مطالب مرتبط:
چالش دولت بایدن با افزایش مهاجران به تگزاس آمریکا
مردم اردستان در تزریق واکسن فرصت سوزی نکنند
موضع قاطع عبدالملکی درباره حذف یارانه بخشی از مردم/مبلغ یارانه زیاد می شود
عضویت دائم در شانگ های فرصت مناسبی برای شکل گیری توازن سیاست خارجی
چالش جدید دولت بایدن/ افزایش مهاجران از کشور هاییتی
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 شهریور 1400 ساعت 02:152021-09-18بين الملل

مردم به دولت یارانه می پردازند/شیوخ امارات باید پاسخگو باشد/چالش ها و فرصت های شانگ های


ریزش شاخص های بورس آغاز شده است؟، 200 هزار میلیارد تا تحقق آرزوی 20 ساله معلمان، بازی دو سر باخت گرانی لبنیات، ماجرای خرید و فروش کودکان در لانه های سیاه، - در ادامه تعدادی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم: شیوخ امارات باید پاسخگو باشد روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان شیوخ امارات باید پاسخگو باشد نوشت: یک شبکه عربی خبر داد شیخ نشین امارات، کلیه اطلاعات مربوط به 840/405/9 نفر از اتباع خارجی مقیم این شیخ نشین را به همراه نامه ای رسمی به امضاء حمد مطر الشامسی مدیر بخش امور دیپلماتیک به رژیم صهیونیستی تحویل داده است.

در این نامه آمده: پیرو نامه ها و توافق نامه سابق درباره همکاری مشترک برای تامین امنیت نمایشگاه بین المللی اکسپو 2020 (که قرار است در ماه اکتبر 2021 (مهرماه 1400) در امارات برگزار شود) این اطلاعات فرستاده شده است.

اطلاعات داده شده، شامل اسم، عکس، تابعیت، کپی گذرنامه، شماره تلفن و نیز مکان اقامت افراد مذکور است.

براساس گزارش شبکه مجهر الجزیره اطلاعات داده شده به رژیم صهیونیستی بسیار محرمانه است و حمد مطر الشامسی این نکته را در نامه خود مورد تاکید قرار داده است.

تاکید این مدیر سیاسی اماراتی بر محرمانه بودن اطلاعات داده شده، برخورداری این موضوع از امنیتی بودن را نشان می دهد، همان چیزی که رژیم صهیونیستی با بهانه های مختلف درصدد رسیدن به آنست.

تردیدی نیست که اصل عادی سازی رابطه با امارات، بحرین و تعدادی دیگر از کشور های عربی برای رژیم صهیونیستی وسیله ای برای دست یابی به اهداف اطلاعاتی-امنیتی گسترده مرتبط با منطقه بوده و اقداماتی از قبیل برگزاری نمایشگاه و سایر فعالیت های این رژیم در امارات و سایر کشور های اسلامی نیز ابزارهایی برای تحقق این اهداف هستند.

از حدود سه سال قبل که توافق صهیونیست ها با شیوخ امارات برای ایجاد کنیسه در این شیخ نشین و مراکزی تحت عناوینی از قبیل فرهنگ، هنر، تجارت و مبادلات بین المللی آشکار شد همواره هشدار دادیم که رژیم صهیونیستی برای منطقه خلیج فارس و اختصاصاً جمهوری اسلامی ایران برنامه ویژه اطلاعاتی-امنیتی دارد.

اتفاقاتی هم که در سال های اخیر در ایران افتادند و ردپای صهیونیست ها در آن ها مشاهده شد آن هشدار ها را تایید کردند.

نزدیک شدن عوامل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به ایران، برای آن ها یک امتیاز بزرگ است که می تواند به این رژیم برای اجرایی کردن توطئه هایش در ایران کمک کند.

