موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - وزارت امور خارجه - فرهاد مجيدي - جمهوري اسلامي ايران - ايستگاه فضايي بين المللي - سازمان همكاري شانگهاي - الهلال عربستان - جمهوري اسلامي - دونلي - تاريخ ليگ ايران - جهاددانشگاهي استان زنجان - شركت گاز استان كرمان - احتكار ماسك - جيم برايدنستاين - ماشوله - شركت هواوي - آزمون ورودي - شهرستان بشاگرد - عليرضا قاري قرآن - كلاس اولي ها - دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي

مطالب مرتبط:
احتمال منتفی شدن خرید 630 دستگاه واگن از چین /بهره برداری از قطار ملی تا 3 ماه آینده
احتمال منتفی شدن خرید 630 دستگاه واگن از چین /بهره برداری از قطار ملی تا 3 ماه آینده
احتمال منتفی شدن خرید 630 دستگاه واگن از چین
بزودی؛ بهره برداری از طرح های ملی وزارت نفت در پارس جنوبی
بهره برداری از چند طرح ملی تا ساعتی دیگر
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 11:152021-08-01اقتصادي

بهره برداری از قطار ملی تا 3 ماه آینده /خرید 630 واگن چینی منتفی می شود؟


مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه در خصوص آخرین وضعیت خرید 630 دستگاه واگن از چین، بهره برداری از قطار ملی، توسعه خطوط و اوراق مشارکت سال 99 توضیحاتی ارائه کرده است.

- " مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه در خصوص آخرین وضعیت خرید 630 دستگاه واگن از چین، بهره برداری از قطار ملی، توسعه خطوط و اوراق مشارکت سال 99 توضیحاتی ارائه کرده است.

خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلان شهر تهران هستند.

راهکار رفع این معضلات، توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت مترو است.

در چهار سال گذشته در تهران 40 کیلومتر مترو تکمیل و ساخته شد و همچنین 30 ایستگاه هم به بهره برداری رسید.

هر چند که دولت در سالیان گذشته به تعهدات خود در زمینه حمل و نقل عمومی به خوبی عمل نکرده و حتی شهردار تهران را هم به جلسات هیأت دولت مدتی است دعوت نکردند؛ این در حالی است که حضور شهردار در جلسات می توانست به رفع مشکلات اساسی پایتخت کمک کند، اما چراغ پاستور نشینان برای شهردار تهران قرمز ماند.

دولت چند سالی است که اجازه انتشار اوراق مشارکت برای توسعه خطوط حمل و نقل را به شهرداری می دهد.

اوراق مشارکت سال 98 هنوز به طور کامل وصول نشده است و شهرداری تهران چند روزی است که اوراق مشارکت سال 99 را هم منتشر کرده است.

از سوی دیگر در چهار سال گذشته مدیران بار ها وعده خرید 630 واگن چینی را داده بودند که این کار در پروسه اداری قرار گرفت و هربار مشکل جدیدی رخ داد و تاکنون ماجرای 630 واگن محقق نشده و گفته می شود که گره های جدیدی هم ایجاد شده است.

توسعه خطوط جدید مترو هم در دستورکار است و قرار است که چند خط اضافه شود.

در خصوص آخرین وضعیت توسعه مترو، فاینانس، خرید 630 واگن چینی، انبوه سازی قطار ملی، افتتاح ایستگاه های جدید مترو، اوراق مشارکت سال 98 و.

با علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه به گفتگو نشستیم.

1850 میلیارد اوراق مشارکت سال 99 را منتشر کرده ایم اعلام شده که اوراق مشارکت سال 99 منتشر شده است، در این باره توضیح دهید چرا که در خصوص اوراق مشارکت سال 98 مشکلاتی رخ داد و هنوز بخشی از پول وصول نشده است، آیا برنامه ریزی کرده اید که این مشکلات برای اوراق مشارکت سال 99 رخ ندهد؟ 1850 میلیارد اوراق مشارکت سال 99 را منتشر کرده ایم و قرار است که این اوراق برای تکمیل خطوط 6، 7، 3 و 4 مترو مورد استفاده قرار گیرد.

برای جابجایی پول رفتیم که به تعطیلات کرونایی خوردیم.

اما بعد از تعطیلات کار را پیگیری کردیم.

اوراق مشارکت سال 99 با همکاری بانک شهر منتشر می شود یعنی بانک عامل بانک شهر است.

بانک عامل اوراق مشارکت سال 99، بانک شهر است در سال های گذشته بانک عامل سایر بانک ها بوده اند در نتیجه وثایق شهرداری را به سختی قبول می کردند، چرا که با مشخصات بانک، ملک های شهرداری همخوانی نداشت، به همین دلیل فرایند طولانی شد، اما برای اوراق مشارکت سال 99 بانک عامل بانک شهر است که برای شهرداری هاست و قطعاً مشکلات ما کمتر می شود.

چه وثایقی برای 1850 میلیارد اوراق مشارکت سال 99 به بانک عامل دادید؟ وثیقه اوراق سال 99 هولوگرام است/البته به بانک های دیگر هم پیشنهاد وثیقه هولوگرام را داده بودیم، اما برای آن ها سخت بود برای اوراق سال 99 قرار است که هولوگرام وثیقه گذاشته شود و، چون بانک شهر از خانواده شهرداری است، هولوگرام را می پذیرد.

البته ما به بانک های دیگر هم پیشنهاد وثیقه هولوگرام را داده بودیم، اما برای آن ها سخت بود و این کار را انجام ندادند.

500 میلیارد تومان از اعتبارات و تسهیلات دریافت شد از ابتدای سال تاکنون هم 500 میلیارد تومان از اعتبارات و تسهیلات دریافت شده که توانستیم چهار ایستگاه افتتاح کنیم.

تاکنون 30 ایستگاه افتتاح شده و تا پایان شهریور هم دو ایستگاه دیگر افتتاح و آماده بهره برداری می شود و در مجموع در چهار سال گذشته با احتساب دو ایستگاه دیگر که قرار است تا اواخر تابستان افتتاح شود، 32 ایستگاه آماده بهره برداری شده است.

آیا اوراق مشارکت سال 98 به طور کامل وصول شد و پولش به حساب شهرداری تهران واریز شد؟ 400 میلیارد از اوراق مشارکت سال 98 هنوز وصل نشده است/سهم مترو 219 میلیارد تومان هنوز بخشی از اوراق مشارکت سال 98 وصول نشده است.

219 میلیارد تومان از پول مترو و بخشی هم از پول اتوبوسرانی باقی مانده است و سرجمع 400 میلیارد تومان از اوراق سال 98 هنوز وصول نشده است.

ساخت متروی پرند به کجا رسید؟ تخصیص اعتبار برای متروی پرند با دولت است.

سالهاست که دولت برای این بخش قطره چکانی پول می دهد.

قرار است که متروی پرند چه زمان آماده بهره برداری شود؟ اعتبار 250 میلیاردی برای متروی پرند/88 درصد اعتبارات محقق شد/کار اداری انجام شدو پولی هنوز به دست پیمانکار نرسیده است اعتبارات دولتی در بخش پرند در سالیان گذشته بسیار کم بوده است، اما در سال جاری از 250 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته برای پرند 88 درصد آن محقق شده است، اما نکته ای که وجود دارد، اسنادی که داده اند برای سه سال آینده است و هنوز در بورس قابل نقد شدن نیست و به عبارت دیگر هنوز دست پیمانکار پول نرسیده و فقط کار های اداری انجام شده است.

پول نداشتیم وگرنه چندین باره مترو پرند افتتاح شده بود در خصوص متروی پرند باید بگوییم که تاکنون پول نداشتیم وگرنه چندین باره این مترو افتتاح شده بود.

اعتباراتی که دولت می داد کم بود و بعضا بخش هایی از آن هم محقق نمی شد در نتیجه نتوانستیم مترو را آماده بهره برداری کنیم.

اما امسال با پیگیری های انجام شده اعتبارات خوبی تخصیص داده شد، اما هنوز پول نقد نشده است.

از سال 96 تاکنون وعده خرید 630 واگن برای متروی تهران از سوی مدیریت شهری داده شده است، اما هنوز کار به اتمام نرسیده است، در این باره توضیح می دهید که آخرین اقدامات انجام شده برای ورود این واگن ها چه بوده است؟ آیا الحاقیه ای که قرار بود از سوی دولت داده شود انجام شد؟ البته شنیده بودیم که قرار است کار پیگیری به شهرداری واگذار شود، در این باره توضیح می دهید؟ منابع تامین پول به چینی ها برای مترو مشخص نیست/تامین منابع قبلا از طریق صندوق توسعه بود که امسال دولت در بودجه حذف کرد/احتمال منتفی شدن خرید واگن از چینی ها مسائل خرید 630 واگن در کشور حل شده است.

حتی الحاقیه ای با طرف چینی از سوی وزارت کشور امضا و داده شد، حال باید طرف چینی موضوع را پیگیری کند که البته فکر می کنم چندماهی کار دارد.

البته باید بگویم که مشکل جدیدی برای 630 واگن ایجاد شده است، چون فاینانس این واگن ها چینی است و باید براساس قانون 15 درصد فاینانس توسط کشور تسهیلات گیرنده تأمین شود، در نتیجه دولت باید این پول را تأمین کند.

قرار بود که قبلا این 15 درصد از منابع صندوق توسعه ملی تأمین شود، اما در قانون بودجه سال 1400 این موضوع منتفی شده است و در حال حاضر وزارت کشور بلاتکلیف است.

مشخص نیست این پول از کجا تأمین شود.

اگر مشکل حل نشود، احتمال منتفی شدن خرید 630 واگن مترو وجود دارد.

وزارت کشور پیگیر است/ارسال نامه به رییس جمهور در کل باید منابع تأمین 15 درصد مشخص شود و یا حداقل منبع جایگزین اعلام شود.

البته وزارت کشور پیگیر است.

وزیر کشور نامه ای به رییس جمهور ارسال و در آن موضوع را اعلام کرده است و رییس جمهور هم نامه را به سازمان برنامه داده است.

در حال حاضر کار بلاتکلیف است.

تا چه مدت شما می توانید پول را واریز کنید؟ ما حداقل باید ظرف شش ماه تعیین تکلیف کنیم، در غیر این صورت خرید واگن منتفی می شود.

باید حتماً منابع مشخص شود، اما تاکنون اتفاقی رخ نداده است.

توضیح دهید که در چهار سال گذشته چه تعداد واگن جدید وارد خطوط مترو شده است؟ در چهار سال گذشته 133 واگن جدید وارد شبکه شده است بگذارید همین جا بگویم که واگن ها به صورت کامل وارد نمی شود.

بخشی از آن ها توسط چینی ها ساخته شده و بخشی هم توسط واگن سازی مونتاژ می شد و وارد شبکه مترو می شود.

در چهار سال گذشته 133 واگن جدید وارد شبکه شده است که البته ما بحث قطار ملی را هم داریم.

آیا یک رام قطار ملی وارد خطوط شده و بهره برداری از آن آغاز شده است؟ قطار ملی هنوز وارد خطوط نشده است/در حال تست هستیم هنوز یک رام قطار وارد خطوط نشده و ما باید تست های لازم را بگیریم و بعد بهره برداری آغاز شود.

قطار ملی کاملاً ساخت داخل است.

قرار بود انبوه سازی از قطار ملی آغاز شود، کار به کجا رسید؟ آیا قراردادی در این زمینه بسته شده است؟ تا سه ماه آینده بهره برداری از قطار ملی آغاز می شود برای انبوه سازی یک قرارداد 105 واگنی با شرکت واگن سازی تهران بسته شده است؛ یعنی 15 رام قطار تولید شود و در قرارداد قید شده است که از تجربه قطار ملی استفاده شود و به تولید انبوه برسیم.

البته ما هنوز تست های لازم را نگرفته ایم، اما فکر می کنم اگر مشکلی نباشد تا سه ماه آینده بهره برداری از قطار ملی آغاز می شود.

دولت در چند سال گذشته وظایف خود را در خصوص سیستم حمل و نقل عمومی به خوبی انجام نداده است.

توضیح دهید که چقدر از دولت تاکنون برای توسعه حمل و نقل عمومی اعتبارات دریافت کرده اید؟ دولت به ما اجازه انتشار اوراق مشارکت را داد که 50 درصد اوراق را هم خودش پرداخت کرد.

اما کلا در بودجه های دولتی سهم حمل و نقل عمومی کم است.

فکر کنم حدود 60 میلیارد تومان است و 70 درصد آن تخصیص یافته است.

یکی از مشکلات برخی از ایستگاه های مترو نبود پلی برقی است و یا اینکه در برخی موارد تعمیرات آن به درستی انجام نمی شود، در خصوص آخرین وضعیت تجهیز پله برقی ها در ایستگاه های مترو توضیح دهید.

ساخت ادامه خط 4 مترو از شهید کلاهدوز تا خاک سفید/ برای ساخت 4 کیلومتر این خط مناقصه عمومی گذاشته ایم طبق روال، تعدادی از سازندگان پله برقی ها داخلی هستند و تقریباً تجهیزات آن داخلی سازی شده است.

امیدواریم کار به خوبی پیش رود و بتوانیم 90 درصد پله برقی ها را در داخل بسازیم.

البته تلاش می کنیم که ایستگاه هایی که افتتاح می شود به صورت کامل بوده و مشکلی نداشته باشد.

ما حتی برای ساخت ایستگاه ها و همچنین در خطوط، پایانه ها را هم در نظر می گیریم.

ساخت پایانه اکباتان هم تا پایان تابستان به اتمام برسد و همچنین ساخت پایانه دولت آباد در خط 6 هم به زودی آغاز می شود.

ما همچنین توسعه شرقی خط 4 را هم داریم که البته خط 4 در سنوات گذشته ساخته شده است.

تاکنون خط 4 تا کلاهدوز بوده و ادامه نداشته است، اما براساس طرح جامع، خط 4 ادامه پیدا می کند، از کلاهدوز تا خاک سفید به طول 11 کیلومتر خواهد بود که البته همین جا تأکید می کنم که برای ساخت 4 کیلومتر این خط مناقصه عمومی گذاشته ایم و قرار است که از کلاهدوز تا تقاطع شهید باقری و شهید سلیمانی ساخته شود.

البته پیمانکار هم مشخص شده و به زودی کار شروع می شود.

با توجه به وضعیت مالی شهرداری و همچنین وضعیت دولت، آیا پول لازم برای ساخت این بخش وجود دارد و می توانید اعتبارات را تأمین کنید؟ بله، از منابع غیرنقد استفاده می کنیم.

ما در مناقصات جدید از منابع غیرنقد استفاده کرده و منابع نقد را برای تکمیل خطوط 6، 7، 3 و 4 صرف می کنیم.

البته خط 10 را هم چندی پیش کلنگ زنی کرده ایم و در دو نقطه کار آغاز شده و در حال پیشبرد کار هستیم.

یکی از مشکلات خط 3 راه اندازی ایستگاه نیاوران بود، آیا مشکل ساخت این ایستگاه برطرف شده و یا همچنان نقطه کور است؟ در این زمینه توضیح می دهید؟ امسال عملیات اجرایی ایستگاه متروی نیاوران آغاز می شود برنامه ریزی های لازم انجام شده، گزینه ها بررسی شده و مشاور 19 گزینه را بررسی کرده است.

امسال عملیات اجرایی ایستگاه متروی نیاوران آغاز می شود.

اما همین جا بگذارید درباره بخشی از ساخت خط 11 مترو هم توضیحاتی بدهم.

در برنامه ما، طراحی و تکمیل خط 11 وجود دارد که به زودی مناقصه آن برگزار و پیمانکار مشخص می شود.

البته ما در حال تکمیل طراحی هستیم.

با توجه به اینکه بار ها مدیران تأکید داشتند که خط 6 و 7 مترو تکمیل نشده، در این چهار سال چند ایستگاه در این خطوط افتتاح شده و همچنین چند کیلومتر از مترو در این بخش تکمیل و آماده بهره برداری شده است؟ خطوط 6 و 7 مترو به صورت صددرصدی کامل نشده بود، اما با توجه به بودجه محدود، در 3 و نیم سال گذشته به تدریج راه اندازی هایی در این بخش داشته ایم.

در خط 7 مترو از 22 ایستگاه 16 ایستگاه افتتاح شده و در خط 6 از 27 ایستگاه در واقع 12 ایستگاه راه اندازی شده است.

درباره طول مسیر هم باید بگویم که در خط 7 از 27 کیلومتر، 22 کیلومتر راه اندازی و در خط 6 از 32 کیلومتر حدود 18 کیلومتر راه اندازی شده است.

خودتان چند کیلومتر مترو در این مدت ساخته اید؟ ساخت تونل جدیدی که از صفر آغاز کنیم نداشته ایم تعریف از ساخت چیست؟ ما تکمیل خطوط برایمان اولویت داشت.

اینکه ما تونل جدیدی که از صفر آغاز کنیم نداشته ایم و البته اولویت مان هم تکمیل خطوط 6 و 7 مترو بود.

اما باز هم می گویم ما ساخت از نقطه صفر نداشتیم.

البته حفاری هم نداشتیم.

فقط چهار کیلومتر در توسعه جنوبی خط 6 ساخت و ساز داشته ایم.

در مجموع 40 کیلومتر خطوط را تکمیل و آماده بهره برداری کرده و تا پایان تابستان امسال هم 32 ایستگاه افتتاح و آماده بهره برداری می شود.

بیشتر بخوانید: خرید 630 واگن از چین در هاله ای از ابهام/ متروی تهران 1500 واگن نیاز دارد
کلید واژه ها: بهره برداری - حمل و نقل عمومی - تهران - اوراق مشارکت - قطار ملی - متروی تهران - آخرین وضعیت - توسعه حمل و نقل عمومی - مدیر عامل - مترو - حمل و نقل - 630 دستگاه - بهره - توسعه - توسعه حمل و نقل - دستگاه - مشارکت - قطار - خرید - شهردار - واگن - شهردار تهران - عمومی - اوراق - ارائه - گذشته - وضعیت - آخرین - آلودگی هوا - سال 99

آخرین اخبار سرویس:
کمبود گاز و یقه گیری سرما در فصل زمستان

پژو کمیاب وارد حراج می شود/ 505 دوکابین با ردپایی از طراح معروف ایتالیایی (+عکس)

«دروغ بزرگی» که خودشان هم باور کردند/ گروگان گیری سلامت ایرانیان به بهانه تصویب FATF

خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!(+عکس)

فال روزانه امروز شنبه 27 شهریور 1400

آخرین قیمت خودرو امروز 27 شهریور 1400 + جدول

قیمت گوشی امروز 27 شهریور 1400

نرخ ارز آزاد امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

قیمت طلا امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

کسب کار خانگی، فروش ،

قیمت سکه امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

خانه در کدام مناطق شرق تهران ارزان تر است؟

مظنه خرید زعفران در بازار + جدول قیمت

آغاز هفته ملی پژوهش از 20 آذر/برپایی نمایشگاه فناوری های نوپدید

تعداد دقیق یارانه بگیران در ایران اعلام شد

قیمت پراید در بازار

قیمت محصولات ایران خودرو امروز 1400/6/26

بازار جهانی نفت امروز جمعه 26 شهریور| قیمت نفت سبک ایران 72.35 دلار

نیازمند نیرو آقا ترجیحا جوان نیازمندیم

کارگر ساده

افکار ضدتوسعه در حاکمان ما چرا ریشه دار است؟

تا اواخر آبان افراد بالای 18 سال واکسینه می شوند

آینده بازار خودرو در صورت آزادسازی واردات خودرو

وعده وزیر صمت درباره کاهش قیمت لبنیات

آیا ارتباط دلار و قیمت فولاد در بورس کالا قطع خواهد شد؟

درخواست مردم الیگودرز؛ سرعت گرفتن طرح های راه سازی

معضلی به نام کمبود نقدینگی در افغانستان

دستور تخلیه و ترخیص کالای لنج داران بنادر سه گانه آبادان صادر شد

فروش اقساطی خودرو برای بازنشستگان؛ جدول شرایط و قیمت

استخدام کارشناس توسعه منابع انسانی در شرکت پرشیا خودرو از البرز

چگونه هزینه قبض برق را 35 درصد کاهش دهیم؟

آخرین تغییرات قیمتی در بازار خودروهای داخلی و خارجی

نخست وزیر هند خواستار افزایش تجارت آسیا از طریق بندر چابهار ایران شد

چرا طلای جهانی ارزان شد؟

دستور وزیر نفت برای تخصیص 780 میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های خوزستان

نکاتی برای خرید نوشت افزار در آستانه سال تحصیلی جدید

وجود 1352 حلقه چاه آب غیر مجاز در لرستان

افزایش دوباره قیمت تخم مرغ در بازار

افزایش سطح زیر کشت گلخانه های درشهرستان سیب وسوران

استخدام مدیر کارخانه آقا در شرکت نوآوران تجارت کیان در تهران

وجود 1352 حلقه چاه آب غیر مجاز در لرستان

دستور تخلیه و ترخیص کالای لنج داران بنادر سه گانه آبادان صادر شد

اجرای طرح اجاره داری حرفه ای به سود مستأجران است؟

قیمت بازار جهانی فلزات غیرآهنی/ امروزجمعه 26 شهریور

چشم انداز مثبت برای رشد دوباره مس

پیش بینی قیمت دلار فردا شنبه 27 شهریور ماه

مخترع ماشین حساب جیبی درگذشت

جهش قیمت خودروهای کره ای

مقایسه عملکرد بیت کوین و طلا

تعریف مدل های سرمایه گذاری جدید در اقتصاد شهری مشهد

بانوان هنرمند میناکار آزادشهر در انتظار حمایت مسئولان

شرط رسیدن یارانه هر نفر به 350 هزار تومان چیست؟

افزایش قیمت گاز اقتصاد اروپا را تهدید می کند

گلخانه های راکد شهرکرد احیا می شود/ تعمیر سازه گلخانه سورشجان با 3 میلیارد ریال تسهیلات

گلخانه های راکد شهرستان شهرکرد به چرخه تولید باز می گردند

قیمت پراید در بازار /151 صفر کیلومتر چند؟

راه کار های ترکیه برای ندادن اقامت

4 شرط صاحب خانه شدن/ وعده کاهش قیمت تمام شده

پیش بینی بورس تا پایان شهریور

پیش بینی بورس در هفته آتی

تشکیل شورای ساماندهی مبادلات مرزی مشترک ایران و ترکیه هدف گذری 30 میلیارد دلاری را تسهیل می کند

تارا با قیمت نجومی وارد بازار آزاد شد

قیمت لبنیات باید پایین تر بیاید

چرا قیمت طلای جهانی ارزان شد؟

کرونایی که منتظر غفلت هاست تا اوج بگیرد

اعتراض اینستاگرامی لیلا اوتادی به طرح کاهش مهریه به 14 سکه

گزیده های نفتی هفته

استخدام کارمند داخلی در شرکت بیمه کارآفرین در تهران

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت

رتبه نخست مردم قزوین در پرداخت زکات

تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

افزایش قیمت گاز اقتصاد اروپا را تهدید می کند

«طرح اجاره داری حرفه ای»، راهکاری برای ساماندهی بازار اجاره

موشک «فاتح بصیر»؛ مجهز به سیستم جنگ الکترونیک

تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

شرط رسیدن یارانه هر نفر به 350 هزار تومان چیست؟

کاهش شهر های قرمز از 168 به 57 شهر و بازگشت شهر های آبی به نقشه + جدول اختصاصی شهر های قرمز

استخدام شاگرد برای کار در سوپر مارکت

مدیرعامل شرکت مس:تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

جزییات فروش قسطی 11 مدل خودرو به بازنشستگان/ مشمولان خرید تیگو، آریزو و ام وی ام های + جدول

تصاویر| کارحانه تولید تایر ایرانی؛ وابسته به بنیاد مستضعفان

جهش تازه کرونا در راه است؟

عقبگرد قیمت ها در بازار طلا در سایه افت بهای انس و کاهش تقاضا

قیمت پراید امروز 1400/6/26

هفته بعد سهم چی بخریم؟ 

واکسیناسیون بیش از نیمی از جامعه هدف در کهگیلویه

قیمت خودروهای کره ای بازار امروز جمعه 26 شهریور/ آزرا 350 میلیون تومان گران شد

بهترین بازی های اپل آرکید 2021 که هرگز نباید از دست داد

شرایط بازنشستگی و بیمه تأمین اجتماعی زنان در سال 1400

پیش بینی بورس در هفته آخر شهریور

مشکلات آبادان و خرمشهر ناشی از ناهماهنگی دستگاه ها و ضعف مدیریتی است

استخدام انباردار، قصابی گوشت قرمز، متصدی قطعه بندی مرغ در آذربایجان غربی

60 درصد مخزن سد لتیان خالی است

استخدام بازاریاب حضوری با امکان دریافت حقوق تا 8 میلیون در تهران

مشکلات آبادان و خرمشهر ناشی از ناهماهنگی دستگاه ها و ضعف مدیریتی است

تصاویر| صنعت تایر ایرانی

ضعف مدیریتی در منطقه آزاد اروند مانع پیشرفت منطقه شد

قیمت جهانی طلا (1400/06/26)

کدام گروه ها بیشترین وام کرونایی را گرفتند؟

نحوه فروش سهام عدالت غیرمستقیم + جزییات

بهره برداری از قطار ملی تا 3 ماه آینده /خرید 630 واگن چینی منتفی می شود؟

بهره برداری از قطار ملی تا 3 ماه آینده /خرید 630 واگن چینی منتفی می شود؟