مطالب مرتبط:
برگزاری حضوری کلاس ها منوط به واکسیناسیون اساتید و طلاب است
برگزاری حضوری کلاس ها منوط به واکسیناسیون اساتید و طلاب است
واکسیناسیون ایمنی قوی تری در بدن ایجاد می کند یا ابتلا به کرونا؟
رکورد واکسیناسیون شکست/505 هزار و 32 تزریق در 24 ساعت
جانبازان 25 درصد به بالا در لیست واکسیناسیون
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 مرداد 1400 ساعت 00:302021-08-03اجتماعي

تاکیدبر آموزش حضوری تنها با واکسیناسیون امکان پذیر است


اگرچه با تعطیلی آموزش حضوری در کشور شاهد افت کیفیت آموزش در کشور هستیم، اما، تا طبیعی شدن اوضاع و مدیریت شیب بیماری با تمهیداتی، چون واکسیناسیون عمومی و الزام به رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی نمی توان اصرار و اجباری بر آموزش حضوری داشت.

- " اگرچه با تعطیلی آموزش حضوری در کشور شاهد افت کیفیت آموزش در کشور هستیم، اما، تا طبیعی شدن اوضاع و مدیریت شیب بیماری با تمهیداتی، چون واکسیناسیون عمومی و الزام به رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی نمی توان اصرار و اجباری بر آموزش حضوری داشت.

خبرگزاری میزان-تعطیلی آموزش حضوری و رفتن به سوی آموزش مجازی طی یک سال و نیم از شیوع بیماری کرونا در کشور معضلات زیادی را متوجه دانش آموزان ،دانشجویان ،نظام اموزشی و خانواده ها کرده است .

با شیوع بیماری در ماه های آغازین این تصور وجود داشت که می توان در طی مدت کوتاهی به مهار و مدیریت آن پرداخت،اما در سال تحصیلی گذشته شاهد بودیم که علی رغم هشدار مسئولان بهداشت و سلامت با برگزاری آموزش حضوری طی مدت زمان کوتاهی وضعیت کنترل بیماری دچار اختلال و وارد پیک جدیدی شد.

از این رو سال تحصیلی گذشته نظام آموزش مجازی با بازنگری در روش ها و شیوه های آموزشی حضور خود را تثبیت کرد.

اکنون با وجود پیک پنجم بیماری و رکورد بی سابقه ابتلا و بستری در کشور با نزدیکی به سال تحصیلی جدید جدیدت اظهارات متعددی برای بازگشایی مدارس و همچنین حضوری شدن آموزش در کشور وجود دارد، به طوری که مکررا شاهد اظهار نظر های مسئولین آموزش در باب لزوم آموزش حضوری در کشور هستیم.

تمایل آموزش و پرورش بازگرداندن دانش آموزان به مدرسه است علیرضا کمریی معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش وپرورش گفت: ما با توجه به اینکه حدود 18 ماه تجربه زیستن در کرونا را داریم و فعالیت آموزشی و تربیتی را در دوران کرونا تجربه کردیم متاثر از این شرایط و رویکرد های جهانی نسبت به بازگشایی مدارس باید شرایطی را مهیا کنیم که سیستم آموزشی و دانش آموزان بیش از آنچه که امروز آسیب دیدند، آسیب نبینند.

وی با بیان اینکه بنابراین آموزش و پرورش از مدت های دور تلاش کرد که به هر نحوی که شده دانش آموزان را به مدرسه فرا بخواند افزود: ادامه روندی که خوشبختانه از اوایل بهار امسال در جامعه شکل گرفت و گفتگو هایی که درباره بهداشت جامعه و وزارت آموزش و پرورش در حال شکل گرفتن است تمایل آموزش و پرورش بازگرداندن دانش آموزان به مدرسه در کنار حفظ سلامت آنان بوده است در کنار سلامت حرفه ای موضوع آثار و تبعات تعطیلی مدارس باید بررسی شود آموزش و پرورش معتقد است دوره طولانی تعطیلات تبعات جبران ناپذیری برای دانش آموزان از حیث یادگیری و مسائل تربیتی به دنبال دارد.

چه تدابیری برای آموزش حضوری در نظر گرفته شده است ؟ اما سوال اینجا است که با توجه به اوضاع بحرانی کنونی نظام آموزه ای کشور چه تدابیری برای آموزش حضوری در کنار سلامت کامل دانش آموزان و دانشجویان در نظر گرفته است .

با فرض واکسینه شدن کادر آموزشی با توجه به میزان واکسن در اختیار و تعداد این نیروها چه شیوه آموزشی و چه تمهیداتی می تواند برای برون رفت از این معضل به ما کمک کند .

آموزش تلفیقی با واکسیناسیون امکان پذیر است جلیل میرمحمدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با میزان در مورد شیوه آموزش در سال تحصیلی جدید با توجه به حضور در پیک پنجم بیماری کرونا گفت: باید تدبیری بیندیشیم تا هم در آموزش و پرورش و هم در آموزش عالی کلاس های حضوری داشته باشیم.

میر محمدی گفت: در این راستا بحث واکسیناسیون می تواند نگرانی ما را کاهش دهد، از این رو تمام کسانی که به هر شکلی با دانش آموزان و دانشجویان در ارتباط هستند باید تا شروع آموزش حضوری واکسینه شوند.

وی ادامه داد: با شروع سال تحصیلی در کنار آموزش حضوری از آموزش مجازی نیز نباید غافل شد، تلفیق و ترکیب این دو شیوه آموزش هم به کیفیت آموزش و هم به موضوع کنترل بیماری کمک می کند.

از این رو این مدارس و موسسات آموزش عالی خود باید تصمیم بگیرند که کدام دروس را می توان مجازی و کدام دروس را می توان حضوری برگزار کرد.

رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش حضوری را ممکن می کندمیر محمدی گفت : در کنار موضوع واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی، توصیه به استفاده از ماسک، تب سنجشی در این مراکز، ممانعت از ورود افراد با علایم شبه بیماری کووید، تهویه مناسب کلاس ها، بحث فاصله گذاری و برگزاری کلاس های حضوری با حداقل افراد از سوی مدیریت مدارس و موسسات آموزشی بسیار کمک کننده است.

حضوری شدن بخشی از آموزش با واکسیناسیون علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم گفت : حضوری شدن آموزش در دانشگاه ها منوط به حفظ سلامتی افراد است و اگر واکسیناسیون انجام شود و شهرها در شرایط زرد و آبی قرار گیرند، و اگر شرایط کنترل کرونا طبیعی باشد بخشی از آموزش دانشگاه ها از مهر ماه حضوری می شود.

بدون واکسیناسیون نمی توان بر آموزش حضوری اصرار کردمهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با میزان، در مورد لزوم آموزش حضوری از سال تحصیلی جدید بنا بر اعلام آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: قاعدتا باید با توجه به شرایط و تمهیداتی در این باب سخن گفت، این احتمال وجود دارد که این تاکیدات بنا بر برنامه وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون عمومی با تکیه بر واکسن های تولید داخل و وارداتی باشد در غیر این صورت اصرار و اجباری نمی تواند بر آموزش حضوری باشد.

وی ادامه داد:با توجه به تسریع روند واکسیناسیون و بالا رفتن قدرت تولیدی واکسن در کشور باید دید در دوماه مانده تا شروع سال تحصیلی به چه میزان می توان واکسیناسیون عمومی را تحقق بخشید چرا تاکید بر حضوری شدن آموزش با فرضی غیر از واکسیناسیون شدنی نیست.

وی در مورد تمایل آموزش و پرورش در باب آغاز آموزش حضوری گفت: ابتدا باید آموزش و پرورش ظرفیت های این موضوع را فراهم کند و آمادگی های لازم را برای تحقق ایمن آموزش حضوری ایجاد نماید و سپس به چنین اقدامی مبادرت کند.

با توجه به اوضاع بحرانی کنونی و میزان مرگ و میر ها بدون انجام واکسیناسیون نمی توان از آموزش حضوری سخن گفت، آموزش و پرورش ابتدا باید زیر ساخت ها را فراهم کند، وزارت بهداشت نیز باید وعده ها را تحقق بخشد و در روند تسریع واکسیناسیون با توجه به ظرفیت های موجود اقدام کند چرا که با توجه به حجم بالای واکسن های تولید داخل و ورود آن ها به چرخه تولید و اثر بخشی آن نباید مشکلی در این حوزه وجود داشته باشد.

تا طبیعی شدن اوضاع نظام آموزشی نمی تواند اصراری بر آموزش حضوری داشته باشداگر چه که در تعطیلی بیش از یکساله آموزش حضوری در کشور به اذعان متخصصین این امر شاهد کاهش کیفیت آموزش بوده ایم اما انچه اهمیت و اولویت اساسی دارد حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان است .

در پایان با توجه به موارد بالا گرچه که در طی یک ماه گذشته سرعت واکسیناسیون در کشور افزایش پیدا کرده است ، و طی روزهای جاری کادر آموزش ودبیران و اساتید دانشگاه ها وارد فراِیند واکسیناسیون شده اند، اما با توجه به روند کند واکسناسیون به دلیل جمعیت این افراد و همچنین میزان واکسن مورد نیاز و با توجه به اینکه همچنان تا واکسیناسیون عمومی افراد برای بالای بردن مصونیت جمعی راهی دراز در پیش است به نظر نمی رسد بتوان به طور قطع در شرایط فعلی از آموزش حضوری سخن گفت.

از این رو تا طبیعی شدن اوضاع و مدیریت شیب بیماری با تمهیداتی چون واکسیناسیون عمومی و الزام به رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی نمی توان اصرار و اجباری بر آموزش حضوری داشت.


کلید واژه ها: آموزش حضوری - آموزش - پروتکل های بهداشتی - واکسیناسیون عمومی - واکسیناسیون - حضوری - بیماری - شیوع بیماری - کیفیت آموزش - کشور - تعطیلی - مدیریت - شیوع بیماری کرونا - بهداشتی - پروتکل - توان - بیماری کرونا - آموزش مجازی - دانش آموزان - الزام - کیفیت - طبیعی - عمومی - رعایت - اوضاع - خانواده ها - دانش - شیوع - شاهد - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
بازگشت دانش آموزان پسر و معلمان مرد به مدارس افغانستان

رنگ بندی جدید کرونا و قرار گرفتن 17 شهرستان در وضعیت آبی

دانش آموزان پسر و معلمان مرد در مدارس افغانستان

ابلاغ دستورالعمل تهیه و تولید محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

جدیدترین رنگبندی شهرها اعلام شد

واکسیناسیون دانشجویان و دانش آموزان به کجا رسید؟

درآمد میلیونی و پایان بی برقی زیر سایه خورشید

فیلم| دست درازی انسان به طبیعت و تسطیح ارتفاعات زشک

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / جمعه 26 شهریور 1400

شماره گذاری وسایل نقلیه کشاورزی در استان ایلام

درآمد میلیونی و پایان بی برقی در زیر سایه خورشید

جدیدترین نقشه رنگبندی شهرهای ایران؛ 57 شهر قرمز و 238 شهر نارنجی

برقراری پرواز لامرد به نجف اشرف

آیا همه مدارس از آبان باز می شوند؟

طالبان تنها از پسران و معلمان مرد خواست به مدرسه بازگردند

بخشنامه «فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19» ابلاغ شد

آموزش 384هزار دانش آموز؛ سال تحصیلی جدید در مدارس گلستان

وزارت آموزش و پرورش: داشتن کارت واکسیناسیون شرط اصلی همکاری با رانندگان سرویس مدارس/ اجباری در خرید لباس فرم نیست

زمان نهایی اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

آموزش 384 هزار دانش آموز؛ سال تحصیلی جدید در مدارس گلستان

طالبان تنها از پسران و معلمان مرد خواست به مدرسه بازگردند!

داشتن کارت واکسیناسیون شرط اصلی همکاری با رانندگان سرویس مدارس

ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها

هشدار هواشناسی به کشاورزان و گلخانه داران؛ بارش های پاییزی به نوار زاگرس محدود می شود

جدیدترین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرهای استان اصفهان+ جزییات

استمرار جوی پایدار در اصفهان

ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها

استخدام منشی در شرکت آرکا مود در محدوده نارمک

برنامه روز پاکسازی زمین در قزوین/ فیلم

برگزیدگان مسابقه «مهربان ترین پدر» معرفی شدند

خنک شدن هوای استان قزوین از امروز

استخدام کارمند کنترل کیفیت و مسئول کنترل کیفیت در شهرک صنعتی ویان

جدید ترین رنگ بندی کرونا در کشور

طالبان تنها از پسران و معلمان مرد خواست به مدرسه بازگردند

6300 دانش آموز چشم انتظار یاری خیرین

جدیدترین رنگبندی شهرها اعلام شد

جدیدترین رنگبندی شهرها اعلام شد/ 57 شهر قرمز و 238 شهر نارنجی

فرماندار مهران: 300 زائر اربعین از مرز مهران برگردانده شدند

پلمپ قلیان سراهای ایذه آغاز شد

اقدام جدید طالبان علیه زنان و دختران: فقط پسران و معلمان به مدارس برگردند!

تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

اهمیت توانمندسازی نوجوانان جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی

300 زائر اربعین از مرز مهران برگردانده شدند

طالبان تنها از پسران و معلمان مرد خواست به مدرسه بازگردند

پرنده هایی که ازطبیعت رخت بر بستند

ترافیک محورهای شمالی به سمت تهران سنگین است

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / جمعه 26 شهریور 1400

برگزاری 314 هزار نفر - ساعت آموزش در شش ماهه نخست سال جاری

انعقاد تفاهم نامه آموزشی-فرهنگی سپاه و آتش نشانی تبریز تفاهم نامه همکاری

عرض ارادتی از دل ها تا کربلا با رادیو اربعین

تهران و بسیاری از شهر ها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

ایمن سازی روستای ظهیری در سیروان

پرنده هایی که رخت از طبیعت بستند

طالبان مانع تحصیل دختران شد

رفع و ایمن سازی فرونشست های پارکینگ شمالی حرم مطهر

عودت 300 زائر اربعین از مرز «مهران»

آیا همه مدارس از آبان باز می شوند؟

رنگ بندی کرونایی کشور

طالبان تنها از پسران و معلمان مرد خواست سال تحصیلی جدید را آغاز کنند

استخدام صندوقدار و کارگر ساده در رستوران ایتالیایی پاپا در قزوین

ویدئو / برنامه روز پاکسازی زمین در قزوین

استخدام پروموتر با حقوق 5/5 الی 6 میلیون در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

عیادت مسئولان آستارا از محیط بان وظیفه شناس

اطلاعیه ضد دخترانِ طالبان درباره بازگشایی مدارس

جدید ترین رنگ بندی کرونا در کشور /تهران از وضعیت قرمز خارج شد

اطلاعیه ضد دخترانِ طالبان درباره بازگشایی مدارس

اعلام آخرین رنگ بندی کرونایی شهرها / تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

ویدئو / برنامه روز پاکسازی زمین در قزوین

تهران از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

تهران از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

50 هزار دانش آموز مدارس روستایی عشایری استان خراسان جنوبی سال تحصیلی را حضوری آغاز می کنند

پُر بازدید های بیست و ششم شهریور خبرگزاری صدا و سیمای فارس

تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

جدید ترین رنگ بندی کرونا در کشور | تهران از وضعیت قرمز خارج شد | 17 شهرستان آبی شدند

تحصیل 94 درصد یادگیرندگان در نبود مدرسه با اختلال مواجه شده است

تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس به انجمن اولیا و مربیان واگذار شد

تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

فرماندارابرکوه: 100 درصد مدارس برای سال تحصیلی جدید بازگشایی می شود

تصاویر| جمع آوری زباله های طبیعت اطراف شهر قزوین

تصمیم گیری برای حضور دانش آموزان در مدارس به اولیاء و مدیران واگذار شد

تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!

استخدام صندوقدار، پیتزا زن، باریستا و گارسون در آذربایجان شرقی

تهران از وضعیت قرمز خارج شد

پیش بینی روند کاهشی دما برای خوزستان

آیا همه مدارس از آبان باز می شوند/ مجوز بازگشایی به کدام مدارس داده می شود؟

تهران از وضعیت قرمز خارج شد

عودت 300 زائر اربعین از مرز مهران/ دستگیری 100 نفر

هنر پیکر تراشی

پیش بینی وزش باد و رعد و برق در برخی از استان ها

راهنمای مراقبت و پرورش گیاه «شفلرا»

تعداد شهرهای قرمز کرونایی به 57 کاهش یافت/ 17 شهر آبی شدند + جدیدترین نقشه کرونایی کشور از 27 شهریور 1400 و اسامی شهرستان های قرمز

والدین آموزش مجازی را جدی بگیرند تا فرزندان در کلاسهای آنلاین بازیگوشی نکنند

آمادگی 10 موکب از مازندران برای اعزام به اربعین حسینی

اعمال محدودیت های تردد در مرز مهران

ببینید | لحظات دلهره آور نجات یک کودک معلول در کوهستان!

طالبان فقط از دانش آموزان پسر و معلمان مرد خواست به مدارس بازگردند

بزودی؛ افتتاح اولین آموزشگاه دانش آموزان استثنایی در پیشوا

استخدام قالبساز تزریق پلاستیک و جوشکار ماهر با جای خواب در محدوده پردیس

25 درصد دانش آموزان شادگانی به شبکه شاد متصل نشده اند

تاکیدبر آموزش حضوری تنها با واکسیناسیون امکان پذیر است

تاکیدبر آموزش حضوری تنها با واکسیناسیون امکان پذیر است