کمک های مالی شیوخ امارات به رژیم صهیونیستی، ارسال محموله های بزرگ سوخت به بنادر فلسطین اشغالی، لغو کردن روادید میان امارات و رژیم صهیونیستی، هجوم تجار و لشکر فساد فرهنگی صهیونیست ها به امارات که روشن است اهداف ویژه ای را دنبال می کنند، همگی با اهداف اطلاعاتی-امنیتی صورت گرفته و می گیرند.

هدف اول و مهم این تلاش ها ضربه زدن به ایران است کمااینکه سران رژیم صهیونیستی از آشکار ساختن این نیات شوم خود ابایی ندارند.

آنچه باید مورد تاکید باشد، هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه مشترک امارات و رژیم صهیونیستی علیه امنیت منطقه است.

تحویل دادن اطلاعات اتباع خارجی مقیم امارات به رژیم صهیونیستی، علاوه بر اینکه تضییع حقوق خود اتباع خارجی است اقدامی علیه کشور های منطقه نیز هست.

به همین دلیل، از یکطرف باید مسئولین اماراتی مورد بازخواست قرار گیرند که به چه حقی اطلاعات محرمانه افرادی که در این شیخ نشین مقیم هستند و این اقامت، حقوقی را برای آن ها به وجود آورده است را به رژیم اشغالگر، جنایتکار و خائن صهیونیستی داده اند.

از طرف دیگر، جمهوری اسلامی ایران باید برای تامین امنیت خود و جلوگیری از نفوذی که رژیم صهیونیستی می تواند به کمک امارات در منطقه به ویژه ایران ایجاد کند، شیوخ امارات را تحت فشار قرار دهد.

روند ایجاد تسهیلات برای صهیونیست ها و برخوردار ساختن آن ها از امکانات توسط امارات باید متوقف شود.

این، خواسته ملت های منطقه و مردم خود امارات است و شیوخ امارات باید در برابر این خواسته و توطئه هایی که صهیونیست ها در منطقه به اجرا می گذارند، پاسخگو باشند.

مردم به دولت یارانه می پردازند غلامرضا کیامهر طی یادداشتی در شماره امروز جهان صنعت با عنوان مردم به دولت یارانه می پردازند نوشت: از بدو تشکیل مجلس یازدهم مجلسی که با شعار انقلابی و جهادی بر سر کار آمده بود و مردم انتظار داشتند این مجلس هر روز گام جدیدی در راه رفع مشکلات اقتصادی، جلوگیری از روند صعودی قیمت ها، کاهش فشار های معیشتی مردم، کشیدن ترمز تورم افسارگسیخته به جا مانده از مجلس دهم و دولت دوازدهم بردارد و در کنار آن با تصویب طرحی زمینه قانونی و حقوقی لازم را برای مواخذه و مجازات آن دسته از مسوولان امور بهداشتی و درمانی کشور در دولت دوازدهم که هرکدام به نحوی در انجام وظایف خود در جلوگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، تامین امکانات درمانی و انجام واکسیناسیون عمومی کوتاهی کردند و موجبات مرگ دلخراش ده ها هزار تن از هموطنان ما را فراهم ساختند، برای دستگاه قضایی کشور ایجاد کنند و از این طریق التهابات اجتماعی به وجود آمده در کشور را تا حدی فرو نشانند، اما در کمال تاسف شاهد بودیم که مجلس یازدهم به رغم نام، عنوان و شعاری که برای خود برگزیده بود، این مصائب و مشکلات جامعه را که با هر منطقی از بالاترین اولویت برای کشور و جامعه برخوردار است، نادیده گرفت و به صورتی شتاب زده و بدون مطالعات دقیق اجتماعی و جامعه شناختی طرح ظاهرپسندی به نام صیانت از حقوق کاربران شبکه های اجتماعی را به تصویب رساند که به باور اکثریت قریب به اتفاق جامعه شناسان، کارشناسان کسب وکار های استارت آپ و همه کسانی که دستی در تکنولوژی آی تی و اثرات آن در تسهیل فعالیت های اقتصادی، رونق کسب و کار ها و ایجاد اشتغال در جامعه دارند، در شرایط کنونی چنین طرحی نه تن ها کمترین اولویتی در سبد اولویت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ما ندارد که تصویب نهایی و ا جرای آن می تواند کوهی از مشکلات تازه بر انبوه مشکلات کنونی کشور افزوده کند و باز هم در کمال شگفتی شاهد پیشنهاد تصویب طرح دیگری در خصوص برگزاری رفراندوم به منظور قطع کامل پرداخت هرگونه یارانه مستقیم و غیرمستقیم به مردم بودیم که پیشنهاد برگزاری چنین رفراندومی باز یکی دیگر از شگفتی های کار مجلس یازدهم است که مردم انتظارش را داشتند مجلسی دردشناس و از جنس خودشان باشد و راه حل های اساسی و قابل اجرا برای زنجیر مشکلاتی که بر دست و پای آن ها و اقتصاد کشور پیچیده است، تصویر و برای اجرا به دولت ابلاغ کند، اما حالا در نهایت شگفتی خبردار می شوند که مجلسی ها به جای آن که برای کاهش کسر بودجه های دولت به سرچشمه این کسر بودجه های سنگین که بیشتر آن ها در ردیف های لایحه بودجه سالانه کشور است و بخشی دیگر به حیف و میل ها و ریخت وپاش ها و شفاف نبودن عملکرد مالی دولت ها بازمی گردد و هزینه های سنگین اداری تشکیلات خود مجلس هم یکی از عوامل موثر در این کسر بودجه است، می خواهند با برگزاری رفراندوم از مردم بخواهند به کوچک تر شدن سفره ها و کمتر شدن باز هم بیشتر قدرت خریدشان رای مثبت بدهند.

یعنی مجلس محترم آمده از میان آن همه قوانین اساسی و بنیادی که اصلاح آن ها نیاز به برگزاری رفراندوم دارد، ولی گروهی اصولا شنیدن لفظ برگزاری رفراندوم را برنمی تابند تصمیم به برگزاری رفراندومی برای حذف آنچه که به اشتباه نامش را یارانه های پنهان و آشکار دولت گذاشته اند گرفته اند در حالی که در عالم واقع نه دولت که این مردم ایران هستند که سال هاست به صورت های مختلف و با تحمل گرانی ها، افزایش نرخ تورمی که ریشه در هزینه های کلان یک دولت بزرگ و بسیار پرهزینه دارد، هزینه سرپا نگاه داشتن شرکت های ورشکسته و نیمه ورشکسته دولتی که افزون بر 80 درصد عاملیت و تصدی گری فعالیت های اقتصادی مملکت را در دست دارند و یا پرداخت مالیات های سنگین برای درآمد هایی که به دست نمی آورند، به صورت مستقیم و غیرمستقیم به هر دولتی که بر سر کار می آید، یارانه پرداخت می کنند.

ای کاش نمایندگان محترم مجلس یازدهم برای متوقف کردن روند یارانه هایی که مردم به انحاء مختلف به هر دولتی می پردازند، برگزاری چنین رفراندومی را پیشنهاد می کردند.

کاش نمایندگان مجلسی که روزگاری از متن همین مردم و اکثرا از پایین ترین طبقات اجتماعی وارد صحنه سیاست و دستیابی به مرکب قدرت شدند یک بار پرده ها را از برابر چشمان بصیرت خود کنار می زدند و می دیدند که افزون بر 60 درصد جمعیت کشور امروز در زیر خط فقر مطلق زندگی می کنند و چیزی نمانده آن 20 درصدی که زمانی جزو طبقه متوسط به حساب می آمدند و ستون نگهدارنده جامعه بودند، به زیر خط فقر سقوط کنند.

ای کاش نمایندگان مجلسی که آن همه انتظارات بزرگ برای رهایی از مشکلات نفس گیر زندگی در مردم ایجاد کرده بودند، دیوار های فاصله میان خود و مردم را فرو می ریختند و به چشم خود می دیدند که واقعیت های اقتصاد مملکت آن چیزی نیست که نولیبرال های اقتصادی از همه جا بی خبر در لباس دلسوزی برای اقتصاد کشور نسخه می نویسند و از یارانه هایی که در عمل وجود خارجی ندارد به عنوان عامل اصلی کسر بودجه دولت یاد می کنند و خواستار قطع پرداخت یارانه به مردم می شوند.

این جماعت از سال های دهه 70 و در زمان اولین دولت بعد از جنگ هشت ساله به نوشتن چنین نسخه هایی برای اقتصاد مملکت مشغول بوده اند که امروز نتیجه اجرای نسخه های آن ها را به صورت فقر عمومی، تورم های بعضا سه رقمی، سفره های خالی مردم، فاصله طبقاتی بی سابقه در تاریخ معاصر ایران در وجود میلیون ها معتاد و کارتن خواب، در بالاترین نرخ بیکاری در میان کشور های منطقه، در سقوط آزاد ارزش پول ملی و در پیدایش ملتی که پایین ترین درآمد سرانه را در میان کشور های منطقه و جهان دارد و از نقطه نظر افسردگی و نداشتن امید به آینده بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است، مشاهده می کنیم.

به فرموده شاعر باید از نمایندگان محترم مجلس یازدهم قویاً بخواهیم تا: زیر باران بروند، چشم ها را بشویند و واقعیت های زندگی مردم را جور دیگر ببینند نه به آن شکلی که نولیبرال های اقتصادی رخنه کرده در تمام سطوح سیاستگذاری، برنامه ریزی های اقتصادی و ارکان اجرایی مملکت سالیان درازی است برای قوه قانونگذاری، دولت ها و قوای حاکمیتی ترسیم می کنند.

بله دوستان نماینده! کسری بودجه سنگین دولت ها هیچ ارتباطی با یارانه هایی که وجود خارجی ندارند و ساخته و پرداخته ذهن نولیبرال های اقتصادی کنار گود نشسته است، ندارد.

سرچشمه این کسر بودجه ها در جا های دیگری است.

چالش ها و فرصت های شانگ های یوسف مولایی استاد دانشگاه طی یادداشتی در شماره امروز آرمان ملی با عنوان چالش ها و فرصت های شانگ های نوشت: سازمان شانگ های براساس یک سازمان امنیتی بوده و پیشتر چین و فدراسیون روسیه برای مقابله با تهدیدات ناتو و تهدیدات جنبش ها یا جریان های فکری افراطی یا جریان های تروریستی افراطی و مذهبی تاسیس کردند و بحث های اقتصادی بعدا از 2014 به این طرف به آن اضافه شد.

آنجا هم بحث ها در ارتباط با اقتصاد، نفت، گاز و فعالیت های مربوط به آب شیرین بود و دنبال این بودند تا یک بازار تجاری منطقه ای در چارچوب شانگ های ایجاد شود واین ها همه به صورت پروژه های اقتصادی در داخل شانگ های مطرح است.

اینکه ایران وارد این سازمان شد، البته الان یک مرحله از مراحلی که باید برای عضویت طی کند را طی کرده و بعد ازآن باید با تک تک کشور های عضو مذاکرات دوجانبه انجام دهد.

نظرات آن ها را جلب کند و موافقت همه به صورت اجماع برای اجلاس بعدی تهیه شود و گزارشات مذاکرات و موافقتنامه های دوجانبه تکمیل و به رای گذاشته شود.

ولی ورود به یک سازمان منطقه ای آنهم در سطح شانگ های به خودی خود اقدام مثبتی است و برای همین ایران سال ها تقاضا می کرد که به عنوان یک عضو دائم پذیرفته شود و بیشتر به خاطر مخالفت تاجیکستان این امر تحقق نمی یافت.

ولی پروژه های اقتصادی که وجود دارد وایران می خواهد بهره برداری کند، یک بخش مربوط به جاده ابریشم یا یک کمربند یک راه، است که ایران به نوعی از پیوستن به آن محروم شده و چینی ها فعلا راه را از مسیر دیگری پیش می برند.

ولی در هر صورت تحقق واحد پول مشترک در کوتاه مدت دور از انتظار و بسیار جاه طلبانه است و به این راحتی نیست.

دستیابی به پول واحد مستلزم طی کردن مراحل زیادی است و باید به لحاظ سیاسی خیلی با هم نزدیک شوند و همه استاندارد های جهانی که بر فعالیت های اقتصادی حاکم است را بپذیرند.

ایران اکنون عضو اف ای تی اف نیست و کشور های دیگر هستند و اگر ایران بخواهد در پروژه های اقتصادی اینجا فعال باشد، برای جابجایی پول باید با نظام پولی جهانی هماهنگ باشد و بدون پیوستن به اف ای تی اف مقدور نخواهد بود.

این پیوستن یک ظرفیت ها یا فرصت هایی برای ایران تولید می کند، ولی بهره برداری از این فرصت ها مستلزم این است که ایران در داخل هم توانمندی های خود را در حوزه های اقتصادی و سیاسی افزایش دهد.

مثل برداشتن تحریم ها یا الحاق و پذیرش عضویت دراف ای تی اف یا بکاربستن استاندار های اف ای تی اف برای ایران بسیار مهم است.

شفاف سازی در مناسبات مالی اقتصادی اهمیت دارد و مثل سابق نیست.

یک نظامی هست که همه باید رفتار های شفافی در داخل این نظام مالی، اقتصادی داشته باشند؛ لذا می توان گفت در نگاه اول در کلیات یک گام مثبت است، ولی تا ایران توانمندی های خود را بالا ببرد و موانع بین المللی بر سر راه مناسبات مالی جهانی را از میان بردارد و بگذرد و بتواند از این ظرفیت ها استفاده کند، زمان خواهد برد.

درحقیقت آینده مناسبات و نحوه تعامل ایران با جامعه جهانی مهم است.

بههر حال دو عضو دائم شورای امنیت که عضو 1+5 هم هستند از بازیگران اصلی سازمان شانگ های هستند واگر ایران نتواند تنش زدایی کند و برجام را احیا نماید، تنش های سیاسی وامنیتی بزرگی پیش رو خواهد داشت و پرونده دوباره به شورای امنیت خواهد رفت و اینکه روسیه و چین بخواهند علیه ایران رای دهند و از آن طرف ایران بخواهد مناسبات خود را با این دو کشور در داخل شانگ های افزایش دهد، خیلی وضعیت پیچیده ای خواهد بود.

درواقع برجام نقش دارد و نقش زیادی هم دارد، برای اینکه مناسبات ایران را با جامعه جهانی عادی می کند.

جامعه جهانی یعنی کشور های جامعه جهانی که در راس آن ها دو عضودائم شورای امنیت یعنی چین و فدراسیون روسیه هم هستند.


کلید واژه ها: نامه - امارات - روزنامه - روزنامه جمهوری اسلامی - نمایشگاه بین المللی - پاسخگو - شیخ نشین - سرمقاله - رژیم صهیونیستی - جمهوری اسلامی - شیوخ - همکاری مشترک - اتباع خارجی - خرید و فروش - امروز - بین المللی - توافق نامه - صهیونیستی - دیپلماتیک - نمایشگاه - شانگ های - اکسپو 2020 - اطلاعات - یادداشت - میلیارد - اسلامی - جمهوری - کودکان - همکاری - یارانه

آخرین اخبار سرویس:
نگرانی بایدن از آزمایش موشکی مافوق صوت چین

زندان‎های امنیتی رژیم صهیونیستی و استراتژی اسرای فلسطینی

رکوردزنی دولت بایدن در بازداشت هزاران مهاجر در مرزهای آمریکا

گروهک های تروریستی پشت پرده انفجار دمشق هستند

گرگ های سیبری چطور از خاک ایران رانده شدند؟

سرنوشت «آخوندزاده» رهبر طالبان از زبان انس حقانی

حماس آزمایش موشکی جدید در نوار غزه انجام داد

ایستگاه پایانی سوء تفاهم در روابط تهران و باکو

صفحه نخست روزنامه های سیاسی 29 مهرماه؛

هند نخست وزیر رژیم صهیوینستی را به دهلی نو دعوت کرد

سنتکام: اطلاعی از تلفات آمریکایی ها در حمله به «التنف» نداریم

رایزنی های مشاور ارشد وزیر خارجه کشورمان درباره سوریه

بازخوانی نقش مخرب آژانس در آغاز مذاکرات هسته ای

آستراخان، سومین مقصد سفر سرلشکر باقری در روسیه

فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است

دستور رییسی برای پیگیری بی ثباتی در بازار/ بازگشت آژانس به تنظیمات کاخ سفید!

سقوط اقتصادی چین نزدیک است

سندروم هاوانا و دیپلماتهای آمریکایی

شورای امنیت خواستار توقف پیشروی انصارالله در مأرب شد

(ویدئو) مجروحان حمله تروریستی مسجد قندهار مهمان ایران

اتفاقات بزرگ و عجیب زندگی کانیه وست؛ از تغییر نام تا جدایی از کیم کارداشیان +عکس

بشار اسد و بن زاید درباره روابط سوریه و امارت گفت وگو کردند

پایگاه نظامی آمریکا در جنوب شرق سوریه هدف حمله راکتی قرار گرفت

روزنامه شوت| سلمانی، سر هوادار را بُرید!

روزنامه فرهیختگان ورزشی| جنگ در اروپا و توییتر

فرانسه در پی گرفتن انتقام قرارداد زیردیایی از انگلیس با اعمال تحریم

شورای امنیت خواستار آتش بس سراسری در یمن شد

هزینه چند تریلیون دلاری آمریکا برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای

تعطیلی یک هفته ای به خاطر کرونا!

جهاد اسلامی: اسرای فلسطینی تسلیم اسراییل نمی شوند/ قدس محور درگیری بوده و خواهد بود

شورای امنیت خواستار آتش بس سراسری در یمن شد

روزنامه گل| سوپرجام نمایی!

العامری و الخزعلی بر ادامه اعتراضات مسالمت آمیز تأکید کردند

حمله پهپادی به یک پایگاه آمریکایی در سوریه

یونان ترکیه را به نقض حریم هوایی متهم کرد

دمشق: شورای امنیت اقدامات بازدارنده را علیه کشورهای حامی تروریسم به کار گیرد

ائتلاف الفتح عراق:اقدامات کمیساریای انتخابات شفاف نیست/دیداری بین عامری و صدر صورت نگرفته است

روزنامه خبرورزشی| هوادارپسند

اتفاق خوب برای بشار اسد

هزینه حملات آمریکا به افغانستان و عراق برای غیرنظامیان

«رابرت مالی» به پاریس سفر می کند

پایگاه ائتلاف بین المللی در سوریه هدف حمله قرار گرفت

پاتک چین به لابی‏‏ ضدایرانی آمریکا

باور های غلط در ارتباط خشم و عصبانیت

جو بایدن، ایران و عربستان را به هم نزدیک کرد!

برپایی چادرهای تحصن در استان های مختلف عراق در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی

یک فرانسه «خانه ­خالی»!

پایگاه ائتلاف بین المللی در سوریه هدف حمله قرار گرفت

مدیر عامل«همشهری» تعیین شد/«محسن مهدیان» با سمت مدیر عاملی به «همشهری» بازگشت

تعطیلی یک هفته ای روسیه در پی افزایش آمار جانباختگان کرونا

توافق رژیم صهیونیستی و امارات برای رسیدن به کره ماه

نظر دنیس راس درباره استراتژی مذاکراتی ایران

نظر دنیس راس درباره استراتژی مذاکراتی ایران

حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه

سازمان ملل انفجار تروریستی در پایتخت سوریه را محکوم کرد

از کردستان عراق تا آذربایجان؛ نقش قطر در سیاست خارجی ایران چیست؟

سیاست منطقه محور دولت سیزدهم بر توافق با عربستان مؤثر بوده است

بدنبال راهکار دیپلماتیک در برابر ایران هستیم

نگرانی از نفوذ اقتصادی ایران، عامل هروله اعراب به سمت سوریه/ «سزار» آمریکایی در برابر عزم مقاومت دوام می آورد؟

طالبان: به خانواده های مهاجمان انتحاری پول و زمین می دهیم

حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «التنف» در جنوب شرق سوریه

پایگاه نظامی آمریکا در سوریه هدف حمله پهپادی قرار گرفت

بارزانی گزینه ریاست‎جمهوری عراق می‎شود؟

امشب ماه کامل و بی نظیر را در آسمان ببینید

عامل حادثه انفجار دمشق مشخص شد

پوتین فرمان تعطیلی سراسری در روسیه را صادر کرد

بیانیه مشترک نشست مسکو درباره کدام کشور است؟

حمله پهپادی به یک پایگاه آمریکایی در مرز عراق و سوریه

طالبان: به خانواده های مهاجمان انتحاری پول و زمین می دهیم

حمله پهپادی به پایگاه ائتلاف بین المللی در سوریه

رژیم صهیونیستی اتهام زنی زشت و شرم آور علیه ایران را تکرار کرد

بیانیه مشترک نشست مسکو درباره افغانستان

حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکا در التنف سوریه

انفجار در پاکستان با 4 کشته

بدنبال راهکار دیپلماتیک در برابر ایران هستیم

عضو ارشد طالبان: رهبر این گروه از بیم پهپادهای آمریکایی در انظار عمومی ظاهر نمی شود

رایزنی دیپلمات های ایران و روسیه درباره آخرین تحولات سوریه

گروهک «سرایا القاسیون» مسئولیت انفجار دمشق را بر عهده گرفت

گفت و گو تلفنی بشار اسد با ولی عهد ابوظبی

گزارش های تأیید نشده از حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» در شرق سوریه

موضوع رایزنی دیپلمات های ایران و روسیه

انفجار در پاکستان 4 کشته برجای گذاشت

گروهک «سرایا القاسیون» مسئولیت انفجار دمشق را بر عهده گرفت

امضای یادداشت تفاهم همکاری های امنیتی انتظامی وزارت کشور ایران و ترکیه/ وحیدی: عزم دو کشور برای توسعه روابط راهبردی جزم است

طالبان: به خانواده های مهاجمان انتحاری پول و زمین می دهیم

عامل حادثه انفجار دمشق مشخص شد

انفجار در پاکستان 4 کشته برجای گذاشت

مردم فلسطین تحت بدترین جنایات اسراییل قرار دارند

اسلامی: ایران در توافق هسته ای با خلف وعده کشورهای مدعی مواجه شد

عامل حادثه انفجار دمشق مشخص شد

بیانیه حزب الله لبنان درباره انفجار دمشق

طالبان: به خانواده های مهاجمان انتحاری پول و زمین می دهیم

«سرایا قاسیون» مسئولیت انفجار دمشق را بر عهده گرفت

مسئول انفجار امروز در دمشق

دیدار وزرای کشور ایران و ترکیه/ امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های امنیتی و انتظامی

گروهک قاسیون مسئولیت انفجار دمشق را به عهده گرفت

سفر رابرت مالی به پایتخت های اروپایی برای رایزنی درباره برجام

پوتین دستور تعطیلی سراسری روسیه را صادر کرد

آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش تورم می دانند

انفجار در پاکستان با 4 کشته

مردم به دولت یارانه می پردازند/شیوخ امارات باید پاسخگو باشد/چالش ها و فرصت های شانگ های

مردم به دولت یارانه می پردازند/شیوخ امارات باید پاسخگو باشد/چالش ها و فرصت های شانگ های