مطالب مرتبط:
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان
یک چهارم فوتی های روزانه کرونا در خوزستان
گسترش ویروس کرونا در خوزستان از طریق مدارس نبود/ 22 هزار خانوار از تبلت دانش آموزی محرومند
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 10:102021-03-03پزشكي

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان/ احتمال گسترش ویروس جهش یافته در تهران


در حدود 10 الی 15 استان موارد ویروس جهش یافته انگلیسی مشاهده شده است اما هنوز در برخی از استان ها بروز بیماری به شکل پراکنده یا تک تک بوده است - رییس تیم واکنش سریع کووید19 در کشور با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید درباره این بیماری دچار خوش باوری شویم؛ در عین حال بر لزوم افزایش تستها و بیماریابی تاکید کرد و گفت: در ویروس جهش یافته، درمان سرپایی اهمیت بسیار زیادی دارد و هرچه درمان به موقع و سریع تر رخ دهد، بیمار دیرتر وارد فاز التهابی می شود.

دکتر حمید سوری در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت اپیدمی کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر در برخی نقاط کشور بخصوص قسمت های جنوبی و عمدتا خوزستان وضعیت مناسبی نداریم؛ البته مشکل اصلی از چند هفته قبل آغاز شد اما نمود آن اکنون در افزایش مرگ ها رخ داده است و طی یک یا دو روز گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا مجددا پس از ماه ها 3 رقمی شده است.

عمده ترین دلیل این اتفاق افزایش مرگ و میر در استان خوزستان است و حدود یک چهارم مرگ های روزانه در استان خوزستان رخ می دهد.

کرونای انگلیسی در خوزستان عامل افزایش مبتلایان و جانباختگان وی با اشاره به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کل کشور وجود دارد، تاکید کرد: همه چیز بستگی به این دارد که از انتشار بیماری به خصوص واریانت جهش یافته کرونا که در خوزستان سبب افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان شده است، جلوگیری کنیم.

تمهیداتی برای جلوگیری از گسترش بیماری اتخاذ شده، ولی هوشیاری مردم، سیاست های مناسب و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان از نکات بسیار مهم در مدیریت بیماری کرونا است.

خوزستان وضعیت با ثباتی پیدا کرده بود اما با گسترش نوع جهش یافته در استان، شرایط تغییر کرد.

مردم بیشتر رعایت کنند رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با اشاره به نزدیکی به نوروز 1400 و احتمال شکل گیری سفرها و دید و بازدیدهای خانوادگی و فامیلی، بیان کرد: آنچه واضح است این است که اقدامات قهری برای کنترل اپیدمی کرونا در مقایسه با کشورهای اروپایی نزدیک به صفر بوده است؛ یعنی اقدامات شدید کنترلی نسبت به برخی کشورهای اروپایی و آسیای شرقی نداشتیم.

به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی بیماری و جهشی که در ویروس رخ داده است لازم باشد دولت اقدامات سختگیرانه تری وضع کند و خود مردم هم بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند.

شرایط فعلی همه گیری بیماری پس از بیش از 100 سال دوباره در کشورها رخ داده است و بشر در حال تجربه شرایطی است که تمام پایه های اصلی جوامع را به لرزه انداخته است و از تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، معنوی، روانی، آموزش و.

تحت فشار هستیم.

دچار خوش باوری نشویم وی افزود: شاید خیلی از آسیب های وارده از سوی کرونا ترمیم پذیر باشد، اما جان انسان ها ترمیم پذیر و قابل بازگشت نیست و اثرات بلند مدت فوت افراد برای خانواده ها و جامعه باقی خواهد ماند.

مردم انتظار دارند در ایام نوروز و بهار با گذر از یکسال سخت احساس آرامش کنند؛ اما داغدار شدن یک خانواده به دلیل بی توجهی به پروتکل ها و دید و بازدید نوروزی درست و منطقی نیست.

ما قبول داریم و درک می کنیم که مردم پس از یک سال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری خسته هستند، اما به هیچ عنوان نباید دچار خوش باوری شویم زیرا پای جان خود و اطرافیانمان در میان است.

باید به گزینه هایی فکر کنیم که هم بار روانی ناشی از سختگیری ها متعادل شود و هم قرار نباشد قربانی بیشتری بدهیم.

افزایش تست ها و بیماریابی وی در خصوص میزان مراجعه بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها، اظهار کرد: طی چند هفته گذشته موارد بیماریابی و اخذ تست ها به شدت افزایش یافته است و با افزایش بیماریابی، موارد کشف نشده را پیدا می کنیم.

زمانی که به شکل فعال بیماریابی می کنیم سهم موارد شدید یا مرگ کمتر می شود؛ زیرا به سراغ افرادی می رویم که هنوز شکایتی از وضعیت جسمی خود ندارند یا شرایط آنقدر سختی را تجربه نمی کنند که برای دریافت خدمات مراجعه کنند.

افزایش تجربیات بالینی و تقویت درمان های سرپایی سوری ادامه داد: با این وصف آمار موارد سرپایی مبتلا به بیماری افزایش می یابد اما نسبت مرگ به موارد سرپایی کاهش می یابد.

حتی در بیمارستان ها هم این نسبت کاهش یافته است که علت آن از آنجایی نشات می گیرد که نسبت به ماه های گذشته یا ابتدای شیوع اپیدمی تجربیات بالینی ما افزایش یافته است و درمان های سرپایی هم تقویت شده اند؛ از این رو کمتر شاهد موارد بستری بسیار شدید منجر به مرگ هستیم؛ البته این به معنای آن نیست که دیگر چنین مواردی نداریم بلکه نسبت آن در مقایسه با ماه های گذشته کاهش یافته است.

احتمال افزایش موارد بیماری در کشور به دلیل ویروس جهش یافته سوری با تاکید بر اینکه هنوز با رسیدن به وضعیت مطلوب کنترل اپیدمی فاصله زیادی داریم، تصریح کرد: به دلیل گسترش گونه جهش یافته کرونا در کشور احتمالا تعداد موارد سرپایی و بستری بازهم افزایش یابند؛ زیرا ویروس جهش یافته قابلیت انتشار بالاتری دارد و همین موضوع سبب افزایش موارد مثبت بیماری می شود.

مشاهده ویروس جهش یافته در 10 تا 15 استان وی ادامه داد: به نظر می رسد در حدود 10 الی 15 استان موارد ویروس جهش یافته انگلیسی مشاهده شده است اما هنوز در برخی از استان ها بروز بیماری به شکل پراکنده یا تک تک بوده است.

نگرانی ما افزایش سرعت گسترش واریانت های جهش یافته ویروس است.

باید در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم تا واکسیناسیون افزایش یابد وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر سوش غالب بیماری در کشور واریانت انگلیسی است یا خیر؟، گفت: هنوز سوش غالب کشور سوش کلاسیک (ووهان) است؛ اما نگرانی از گسترش ویروس جهش یافته بالا است، هنوز به حدی نرسیدیم که گونه غالب بیماری در کشور نوع جهش یافته باشد.

یکی از استراتژی هایی که باید اتخاذ کنیم این است که در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم، هرچه وقفه طولانی تر شده و همزمان افزایش واکسیناسیون را هم داشته باشیم منجر به این می شود که بار ناشی از اپیدمی در کشور کاهش یابد.

رییس تیم واکنش سریع کووید 19 در کشور درباره محتمل بودن بروز خیز چهارم بیماری در کشور، تصریح کرد: اگر فقط موارد ابتلا را درنظر بگیریم ممکن است پیک چهارم با بیماریابی بیشتر رخ دهد؛ اما اگر پیک چهارم را برپایه مرگ و بستری درنظر بگیریم، طبیعتا هنوز به شرایطی نرسیدیم که به زودی شاهد پیک چهارم باشیم.

در برخی استان ها از جمله استان خوزستان شاهد افزایش موارد بستری بودیم ولیکن هنوز این شرایط قابل بسط به کل کشور نیست.

در ویروس جهش یافته بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شود وی درخصوص درمان ویروس جهش یافته انگلیسی، اظهار کرد: به نظر می رسد در ابتلا به این نوع از ویروس جهش یافته نسبت به واریانت کلاسیک، بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شود و از این رو درمان سرپایی اهمیت بسیار زیادی دارد و هرچه درمان به موقع و سریع تر رخ دهد بیمار دیرتر وارد فاز التهابی می شود.

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران طی روزهای آینده سوری پیرامون وضعیت کرونا در پایتخت، افزود: مواردی از ویروس جهش یافته در پایتخت هم مشاهده شده است.

بیشتر گرایش در افزایش موارد اپیدمی در شرق تهران متمرکز است که چرایی آن می تواند به تراکم جمعیت در این بخش، افزایش تعاملات مردم، بافت جمعیتی متفاوت، میانگین بالاتر مبتلایان به بیماری های زمینه ای و.

برگردد، البته از ابتدا هم تمرکز آلودگی در شرق تهران بیشتر بود.

طبیعتا نگرانی از گسترش موارد جهش یافته در روزهای آینده در تهران هم وجود دارد.

تجمع، مهمانی و خرید غیرضرور کاهش یابد وی درخصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور، گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل ها تا حدی کاهش یافته بود اما با اقدامات چند هفته اخیر وضعیت بهتر شده است اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

تجمعات، مهمانی ها، خریدهای غیر ضروری و.

باید کاهش یابد، بعضا شاهد ترافیک هایی هستیم که برای سفرهای درونشهری غیرضروری اتفاق می افتد و باید برای کاهش آنها کاری کنیم.

وی افزود: به جای آنکه مدام بر محدود کردن مردم تمرکز کنیم اگر بتوانیم بیماریابی را در حداکثرترین شرایط قرار دهیم احتمال ابتلای مردم عادی به بیماری کاهش می یابد.

جمعیت مبتلایان، افراد در تماس با بیماران و.

در کل کشور حدود یک میلیون و 100 هزارنفر هستند و این تعداد هستند که در جامعه می چرخند و سایر افراد در ارتباط با آنها به بیماری مبتلا می شوند.

در حال حاضر حدود یک سوم این تعداد شناسایی می شوند و هنوز دو سوم چندان مشخص نیستند، با شناسایی این افراد و ایزوله کردن آنها می توانیم اطمینان داشته باشیم که احتمال ابتلای توده مردم به حداقل برسد و نگرانی ماهم برای پیک های بعدی اپیدمی کاهش یابد.


کلید واژه ها: بیمار - بیماری - ویروس - کرونا - خوزستان - کشور - افزایش - درمان سرپایی - استان - وضعیت - درمان - بیماریابی - حمید سوری - مرگ و میر - استان ها - انگلیسی - گفت وگو - اپیدمی - احتمال - روزانه - سرپایی - کووید19 - تهران - اهمیت - باوری - گذشته - واکنش - چهارم - جنوبی - حمید

آخرین اخبار سرویس:
ببینید شهر افتاد دست کرونا!

راه حل هایی برای مراقبت از سلامت مو ها در ماه رمضان

استخدام صندوقدار خانم مجموعه شهر غذا

باید و نبایدهای تغذیه ای در دوران بارداری

استخدام پروموتر در مهندسی تولید مواد غذایی هوفرد (بدر) در کرج

مصرف خرما در ماه رمضان برای پیشگیری از تشنگی+ جزییات

50 درصد تست های کرونا در فارس مثبت است / تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان ها

متخصص پوست برای مسئول فنی کلینیک

چگونگی درمان وسواس

درباره آنتی بیوتیک اشتباه نکنید!

کار در جگری

هریک از بخش های بیمارستان شریعتی به نوبت در حال اختصاص یافتن به بخش کرونایی هستند

استخدام پروموت در مهندسی تولید مواد غذایی هوفرد (بدر) در تهران

بازاریاب.تکمیل کادر فروش شرکت تولیدی مواد غذایی

فروشنده خانم فروشگاه لوازم ارایشی با تجربه

تاثیر چربی در میزان هورمون تستوسترون

مبارزه با فشار خون با انجام این ورزش

ژن هایی که تعامل آنها عامل متاستاز سرطان پانکراس است

بیماری عفونی چشمی که منجر به کوری خواهد شد

ژن هایی که تعامل آنها عامل متاستاز سرطان پانکراس است

درمان جوش زیرپوستی چانه

اسکان بیماران در راهروهای بیمارستان دزفول

باورهای غلط پیرامون بهداشت دهان و دندان

تزیین نون پنیر سبزی افطاری

ابتلای بیش از 3 هزار نفر دیگر به کرونا در انگلیس

ادویه های لاغرکننده را بشناسید

دستیار دندانپزشک

اهمیت یادگیری مهارت های زندگی

اینفوگرافیک/ تاثیر نوشیدن آب ولرم بر سلامتی بدن

استخدام پرستار خانم در کلینیک دکتر شادی مظلومی در البرز

رژیم های غذایی که برای سلامتی مضر هستند!

اسکان بیماران در راهروهای بیمارستان دزفول

دمنوش قره قاط

کارگر ساده یا کمک آشپز

مقابله با کرونا با خوردن ترشی + جزییات

جان باختن 243 بیمار کرونایی دیگر در ترکیه

انتقاد به لغو زمان برگزاری آزمون دستیاری/هنوز رای دیوان صادر نشده است

استخدام تحصیلدار و کارپرداز در فرآوری املاح معدنی زرین خاورمیانه در تهران

استخدام نماینده علمی (مدرپ) در شرکت تولیدی و بازرگانی سیلانه سبز در فارس

طرز تهیه نوشیدنی ثعلب ترکی

تا حالا میوه شبیه دست انسان دیده بودید؟

استخدام نماینده علمی (مدرپ) در شرکت تولیدی و بازرگانی سیلانه سبز در قم

نیازمند دکتر دندانپزشک عمومی و زیبایی

مصرف قرص بدون آب، ممنوع!

استخدام اپراتور لیزر در کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی مریم در تهران

آمار فوتی های کرونا تا 2 هفته دیگر به 300 نفر می رسد

تاثیر سیگار بر جنین + جزییات

راننده بیل میکانیکی

ابدارچی اقا با جای خواب با حقوق در املاک

آیا رابطه زناشویی موفق نیاز به آموزش دارد؟

علت بروز درد بازو پس از تزریق واکسن

درباره بیضه های دردناک پس از ضربه

دکتر نجفی: نباید فقط محقق متهم باشد/باید انگشت اتهام را به سمت سیاست گذاران هم بگیریم

50 خوراکی ممنوع برای پرفشاری خون

چه کسانی نمی توانند گوجه سبز بخورند؟

راهکارهای خانگی برای تسکین دردهای قاعدگی

پارکینسون چگونه بروز می کند؟

افطاری چی درست کنم سری سوم

استان اردبیل یکپارچه قرمز و نارنجی شد

تأثیر فوق العاده سبزیجات قرمزرنگ بر سلامتی شما

برخی باورهای نادرست درباره آنتی بیوتیک ها

برخی نکات در مراقبت روزانه از مو و پوست سر

آلرژن های احتمالی در رژیم غذایی

تربت حیدریه در وضعیت قرمز کرونا

چه شرایطی می تواند موجب ضعیف شدن دندان شود؟

تربت حیدریه در وضعیت قرمز کرونا

جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!

توصیه های مهم درباره بهداشت بانوان

مصرف برخی چاشنی ها برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن

شایع ترین مشکلات روانی تنی + درمان

استخدام کمک بهیار و بهیار و پرستار در مرکز توانبخشی واقع در شهر قدس

بازاریاب و کاراموز تجهیزات دندانپزشکی

زمان 40ساله برای ریشه کنی ویروس کرونا!/ویروس با جهش بقا می یابد

علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی + جزییات

زمان 40ساله برای ریشه کنی ویروس کرونا!/ویروس با جهش بقا می یابد

علائم ناخوشایند اختلال اضطراب

مردانی: کرونای انگلیسی 3 روزه ریه را درگیر می کند

استخدام نماینده علمی (مدرپ) در شرکت تولیدی و بازرگانی سیلانه سبز در خوزستان

جامعه ایرانی باید با نظارت دولت داوطلب کاهش نابسامانی اجتماعی شود

شمار مبتلایان جهانی کرونا از 137 میلیون نفر فراتر رفت

درمان وزوزگوش با این روش

دکتر طبرسی: هر واکسنی آمد بزنید

فرصت هایی که برای مهار شیوع کرونا در ایران از دست رفت| راهکارهایی برای خروج از بحران

درد در بیضه ها بعد از وارد شدن ضربه

برزیل در آستانه تلخ ترین تراژدی انسانی

درد در بیضه ها بعد از وارد شدن ضربه

کرونا برای مادران باردار چه خطراتی دارد؟

وجود کرونای برزیلی و آفریقایی در تهران صحت دارد؟

بیماری مرموزی که کودکان را به خواب می برد!

فرصت هایی که در مهار شیوع کرونا در ایران از دست رفت| راهکارهایی برای خروج از بحران

فواید بی نظیر بستنی بر علکرد مغز

چرا دهان سالم به اندازه بدن سالم مهم است؟

وجود کرونای برزیلی و آفریقایی در تهران صحت دارد؟

جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!

پیری بیماری قابل درمان است

قاعدگی سنگین، عارضه جدید واکسن کرونا

طرز تهیه خاشو ؛ غذای ارمنی

قاعدگی سنگین، عارضه جدید واکسن کرونا

شایع ترین علامت کرونا

پکیج آموزش صفر تا صد خدمات پوستی

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان/ احتمال گسترش ویروس جهش یافته در تهران

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان/ احتمال گسترش ویروس جهش یافته در تهران