مطالب مرتبط:
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان | نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
کرونای انگلیسی در 10 تا 15 استان مشاهده شده است/ نگران گسترش ویروس انگلیسی در تهران هستیم
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان/ احتمال گسترش ویروس جهش یافته در تهران
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 10:202021-03-03پزشكي

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران


رییس تیم واکنش سریع کووید19 در کشور با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید درباره این بیماری دچار خوش باوری شویم؛ در عین حال بر لزوم افزایش تستها و بیماریابی تاکید کرد و گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک ، دکتر حمید سوری در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت اپیدمی کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر در برخی نقاط کشور بخصوص قسمت های جنوبی و عمدتا خوزستان وضعیت مناسبی نداریم؛ البته مشکل اصلی از چند هفته قبل آغاز شد اما نمود آن اکنون در افزایش مرگ ها رخ داده است و طی یک یا دو روز گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا مجددا پس از ماه ها 3 رقمی شده است.

عمده ترین دلیل این اتفاق افزایش مرگ و میر در استان خوزستان است و حدود یک چهارم مرگ های روزانه در استان خوزستان رخ می دهد.

کرونای انگلیسی در خوزستان عامل افزایش مبتلایان و جانباختگان وی با اشاره به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کل کشور وجود دارد، تاکید کرد: همه چیز بستگی به این دارد که از انتشار بیماری به خصوص واریانت جهش یافته کرونا که در خوزستان سبب افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان شده است، جلوگیری کنیم.

تمهیداتی برای جلوگیری از گسترش بیماری اتخاذ شده، ولی هوشیاری مردم، سیاست های مناسب و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان از نکات بسیار مهم در مدیریت بیماری کرونا است.

خوزستان وضعیت با ثباتی پیدا کرده بود اما با گسترش نوع جهش یافته در استان، شرایط تغییر کرد.

لزوم لحاظ اقدامات سختگیرانه ترمردم بیشتر رعایت کنند رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با اشاره به نزدیکی به نوروز 1400 و احتمال شکل گیری سفرها و دید و بازدیدهای خانوادگی و فامیلی، بیان کرد: آنچه واضح است این است که اقدامات قهری برای کنترل اپیدمی کرونا در مقایسه با کشورهای اروپایی نزدیک به صفر بوده است؛ یعنی اقدامات شدید کنترلی نسبت به برخی کشورهای اروپایی و آسیای شرقی نداشتیم.

به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی بیماری و جهشی که در ویروس رخ داده است لازم باشد دولت اقدامات سختگیرانه تری وضع کند و خود مردم هم بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند.

شرایط فعلی همه گیری بیماری پس از بیش از 100 سال دوباره در کشورها رخ داده است و بشر در حال تجربه شرایطی است که تمام پایه های اصلی جوامع را به لرزه انداخته است و از تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، معنوی، روانی، آموزش و.

تحت فشار هستیم.

دچار خوش باوری نشویم وی افزود: شاید خیلی از آسیب های وارده از سوی کرونا ترمیم پذیر باشد، اما جان انسان ها ترمیم پذیر و قابل بازگشت نیست و اثرات بلند مدت فوت افراد برای خانواده ها و جامعه باقی خواهد ماند.

مردم انتظار دارند در ایام نوروز و بهار با گذر از یکسال سخت احساس آرامش کنند؛ اما داغدار شدن یک خانواده به دلیل بی توجهی به پروتکل ها و دید و بازدید نوروزی درست و منطقی نیست.

ما قبول داریم و درک می کنیم که مردم پس از یک سال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری خسته هستند، اما به هیچ عنوان نباید دچار خوش باوری شویم زیرا پای جان خود و اطرافیانمان در میان است.

باید به گزینه هایی فکر کنیم که هم بار روانی ناشی از سختگیری ها متعادل شود و هم قرار نباشد قربانی بیشتری بدهیم.

افزایش تست ها و بیماریابی وی در خصوص میزان مراجعه بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها، اظهار کرد: طی چند هفته گذشته موارد بیماریابی و اخذ تست ها به شدت افزایش یافته است و با افزایش بیماریابی، موارد کشف نشده را پیدا می کنیم.

زمانی که به شکل فعال بیماریابی می کنیم سهم موارد شدید یا مرگ کمتر می شود؛ زیرا به سراغ افرادی می رویم که هنوز شکایتی از وضعیت جسمی خود ندارند یا شرایط آنقدر سختی را تجربه نمی کنند که برای دریافت خدمات مراجعه کنند.

افزایش تجربیات بالینی و تقویت درمان های سرپایی سوری ادامه داد: با این وصف آمار موارد سرپایی مبتلا به بیماری افزایش می یابد اما نسبت مرگ به موارد سرپایی کاهش می یابد.

حتی در بیمارستان ها هم این نسبت کاهش یافته است که علت آن از آنجایی نشات می گیرد که نسبت به ماه های گذشته یا ابتدای شیوع اپیدمی تجربیات بالینی ما افزایش یافته است و درمان های سرپایی هم تقویت شده اند؛ از این رو کمتر شاهد موارد بستری بسیار شدید منجر به مرگ هستیم؛ البته این به معنای آن نیست که دیگر چنین مواردی نداریم بلکه نسبت آن در مقایسه با ماه های گذشته کاهش یافته است.

هنوز با وضعیت مطلوب کنترل بیماری فاصله داریماحتمال افزایش موارد بیماری در کشور به دلیل ویروس جهش یافته سوری با تاکید بر اینکه هنوز با رسیدن به وضعیت مطلوب کنترل اپیدمی فاصله زیادی داریم، تصریح کرد: به دلیل گسترش گونه جهش یافته کرونا در کشور احتمالا تعداد موارد سرپایی و بستری بازهم افزایش یابند؛ زیرا ویروس جهش یافته قابلیت انتشار بالاتری دارد و همین موضوع سبب افزایش موارد مثبت بیماری می شود.

مشاهده ویروس جهش یافته در 10 تا 15 استان وی ادامه داد: به نظر می رسد در حدود 10 الی 15 استان موارد ویروس جهش یافته انگلیسی مشاهده شده است اما هنوز در برخی از استان ها بروز بیماری به شکل پراکنده یا تک تک بوده است.

نگرانی ما افزایش سرعت گسترش واریانت های جهش یافته ویروس است.

باید در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم تا واکسیناسیون افزایش یابد وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر سوش غالب بیماری در کشور واریانت انگلیسی است یا خیر؟، گفت: هنوز سوش غالب کشور سوش کلاسیک (ووهان) است؛ اما نگرانی از گسترش ویروس جهش یافته بالا است، هنوز به حدی نرسیدیم که گونه غالب بیماری در کشور نوع جهش یافته باشد.

یکی از استراتژی هایی که باید اتخاذ کنیم این است که در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم، هرچه وقفه طولانی تر شده و همزمان افزایش واکسیناسیون را هم داشته باشیم منجر به این می شود که بار ناشی از اپیدمی در کشور کاهش یابد.

رییس تیم واکنش سریع کووید 19 در کشور درباره محتمل بودن بروز خیز چهارم بیماری در کشور، تصریح کرد: اگر فقط موارد ابتلا را درنظر بگیریم ممکن است پیک چهارم با بیماریابی بیشتر رخ دهد؛ اما اگر پیک چهارم را برپایه مرگ و بستری درنظر بگیریم، طبیعتا هنوز به شرایطی نرسیدیم که به زودی شاهد پیک چهارم باشیم.

در برخی استان ها از جمله استان خوزستان شاهد افزایش موارد بستری بودیم ولیکن هنوز این شرایط قابل بسط به کل کشور نیست.

در ویروس جهش یافته بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شوداهمیت درمان بهنگام سرپایی در ویروس جهش یافته وی درخصوص درمان ویروس جهش یافته انگلیسی، اظهار کرد: به نظر می رسد در ابتلا به این نوع از ویروس جهش یافته نسبت به واریانت کلاسیک، بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شود و از این رو درمان سرپایی اهمیت بسیار زیادی دارد و هرچه درمان به موقع و سریع تر رخ دهد بیمار دیرتر وارد فاز التهابی می شود.

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران طی روزهای آینده سوری پیرامون وضعیت کرونا در پایتخت، افزود: مواردی از ویروس جهش یافته در پایتخت هم مشاهده شده است.

بیشتر گرایش در افزایش موارد اپیدمی در شرق تهران متمرکز است که چرایی آن می تواند به تراکم جمعیت در این بخش، افزایش تعاملات مردم، بافت جمعیتی متفاوت، میانگین بالاتر مبتلایان به بیماری های زمینه ای و.

برگردد، البته از ابتدا هم تمرکز آلودگی در شرق تهران بیشتر بود.

طبیعتا نگرانی از گسترش موارد جهش یافته در روزهای آینده در تهران هم وجود دارد.

تجمع، مهمانی و خرید غیرضرور کاهش یابدبرای ترافیک درونشهری کاری شود وی درخصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور، گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل ها تا حدی کاهش یافته بود اما با اقدامات چند هفته اخیر وضعیت بهتر شده است اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

تجمعات، مهمانی ها، خریدهای غیر ضروری و.

باید کاهش یابد، بعضا شاهد ترافیک هایی هستیم که برای سفرهای درونشهری غیرضروری اتفاق می افتد و باید برای کاهش آنها کاری کنیم.

وی افزود: به جای آنکه مدام بر محدود کردن مردم تمرکز کنیم اگر بتوانیم بیماریابی را در حداکثرترین شرایط قرار دهیم احتمال ابتلای مردم عادی به بیماری کاهش می یابد.

جمعیت مبتلایان، افراد در تماس با بیماران و.

در کل کشور حدود یک میلیون و 100 هزارنفر هستند و این تعداد هستند که در جامعه می چرخند و سایر افراد در ارتباط با آنها به بیماری مبتلا می شوند.

در حال حاضر حدود یک سوم این تعداد شناسایی می شوند و هنوز دو سوم چندان مشخص نیستند، با شناسایی این افراد و ایزوله کردن آنها می توانیم اطمینان داشته باشیم که احتمال ابتلای توده مردم به حداقل برسد و نگرانی ماهم برای پیک های بعدی اپیدمی کاهش یابد.


کلید واژه ها: خوزستان - استان خوزستان - افزایش - بیماری - کشور - مرگ و میر - وضعیت - کرونا - انگلیسی - کرونای انگلیسی - ویروس انگلیسی - نگرانی - استان - جانباختگان - بیماریابی - حمید سوری - مبتلایان - گفت وگو - اپیدمی - روزانه - کووید19 - تابناک - تهران - گزارش - ویروس - اتفاق - باوری - گذشته - واکنش - اشاره

آخرین اخبار سرویس:
به لیمو، مفید برای همه، مضر برای بیماران کلیوی

مصرف میوه و سبزیجات به کاهش تشنگی روزه داران کمک می کند

15چکاپ ضروری برای آقایان

به لیمو، مفید برای همه، مضر برای بیماران کلیوی

مصرف میوه و سبزیجات به کاهش تشنگی روزه داران کمک می کند

82 درصد اردستانی ها شیوه نامه های بهداشتی کرونا را رعایت می کنند

15چکاپ ضروری برای آقایان

تکذیب استفاده امام جمعه آبادان و اعضای شورای شهر از سهمیه واکسن پاکبانان/ مدیران شهرداری واکسن زدند و به دادگاه معرفی شدند

از خواص گل ساعتی چه می دانید؟

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی با شیر | غذایی رژیمی و تامین کننده آب مورد نیاز بدن

اشتباه گرفتن ایدز و سرماخوردگی+جزییات

واکسن خوراکی کرونا هم ساخته شد!

چه ویتامین هایی برای مردان ضروری است؟

اختلال در واردات واکسن کرونا مصداق جرم است

ظرفیت بیمارستان دورود تکمیل شد/دورهمی ها کانون انتقال ویروس کرونا

آزمایشگاهیان در مقابله با ویروس کرونا نقش بی بدیل دارند

نور پردازی به مناسبت روز جهانی بیماران هموفیلی

انواع روغن های گیاهی مناسب مو را بشناسید

علت ابتلا مردم به کرونا پس از تزریق واکسن کرونا

استخدام مدیر فروش، بازاریاب و ویزیتور در آدرین پاک مهر پارس در تهران

داروهای ضدروان پریشی عامل حفاظتی در برابر کرونا

مزه بد دهان نشانه چیست؟

خواص گیاه استویا چیست؟

بارداری خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می دهد

راه درمان ترک های پوستی

همه چیز درباره بی اختیاری ادرار

استخدام کارشناس تولید محتوا در موسسه حمایت از بیماران پوستی خاص خانه ای بی

تنظیم قند خون با این دمنوش + جزییات

کدام میوه ها قند کمتر و کدام قند بیشتری دارد؟

سخنگوی ستاد کرونا: واکسن پولی خارج از اولویت ندریم

درمان های موثر برای جلوگیری درد دندان عقل

استخدام سرپرست فروش مویرگی (مواد غذایی) در شرکت آویژه سلامت سپهر در تهران

طرز تهیه گوش فیل خانگی

واکسن خوراکی کرونا ساخته شد

زمانی که معده هم عصبی می شود

ضربه مغزی چیست و چگونه درمان می شود؟

7 توصیه غذایی برای خوردن یک وعده خوب سحری

ابتلا به کووید 19 از جوانان در مقابل ابتلا مجدد پیشگیری نمی کند

درمان های خانگی کرونا در فاز سرماخوردگی

ساعت بیولوژیک بدن انسان چیست ؟

دو درصد بیماران کرونایی در ICU دچار سکته مغزی می شود

ابتلا به کووید 19 از جوانان در مقابل ابتلا مجدد پیشگیری نمی کند

کارهای منزل چگونه باعث سلامت مغز می شود؟

بارداری خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می دهد

داروهای ضدروان پریشی عامل حفاظتی در برابر کرونا

دو درصد بیماران کرونایی در ICU دچار سکته مغزی می شود

بهترین درمان آلرژی را بدانید

شرط وزارت بهداشت برای واردات واکسن کرونا با ارز نیمایی/ مجوز به 3 شرکت خصوصی؛ تاکنون

روش هایی برای کاهش عطش و حرارت بدن در طول روز

تغذیه خاص روزه داری و کرونا

چگونه به زندگی ایده آل خود برسیم؟

با این 5 نکته طلایی لاغر شوید

چه عینک هایی را نباید شست؟

چای ماسالا و خواص آن

نقش بی بدیل آزمایشگاهیان در مقابله با ویروس کرونا

بستری 120 بیمار کرونایی در اردبیل/ شمار بهبودیافتگان از بستری شدگان پیشی گرفت

استخدام کارمند تبلیغات خانم در کلینیک پوست و موی صدف در تهران

تراشه ای که باعث ساده تر شدن تست های ژنتیکی می شود

توصیه هایی برای تامین آب بدن در ماه رمضان

فواید گوشت گاو بدون چربی برای قلب

خوراکی های سرشار از اسید فولیک کدامند؟

تاثیر واکسن سینوواک در شیلی 67 درصد اعلام شد

کمبود کلسیم چه بر سر بدن انسان می آورد ؟

واکسیناسیون ناپاکبانان!

کرونا چه اندازه سکته های را بیشتر می کند؟

351 بیمار جدید کرونایی به بیماران مازندران اضافه شد

تفاوت های علائم حساسیت فصلی با علائم کرونا

چه مقدار غذای سرخ کرده در روز برای قلب ضرر دارد؟

علت ایجاد سلولیت چیست؟

آیا رژیم غذایی مایع به کاهش وزن کمک می کند؟

پیشنهاد کاربردی به رییس نظام پزشکی: بگذارید حداقل خود مردم واکسن کرونا را تهیه کنند/ جزییات راهکار ابراهیم شیخ در خصوص واکسیناسیون کرونا

هشت باور اشتباه در مورد کووید19 که باید بدانید

نشانه های کبد چرب در زنان چیست؟

افزایش تعداد بیماران بد حال در فرانسه

اما و اگرهای احداث بیمارستان صحرایی

فاز اول واکسیناسیون هفته اول اردیبهشت تمام می شود/ واکسن پولی خارج از اولویت نداریم

دکتر ابراهیم شیخ خطاب به رییس نظام پزشکی: بگذارید حداقل خود مردم واکسن کرونا را تهیه کنند/ پیشنهادی جهت حل سریع تر مشکل واکسیناسیون

شرایط بهتری در واکسیناسیون علیه کرونا در اواخر بهار

351 بیمار جدید کرونایی به جمع بیماران مازندران اضافه شد

تیترامشب ؛ تلخ ترین روز کرونایی 1400

کنترل عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن در ماه رمضان

حذف کاغذی دفترچه های بیمه سلامت

آیا کرونا »برساخت اجتماعی« در ایران است؟

قبل از عید گفته بودم که گرفتار موج سنگینی خواهیم شد

عوارض کمبود کلسیم برای بدن

خوابیدن بعد از خوردن سحری ممنوع!

خواص درمانی به دانه

عوارض کمبود کلسیم برای بدن ایسنا

تعداد جان باختگان کرونا در کردستان به 1170 نفر رسید

تعداد جان باختگان کرونا در کردستان به 1170 نفر رسید

عوارض کمبود کلسیم برای بدن

10 باور اشتباه در مورد کووید19 که باید بدانید

طرز تهیه باقالی به روش بازاری در منزل

10 باور اشتباه در مورد کووید19 که باید بدانید

معجزه این سبزی برای مهار تشنگی

طرز تهیه باقالی به روش بازاری در منزل

10 باور اشتباه در مورد کووید19 که باید بدانید

چه غذاهایی بخوریم تا کرونای انگلیسی نگیریم ؟

فوت 3 نفر دیگر در یزد بر اثر کرونا/ تست 347 نفر مثبت شد

تعداد فوتی های کرونایی اهر به 217 رسید/ معرفی برگزارکنندگان جلسه های انتخاباتی شورا به دستگاه قضایی جلسات انتخاباتی پرهیز کنید

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران