مطالب مرتبط:
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود
حجت الاسلام رستمی: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای جریان دموکراسی غرب است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است
رستمی: اتفاقات اخیر آمریکا دموکراسی غربی را رسوا کرد/ مسیر کشور در تولید واکسن کرونا قابل افتخار است
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 18:052021-01-27سياسي

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای دموکراسی غربی به حساب می آید.

- " رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای دموکراسی غربی به حساب می آید.

خبرگزاری میزان- از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در نشست مشترک اعضای هیات رییسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با روسای محترم دفاتر استانی کل کشور درخصوص مسائل کلان و جاری کشور افزود: آنچه که در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد جزو نکات برجسته تاریخ ما با غرب است و شایسته است مطالعه کنندگان تاریخ غرب به این نقاط توجه کنند.

رستمی ادامه داد: آن چیزی که در دوره ترامپ و در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

بعضی ها مدعی هستند که آمریکا دارای دموکراسی است و این که ترامپ کنار گذاشته شد نشان از پاسخگویی دولت آمریکاست، اما این موضوع اشتباه است، چون ترامپ، خروجی همین دموکراسی است.

وی درباره برخورد های جوامع آمریکایی با ترامپ عنوان کرد: اختیاراتی که برای ملکه در انگلستان و رییس جمهوری در آمریکا است در مقایسه با اختیارات، ولی فقیه، خیلی تفاوت ها را در آن شاهد هستیم و نشان می دهد اختیارات آن ها از، ولی فقیه ما در جمهوری اسلامی بالاتر است.

این جالب است که همین ها تصمیم می گیرند صفحه توییتر رییس جمهور را حذف کنند و به او اجازه صحبت نمی دهند.

رستمی گفت: مشکل این است که آمریکا تا به حال با این بحران ها روبرو نشده بود.

حال که با این گونه بحران ها مواجه شده، چهره واقعی آن به خوبی به جهانیان نشان داده شد.

آن چیزی که در این انتخابات رخ داد یک افتضاح کامل برای جریان دموکراسی است که در بعضی از کشور های دیگر هم در حال مشاهده آن هستیم و این چهره واقعی جامعه ای است که به تمدن رسیده، ولی از خدا دور است.

وی درباره رویکرد های آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در آمریکا دو رویکرد وجود دارد که یکی از رویکرد ها این است که تمامی عناصر جمهوری اسلامی از یک جنس هستند و همه عناصر را در ایران به یک چشم می بینند و معتقد هستند که باید براندازی شود.

رستمی افزود: طیف دوم کسانی اند که می گویند باید به عناصر ایرانی نگاه نسبی داشته باشیم و با توجه بیشتر به مسئولان نزدیک به غرب و علاقه مند به غرب در جمهوری اسلامی باید مسیر را جلو برویم تا جمهوری اسلامی استحاله شود.

وی در ادامه تصریح کرد: رویکرد جو بایدن رویکرد دوم است و اخیراً کسی که برای میز ایران منصوب کرده است، فردی است که متعهد به همین راهبرد است و نگاه مثبت به تسلیم ایران از طریق مذاکره دارد.

رستمی خاطرنشان کرد: سیاست مواجهه بایدن برای جمهوری اسلامی ایران، محکم کاری نسبت به تعهدات ایران در برجام است؛ اگرچه شعار او مذاکره با ایران است.

اگر هوشمندی نباشد چه بسا امتیاز هایی کم نتیجه به ایران داده شود، اما تعهداتی غیر قابل بازگشت ایجاد شود.

انتخابات 1400 شاهد فعالیت پرنشاط گروه های سیاسی خواهد بود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره انتخابات 1400 در ادامه خاطرنشان کرد: تحلیل انتخابات 1400، ماهیتی پیچیده دارد.

در این انتخابات، احتمالاً باوجود تهدید ها به تحریم، شاهد فعالیت پر نشاط گروه های سیاسی در آینده خواهیم بود و نشانه های دیده می شود که انتخابات کم رونقی نخواهد بود.

وی افزود: در این ماه ها دوگانه سازی هایی را جریان های مختلف، اشاره می کنند که منجر به فعال کردن شکاف ها و گسل ها در جامعه می شود.

برخی از این شکاف ها از این قبیل هستند: یک شکاف، شکاف عدالت و تبعیض است و می خواهد جامعه را به طرفداران عدالت و طرفداران تبعیض تقسیم کنند.

رستمی ادامه داد: شکاف بعدی دوگانه کارآمدی و ناکارآمدی است و نقطه مزیت جریان انقلابی هم شاید همین باشد تا در نتیجه موضوع کارآمدی موضوع مورد توجه مردم و جامعه قرار گیرد.

شکاف بعدی شکاف آزادی اجتماعی و محدودیت است.

موضوع دوگانه بعدی بحث جوانگرایی و پیرگرایی است که در ابتدا از سوی رهبر انقلاب مطرح شد، اما به آن به خوبی پرداخت نشد.

مسیر کشور در تهیه واکسن کرونا قابل افتخار است رستمی درباره اقدامات تهیه واکسن در کشور گفت: یکی از واکسن ها در فاز دوم انسانی و در یکی دیگر که مشترک با کشور کوبا در فاز سوم به سر می برد.

در مجموع 15 واکسن وارد فاز 3 شده اند که یکی از آن ها کشور ایران است و این مسیری که کشور ما در آن قرار دارد، قابل افتخار است.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: 31 کشور تاییدیه اضطراری در مورد واکسن فایزر داده اند، اما جالب است بدانید که آمریکا هنوز تاییدیه ملی به واکسن فایزر نداده است.

نکته بعدی در مورد واکسن فایزر، این است که عملاً امکان تهیه آن برای واکسیناسیون گسترده در ایران وجود ندارد؛ زیرا شرکت فایزر ظرفیت تولید این حجم از تولید واکسن را ندارد.

وی در ادامه عنوان کرد: نکته بعدی که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند، بحث ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور است و مهم است که این مورد، همانند واردات خون برای بیماران هموفیلی و ورود ایدز به ایران است.

امکان دارد اینگونه خباثت ها از طریق ورود واکسن به ایران هم صورت گیرد.

باید بر روی این مسائل به صورت دقیق توجه شود و با آزمون و خطا جلو نرویم.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت تولید واکسن کرونا گفت: واکسن یک موضوع استراتژیک است و در تراز دانش های راهبردی مانند دانش هسته ای خیلی مهم است.

کشوری که واکسن ساز باشد یعنی این که در برابر شیوع بیماری ها و پاندمی های بعدی قدرت تولید واکسن بومی را دارد و در مقابل حملات بیولوژیک مقاوم است.

رستمی گفت: این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است در بحث تولید واکسن، زمان اقدام تا آزمایش و توزیع یک دوره پنج ساله است، اما به خاطر خطراتی که بیماری کرونا در جوامع داشت، این مسیر در حال حاضر تسریع شده است.

در حال حاضر هیچ کشوری به واکسن تولید شده خود تاییدیه ملی نداده و همه تاییدیه ها، تاییدیه اضطراری است.

وی افزود: درباره واکسن فایزر این را بدانید که یکی از موسسان شرکت واکسن سازی در اروپا گفت بنده فایزر را برای خودم و خانواده ام استفاده نمی کنم و به دلیل همین ابهاماتی که دارد این واکسن هنوز آزمون نشده است.

ما هم نباید خودمان و کشورمان را در معرض آزمایش این شرکت تولید کننده واکسن قرار دهیم.

نهاد در بخش فرهنگی محصور شده استرستمی درباره طرح راهبری نهاد اظهار داشت: طرح تحول در نهاد به صورت جدی در حال پیگیری است و ادامه دار خواهد بود و محدود به جابجایی مدیران و روسا نیست.

وی گفت: در همه سطوح باید ابتکار عمل داشته باشیم.

باوجود همه محدودیت ها و نقاط ضعف شرایط فعلی و محیط کاری نهاد، آنچه که در گذشته نهاد صورت گرفته است، پر افتخار است، اما با آن هدف اصلی و متعالی سازمان فاصله دارد.

رستمی تصریح کرد: اگرچه تقدیر رهبر انقلاب از نهاد به معنی تاییدیه ایشان هم است، اما در مسیر پیش رو و سال های آغازین گام دوم انقلاب اسلامی، انتظار از دانشگاه ها و روحانی فاضل دانشگاهی متفاوت است و این انتظار به جا است.

تحول خواهی جزو مطالبات رهبر معظم انقلاب است و بر اساس گستره محیط های ارتباطی، زیست فضای مجازی و دوران کرونا و پسا کرونا که تجربیات فراوانی را به جای گذاشته، اقتضا می کند گام بلندتری در مسیر پیش رو برای نهاد برداشته شود.

وی گفت: طبیعی است آن چیزی که تا به حال در نهاد صورت گرفته است، استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه هاست.

اگرچه مقاومت ها زیاد و ظرفیت ها کم و محدود، تلاش برای حضور و فعالیت حداکثری در محیط فرهنگ دانشگاه بوده است.

در این مسیر به سمت راهبری فرهنگی با سیر تکاملی و مراحل مختلف آن حرکت کردیم.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: اگر به اقتضائات دانشگاه، سند دانشگاه اسلامی و آرمان ها و افق مطلوب آن و تعریفی که از دانشگاه اسلامی داریم، نگاه کنیم، نهاد هم در پیگیری و شکل گیری دانشگاه اسلامی مسئولیت دارد.

حال این دانشگاه اسلامی چهار رکن شامل فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و مدیریت دارد.

رستمی گفت: تلاش هایی که تا به حال صورت گرفته در ارتباط با اثرگذاری در رکن فرهنگی است که یکی از ارکان اصلی دانشگاه است، اما سایر ارکان اگر نگوییم مهم تر هستند، هم وزن با رکن فرهنگی هستند.

آموزش و پژوهش، در نگاه نظام به دانشگاه تراز انقلاب همانند فرهنگ خیلی مهم و قطعاً هم وزن است، اما در محیط دانشگاه کمتر به آن پرداخته شده است.

وی ادامه داد: نهاد باید به تمامی نظام های چهارگانه از جمله ارکان آموزشی پژوهشی و مدیریت توجه داشته و مانند رکن فرهنگی اثر گذار باشد.

البته این نکته را هم ذکر کنیم که توجه ما بیشتر معطوف به بخش فرهنگی بوده و متاسفانه در این بخش محصور شده ایم.

رستمی افزود: به نظر می رسد اگر در آموزش و پژوهش و مدیریت، عملکرد درست داشته باشیم، قطعاً نتایج متفاوتی را در پیش خواهیم داشت.

وی گفت: رویکرد مهم و محوری پیش روی نهاد این است که در سایر ارکان دانشگاه اسلامی همان گونه که در رکن فرهنگی وارد شده ایم عملیات داشته باشیم و طرح و برنامه تعریف کنیم، به طور طبیعی به معنای غفلت از مسئولیت های قبلی نیست و باید نگاه راهبری به تمامی ارکان برای تحقق هدف دانشگاه اسلامی داشته باشیم.

سطح حضور و تاثیرگذاری نهاد در دانشگاه باید در خور و در شأن عنوان آن باشد.

رستمی تصریح کرد: نکته نهایی این که در بحث راهبری نهاد تاکنون، تحول مجموعه دفاتر نهاد به عنوان دفتر راهبر بوده است، اما در حال حاضر ستاد هم به عنوان ستاد راهبر فعال شده است که به صورت منسجم و با ساز وکار جدیدی طرح ها و ایده ها بررسی و پیگیری می شود و به فضل الهی برکات و ثمرات مفیدی برای مجموعه نهاد در پی خواهد داشت.


کلید واژه ها: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری - انتخابات آمریکا - مقام معظم رهبری - انتخابات - دانشگاه ها - مقام معظم - نمایندگی - آمریکا - دانشگاه - اتفاق - دموکراسی غربی - رهبری - رسوایی - نهاد - دموکراسی - مقام - مرکز ارتباطات - رییس - غربی - حجت الاسلام - اطلاع رسانی - مصطفی رستمی - تاریخ - رستمی - هیات رییسه - نشست مشترک - کشور - ارتباطات - حساب - المسلمین

آخرین اخبار سرویس:
تعطیلی دو هفته ای خوزستان را پیش بینی نمی کنیم

حاج ملاهادی به عنوان خاتم فلاسفه ایرانی اسلامی شناخته می شود

درخواست مشاور روحانی از شورای نگهبان

سودای مرجعیت به مدد رسانه و مناظره

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان خراسان رضوی

صالحی: دسترسی آژانس تا سه ماه قطع خواهد بود

آیت الله اعرافی در پیامی درگذشت حجت الاسلام شیرخانی را تسلیت گفت

بسته خبری هشتم اسفند ماه حوزه علمیه استان قزوین + فیلم

امام جمعه رشت: پوشش زن نباید موجب تحریک دیگران باشد

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان: جوانان سیستان و بلوچستان احساساتشان را کنترل کنند

اصل بی طرفی، ملاک اصلی کار هیأت های نظارت است

نیمکت نشینی قوچان نژاد مقابل هیرنفین

هیچ کشوری جرأت تعرض و طمع به خاک ایران را ندارد

ایران در سیاست خارجی جزو موفق ترین کشورهای جهان است

تصاویر جدید از لحظه برخورد موشک های سپاه به پایگان عین الاسد

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان اصفهان

فیلم | اعزام مدیران مدارس علمیه هرمزگان به اردوی علمی، فرهنگی و زیارتی مشهد

جوانان سیستان و بلوچستان احساساتشان را کنترل کنند

طلاب جهادی در میدان مقابله با کرونا خطرات را به جان خریدند

ایران در بهار آینده، قطب واکسن کرونای جهان می شود

اقتصاد نیازمند تحول است

صالحی: در صورت عدم اجرای برجام دوربین های آژانس را محو می کنیم

تقدیر دبیر گروه های جهادی حوزه علمیه قزوین از آیت الله اعرافی

محسن ملک حسینی مراسم وداع با دوتن از شهدای گمنام دفاع مقدس

فرصت 3 ماهه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان گلستان

طلاب جهادی در کنار مردم بودن را تکلیف می دانند

محسنی اژه ای: برخی آقایان مثل وزیر ارتباطات می دانند امکان فیلترینگ وجود دارد، اما کاری انجام نمی دهند

از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان حمایت می کنیم

قم سوگوار وفات بانوی صبر و استقامت

نخستین آیین ملی تجلیل از فعالان نمونه بازار مسکن با حضور دکتر احمدی نژاد

در جنگ اقتصادی نباید از مقابله با مفسدان و رانت خواران غافل شویم

آیین بزرگداشت شهدای لشکر فاطمیون در حرم مطهر رضوی برگزار شد

صالحی: شرایط مذاکره را مقام معظم رهبری تعیین می کنند

صالحی: تحریم ها لغو نشود، دوربین های آژانس جمع می شوند

پیرهادی: قالیباف نامزد انتخابات 1400 نیست

مرزهای ارزشی در تقابل با استکبار شکل گرفته است

درخواست آشنا از شورای نگهبان در رابطه با انتخابات

باکستان | وزیر الخارجیه یبحث مع وزیر الدفاع العراقی تعزیز العلاقات الدفاعیه بین البلدین

علی اف: ارمنستان هرگز در چنین وضعیت اسفناکی قرار نگرفته بود

صالحی: آژانس تا سه ماه حق دسترسی به سیستم های ضبط کننده اطلاعات و دوربین ها را ندارد

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان مرکزی

دیدار جمعی از مردم انقلابی استان آذربایجان غربی با دکتر احمدی نژاد

پخش زنده مراسم ام داوود از تلویزیون

1380 پروژه درمانی و بهداشتی در کشور تا پایان دولت دوازدهم

اقتصاد نیازمند تحول است

عده ای آگاهانه و خائنانه به «زم» اطلاعات دادند/ پرونده هنوز بسته نشده است

تصاویر/ «عکس بوسیدن دست فرح توسط حداد عادل»

علی اکبر صالحی: شرایط مذاکره را مقام معظم رهبری تعیین می کنند

عزم دولت برای رفع مشکل کم آبی اصفهان

لازم است از دولت ها به ویژه کشور های توسعه یافته، مالیات تغییر اقلیم اخذ شود

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان اردبیل

آیت الله اعرافی درپیامی درگذشت حجت الاسلام شیرخانی را تسلیت گفت

انتخاب شورای وحدت اصولگرایان کیست؟

بازتوزیع درآمدها در جامعه عادلانه باشد، شکاف های طبقاتی به وجود نخواهد آمد

قایم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه : امسال زنگ جشن نیکوکاری به صورت آنلانین در سامانه آموزشی شاد نواخته خواهد شد

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه : کمیته امداد استان رتبه دوم کشور در تحقق برنامه زکات را کسب کرد

خرس های سفید قطبی

علی اکبر صالحی: در چارچوب تعیین شده از سوی مسئولان ارشد حرکت کردیم

علی اکبر صالحی: شرایط مذاکره را مقام معظم رهبری تعیین می کنند

روایت علی اکبر صالحی از توافق با آژانس

آشنا به شورای نگهبان: مذاکرات احراز صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری پیشین منتشر کنید

فهرست کابینه محسن رضایی در انتخابات 1400 تکذیب شد

برگزاری جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور وزیر بهداشت

طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای مانع تراشی در رفع تحریم های ایران

ناگفته های اژه ای از پرونده زم، بازجویی از مهدی هاشمی، دادگاه کرباسچی، ارز 4200 و...

پیکر شهید نیروی انتظامی در حرم مطهر رضوی طواف داده شد

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می زنند

ماجرای ماموریتی که وزیر کشور دولت اصلاحات به قالیباف داد

اگر تا 3 ماه تحریم‎ها لغو نشود دوربین‎های آژانس اتمی جمع می ‎شود

اخبار شبانگاهی (22) شبکه سه سیما؛ 8 اسفند

صالحی: در صورت عدم اجرای برجام دوربین ها را بر می داریم

رشیدی: تلاشی برای قطعیت حضور قالیباف در‫ انتخابات1400‬⁩ ندیدم

روایت علی اکبر صالحی از توافق با آژانس

بدون تعارف در محل راکتور شهید فخری زاده

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات 1400 را ندارد

ببینید | افشای دلیل موافقت ایران با درخواست آژانس بین المللی انرژی اتمی از زبان صالحی

محسنی اژه ای: طبری نفوذ آنچنانی در قوه قضاییه نداشت | روایت معاون اول قوه قضاییه از فسادهای دهه 70 تا پرونده زم و طبری

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان آذربایجان غربی

جلسه تعیین شهردار بندرامام خمینی(ره) باز هم به حد نصاب نرسید

لوح | مثل امیرالمؤمنین(ع)

کاکتوس یخ زده در یخبندان تگزاس + عکس

جلسه شورای اداری اصفهان با حضور رییس دفتر رییس جمهوری

تصویری از تشرف رهبر انقلاب به حرم حضرت زینب (سلام الله علیها)

امام جمعه رشت: پوشش زن نباید موجب تحریک دیگران باشد

عطریانفر: شاید لاریجانی به عنوان نامزد مورد حمایت ما قرار گیرد

سخنرانی امام در عصر عاشورای سال 42

فیلم| ماجرای یک کار فرهنگی تمیز

صالحی: تحریم ها لغو نشود دوربین‎ ها جمع می‎شوند

هیچ پشت پرده ای بیانیه مشترک با آژانس نداشت

طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای مانع تراشی در رفع تحریم های ایران

مداحی| یا فاطمه(س)! عالَم سپاه دختر توست

عده ای آگاهانه و خائنانه به «زم» اطلاعات دادند/ پرونده هنوز بسته نشده است

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان یزد

روند همکاری های ایران و روسیه بررسی شد

رییس سازمان انرژی اتمی: در چارچوب تعیین شده از سوی مسئولان ارشد حرکت کردیم

افتتاح 5 دفتر صدور گواهینامه حلال مصری در 5 کشور

رشیدی: تلاشی برای قطعیت حضور قالیباف در‫ انتخابات1400‬⁩ ندیدم

رشیدی: تلاشی برای قطعیت حضور قالیباف در‫ انتخابات1400‬⁩ ندیدم

علی اکبر صالحی: در چارچوب تعیین شده از سوی مسئولان ارشد حرکت کردیم

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود