موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي - كميسيون آموزش - خواجه نصيرالدين طوسي - كميسيون آموزش و تحقيقات - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - استقلالي ها - رييس كميسيون - هميشه بهار - ران پا - اوقات شرعي - عزيز كندي - تفسير نور - كرده ده - طراحي و ساخت - ابراهيم پشت كوهي - دالاب - پنير ليقوان - پژوهشگاه رنگ - فراخوان جذب - سالم الدوساري

مطالب مرتبط:
نماینده کلیمیان در مجلس: رژیم صهیونیستی به جای شرکت در المپیک برای کسب مشروعیت، حقوق فلسطینی ها را بدهد
طعنه نماینده کلیمیان به رژیم صهیونیستی: به جای شرکت در المپیک برای کسب مشروعیت، حقوق فلسطینی ها را بدهید!
رژیم آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است
تجاوز رژیم صهیونیستی به ثروت ملی لبنان
سکوت آژانس بین المللی انرژی اتمی در برابر سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی/ ماموران «گروسی» جاسوسان سیا و موساد هستند
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 17:152021-09-21سياسي

بدرالدین: رژیم صهیونیستی نماینده آمریکا در غرب آسیاست


دبیر کل جنبش انصار الله یمن تاکید کرد هیچ کشور عربی یا اسلامی نیست که آمریکا به عنوان نماینده خودش در منطقه به آن تکیه کند؛ نماینده اصلی آمریکا، - اسراییل است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا، دبیر کل جنبش انصار الله یمن در سخنرانی اش به مناسبت هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب یمن گفت: این پیروزی عظیم به ملت بزرگ یمن و به انقلابی تعلق دارد که همچنان ادامه دارد.

عبدالملک بدرالدین افزود: برای مردم یمن این انقلاب در اهداف، محتوا و نتایجش در زمان حال و آینده دارای اهمیت فراوانی است.

وی تاکید کرد انقلاب یمن یک انقلاب ضروری است که ملت ما در آن به حرکت در آمد و این کار را به خاطر ضرورتی که داشت انجام داد و یک نیاز انسانی و اخلاقی بود.

اگر بخواهیم ما قبل این انقلاب و وضعی را که ملت عزیز ما از آن رنج می برد یادآوری کنیم به روشنی، حتمی و لازم بودن این انقلاب را بر اساس همه اعتبارات انسانی و اخلاقی و مد نظر قرار دادن مصلحت حقیقی این ملت عزیز درک می کنیم.

دبیر کل جنبش انصار الله یمن خاطر نشان کرد قبل از انقلاب بیست و یک سپتامبر مرحله قیمومت بود، قیمومت خارجی بر ملت ما.

از طریق این قیمومت نیز نیرو های سیاسی در آن زمان استقلال و آزادی ملت و کشور ما را نادیده گرفته بودند.

یک نادیده انگاری بزرگ و فاجعه آمیزی صورت گرفته بود که نتایج بسیار خطرناکی به بار آورد و وضع کشور ما را به سمت فروپاشی، اشغال، و تسلط کامل خارجی بر این کشور و بر این ملت سوق داد.

این بدترین چیزی است که امکان دارد برای کشور ما و خطرناکترین چیزی است که امکان دارد برای ملت ما رخ بدهد.

عبدالملک بدرالدین افزود: در آن مرحله با تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد که برخی نیرو های داخلی با آن همدستی کردند و در آن زمان در صدر حکومت قرار داشتند و به صورت رسمی کشور را اداره می کردند، این کشور تحت بند هفتم منشور سازمان ملل متحد قرار گرفت و بر این ملت یک قیّم گماشته شد که بر سرنوشتش حاکم شد و در همه امورش سفیر آمریکا، امر و نهی می کرد و تصمیم می گرفت و تصمیم و صلاحیت تصمیم گیری از مقر ریاست جمهوری یعنی مقر رسمی کشور برای اداره امور این کشور با سفارت آمریکا در میان گذاشته می شد.

وی خاطر نشان کرد: سفارتخانه آمریکا در یمن به مقر اصلی تبدیل شده بود که از آن یمن اداره و در آن طرح ها تهیه می شد و رهنمود ها و دستورات از آن صادر می شد تا امور این کشور اداره شود.

این هم روشن و رسمی بود و پنهانی نبود و از طریق تلاش برای دور زدن نبود بلکه به صورتی انجام می شد که قابل قبول باشد و به یک امر روشن و رسمی تبدیل شده بود و به شدت هم بی شرمانه بود و به شکل بسیار عجیبی این کار صورت می گرفت.

نیرو های سیاسی و طرف های رسمی در کشور با سفارت آمریکا بر این اساس تعامل می کردند.

وی در ادامه گفت: قیمومت بر ملت و کشور ما به یک مسئله رسمی تبدیل شده بود که درباره آن بحثی وجود نداشت و در فضای عمومی صورت می گرفت گویی یک مسئله لازم و حتمی و قابل قبول است که باید همگان آن را قبول کنند و بر اساس آن همگان حرکت کنند.

با توجه به آن وضعی که وجود داشت و قیمومت رسمی اعلام شده ای وجود داشت که پشتوانه اش قطعنامه رسمی شورای امنیت سازمان ملل بود و بر اساس آن در امور کشور در سطح رسمی عمل می شد؛ اوضاع در کشور در همه عرصه ها بدون استثنا به سمت فروپاشی رفت.

وی همچنین تصریح کرد اوضاع سیاسی یمن روز به روز پیچیده و بدتر و بحران سیاسی بزرگتر می شد و اوضاع اقتصادی نیز در حال وخیم شدن بود و محنت ملت ما نیز در حال افزایش بود نه به خاطر شرایط و نه به خاطر آنکه ملت ما در رسیدن به نیاز های اساسی اش در محاصره بود و نه به خاطر آنکه منابع و ثروت های طبیعی اش تحت اشغال مستقیم و اعلام شده و تسلط اعلام شده خارجی بود.

دولت و نهاد رسمی در آن زمان اینگونه ظاهر می شد که با آمریکایی ها و اروپایی ها و خلیجی ها هم پیمان است و از حمایت بین المللی برخوردار است و با همه کشور ها دارای روابط طبیعی است.

دبیر کل جنبش انصار الله یمن همچنین افزود: در آن زمان در صنعاء، حکومتی وجود داشت که با همه کشور ها ارتباط داشت و از کمک های بین المللی برخوردار بود و جامعه بین المللی اعلام می کرد از این حکومت حمایت می کند و به آن کمک های مالی و سیاسی و مادی و امثال آن می کند.

با همه این ها بحران های اقتصادی بسیار نفس گیری وجود داشت و یمن به سمت فروپاشی کامل اقتصادی پیش می رفت در سطح امنیتی نیز فروپاشی امنیتی کاملی وجود داشت و صنعاء خودش شاهد ترور ها و انفجار ها بود و نیرو های تکفیری و مزدوران آمریکا اعم تکفیری ها و القاعده و داعشی ها حضور داشتند داعشی ها در آن زمان قبل از آنکه تجاوز داعش ظاهر شود در بیشتر مناطق یمن تا صنعا حضور داشتند و از تسهیلات روشنی برخوردار بودند.

ترور وجود داشت حتی کارمندان رسمی ترور می شدند.

به دانشگاهیان و نخبگان در این کشور در سطح زیادی حمله می شد.

انفجار های فراگیری صورت می گرفت که امنیت و ملت و همه را هدف قرار می داد و حالت امنیتی نیز به عنوان فروپاشی امنیتی توصیف می شد حتی به نیرو های سازمان های امنیتی و نیرو های امنیت سیاسی آن موقع و دیگران حمله می شد سپس در سایر سطوح نیز اوضاع بدتر شد و وضع رسانه ای و فرهنگی و فکری همه اش در خدمت سمت و سویی بود که به برچیدن بافت اجتماعی ملت ما و متزلزل کردن وضع داخلی کشور ما و وخیم تر شدن اوضاع در همه عرصه ها کمک می کرد و هیچ کدام از آن ها به سمت مثبت در حرکت نبود و ملت ما را به سمت سیاست های مثبت و درمان مشکلات به شیوه درست و سالم و امثال آن سوق نمی داد.

وی سپس افزود: حتی در سطح اخلاقی نیز دشمنان ما تلاش می کردند هویت ایمانی ملت ما را از آن ها بگیرند و آنان را از عناصر قدرت معنوی و نیز مادی بگیرند تا به فروپاشی کامل برسند تا بتوانند به صورت کامل بر آن ها مسلط شوند و تسلیم شوند و دیگر هیچ گونه عناصر مقابله با حملاتی که به آن ها می شود در اختیار نداشته باشند.

این وضع روشن بود.

ما در اینجا ادعا های باطل و حرف های عجیبی نمی زنیم کافی است که انسان به آن مراحل بازگردد و در ذهنش مرور کند و این حقایق را به خاطر بیاورد حتی در سطح رسانه ای نیز اوضاع روشن بود و همه به آن اعتراف می کردند و وضع عجیبی بود و وضع سالمی نبود.

بدرالدین افزود: اینکه در کشور حکومتی وجود داشته باشد که از حمایت آمریکایی ها و اروپایی ها و مزدورانشان برخوردار باشد و وضع کشور در حالت محاصره شدید و جنگ تمام عیار نباشد، اما در عین حال اوضاع در همه عرصه ها به سمت فروپاشی برود؛ یک وضع بسیار خطرناک و بسیار منفی است.

این بدان معناست که اداره امور این کشور که در صدر آن افراد قیّم حضور داشتند در مسیر اداره کشور به گونه ای عمل می کردند که اهداف شیطانی شان را محقق کند آنان به روشنی این کشور را به سوی فروپاشی کامل سوق می دادند.

کسانی که به یاد می آورند در موضوع ارتش چه کردند؟ عجیب نیست که همه عناصر قدرت را از آن گرفتند و برای متلاشی کردن آن کوشیدند و برای تضعیف آن تلاش کردند و ابزار های قدرت را از ارتش گرفتند و با برگزاری مراسم هایی به همراه مزدوران خائن به سمت گرفتن نیروی هوایی و نابودی آن حرکت کردند.

این خائنان در سمت های رسمی حضور داشتند.

به سمت متلاشی کردن ارتش از داخل آن هم اشکال مختلف متلاشی سازی حرکت کردند و در داخل ارتش مشکلاتی به وجود آوردند، در ساختار ارتش دست بردند و به سمت تسلط بر موشک ها حرکت کردند و برنامه ای برای نابودی موشک های بالستیک داشتند و نیز به سمت از بین بردن نیروی هوایی حرکت کردند تا جایی که جنگنده ها در مرکز صنعا و در حال مأموریت های عادی سقوط می کردند.

به سمت از بین بردن نیروی دریایی گام برداشتند تا جایی که به لبه پرتگاه و فروپاشی رساندند.

به سمت تسلط بر همه عناصر قدرت و گرفتن همه عوامل قدرت حرکت کردند.

دبیر کل جنبش انصار الله یمن گفت: آنان (آمریکا و حامیانش) از وضع موجود در رویکرد نیرو های سیاسی و نیز از ورشکستگی برخی مسئولان و برخی از نیرو های سیاسی بهره برداری کردند؛ مسئولان در همه سطوح دچار ورشکستگی شدند، در سطح احساس کرامت و تعلق خاطر به کشور و تعلق خاطر ایمانی دچار ورشکستگی شدند و آن زمان شرایطی فراهم آمد که آنان برای رسیدن به اهدافشان به راحتی تمام تلاش می کردند که برای این ملت بسیار خطرناک بود.

وی همچنین افزود: طبیعتا اگر وضع آن زمان ادامه می یافت و اگر ملت ما انقلاب نمی کرد و اگر وضع همان طور ادامه می یافت و مثلا وضع اقتصاد ادامه یافت و به فروپاشی کامل می رسید و وضع سیاسی نیز تا فروپاشی کامل ادامه می یافت و وضع امنیتی نیز بدتر می شد اگرچه به حد فروپاشی رسیده بود و این وضع ادامه می یافت و ارتش نیز به طور کامل متلاشی شده بود و این به معنای حرکت کشور به سمت فروپاشی و ضعف کامل و تسلیم شدن کامل بود و پایگاه های آمریکا که در آن زمان در مرکز صنعا برای نیرو های تفنگدار و در عدن پایگاه زده بودند گسترش می یافت و موقعیت های دارای اهمیت را شامل می شد و القاعده نیز نقش خودش را به اندازه ای که آمریکا می خواست انجام می داد تا کار به جایی برسد که آمریکا آن را به بهانه حضور القاعده کاملا اشغال کند و با عنوان سازگار شدن با شرایط، مرحله جدایی و تکه تکه شدن می رسید و آنان فتنه های طائفه ای برای این تدارک می دیدند.

فتنه های طائفه ای را به شدت رایج کرده بودند تا جایی که برخی از طیف های ملت ما را مجوس و کافر و کافر به پیامبر (ص) توصیف می کردند و می گفتند این طیف ها به پیامبر (ص) و همسران و اصحاب ایشان کافر بودند.

عبدلملک بدرالدین همچنین تصریح کرد تلاش های شدیدی برای متلاشی کردن ملت یمن در جریان بود و فتنه های منطقه ای به وجود آورده بودند که به شدت داغ بود و هر بخشی از کشور در قبال بخش های دیگر جغرافیایی موضعگیری می کرد.

در سطح سیاسی و اجتماعی تلاش ها در جریان بود و تلاش های رسانه ای و فرهنگی و فکری بسیار داغی در جریان بود که همه اش در راستای مصلحت آمریکا و اسراییل و انگلیس و اهداف غربی بود.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن با تاکید بر این که دولت آمریکا در همه مسایل منطقه، منافع رژیم صهیونیستی را در نظر می گیرد افزود: نشستن و رضایت در برابر آن وضعیت یا تسلیم شدن در برابر آن، راه حلی برای ملت ما نبود.

زیرا ملت ما را به جایی می رساند که همه چیز را از دست می داد.

آزادی اش را از دست می داد.

دیگر یک ملت آزاد نمی بود.

بلکه ملتی می شد که هیچ اراده ای از خودش ندارد و تصمیم گیری درباره یمنی ها به صورت انحصاری در اختیار سفیر آمریکا و عوامل آن قرار می گرفت.

سفیر آمریکا، حاکم واقعی یمن می شد و همه چیز را در کنترل داشت.

ممکن است یهودی، کافر، ملحد یا فاسق باشد، اما همه اختیارات را داشته باشد که درباره هر یک از یمنی ها، هر استانی از یمن و حتی برای نخبگان در همه زمینه ها بر اساس خواست واشنگتن و برای خدمت به طمع ورزی نامشروع آمریکا، تصمیم بگیرد.

بدر الدین افزود: علاوه بر از دست دادن آزادی، هویت ایمانی مان را از دست می دادیم و به ملتی تبدیل می شدیم که دشمنان برای از بین بردن هویت ایمانی آن تلاش می کردند.

برنامه های مفصلی در این باره برای تغییر متون درسی و حذف آیات قرآن از آن داشتند.

آمریکا بر متون درسی، سیاست آموزشی، معلمان و تحمیل سیاست ها و رویکرد ها تمرکز داشت.

بر خط رسانه ای تسلط دارند تا همواره با ایجاد شکاف در صحنه داخلی، نفوذ خارجی در کشور را تقویت کنند.

این مسئله کاملا روشن بود.

چنین شرایطی به معنای آن بود که ملت ما دین و دنیای خودش را از دست می داد.

ملت ما فقط آزادی، کرامت، استقلال و هویت ایمانی خودش را از دست نمی داد، بلکه به یک ملت سرخورده تبدیل می شد که در سلطه دشمنانش بود و علاوه بر آن، راه بر روی اسراییل باز می شد تا زیر پوشش عادی سازی، وارد کشور شود و شرایط هم برای آن به طور کامل آماده بود.

وی افزود:، زیرا اسراییل نماینده اصلی آمریکا در خاورمیانه است.

عربستان نماینده آمریکا در منطقه نیست، هر چند که سعودی ها چنین تمایلی دارند و در این جهت تلاش می کنند.

امارات هم نماینده آمریکا نیست، هر چند که امارات تلاش زیادی در این باره برای خدمت به آمریکا انجام داد.

هیچ کشور عربی یا اسلامی نیست که آمریکا به عنوان نماینده خودش در منطقه به آن تکیه کند.

نماینده اصلی، اسراییل است.

بقیه کشور ها فقط ابزار ها یا مزدورانی در دست آمریکا هستند که آن ها را گاو شیرده توصیف کرد.

اما آمریکا همواره منافع اسراییل را در نظر می گیرد و این مسئله ملموس بود.

در نهایت یمن به یک سرزمین تجزیه شده و تقسیم شده تبدیل می شد که ملت آن با ناامیدی زندگی می کند و کشمکش ها و مناقشه هایی بدون هیچ توجیهی وجود داشت و ملت یمن ذلیل و شکست خورده زندگی می کرد و آزادی، عزت و کرامت خودش را از دست می داد.

وی خاطر نشان کرد: هیچ انسان دارای وجدان انسانی نمی تواند چنین شرایطی را بپذیرد چه رسد به انسانی که وابستگی ایمانی داشته باشد و به اصول و ارزش های ایمانی باور داشته باشد.

انسانی که مفهوم لا اله الا الله را درک کند و به آن باور داشته باشد.

چنین انسانی نمی پذیرد که بنده ای برای دشمنان خداوند باشد و آزادی خودش را به سود دشمنان خدا از دست بدهد.

اگر ملت یمن چنین شرایطی را می پذیرفت به نتایج بسیار فاجعه بار، تلخ و خطرناکی می رسید که در آن همه چیز را از دست می داد.

ملت یمن و قبایل آن، پایه اصلی انقلاب بیست و یکم سپتامبر بودند و دارای شهامت، شجاعت، شرف و عزت هستند و همچنان پیشینه ایمانی، اخلاقی و ارزشی خودشان را حفظ می کنند.

ملت یمن، ادامه آن وضعیت فاجعه بار و ننگین را نمی پذیرفت.

ما در آن زمان، دیدار ها و رایزنی هایی با بسیاری از قشر های این ملت از جمله علما و نخبگان و قبایل داشتیم و همه ملت یمن از قشر ها و طیف های مختلف و نه فقط از یک مذهب، استان یا منطقه، با استناد به احساسات انسانی و وجدان زنده خودشان به پا خاستند، زیرا احساس مسئولیت کردند و رنج های واقعی را از برنامه های سفیر آمریکا درک کردند.

عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیر کل انصار الله یمن در ادامه سخنانش گفت: کمترین چیزی که می توانیم از آن بگوییم اینکه این انقلاب از بزرگ ترین انقلاب های ویژه و پیشرفته بود، انقلابی که عملکرد آن ویژگی های خاصی داشت، اولین ویژگی اینکه تعبیری از خواسته همه ملت بود نه آنکه خواسته طیفی از مردم جامعه باشد و به نژاد یا تیره خاصی اختصاص داشته باشد بلکه خواسته همه ملت در قبال خطراتی بود که در کمین همه مردم بود.

وی با اشاره به این که انقلاب در هدف نیز در پی سود و منفعت همه مردم یمن بود افزود: در سطح مشارکت نیز شاهد جنبش و حرکت قبایل و شخصیت های مختلفی در انقلاب بوده ایم، شخصیت هایی که به نوعی هر کدام نمایندگان بخشی از مردم از استان های مختلف و از مذاهب و احزاب مختلف بودند.

در سطح عملکرد نیز، متکی به منطق، حسن رفتار و مسئولیت پذیری بود.

دبیر کل جنبش انصارالله یمن همچنین تصریح کرد: ستون اصلی این انقلاب قبایل یمنی بودند که همواره مورد خشم و بدگویی هستند تا وجهه مخدوشی از آنان ترسیم شود.

گویا قبیله و قبایل نشان از عقب ماندگی است، اما همین قبایل، در یمن ترقی خواه ترین چهره را از انقلاب نشان دادند تا جایی که انقلاب یمن را می توان در زمره مترقی ترین انقلاب ها دانست، انقلابی که از زشتی ها دور است، سیاست حذفی و تبهکاری علیه مردم و جامعه در آن راه ندارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: گام های عملی از همان آغاز و با تظاهرات هشدار آمیز مردم آغاز شده بود، مردم در حرکتی گسترده به محافل رسمی هشدار دادند تا در سایه توصیه های خارجی کار نکنند، اما در مقابل خواسته این مردم نادیده گرفته شد، مزدوران، واقعیت متعلق به این مردم را نمی شناختند و بدان ها باور نداشتند، برداشتشان این بود که این مردم، ملتی بیچاره اند که به سادگی می توان آن ها را مهار کرد و فریفت.

این برداشت نتیجه این بود که مزدروان مصادیق صم بکم عمی بودند ضمن اینکه اتکای آنان به خارج از کشور بود، در شرایطی که این ملت توکلش به خداوند است و خدا را برای خود کافی می داند.

وی سپس افزود: ما از همان لحظه اول پی برده بودیم که مشکل اساسی، سهم و نقش خارجی در کشور است و آنانی که قبل از این مزدوران، با این انقلاب مردمی مخالفت می کنند کشور های بیگانه اند.

هدفشان این بود که حرکت آغاز شده را متوقف سازند، اما در این راه ناکام ماندند، گام های بعدی انقلاب که گام های مطالعه شده و ترقیخواهانه بود ادامه یافت و مردم در این مسیر ناملایمات را تحمل کردند تا آنکه به مرور زمان بدترین جنایات علیه مردم شکل گرفت و مشخص شد تلاش هایی در کار است تا با همه جنایاتی را که مرتکب می شوند به کارهایشان وجهه بین المللی بدهند.

آمریکا در این زمینه فعال بود و از اهرم سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل متحد بهره برد تا هرگونه جنایت علیه مردم ما را مخفی نگه دارد با این حال در چنین شرایطی انقلاب موفق شد و موفقیتش به گونه ای بود که جهان را شگفت زده کرد.

عبدالملک بدرالدین در ادامه خاطر نشان کرد: شرایط به شیوه ترقیخواهانه ای کنترل شد، شرایط پایتخت تحت کنترل قرار گرفت و روند کنترل نیز روندی توسعه یافته بود، زیرا شاهد غارت مراکز تجاری، بانک ها و بازار ها نبودیم همانگونه که شاهد حمله به شهروندان نبودیم و مردم در امنیت بودند و اینگونه بود که انقلاب مردمی با عنوان "صلح و شراکت" به نتیجه رسید.

این عنوان، منطقی و جذاب بود و نشان می داد انقلاب در پی صلح و ثبات جامعه است.

اما در مقابل آمریکا و مزدوران داخلی و خارجیش، به توطئه جدید پناه بردند و سعی کردند دستاورد مردمی بزرگ انقلاب 21 سپتامبر را تحت الشعاع قرار دهند، این روند در مراحل مختلف، مثل مرحله تشکیل دولت ادامه یافت.

وی افزود:ما نمی خواستیم آنچه را که مردم یمن به دست آورده بودند از دست بدهند به همین دلیل توطئه ها و فریبکاری ها را نمی پذیرفتیم.

آنان از جمله آمریکا و تفنگداران دریایی این کشور، از صنعا گریختند، چون دیگر در برابر آنان از جمله سفیر و تفنگداران دریایی آمریکا و طرف های دیگری که در پی قیمومیت بر یمن بودند مجالی نمانده بود تا به توطئه هایشان علیه مردم یمن ادامه دهند ضمن اینکه زندگی در شرایط جدید یعنی زندگی در سایه آزادی این ملت برایشان غیر قابل تحمل بود، زیرا سیاستمداران و گروه های سیاسی از قبل همه چیز را در دسترس آنان قرار داده بودند و می توانستند بدون هیچ محدودیتی هر کاری را که می خواستند انجام دهند، این روند اشتهای استعماری آنان را مضاعف کرد و سبب طمع ورزی بیشتر آنان برای غارت منابع این کشور و سلطه کامل بر کشور شد.

دبیر کل انصارالله یمن تاکید کرد دهان استعماری آمریکایی ها و حامیان مزدورش تا نهایت باز بود تا بتوانند کشور را ببلعند.

در واقع مزدوران داخلی آنان به منزله تنقلاتی بودند که خوردن آن تنقلات، اشتهای انسان را باز می کند، این مزدوران هر آنچه را که از مزدورانشان می خواستند، مزدوران عملی می کردند، این مزدوران کشور را ترک کردند و دشمنان را با مردم روبرو ساختند و مانع تحقق هدف اصلی یعنی آزادی و استقلال کشور شدند در شرایطی که اساس درست تمدن ما و آنچه که می توان با آن خیر و عزت مردم را تامین کرد به آزادی و استقلال مرتبط است.

این دشمنان جنگ را علیه کشور تدارک دیدند تا مانع استقلال و آزادی ملت و رسیدن به اهداف دیگر از جمله ایجاد کشور عدالت محور و شایسته شوند، امیدشان این بود که با این تجاوز اراده مردم ما را بشکنند و مردم را با محاصره و تجاوز به تسلیم وادارند به همین دلیل تجاوز به کشور از واشنگتن به صورت علنی اعلام شد تا واقعیت تجاوز و پشت پرده آن آشکار شود.

بدرالدین افزود: قبل از آغاز تجاوز شاهد مشوق ها و تحریک گری های علنی اسراییل بودیم، این تحریک گری با برنامه ریزی، توطئه چینی و تلاش عملی و با اشتراک و هماهنگی آمریکا، انگلیس و مهم ترین مزدوران منطقی ای آنان همراه بود به همین منظور معتقدیم تجاوز به یمن به اتفاقات قبل از تجاوز و قبل از انقلاب 21 سپتامبر ارتباط داشت.

به شرایط سختی ارتباط داشت که آمریکا و مزدوران منطقه ای و داخلیش پیگیر آن بودند و آن فروپاشی کامل کشور یمن بود تا اشغالگری کامل بر یمن و تسلط بر مردم یمن محقق شود.

عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیر کل انصار الله یمن در ادامه سخنانش افزود: مزدوران و خائنانی که به ملت و کشور خود خیانت کردند نمایندگان این کشور (یمن) نیستند، آنان خود را فروختند و به همراه خودفروختگی هر آنچه را که قابلیت فروش ندارد به حراج گذاشتند.

عزت، شرف، آزادی، استقلال، مردم و کشور یمن را به بهایی اندک و ارزان فروختند و بدترین مواضع را اتخاذ کردند تا ابزار دست دشمن باشند و دشمن بتواند هر کاری که دلش می خواهد با ملت ما انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: مردم ما از روز اول انقلاب 21 سپتامبر تا به امروز که در برابر متجاوز ایستادگی کردند، در اهداف انقلابی خود، واضح بودند و می دانستند مواضعشان به حق است.

ملت ما متجاوز نبود و هیچ نگاه کینه توزانه ای به کشور های عربی و اسلامی اعم از همسایه و فراتر از همسایه نداشت.

از روز اول می گفتیم خواسته ما آزادی و استقلال مردم و کشور است و ما در این کشور آماده ایم تا با کشور های عربی و اسلامی روابط برادرانه، مبتنی بر احترام متقابل و مبتنی بر حفاظت از منافع مشترک و به دور از هرگونه کوتاهی در برابر استقلال کشور و عزت مردم داشته باشیم.

همچنین هیچ تهدیدی علیه منافع هیچ کشوری در شرق و غرب جهان نبودیم.

البته از همان اول در برابر اسراییل موضعی قاطع داشتیم و داریم ضمن اینکه در برابر اقدام آمریکا به هدف قرار دادن مردم یمن و اهداف استعماری این کشور علیه مردم یمن، موضعی قاطع داشتیم، مواضعی که قابلیت چانه زنی ندارد، اما غیر از این، کشور ما کاملا آماده است تا با دیگران روابط مبتنی بر منافع مشروع داشته باشد.

البته در پی آن نیستیم که کشور را به حراج بگذاریم و در پی آن باشیم که امتیازاتی را واگذار کنیم که به ضرر مردم ماست.

دبیر کل جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: نمی توانیم بپذیریم بیگانه، اعم از آمریکایی، اروپایی یا روس و .

در استفاده از سرمایه های کشور ما در اولویت و در مقابل، ملت ما ملتی بی پناه و فقیر باشد.

آنان سرسپردگی ملت را می خواهند نه آنکه ملت، مستقل و آزاد باشد.

مشکل آنان با انقلاب مردمی یمن و با نهاد های یمن است، مشکل واقعی آنان با انقلابی است که صادقانه به اصول و ارزشهایش متعهد است و در پی آزادی، استقلال و حفاظت از اولویت های ملت و مواضع اصولی خود در قبال اسراییل و امور مرتبط به امت و در صدر آن ها قضیه فلسطین است.

مسئله کرامت و عزت از امور غیر قابل چانه زنی است، چون از مسائل اصولی به شمار می آید.

وی همچنین گفت: در بخش دستاورد های انقلاب باید بگوییم مهم ترین دستاورد این است که انقلاب توانست کشور را از فروپاشی کامل برهاند و به بازی سخیف قیمومیت بر یمن پایان دهد، چون اگر شرایط به همان منوال ادامه می یافت و انقلابی در پیش نبود کشور به طور کامل اشغال و دشمن به طور کامل بر یمن مسلط می شد.

بخشی برای انگلیس، بخشی برای اسراییل، بخشی برای آمریکا و .

بود و ملت ما باید در بیچارگی به سر می برد، اما انقلاب مانع از این اتفاق شد و ملت ما در جای جای کشور ملتی آزاده شد.

عبدالملک بدرالدین سپس تصریح کرد: امروز ما ملتی آزاده داریم.

آیا آمریکا یا انگلیس یا اسراییل یا مزدورانشان می توانند چیزی را بر ملت ما تحمیل کنند؟ این دستاورد بزرگی است که در پی تکمیل آنیم.

توانستیم خطراتی را که در کمین ملت و کشور بود دور کنیم.

خطری که سعی می کرد ملت را در سرسپردگی نگه دارد، اتفاقی که اگر رخ می داد نتایج فاجعه باری داشت.

انقلاب مانع از آن شد که نهاد های دولتی در کشور فروبپاشد در شرایطی که دشمن می خواست نهاد های عمومی و زیرساخت های واقعی کشور در سرجایشان نباشند و زیرساخت های اقتصادی درستی که بتوان با اتکای به آن در برابر ناملایمات مقاومت کرد وجود خارجی نداشته باشد.

کسانی که می خواهند دستاورد های انقلاب را ارزیابی کنند، ارزیابی هایشان باید بر اساس شرایط موجود باشد.

وی افزود: ما در حال جنگیم و با محاصره شدید روبرو هستیم، بخش زیادی از کشورمان در اشغال است، تمام نفت و منابع حیاتی کشور تحت اشغال است و مزدوران و اربابانشان بر این منابع مسلطند، اما متاسفانه برخی از ارزیابی ها به صورتی است که گویا ما جنگی در کشور نداریم، محاصره و تحریمی در میان نیست و همه سرمایه های کشور زیر سلطه صنعاست، یعنی گویا همه چیز در جای خودش قرار دارد به همین دلیل ما را متهم می کنند که کاری نکرده ایم.

البته اگر جنگ و تحریم نبود شاید برخی از این اتهامات درست بود، اما کشور ما در مراحلی، شاهد بحران هایی عظیم بود.

بدرالدین خاطر نشان کرد: من هنوز در مرحله جوانیم، دوران کودکی خود یعنی دوران حمله صدام به کویت را به خاطر دارم.

آن زمان کشور ما شرایط بسیار دشواری داشت، با بحران اقتصادی شدید روبرو بود، آن زمان شاهد بودیم که خانواده های یمنی سهمی مشخص از گندم داشتند، این سهم بر اساس مناطق توزیع می شد، کیسه های گندم را باز می کردند و به هر خانواده بر اساس تعداد خانوار سهمی می دادند.

البته این سهم هم در قبال پرداخت پول بود و در واقع خرید غذا در چارچوب نظام سهمیه بندی بود.

این روند از توزیع هم با مشکلات زیادی روبرو بود، شرایط به گونه ای بود که گویا در دوران قحطی مصر یعنی دوران یوسف پیامبر قرار داشتیم.

آن زمان در یمن جنگی نبود بلکه جنگ در کویت بود، اما ما با این شرایط سخت مواجه بودیم و باید گندم مورد نیازمان را با نظام سهمیه بندی غذایی دریافت می کردیم.

آن زمان در تحریم و محاصره هم نبودیم، بلکه با کشور هایی در ائتلاف بودیم که سهم به سزایی در منطقه و جهان داشتند.

البته شاهد مواضع ذلت بار کشور های عربی بودیم، آنان نه تنها یمن بلکه حتی فلسطین را خوار می شمردند، اما در این میان مواضع شرافتمندانه ای را هم از تعداد محدودی از کشور ها و طرف ها شاهد بودیم که مواضع جمهوری اسلامی ایران، موضع حزب الله لبنان، آزادگان سوریه و آزاد اندیشان عراق، برادران بحرینی و .

که آنان هم مثل ما مظلوم بودند مواضعی همراه با مظلومان داشتند.

مواضعی که با منطق سازگار بود، اما برخی دیگر از مواضع در چارچوب همکاری و همدلی با دشمنان بود.

دبیر کل انصار الله یمن در بخش دیگری از سخنانش افزود: واقعیت داخلی همواره خواستار همراهی، همدلی و همکاری همگان است تا بتوان به اهداف بزرگ این انقلاب (انقلاب 21 سپتامبر یمن) دست یافت و بتوان روند کار موسسات عمومی کشور را اصلاح کرد.

در این زمینه تلاش ها زیاد است، اما تهدیدات هم بسیار است، شرایط بر آمده از اشغالگری، جنگ و تحریم شدید هم دشواری ها و موانع موجود در این مسیر است.

وی افزود: ما در پی توجیه اعمال افراد فاسد و بدکردار نیستیم و می دانیم چنین مشکلاتی در کشور وجود دارد، اما برای اصلاح امور هم تلاش می شود و در این مسیر دستاورد های ملموسی به دست آمده است.

در بعد امنیتی مشکلاتی دیده می شود، اما تلاش ها برای اصلاح روند امنیتی کشور جدی است.

ما در این زمینه دستاورد های بزرگی داشته ایم، شاهد ثبات امنیتی هستیم، شاهد تفاوت امنیتی و اقتصادی در مناطق اشغالی و مناطق آزاد شده ایم.

تلاش ها برای حل و اصلاح امور جدی و صادقانه است و به خواست خدا شرایط بهتر خواهد شد.

شاهد دستاورد های خوبی بوده ایم، اما کوتاهی هایی هم وجود داشت.

وی سپس گفت: در حوزه نظامی نیز دستاورد هایی داشتیم و انشاء الله در بخش های دیگر نیز شاهد دستاورد هایی خواهیم بود.

این دستاورد ها نتیجه صبر و جانفشانی مردم ماست و می دانیم نتیجه صبر، نتیجه پاکیست، چون این امر در زمره وعده های الهی است.

با وجود این همه مشکلات، نتایج به دست آمده قابل تقدیر است، صبر مادران داغدیده، زنان بیوه، کودکان یتیم و مردان قهرمان در جبهه های نبرد و صبر آنانی که صادقانه کار می کنند هیچگاه بی نتیجه نیست، چون خداوند با صابران است و به صابران بشارت داده است.

موضوع اساسی برای ما بیداری، ایمان، وفاداری و پایداری ملت ماست.

دبیر جنبش انصارالله یمن همچنین تاکید کرد: خائنان، شکست خوردگان، بیچارگان و آنانی که مواضع دشمن، ماهیتشان را آشکار و آنان را رسوا کرده است در کشور جایگاهی ندارند.

اگر کسی دین، شرف، ایمان، کرامت، غیرت و .

دارد در برابر حجم قابل توجه ظلم و طغیانگری که از ائتلاف متجاوزان می رسد چشمانش را نمی بندد.

کسانی که در این موارد موضعی ندارند و در شبکه های اجتماعی یا دیگر مراکز، در پی ایجاد تفرقه اند یا سعی می کنند در برابر آگاهی مردم از این مشکلات، انحراف ایجاد کنند و مردم را از توجه به اولویت ها دور کنند، مشتی دروغگو، بزدل و بی ارزشند که سخنانشان بی مفهوم است، خودشان از جایگاه انسانی و اخلاقی به دورند و هیچ سهمی در خدمت به خلق ندارند.

ما در چارچوب این انقلاب که همچنان تا استقلال و آزادی ملت و کشور، تداوم دارد، همگام با توجه و اهمیت به مسائل بزرگ امت اسلام و حفظ مواضع اصولی، با روحیه انقلابی و هویت ایمانی به راهمان در مقابله با متجاوزان و اصرارمان در رسیدن به حقوق مشروع، یعنی استقلال کامل ادامه می دهیم تا بتوانیم اوضاع داخلی را اصلاح کنیم.

همه با هم، دست در دست هم، دوشادوش هم و در چارچوب همکاری همگانی، اعم از همکاری در جبهه های نبرد، امور اجتماعی، خدمات، کمک رسانی، اصلاحات و .

حرکت می کنیم و در این مسیر اعتماد ما به خداوند است که خداوند وعده داد ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

خداوند وعده داد که العاقبه للمتقین.

عبدالملک بدرالدین افزود: در پایان امیدوارم تظاهرات مردم ما (تظاهرات امروز) باشکوه و گسترده باشد، ای مردم این انقلاب، انقلاب شما و این دستاورد، دستاورد شماست، این انقلابی است که شما با آن کارآمدی، ارزشی بودن، ایمانی بودن و.

خود را بیان کرده اید.

این دستاورد بزرگ و ویژه متعلق به شماست.

ای مردان بزرگ و غیرتمند، این میدان برای شماست، این میدان، میدان آزادگی، عزت، کرامت و میدان به نمایش گذاشتن رفتار و گفتار ایمانی است پس در این میدان به حرکت در آیید و با حضورتان، قدرتمندی مواضع خویش را عیان کنید که به خواست خدا پیروزی ها، دستاوردها، پیشرفت ها و .

در برابر ماست.


کلید واژه ها: انقلاب - نماینده - سالگرد پیروزی انقلاب - انصار الله - انقلاب یمن - آمریکا - رژیم صهیونیستی - دبیر کل - اخلاقی - پیروزی - انصار - صهیونیستی - جنبش - دبیر - اعتبارات - خبرگزاری - الله - فراوانی - اسراییل - انقلابی - سخنرانی - هفتمین - مناسبت - اسلامی - سالگرد - ضروری - گزارش - منطقه - اهمیت - محتوا

آخرین اخبار سرویس:
شهرداری تبریز درآمد پایدار ندارد

5 سرشاخه توزیع مواد مخدر چهارباغ دستگیر شدند

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

نیم نگاهی به پیشینه همه استانداران آذربایجان شرقی

برگزاری نشست ویژه تحلیل و بررسی کتاب های جشنواره رضوی در کرمانشاه

ارائه گزارش تخلفات وزارت نفت گذشته به هیئت رییسه مجلس

سردار سلیمانی: سند راهبردی بسیج تدوین شد

مردها باید برای ارتباط با زنان باید این پنج راز را بدانند

برگزاری علنی جلسات کمیسیون ویژه صیانت از کاربران

مدیرعامل شستا 92 میلیون حقوق می گیرد؟/ ماجرای فیش حقوقی نجومی چیست؟ + جزییات

ورود رییس ستادکل نیروهای مسلح به مسکو

برای برقراری امنیت داخلی کشور جهادگونه تلاش می شود

سرپرست «دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی» منصوب شد

آخرین گزارش تقسیمات کشوری منتشر شد

رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی

زنان بیش از مردان در دوران کرونا بیکار شدند/ امید به زندگی زنان به 75 سال رسیده است

غریب آبادی دبیر جدید ستاد حقوق بشر اسلامی شد

بی عدالتی در لایحه رتبه بندی معلمان مشهود است

جلسات کمیسیون ویژه صیانت از کاربران فضای مجازی علنی خواهد بود

قالیباف: دقت در قانونگذاری حوزه فضای مجازی بسیار مهم و حیاتی است

تصویب برنامه دو ساله توسعه خوزستان

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان منصوب شد

برگزاری آزمون تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تهران

«یعقوبعلی نظری» استاندار خراسان رضوی شد

مخبر: گزارش اولیه و پیش نویس طرح احیاء جهاد سازندگی تدوین شود

آغاز مطالعات راه اندازی منطقه ویژه لیزر در چهارباغ

استخدام دستیار دندانپزشک با بیمه در محدوده میدان ونک

بیانیه حوزه بسیج دانشجویی شهر قدس/ مقامات افغانستان، عاملان انفجار تروریستی را مجازات کنند

طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی علنی بررسی می شود

معتمدیان استاندار آذربایجان غربی شد

استخدام کارگر ساده با بیمه در یک شرکت آسانسوری معتبر در تهران

ارائهٔ پایان نامه به صورت کتاب از رکود علمی کشور جلوگیری می کند

قالیباف:نمی توان قانون اساسی را پشت درهای بسته اجرا کرد

استخدام کارشناس فروش میدانی با حقوق ثابت،پاداش و بیمه

در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران انجام شد/ رأی اعتماد دولت به عابدین خرم استاندار منتخب آذربایجان شرقی

گزارش کمیسیون اصل نود درباره خاموشی های اخیر نهایی شد

استوری حکیمانه محمد علیزاده+ عکس

استان زنجان به صورت یک تیم واحد مدیریت خواهد شد

استاندار آذربایجان شرقی از هیئت دولت رای اعتماد گرفت + سوابق

استاندار خراسان رضوی از هیئت دولت رای اعتماد گرفت + سوابق

اجمالی/ شناسایی پیکر شهید شاهرودی پس از 38 سال

استاندار آذربایجان غربی از هیئت دولت رای اعتماد گرفت + سوابق

رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی

استخدام کارشناس امنیت و تست نفوذ در هلدینگ گرین وب (ایران سرور)

استانداران خراسان روضوی ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تعیین شدند + سوابق

متهم اصلی سرقت آب شرب گرگان بازداشت شد/ تحقیقات تکمیلی ادامه دارد

پلمپ انبارهای متخلف در شهرستان ری

رأی اعتماد هیئت وزیران به سه استاندار منتخب کشور

تصویب برنامه دو ساله توسعه خوزستان

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: اختلاف افکنی بین شیعه و سنی یکی از اساسی ترین توطئه های استکبار علیه مسلمانان است

خط مشی توسعه مدیریت در صنعت نفت ابلاغ شد

پشت پرده حقوق 92 میلیون تومانی علی رستمی + تصاویر

قالیباف: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به صورت علنی مورد رسیدگی قرار می گیرد

صهیونیسم جهانی پیروز میدان تفرقه و دودستگی در جهان اسلام است

برنامه توسعه خوزستان به هم افزایی در توسعه کشور کمک می کند

شعار اصلی هفته وحدت سال 1400 اعلام شد

بسته خبری پیگیری مشکلات مردمی

بررسی طرح تفحص از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در کمیسیون آموزش

زندگی واقعی مردم وارد فضای مجازی شده است

طرح واکسیناسیون خانه به خانه در شادگان

گزارش نظارت میدانی نمایندگان از مرزهای شمال غرب به کمیسیون امنیت ملی

قالیباف:نمی شود پشت درهای بسته یک اصل قانون اساسی را اجرایی کرد

درآمدهای صندوق بازنشستگی جوابگوی پرداخت حقوق تامین اجتماعی و کشوری نیست

شهرک نیشتمان سنندج در آستانه احداث

آغاز سال تحصیلی در حوزه علمیه هامبورگ

صبحگاه یگان حفاظت شهرداری تهران با حضور زاکانی

سردار باقری: همکاری های نظامی ایران و روسیه افزایش می یابد

تأکید العامری و الحلبوسی بر توجه به شکایت های انتخاباتی

دبیر جدید ستاد حقوق بشر مشخص شد

آغاز مرحله دوم پویش «تهران دوباره جان می گیرد» با حضور شهردار تهران

فراهم شدن بهره برداری از ماهیان خاویاری برای ایران

عزم جدی شورای اسلامی شهر ملارد برای رفع مشکل آرامستان

سردار باقری: همکاری های نظامی ایران و روسیه افزایش می یابد

آیا نگرانی ها برای تامین گاز در زمستان منتفی می شود؟ /مذاکره برای واردات گاز از ترکمنستان ادامه دارد

فرآیند رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران علنی است

ورود رییس ستاد کل نیروهای مسلح به مسکو

جلسـه هـم اندیشی بزرگداشت هفته وحدت برگزار شد/ هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است

زندگی واقعی مردم وارد فضای مجازی شده است

فارس24| از محرمانه بودن اموال مسئولان تا واکنش فرمانده ناجا به فیلم برخورد با یک زن

رییس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است

بررسی پرونده های حقوقی شوراهای کشور در کمیسیون امور داخلی

چارت اداری مرکز پژوهش ها در نشست هیأت رییسه بررسی شد

شهریاری:هفته وحدت از آرمان های قرآن و اسلام است

جلسات کمیسیون ویژه صیانت از کاربران فضای مجازی علنی خواهد بود

تقدیم گزارش تخلفات دوره قبلی وزارت نفت به هیئت رییسه مجلس

سرلشکر باقری به روسیه سفر کرد

حکم شهردار شهر شوش تنفیذ شد

نماینده ولی فقیه در استان قم: جنایات خونین در افغانستان هدفی جز تفرقه افکنی ندارد

ورود هیئت دمشق به ژنو در آستانه ششمین دور نشست کمیته قانون اساسی

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از مجموعه غار علی صدر در کمیسیون فرهنگی مجلس

شعار اصلی و عناوین روزشمار هفته وحدت اعلام شد

اصلاح ایرادات شورای نگهبان به طرح نحوه انتصاب افراد در مشاغل حساس

نقش حدادعادل در محرمانه بودن اموال مسئولین

کارشناس مسائل غرب آسیا: «تجربه شده را تجربه نکنید» پیام مرجعیت در انتخابات عراق بود

استخدام نیروی خانوم جهت امور اداری و انبارداری

بررسی گزارش خاموشی های مکرر در کمیسیون اصل نود

آیت الله هادوی تهرانی: فرصت حاکمان فعلی افغانستان برای اثبات حقانیت شعارهایشان هر روز کمتر از روز قبل می شود

برای مقابله با فروپاشی تاریخ اصفهان راه حل بیابید/ازبدنه انقلابی شهرداری استفاده بهینه شود

توهین به بزرگان اهل سنت مصداق بارز جهالت و بی تقوایی است

تایید طرح محرمانه بودن دارایی مسئولان با قید محرمانه در مجمع تشخیص

بدرالدین: رژیم صهیونیستی نماینده آمریکا در غرب آسیاست

بدرالدین: رژیم صهیونیستی نماینده آمریکا در غرب آسیاست