موضوعات داغ: - باشگاه استقلال - فرهاد مجيدي - طرح رتبه بندي - هيات مديره استقلال - رتبه بندي معلمان - واكسن كرونا - امام جمعه اردبيل - سرمربي استقلال - فوتسال ايران - واردات خودرو - رييس حوزه هنري استان كردستان - پول ايران - قتلگاه مردم - سيد مهدي ميرباقري - بچه هاي آسمان - دختران چيني - فدراسيون ورزش هاي پهلواني - موجود ناشناخته - مسجد دانشگاه تهران - تمهيدات - استان چهارمحال - آق داغ - تيم ملي فوتبال بلغارستان

مطالب مرتبط:
فعالیت مرکز آموزش صنایع دستی اردبیل آغاز شد
موزه صنایع دستی؛ دریچه ای به جاودانگی هنر در اصفهان
55 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در زنجان پرداخت شده است
ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از فعالان صنایع دستی
ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت ازهنرمندان و فعالان صنایع دستی
-93 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 06:052021-08-02اقتصادي

فعالیت بیش از 70 هزار هنرمند در رشته های زیر مجموعه صنایع دستی/ایجاد اشتغال برای 600 نفر با اعطای 11میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته


در سال گذشته بیش از 11 میلیارد تومان اعطای تسهیلات در حوزه صنایع دستی و اشتغالزایی انجام که برای بیش از 600 نفر زمینه اشتغال ایجاد شد.

- کاظم حسین زاده معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگریی و صنایع دستی استان کرمان، در گفتگو با راه آرمان" در رابطه با معضلات و مشکلات صنایع دستی جنوب استان اظهار کرد: استان کرمان استان پهناوری است و به لحاظ داشتن فرهنگ غنی، تنوع قومیتی همیشه در صنایع دستی هم در سطح استانی و هم بین المللی مطرح بوده است.

وی گفت: بیش از 70 هزار هنرمند در رشته های زیر مجموعه صنایع دستی فعالیت دارند و هر کدام ازاین رشته ها یک ظرفیت فراوانی در راستای ایجاد اشتغال و خلق ثروت افزایش تولید ناخالص داخلی، ایجاد ارزش افزوده، هویت و برندسازی برای هر منطقه می توانند ظرفیت ایجاد کنند.

فعالیت بیش از 5 هزار نفر در حوزه صنایع دستی بومی در مناطق مختلف استان معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان افزود: در 27 شهرستان کرمان که هر کدام ظرفیت های منحصر به فرد خود را دارند، بیش از 5 هزار نفر در حوزه صنایع دستی در رشته های مختلف در شاخص بومی منطقه فعال هستند.

حسین زاده ادامه داد: رشته های شاخصی که در منطقه جنوب استان داریم شامل حصیربافی، گلابتون دوزی، گلیم بافی، البسه محلی، پته دوزی، زیورآلات سنتی و سنگ های قیمتی است.

وی عنوان کرد: در شهرستان عنبرآباد در حوزه حصیربافی، قالی و گلیم یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشت، محصولاتی که تولید می شد متناسب با سلیقه و بازار مصرف نبود معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: بدین جهت آموزش ها از شهرستان قلعه گنج با همکاری بنیاد مستضعفان شروع و کارآفرینی های خوبی صورت گرفت و برای یک هزار نفر ایجاد اشتغال شد.

حسین زاده ادامه داد: در قالب طراحی و نمونه سازی محصولات جدید آموزش داده شد که به تولید انبوه رسید که در حال حاضر کارآفرینان برتر حوزه صنایع دستی در کشور از منطقه قلعه گنج معرفی شدند.

برنامه ریزی دولت جهت ایجاد 12 هزار شغل در صنایع دستی وی گفت: برای اینکه بتوانیم صنعت حصیربافی را به سایر شهرستان های جنوبی استان گسترش دهیم، حمایت مسئولین شهرستانی را می طلبد که به ما در خصوص جذب اعتبارات صنایع دستی شهرستان در زمینه آموزش و طرح های پژوهشی و حمایت از تولید کمک کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: در خصوص حمایت دولت ظرفیت های خوبی در استان ایجاد شده است برنامه ریزی شده که 12 هزار شغل در حوزه صنایع دستی مشاغل خرد خانگی در استان با استفاده از معین های اقتصادی ایجاد شود، که این ظرفیت می تواند به توسعه صنایع دستی همه شهرستانهای استان از جمله منطقه جنوب کمک کند.

حسین زاده همچنین در رابطه با حمایت از صنعت قالی در جنوب اذعان کرد: صنعت قالی زمان مدیدی است که از حوزه صنایع دستی جدا شده و در بحث مدیریت سازمان صمت است و آنان می توانند در زمینه قالی اظهار نظرکنند اینکه چه مشکلاتی دارد و چرا این صنعت منسوخ شده و چه کارهایی باید برای احیا آن انجام شود.

آموزش پایه و اساس رشته های صنایع دستی است وی به مسئله آموزش درحوزه صنایع دستی اشاره و تاکید کرد:همیشه اعتقاد داشتیم که آموزش های مهارتی و پیشرفته به عنوان پایه و اساس رشته های صنایع دستی مطرح بوده است و این به دلیل نبوغ و خلاقیت فردی که در بین جوانان استان وعلاقمند به حوزه صنایع دستی بوده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان تصریح کرد:همیشه در طول سال از اعتباراتی که در حوزه صنایع دستی داشتیم جهت آموزش هایی که به صورت استاد شاگردی در سطح استان انجام شده صرف شده است.

حسین زاده عنوان کرد: لذا باید از این آموزش ها بیشتر حمایت شود و منابع مالی بیشتری در اختیار صنایع دستی قرار گیرد تا ما بتوانیم آموزش ها را در طول سال با کیفیت بهتر و میزان بیشتر انجام دهیم.

6 هزار نفر آموزش در کل استان در سال گذشته وی خاطرنشان کرد: البته در سال گذشته 6 هزار نفر آموزش در کل استان انجام شد که بخشی از آن در جنوب استان صورت گرفت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه حمایت هایی در حوزه صنایع صورت گرفته است، اذعان کرد: حمایت از صنایع دستی در گذشته بوده و همچنان هست از جمله اعطای تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت که در طول کار به هنرمندان پرداخت می شود.

اعطای 11 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع دستی در سال گذشته حسین زاده بیان کرد: در سال گذشته بیش از 11 میلیارد تومان اعطای تسهیلات در حوزه صنایع دستی و اشتغالزایی انجام شد که برای بیش از 600 نفر زمینه اشتغال ایجاد شد.

وی همچنین تصریح کرد: در سال گذشته و ابتدای امسال تعدادی جهت دریافت تسهیلات معرفی شدند تا بتوانند از ظرفیت بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برخوردارشوند.

دلال در حوزه صنایع دستی یعنی سرمایه گذار معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در خصوص دلالان در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: در قالب مشاغل خانگی که مصوبه مجلس و وزیران را دارد در آنجا تعریف شده تعدادی هستند که از تولید کنندگان پشتیبانی می کنند و یکسری از افراد هم تولید کننده هستند و این افرادی که به لفظ عامیانه به عنوان دلال از آنها یاد می شود معمولا اینها پشتیبان هستند که مواد اولیه را تامین و در اختیار تولید کننده قرار می دهند و بعد از آن که می بایست به بازار عرضه شود اینها به عنوان سرمایه گذار هستند و ما این افراد را به عنوان دلال نمی شناسیم بلکه به عنوان پشتیبان کننده تولید می شناسیم که اگر نبودند قطعا صنایع دستی با مشکلات عدیده ای مواجه می شد.

حسین زاده ادامه داد: به هر حال سرمایه گذاری در صنف ها و صنعتهای مختلف تعریف های خاص خود را دارد و یک سرمایه گذار ممکن است یک معدن یا هتل ایجاد کند و یا سرمایه گذاری در حوزه صنایع دستی نوع سرمایه گذاری او به این شکل است که سرمایه خود را در اختیار تولید کننده و بافنده قرار می دهد و بعد از تولید نیز تولیدات را جمع آوری و به بازار عرضه می کند.


کلید واژه ها: صنایع دستی - صنایع - دستی - استان - میلیارد تومان - اشتغال - ایجاد اشتغال - استان کرمان - تسهیلات - میلیارد - اعطای تسهیلات - رشته - فعالیت - هنرمند - افزایش تولید - زمینه اشتغال - مشکلات صنایع - فرهنگ - اشتغالزایی - تومان - ظرفیت - گذشته - کرمان - بین المللی - حسین زاده - هزار - برندسازی - اداره کل - فراوانی - معضلات

آخرین اخبار سرویس:
قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 76 دلار شد

خشک ترین سال آبی نیم قرن اخیر به پایان رسید/ آب در مخازن 199 سد ملی کشور به حداقل رسیده است

قیمت رانا پلاس سقف شیشه ای در بازار آزاد 1400

خط فقر در کشور بیش تر از 10 میلیون تومان است

وزیر نفت از پتروشمی ایلام بازدید کرد

رویداد های هفتگی «کافه انرژی» برگزار می شود

کمتر از 10 درصد ظرفیت سد زاینده رود آب دارد

افت دلار ایسنا

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا شنبه 3 مهر

افت دلار

در انتظار خودروی برقی تک نفره Solo

اجباری شدن کارت واکسن در کشور تا سه هفته آینده

بیتکوین صعودی ماند

انتقال 200 میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس به اصفهان

تعدادی نیرو آقا وخانم جهت کار در فروشگاه زنجیره ای

نرخ کرایه سواری های بازگشت زائران اربعین اعلام شد

کم بارشی امسال در 53 سال گذشته بی سابقه بود

قطب سیب ایران؛ چشم انتظار حمایت/ دسترنج یکساله کشاورزان در جیب دلالان

ظرفیت واکسیناسیون دو هزار نفر در روز را داریم

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

کاهش موارد فوتی کرونا در هرمزگان به یک نفر

قرعه کشی محصولات سایپا انجام شد + فهرست نتایج

قیمت رمزارزهای جهان سقوط کرد

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده سایپا اعلام شد

چگونه کرونا، گرسنگی در جهان را افزایش داد؟

وعده وزیر صمت برای ایجاد 2 میلیون شغل

اختصاص 13 هزار میلیارد تومان منابع مالیاتی به یک هزار شهر

آنتونیو گوترش: 30 میلیون نفر در سال گذشته آواره شده اند

قیمت بنجل کره ای 2018 به 147 هزار دلار رسید

سهم هر ایرانی از یارانه انرژی چقدر است؟

آسفالت 5 کیلومتر راه روستایی در پلدختر

نرخ کرایه خودروهای سواری بازگشت زائران اربعین مشخص شد

برداشت پسته از باغات ورامین + تصاویر

وعده وزیر صمت برای رفع تورم

آیت الله رییسی: سهم ایران از تجارت منطقه باید به بیش از 50 میلیارد دلار برسد

رکورد شکنیِ دیگر در شرکت فولاد مبارکه

اولین پارک پلی پروپیلن کشور در ایلام

از قانون جدید چک خبر دارید؟

استخدام سرایدار درمنطقه پونک

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد

استخدام کارگر ساده اقا و خانم

پروژه طرح توسعه میدان آذر در جهان درخشید

شرکت های پتروشیمی را به اسم مدیران کرده اند!

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 76 دلار شد

سهم ایران از تجارت منطقه باید به بیش از 50 میلیارد دلار برسد

بیت کوین همچنان بر مدار صعودی

کارت واکسن کرونا در کشور اجباری می شود + فیلم توضیحات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

صدور دستور پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده سایپا اعلام شد

قیمت خرید تضمینی سیب صنعتی در آذربایجان غربی، هزار و 460 تومان

رییسی : مرز، نه یک تهدید بلکه یک فرصت بسیار خوب اقتصادی است

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 76 دلار شد

قیمت خرید تضمینی سیب صنعتی در آذربایجان غربی، یک هزار و 460 تومان

تب کند کرونا در سایه رعایت دستورالعمل ها

کارگر ساده قهوه خانه

استخدام کافه رستوران

شکایت محیط زیستی از ب ام و دایملر

زمان قرعه کشی فروش فوق العاده رانا پلاس پانورما اعلام شد

عقب نشینی کرونا در سایه رعایت دستورالعمل ها

تحلیل تکنیکال سه صنعت داغ بورس در هفته آخر تابستان 1400

خودرو ارزان می شود؟

گرفتن ویزای عراق برای زائران الزامی است

نتیجه قرعه کشی فروش فوق العاده سایپا برای چهار محصول اعلام شد/ لیست برندگان قرعه کشی کوییک، کوییک R، کوییک S و ساینا در یکم مهر 1400

سهم هر ایرانی از یارانه انرژی چقدر است؟

کاهش ارزش سهام در معاملات بورس اروپا

کوفته غوره

تضمین تولید، مانع زدایی هاست/ تسهیلاتی که چراغ راه شد

تولید کوره های القایی در شرکت دانش بنیان دورود

جلوگیری از تعدیل بیش از 7 هزار نفر در واحدهای تولیدی تاکستان 

تزریق 2هزار و 135دُز واکسن کرونادر گلستان

فعالیت های ورزشی که در تهران تا 9 مهر ممنوع شدند؟

ساعت کاری جدید بانک های خصوصی اعلام شد

زمان قرعه کشی ایران خودرو مشخص شد

ساخت بخشی از آزادراه شرق اصفهان تا پایان سال

خبر مهم در مورد پول دیجیتال از چین: معاملات رمزارزها ممنوع شد!

نشانی مراکز جدید واکسیناسیون شهرداری تهران

واردات قطعات توسط خودروسازان به شرکت های داخلی ضربه زده است

سیل در راه این سه استان کشور

رکورد روزانه 146 ذوب در فولاد مبارکه شکسته شد

کوییک 168 میلیون تومان شد/ تازه ترین قیمت پراید، ساینا و تیبا

سیر نوسانی ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا

تصویب خواهی توسعه میدان چنگوله را دنبال می کنیم

ابلاغ وام ساخت مسکن + جزییات

تزریق 2 هزار و 135 دُز واکسن کرونادر گلستان

استخدام فروشنده و صندوقدار در چرم مشهد در تهران

معاملات رمزارزها در چین ممنوع شد 

اصلاح نظام بانکی روی زمین مانده است| دولت سیزدهم چاره اندیشی کند

کاهش مرگ و میر کرونایی/ تزریق 50 میلیون واکسن

رانا پلاس پانوراما (سقف شیشه ای) با گیربکس MT6 + عکس، مشخصات فنی و قیمت

پیش بینی بورس فردا شنبه 3 مهر 1400

تمام خدمات در مراکز تجمعی بر اساس ارائه کارت واکسن صورت خواهد گرفت

تورم سالانه شهریور ماه چقدر شد؟

گنج باختر کجا است؟ طالبان به دنبال یافتن یکی از باارزش ترین گنج های جهان

ممنوعیت معاملات رمزارزها در چین

رییسی: توسعه صادرات به عراق و کشورهای همسایه ضروری است

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده 4 محصول سایپا (شهریور 1400) اعلام شد + اسامی برندگان

عوامل ایجاد مطالبات معوق بانکی

راه اندازی بازارچه صنایع دستی و محصولات خانگی در حاجی آباد

اختصاص 13 هزار میلیارد تومان به هزار شهر کشور

حفظ پنج هزار و 507 شغل با تسهیلات جبران خسارت کرونا در استان سمنان

فعالیت بیش از 70 هزار هنرمند در رشته های زیر مجموعه صنایع دستی/ایجاد اشتغال برای 600 نفر با اعطای 11میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته

فعالیت بیش از 70 هزار هنرمند در رشته های زیر مجموعه صنایع دستی/ایجاد اشتغال برای 600 نفر با اعطای 11میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته