مطالب مرتبط:
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود
حجت الاسلام رستمی: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای جریان دموکراسی غرب است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است
رستمی: اتفاقات اخیر آمریکا دموکراسی غربی را رسوا کرد/ مسیر کشور در تولید واکسن کرونا قابل افتخار است
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 18:052021-01-27سياسي

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای دموکراسی غربی به حساب می آید.

- " رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای دموکراسی غربی به حساب می آید.

خبرگزاری میزان- از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در نشست مشترک اعضای هیات رییسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با روسای محترم دفاتر استانی کل کشور درخصوص مسائل کلان و جاری کشور افزود: آنچه که در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد جزو نکات برجسته تاریخ ما با غرب است و شایسته است مطالعه کنندگان تاریخ غرب به این نقاط توجه کنند.

رستمی ادامه داد: آن چیزی که در دوره ترامپ و در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

بعضی ها مدعی هستند که آمریکا دارای دموکراسی است و این که ترامپ کنار گذاشته شد نشان از پاسخگویی دولت آمریکاست، اما این موضوع اشتباه است، چون ترامپ، خروجی همین دموکراسی است.

وی درباره برخورد های جوامع آمریکایی با ترامپ عنوان کرد: اختیاراتی که برای ملکه در انگلستان و رییس جمهوری در آمریکا است در مقایسه با اختیارات، ولی فقیه، خیلی تفاوت ها را در آن شاهد هستیم و نشان می دهد اختیارات آن ها از، ولی فقیه ما در جمهوری اسلامی بالاتر است.

این جالب است که همین ها تصمیم می گیرند صفحه توییتر رییس جمهور را حذف کنند و به او اجازه صحبت نمی دهند.

رستمی گفت: مشکل این است که آمریکا تا به حال با این بحران ها روبرو نشده بود.

حال که با این گونه بحران ها مواجه شده، چهره واقعی آن به خوبی به جهانیان نشان داده شد.

آن چیزی که در این انتخابات رخ داد یک افتضاح کامل برای جریان دموکراسی است که در بعضی از کشور های دیگر هم در حال مشاهده آن هستیم و این چهره واقعی جامعه ای است که به تمدن رسیده، ولی از خدا دور است.

وی درباره رویکرد های آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در آمریکا دو رویکرد وجود دارد که یکی از رویکرد ها این است که تمامی عناصر جمهوری اسلامی از یک جنس هستند و همه عناصر را در ایران به یک چشم می بینند و معتقد هستند که باید براندازی شود.

رستمی افزود: طیف دوم کسانی اند که می گویند باید به عناصر ایرانی نگاه نسبی داشته باشیم و با توجه بیشتر به مسئولان نزدیک به غرب و علاقه مند به غرب در جمهوری اسلامی باید مسیر را جلو برویم تا جمهوری اسلامی استحاله شود.

وی در ادامه تصریح کرد: رویکرد جو بایدن رویکرد دوم است و اخیراً کسی که برای میز ایران منصوب کرده است، فردی است که متعهد به همین راهبرد است و نگاه مثبت به تسلیم ایران از طریق مذاکره دارد.

رستمی خاطرنشان کرد: سیاست مواجهه بایدن برای جمهوری اسلامی ایران، محکم کاری نسبت به تعهدات ایران در برجام است؛ اگرچه شعار او مذاکره با ایران است.

اگر هوشمندی نباشد چه بسا امتیاز هایی کم نتیجه به ایران داده شود، اما تعهداتی غیر قابل بازگشت ایجاد شود.

انتخابات 1400 شاهد فعالیت پرنشاط گروه های سیاسی خواهد بود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره انتخابات 1400 در ادامه خاطرنشان کرد: تحلیل انتخابات 1400، ماهیتی پیچیده دارد.

در این انتخابات، احتمالاً باوجود تهدید ها به تحریم، شاهد فعالیت پر نشاط گروه های سیاسی در آینده خواهیم بود و نشانه های دیده می شود که انتخابات کم رونقی نخواهد بود.

وی افزود: در این ماه ها دوگانه سازی هایی را جریان های مختلف، اشاره می کنند که منجر به فعال کردن شکاف ها و گسل ها در جامعه می شود.

برخی از این شکاف ها از این قبیل هستند: یک شکاف، شکاف عدالت و تبعیض است و می خواهد جامعه را به طرفداران عدالت و طرفداران تبعیض تقسیم کنند.

رستمی ادامه داد: شکاف بعدی دوگانه کارآمدی و ناکارآمدی است و نقطه مزیت جریان انقلابی هم شاید همین باشد تا در نتیجه موضوع کارآمدی موضوع مورد توجه مردم و جامعه قرار گیرد.

شکاف بعدی شکاف آزادی اجتماعی و محدودیت است.

موضوع دوگانه بعدی بحث جوانگرایی و پیرگرایی است که در ابتدا از سوی رهبر انقلاب مطرح شد، اما به آن به خوبی پرداخت نشد.

مسیر کشور در تهیه واکسن کرونا قابل افتخار است رستمی درباره اقدامات تهیه واکسن در کشور گفت: یکی از واکسن ها در فاز دوم انسانی و در یکی دیگر که مشترک با کشور کوبا در فاز سوم به سر می برد.

در مجموع 15 واکسن وارد فاز 3 شده اند که یکی از آن ها کشور ایران است و این مسیری که کشور ما در آن قرار دارد، قابل افتخار است.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: 31 کشور تاییدیه اضطراری در مورد واکسن فایزر داده اند، اما جالب است بدانید که آمریکا هنوز تاییدیه ملی به واکسن فایزر نداده است.

نکته بعدی در مورد واکسن فایزر، این است که عملاً امکان تهیه آن برای واکسیناسیون گسترده در ایران وجود ندارد؛ زیرا شرکت فایزر ظرفیت تولید این حجم از تولید واکسن را ندارد.

وی در ادامه عنوان کرد: نکته بعدی که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند، بحث ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور است و مهم است که این مورد، همانند واردات خون برای بیماران هموفیلی و ورود ایدز به ایران است.

امکان دارد اینگونه خباثت ها از طریق ورود واکسن به ایران هم صورت گیرد.

باید بر روی این مسائل به صورت دقیق توجه شود و با آزمون و خطا جلو نرویم.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت تولید واکسن کرونا گفت: واکسن یک موضوع استراتژیک است و در تراز دانش های راهبردی مانند دانش هسته ای خیلی مهم است.

کشوری که واکسن ساز باشد یعنی این که در برابر شیوع بیماری ها و پاندمی های بعدی قدرت تولید واکسن بومی را دارد و در مقابل حملات بیولوژیک مقاوم است.

رستمی گفت: این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است در بحث تولید واکسن، زمان اقدام تا آزمایش و توزیع یک دوره پنج ساله است، اما به خاطر خطراتی که بیماری کرونا در جوامع داشت، این مسیر در حال حاضر تسریع شده است.

در حال حاضر هیچ کشوری به واکسن تولید شده خود تاییدیه ملی نداده و همه تاییدیه ها، تاییدیه اضطراری است.

وی افزود: درباره واکسن فایزر این را بدانید که یکی از موسسان شرکت واکسن سازی در اروپا گفت بنده فایزر را برای خودم و خانواده ام استفاده نمی کنم و به دلیل همین ابهاماتی که دارد این واکسن هنوز آزمون نشده است.

ما هم نباید خودمان و کشورمان را در معرض آزمایش این شرکت تولید کننده واکسن قرار دهیم.

نهاد در بخش فرهنگی محصور شده استرستمی درباره طرح راهبری نهاد اظهار داشت: طرح تحول در نهاد به صورت جدی در حال پیگیری است و ادامه دار خواهد بود و محدود به جابجایی مدیران و روسا نیست.

وی گفت: در همه سطوح باید ابتکار عمل داشته باشیم.

باوجود همه محدودیت ها و نقاط ضعف شرایط فعلی و محیط کاری نهاد، آنچه که در گذشته نهاد صورت گرفته است، پر افتخار است، اما با آن هدف اصلی و متعالی سازمان فاصله دارد.

رستمی تصریح کرد: اگرچه تقدیر رهبر انقلاب از نهاد به معنی تاییدیه ایشان هم است، اما در مسیر پیش رو و سال های آغازین گام دوم انقلاب اسلامی، انتظار از دانشگاه ها و روحانی فاضل دانشگاهی متفاوت است و این انتظار به جا است.

تحول خواهی جزو مطالبات رهبر معظم انقلاب است و بر اساس گستره محیط های ارتباطی، زیست فضای مجازی و دوران کرونا و پسا کرونا که تجربیات فراوانی را به جای گذاشته، اقتضا می کند گام بلندتری در مسیر پیش رو برای نهاد برداشته شود.

وی گفت: طبیعی است آن چیزی که تا به حال در نهاد صورت گرفته است، استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه هاست.

اگرچه مقاومت ها زیاد و ظرفیت ها کم و محدود، تلاش برای حضور و فعالیت حداکثری در محیط فرهنگ دانشگاه بوده است.

در این مسیر به سمت راهبری فرهنگی با سیر تکاملی و مراحل مختلف آن حرکت کردیم.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: اگر به اقتضائات دانشگاه، سند دانشگاه اسلامی و آرمان ها و افق مطلوب آن و تعریفی که از دانشگاه اسلامی داریم، نگاه کنیم، نهاد هم در پیگیری و شکل گیری دانشگاه اسلامی مسئولیت دارد.

حال این دانشگاه اسلامی چهار رکن شامل فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و مدیریت دارد.

رستمی گفت: تلاش هایی که تا به حال صورت گرفته در ارتباط با اثرگذاری در رکن فرهنگی است که یکی از ارکان اصلی دانشگاه است، اما سایر ارکان اگر نگوییم مهم تر هستند، هم وزن با رکن فرهنگی هستند.

آموزش و پژوهش، در نگاه نظام به دانشگاه تراز انقلاب همانند فرهنگ خیلی مهم و قطعاً هم وزن است، اما در محیط دانشگاه کمتر به آن پرداخته شده است.

وی ادامه داد: نهاد باید به تمامی نظام های چهارگانه از جمله ارکان آموزشی پژوهشی و مدیریت توجه داشته و مانند رکن فرهنگی اثر گذار باشد.

البته این نکته را هم ذکر کنیم که توجه ما بیشتر معطوف به بخش فرهنگی بوده و متاسفانه در این بخش محصور شده ایم.

رستمی افزود: به نظر می رسد اگر در آموزش و پژوهش و مدیریت، عملکرد درست داشته باشیم، قطعاً نتایج متفاوتی را در پیش خواهیم داشت.

وی گفت: رویکرد مهم و محوری پیش روی نهاد این است که در سایر ارکان دانشگاه اسلامی همان گونه که در رکن فرهنگی وارد شده ایم عملیات داشته باشیم و طرح و برنامه تعریف کنیم، به طور طبیعی به معنای غفلت از مسئولیت های قبلی نیست و باید نگاه راهبری به تمامی ارکان برای تحقق هدف دانشگاه اسلامی داشته باشیم.

سطح حضور و تاثیرگذاری نهاد در دانشگاه باید در خور و در شأن عنوان آن باشد.

رستمی تصریح کرد: نکته نهایی این که در بحث راهبری نهاد تاکنون، تحول مجموعه دفاتر نهاد به عنوان دفتر راهبر بوده است، اما در حال حاضر ستاد هم به عنوان ستاد راهبر فعال شده است که به صورت منسجم و با ساز وکار جدیدی طرح ها و ایده ها بررسی و پیگیری می شود و به فضل الهی برکات و ثمرات مفیدی برای مجموعه نهاد در پی خواهد داشت.


کلید واژه ها: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری - انتخابات آمریکا - مقام معظم رهبری - انتخابات - دانشگاه ها - مقام معظم - نمایندگی - آمریکا - دانشگاه - اتفاق - دموکراسی غربی - رهبری - رسوایی - نهاد - دموکراسی - مقام - مرکز ارتباطات - رییس - غربی - حجت الاسلام - اطلاع رسانی - مصطفی رستمی - تاریخ - رستمی - هیات رییسه - نشست مشترک - کشور - ارتباطات - حساب - المسلمین

آخرین اخبار سرویس:
محمد رضا شاهنگی مداح اهل بیت(ع) و آخرین شاگرد صغیر اصفهانی درگذشت

جو بایدن وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

متکی: شخصیت رییسی وحدت آفرین است

تفکر تروریستی ریگی؛ مهره ای در پازل ضداسلامی استراتژیست های استکبار

«کتاب امروز» پس از 50 سال توقف دوباره منتشر شد

جهانگیری وارد یزد شد

پیشنهاد روز جهانی قرآن بهترین فرصت برای تبلیغات قرآنی است

محسن رضایی: در رسیدگی به FATF کوچک ترین عقب نشینی از منافع ملی نخواهیم داشت

کمیته امداد در خاطرات سرپرست

نشست علنی مجلس با ادامه بررسی بودجه 1400

طرح ویزیت رایگان هلال احمر در روستای کولو سراوان اجرا شد

از ایجاد عطش نسنجیده برای واکسیناسیون پرهیز کنیم

واکسیناسیونِ کرونا یک مطالبه عمومی است

سرمدی: حمایت از همه بازنشستگان، وظیفه مجلس است

احمدی نژاد اصولگرا نیست، بلکه خود را یک جناح می داند/ آیت الله رییسی به احتمال زیاد برای ریاست جمهوری به میدان می آید

تشکیل کمیته جلوگیری از ساخت و ساز در شیراز

آخرین شانس محسن رضایی در انتخابات 1400/ آقا محسن دستپاچه شده است؟

صفحه نخست روزنامه های شنبه

استخدام برنامه نویس دات نت C#.Net در شرکت آی تی پرداز در خراسان رضوی

ادعای جنجالی درباره علی انصاریان؛ او نامزد داشت!

بیست و دومین جلسه بررسی جزییات لایحه بودجه 1400 آغاز شد

چگونه اعدام رزم آرا به تصویب قانون ملی شدن نفت انجامید؟

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت ایران نوین در تهران

احمدی نژاد آمده تا فضا را غبارآلود کند؟!

ایزوایکو نشان ملی «واحد مشتری مدار» را دریافت کرد

آیا همه ایرانیان از یک نوع واکسن استفاده خواهند کرد؟/زمان ایمنی کامل مقابل کرونا اعلام شد

فرهنگ برخواسته از دین عامل شکوفایی جهش تولید

تاکید پاپ و صالح بر مبارزه با تروریسم

شیشه سکوریت، شیشه هایی با مقاومت بالا برای کاربردهای ساختمانی

اتحادیه بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی مقابل مجلس تجمع کردند+عکس

ایده های کارآمد برای اتاق خواب مستطیلی

هیاهوی سیاسی در پاکستان، آیا عمران خان از سد مخالفان عبور می کند؟

کاشت 100 نهال، مهریه محیط زیستی یک عروس

بیش از 1000 قلاده سگ در پلدشت علیه هاری واکسینه شدند

ورود معاون اول رییس جمهور به یزد

تشکیل گروه ارزیاب شیوه نامه های بهداشتی در مهریز

برگزاری وبینار بین المللی نمایه سازی نشریات در ISC

معاون اول رییس جمهوری وارد یزد شد

بیست و دومین جلسه بررسی بودجه 1400 آغاز شد

سازمان نظام مهندسی باید خود را از درون اصلاح کند/ لزوم برخورد شورای انتظامی با پدیده امضا فروشی

آغاز دهمین روز بررسی بودجه در مجلس

موارد ارجاعی لایحه بودجه امروز در مجلس بررسی می شود

معرفی بهترین اپلیکیشن هایی که می توانید با کمک آن ها اینفوگرافیک بسازید

رییس جمهور از زحمات بی شائبه مرتضی بانک قدردانی کرد

در شهرداری اهرم چه می گذرد؟!/ مناطق صنعتی استان بوشهر توجه بیشتری به محیط زیست داشته باشند

تناقضات ناتمام سیگنال خواهان مذاکره

توزیع 2500نهال رایگان در محل برگزاری نماز جمعه درشهر سرابله

بشنوید| اثر جدید حجت اشرف زاده با دکلمه رضا رشیدپور

هشدار جدی استاندار خوزستان: جلوی تجمعات گرفته شود حتی اگر منتسب به نمایندگان باشد

انتقاد استاندار خوزستان از مراسم عزاداری نماینده مجلس با جمعیت فراوان / چنین وضعیتی مایه تاسف است

پخش زنده برنامه های راهیان نور خوزستان در شبکه شاد

کرونا ضعف رسانه ها را در حوزه سلامت آشکار کرد

سرخط مهمترین مهمترین خبر های لرستان در 15 اسفند ماه

اختتامیه جشنواره ادبی رسانه ای حضرت ابوطالب(ع)در قم برگزار می شود

جلسه علنی آغاز شد/ بررسی لایحه بودجه 1400 در دستور کار مجلس

عناوین روزنامه های شانزدهم اسفند ماه در خراسان رضوی

عمیق ترین استخر جهان، شنا تا هسته زمین!

عناوین صفحه اول روزنامه های صبح امروز شنبه

مساجد سنگر مطالبه گری برای حل مشکلات جامعه شوند

حیث هستی شناختی مفهوم فرونسیس در سنت فلسفی دیده نشد

داوطلبان انتخابات شورای شهر نسبت به اخذ سو پیشینه اقدام کنند

تلاوت جزء به جزء قرآن مجید/ صفحه 573

معاون اول رییس جمهوری وارد استان یزد شد

آغاز دهمین روز بررسی بودجه در مجلس

طبیعت و میراثی که برای آیندگان می گذاریم

قرآن را قانون اساسی زندگی قرار دهیم / ضرورت جبران کم توجهی حوزه به قرآن

مصادیق ظلم در قرآن کریم/ چگونه انسان به خودش ظلم می کند؟

بایدن وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

وزیر خارجه ایرلند به ایران سفر می کند

رویداد های خبری شنبه 16 اسفند ماه 99؛ مرکز لرستان

پیگیری تفاوت حقوقی اعضای هیأت علمی در مجلس شورای اسلامی

ورود معاون اول رییس جمهور به یزد 

آغاز جلسه علنی امروز مجلس/ ادامه بررسی لایحه بودجه 1400

سازنده واکسن «اسپوتنیک وی»: بالاتر از «فایزر» است

درختان هریک به تنهایی آیتی هستند/ دادن درس خداشناسی و توحید به انسان

مجلس در حوزه مطالبات معیشتی جدی است/ خودروی شخصیم را برای اجاره دفتر فروختم

معاون اول رییس جمهور وارد یزد شد

2040/شهید محمد گودرزی:پیرو ولایت فقیه باشید

برگزاری مجلس عزاداری منتسب به یک نماینده مجلس در روزهای سخت کرونایی خوزستان!

جو بایدن وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

راهنمایان گردشگری مهمترین ناظران اجرای شیوه نامه های بهداشتی سفر هستند

افتتاح مرکز نیکوکاری کارآفرینی در رودبار

پیک موتوری وصندوقدار وکارگر ساده وفرکار

شرایط استخدام بازاریاب

استخدام در دفتر پیک موتوری(پیکُ پیک) کیانپارس

بهانه ساترا برای حمله: ساسی مانکن!/ راهکار واقعی از نگاه یک روانپزشک

یک هفته با اقدامات اقتصادی دستگاه قضا؛ از احیای کارخانه پارس لامع با 200 کارگر تا دستور بر رفع مشکلات 3 واحد تولیدی ایلام

حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران متناسب سازی می شود

اهدای 200 دستگاه تبلت به دانش آموزان بی بضاعت بنابی

کرونای انگلیسی افراد جوان را بیشتر مبتلا می کند

غریب آبادی : رژیم صهیونیستی بزرگ ترین حامی تروریسم

جو بایدن «وضعیت اضطراری ملی» در قبال ایران را تمدید کرد

رییس سازمان زندان ها در تبریز: زمینه فعالیت گروه های جهادی برای کمک به زندانیان فراهم شده است/ جمهوری اسلامی به حقوق زندانیان بی توجه نیست

استخدام مونتاژ کار در شرکت نصب نیروی ایران در تهران

استخدام کارشناس پشتیبانی مشتریان در استارت آپ کارتو در خوزستان

استخدام سرپرست امور داخلی آقا در شرکت ایران نوین کیش در تهران

استخدام 7 عنوان شغلی در گروه تبلیغاتی سیگنال در قم

سخنان شنیدنی کارشناس روسی درباره ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی + فیلم

بی سابقه ترین توان افزایی سپاه پاسداران در سال 99 | رونمایی از یک شناور زیرسطحی برای نخستین بار | خبرهای نظامی مهم سپاه

شعب تخصصی رسیدگی به پرونده های میراث فرهنگی در گلستان ایجاد می شود

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود