مطالب مرتبط:
جزییات نامه محمدخاتمی به رهبر انقلاب به روایت حسین الله کرم
جزییات نامه محمدخاتمی به رهبر انقلاب به روایت حسین الله کرم
درودگر: کریمی برای انتخاب شدن نیامده بود/ رقم های مطرح شده برای اداره فوتبال در توان من نیست/ استعفا کردم تا دست رییس جدید باز باشد
وزارت نیرو دنبال سند زدن همه تالاب های کشور به نام خود است/ تلاش معاون رییس جمهور با نامه نگاری و تمسک به قوه قضاییه!
تعبیر وارونه خواب های برجامی رییس دولت تدبیر/ آقای روحانی؛ بالاخره فقط ترامپ علیه برجام بود یا همه دنیا؟!
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 12 اسفند 1399 ساعت 21:152021-03-02سياسي

کوشکی: جهانگیری، هاشمی و ظریف پوششی برای مطرح شدن لاریجانی اند / احمدی نژاد روی دست اصولگرایان مانده است؟ / روایت الله کرم از جزییات نامه رییس دولت اصلاحات


رصد خانه «تابناک» خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند.

تیتر هایی مانند: - تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند.

رسانه های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر هایی را برجسته می کنند و در مواردی هم از کنار آن می گذرند.

اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد خانه تابناک ؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی گیرد، برای مخاطبان آماده می کند؛ خبر هایی که گاه به ملاحظه جناح های سیاسی مورد توجه قرار نمی گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه ها به حاشیه می روند، ولی همین خبر ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه ای از مهم ترین اخباری که اطلاع از آن ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می بینید.

پزشکیان: منتظریم ببینیم کسانی که می خواستند معجزه کنند چه می کنند نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: کنار نشستن و نقد کردن کار راحتی است اما اجرای آن وعده سخت، امیدواریم دوستان مجلس یازدهم در عمل به وعده ها موفق باشند.

مسعود پزشکیان در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به حضور اکثریتی اصولگرایان در مجلس یازدهم گفت: فراکسیون سیاسی در این دوره پارلمان به آن شکل که باید، وجود ندارد.

اکثریت اصولگرا هستند و یک فراکسیون از مستقلین اکنون شکل گرفته است و آن نمایندگانی که به اسم اصولگرا نبوده و به قولی شبیه سایرین نیستند، در آن حضور دارند که البته چندان فعال نیست.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در پاسخ به سوالی درخصوص عملکرد خود در دوره یازدهم، اظهار داشت: منتظریم تا ببینیم کسانی که قرار است معجزه کنند، چه می کنند.

زیرا حرف زدن بسیار راحت و در کناری نشستن و نقد کردن ساده است؛ اما اجرا کردن کار ساده ای نیست؛ امیدواریم که موفق شوند و ادعاهایی وجود دارد را اجرایی کنند.

سعید محمد کاندیدای انتخابات می شود؟ تا همین دیروز گفته می شد که اگر سیدابراهیم رییسی کاندیدای جریان اصولگرا باشد، اجماع قطعی است اما این طور که معلوم است این هم خوش خیالی است.

دلیلش نیز اخباری است که عصر دیروز در رسانه ها و کانال های تلگرامی درباره عزم کاندیداتوری سعید محمد به رغم حضور رییسی در انتخابات منتشر شد.

انتقاد روزنامه جوان به احتمال کاندیداتوری سید حسن خمینی در انتخابات روزنامه اصولگرای جوتن در یادداشتی نوشت: حسن خمینی سابقه مدیریتی چندانی ندارد.

حتی تولیت او بر حرم امام خمینی با انتقادات فراوانی همراه است.

در یادداشت روزنامه جوان آمده است:اسماعیل گرامی مقدم، عضو حزب اعتماد ملی گفته: اگر سید حسن خمینی بیاید، حتماً می تواند موج عظیمی برانگیزد و جامعه را تکان دهد.

بحث کاندیداتوری ایشان در میان است و اگر شخصیت های سیاسی و روزنامه نگاران چنین مطالبه ای از ایشان داشته باشد، شاید به بحث انتخابات ورود کند.

حسن خمینی سابقه مدیریتی چندانی ندارد.

تولیت حرم امام خمینی را با وصیت پدرش و درخواست خود از رهبری، از جوانی و بدون هیچ سابقه مدیریتی بر عهده گرفت که همان هم با کلی انتقادات همراه است.

طولانی شدن ساخت حرم امام برای چند دهه و بعد هم ساخت اشرافی آن و فاصله داشتن با مشی ساده زیست حضرت امام خمینی موج هایی از انتقادات را متوجه او کرد و نشان داد حسن خمینی در همان سطح کوچک مدیریتی هم نتوانسته موفق عمل کند.

با این همه، او چگونه می تواند در رأس یک قوه مدیریت موفق داشته باشد و کشور را اداره کند؟ از سویی آیا با این حجم انتقادات پیرامون سوءمدیریت حسن خمینی او می تواند موج عظیم برانگیزد؟ امید اصلاح طلبان البته به عملیات های رسانه ای و دو قطبی سازی و تخریب رقیب است، نه اینکه سابقه حسن خمینی نشانی از کارآمدی داشته باشد.

حسن خمینی در این سال ها صرفاً یک بار برای حضور در انتخاباتی کاندیدا شد که آن هم انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال 94 بود و، چون در آزمون علمی برای مشخص شدن درجه اجتهاد شرکت نکرد، احراز صلاحیت نشد و از حضور در رقابت انتخابات باز ماند.

اسماعیل گرامی مقدم پیش از این و اوایل آبان ماه سال جاری هم گفته بود: انتخابات امریکا حتماً بر شرایط اقتصادی و سیاسی ایران تأثیرگذار است چرا که شعار ها و برنامه هایی که دو نامزد انتخاباتی امریکا تا کنون ارائه داده اند در تضاد با هم است.

این تضاد بین آن ها نیز در جهت تغییر اساسی در وضعیت اقتصادی ایران است.

یعنی به محض اینکه جو بایدن رأی بیاورد، آن ها به برجام برمی گردند و این برگشت به برجام حتماً تأثیرات روانی در بر خواهد داشت که حداقل باعث توقف قیمت ها می شود.

بیانیه بیش از 180 نماینده مجلس در مخالفت با پیوستن به FATF نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: 170 نفر از نمایندگان با امضای بیانیه ای مخالفت خود را با پیوستن به کنوانسیون های FATF اعلام کردند.

مهدی عسگری، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح شدن پیشنهاد مبنی بر الحاق مشروط به FATF گفت: بیش از 180 نماینده بیانیه ای را تهیه و تدوین کرده اند و در این بیانیه مخالفت خود با پیوستن به FATF را اعلام کرده اند.

وی افزود: پذیرش FATF و عضویت در کنوانسیون پالرمو و CFT تکمیل کننده پازل تحریم های غربی ها و آمریکاست و منجر به شرطی سازی اقتصاد ایران و معطل نگاه داشتن کشور می شود.

کوشکی: جهانگیری، هاشمی و ظریف پوششی برای مطرح شدن لاریجانی اند محمدصادق کوشکی گفت: اصلاح طلبان به لاریجانی به شدت تمایل دارند زیرا برای آنها مطلوب ترین دولت، شبیه به دولت روحانی است زیرا هرچه قدر می خواهند آن را می دوشند و هیچ مسئولیتی هم نمی پذیرند و حتما چنین خواسته ای برای آنها فقط با لاریجانی محقق می شود.

محمدصادق کوشکی، تحلیلگر مسائل سیاسی درباره این موضوع به فردا گفت: تردیدی وجود ندارد که آقایان جهانگیری، هاشمی و ظریف نامزدهای نهایی اصلاح طلبان نیستند و آنها از اردیبهشت ماه نام نامزد اصلی خود را عنوان می کنند.

اصلاح طلبان تا اردیبهشت نامزدهای رنگارنگی را مطرح می کنند تا بدنه اجتماعی شان تحریک شود و بتوانند این بدنه را بسیج کنند تا در انتخابات شرکت کند.

سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان سست و کرخت شده است و تمایلی به شرکت در انتخابات ندارد .

او ادامه داد: نیروهای اصلاح طلب می کوشند تا با نام بردن از شخصیت های مختلف توجه مخاطبان خود را به انتخابات معطوف کنند؛ ممکن است در این میان حزب کارگزاران، مجمع روحانیون یا باقی مانده های حزب مشارکت تحت عنوان اتحاد ملت شوک های مختلف به جامعه هدف خود وارد کنند و سعی کنند با فضاسازی رسانه ای سرمایه اجتماعی اصلاحات را نسبت به انتخابات دلگرم کنند .

این فعال سیاسی نامزد نهایی اصلاح طلبان را علی لاریجانی دانست و بیان کرد: نامزد اصلی اصلاح طلبان علی لاریجانی است و مطرح شدن جهانگیری، هاشمی و ظریف پوششی برای او است .

انصاری: نامه روحانی به رهبر انقلاب راه را برای FATF باز کرد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره فضای مجمع تشخیص برای رای گیری مجدد برای FATF و CFT گفت: جلسات متعددی که بعد از تمدید مدت مرجع برای بررسی مجدد که از سوی رهبری موافقت شد 4 جلسه طولانی در کمیسیون مشترک مجمع با حضور مسئولین ذیربط دولتی از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، وزارت نفت، معاونت وزارت خارجه، معاونت رییس جمهوری تشکیل شد و بطور مفصل بحث های کارشناسی مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.

مجید انصاری ادامه داد: در مجموع با توضیحاتی که مسئولین ذیربط دادند وسوالات و ابهاماتی که از سوی احزاب مطرح بود، پاسخ همه سوالات و ابهامات داده شد که نسبت به گذشته نظرات برخی از اعضا تغییر کرد.

دولت پیشنهاد داد ما این دو لایحه پالرمو و CFT را که از دو لایحه باقیمانده از 4 لایحه مرتبط با FATF است را با حق تحفظ تصویب کنیم.

این حق مسئله مهمی است چون نگرانی عمده اعضای مجمع این بود که در شرایطی که تحریم های گسترده و ظالمانه یک سویه از سوی امریکا بر کشور ایران را شاهد هستیم و از این بابت تامین دارو و مایحتاج پزشکی هم برای ما مشکلاتی دارد که ما ناگزیر برای اقدامات خنثی سازی این تحریم ها هستیم.

زیدآبادی: احمدی نژاد روی دست اصولگرایان مانده است احمد زیدآبادی با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی اش در واکشن به ادعای اخیر محمود احمدی نژاد و واکنش اصولگرایان به این ادعا نوشت: اصولگرایان فردی را که تا این اندازه برای او هزینه کرده اند، به راحتی نمی توانند به اتهام انحراف و وابستگی به حلقه ای مشکوک، بیگانه با خود معرفی کنند و یا پیشینه حمایت قاطع و بی چون چرای خود را از او از یادها حذف کنند.

در هر صورت، احمدی نژاد روی دست اصولگرایان مانده است! نه می توانند به بازگشت او به رقابت های انتخاباتی و قدرت گرفتن رسمی اش تن در دهند و نه می توانند مانع فعالیت های سیاسی و تبلیغاتی او شوند.

ایجاد محدودیت یا حصر خانگی و یا بازداشت او نیز علاوه بر آنکه بمبی خبری است، از یک سو بر محبوبیتش می افزاید و از سوی دیگر، هوادارانش در بین بدنه اصولگرایی را به واکنش می اندازد.

در چنین وضعیت بغرنجی است که برخی از افراد عصبانی و ناشناس، به منظور ساکت کردنش، به یادآوری تکرار سرنوشت شاپور بختیار برای او متوسل می شوند؛ اما این نوع تهدیدها جز اینکه به مطرح شدن بیشتر احمدی نژاد منجر شود، حاصل دیگری ندارد.

در هر صورت ماجرای احمدی نژاد خود گواه کوته بینی سیاسی اصولگرایان است.

آنها به خلاف ادعای خود، با چشم اندازی به اندازه نوک بینی یا پیش پایشان، بازی سیاسی را پیش می برند و بعد که اسیر پیامدهای آن می شوند، همگان را مقصر جلوه می دهند جز خودشان را که مقصر واقعی اند! روایت الله کرم از جزییات نامه رییس دولت اصلاحات به رهبر انقلاب عضو شورای وحدت گفت: خاتمی در نامه به رهبر انقلاب تلاش دارد خودش را درون و همراه نشان دهد، زیرا برخلاف خویینی ها، نامه خاتمی به صورت سرگشاده منتشر نشد بلکه به صورت دست نویس و سربسته انتقال داده شده است.

مشروح گفتگوی حسین الله کرم با نامه نیوز را در ادامه بخوانید.

*آقای خاتمی نامه ای به رهبر انقلاب نوشته است.

این نامه چه محورهایی دارد؟-به نظر می رسد آقای خاتمی در این نامه تلاش دارد خودش را درون و همراه با نظام نشان دهد، زیرا برخلاف خویینی ها، نامه خاتمی به صورت سرگشاده منتشر نشد بلکه به صورت دست نویس و سربسته انتقال داده شده است.

به هر حال این نامه می تواند یک سقف و یک کف داشته باشد.

کف نامه می تواند حاوی ارائه چگونگی عملکرد آقای خاتمی در انتخابات سال 88 باشد، به نوعی که همسویی با نظام ، توبه نامه و عذرخواهی تلقی گردد اما سقف نامه می تواند مانند نامه آقای خویینی ها در انتقال مسئولیت مشکلات کنونی از دولت به گردن نظام باشد.

لازم به ذکر است از آنجا که چهره نفاق آقای خاتمی هنوز در نقاب است و تطهیر آن به اعلام عذرخواهی عمومی و توبه از عملکرد سال 88 در نقض جمهوریت بازمی گردد،لذا تا توبه نظری و عملی نزد افکارعمومی انجام ندهد به عنوان باغی همچنان باقی خواهد ماند.

*به نظر شما چرا آقای خاتمی در این مقطع زمانی چنین نامه ای را به رهبر انقلاب نوشته است؟-از آنجا که حضرت آقا موضوع مشارکت پرشور را مطرح کردند طرح این نامه در این مقطع به نوعی اعلام آمادگی ایشان برای ایجاد مشارکت حداکثری است تا رهبر انقلاب را در به رسمیت شناختن نامزد جریان غربگرا تحت فشار قرار دهد.

خاتمی با این نامه سیاست فشار از بالا را دنبال کرده تا در صورت عدم دریافت پاسخ دلخواه، امکان فشار از پایین فراهم گردد.

البته برخی هم نامه مذکور را ناشی ازاحساس خطر جریان غربگرا از حضورمجدد احمدی نژاد در دستیابی نظام به مشارکت حداکثری وحذف جریان غربگرا ارزیابی می کنند.

کنایه محسن رضایی به سیاست خارجی ایران دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سیاست خارجی کشور گفت: باید به جای سراب 5+1 واقعیت 25+1 را دنبال می کردیم.

محسن رضایی در توییتر نوشت: اگر دیپلماسی رسمی ما با محور قرار دادن منافع ملی بر 15 کشور همسایه و 25 کشور دیگر منطقه متمرکز شده بود و به جای سراب 5+1 واقعیت 25+1 را دنبال می کردیم امروز با به میدان آوردن فعالان بخش خصوصی کشورمان، بی اثر شدن تحریم های ظالمانه را شاهد بودیم.

پای دولت بایدن جای پای ترامپ؛ تعهد بر اجرای کامل تحریم ایران والی ادیمو گزینه پیشنهادی جو بایدن برای معاونت وزارت خزانه داری آمریکا بر تعهد خود برای اجرای سخت گیرانه تحریم های ایالات متحده علیه ایران، روسیه و کشورهای دیگر تأکید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، ادیمو در پاسخ به سؤالات اعضای کمیته مالی سنا، با تکرار مواضع دیگر مقام های عالی رتبه دولت بایدن در قبال ایران، جمهوری اسلامی را به عدم پایبندی به تعهدات برجامی متهم کرد و گفت تنها زمانی باید تحریم ها علیه ایران کاهش یاید که این کشور مجدداً تعهداتش را در قبال توافق هسته ای 2015 از سربگیرد.

ادیمو با تأکید بر لزوم پیشبرد تقابل با جمهوری اسلامی ایران در منطقه تأکید کرد که در صورتیکه بعنوان معاون وزیر خزانه داری آمریکا تأیید شود، با هرگونه تلاش ایران برای دور زدن تحریم ها مقابله خواهد کرد.

وی با تکرار اتهامات قبلی مقام های آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: حمایت ایران از تروریسم نگرانی بسیار جدی است و اگر تأیید شوم، با دیگر همکاران خود در خزانه داری برای نظارت نزدیک (بر فعالیت های ایران در منطقه) همکاری می کنم و با هر ابزار موجود به دنبال ایجاد اخلال در این حمایت هستیم .

روحانی: کولبری و سوخت بری در شأن مردم و کشور نیست رییس جمهور با اشاره به اینکه تجارت مرزی با هدف ارتقای زندگی و معیشت مرزنشینان و در عین حال کمک به حوزه مبادلات تجاری با همسایگان شکل گرفت، تأکید کرد: پدیده هایی نظیر کولبری و سوخت بری، آسیب های جدی اقتصادی و اجتماعی دارد و به هیچ وجه در شان و منزلت مردم و کشور نیست و باید همه تلاش کنند این وضعیت ناهنجار سریعا سامان یابد.

باهنر: FATF به احتمال زیاد در مجمع تشخیص تصویب می شود محمدرضا باهنر: اینکه ما چطور به پالرمو و سی اف تی بپیوندیم که در مجامع جهانی اعلام کنیم ما بر علیه تروریسم هستیم و از طرفی این اهرمی نباشد تا خنثی سازی مبارزه ایران بر علیه تحریم ها باشد، این کار فنی و دقیقی است که کمی معطلی دارد.

باهنر افزود: در مجمع هنوز درباره اف ای تی اف بحث می شود و این موضوع یک دور معطل شد و به نتیجه نرسید.

ریاست محترم جمهور نامه ای برای رهبری مرقوم داشتند و خواستند مجمع علاوه بر اتمام وقت بررسی باز هم مساله را بررسی کند و دو جلسه است که در کمیسیون های مربوطه بررسی می شود.

فکر می کنم ظرف 15 روز آینده به صحن مجمع بیاید و امیدواریم مجمع نظر خوبی بر اساس منافع ملی، داشته باشد.

او در پایان گفت: به نظر من، اف ای تی اف به احتمال زیاد تصویب می شود، ولی حق تحفظ ها باید در کنار این موضوع بررسی شود که امروز هم فقط حق تحفظ ها مورد بررسی است.

سنگنوردی بانوان از کوه سفید اصفهان به سالن ورزشی محدود شد پس از ایجاد درگیری بین سنگنوردان و افرادی ناشناس در کوه سفید درچه، رییس هیات کوهنوردی اصفهان حضور بانوان سنگنورد را به دلیل حساسیت های موجود به سالن های این شهر محدود کرد.

هفته گذشته فیلمی مبنی بر درگیری چندین سنگنورد با افراد ناشناس در محل کوه سفید درچه اصفهان منتشر شد که در پی آن اظهارات رییس هیات کوهنوردی استان اصفهان را در پی داشت.

رییس هیات کوهنوردی استاد اصفهان پس از این اتفاق در گفت وگویی با ایسنا موضوع را تایید کرد و قول پیگیری داد.

ماجرا از این قرار بود که گروهی برای تمرین در محل کوه سفید درچه حاضر شده و به تمرین مشغول بودند.

پس از چندی، گروهی ناشناس از آنان درخواست کرده که محل را ترک کنند و این موضوع باعث درگیری و تنش بین آنان شد.

رییس هیات کوهنوردی استاد اصفهان گفته بود که جلساتی برای حل این مشکل تشکیل داده و کمیته بازرسی در حال پیگیری است تا به جمع بندی نهایی برسیم.

او بیان داشت که آنچه در فیلم مشخص است با توجه به رفتار و ابزاری که در دست دارند به هیچ عنوان مامور نیستند، البته فرد مهاجم شناسایی شده و در حال پیگری موضوع هستیم.

تجمع انتخاباتی ممنوع است سیداسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پنجاه و نهمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در وزارت کشور برگزار شد، به برگزاری انتخابات سال گذشته اشاره کرد و افزود: در 28 خرداد ماه سال 1400، چهار انتخابات، ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورا های شهر و روستا را خواهیم داشت.

موسوی به آسیب شناسی تاثیر کرونا بر انتخابات و تاثیر انتخابات بر کرونا اشاره کرد و افزود: این آسیب شناسی سه بازه زمانی قبل، بعد و روز رای گیری را شامل می شود.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بحث تبلیغات انتخابات را فصل شور و نشاط انتخابات دانست و افزود: به دلیل اهمیت سلامت مردم هرگونه تجمع تبلیغاتی ممنوع است، اما نامزد ها می توانند از پتانسیل رسانه ملی و فضا های مجازی استفاده کنند.

وی در ادامه آسیب شناسی به روز رای گیری اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه ممکن است عوامل تا 72 ساعت بعد در مکان رای گیری باشند، آموزش داده شده تا با رعایت موارد بهداشتی نظیر اینکه از خودکار شخصی استفاده کنند، فاصله 2 متر رعایت شود و اینکه استامپ حذف شده و دستگاه احراز هویت ساخته شد، کمترین آسیب را داشته باشیم.

بیانیه 180 نماینده مجلس در مخالفت با FATF بیش از 180 نماینده بیانیه ای را تهیه و تدوین کرده اند و در این بیانیه مخالفت خود با پیوستن ایران به FATF را اعلام کرده اند.

در این بیانیه آمده پذیرش FATF و عضویت در کنوانسیون پالرمو و و CFT تکمیل کننده پازل تحریم های غربی ها و آمریکاست و منجر به شرطی سازی اقتصاد ایران و معطل نگاه داشتن کشور می شود.

جلالی زاده: قطع اینترنت مشکل سراوان را حل نمی کند جلال جلالی زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب یکی از همین افراد است.

او در گفت وگویی با آزادی در واکنش به اتفاقات سراوان گفت: درست است که مساله اینترنت و بایکوت خبری اتفاقات موجب بدتر شدن مساله و حادثه می شود، اما به اعتقاد من نباید این مساله ریشه دار را به این امر تقلیل داد .

وی افزود: مشکل عمده بلوچستان و سراوان به طور خاص این است که ما بعد 42 سالی که از انقلاب گذشته، نتوانسته ایم اعتبارات لازم را به مردم این منطقه به عنوان شهروندان ایرانی و هموطنان تخصیص و به شخصیت مردم آن بها دهیم.

استانی که بسیار حاصل خیر است، به دریا راه دارد، با پاکستان و افغانستان هم مسیر است و می توانست در توسعه کشور نقشی داشته باشد، به خاطر تعصبات بی خود، مدیران غیربومی نالایق، منفعت طلب و ناشایست، همچنین به خاطر حضور برخی افراد که به اسم سیستانی خود را مالک مطلق بلوچستان می دانند و بی اعتنایی به نخبگان بلوچ و سخنان دلسوزانه افرادی مثل مولوی عبدالحمید به این روز افتاده است .

وی با اشاره به اینکهک مساله سوخت بری چندسالی است که وجود دارد، گفت: چرا باید افرادی با جان مردم بازی کرده و این خوراک رسانه های بین المللی شود؟ قطع اینترنت هم که مساله دیگری است.

اگر حادثه ای رخ داده که مسئولان باید به ارائه راهکار برای حل مشکل بپردازند، با قطع اینترنت که مشکلی حل نمی شود .


کلید واژه ها: هایی - اخبار روز - رییس دولت اصلاحات - رسمی - اخبار - مخاطبان - وابستگی - رسانه های خبری - مورد - قرار - تابناک - دولت اصلاحات - اصولگرایان - احمدی نژاد - کنار - لاریجانی - خانه - الله کرم - اصلاحات - اخباری - هاشمی - اهمیت - متوقف - احمدی - روایت - رسانه - خبری - رییس - نژاد - نامه

آخرین اخبار سرویس:
نشست خبری سخنگوی دولت آغاز شد

محدودیت های ویژه مقابله با کرونا در ساوه تشدید می شود

قاضی زاده: رقیبم در انتخابات «رضاخان» است

آخرین خبرهای انتخابات در بسته تب و تاب

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدند

نیروی دریایی در تصرف خودروها

حقوق کارکنان وظیفه افزایش یافت

بازدید مسئولان قضایی از کارخانه فولاد راور

بازدید معاون رییس جمهور از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به روایت تصویر

تمام اراضی ملی یزد برای اولین بار در کشور در طرح کاداستر ثبت شد

لزوم توجه به عدم ایجاد فاصله زیاد بین صدور دستور موقت و رسیدگی ها

صحبت های بهاره رهنما و مهوش وقاری در مراسم سوم و هفتم محسن قاضی مرادی

با بهترین رستوران های مشهد آشنا شوید!

کارت زرد مجلس به دژپسند وزیر اقتصاد

ربیعی: هیچ امتیازی خارج از چارچوب برجام در مذاکرات وین نمی دهیم

عکس عجیب بهاره رهنما در مراسم ختم محسن قاضی مرادی !

جزییات استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر/ اضافه شدن نهادهای جدید به لیست محل های استخدام

سفر ظریف به جاکارتا ؛ تاکید برتوسعه مناسبات ایران و اندونزی

وعده های از یاد رفته روحانی

تفسیر آیات مهم جزء هفتم: اصل میانه روی در جریمه کردن؛ ملاک در ارزش ها حقّ وباطل است،نه کثرت و قلّت؛ ارضای خواسته بهانه جویان و بی صبری مبلّغان،جهل است؛ مسخره کنندگان،عاقبت ذلیل می شوند؛ رعایت اهمّ و مهمّ در مسائل؛ ذریه حضرت ابراهیم(ع) از طریق مادر؛ روش برخورد با مخالفان

فیلم | خطبه حضرت علی(ع)، در روز اول ماه مبارک رمضان

سردار حجازی یکی از وزنه های تاثیرگذار در امنیت کشور بود

سردار قاآنی: سردار حجازی فداکاری همه جانبه برای اسلام را به ما درس داد

سلیمی نمین: فسادهای اقتصادی سال های اخیر در کاهش مشارکت تاثیر دارد

اقدامات قضایی برای رسیدگی به پرونده متهمان سقوط هواپیمای اوکراینی در جریان است

بازدید استاندار گیلان از مراحل تولید فیلم کوتاه رسم عاشقی

لزوم توجه به عدم ایجاد فاصله زیاد بین صدور دستور موقت و رسیدگی های ماهوی

حقوق مصرف کنندگان همانند بسیاری از قوانین باید اجرا شود

برگزاری وبینار آموزشی برای شرکت های سازنده قطعات مترو

انتقاد اعطا به محدودیت انتشار تذکرهای اعضای شورا در روزنامه همشهری

مجلس وارد تنفس شد

محسن هاشمی: شرایط کرونایی درکشور رو به وخامت است

درخواست قالیباف از دولت برای قرنطینه و اجرای کامل محدودیت های کرونایی

سرلشکر صفوی: دشمنان بدانند با شهادت حجازی ها پرچم مقاومت برافراشته تر می شود

طرح تامین مسکن؛ چک سفید امضا برای تخریب طبیعت یا ساماندهی واگذاری اراضی جنگلی؟

ببینید | تصاویری از آرامگاه ابدی سردار شهید سیداحمد حجازی در جوار برادر شهیدش

مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشد

پافشاری عباس بر برگزاری انتخابات در سراسر فلسطین طی نشست کمیته مرکزی فتح

وزارت اقتصاد به تکلیف قانونی خود درباره کسب و کار عمل نکرده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد

قالیباف: مسائل بورس، هسته ای و کرونا هفته آینده در مجلس پیگیری می شود

ربیعی: در روزهای اخیر با چالش کرونا روبرو هستیم

فراخوان حمایت از بازار گوشی های هوشمند تولید داخل در وزارت ارتباطات

هم افزایی با نمایندگان از تهدیدها فرصت می سازد

ناله مالباختگان جان ما نمایندگان را آزار می دهد

نمایندگان از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدند

استخدام کمک حسابدار در دقیق سازان آراز در تهران

بایکوت لاریجانی

نمایندگان از پاسخ های دژپسند درباره نحوه واگذاری «ایران ایرتور» قانع شدند/عدم اقناع نمایندگان درباره صدور مجوز های کسب و کار

سخنگوی دولت دو عامل اوج گرفتن دوباره بیماری کرونا در کشور را تبیین کرد

دژپسند از مجلس کارت زرد گرفت

تشییع پیکر شهید حجازی در اصفهان

نقش دیوان عدالت اداری در جلوگیری از پیدایش انحرافات و کجروی ها در دستگاه ها برجسته است

کوتاهی وزارت اقتصاد علت ناکارآمدی در صدور مجوز های کسب وکار

ضریب حقوق کارکنان دولت تعیین شد

یک کاسه سـوپ مهمان ما

تنفس نیم ساعته مجلس برای رعایت پروتکل های بهداشتی

نمایندگان از پاسخ دژپسند درباره سیاست های اصل 44 قانع نشدند

مجلس به وزیر اقتصاد کارت زرد داد

قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیام ماندگار سردار حجازی/ پس از 20 سال زمینه اخراج آمریکا از غرب آسیا فراهم شده است

نشست خبری سخنگوی دولت آغاز شد

رییس جدید دیوان عدالت اداری معارفه شد/ نقش دیوان عدالت اداری در جلوگیری از پیدایش انحرافات و کجروی ها در دستگاه ها برجسته است

کمیته امداد دست مددجویان را در سیمان گذاشت

چامسکی: عملکرد بایدن در زمینه سیاست خارجی خطرناک است

ستاد کل نیروهای مسلح: حقوق کارکنان وظیفه افزایش یافت

نگهداری دو نسخه خطی ارزشمند از «کلیات سعدی» در کتابخانه ملی

شهردار نمی تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود

پیروزی ادریس دبی برای ششمین بار در انتخابات ریاست جمهوری چاد

نماهنگ | نامزدها بدانند

قاضی زاده: رقیبم در انتخابات 1400 رضاخان است!

انتخابات 1400/ کواکبیان: انتخاب 10 نفر به عنوان نامزدهای نهایی اصلاح طلبان

اهدای اعضای بدن کارمند فقید بانک ملت در استان فارس

(ویدئو) افطار در میان ابرها

زمان برگزاری مراسم اسکار 2021 اعلام شد

بیانیه آژانس درباره مذاکره با ایران در وین

استخدام نگهبان و آبدارچی با حقوق وزارت کار و بیمه در پردیس

قاضی زاده : رقیبم در انتخابات 1400 رضاخان است

سپاه پاسداران، حافظ انقلاب و دستاوردهای نظام اسلامی است

وزیر اقتصاد از مجلس کارت زرد گرفت

مراسم تشییع پیکر سردار سیدمحمد حجازی در اصفهان +فیلم

مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت

اطعام نیروهای خدماتی شهر در طرح «با رهروان سحر»

پیکر سردار حجازی در کنار برادر شهیدش آرام گرفت

روحانی و حربه های فرارش از پاسخگویی/ چه کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگران بیندازد؟

راهپیمایی خودرویی روز قدس لغو شد

انتخابات نباید به بحران بهداشتی در کشور و تهران تبدیل شود

ادعای حمله بیوتروریستی به سردار حجازی کذب محض است

پیکر سردار حجازی در کنار برادر شهیدش آرام گرفت

پیام صریح سردار قاآنی به اسراییل و آمریکا در مراسم تشییع پیکر سردار حجازی

سردار شهید حجازی پاسدار تراز انقلاب

تصرف 14.5 هکتار از اراضی منابع طبیعی دماوند رفع شد

استخدام منشی و مسئول دفتر خانم در یک شرکت معتبر در تهران

واکنش تند سردار کوثری به شایعات درباره شهادت سردار حجازی

شهرداری تهران تحمل انعکاس انتقادات شورای شهر را ندارد

حضرت ابوطالب(ع)؛ مردی سزاوار ستایش و نکویش

راهکار تحقق آرمان ها استفاده از مفاهیم دینی متناسب با موقعیت اجتماعی معاصر آن هاست

سردار قاآنی: راه شهید حجازی ادامه دارد

مجلس به دژپسند کارت زرد داد

شورای نگهبان جلوی بسیاری از دست اندازی و تخلفات را گرفته است

قالیباف: مجلس هیچ وقت تعطیل نیست/ متوجه شرایط سخت اقتصادی هستیم

کوشکی: جهانگیری، هاشمی و ظریف پوششی برای مطرح شدن لاریجانی اند / احمدی نژاد روی دست اصولگرایان مانده است؟ / روایت الله کرم از جزییات نامه رییس دولت اصلاحات

کوشکی: جهانگیری، هاشمی و ظریف پوششی برای مطرح شدن لاریجانی اند / احمدی نژاد روی دست اصولگرایان مانده است؟ / روایت الله کرم از جزییات نامه رییس دولت اصلاحات