مطالب مرتبط:
پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد
تولید بیش از 16 میلیون گل برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد پیش بینی شده است
هزینه کرد 13 میلیاردی شهرداری مشهد برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:402021-03-03اقتصادي

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد


ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پرورش بیش از 16 میلیون گل، 1200 المان در سطح شهر با ترکیب گل کاری برای بهار 1400و 15 هزار متر مربع نقاشی دیواری، - تنها بخشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه زیباسازی شهر برای استقبال از بهار امسال است.

مهدی یعقوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع برنامه های ستاد استقبال از بهار 1400 و با بیان اینکه ما مدعی هستیم که شهر مشهد پاکیزه ترین شهر در کل کشور است، اظهار کرد: برای سال جاری حدود 19 هکتار گل کاری در سطح شهر اتفاق می افتد.

این رقم نسبت به سال گذشته بیش از 1.

5 درصد افزایش داشته و عمده افزایش ما در حاشیه شهر مانند کال زرکش، کلات، بولوار 22 بهمن و.

خواهد بود.

16 میلیون گل تهیه شده توسط تولیدکنندگان داخل استان تولید شده که معادل حدود 94 درصد از گل های تولیدی است که این مساله منجر به اشتغال زایی نیز شده است.

وی ادامه داد: در تمام مناطق شهر تمهیدات لازم برای استقبال از بهار و گل آرایی انجام شده اما در برخی از مناطق که محل تردد افراد بیشتری هستند، به تناسب و ظرفیت آن مکان فعالیت های بیشتری صورت گرفته است.

در زمینه ریسه بندی و ایجاد فضای روشنایی در شب، حدود 50 نقطه در شهر این کار انجام گرفته و به منظور ایجاد تحول در وروردی هایی مثل ورودی پیامبر اعظم(ص)، توس و جاده قدیم ستون های نوری را با المان های جدید برای شب به کار برده ایم تا مانند مابقی بلوارهای داخل شهر شب ها روشن باشد.

وی افزود: در مناطق حاشیه ای هر جا زمینی با کاربری فضای سبز باشد، در اولویت تملک قرار می گیرد.

در حال حاضر در مناطق بلوار توس حدود 1.

5 هکتار زمین به فضای سبز آن مناطق اضافه کرده ایم.

یکی از اولویت های ما در سال 1400 نیز توسعه فضای سبز در مناطق حاشیه شهر است.

از آنجایی که برنامه ریزی های لازم از سمت شهرداری مبذول شده تا زیباسازی در تمام مناطق شهر اتفاق بیفتد؛ لذا ما از اصحاب رسانه و مردم دعوت می کنیم اگر محل یا محدوده ای در حاشیه شهر مشاهده می کنید که برای استقبال از بهار مغفول مانده، به ما اطلاع بدهند تا مراجعه و رسیدگی لازم  در این زمینه انجام بشود.

پیش بینی 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری بعقوبی با اشاره به هفته طبیعت خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد پویش بزرگی را در سطح وسیعی تحت عنوان پویش نفس عمیق شهر، در زمینه درختکاری انجام داده است.

دراین هفته به صورت نمادین 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری در سطح شهر در نظر گرفته شده اما مهمتر از این، اقدامات بنیادینی است که در طول ایام سال شهرداری در این زمینه انجام می دهد و فقط محدود به مناسبت های خاص مانند هفته درختکاری نیست.

 شهروندان می توانند از طریق ثبت نام در سامانه الکترونیکی که در طول سال فعال است درخواست نهال رایگان بدهند تا شهرداری در همه مناطق متناسب با درخواست های صورت گرفته نهال ها را درخدمت آن ها قرار بدهد و حتی اگر در زمینه کاشت نهال نیز نیاز به کمک داشته باشند، خدمت رسانی به شهروندان انجام می گیرد.

علاوه بر این در قالب طرح مشارکت با ادارات نیز شهرداری نهال مد نظر آنان را در اختیارشان قرار می دهد.

همچنین اگر شهروندان در زمینه هرس و سم پاشی نهال و.

نیز مشکل داشته باشند، گروه امداد گیاه نیز فعال است که می تواند راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت بفرمایند.

وی افزود: نکته بارز بخش درختکاری این است که با توجه به 1500هکتار درختکاری که در سطح شهر انجام گرفته، این کار در کنار تاثیرات زیست محیطی مثبتی که دارد، اشتغال عظیمی را نیز برای باغبان ها و کارگران فضای شهری ایجاد کرده است.

یعقوبی با اشاره به اینکه اقدامات زیباسازی شهر فقط محدود به زمان خاصی نیست و در تمام طول سال در حال پیگیری است، افزود: گل کاری فضای شهری در فصل بهار رونمایی و در تمام فصول سال پیگیری می شود.

همینطور رنگ آمیزی جداول نیز در تمام سال انجام می شود و رسیدگی به المان ها نیز به همین صورت است.

این کار باهدف تبدیل  پایتخت مذهبی ایران به یکی اززیباترین کلانشهرهای کشور ادامه می یابد.

در این راستا نگاه ویژه تری به بافت پیرامونی حرم داریم و جلسات متعددی را با آستان قدس رضوی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه و بحث زیباسازی و جداسازی پارکینگ ها وزیرگذر و .

داشته ایم .

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار مشهد، در زمینه طراحی المان های شهری اظهار کرد: شهرداری امسال از تیرماه فراخوان عام داد که هرکس ایده ای برای زیباسازی شهر دارد می تواند بدون هیچ محدودیت ایده خود را ارائه دهد.

در ابتدا معاونت فرهنگی شهرداری المان ها را دسته بندی کرد و از سمت کارشناسان حوزه هنری مورد داوری قرار گرفتند و در مرحله بعدی شورای محلات به نمایندگی از مردم حاضر و رای گیری انجام شد.

یعقوبی با اشاره به اینکه در شهرداری همواره از ایده های نیروهای خوش فکر و جوان استقبال می شود، افزود: ما از سمن های مختلف، ایده های نو وانتقادات مختلف با آغوش باز استقبال می کنیم.

حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان حوزه ای که خدمات مستقیم به شهروندها ارائه می دهد باید به صورت مداوم به روز باشد و متناسب با دانش روز حرکت کند.

بنابراین از نخبگان، افراد دارای ایده استقبال می کنیم و امیدواریم که همراهی جوانان خوش فکر را در این مسیر داشته باشیم.

یعقوبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی آبیاری فضای سبز و مشکلات بی آبی در مشهد بیان کرد: در بحث کم آبی درصدد هستیم که استفاده از منابع آبی و سفره های آب زیرزمینی را به حداقل رسانیده و راهکارهای جایگزینی را برای آنها ایجاد کنیم.

یکی از این راهکارهای جایگزینی، استفاده از پساب ها است.

افتتاح تصفیه خانه چهل بازه گام بزرگی در این زمینه است.

این تصفیه خانه با ظرفیت بسیار بالا می تواند یک و نیم مترمکعب در سال آب تصفیه شده بسیاربا کیفیت تولید کند که مورد تایید اداره کل محیط زیست برای استفاده درفضای سبز باشد.

علاوه براین تصفیه خانه خین عرب نیز درحال حاضر حدود 6 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده تولید می کند، تصفیه خانه سیدی نیزعلی رغم مشکلات و محدودیت هایی که در این پروژه وجود دارد امیدواریم  اوایل سال آینده آن را نیز وارد مدار کنیم .

وی افزود: راهکارهای دیگری نیز در دست اقدام است، ما بالغ بر 16 چشمه را شناسایی کرده ایم و در کنار این چشمه ها و قنات ها، در حال تقویت سفره های آب زیرزمینی نیزهستیم تا بتوانیم از این منابع آبی به شیوه صحیح استفاده کنیم.

برنامه ریزی برای جداسازی آب شرب از غیرشرب مشهد در سال آینده یعقوبی افزود: امسال قراردادهای بسیاری در توسعه شبکه جداسازی آب شرب و غیرشرب بسته شده و برنامه ریزی هایی در حال انجام است تا سال بعد بتوانیم وارد مدار شبکه جداسازی آب شرب از غیرشرب شویم.

این موضوع تحولی زیرساختی است که  کمک بسیار زیادی درآبیاری فضای سبز در آینده نزدیک خواهد کرد.

یعقوبی افزود: در همین راستا، سازمان حفاظت از محیط زیست، شهرداری مشهد را به دلیل فعالیت های سازنده در زمینه زیباسازی، مدیریت مصرف آب و فعالیت های محیط زیستی به عنوان واحد خدماتی  پیشرو در کشور معرفی کرده است.

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد در زمینه اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری برای پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز که در زیباسازی فضای شهری نقش بسزایی به عهده دارند، اظهار کرد: بار اصلی و عظیم کار استقبال از بهار برروی دوش پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز بوده است و در دو سال اخیر فعالیت های جدیدی از سوی شهرداری درجهت حمایت از کارگران خدمات شهری انجام گرفته است.

قبل از اعمال محدودیت های کرونایی به مناسبت های مختلف برای این عزیزان  جشن هایی تدارک دیده می شد و بسته های معیشتی دوباردر سال به آنها تعلق می گرفت.

امسال نیز بسته های معیشتی در غالب چهارمناسبت در شب یلدا، میلاد حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و 22 بهمن، جمعا مبلغ یک میلیون و دویست هزارتومان به حساب پاکبان های عزیزریخته شده  که جمعیت این عزیزان بالغ بر یازده هزار نفر بود.

همچنین مبلغ یک میلیون تومان عیدی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

کارگرهای خدمات شهری بیمه تکمیلی می شوند یعقوبی بیان کرد:علاوه براین، برای کارگرهای خدمات شهری و کارگرهای فضای سبز پیگیری های لازم در جهت بیمه تکمیلی این عزیزان در حال انجام است که شهرداری هزینه بیمه تکمیلی این عزیزان را درکنار بیمه ای که الان  دارند، تقبل می کند تا نگرانی های آنها را بابت هزینه های جانبی در زمینه درمان و .

مرتفع سازد.

اقدام دیگر اصلاح دفترچه های پیمان است، قبلا ممکن بود مثلا هر سه سال یک کاپشن به این افراد بدهیم اما امسال لباس و و کاپشن تهیه شد ودر اختیارآنها قرار گرفت و برای حمایت ایمنی از این عزیزان در زمینه تهیه هدلایت در شب، جلیقه های متفاوت که روی آن چراغ نصب می شود برای افرادی که در بزرگراه ها مشغول هستند به جهت اینکه قابل رویت باشند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت روزانه وسایل مورد نیاز نظیر ماسک و.

نیز در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

علاوه بر این موارد، درصدد ارائه  لایحه ای به شورا هستیم تا بلکه بتوان حمایت های دیگری نیزاز این قشر زحمت کش انجام شود.

یعقوبی در مورد زمینه تدابیر اندیشه شده برای کارگران روزمزد که در سطح شهر و گوشه خیابان در جستجوی کار هستند، اظهار کرد: به منظور ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد، با همکاری انجمن صنفی کارگری در میدان فردوسی مکانی تعبیه شده که علاوه بر بحث تکریم کارگر، شرایط مختلف آن به لحاظ سرمایشی و گرمایشی و.

در نظر گرفته شده است.

ولیکن متاسفانه همچنان کارگران زیادی حاشیه خیابان حضور دارند، به همین خاطر به دنبال آن هستیم که امتیازاتی را برای کارگران درنظر بگیریم که به حضور در آن جایگاه تشویق شوند و با تمایل خود در آنجا حضور یابند.

بدین منظور تفاهم نامه های متعددی را با ادارات مختلف تنظیم کردیم که هرسازمان  به نوبه خود خدماتی را به این افراد ارائه دهد که مجموعه این خدمات باعث شود کارگر احساس کند که اگر اهل کار باشد در جایگاه به او کار داده می شود و شهروند نیز حتما از جایگاه کارگر بگیرد نه از حاشیه خیابان، ولیکن این موضوع نیازمند گذشت زمان و فرهنگسازی است.

راه اندازی سامانه ای برای کارگران وی افزود: علاوه بر این به شهروندان و قشر زحمتکش کارگر نوید این را می دهیم که اپلیکیشن و سایتی در این زمینه طراحی شده که کارگران می توانند به راحتی اطلاعات خود را ثبت کرده و در آن اپلیکیشن ثبت نام کنند و شهروندان و کارفرما نیز بدون حضور در جایگاه بتواند کارگر مدنظر خود را بگیرند.

از آنجایی که ممکن است کارگرها به نحوه کار با اپلیکیشن و سایت آگاهی نداشته باشند، داخل جایگاهی که برای کارگرها است دو نفر مسئول را در نظر گرفته ایم که توضیحات لازم را برای آنها ارائه بدهند.

در حال حاضر 6300 نیرو با مشخصات کامل در سامانه ثبت نام کرده اند و هیچ محدودیتی برای کارگرها و به کارگیری آنها توسط شهرداری وجود ندارد حتی از کارگرهایی که تابعیت ایرانی ندارند، آن دسته از افرادی که مجوز دارند نیز می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مشهد بیان کرد: هیچ هزینه ای از کارگران برای ثبت نام در سایت و ارائه خدمات به آنها گرفته نمی شود، بلکه حتی خدمات و مزایای متعددی را برای کارگرهایی که در این سامانه عضویت دارند در نظر گرفته ایم؛ به عنوان مثال هماهنگی لازم با نهضت سوادآموزی  انجام شده که در این جایگاه ها قرار بگیرند و به کارگرانی که سواد خواندن و نوشتن ندارند، آموزش های لازم را ارائه بدهند و همینطور آموزش های فنی در اختیار آنها قرار بگیرد تا  در درجات  بالاتر در اصطلاح استاد کار بشوند و مهارت های بیشتری بیاموزند تا در بحث حقوقی شرایط برای آنها بهتر شود.

وی افزود: علاوه براین، یکسری مزایا مثل بسته های معیشتی نیز برای این افراد درنظر گرفته ایم که افرادی که  ثبت نام کردند تشویق بشوند همچنان در سامانه بمانند، حتی تلاش می کنیم در بیمه کارگران ساختمانی اولویت با افرادی باشد که در سامانه ثبت نام کردند نه کارگر سرگذر.

متاسفانه مستندسازی که همکاران ما انجام دادند حاکی از آن است که برخی از این افراد که نوشته کارگر و در فضای شهر حضور دارند به نوعی تکدی گری می کنند و واقعا جویای کار نیستند که با راه اندازی این سامانه به دنبال و تغییرات وشرایط بهتری هستیم.

یعقوی عنوان کرد: این سایت و اپلیکیشن مذکور در یکشنبه هفته آینده 17 اسفندماه رونمایی می شود.

شهرداری نیز در پروژه های مختلف خود از کارگرهایی که در این سایت ثبت نام کرده باشند استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استقبال از بهار - استقبال - میلیون - بهار - تولید - تولیدکنندگان - افزایش - مشهد - شهرداری مشهد - زیباسازی شهر - مهدی یعقوبی - اصحاب رسانه - اشتغال زایی - پرورش - المان - حاشیه شهر - نشست خبری - قائم مقام - حدود - زیباسازی - ستاد - درصد - متر مربع - شهر مشهد - اقدامات - شهرداری - برنامه - مناسبت - تولیدی - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
راه اندازی 100دستگاه اتوبوس و مینی بوس در تبریز

خرما کیلویی 70 هزار تومان شد

جزییات واردات حدود 2 میلیون دُز واکسن کرونا + جدول

وام ساخت مسکن به 450 میلیون تومان افزایش یافت

قیمت انواع گوشی شیائومی در بازار امروز+ جدول

چابهار نقطه ای استراتژیک در سند راهبردی ایران ـ چین/ آیا تنها بندر اقیانوسی ایران به سی پِک متصل می شود؟ + فیلم

نتایج قرعه کشی اولین طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو امروز 29 فروردین 1400 اعلام شد + فهرست برندگان

وام ساخت مسکن به 450 میلیون تومان افزایش یافت

افزایش ظرفیت حمل بار در مسیر زنجان به قزوین به 18میلیون تن

جزییات توافق آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در عراق

قیمت امروز طلا و سکه در بازار

ایران صادرکننده واکسن های ضد مار و عقرب

وام ساخت مسکن 450 میلیون تومان شد

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری آغاز شد + جزییات

علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک چه بود؟

استخدام نگهبان در یک شرکت با برند معتبر در صنایع غذایی در تبریز

افزایش نرخ کرایه های اتوبوس و تاکسی در قم

پیشرفت فیزیکی 60 درصدی پروژه کمربندی شمالی قرچک

استخدام کارشناس فروش املاک و بازاریاب املاک در تهران

افزایش ظرفیت حمل ونقل بار در مسیر زنجان به قزوین به 18میلیون تن

هشدار همتی به روسای بانک ها درباره نرخ سود بانکی

قیمت امروز طلا و سکه در بازار

وام ساخت مسکن 450 میلیون تومان شد

نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟!

استخدام کارشناس برنامه ریزی و برنامه نویس it در قزوین

وام ساخت مسکن 450 میلیون تومان شد + جزییات

با بازاریان نهایت تعامل را داشته باشید

لوازم یدکی خودرو 20 تا 25 درصد گران می شود

افزایش مصدومان گناوه به 5 نفر/ بیشتر تخریب ها در روستاهای اطراف

کدام مدل دزدگیر و ردیاب هوشمند مجیک بوف برای خودروی شما مناسب است؟

سرعت تردد حمل و نقل عمومی در خیابان امام خمینی(ره) افزایش می ‍یابد

استخدام 5 عنوان شغلی در صنایع چاپ و بسته بندی آسان پک در قزوین

واکنش بازار ارز به مذاکرات برجامی

استخدام 7 عنوان شغلی در صنایع چاپ و بسته بندی آسان پک در قزوین

اسکن خط لوله انتقال نفت خام مارون به اصفهان با دستگاه پیشرفته GPR

جوابیه «گروه سام» به خبر عدم وجود خط تولید محصولات سامسونگ در ایران

انتقاد معاون استاندار تهران از رعایت ضعیف شیوه نامه ها

هشدار همتی به روسای بانک ها درباره نرخ سود

هر موج کرونا 2 ماه طول می کشد/ محدودیت های کرونایی اعمال شده، اصلا محدودیت نیست/ همه جا باز و شلوغ است

29 فروردین ماه با مهمترین اخبار کرونا در استانها

شلوغی نانوایی ها در آستانه افطار

وام ساخت مسکن 450میلیون تومان شد

استخدام مهندس پلیمر و رنگ در یک شرکت تولیدی پلیمری در تهران

مدیرعامل فولادمبارکه: با تولید محصول جدید از خروج ارز جلوگیری خواهیم کرد

استخدام کارشناس فروش و مدیر بازرگانی آقا در پرشین قطعه در اصفهان

اینفوگرافیک: وضعیت خشکسالی در چهارمحال و بختیاری

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مدیر فروش با حقوق ثابت و مزایا در اصفهان، فارس، کرمان و مازندران

تشدید نظارت ها بر اجرای محدودیت های کرونا در اهر

وام ساخت مسکن به شرط رعایت فناوری های نو تا450 میلیون افزایش یافت

استخدام طراح وبسایت در شرکت مهندسی مالی تحلیل گستر آراد در فارس

آبخیزداری زمینه ساز پایداری اقلیم گیلان است/ پیشرفت 50 درصدی پروژه های مکانیکی

استخدام کارشناس فروش در شرکت فناوری تنفس کارو در تهران

استخدام کارشناس جهت واحد بازرگانی خارجی در جهان شیمی بسپار در تهران

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری+جزییات

استخدام کارگر ساده در کاوان صنعت نوین فرم در تهران

ایرانی ها قبل از کرونا چقدر سفر خارجی رفتند؟

چهار عامل تورم زا در اقتصاد ایران/ خلق تورم در مارپیچ قیمت-مزد-قیمت

ببینید | تشکیل صف فروش دلار در میدان فردوسی

مدیرعامل فولادمبارکه: با تولید محصول جدید از خروج ارز جلوگیری خواهیم کرد

استخدام مدیر تولید در شرکت اندیشه کوشا در تهران

جوابیه گروه سام درباره عدم وجود خط تولید لوازم خانگی سامسونگ در ایران

پایان کار بازار سرمایه در 29 فروردین ماه /عکس

استخدام کارمند بسته بندی در بانی مد در تهران

چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید

جزییات نامه نگاری رییس سازمان بورس با همتی

کاهش نارضایتی مردمی و افزایش کیفیت محصولات سایپا در شرایط تحریم و کرونا

استخدام بازاریاب خرده فروشی و سرپرست فروش در آذرشهد در تهران

وعده بی حاصل دولت برای ثبات قیمتیِ خرما

دور جدید افزایش قیمت طلا در راه است؟

جزییاتی از شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها

نکات مهم درباره کارت اعتباری سهام عدالت که باید بدانید

استخدام کارشناس تولید دیتا در کلینیک تخصصی پوست و مو ایران نوین در تهران

گرانی بی سابقه مسکن

استخدام سرپرست برنامه ریزی و کارشناس برنامه ریزی در قزوین

استخدام کارشناس خرید و تدارکات با تجربه در غرب تهران

پیش بینی بورس فردا 30 فروردین ماه 1400 + اخبار لحظه ای

سرعت تردد حمل و نقل عمومی در خیابان امام خمینی افزایش می ‍یابد

جدول نرخ سود بانکی در سال 1400

هزینه ارسال اولین سفارش از دیجی کالا به مدت محدود رایگان شد

کارگران در انتظار تصمیم دولت برای تصویب حق مسکن

5 سرای بازار تاریخی اراک مرمت شد

نتایج قرعه کشی ایران خودرو پیش فروش یک ساله + قیمت و جزییات (29 فروردین)

جریان گاز در استان های زلزله زده پایدار است

ارزش سهام عدالت یکشنبه 29 فرودین

تاثیرگذارترین نمادهای بورسی امروز 28 فروردین

کمک دامداری زیست محیطی مدرن به فقرزدایی در استان چینگ هایی

بورس امروز یکشنبه 29 فروردین 1400 + اخبار و وضعیت

ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان از اول اردیبهشت

ترازوی 99 درصد اصناف زنجانی میزان است

هزینه 459 میلیارد تومانی سازمان اوقاف برای مقابله با کرونا

راه اندازی نخستین آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی

وضعیت اسف بار نظام توزیع و عرضه محصولات کشاورزی / سود احتکار نصیب دلالان می شود

نیمی از اروپایی ها خواهان استفاده از بلاک چین برای یورو دیجیتال هستند

ارزش سهام عدالت یکشنبه 29 فرودین

قیمت میوه و صیفی در عمده فروشی اعلام شد

صف فروش دلار در میدان فردوسی +فیلم

478 خودرو ناقض محدودیت تردد در کنگاور جریمه شدند

خرید ویلایِ لاکچری

استخدام سرپرست فروش مویرگی و بازاریاب فروش مویرگی در تهران

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد