موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - بازار خودرو - رشيد مظاهري - طرح رتبه بندي - كميسيون آموزش - رييس كميسيون - باشگاه استقلال - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - تيم فوتبال استقلال - اداره آب و فاضلاب - تنگاري - بزرگان - عضو پارلمان لبنان - آلماتي قزاقستان - علي بخشي زاده معاون صدا - صندوق رفاه دانشجويان - مس شهر بابك - هويت كشته شدگان - هيأت امنيتي رژيم صهيونيستي - آمار بيكاران - زنگي آباد - داروسازي

مطالب مرتبط:
42 روز تا بازگشایی واقعی مدارس/ فقط 8 درصد دانش آموزان جهان تعطیل اند
امیدواریم مهر امسال آموزش 30 درصد دانش آموزان حضوری باشد
آموزش در مدارس «زیرکوه» حضوری است/ ظرفیت هر کلاس؛ 15 دانش آموز
آموزش و پرورش: حضور تمام دانش آموزان در مدارس از آبان ماه
بازگشایی مدارس با واکسیناسیون دانش آموزان ارتباطی ندارد
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 12:052021-09-25اجتماعي

بازگشایی مدارس در 3 گام؛ دانش آموزان به چرخه آموزش حضوری وارد می شوند


معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با بازگشایی مدارس گفت: بازگشایی مدارس به تدریج انجام خواهد شد و امید می رود تا پایان آبان ماه همه دانش آموزان وارد فرایند آموزش حضوری شوند.

- " معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با بازگشایی مدارس گفت: بازگشایی مدارس به تدریج انجام خواهد شد و امید می رود تا پایان آبان ماه همه دانش آموزان وارد فرایند آموزش حضوری شوند.

خبرگزاری میزان _ روزنامه حمایت نوشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، در شرایطی که مدارس به طور تقریبی در دوسال تحصیلی اخیر آموزش مجازی را تجربه کرده اند؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس و برگزاری آموزش حضوری در سه گام برنامه ریزی شده خبر می دهد.

علیرضا کمریی با بیان این مطلب که بازگشایی مدارس بر اساس الگویی طراحی شده در سال تحصیلی جدید درحال انجام است در گفتگو با حمایت اظهار کرد: براین اساس از ابتدای سال تحصیلی جدید آغاز فعالیت های آموزشی مدارس مدنظر قرار گرفته است و دانش آموزان در فضای مجازی، همچنین در قالب حضوری مشغول به یادگیری شده اند، بنابراین وضعیت آموزش در ماه مهر به وضوح مشخص است.

وی درباره اینکه کدام دسته از دانش آموزان مجاز هستند به صورت حضوری در کلاس درس حاضر شوند، خاطرنشان کرد: این موضوع تابع یکسری ضوابط و مقررات است.

در این راستا ما دانش آموزان و مدارس را به سه گروه اصلی تقسیم بندی کرده ایم.

گروه نخست دانش آموزانی هستند که در مدارس روستایی و عشایری تحصیل می کنند.

این گروه البته خود به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول مدارسی که کلاس های آن ها کمتر از 15نفر جمعیت دارند که در اولویت نخست قرار دارند و می توانند از مهرماه با سپری کردن مراحل مشخص و دریافت مجوز از منطقه آموزشی، فعالیت حضوری خود را آغاز کنند.

دلیل اینکه دانش آموزان روستایی در اولویت قرار دارند، این بوده که برای این دسته از محصلان امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد، زیرا کلاس های درس آن ها کم جمعیت بوده، علاوه بر این در 19ماه اخیر بیشتر از نظر آموزش متضرر شده اند، چون به احتمال زیاد دسترسی آن ها به امکانات آموزش مجازی کمتر بوده است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که در هر کلاس این مدارس کمتر از 15 نفر دانش آموز حضور دارند.

البته در این گروه مدارسی نیز جای می گیرند که کمتر از 30 نفر در هر کلاس تحصیل می کنند.

این دسته از مدارس نیز از نیمه ماه جاری می توانند درخواست مجوز برای برگزاری کلاس حضوری کلاس های درس کنند و در صورتی که این مجوز برای آن ها صادر شود، اقدام به آموزش در قالب حضوری به دانش آموزان کند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به غیر از این دو گروه که شامل دانش آموزان روستایی و عشایر می شود، استثناء دیگری نیز وجود دارد که شامل حال دانش آموزان فنی و حرفه ای شده، چراکه این دسته از محصلان نیز در درس هایی که مهارتی به عبارتی دروس استاندارد مهارت و شایستگی که باید بگذرانند، می توانند در کارگاه های آموزشی حاضر شوند، از این رو که کارگاه ها وسعت قابل قبولی دارد، ضمن اینکه تعداد دانش آموزان کار و دانش در حوزه مهارتی نیز کم است؛ بنابراین می توانند شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند؛ بنابراین در اولویت بازگشایی مدارس قرار دارند.

حضور محدود نوآموزان در مدارس کمریی در ادامه گفت: دانش آموزان اول ابتدایی نیز صرفاً فقط مجاز هستند که در هفته به صورت محدود به مدرسه آمده تا با محیط مدرسه آشنا شده و معلم خود را بشناسند، زیرا این دانش آموزان قدرت انتزاع کمتری داشته و طبیعی است اگر از طریق آموزش مجازی دوره تحصیلی خود را آغاز کنند ممکن است تصویر خوشایندی از مدرسه در ذهن آن ها شکل نگیرد.

به این ترتیب تصمیم گرفته شده تا این افراد تا حد امکان در معرض آموزش حضوری قرار گیرند.

وی اظهار کرد: آبان ماه و در ادامه این روند گروه دوم از دانش آموزان و مدارس می توانند وارد فرایند آموزش های حضوری شوند.

ابتدا در نیمه اول آبان ماه مدارسی که کمتر از 300نفر جمعیت دانش آموزی دارند، لازم است که کلاس های آن ها گروه بندی شود تا رعایت تعداد دانش آموزان در هر کلاس شده و فاصله گذاری اجتماعی برای آن ها نیز مدنظر قرار گیرد.

براین اسا دانش آموزان مذکور گروه دومی هستند که از ابتدای آبان ماه وارد مدارس در قالب حضوری خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که دسته سوم نیز مدارسی بوده که بیشتر از 300نفر دانش آموز دارند، افزود: از این رو که چنین مدارسی جمعیت متراکمی دارند، باید فاصله گذاری اجتماعی را به درستی مدنظر قرار دهند و تراکم دانش آموزان را در کلاس درس کاهش دهند.

بازگشایی تدریجی است کمریی ادامه داد: بنابراین تعداد روز های حضور دانش آموزان در کلاس درس در چنین مدارسی به دو یا سه روز خواهد رسید و باید از آموزش های ترکیبی به عبارتی حضوری و مجازی بهره گرفته شود.

وی بیان کرد: در فرآیند اشاره شده، بازگشایی مدارس به تدریج انجام خواهد شد و امید می رود تا پایان آبان ماه همه دانش آموزان وارد فرایند آموزش حضوری شوند.

آغاز فعالیت آموزشی در سامانه شاد معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درخصوص فعالیت سامانه شاد بیان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید همه دروس در مقاطع مختلف، همچنین بخشی از شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش، در قالب برنامه های تلویزیونی پخش خواهد شد.

علاوه براین راهبرد دوم مورد نظر آموزش در فضای مجازی بوده که بر این اساس یکی از فضا های مهم و ویژه این امر سامانه شاد است، بیشترین وسعت فراگیران را در آموزش مجازی در خود جای می دهد و دانش آموزان در رده های تحصیلی مختلف به صورت رایگان آموزش را دریافت می کنند.

نحوه نظارت بر رعایت پروتکل ها کمریی درمورد نحوه نظارت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس نیز بیان کرد: ما شیوه نامه بهداشتی پیوسته ای در این زمینه که برای مدارس شبانه روزی بوده با هماهنگی وزارت بهداشت نوشته ایم و به طور طبیعی اجرای آن در دو قالب دو بخش مورد نظارت قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب بخشی از آن برعهده وزارت آموزش و پرورش بوده که پیش از بازگشایی مدارس در زمینه هشت شاخص کلیدی این اقدام اجرایی می شود.

هماهنگی با وزارت بهداشت وی ادامه داد: از سوی دیگر با هماهنگی با وزارت بهداشت نظارت بیرونی انجام می گیرد که در این زمینه نیز مراکز استانی فعالیت دارند.

به عبارتی هر دو هفته یکبار با همکاری وزارت آموزش و پرورش نظارت مستقیمی بر مدارس در زمینه دستورالعمل های بهداشتی خواهند داشت.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره اطمینان خاطر بخشی به خانواده ها در زمینه بازگشایی مدارس نیز گفت: خانواده ها به تدریج در جریان الگویی مدنظر قرار می گیرند که این اقدام با کمک رسانه ها محقق خواهد شد، همچنین مسئولان و مدیران مدارس موظف هستند با مربیان و والدین در این باره گفتگو داشته باشند تا به تدریج درمورد ضرورت بازگشایی مدارس، همچنین در مورد رعایت موارد بهداشتی به نقطه نظر مشترکی برسند و بتوانند با همکاری یکدیگر فضای ایمنی را برای دانش آموزان فراهم آورند.


کلید واژه ها: بازگشایی مدارس - بازگشایی - وزارت آموزش و پرورش - آموزش - آموزش حضوری - مدارس - آموزش و پرورش - دانش آموزان - وزارت آموزش - سال تحصیلی - سال تحصیلی جدید - معاون متوسطه - حضوری - متوسطه - معاون - وزارت - آبان ماه - پرورش - برگزاری - آغاز سال تحصیلی - روزنامه حمایت - شوند - دانش - علیرضا کمریی - آموزش متوسطه - معاون آموزش - آموزش مجازی - برنامه ریزی - پایان - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
جزییات محاسبه ایام سربازی به عنوان سنوات خدمت بازنشستگی سردفتران

اخبار فرهنگیان/ درخواست معلمان از وزیر جدید آموزش و پرورش

استخدام کارگر ساده، آبدارچی و فنی کار در صنایع غذایی ماد در آذربایجان شرقی

استخدام کارگر فنی با بیمه، هزینه ایاب ذهاب در شرکت پرماکو در آذربایجان شرقی

ببینید مازوت تهران رو ناک اوت کرد!

اعلام خبر بازگشت پیکر شهید محمدرضا بیات به خانواده ایشان

تداوم هوای غبارآلود در سمنان

شناسایی 3هزار مترمربع فضای آموزشی در طرح مولدسازی دارایی ها

ممنوعیت تردد تاکسی ها و موتورسیکلت های کاربراتوری

سایه محدودیت های کرونایی بر سر مدارس گیلان

هواشناسی ایران | افزایش دمای هوا در سواحل شمالی کشور / پیش بینی وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق

بازگشایی باغ پرندگان قم از 9 آذرماه

استقبال 90 درصد دانش آموزان قم از بازگشایی مدارس

لزوم آموزش و آشنایی با شیوه های نوین کسب درآمد

تربیت مداحان نوجوان در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س)

افتتاح یک مدرسه عشایری در شهرستان گتوند خوزستان

تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی مرکز علمی کاربردی شهرداری قم با سازمان میادین منعقد شد

طرح محله محور برای واکسیناسیون جاماندگان جمعیت هدف در استان گیلان اجرا می شود

کشف منظومه ای بسیار دور با سرنوشتی مشابه منظومه شمسی

افزایش آلودگی هوا در 4 شهر بزرگ

یوسف نوری: هیچ یک از مدیران بالایی و میانی آموزش و پرورش حق ندارند مدرسه غیر انتفاعی داشته باشند

انعقاد 3 توافقنامه ساخت مدرسه در استان اصفهان با مشارکت خیران

شناسایی 3 هزار متر مربع فضای آموزشی در طرح مولدسازی دارایی ها

بارش باران در 6 استان؛ تداوم آلودگی هوای کلانشهرها تا چهارشنبه

خبری خوش برای دانش آموزان ابتدایی شید اصفهان

باران، مهمان نیمه جنوبی و شرقی خراسان جنوبی

اینترآذ لایف| چه نوری برای اتاق کودکان انتخاب کنیم؟

استخدام مهندس مکانیک با بیمه در شرکت پایاسازه پاسارگاد در کلارآباد مازندران

پذیرش گردشگر در خانه مسافرهای اردبیل ممنوع شد

شهروند خبرنگار مهاباد در 7 آذر

شرایط بیمه تکمیلی بازنشستگان نیروهای مسلح اعلام شد/ مدارک لازم برای بیمه درمان طرح آرامش

سرشماری پاییزه قرقاول در زیستگاه های نوار مرزی شمال استان اردبیل

آغاز طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال احمر در استان تهران

باد به داد تهران رسید

تشدید آلودگی هوای چهار کلانشهر

موج بارشی ضعیف از امشب

استخدام منشی با بیمه در شیرین گوهر در آذربایجان شرقی

استقرار واحدهای سیار واکسیناسیون کرونا در غرب اهواز

ویدئو | سرما رسید، زلزله زدگان 6 استان سرپناه دارند؟

کمبود 400 مسجد در قم

هشدار هواشناسی سیستان وبلوچستان به صیادان

هشدار روزهای گرم پاییزی در مازندران

سازمان هواشناسی: تشدید آلودگی هوای 4کلانشهر

ماجرای مسمومیت دانش آموزان دبستانی چه بود؟

سازمان هواشناسی: تشدید آلودگی هوای 4کلانشهر

آیا سندبلاست بهترین روش مات کردن شیشه است؟

خدمات بانوان رختشوی خانه بیمارستان شهید کلانتری قابل توصیف نیست

اقدامات پیشگیری از معلولیت از برنامه های اولویت دار این سازمان است

تربیت مداحان نوجوان در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س)

نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس

زلزله خاموش تهدیدکننده 29 استان و 65 درصد دشت های کشور

تعطیلی آموزش حضوری و مجازی دانش آموزان ایلامی در روز 8 آذر ماه

احتماع وقوع سیل در 3 استان

رونمایی هشت اثر پژوهشی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

اعزام زائران به عتبات پس از دو سال وقفه

ری نباید حیات خلوت مشکلات پایتخت باشد

استخدام بازاریاب و ویزیتور، پشتیبان آموزشی کلاس و کارمند اداری در اصفهان

استخدام مهندس کنترل کیفیت و مهندس برق با بیمه، سرویس در تهران

استخدام مشاور آموزشی با بیمه، پاداش در رایا پارسیان تدریس در تهران

آسیب های اجتماعی در کرمانشاه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد

وضعیت جوی فارس فردا صاف تا کمی ابری

علت مسمومیت دانش آموزان در کاشان اعلام شد

خبر های کوتاه از مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

چیکار کنیم بچه هایمان در مدرسه کرونا نگیرند؟

رونق صنعت گردشگری در دوران پساکرونا

رونمایی از سامانه امداد هوشمند و کارآمد در استان یزد

سازمان هواشناسی: تشدید آلودگی هوای 4کلانشهر/ احتمال برقراری شرایط بسیار ناسالم

اطلس خودکشی کرمانشاه در حال تدوین نهایی است

بسته خبری ورزشی؛ 7 آذر 1400

تشدید آلودگی هوای 4 کلانشهر

عصرانه خبری شهرهای ایران در هفتم آذرماه

دانشگاه فرهنگیان وظیفه خون رسانی به آموزش و پرورش را بر عهده دارد، حیات وزارتخانه با این قلب ضعیف به خطر افتاده است

فعالیت مجازی و حضوری مدارس ایلام فردا تعطیل است

بهره برداری از دبستان عشایری در روستای بن پره گتوند

گرامیداشت سه شهید نیروی انتظامی کرمان

ظلم بی پایان شهرک نشینان علیه فلسطینیان

ماجرای مسمویت دانش آموزان دبستانی چه بود؟

تصویری دیدنی از جاده چالوس

تکنیک های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن ها

اصفهان، رکورددار آلوده ترین کلان شهر کشور

استخدام کارمند اداری در شرکت ویرا دادپرداز آتیه پندار (دادپرداز) در تهران

پیش بینی برداشت 550 تن ماهی در کبودراهنگ

استخدام طراح و نقشه کش صنعتی با بیمه در شرکت تک درخت سرو پیرو در البرز

استخدام طراح و نقشه کش صنعتی با بیمه در تک درخت سرو پیرو در تهران و البرز

علت مسمومیت دانش آموزان در کاشان مشخص شد

جوی آرام در لرستان

جوی آزام در لرستان

شبکه های اجتماعی و توسعه آموزش های فردی

تشدید آلودگی هوای 4کلانشهر از سه شنبه

چگونه کودک را اجتماعی بار بیاوریم

«باد» به دادِ هوای تهران رسید

دیدار فرمانده مرزبانی ناجا از خانواده شهید مدافع وطن

مسیر تردد 6 استان کشور، بدون توقف گاه

طرح رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟ / فیلم

هشدار: آلودگی هوای این 4 شهر شدت می گیرد!

چقدر از آلودگی هوای تهران تقصیر خودروها است؟

هدف گذاری اعزام پنج میلیون زائر برای اربعین آینده

فعالیت مجازی و حضوری مدارس استان ایلام فردا تعطیل است

خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه استان اصفهان افتتاح شد

استخدام مددکار اجتماعی با بیمه و پاداش در موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر

بازگشایی مدارس در 3 گام؛ دانش آموزان به چرخه آموزش حضوری وارد می شوند

بازگشایی مدارس در 3 گام؛ دانش آموزان به چرخه آموزش حضوری وارد می شوند