مطالب مرتبط:
استمداد نمکی از رهبر انقلاب در خصوص کرونا
استمداد نمکی از رهبر انقلاب در خصوص کرونا
استمداد وزیر بهداشت از رهبر معظم انقلاب در خصوص کرونا
استمداد نمکی از رهبر انقلاب در خصوص کرونا
نامه وزیر بهداشت به رهبر انقلاب درباره خیز جدید کرونا و ضرورت تعطیلی دو هفته ای
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 17:552021-08-01سياسي

استمداد نمکی از رهبر معظم انقلاب درباره کرونا


وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب، به تشریح وضعیت فعلی بیماری کرونا در کشور پرداخت و نوشت: شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و بکارگیری نیرو های نظامی و انتظامی و برخورد محکم با شکستن پروتکل ها بتواند تا حدقابل توجهی از چرخش ویروس بکاهد.

- خبرگزاری میزان -سعید نمکی، وزیر بهداشت نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشت و به تشریح وضعیت فعلی بیماری کرونا در کشور و تاب آوری نظام سلامت و کادر درمان پرداخت.

در متن نامه سعید نمکی خطاب به رهبر معظم انقلاب، آمده است: حضرت آیت ا.

العظمی خامنه ایمقام معظم رهبری (مدظله العالی) سلام علیکمبه استحضار می رسد دیروز آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در دولت دوازدهم و امروز آخرین جلسه هیئت محترم دولت برگزار شد و در برزخ دوران انتقال امور اجرایی، ما و همکارانمان در زیر آوار هزاران بیمار و مبتلا به کرونا و در کشاکش موج سهمگین پنجم، روز و شب های نفس گیر و طاقت فرسایی طی می کنیم و مانده ایم که در این برهوت تنهایی به کدام مرجع پناه بریم تا شاید ماشین تولید بی وقفه بیماری و اعزام تصاعدی بیمار به مراکزی که در این ماه ها تحت فشارند، متوقف شود.

مستحضرید پس از 18 ماه صبوری اعتراض 66 مدیر نظام سلامت طی نامه ای در دو روز گذشته و التماس آن ها برای استمداد بیان شد و خود را ناچار دیدیم تا از محضر حضرتعالی استمداد ویژه بطلبیم.

از مدت ها پیش در مکاتبات متعدد خطرات همه گیری با ویروس وحشی و سرکش دلتا را گوشزد کردیم.

گفتیم که اگر سخت نگیریم، در رعایت پروتکل ها اهمال کنیم، مرزها، ایجاد قرنطینه ها، ورود اتباع خارجی بخصوص از کشور های شرقی مبتلا به ویروس جدی گرفته نشود، این نظام سلامت خسته و گرفتار فرو می پاشد.

گفتیم که همه از تاب آوری مردم و کسبه حکایت می کنند، از فروپاشی و تاب آوری صنعت گردشگری می گویند که بحق هم هست، اما چه کسی باید از تاب آوری مدافعین مظلوم و غریب سلامت بگوید که 18 ماه یک روز استراحت نداشته اند و یک شب راحت نخوابیده اند.

اگر این نظام فرو ریخت، اگر تاب آوریش از کف رفت چگونه جبران خواهد شد؟ چه ساختاری را و چگونه جایگزین خواهیم کرد؟ تهران را بنا به درخواست ما تعطیل اعلام کردند، ولی هیچ اتفاقی نیفتاد؛ همه رستوران ها و محل های کسب و کار باز بود.

تعداد قابل توجهی به سفر، بخصوص استان های شمالی رفتند.

گفتیم و نوشتیم که وقتی سیستان و بلوچستان گرفتار است و روزانه حداقل 12 اتوبوس از زابل به گلستان می رود، می تواند با خود ویروس را ببرد و اگر گلستان آلوده شد همچون آتش گرفتن جنگل های هیرکانی همه خطه شمال گرفتار می شود که بر این بلا سیل مسافران تهران و البرز و نقاط مرکزی نیز پیوست و امروز سراسر استان های شمالی گرفتار است.

گفتیم و نوشتیم که شهر های مذهبی همه روزه بدون اطلاع ما میزبان زائرین افغانستانی و پاکستانی است که ما اصلا خبر نداریم و نمی دانیم از کجا و چگونه آمده اند؟ و آلودگی در چه حدی است؟ فریاد زدیم و نوشتیم که شبانه روز تعداد قابل توجهی ورود غیرقانونی از مرز های شرقی و جنوب شرقی با ابتلا به ویروس وحشی کرونا و دیگر بیماری های واگیردار توسط قاچاقچیان وارد می شوند، عرض کشور را روز ها می پیمایند و در استان های مختلف مخفیانه نگهداری می شوند تا از مرز های غربی و شمال غربی خارج شوند و در این ایام بی اطلاعیم که چقدر از هموطنان مان گرفتار می شوند.

اعلام کردیم که در انتخابات شهر و روستا مراسم متعدد، میهمانی و سفره های درهم فشرده شام و ناهار کار دست مان می دهد.

پیشنهاد دادیم که موج جدید می تواند چالش بزرگ امنیتی ایجاد کند و ما که تاکنون علیرغم تنگنا های فراوان نگذاشته ایم بیماری بدون تخت بماند شاید در این مرحله وا بمانیم و ضروریست در سطح شورای عالی امنیت ملی مطرح گردد و راهکاری ملی برای ایستادگی فراهم شود.

روزبروز تنهاتر شدیم، گرچه اقدامات محدودی صورت گرفت، اما در دوگانه های متعدد سلامت و .

بنا به مصلحت اندیشی و پرهیز از تنش زایی، مقوله سلامت و مدافعین این عرصه، مغفول، تنها، مظلوم و غریب ماندند و اینک در زیر بار موج سنگین بیماری از یکسو و فشار و مطالبه طلبکارانه گروهی که سعی می کنند بجای علت، معلول را بنگرند له می شویم و ما مانده ایم با "از دست رفتن مایه و شماتت همسایه.

" واکسیناسیون را بعنوان یک عامل نسبتاً موثر در کاهش مرگ و میر علیرغم همه تنگناهایی که مستحضرید پی می گیریم و هر روزه گروه آسیب پذیر جدیدی را به عنوان هدف ایمن سازی بر می گزینیم.

اما بخوبی واقفید که در کشورهایی که بالاترین پوشش واکسیناسیون را داشته اند دوباره از گزند بیماری به شرایط قرنطینه ای و اجباری نمودن رعایت پروتکل ها رو آورده اند.

کشور استرالیا برای اعمال قرنطینه به ارتش رو می آورد و کشور ژاپن فقط بدلیل ورود مسافرین المپیک علیرغم ده ها حلقه محافظتی و آزمایشگاهی گرفتار موج جدید و اعمال قرنطینه شده و در چین و خیلی از کشور های اروپایی شرایط سخت گیرانه علیرغم پوشش بالای واکسیناسیون برگشته است و اینجا متأسفانه آنگونه همه چیز عادی شده که انگار کرونایی وجود ندارد.

اینجانب بعنوان سربازی که از نخستین روز های این گرفتاری در صحنه مانده ام از این بی تفاوتی و ساده انگاری احساس خطر عمیق می کنم و به استحضار می رسانم با این موج خیزی سهل انگارانه بیماری اگر تخت هم داشته باشیم، نفر نداریم؛ همکاران من گرچه واکسینه شده اند بدلیل بی خوابی طولانی و استرس همه دارند بیمار می شوند و آن پیش بینی که در مکاتبات متعدد کرده بودیم و آن مستهلک شدن و تخریب مستمر نیروی انسانی و زیرساخت های بخش سلامت، نزدیک می نماید و اگر خدای ناکرده رخ دهد فاجعه ای عظیم و غیرقابل جبران است.

در یکسال گذشته علیرغم کاستی ها و با دست های بسته تخت های ویژه را دو برابر کردیم و هزاران ونتیلاتور و امکان جدید گسیل نمودیم، حدود 500 دستگاه اکسیژن ساز به سراسر کشور فرستادیم و در حد مقدور پرستار و کادر خدماتی بکار گرفتیم، اما با این بی توجهی های مستمر همه را به باد فنا می دهیم، نابود و فرسوده می کنیم؛ خدا شاهد است از یکایکشان خجالت می کشم.

بنده هم می توانم در این روز های باقیمانده همرنگ جماعت شوم تا این دوره بگذرد و به بهانه تغییر دولت خود را خلاص کنم، ولی چگونه می شود تماشاگر مرگ روزافزون هموطنان مان بود و سکوت کرد.

یکبار حضرتعالی به صحنه آمدید و تشکیل قرارگاه و بعضی موارد دیگر را توصیه فرمودید و امروز هم در این ایام گذار مداخله جدی حضرتعالی و به صحنه آوردن کلیه امکانات کشور برای مقابله جدی با این پدیده ویرانگر ضروری است.

هر لحظه دیرتر تصمیم بگیریم، ابعاد فاجعه وسیع تر و آوار آن بر دوش کشور سنگین تر خواهد شد.

بکرات معروض داشته ام که گرچه کار فرهنگی، مساعدت های گوناگون به اقشار نیازمند و سرعت واکسیناسیون موثر است، ولی بدون استفاده از ابزار قدرتمند بازدارنده نمی توان با عادی انگاری و پروتکل شکنی مبارزه کرد و این تجربه اثبات شده جهانی در دوران گرفتاری با همه گیری هاست.

شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و بکارگیری نیرو های نظامی و انتظامی و برخورد محکم با شکستن پروتکل ها بتواند تا حدقابل توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان ها و فشار نفس گیر بر همکاران ما بکاهد.

اگر روزانه هزاران نفر در کلینیک های تخصصی و سرپایی درمان نمی شدند و این بار هم قرار بود به تخت های بیمارستانی تحمیل شود، از مدت ها پیش تخت کم می آوردیم، ولی متأسفانه فشار به گونه ای است که نگرانم این طرح هم پاسخ ندهد مگر آنکه سریعا با اقدامات پیشگیرانه و افزایش رعایت پروتکل ها از بار تصاعدی بیماری بکاهیم.

امیدوارم کماکان مشمول عنایت ویژه حضرتعالی باشیم.

بیشتر بخوانید: دستور وزیربهداشت درخصوص ثبت نام، نوبت دهی و تزریق واکسن افراد 55 تا 58 ساله در تهران
کلید واژه ها: رهبر معظم انقلاب - کرونا - جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا - انقلاب - بیماری کرونا - وزیر بهداشت - رهبر - سعید نمکی - بیمار - خطاب - برگزار - نامه - نمکی - بهداشت - بیماری - پرداخت - دولت دوازدهم - مدیریت کرونا - تشریح - وضعیت - آخرین - کادر درمان - چرخش ویروس - نظام سلامت - پروتکل ها - کشور - نظام - سعید - سلام - ستاد

آخرین اخبار سرویس:
تعداد بستری ها به 558 نفر رسید/کرونا 7 خانواده دیگر را هم داغدار کرد/آغاز ثبت نام دانش آموزان برای واکسیناسیون کرونا

صفر تا 100 مراحل دریافت گذرنامه

پامنبری که پس از تدفین استادش جان داد!

کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است/ مرزهای زمینی کشور بسته است

️جنبه های حقوق بشری دفاع مقدس به دنیا معرفی شود/ برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باید فراتر از دسته بندیهای سیاسی عمل کنیم

متن نهایی طرح شفافیت آرای نمایندگان

استفتاء از رهبر معظم انقلاب درباره شرکت در پیاده روی اربعین

وزارت کشور: کلیپ منتشرشده از تجمع در شلمچه آرشیوی است

️جنبه های حقوق بشری دفاع مقدس به دنیا معرفی شود/ برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باید فراتر از دسته بندیهای سیاسی اقدام کرد

دفاع مقدس؛ فریاد ایستادگی ملت ایران

واکنش ها به اظهارات رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل

بساط شرط بندی و سوء استفاده های مالی برچیده می شود| نقره داغ مجرمان با محدود کردن تراکنش های بانکی

فرمانده کل ارتش: نیروهای مسلح هر تهدیدی علیه آرمان های انقلاب را پاسخ می دهد

بازتاب سخنرانی رییس جمهور در رسانه های عرب زبان

محمد گلریز: نهضت عاشورا یعنی عزت / شهید سلیمانی علی وآر به خدا خدمت کرد

دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد دائمی می شود

خبر مهم وزیر رفاه درباره هزینه های درمان نازایی

وزیر بهداشت برزیل در نیویورک کرونا مثبت شد

مدیر رسانه عقیق: رسانه باید چراغ هیئت را روشن کند

در دیوان محاسبات به جای مچ گیری، پیشگیری می کنیم

رژه دریایی بسیجیان در آب های خلیج فارس

باغ موزه دفاع مقدس-کرمان

علی قمصری آهنگی عربی را در کنار خلیج فارس نواخت

بازدید دادستان کل کشور از مجتمع شماره 10 شورای حل اختلاف تهران

جوانان غیور توانمند و آموزش دیده ایران اسلامی بسترساز امنیت و آرامش کشور هستند

اقتدار نظامی در دل دشمن وحشت ایجاد می کند

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

طالبان نماینده خود در سازمان ملل را معرفی کرد

جشنواره عکس برج میلاد تا 2 آبان تمدید شد

مجلس نمایندگان آمریکا مانع تعطیلی دولت شد

وزیر ارتباطات: ماموریت اصلی وزارت ارتباطات، تکمیل شبکه ملی اطلاعات است

طالبان با معرفی سفیر در سازمان ملل خواستار سخنرانی در مجمع عمومی شدند

نایینی: تاریخ شفاهی 130 نفر از فرماندهان ارشد سپاه به سرانجام رسید

خبر مهم وزیر کار درباره یارانه معیشتی

اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود، مردم بیشتر استقبال می کنند

«پروژه مهر» در مدرسه صدرای اردبیل برگزار می شود

انتقاد ها به عضو مجمع تشخیص درباره واردات خودرو/ شبستری عقب نشینی کرد!

واکنش وزارت کشور به کلیپ منتشر شده از تجمع در شلمچه

وزارت کشور: کلیپ تجمع در شلمچه آرشیوی است

دفاع مقدس؛ حماسه ای جاودان و فراموش نشدنی

معدوم شدن صد ها دز واکسن فایزر در مهاباد صحت دارد؟

امیرعبداللهیان: اولویت دولت سیزدهم تقویت و توسعه روابط با همسایگان است

پرواز های ویژه اربعین فرودگاه مشهد روزانه چه تعداد است؟

تذکر به وزیر کشور برای جلوگیری از سرگردانی زائران اربعین

گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس در شهرستانهای خراسان رضوی

عکس/ بهاره رهنما و حاجی با چتر در دل تابستان!!

نیروهای مسلح هر تهدیدی علیه آرمان های انقلاب را با تمام توان پاسخ می دهد

به یاد دو شهید بی نشان: فاضل و  قاسم

باید اتاق فکری متشکل از اصلاح طلبان اصلی کشور تشکیل شود/ جریان اصلاحات نمی خواهد کشور از هم بپاشد/ همه عقلای بی غرض این ممکلت، اصلاح طلب هستند

تشکیل مرکز جهاد آب در ستاد وزارت نیرو

تک آهنگ «نواحی اشک» باصدای محمدکاظم نبوی+صوت

آب رسانی با 5 هزار تانکر در روستاهای خوزستان/ مرزهای جنوب غرب کشور در حفاظت سپاه بوشهر

15 هزار شناور مردمی در قالب بسیج مردمی ساماندهی شدند

بانک های دولتی در ایران و همه کشورها فاقد ریسک سپرده گذاری هستند

هیچ موردی از حضور مردم در مرزهای غربی کشور وجود ندارد

2 مرکز درمانی در کربلا و نجف به زائران ایرانی خدمات می دهد

100 هزار پرس غذا در روز اربعین در بین نیازمندان همدان توزیع می شود

استقبال رسانه های اصولگرا از تغییر در صدا و سیما

با تغییر رویکرد می توان مشکلات را کاهش و تحریم ها را بی اثر کرد

خورشید امشب به اعتدال پاییزی می رسد

یک انتصاب تازه در سازمان صداوسیما

برگزاری دوره های تربیت متخصص تقریب مذاهب اسلامی ویژه طلاب هندی

ایران جزیره ثبات و آرامش در منطقه ای نا آرام است

ادعاهای خلاف واقع بایدن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد

کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است / مرزهای زمینی کشور بسته است

برنامه های هفته دفاع مقدس در استان کردستان تشریح شد

مردم گران فروشی ایرلاین ها برای بلیت اربعین را گزارش کنند

آغاز فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهرماه جاری

سازمان ملل در پی سلب رای اعتماد از دولت لیبی: کابینه الدبیبه تا برگزاری انتخابات مشروعیت دارد

از دیپلماسی اقتصادی تا رایزنی سیاسی

شاخص های انتخاب استانداران

شرکت های خودروساز جدول زمان بندی ترخیص خودرو های ناقص ارائه کنند/ بازدید میدانی از پارکینگ ها

برگزاری رژه موتورسواران نیروهای مسلح در البرز

ویدیو/تخلیه شدن مجمع عمومی سازمان ملل هم زمان با سخنرانی رییسی

بررسی چند مورد عجیب در نظرسنجی های صداوسیما

اظهارات رییسی در سازمان ملل فشرده مطالبات به حق ملت ایران بود

دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی از ایثار است

ارائه گزارش تفریغ بودجه99 پیش از موعد قانونی

کلیپ تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است

فصل تغییرات در مجمع از راه رسید؟

لزوم استفاده از 4 روش موجود در ارجاع پرونده ها به شوراهای حل اختلاف

سردار حاجی زاده: رژیم صهیونیستی شکننده است/ عهد بسته ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

کیهان: آفتابه لگن حزبی، 31 دست موفقیت اصلاح طلبان، هیچی!

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت همراه تل گستر آسیا در تهران

استخدام منشی خانم تمام وقت

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

گزارش تصویری/ آغاز به کار مرکز واکسیناسیون شهید سردار سپهبد سلیمانی شهریار

بازدید رییسی از نمایشگاه ملی «در لباس سربازی»

استاندار کرمان: دشمن از کم کاری ها در معرفی الگوهای دفاع مقدس سوءاستفاده کرده است

استقبال روزنامه اصولگرا از تغییر رییس سازمان صداوسیما

ارائه گزارش تفریغ بودجه99 پیش از موعد قانونی

رتبه بندی معلمان گرفتار در مرحله تأمین بودجه

بیانیه سپاه حضرت صاحب الزمان اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس

مرثیه خوانی بنی فاطمه و پویانفر به مناسبت اربعین حسینی

برپایی نمایشگاه دستاورد های دفاع مقدس در دادگستری کل استان

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از تحریف تاریخ رسمی دفاع مقدس: نام آیت الله هاشمی را پاک می کنند

افراد دلسوز به نظام، مطالبه گری را جزو اولویت خود قرار می دهند

آیا دوربین مداربسته صدا هم میتواند ضبط کند؟

آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید نیروی هوایی ارتش برگزار شد

پیام وزیر امور خارجه به همتای لبنانی خود

استمداد نمکی از رهبر معظم انقلاب درباره کرونا

استمداد نمکی از رهبر معظم انقلاب درباره کرونا