم رقم خوبی را برای توسعه حمل و نقل عمومی در نظر می گیریم تا بتوانیم این راه را ادامه دهیم. قطعا در برنامه ریزیی که برای بودجه صورت می گیرد موضوع حمل و نقل اولویت دارد. ما باید بتوانیم در یک بازه زمانی مشخص بخش عمده ای از مشکلات را برطرف کنیم.

خط 11 مترو را چینی ها می سازند اما هنوز ریز قرارداد نهایی نشده است/ ساخت خطوط 8، 9، 10 و 11 مترو در دستور کار

ساخت خطوط جدید مترو به کجا رسید؟ گفته شده خط 11 قرار است توسط چینی ها ساخته شود. در این باره توضیح دهید.

ما علاوه بر اینکه ورود واگن و تجهیزات را داریم توسعه خطوط ریلی هم در نظر گرفته شده است و برنامه ریزی برای ساخت خطوط 8، 9، 10 و 11 مترو صورت گرفته است و قرار است که خط 11 را چینی ها بسازند؛ تفاهم نامه ای در این زمینه بسته شده اما هنوز ریز قرارداد نهایی نشده است. ما باید حمل و نقل را توسعه و زیرساخت ها را فراهم کنیم باید به سمتی برویم که 70 درصد ترددها با سیستم حمل و نقل عمومی انجام شود تا بتوانیم مشکل آلودگی هوا و ترافیک را برطرف کنیم.

ورود  اتوبوس، تاکسی وموتورسیکلت برقی به تهران/ برقی کردن خودروها از اختیارات شهرداری تهران خارج است/وزارت صمت ورود کند

بسیاری از شهرهای دنیا هم مانند تهران با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کردند اما آنها در حال حاضر این مشکل را برطرف کرده اند آیا نسخه پیچی از اقدامات آنها برای رفع این معضل کلیدی  تهران صورت می گیرد.

بیشتری شهرهایی که معضل آلودگی را برطرف کرده اند به سمت برقی سازی حرکت کرده اند؛ ما هم به دنبال این هستیم که اتوبوس، تاکسی وموتورسیکلت برقی وارد کنیم البته این را هم بگویم که برقی کردن خودروها از اختیارات شهرداری تهران خارج است و باید وزارت کشور و صمت به این سمت حرکت کنند تا خودروهای برقی تولید شود.

آلودگی هوا فقط مختص تهران نیست/برای رفع مشکل آلودگی هوا یک سیاست واحد اعمال شود

ببینید آلودگی هوا فقط مخصوص تهران نیست و سایر کلانشهرها مانند اصفهان، مشهد، تبریز و ... هم با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند باید برای رفع مشکل آلودگی هوا یک سیاست واحد اعمال شود خودروهای برقی تولید و حمل و نقل گسترش یابد.

اگر نیمی از حمل ونقل برقی شود مشکل آلودگی هوا برطرف می شود/از موتور کاربراتوری استفاده نشود

اگر 50 درصد حمل و نقل عمومی برقی شود قطعا آلودگی هوا کمتر خواهد شد. در بسیاری از شهرها خودروهای خود را برقی کرده و از مدهای حمل و نقل پاک استفاده می کنند البته ما هم در تهران به دنبال برقی سازی هستیم و می توانیم با توسعه در چند سال آینده به نقطه مطلوب برسیم. باید سیاست استفاده کم از موتورسیکلت های کاربراتوری در دستور کار قرار گیرد.

تفاهم نامه خرید 100 هزار دستگاه موتورسیکلت در مرحله قرارداد

قرار است 100 هزار موتورسیکلت برقی وارد تهران شود تفاهم نامه هایی بسته و قرار است به زودی به مرحله قرارداد برسد البته این را هم بگویم که این موتورسیکلت ها می توانند سریعا وارد شوند و با ورود آنها می توان محدودیت هایی در نقاط شهر ایجاد کرد که همین موضوعات می تواند باعث کاهش آلودگی هوا شود.

تنها دستگاهی که تا کنون قانون هوای پاک را اجرا کرده شهرداری است/رشد سرانه فضای سبز در تهران

6 سال پیش قانون هوای پاک تصویب شد اما تا کنون این قانون به درستی اجرا نشده است کارشناسان معتقدند اگر این قانون به درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات ترافیک و آلودگی هوا برطرف می شود در این زمینه توضیح دهید.

دستگاه های مختلفی در امر آلودگی هوا مسؤولیت دارند و می توانم بگویم تنها دستگاهی که تا کنون قانون هوای پاک را اجرا کرده شهرداری است؛ شهرداری در این زمینه اقدامات مؤثری انجام داده با بالا بردن سرانه فضای سبز بخشی از مشکلات برطرف شده است ببینید فضای سبز می تواند تولید اکسیژن کند و همین امر در کاهش آلودگی تأثیرگذار است، ایجاد کمربند فضای سبز و احداث پارک ها از جمله اقداماتی است که شهرداری انجام داده است. البته در بحث حمل و نقل هم مواردی صورت گرفته است.

تعطیلی مدارس و زوج و فرد کردن تأثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد /شناورسازی ساعات کاری می تواند تأثیرگذار باشد

زمانی که هوای تهران آلوده می شود تنها راهکار موقت تعطیلی مدارس و زوج و فرد کردن خودروها از در منزل است چقدر این موضوع در کاهش آلودگی تأثیرگذار است؟

تعطیلی مدارس و زوج و فرد کردن تأثیری در کاهش آلودگی ندارد و آسیب هایی هم به بحث علم آموزی دانش آموزان وارد می کند وقتی دانش آموزی تعطیل می شود در صورتی که والدین شان شاغل باشد آنها باید چه کند؟ همین امر مشکلاتی را ایجاد می کند البته شناورسازی ساعات کاری می تواند تأثیرگذار باشد.

پیگیر تغییر طرح ترافیک هستیم

قرار بود طرح ترافیک تغییر کند کار به کجا رسید؟

پیشنهاداتی در این زمینه مطرح شده است  البته پیگیر هستیم تا اجرا شود.

هنوز در خصوص تراموا به جمع بندی نرسیده ایم

ساخت تراموا به کجا رسید؟

بحث تراموا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است کارهای مطالعاتی صورت گرفته ولی هنوز به جمع بندی نرسیده است البته در جلسه هم اندیشی موضوع مطرح است در صورتی که طرح به شورا بیاید آن را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

قرارداد 100 دستگاه اتوبوس 3 کابینه بسته شد/ورود تکنولوژی در دستور کار

ورود اتوبوس های سه کابین به کجا رسید؟ 

4 دستگاه اتوبوس سه کابین در حال خدمت رسانی است؛ قراردادها برای ورود 100 دستگاه اتوبوس سه کابین بسته شده است به شدت پیگیر موضوع هستیم قرار است تا آخر سال تعدادی اتوبوس سه کابین وارد شود؛ ببینید 100 دستگاه اتوبوس سه کابین معادل 300 دستگاه اتوبوس تک کابین است و قطعا در جابه جایی مسافر نقش مهمی دارد ما به دنبال تکنولوژی ساخت اتوبوس های سه کابین هستیم. سرمایه گذار قرار است خط تولید این کار را در تبریز ایجاد کند تا بتوانیم این تکنولوژی را در ایران مورد استفاده قرار دهیم.

 با توجه به اقدامات صورت گرفته انتظار می رود طی سال های آتی تعداد اتوبوس های ناوگان حمل و نقل شهری به نقطه ایده آل برسد و میزان انتظار مردم در ایستگاه های اتوبوس کم شود. با افزایش ناوگان اتوبوس شهری، اتوبوس ها باید بتوانند 5 میلیون مسافر را  در روز جابجا کنند.مشکل اصلی ما در تهران این است که 70 درصد حمل و نقل درون شهری با وسیله شخصی است و کمتر از 30 درصد با ناوگان حمل و نقل عمومی است  و همین امر باعث  بروز ترافیک می شود. برنامه ریزی کرده ایم که با ورود ناوگان جدید کیفیت خدمات در حمل ونقل عمومی افزایش یابد و شهروندان بتوانند راحت تر تردد کنند.

پایان پیام/


 
اخبار داغ:
مادر یاسین رامین: به ما فشار می آورند بچه هایتان را طرد کنید/بچه هایم اگر به ایران بیایند ممنوع الخروج می شوند/از مصاحبه یاسین با بی بی سی خبر نداشتم
طعنه سنگین پیشکسوت استقلال به پرسپولیسی ها: آن ستاره های قلابی روی لباستان را بردارید
اولین تیزر از «پانتولیگ» با اجرای محمدرضا گلزار
دستور رهبری به سیدمحمد خاتمی به روایت آیت الله هاشمی /عفت به فاطمه شیرازی، یک سکه بهار آزادی هدیه کرد
فوری؛ اولین انتخابات سهام عدالت برگزار می شود
طراح آب بستن تونل های حماس کیست؟ + عکس
این آقازاده فراری در مدرسه فرهنگ حداد عادل تحصیل کرده است
قدرت باورنکردنی لندکروز، هنگام بالا رفتن از کوه + فیلم
واردات گوشت از یک کشور جدید به ایران
استخدام کارشناس فروش در آلتین روغن برزگر در تبریز
پشت پرده جدایی کی روش از قطر
استخدام مسئول تولید محتوا در رمز ارز نیوز در قم
احوالپرسی گرم وزیر کشور رییسی با یکی از برادران لاریجانی + عکس
تتلو و ساسی مانکن حاشیه برای فراموش کردن فساد 3 میلیارد دلاری است!
ثروتی که حق مردم است را به امثال مش قربانعلی و اسدبیگی داده اند!
وضعیت عجیب بیرانوند هنگام پنالتی سرنوشت ساز گولسیانی +عکس
حواشی قبل از دربی بالا گرفت: پرسپولیس از استقلال باز هم شکایت کرد!
مولتی ویتامین مصرف کنیم یا هر ویتامین را جداگانه؟
تمرین ستاره برزیلی رئال و احتمال بازی او در سوپرکاپ
کشف جسد بدون سر و سوخته راننده تاکسی
جان باختن سه شهروند مشهدی درپی برخورد پژو پارس با تیربرق + فیلم
مواد غذایی سرشار از آهن
8 گزینه برای جانشینی اریک تن هاخ در منچستریونایتد/ از سرمربیان تازه و موفق در لیگ برتر تا سرمربی آلمان
دانلود آهنگ La Rubia از Mayel Jimenez

موضوعات داغ:
دانلود آهنگ
مدرسه فرهنگ
پایگاه خبری
لیگ قهرمانان
مش قربانعلی
دانلود آهنگ جدید
باشگاه استقلال
قانون هوای پاک
آیت الله هاشمی
ستاره برزیلی
ساختار سیما
تیپ قائم
راز
کلیسای کاتولیک
محمدجواد تندگویان
رشید الدین فضل الله همدانی
هاونگ
رأی مردم
ساز چنگ
یک میلیارد دلار
ایثار شیمیدر قم
تیم ملی کایاک
گلوکز
روز استکبارستیزی
مجید عیدی
ویکتور اوربان
شرکت سیمرغ
مشکلات مالی صنعت نفت
خشت اول
علیرضا حسین نژاد
پایگاه خبری تحلیلی
ثبت اسناد و املاک
ایران و قزاقستان
وینیسیوس جونیور
باشگاه پرسپولیس
رییس قوه قضاییه
رژیم صهیونیستی
استان مازندران
دعوت به همکاری
امام حسن مجتبی
نهاده های دامی
سیدمهدی هاشمی
کمیته انضباطی
مولتی ویتامین
باشگاه سپاهان
تیم ملی آلمان
تولیدکنندگان
عملیات نظامی
سرمایه گذاری
محمدرضا ساکت
تقدیر و تشکر
اشخاص حقیقی
تیم استقلال
افزایش حقوق
روابط عمومی
رئال مادرید
استان زنجان
سازمان حفاظت از محیط زیست
کمیسیون امور داخلی کشور
عضو هیات علمی دانشگاه
سرمربی تیم ملی آلمان
ویتامین و مواد معدنی
ایالات متحده آمریکا
پیشکسوت تیم استقلال
آلومینیوم و ذوب آهن
محمدرضا خالد آبادی
جلسه کمیته انضباطی
رییس دیوان محاسبات
نماینده مردم تبریز
دانشگاه شهید بهشتی
مدیرعامل پرسپولیس
حفاظت از محیط زیست
محمدجواد لاریجانی
ادواردو کاماوینگا
مجلس شورای اسلامی
از باشگاه استقلال
دانشمندان هسته ای
غلامعلی حدادعادل
تامین مواد اولیه
فضای مجازی ایران


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.