مطالب مرتبط:
جذب سرمایه گذار در گرو حل مشکلات تولید است
تاکید بند دوم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان
استخدام پشتیبان آموزشی و کارشناس جذب دانش آموز و کارشناس تولید محتوا
866 شرکت دانش بنیان تولید محصولات ایران ساخت در حوزه مواد پیشرفته را افزایش داد
انعقاد قراردادی دانش بنیان برای ساخت سنسور و مجموعه های الکترونیکی خودرو
-93 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 مهر 1400 ساعت 04:452021-09-27اقتصادي

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان


برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، - حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در گفتگو با راه آرمان" در رابطه با اینکه آیا سرمایه گذاری در استان در امسال نسبت به سال های قبل رشد داشته است، اظهار کرد: استان کرمان ظرفیت های زیاد در حوزه معدنی، کشاورزی، اقلیم، جاذبه های گردشگری دارد و همچنین محدودیتهایی در حوزه سرمایه گذاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به مسئله آب اشاره کرد و موارد دیگر که مربوط زیرساختهای تامین گاز و برق می باشد.

وی گفت: برخی از این محدویتها قابل رفع شدن است که از آن جمله می توان به زیرساختهای جاده ای، دسترسی جاذبه های گردشگری، نیروگاه های خورشیدی اشاره کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: با توجه به اینکه استان کرمان به بهشت معادن معروف است این به تنهایی کافی نیست باید زنجیره ارزش این محصولات کامل شود که در استان کرمان کامل و یا در حال کامل شدن است.

مهرابی بیان کرد: کرمانی های زیادی هستند که در اقصی نقاط ایران و جهان زندگی می کنند و به خاطر حس وطن پرستی و کرمان دوستی که در آنها هست دوست دارند در استان کرمان سرمایه گذاری کنند.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاری معمولا به تفاوت نرخ های مالیات برای سرمایه گذاران خارجی و تفاوت نرخ بهره و تامین مالی و مهم تر از همه ریسک و اطمینانی که در سرمایه گذاری است منجر شود بنابراین باید مقداری فضا را آماده کرد تا براساس آن ما بتوانیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری بیشتر جذب کنیم.

ایجاد سرمایه گذاری موثر در اقتصاد استان نیاز به زیرساختهای جدید است سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: اگر کسانی هستند که موانعی بر سر راه سرمایه گذاریشان وجود دارد که می تواند مانعی برای ورود آنان به سرمایه گذاری و اخذ مراقبت های صدور مجوزها و پروانه های بهره برداری و نهایتا راه اندازی کسب و کارها شود می توانند به استانداری کرمان مراجعه کنند که حتما به این مسئله رسیدگی خواهد شد.

مهرابی با تاکید بر اینکه اعلام آمادگی می کنیم که اگر موانعی باشد آن را برطرف کنیم و اگر حمایت هایی نیاز باشد آن را انجام خواهیم داد، اذعان کرد: برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، ایجاد جاده ها و تامین گاز هستیم.

وی به بحث آب شرب و صنعتی نیز اشاره و تصریح کرد: آب مسئله مهمی است که بخشی از طرف انتقال خلیج فارس انجام شده و از دریای عمان طرح آن در حال بررسی است.

فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس به کرمان کلید خورد سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس کلید خورد که بزودی به کرمان خواهد رسید که بخشی از آن در شرب و بخشی در صنایع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مهرابی گفت: بنابراین تمام کسانی که تمایل دارند چه کرمانی و کرمانی های مقیم استان های دیگر و خارج از کشورمی توانند جهت سرمایه گذاری اقدام کنند که ما از آنها استقبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک پنجره واحد الکترونیکی که راه اندازی شده تکمیل خواهد شد و افراد بجای مراجعه به تک تک دستگاه ها برای گرفتن مجوز می توانند از طریق همین پنجره واحد الکترونیکی اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان عنوان کرد: بخشی از این فضا به نااطمینانی ها و ریسک هایی در کشور به دلیل بی ثباتی در اقتصاد به جود آمده پیش آمده است.

مهرابی خاطرنشان کرد: عدم پیش بینی نرخ ارز، عدم پیش بینی سیاستهای خارجی متکی بر واردات و صادرات و برخی از تصمیماتی که به دلایلی اخذ می شوند که افراد را با ریسک هایی در مسیر سرمایه گذاری مواجه می کند فکر می کنیم ثبات اقتصاد کلان ایجاد شود که برخی از آن به ثبات سیاسی و اقتدار نظام در زمینه های مختلف بر می گردد.

استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری جدی تری دارد وی با اشاره به اینکه ما می توانیم امیدوار باشیم جریان خوبی از سرمایه گذاری ها در کرمان انجام شود، ابراز کرد: در استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری های جدی تری است برای اینکه سرمایه بخش خدمات در استان کرمان به اندازه متوسط کشور نیست و این امر نیازمند ایجاد زیرساختهای توسعه بخش خدمات است که این هم از طریق گسترش شرکتهای دانش بنیاد و یا تجارت های الکترونیکی و ریلی اتفاق خواهد افتاد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: اگر بخواهیم در یک جمع بندی کوتاه مسائل مربوط به سرمایه گذاری را در استان کرمان ارائه کنیم استان کرمان ویژگی های خاص خود را دارد که باید نگاه بلند مدت تری نسبت به این زیرساختها به سمت سرمایه گذاری موثر و ایجاد توازن بخشی در استان بین مناطق و شهرستانهای مختلف و همینطور توازن بخشی بین بخش های مختلف اقتصادی و حرکت به سمت یک بهره وری اجتماعی باشد.

مهرابی عنوان کرد: از سوی دیگر در استان کرمان کسانی که سرمایه گذاری کردند از جمله شرکت های متوسط و کوچک شاید به نوعی دچار میانه گمشده شده باشند زیرا چند شرکت بزرگ در استان کرمان وجود دارد که بر روی فضای سرمایه گذاری سایه انداختند.

سرمایه گذاری برای کسب و کارهای در حال رشد وی ادامه داد: اما می شود به سمت بنگاه های کوچک و متوسط حرکت کرد تا میانه گم شده پر شود و این نیازمند تفکر جدی در مورد مشاغل خانگی، مشاغل خرد و بنگاه های کوچک دارد، که این بنگاه ها باید دارای یک فرایند زنجیره ای باشند که بازار محصولاتشان تامین می شود و از طرف دیگر دارای مزیت نسبی در اقتصاد باشند در کسب و کارهایی سرمایه گذاری شوند که در حال رشد هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان به کسب و کارها در اقتصاد اشاره و بیان کرد: براساس تقسیم بندی که کسب و کارها در اقتصاد می شوند کسب و کارها در دوران مختلف رو به نزول و نابودی هستند و یکسری از کسب و کارها به صورت متوسط حرکت می کنند و نزول و صعود خیلی زیادی تجربه خواهند کرد.

مهرابی عنوان کرد: یکسری کسب و کارها رو به رشد و ترقی و برخی نوپا و نو پدید هستند که بیشتر در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی قرار می گیرند که در این زمینه باید فضاسازی خیلی خوبی انجام شود.

تولید دانش؛ سنگ ینای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان وی افزود: خوشبختانه زیرساختهای دانشی در استان کرمان آماده شده است و به عبارتی دیگر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به اندازه کافی انسان های تحصیل کرده و با دانش تولید کرده اند اما این تولید دانش به عنوان یک سنگ بنای اولیه در حرکت به سمت سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان مطرح می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان تصریح کرد: در گام دوم مباحثی همچون استارتاپ ها به عنوان مراکز پیش رشد مطرح و باعث رشد شرکت های دانش بنیان می شوند که اگر این اتفاق رخ دهد سیل عظیمی از فارغ التحصیلان که دانش خوبی از لحاظ مبانی نظری و تئوری در ذهن خود دارند می توانند آنها را به ایده و سپس به محصول تبدیل کنند.

مهرابی گفت: معمولا کسانی که در این مسیر قرار می گیرند ممکن است دارای یکسری ریسک هایی باشند که ممکن است تعدادی از آنها به نتیجه نرسد و توجیه اقتصادی نداشته باشد و احتمال دارد از نظر فنی امکان پذیر نباشند و بعضی از آنها ممکن است پذیرش فرهنگی و اجتماعی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه بخشی ازآن ممکن است به کندی حرکت کند و یا در حین حرکت سرعت بالایی داشته باشد که محور و کار اصلی اقتصاد باید بر مبنای دانش بنیان گذاشته شود.

که می تواند بخشی از آن در بهره وری و بخشی در تکنولوژی خود را نشان دهد نهایتا منجر به رشد اقتصادی خواهد شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - معاونت هماهنگی امور اقتصادی - استان - هماهنگی امور اقتصادی - اقتصاد - جاذبه های گردشگری - استانداری کرمان - امور اقتصادی - استان کرمان - برنامه ریزی - تامین - کرمان - جاذبه - دانش بنیان - استانداری - دانش - گاز و برق - توان - حوزه - مسئله آب - گردشگری - اقتصادی - هماهنگی - معاونت - دسترسی - سرپرست - برنامه - مهرابی

آخرین اخبار سرویس:
تغییرات مدیریتی در شهرداری تبریز رقم خورد

آغاز ثبت نام 4هزار سری جهیزیه ویژه نیازمندان در چهارمحال وبختیاری

ناتوانی اوپک پلاس در تحقق اهداف برنامه عرضه نفت

دوربین مخفی| دلالی دلار با خرید کد ملی در کف بازار

گردشگری پزشکی نداریم، بیمار بین المللی داریم

مخدوش شدن سیاست کیفری حفاظت از اراضی در دهه90

گیلان ظرفیت تحقق یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را دارد

ارزان ترین موبایل های بازار ایران

افزایش پلکانی حقوق ها به نفع کارگران است؟

برنج ارزان می شود؟

آب معدنی های خارجی موجود در بازار تقلبی است

یک تن روغن نباتی خارج از شبکه در آذربایجان شرقی کشف شد

واکسیناسیون واحدهای پرورش طیور در گلپایگان

نرخ سود بین بانکی رکورد زد

خبر خوش؛ جاماندگان سهام عدالت شناسایی شدند/ ارزش امروز سهام عدالت

ضرغامی: هیاتی برای سرمایه گذاری های هزار میلیارد دلاری در دولت تشکیل می شود

شرایط خانه دار شدن مجردها در قانون جهش تولید مسکن تسهیل شد

استخدام سرپرست فروش منطقه در صنایع غذایی شهدین در اصفهان

4 هزار تن برنج صادر می شود| معامله برنج در بورس

استخدام کارشناس فروش در مجموعه پارس شوفاژ در تهران

استخدام کارشناس فروش با بیمه، عیدی، سنوات، پورسانت و حقوق ثابت/تهران

رکورد تاریخی قیمت سوخت در فرانسه

استخدام کارشناس منابع انسانی با بیمه، بیمه تکمیلی، صبحانه و ناهار در تهران

توسعه سطح باغات گردو در شهرستان الیگودرز

جزییات افزایش مهلت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

نظام پیشنهادها راهی به سوی مدیریت مشارکتی است

نحوه حضور کارکنان با لغو رسمی دورکاری

مخدوش شدن سیاست کیفری حفاظت از اراضی در دهه 90

83 درصد جامعه هدف پاکدشت علیه کرونا واکسینه شدند 

قیمت شاخص گاز هنری هاب در سطوح بالا حفظ می شود

قیمت برحی خودرو های داخلی در بازار/ جدول

استخدام دستیار بازرگانی با بیمه در شرکت آروین گستر سلامت ایرانیان در تهران

گازبهای بیش از 3 میلیون مشترک تهرانی شامل طرح بخشودگی شد

بهره برداری از فاز توسعه کارخانه تولیدی در کردستان

آینده بازار بورس تا پایان سال 1400

لغو رسمی دورکاری کارکنان از اول آبان/ ساعت کار 7:30 تا 14:30/ ممانعت از ورود کارکنانی که یک دوز واکسن نزده اند

بانک مرکزی می تواند ترمز تورم را بکشد؟

ورود هزاران تن کالای اساسی به کشور

ماسک های رها شده در معابر ارومیه بلای جان پاکبان ها شده است

تصاویر| مجموعه ورزشی 16 هکتاری اهواز رو به نابودی

استخدام کارشناس خرید و تدارکات از تهران و البرز جهت کار در شهرقدس

استخدام کارشناس منابع انسانی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت دایا مد شرق

استخدام حسابدار با بیمه و سرویس در شرکت آزمایشگاههای صنایع انرژی در البرز

15 پروژه سرمایه گذاری در سه سال گذشته در بندرعباس آغاز شده است

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، بیمه، بیمه تکمیلی در کل کشور

مسئول فنی صنایع غذایی

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، بیمه و بیمه تکمیلی در اصفهان

برداشت هزار تُن پسته خشک از باغ های بارور آران و بیدگل

حراست security

معدن جایگزینی برای درآمدهای نفتی

نحوه حضور کارکنان با لغو رسمی دورکاری / ادامه حضور 7 ساعته

تسهیلات 50 میلیون تومانی درقالب «دامدار کارت» پرداخت می شود

اساسنامه شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی به هیئت دولت ارسال شده است

اختصاص «بودجه یک و نیم میلیارد دلاری» به ارتش اسراییل برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران آ

مشکلی برای حمل کالا در دریای خزر وجود ندارد

صنعت گردشگری پایه مهمی برای شکوفایی کشور است

تولید کارت ملی هوشمند در داخل کشور با استفاده از شرکت های دانش بنیان

مبلغ یارانه آبان 1400 افزایش می یابد؟

آمار مبتلایان و فوتی های کرونادرسیستان وبلوچستان روی نوار کاهش

از آذر ماه مبلغ یارانه افزایش خواهد یافت!

صرفه جویی بیش از 3 میلیون لیتر سوخت مایع در یزد

نحوه حضور کارکنان با لغو رسمی دورکاری / ادامه حضور 7 ساعته

افشاگری سرافراز درباره درآمدهای صداوسیما از تبلیغات

هزینه 300میلیارد ریالی برای مسئولیت های اجتماعی

استخدام پشتیبان فروش با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

انتقال آب از سد تالوار نیازمند تخصیص 1300 میلیارد تومان اعتبار

استخدام فروشنده فرش با حقوق ثابت، بیمه، پاداش و پورسانت در محدوده چیذر

شبهه افکنی ها نسبت به حمل دریایی کالا در خزر تکذیب شد

استخدام کارگر ساده در فروشگاه لوازم الکتریکی عسکری در رشت

کشورهای عربی؛ میانجی احیای برجام؟

استان گیلان ظرفیت تحقق یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از بنادر کاسپین و آستارا را دارد

طرح مجلس برای ورود 60 تا 80 هزار خودروی خارجی در نیمه اول سال 1401

برداشت چای ترش در آبادان  

کوتاه از کرونا

آخرین آمار کرونا در جهان

سهم گرانفروشی از نابسامانی بازار چقدر است؟

یک فعال اقتصادی:تلاش می کنیم یک کارگر هم بیکار نشود

انتقاد سعید جلیلی از وضعیت سازمان هواشناسی

ژاپن خواستار افزایش عرضه نفت اوپک است

تکمیل بزرگراه شیراز-جهرم – لار –بندرعباس نیازمند 1800 میلیارد ریال اعتبار

بسته مکالمه ویژه هفته وحدت مختص تمامی مشترکان همراه اول

ساداتی نژاد:تسهیلات 50 میلیون تومانی درقالب دامدار کارت پرداخت می شود

هزینه 300 میلیاردریالی برای مسئولیت های اجتماعی

مستمری مهرماه مددجویان بهزیستی در آبان افزایش می یابد؟

اژدرکش: ظرفیت تولید 450 هزار جفت کفش را داریم

کشف 7 دستگاه تجهیزات تولید ارز دیجیتال در آمل

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت فناوران صنعت رایانه پردیس در بابلسر

استخدام بازاریاب و ویزیتور با بیمه و پاداش در گندم طلایی کوروش در تهران

استخدام مدیر فروش با پاداش در یک شرکت تبلیغاتی در تهران

استخدام مدیر کنترل کیفی با بیمه در شرکت یخچال سازی زاگرس مشهد

استخدام کمک حسابدار در شرکت آسا صنعت ساتیا در تهران

سالاری خبر داد: ساخت یک پتروپالایشگاه 300 هزار بشکه ای نفت خام

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، بیمه و بیمه تکمیلی در قزوین

کارگر ساده خط تولید

تاخیر در صدور سند برخی واحد های مسکن مهر رامیان

سیب زمینی و پیاز در یک سال چقدر گران شدند؟

دلار ارزان بهتر است یا گران؟

گلایه رانندگان از رفتن به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند برای نوبت دهی

همکار جهت کار در تولیدی

انتقال آب از سد تالوار نیازمند تخصیص 1300 میلیارد تومان اعتبار

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان