مطالب مرتبط:
جذب سرمایه گذار در گرو حل مشکلات تولید است
تاکید بند دوم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان
استخدام پشتیبان آموزشی و کارشناس جذب دانش آموز و کارشناس تولید محتوا
866 شرکت دانش بنیان تولید محصولات ایران ساخت در حوزه مواد پیشرفته را افزایش داد
انعقاد قراردادی دانش بنیان برای ساخت سنسور و مجموعه های الکترونیکی خودرو
-93 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 مهر 1400 ساعت 04:452021-09-27اقتصادي

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان


برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، - حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در گفتگو با راه آرمان" در رابطه با اینکه آیا سرمایه گذاری در استان در امسال نسبت به سال های قبل رشد داشته است، اظهار کرد: استان کرمان ظرفیت های زیاد در حوزه معدنی، کشاورزی، اقلیم، جاذبه های گردشگری دارد و همچنین محدودیتهایی در حوزه سرمایه گذاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به مسئله آب اشاره کرد و موارد دیگر که مربوط زیرساختهای تامین گاز و برق می باشد.

وی گفت: برخی از این محدویتها قابل رفع شدن است که از آن جمله می توان به زیرساختهای جاده ای، دسترسی جاذبه های گردشگری، نیروگاه های خورشیدی اشاره کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: با توجه به اینکه استان کرمان به بهشت معادن معروف است این به تنهایی کافی نیست باید زنجیره ارزش این محصولات کامل شود که در استان کرمان کامل و یا در حال کامل شدن است.

مهرابی بیان کرد: کرمانی های زیادی هستند که در اقصی نقاط ایران و جهان زندگی می کنند و به خاطر حس وطن پرستی و کرمان دوستی که در آنها هست دوست دارند در استان کرمان سرمایه گذاری کنند.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاری معمولا به تفاوت نرخ های مالیات برای سرمایه گذاران خارجی و تفاوت نرخ بهره و تامین مالی و مهم تر از همه ریسک و اطمینانی که در سرمایه گذاری است منجر شود بنابراین باید مقداری فضا را آماده کرد تا براساس آن ما بتوانیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری بیشتر جذب کنیم.

ایجاد سرمایه گذاری موثر در اقتصاد استان نیاز به زیرساختهای جدید است سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: اگر کسانی هستند که موانعی بر سر راه سرمایه گذاریشان وجود دارد که می تواند مانعی برای ورود آنان به سرمایه گذاری و اخذ مراقبت های صدور مجوزها و پروانه های بهره برداری و نهایتا راه اندازی کسب و کارها شود می توانند به استانداری کرمان مراجعه کنند که حتما به این مسئله رسیدگی خواهد شد.

مهرابی با تاکید بر اینکه اعلام آمادگی می کنیم که اگر موانعی باشد آن را برطرف کنیم و اگر حمایت هایی نیاز باشد آن را انجام خواهیم داد، اذعان کرد: برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، ایجاد جاده ها و تامین گاز هستیم.

وی به بحث آب شرب و صنعتی نیز اشاره و تصریح کرد: آب مسئله مهمی است که بخشی از طرف انتقال خلیج فارس انجام شده و از دریای عمان طرح آن در حال بررسی است.

فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس به کرمان کلید خورد سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس کلید خورد که بزودی به کرمان خواهد رسید که بخشی از آن در شرب و بخشی در صنایع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مهرابی گفت: بنابراین تمام کسانی که تمایل دارند چه کرمانی و کرمانی های مقیم استان های دیگر و خارج از کشورمی توانند جهت سرمایه گذاری اقدام کنند که ما از آنها استقبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک پنجره واحد الکترونیکی که راه اندازی شده تکمیل خواهد شد و افراد بجای مراجعه به تک تک دستگاه ها برای گرفتن مجوز می توانند از طریق همین پنجره واحد الکترونیکی اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان عنوان کرد: بخشی از این فضا به نااطمینانی ها و ریسک هایی در کشور به دلیل بی ثباتی در اقتصاد به جود آمده پیش آمده است.

مهرابی خاطرنشان کرد: عدم پیش بینی نرخ ارز، عدم پیش بینی سیاستهای خارجی متکی بر واردات و صادرات و برخی از تصمیماتی که به دلایلی اخذ می شوند که افراد را با ریسک هایی در مسیر سرمایه گذاری مواجه می کند فکر می کنیم ثبات اقتصاد کلان ایجاد شود که برخی از آن به ثبات سیاسی و اقتدار نظام در زمینه های مختلف بر می گردد.

استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری جدی تری دارد وی با اشاره به اینکه ما می توانیم امیدوار باشیم جریان خوبی از سرمایه گذاری ها در کرمان انجام شود، ابراز کرد: در استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری های جدی تری است برای اینکه سرمایه بخش خدمات در استان کرمان به اندازه متوسط کشور نیست و این امر نیازمند ایجاد زیرساختهای توسعه بخش خدمات است که این هم از طریق گسترش شرکتهای دانش بنیاد و یا تجارت های الکترونیکی و ریلی اتفاق خواهد افتاد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: اگر بخواهیم در یک جمع بندی کوتاه مسائل مربوط به سرمایه گذاری را در استان کرمان ارائه کنیم استان کرمان ویژگی های خاص خود را دارد که باید نگاه بلند مدت تری نسبت به این زیرساختها به سمت سرمایه گذاری موثر و ایجاد توازن بخشی در استان بین مناطق و شهرستانهای مختلف و همینطور توازن بخشی بین بخش های مختلف اقتصادی و حرکت به سمت یک بهره وری اجتماعی باشد.

مهرابی عنوان کرد: از سوی دیگر در استان کرمان کسانی که سرمایه گذاری کردند از جمله شرکت های متوسط و کوچک شاید به نوعی دچار میانه گمشده شده باشند زیرا چند شرکت بزرگ در استان کرمان وجود دارد که بر روی فضای سرمایه گذاری سایه انداختند.

سرمایه گذاری برای کسب و کارهای در حال رشد وی ادامه داد: اما می شود به سمت بنگاه های کوچک و متوسط حرکت کرد تا میانه گم شده پر شود و این نیازمند تفکر جدی در مورد مشاغل خانگی، مشاغل خرد و بنگاه های کوچک دارد، که این بنگاه ها باید دارای یک فرایند زنجیره ای باشند که بازار محصولاتشان تامین می شود و از طرف دیگر دارای مزیت نسبی در اقتصاد باشند در کسب و کارهایی سرمایه گذاری شوند که در حال رشد هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان به کسب و کارها در اقتصاد اشاره و بیان کرد: براساس تقسیم بندی که کسب و کارها در اقتصاد می شوند کسب و کارها در دوران مختلف رو به نزول و نابودی هستند و یکسری از کسب و کارها به صورت متوسط حرکت می کنند و نزول و صعود خیلی زیادی تجربه خواهند کرد.

مهرابی عنوان کرد: یکسری کسب و کارها رو به رشد و ترقی و برخی نوپا و نو پدید هستند که بیشتر در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی قرار می گیرند که در این زمینه باید فضاسازی خیلی خوبی انجام شود.

تولید دانش؛ سنگ ینای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان وی افزود: خوشبختانه زیرساختهای دانشی در استان کرمان آماده شده است و به عبارتی دیگر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به اندازه کافی انسان های تحصیل کرده و با دانش تولید کرده اند اما این تولید دانش به عنوان یک سنگ بنای اولیه در حرکت به سمت سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان مطرح می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان تصریح کرد: در گام دوم مباحثی همچون استارتاپ ها به عنوان مراکز پیش رشد مطرح و باعث رشد شرکت های دانش بنیان می شوند که اگر این اتفاق رخ دهد سیل عظیمی از فارغ التحصیلان که دانش خوبی از لحاظ مبانی نظری و تئوری در ذهن خود دارند می توانند آنها را به ایده و سپس به محصول تبدیل کنند.

مهرابی گفت: معمولا کسانی که در این مسیر قرار می گیرند ممکن است دارای یکسری ریسک هایی باشند که ممکن است تعدادی از آنها به نتیجه نرسد و توجیه اقتصادی نداشته باشد و احتمال دارد از نظر فنی امکان پذیر نباشند و بعضی از آنها ممکن است پذیرش فرهنگی و اجتماعی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه بخشی ازآن ممکن است به کندی حرکت کند و یا در حین حرکت سرعت بالایی داشته باشد که محور و کار اصلی اقتصاد باید بر مبنای دانش بنیان گذاشته شود.

که می تواند بخشی از آن در بهره وری و بخشی در تکنولوژی خود را نشان دهد نهایتا منجر به رشد اقتصادی خواهد شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - معاونت هماهنگی امور اقتصادی - استان - هماهنگی امور اقتصادی - اقتصاد - جاذبه های گردشگری - استانداری کرمان - امور اقتصادی - استان کرمان - برنامه ریزی - تامین - کرمان - جاذبه - دانش بنیان - استانداری - دانش - گاز و برق - توان - حوزه - مسئله آب - گردشگری - اقتصادی - هماهنگی - معاونت - دسترسی - سرپرست - برنامه - مهرابی

آخرین اخبار سرویس:
توسعه خدمات غیرحضوری در خوزستان / واکسیناسیون بر اساس زمان بندی پایان یابد

نرخ تورم عمده فروشی در آمریکا دوباره رکورد زد

تاکید رییس سازمان بورس بر بازگشت اعتماد سهامداران/ عشقی: مداخله دولت ها منجر به انحراف در بازار می شود

حلقه گمشده تولید و فروش ؛نبود بسته بندی طلای سبز در تویسرکان

اهمیت مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری

فوت روزانه یک گلستانی بر اثر کرونا

حرکت لاک پشتی لوله های گاز در کوچه پس کوچه های سیستان وبلوچستان

پاسخ به پرسش های مشتریان درباره طرح صدف در اولین برنامه لایو پژواک

پیگیری سازمان بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه

تولید علوفه گلخانه ای در یزد برای اولین بار در کشور

90 درصد گیلانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند

روایت ره صد ساله در سفیر

شیوه نامه های فعلی آموزش برای بهره مندی مؤسسات قرآنی بررسی شد

از هیجان انگیزترین ترشی های فصل غافل نشوید

افزایش 11درصدی صادرات از کرمانشاه/ صادرکنندگان در انتظار چتر حمایتی دولت هستند

دیبا سازان باران، نمایندگی تعمیرات ال جی

روند مطلوب واکسیناسیون در سمنان

مصرف یک میلیارد لیتر فرآورده های نفتی در کرمانشاه

ابلاغ طرح هدایت و کنترل توسعه مجموعه فرهنگی- گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس

نبود بسته بندی طلای سبز در تویسرکان

طرح بورس کالا و انرژی آغاز شد

بازدید سرزده مدیرعامل بانک ملی ایران از شعبه مستقل فردوسی

بهره برداری ازپروژه های مناسب سازی به مناسبت روز عصای سفید | گلپایگانی: 17 محور شهری و 7 بوستان فردا افتتاح می شود

ایجاد اشتغال برای 70 هزار بیکار در اردبیل دغدغه اصلی مسؤولان

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟

قیمت سکه امامی امروز 24 مهر 1400

178 سال انتظار خانه دار شدن برای دهک اول!

مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند؟

رشد 40 درصدی تجارت با اوراسیا

سیف 10 و عراقچی به 8 سال حبس تعزیری محکوم شدند

غذاهای سنتی گلستان نماد اقوام رنگارنگ ایران

طرح «بورس کالا و انرژی» بانک رفاه کارگران آغاز شد

پنل نمایندگی پیامک چیست؟ معتبرترین شرکت خدمات ارسال پیامکی

آغاز برداشت کنجد از مزارع کازرون

قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه کارگران برگزار می شود

بورس بالاخره سبز شد

مدیر عامل بانک رفاه کارگران موفقیت کاروان ورزشی کارگری ایران را تبریک گفت

شش چالش صنعت فولاد

وضعیت سبد سهام عدالت در 24 مهر ماه

آرزوی خانه دار شدن به حسرت تبدیل می شود؟

مقایسه امکانات بهترین هتل های کیش

برای اجرای قوانین مربوط به معلولین، موضوع را پیگیری قضایی میکنیم

ریزش قیمت خودرو در راه است؟

سیف 10 و عراقچی به 8 سال حبس تعزیری محکوم شدند

افزایش 30 درصدی حقوق کارمندان به زودی اعلام می شود + جزییات

پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی عصای سفید

قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه کارگران برگزار می شود

ابلاغ مصوبه تعیین رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

مشکلات معلولان پیل افکن است

طرح بورس کالا و انرژی آغاز شد

چراغ سبز بازار سرمایه به عشقی

درآمدزایی 387 میلیاردی توسط فولاد خوزستان

قیمت انواع موبایل 6تا 7میلیون تومانی در بازار

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال شنبه 24 مهر 1400

خاموشی ها در سال آینده نیز ادامه دار است

یارانه جدید در راه است؟!

یارانه جدید در راه است ؟/ پیشنهاد اختصاص کارت اعتباری

پروژه های مشارکتی مناطق باید شفاف و با نظارت، سرعت و دقت فنی پیش برود

رییس جدید سازمان بورس 3 معاون را تغییر داد

بورس امروز را با چراغ سبز به پایان رساند

پیشرفت 92 درصدی نصب تجهیزات و آماده سازی پروژه احداث واحد اکسیژن جدید ذوب آهن اصفهان

زنگ خطری به نام طلاق/ ریشه اصلی طلاق از کجا آب می خورد؟

19 درصد رشد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان گیلان

رفع تصرف از 11.4هزارمترمربع اراضی خالصه دولتی به ارزش 250.8 میلیارد ریال در شهر لافت قشم

میزهای تجاری آذربایجان شرقی در توسعه صادرات فعال شوند

گردشگری فرومد ظرفیتی برای توسعه اقتصادی شرق استان سمنان

کشتار دام های آبستن بی سر و صدا ادامه دارد

رفع حریم و بهینه سازی شبکه های برق رسانی در سه روستای کوهرنگ

وضعیت سبد سهام عدالت امروز 24 مهر +جدول

قیمت خانه در پردیس و پرند + جدول

وضعیت سبد سهام عدالت؛ شنبه 24 مهر 1400

اعلام آمادگی اتحادیه صنعت مخابرات برای فعال نمودن بازارهای اقتصادی و کسب وکارهای دیجیتال مرزی

کاهش تب بالای سزارین با پاداش به پزشکان! / افسار سزارین کشیده شد

تغییر در ترکیب اعضای شورای عالی بورس/ افزایش 40 هزار واحدی شاخص کل

محکومیت سیف به 10 سال و عراقچی به 8 سال حبس

قیمت لبنیات تا پایان سال کاهشی نخواهد بود

برداشت سیب زمینی

عینک هوشمند و جذاب شرکت تی سی ال + عکس

مداخله دولت در بازار های مالی موجب انحراف بازار

ممنوعیت ورود خودرو های شخصی به سواحل بندرانزلی

ارتقای استاندارد تولید داخلی منجربه توسعه صادرات می شود

ابلاغ طرح هدایت و کنترل توسعه مجموعه فرهنگی- گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس

افسارگسیختگی قیمت کالاها نتیجه قیمت گذاری دستوری است

سود بالای تسهیلات مانعی برای سرمایه گذاری در مناطق محروم است

دست رد کارگزار استقلال به سینه مدیران آبی

راه اندازی 142 فرصت شغلی برای نیازمندان جویای شغل در ملکشاهی

بسته بندی در منزل بدون نیاز به پیش پرداخت

امنیت غذای امروز برای سلامت فردا

در بورس کالا در هفته گذشته چه گذشت؟

علل اصلی طولانی شدن عوارض واکسن کرونا در بعضی افراد چیست؟

امضاهای طلایی، نتیجه مداخلات غیرکارشناسی

فروش 4 میلیونی ایران خودرو در قرعه کشی آبان ماه + جزییات

نرخ میوه های پاییزی در بازار | موز گران شد

طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می شود

عملکرد برتر بانک ملی ایران در میان دستگاه های اجرایی استان ها

قیمت انواع موبایل های هوآوی در بازار + جدول

بورس امروز شنبه 24 مهرماه 1400 + اخبار و وضعیت

پایان برداشت گوجه فرنگی از مزارع بخش رخ تربت حیدریه

فرهنگیان هم صاحب خانه می شوند

نوید راه اندازی 2خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت درپی دستور رییس جمهوری

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان