مطالب مرتبط:
عدم نظارت و سوء تدبیر عامل مشکلات اقتصادی و گرانی است
کرونا عامل بزرگترین بحران در دولت ائتلافی اسلواکی
رهبر معظم انقلاب: مشکلات معیشتی مردم راه حل دارد / به توصیه های ستاد کرونا عمل کنید
مسئولین به وعده های پوچ دشمنان دل نبندند
تمامی واحدهای تولیدی مساله دار و دارای مشکلات قضایی در کشور احصا شده اند
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 اسفند 1399 ساعت 06:352021-03-06سياسي

اتّحاد کلمه مسئولین و ملّت؛ عامل از بین رفتن بسیاری از مشکلات


ملّت عزیزمان، اتحاد کلمه شان را حفظ کنند.

بحمدالله همین اتّحاد کلمه ی ملّت ایران توانسته است بسیاری از مشکلات را از پیش پا بردارد؛ بعد از این هم بایستی این اتّحاد کلمه وجود داشته باشد، - اتّحاد کلمه مسئولین و ملّت؛ عامل از بین رفتن بسیاری از مشکلات " ملّت عزیزمان، اتحاد کلمه شان را حفظ کنند.

بحمدالله همین اتّحاد کلمه ی ملّت ایران توانسته است بسیاری از مشکلات را از پیش پا بردارد؛ بعد از این هم بایستی این اتّحاد کلمه وجود داشته باشد، مسئولین هم هماهنگ و هم صدا با هم حرکت بکنند خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.

IR"، رهبر معظم انقلاب در سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره) در 19 بهمن 1357 و در دیدار فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش بیاناتی ایراد فرمودند که در این مجال بازخوانی می شود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین.

خیلی خوش آمدید؛ خرسندم و خدا را شاکرم که یک بار دیگر توفیق پیدا شد که در یک چنین روز مهمّی که تحقیقاً از ایّام الله است، شما برادران عزیز و زحمت کش و پیشرو را در اینجا زیارت کنم.

حادثه ی نوزدهم بهمن؛ یکی از شگفتی سازی های انقلاب اسلامیحادثه ی نوزدهم بهمن 57، یکی از شگفتی سازی های انقلاب اسلامی است که این شگفتی سازی ها، یکی دو مورد و صد مورد نیست؛ هزاران شگفتی سازی در طول این سال ها دیده شده؛ [لکن]جزو اوّلین و مهم ترین هایش، یکی روز نوزدهم بهمن است.

اینکه یک بخش مهمّی از ارتش طاغوت، خودش را از بدنه ی ارتش جدا کند و بیاید اظهار تبعیّت از امام و پیوستن به مردم بکند، حادثه ی خیلی مهمّی بود؛ این [حادثه]موجب شد که کلّ بدنه ی ارتش به پیوستن به جمهوری اسلامی تشویق بشوند؛ و سرانِ آن روزِ ارتش هم، وقتی واقعیّت را مشاهده کردند، ناچار در قبال انقلاب اظهار بی طرفی کردند؛ در حالی که بی طرفی آن ها معنی نداشت؛ ارتشِ نظام طاغوت چطور میتواند در دفاع از نظام طاغوت بی طرف باشد؟ امّا اظهار بی طرفی کردند؛ چاره ای نداشتند [چون]دیدند بدنه ی ارتش تقریباً به طور مجموع به مردم پیوسته است؛ این شبیه معجزه بود، واقعاً یک کار معجزه آسا بود.

تکیه ی اصلی رژیم طاغوت به ارتش و ساواک بود؛ آن ها با مردم که ارتباطی نداشتند، به مردم که متکّی نبودند؛ تکیه ی اصلی [آنها]در خارج به آمریکا و در داخل به ارتش و ساواک [بود]؛ و همین تکیه گاه و همین نقطه ی امیدِ شیاطین به یک عامل مهمّی در زمین زدن شیاطین تبدیل شد؛ این معجزه است دیگر.

واقعاً یکی از عوامل قدرتمند پیروزی انقلاب، همین پیوستن ارتش به مردم بود؛ اگر این [طور]نمیشد و میان مردم و ارتش درگیری به وجود می آمد، فجایعی رخ میداد.

خود این پیوستن ارتش که با پیش قراولی نیروی هوایی اتّفاق افتاد، موجب این شد که انقلاب بدون آن مشکلات عجیب و سنگین و غیر قابل محاسبه، بتواند پیروز بشود.

ناکامی کودتای آمریکایی ها در ابتدای انقلابالبتّه آمریکایی ها تا لحظه ی آخر به ارتش امیدوار بودند؛ تصوّر آن ها این بود که ارتش میتواند بِایستد و یک کودتایی را طرّاحی کرده بودند -که شاید این ها را در بعضی از منابع دیده باشید، ولی این حرف، حرف قطعی و دقیقی است- که در ماه بهمن باید اتّفاق می افتاد؛ این کودتا بایستی سران و پیشروان انقلاب را دستگیر میکرد و با مردم با خشونتی ده ها برابرِ [کودتای]بیست وهشتم مرداد برخورد میکرد و همه ی موانع انسانی ای را که در مقابلش بود از سر راه برمیداشت؛ این طرح آمریکا بود.

ژنرال هایزر معروف که آن روز جزو برجستگان آمریکاییِ مأمور در ناتو بود و مکرّر به ایران می آمد و میرفت، در خاطراتش این جور میگوید که ژنرال بِراون که وزیر دفاع آمریکا در دولت دموکراتِ آن روز بود -آن روز هم اتّفاقاً دولت حاکم بر آمریکا مال حزب دموکرات بود- به این آقای هایزر مجوّز داده بود که حتّی به قیمت کشتار ده ها هزار نفر از مردم، مانع سقوط رژیم شاه بشود؛ یک چنین کودتایی بنا بود آنجا انجام بگیرد.

خب یکی از چیز هایی که این نقشه ی شیطانی را باطل کرد، همین حرکت نیروی هوایی بود؛ یعنی این آمدن.

شاید خود آن جوان هایی که آمدند و با امام بیعت کردند -که بنده آنجا شاهد بودم و از نزدیک آن ها را دیدم- هیچ تصوّر هم نمیکردند که کار این ها این قدر حائز اهمّیّت است.

خطای محاسباتی آمریکا در ارزیابی وضع کشور، مردم، و ارتشخب یک نکته ی قابل توجّهی در این قضیّه وجود دارد که برای امروز ما و برای فردای ما درس آموز است؛ و آن این است که آمریکایی ها در قضیّه ی ارزیابی وضع کشور ما و مسئله ی ارتش و مسئله ی مردم، دچار خطای محاسباتی بزرگی شدند؛ این نکته ی مهمّی است؛ خطای محاسباتی داشتند.

امیدی که آن ها به ارتش بسته بودند، ناشی از همین خطای محاسباتی بود که غافلگیر شدند؛ به خاطر همین اشتباهِ محاسبات، غافلگیر شدند.

در همین اسنادی که بعد از سال ها منتشر شده، اعتراف کردند که تا اندکی قبل از ماه بهمن 57 هیچ برآوردی از سقوط شاه و سلسله ی پهلوی نداشتند؛ هیچ! بالاتر از این، پنتاگون تا چند روز قبل از بیست و دوّم بهمن اعلام میکرد که امکان ندارد رژیم پهلوی سقوط کند؛ یعنی این ها این قدر در اشتباه بودند، در خطای عجیب محاسباتی بودند؛ میگفتند ارتش تسلّط کامل دارد و امکان ندارد.

البتّه ارتش ایران، برای آمریکایی ها از شخص شاه هم مهم تر بود؛ میگفتند شاه یک نفر است، حالا بمیرد، برود، بیاید، یک نفر دیگر را جایش میگذاریم لکن سازمان ارتش برایشان خیلی مهم بود و روی آن خیلی حساب کرده بودند؛ و همین ارتشی که برای آمریکایی ها این قدر مهم بود و روی آن کار کرده بودند و چهل هزار مستشار آمریکایی در همان روز ها در ایران، در ارتش حضور داشتند، شد عامل شکست رژیم طاغوت و موجب نابودی امید های آمریکا در ایران که خدا در قرآن میفرماید: فَاَتیٰهُمُ اللهُ مِن حَیثُ لَم یَحتَسِبوا؛ (2) از آنجایی که خیال نمیکردند ضربه خوردند و سیلی خوردند.

ادامه ی خطای محاسباتی آمریکا در فتنه ی سال 88 و قضیّه ی تحریمالبتّه این خطای محاسباتی هنوز ادامه دارد، یعنی تا امروز هم آمریکایی ها در زمینه ی مسائل ایران دچار خطای محاسباتی اند و واقعاً دستگاه محاسباتیِ سیاسی شان کار نمیکند؛ نمیفهمند، مسائل ما را درک نمیکنند و ملّت ما را نمی شناسند؛ ملّت ایران را هنوز نمی شناسند و لذا پی درپی خطا میکنند.

آمریکایی ها در قضیّه ی فتنه ی 88 خطا کردند، رییس جمهور دموکراتِ آن روز آمریکا (3) رسماً پشت سر فتنه ی 88 ایستاد و از آن دفاع کرد، به خیال اینکه همه چیز را تمام خواهد کرد که خب خطای محاسباتی بود.

در قضیّه ی تحریم هم همین جور است؛ با این تحریم های شدید و به اصطلاح بی سابقه و همه جانبه که خودشان میگفتند در تاریخ چنین تحریمی وجود ندارد و راست هم میگفتند، خیال میکردند ایران را از پا درمی آورند؛ خب محاسبات غلط بود دیگر؛ خطای محاسباتی بود و امید بیهوده ای داشتند.

یکی از همان احمق های درجه ی اوّلی که یک وقتی در اینجا به آن ها اشاره کردم، (4) دو سه سال پیش گفته بود (5) که ما عید ژانویه ی 2019 را در تهران جشن خواهیم گرفت ؛ امیدشان این بود که در عید ژانویه ی 2019 بساط [جمهوری اسلامی]جمع شده و آن ها می آیند اینجا جشن میگیرند.

حالا خود آن شخص که به زباله دان تاریخ رفت، رییسش (6) هم با لگد و با افتضاح از کاخ سفید اخراج شد و هر دو به زباله دان تاریخ رفتند [امّا]جمهوری اسلامی بحمدالله سربلند ایستاده است.

عوامل موفّقیّت ما در مواجهه با دشمنان: حضور مردم در صحنه، اعتماد به وعده ی الهی، افزایش مؤلّفه های قدرت ملّیخب، ساده انگاری نباید کرد.

بله، دشمن در محاسبات خودش خطا میکند لکن ما باید مراقب باشیم که صرفاً معیوب بودن دستگاه محاسباتی دشمن نیست که ما را موفّق میکند؛ باید کار کرد، باید تلاش کرد.

حضور مردم در صحنه، ایمان مردم به لزوم حضورشان در صحنه، اعتماد به وعده ی الهی از سوی مردم و مسئولین، طرّاحی های متقابل، همه مؤثّر است و مؤثّر بوده.

اگر امام بزرگوار هم در همان روز های بیست ویکم بهمن و بیست ودوّم بهمن، فرمان شکستن حکومت نظامی را نمیدادند، وضع جور دیگری میشد.

با نشستن و تماشا کردن و به امید خطای دشمن ماندن کار پیش نمیرود؛ بایستی تلاش کرد، باید در میدان عمل حضور داشت، باید کار کرد، باید به خدا اعتماد کرد، باید مجاهدت کرد، باید به طور دائم طرّاحیِ متقابل کرد؛ این وظیفه ی مسئولین است.

مؤلّفه های قدرت ملّی را باید افزایش داد که یکی از آن ها همین نیرو های مسلّح است و باید تولید قدرت کرد و این قدرت را در عمل هم بایستی نشان داد.

لذاست بنده همواره تأکید کرده ام که باید نیرو های مسلّح مؤمن و مردمی مان را -که بحمدالله نیرو های مسلّح ما، [اعمّ از]ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، هم مؤمنند، هم مردمی اند- تقویت کرد؛ این یکی از وظایف مسئولین کشور است که البتّه این تقویت بایستی با نگاه به اقتضائات منطقه و بین الملل و پیدا کردن اولویّتها و تمرکز بر روی اولویّتها باشد که این حرفِ همیشه ی من با مسئولین نیرو های نظامی و مسئولین کشور بوده و هست.

لزوم تقویت نیرو های مسلّح به عنوان حافظان امنیّت ملّی کشور در همه ی ابعاد مادّی و معنویخب خوشبختانه در این یکی دو ماه اخیر، هم ارتش، هم سپاه، هم وزارت دفاع توانایی های برجسته ای را در برابر چشم همه قرار دادند: هم مردم خودمان این رزمایش هایی را که انجام گرفت دیدند -شاید حدود ده رزمایش انجام گرفت- هم دنیا دید؛ چشم های نگران ماهواره ها دیدند و تحسین کردند و بعضی ها اظهار تعجّب کردند که واقعاً تحسین برانگیز هم بود؛ بخصوص در شرایط تحریم.

دسترسی ما به اطّلاعات، دسترسی ما به مواد، دسترسی ما به امکانات و تجهیزات خارج از کشور، کاملاً محدود است دیگر؛ در یک چنین محدودیّتی نیرو های مسلّح ما -چه وزارت دفاعمان، چه ارتشمان، چه سپاهمان- توانستند یک چنین کار های بزرگی را انجام بدهند و به ظهور برسانند؛ و این در واقع، عمل به دستور امیرالمؤمنین (علیه السّلام) است که ایشان در فرمان معروف به مالک اشتر فرمود: فَالجُنودُ بِاِذنِ اللهِ حُصونُ الرَّعِیَّه؛ بعد، در چند جمله ی دیگر: وَ سُبُل الاَمن؛ (7) نیرو های مسلّح مایه ی امنیّت ملّی کشور هستند و چقدر افتخارآمیز است که یک کشوری بتواند امنیّت ملّی خودش را به وسیله ی عناصر خودش، فرزندان خودش، نیرو های مسلّح خودش تأ مین کند و منتظر دیگران نباشد.

البتّه توجّه داشته باشید که تقویت نیرو های مسلّح صرفاً با تجهیزات هم نیست؛ تجهیزات بخشی از کار است، سازمان دهی بخشی از کار است؛ بخش مهمّی از کار، روحیه و ایمان و قدرت معنوی در دل ها است؛ تقویت نیرو های مسلّح یعنی همه ی اینها؛ [حتّی]جنبه های معنوی.

خطای بزرگ برخی از کشورها؛ درخواست کمک از آمریکا برای تأمین امنیّت ملّیخطای بزرگ بعضی از کشور ها این است که امنیّت ملّی خودشان را از آمریکا میخواهند؛ خودشان چنین توانایی ای ندارند، چنین همّتی هم ندارند، چنین درک درستی هم از مسائل جهانی ندارند؛ هم خرج میکنند -هزینه میکنند، میلیارد ها هزینه میکنند- هم تحقیر میشوند، هم [به آنها]توهین میشود و هم در عین حال در بزنگاه ها امنیّتشان تأمین نمیشود؛ در آن بزنگاه ها، همان کسی که به او امید بسته بودند، دستش را از پشت این ها برمیدارد.

شما دیدید در قضایای چند سال قبل مصر و تونس و مانند اینها، با اینکه آن کسانی که آنجا ها در رأس کار بودند، جزو وفاداران به آمریکا بودند، آمریکا دستش را از پشت این ها برداشت.

در مقابل مردم، در مقابل حرکت مردم چه کار میتوانستند بکنند؟ محمّدرضای پهلوی هم به یک معنا همین جور [شد]؛ وقتی که فرار کرد و از ایران بیرون رفت، مدّتی در آمریکا خواست بماند، آمریکایی ها بیرونش کردند؛ مجبور شد برود پاناما و اینجا و آنجا؛ آمریکایی ها او را نگه نداشتند؛ این همه برای آن ها کار کرده بود و به آن ها خدمت کرده بود و به آن ها امید بسته بود! وقتی به دیگران امید ببندیم، این است؛ وقتی که به خودمان بیاییم و به خودمان تکیه کنیم و از خدا کمک بخواهیم، امنیّت ملّی را خودمان بخواهیم تأمین بکنیم، [نتیجه]این عزّتی است که بحمدالله جمهوری اسلامی از آن برخوردار است.

خب بنابراین این خطای محاسباتی دشمن را که اشاره کردم، نکته ی مهمّی است.

مرعوبِ دشمن شدن یا امید به بیگانه؛ جزو خطا های بزرگاین خطای محاسباتی در زمینه ی مسائل اقتصادی و در زمینه ی سایر امور هم وجود دارد؛ به این باید توجّه داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

ما باید مراقب خطای خودمان هم باشیم، خودمان هم بایستی مواظب اشتباهاتمان باشیم.

من به یکی از اشتباهاتی که ممکن است کسانی در بین ما ها بکنند، اشاره میکنم و آن، این است که ما مرعوب قدرت دشمن بشویم؛ این خطای بزرگی است، این جزو خطا های ما است؛ یا امید به او ببندیم؛ با همین وضعی که داریم، در یک بخشی از کارهایمان -چه مسائل اقتصادی، چه مسائل سیاسی و بین المللی- چشم امید به بیگانه داشته باشیم؛ آن بیگانه ای که بنایش بر تجاوز است، بنایش بر غارتگری است، بنایش بر دخالت کردن است؛ این خطای بزرگی خواهد بود.

البتّه من به هیچ وجه نمیخواهم توصیه کنم که به نیروی درونی خودمان با چشم مبالغه نگاه کنیم؛ نه، واقعیّت را ببینیم، سعی کنیم آن را ارتقاء بدهیم؛ امّا بشدّت توصیه میکنم که با هر توانی که داریم، نباید مرعوب دشمن بشویم.

اگر مرعوب شدیم، از کار می افتیم.

افول آمریکا از لحاظ آبرو، قدرت و انتظام اجتماعیو این کسانی که تصوّر غیر واقعی از توانایی های آمریکا و بعضی از قدرت های دیگر دارند، بایستی به واقعیّات درست توجّه کنند.

هیاهوی قدرت های جهانی زیاد است و با همین هیاهو بزرگ نمایی میکنند [امّا]واقع قضیّه این نیست.

حالا در همین قضایای اخیری که در آمریکا اتّفاق افتاد، [یعنی]این مسئله ی سقوط ترامپ با این وضع مفتضح و حوادثی که حول و حوش این قضیّه اتّفاق افتاد (8) -که چیز های کوچکی نیست- این افول یک رییس جمهور ناباب نبود؛ افول آبروی آمریکا بود، افول قدرت آمریکا بود، افول انتظام اجتماعی آمریکا بود؛ این را من نمیگویم، این را خودهایشان گفتند؛ صاحب نظران برجسته ی سیاسی شان اعلام کردند که نظام آمریکا از درون پوسیده است؛ این را خود آمریکایی ها در این قضایای اخیر گفتند؛ گفتند نظام اجتماعی آمریکا از درون پوسیده است؛ خیلی حرف بزرگی است؛ بعضی های دیگر گفتند که دوران پساآمریکا آغاز شده است؛ این ها حرف های آن ها است.

خب، واقعیّت قضیّه این است.

البتّه از لحاظ اقتصادی هم مشکل دارند، امّا مشکل عمده ی آن ها از لحاظ انتظام نظام اجتماعی و نظام سیاسی آن ها است که نشان دهنده ی این است که بکلّی متزلزلند.

مستور نگه داشتن افول آمریکا، به کمک امپراتوری خبریاگر این حادثه ای که در آمریکا اتّفاق افتاد، در هر نقطه ی دیگر دنیا، بخصوص در کشور هایی که با آمریکا خیلی میانه ای ندارند اتّفاق می افتاد، مگر به این زودی رها میکردند؟ لکن حالا امپراتوری خبری دنیا بیشتر در اختیار خود آن ها است، سعی میکنند قضیّه را مستور نگه دارند و تمام کنند و سر و تهش را به هم بیاورند؛ امّا قضیّه تمام شده نیست؛ قضیّه، خیلی قضیّه ی مهم و دنباله داری است.

آمریکا واقعاً افول کرد و برای همین است که دولت های وابسته ی به آمریکا در منطقه دستپاچه اند، سراسیمه اند؛ بخصوص رژیم صهیونیستی.

این یاوه گویی هایی که اخیراً می شنوید سران رژیم صهیونیستی میگویند، بیشتر ناشی از ترسشان است، ناشی از سراسیمگی و اضطرابشان است به خاطر آنچه در آمریکا اتّفاق افتاده.

البتّه آن ها درست هم فهمیدند؛ دنیا در این زمینه شاهد و ناظر است که آمریکا، هم در محیط داخلی خود و هم در محیط بین المللی افول کرده.

اجازه نداشتن آمریکا و سه کشور اروپایی برای شرط گذاشتن برای ادامه ی برجامو، امّا در قضیّه ِی تحریمها؛ خب، امروز در دنیا حرف و حدیث هایی هست؛ هم اروپایی ها یک چیز هایی میگویند، [هم]آمریکایی ها یک چیزی میگویند.

اوّلاً در جمهوری اسلامی هیچ کس گوشش بدهکار مُهمل گویی های مدّعیان بدون استحقاق -حالا چه در اروپا، چه در آمریکا- نیست؛ حرف های مُهملی میزنند؛ کسی گوشش بدهکار حرف های آن ها نیست.

ثانیاً اگر بخواهیم منطقی و مستدل صحبت بکنیم، آمریکا و سه کشور اروپایی که همه ی تعهّدات برجامی را زیر پا گذاشتند، دیگر حق ندارند برای برجام شرط و شروط تعیین کنند.

آن ها به تعهّدات برجامی شان هیچ عمل نکردند؛ یک برهه ی بسیار کوتاهی در اوّل کار بعضی از تحریم ها را -نه همه ی تحریم ها را- موقّتاً تعطیل کردند، دوباره برگشتند و بعد تحریم ها را افزایش هم دادند؛ شاید دو برابر، سه برابر تحریم ها را زیاد هم کردند؛ بنابراین آن ها حق ندارند در این زمینه شرط و شروط معیّن کنند.

سیاست قطعی جمهوری اسلامی در مورد برجام: لغو همه ی تحریم ها توسّط آمریکا و راستی آزمایی آن توسّط ایران؛ و آنگاه برگشت ایران به تعهّدات برجامی آن طرفی که حق دارد برای ادامه ی کار برجام شرط معیّن کند ایران است.

علّت هم این است که ایران از اوّل به تمام تعهّدات برجامی خودش عمل کرد، جمهوری اسلامی به تمامی تعهّدات برجامی عمل کرد؛ آن ها نقض کردند.

ما حق داریم برای ادامه ی برجام شرط بگذاریم و این شرط را هم گذاشتیم و گفتیم و هیچ کس هم از آن عدول نخواهد کرد؛ و آن این است که اگر میخواهند ایران به تعهّدات برجامی -که چند تعهّد آن را لغو کرده- برگردد، باید آمریکا تحریم ها را کلّاً لغو بکند؛ آن هم نه به زبان و روی کاغذ که بگوید لغو کردیم؛ نه، بایستی در عمل تحریم ها را لغو کنند و ما راستی آزمایی کنیم و احساس کنیم که درست تحریم ها لغو شده، آن وقت ما هم به این تعهّدات برجامی برمیگردیم؛ این سیاست قطعی جمهوری اسلامی است و مورد اتّفاق مسئولان کشور هم هست و از این سیاست بر نخواهیم گشت.

اتّحاد کلمه ی مسئولین و ملّت؛ عامل از بین رفتن بسیاری از مشکلاتتوصیه ی مؤکّد اینجانب اتّحاد کلمه است؛ مسئولین کشور و دست اندرکاران مسائل عمده ی کشور اتّحاد کلمه داشته باشند؛ ملّت عزیزمان، اتحاد کلمه شان را حفظ کنند.

بحمدالله همین اتّحاد کلمه ی ملّت ایران توانسته است بسیاری از مشکلات را از پیش پا بردارد؛ بعد از این هم بایستی این اتّحاد کلمه وجود داشته باشد، مسئولین هم هماهنگ و هم صدا با هم حرکت بکنند، نیرو های مسلّح هم به وظایف مهمّی که دارند و میدانند [عمل کنند]و به معنای واقعی کلمه ان شاءالله به تولید قدرت ادامه بدهند.

مطمئنّاً به لطف پروردگار و به دعای ولیّ عصر (ارواحنا فداه)، فردای ملّت ایران و کشور ایران از امروز بمراتب بهتر و بالاتر است.

امیدواریم خداوند برکات خون شهدا را همواره شامل حال این ملّت بدارد و روح مطهّر امام بزرگوار را از ما راضی و خشنود کند.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته1) در ابتدای این دیدار -که در سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی (قدّس سرّه الشّریف) برگزار شد- سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده (فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) گزارشی ارائه کرد.

2) سوره ی حشر، بخشی از آیه ی 2،3) باراک اوباما4) بیانات در دیدار مردم قم، در سالروز قیام نوزدهم دی (1397/10/19)5) جان بولتون (مشاور امنیّت ملّی رییس جمهور آمریکا)6) دونالد ترامپ (رییس جمهور سابق آمریکا)7) نهج البلاغه، نامه ی 53،8) اشاره به حمله ی هواداران ترامپ به ساختمان کنگره ی آمریکا در پی نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیشتر بخوانید: از هرساعت ماه رجب برای به دست آوردن توجه الهی استفاده کنید
کلید واژه ها: کلمه - مشکلات - مسئولین - فرماندهان نیروی هوایی - پایگاه اطلاع رسانی - پدافند هوایی ارتش - رهبر معظم انقلاب - الله - پدافند هوایی - نیروی هوایی - اطلاع رسانی - هوایی - ایران - اتحاد - امام خمینی - فرماندهان - عامل - 19 بهمن 1357 - خبرگزاری - بازخوانی - بیاناتی - پدافند - سالروز - تاریخی - انقلاب - پایگاه - هماهنگ - 19 بهمن - خمینی - اطلاع

آخرین اخبار سرویس:
مجوز واگذاری موقت املاک شهرداری برای ساخت برج های تخلیه گاز اضطراری

ناگفته هایی از شهید ولی نوری، شهید شاخص مرودشت

سند راهبردی با چین منافع متقابلی برای ایران در شرایط تحریم دارد

فاصله میان تصمیم گیری و اقدام در هسته ای به کوتاه ترین زمان رسیده است

این غذاهای ایرانی را در ترکیه هم پیدا می کنید!

روحیه نظامیان و سازوبرگ آنان هیچ زمانی از امروز بهتر نبوده است

ارتش در همه سامانه های جنگی به خودکفایی رسیده است

درآمد 52 هزار میلیارد تومانی دولت از بورس

سپاه و ارتش در یک سنگر مقابل دشمنان ایستاده اند

رژه خودرویی روز ارتش در مشهد برگزار شد

روحانی سالروز استقلال جمهوری زیمبابوه را تبریک گفت

عدم برگزاری کلاس های عملی به شکل حضوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

گرامیداشت روز ارتش با رژه خودرویی در مهاباد

آقایان دولتی؛چرا با مردم رو راست نیستید؟!/ مذاکرات به نفع مردم است یا تیم مذاکره کننده؟!

سلسله درس گفتارهای معارف قرآنی «به اضافه نور» برگزار می شود

جان کارمندان شهرداری در خطر است

نیروی دریایی سپاه آمادگی پاسخ هر نوع تهدیدی را دارد

ابلاغ مراتب ثبت ملی 10 تپه فرهنگی تاریخی به استاندار گلستان

48 هزار هکتار زمین ساخت مسکن نیروهای مسلح تعیین تکلیف شد

رایزنی های هیات های ایران و 1+4 در وین ادامه دارد

ارتش بزرگتر از آن است که آن را به سیاست فرو بکاهیم

ماه رمضان؛ فرصت بی نظیر برپایی نهضت اجتماعی همدلی / پاسخ به حمله تروریستی نطنز ضرورتی حتمی است

انتخابات در جبهه اصلاح طلبان/ فشار ها بر ظریف برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 جواب می دهد؟

فیلم | قرآن کتاب انسان ساز

روحانی در پیام به مناسبت روز ارتش | نهادهای نظامی ایران حرفه ای تر از همیشه مسئولیت خود را می شناسند

رونمایی از چهار سامانه جدید پدافندی

لزوم مقابله با تغییر کاربری زمین های کشاورزی و ساخت و ساز در این زمین ها

این رفتارها آقایان را از میل جنسی سرد می کند!

لزوم حفظ چشم انداز و استراتژی های بانک مرکزی

ارتش اسلام دشمنان انقلاب را بیمناک کرده است

برای پاسخ سریع، قاطع و پشیمان کننده به دشمن آمادگی کامل داریم

استقرار دائم هلیکوپترها در 4 پایگاه زاگرس برای اطفای حریق جنگل ها

شرایط بیمارستان های اصفهان حاد است/ واکسن کرونا را سیاسی نکنیم/ عدم رعایت پروتکل ها دردسرساز شد

بخشودگی جرایم دو برابر شده تا پایان سال 99

رژه خودرویی نیرو های ارتش جمهوری اسلامی مستقر در کرمان

گفتگوی کاندیداهای انتخابات 1400 و متخصصین و کارآفرینان

رسانه ها باید همه صداها را منعکس کنند

ارتش جمهوری اسلامی ایران مظهر قدرت و اقتدار ملی کشور است

غذا هایی که در ایران و ترکیه مشترک هستند

موسسه رازی در زمینه رضایت مشتری 2 گواهی ایزو کسب کرد

سلیمی: باید کلیه تصمیمات اخذ شده در وین به تصویب مجلس برسد

تامین جهیزیه نوعروسان استان

توزیع 20 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان استان ایلام در شب های قدر

پژمان فر: رعایت چارچوب های نظام در مذاکرات وین ضروری است

برخی به دنبال رزومه هستند نه تولید یک کتاب خوب/در ارائه کتاب با کیفیت دچار فقر شده ایم

هنوز به قله موج چهارم نرسیدیم/21 هزار کرونا مثبت نقض قرنطینه کردند

عضو هیات رییسه مجلس: تصمیمات اتخاذ شده در وین باید به تصویب مجلس برسد

توزیع 26 تُن پیاز در بین محرومان تربت حیدریه

تقابل یا تعامل

ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) | عکس

رمضان؛ فرصتی برای گذار از خویشتن

تصمیمات هیات مذاکره کننده بدون تصویب در مجلس وجاهت قانونی نخواهد داشت

بررسی نحوه مدیریت فضای مجازی در کشورهای مختلف جهان (2)

خداوند چرا ماه مبارک رمضان را 30 روزه قرار داد؟/ روزه داری؛ در حریم خدا بودن

استاندار قزوین: نام لشکر 16 زرهی در کنار سپاه صاحب الامر(عج) در دل دشمنان رعب و وحشت ایجاد می کند

همسر شهید نواب صفوی درگذشت

گسترش همکاری های قرآنی ایران با مؤسسه دینی لاهور

غنی سازی60 درصد پیام های سیاسی مهمی داشت

همسر شهید نواب صفوی درگذشت

قالیباف: غنی سازی60 درصد پیام های سیاسی مهمی داشت

واکنش تند محمود احمدی نژاد به مذاکرات وین خبر ساز شد

آژانس انرژی اتمی غنی سازی ایران تا 60 درصد را تایید کرده است

تصمیمات اتخاذ شده در وین باید به تصویب مجلس برسد

روحانی برای تسریع واکسیناسیون شخصا به میدان آمد

یکی از قدرت های فضای مجازی توان فرهنگی هنری است

اجرایی شدن 24 مصوبه سفر کمیسیون کشاورزی به شرق هرمزگان/ حضور کمیسیون های مجلس، رفع موانع را تسهیل می کند

مجلس: سامانه صیاد تنها مسیر صدور چک های تضمینی

محفل مجازی انس با قرآن در آزادشهر برگزار شد

قالیباف: بازگشت به تعهدات برجامی در صورت انجام تعهدات کامل توسط طرف مقابل

روایت جمهوری اسلامی از توییت دردسرساز قالیباف

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس: اصلاح قوانین جهت حفظ جان جنگل بانان و محیط بانان اصلاح شود

در مسیر باد - قسمت اول

رژه خودرویی روز ارتش در زنجان

دشمنان از قدرت، وحدت و امنیت ایران در هراسند

چارچوب های تعیین شده از سوی رهبری در مذاکرات وین رعایت شود

مردم تخلفات کرونایی را به سرعت گزارش دهند

تقدیر از پاکبانی که زمان استراحت قرآن تلاوت می کند

اولویت واکسیناسیون برای نیروهای خدماتی شهرداری

پیام تبریک رییس جمهور به مناسبت سالروز استقلال جمهوری زیمبابوه

ارتش در همه سامانه های جنگی به خودکفایی رسیده است

روایت آخرین ملاقات خانم احتشام با نواب صفوی در زندان

ارتش یکی از مولفه های اصلی اقتدار نظام اسلامی است

هنرمندان در ایام کرونا به چه شغل هایی روی آوردند؟

همسر شهید نواب صفوی درگذشت/ خاکسپاری در حرم رضوی

آیا متن توافق برجام درحال تغییر است؟ + فیلم

خون بزرگانی چون شهید صیاد شیرازی در رگ های ارتش انقلابی جاری است

ظریف، گزینه اصلی بعد از یادگار امام است

لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

9 کاندیدای اصلی اصولگرایان در انتخابات 1400 مشخص شدند

حمله احمدی نژاد به دولت: چه کسی به شما اجازه مذاکره داده است؟

در سایه امنیت کشور، شرایط برای رشد اقتصادی مهیا است

تشکیل کارگروه آینده پژوهی در دانشگاه تربیت مدرس/ پردیس های هفت گانه مشخص شدند

حمله احمدی نژاد به مذاکرات وین: چه کسی به شما اجازه مذاکره داده؟

دیدار وزیر امور خارجه صربستان با ظریف | عکس

ستاد کرونا: به این زودی ها از وضعیت قرمز خارج نمی شویم

محمد سلامتی: مشکل اصلاح طلبان شیوه رفتار شورای نگهبان است

مصوبات مذاکرات هسته ای در وین بدون تصویب مجلس وجاهت قانونی ندارد

واکاوی علل بروز اختلال در برگزاری آزمون های دانشگاهی

حضور سامانه های موشکی در رژه روز ارتش

روزنامه جمهوری اسلامی: بعضی مسئولان، خودشان را جنت مکان می دانند و مردم را مقصر

اتّحاد کلمه مسئولین و ملّت؛ عامل از بین رفتن بسیاری از مشکلات

اتّحاد کلمه مسئولین و ملّت؛ عامل از بین رفتن بسیاری از مشکلات