مطالب مرتبط:
حجت الاسلام رستمی: اتفاقات اخیر پس از انتخابات آمریکا یک رسوایی کامل برای جریان دموکراسی غرب است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است
اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود
رستمی: اتفاقات اخیر آمریکا دموکراسی غربی را رسوا کرد/ مسیر کشور در تولید واکسن کرونا قابل افتخار است
اهمیت انتخابات آمریکا با شبکه های اجتماعی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 16:302021-01-27سياسي

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است


اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، - به گزارش ، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشست مشترک اعضای هیئت رییسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با روسای محترم دفاتر استانی کل کشور با اشاره به مسائل کلان و جاری کشور گفت: آنچه که در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد جزو نکات برجسته تاریخ ما با غرب است و شایسته است مطالعه کنندگان تاریخ غرب به این نقاط توجه کنند.

او افزود: آن چیزی که در دوره ترامپ و در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

بعضی ها مدعی هستند که آمریکا دارای دموکراسی است و این که ترامپ کنار گذاشته شد نشان از پاسخگویی دولت آمریکاست اما این موضوع اشتباه است، چون ترامپ، خروجی همین دموکراسی است.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به برخورد های جوامع آمریکایی با ترامپ بیان کرد: اختیاراتی که برای ملکه در انگلستان و رییس جمهور در آمریکا است با اختیارات، ولی فقیه را که مقایسه می کنیم خیلی تفاوت ها را در آن شاهد هستیم و این نشان می دهد که اختیارات آن ها از ولی فقیه ما در جمهوری اسلامی بالاتر است و این جالب است که همین ها تصمیم می گیرند صفحه توییتر رییس جمهور را حذف کنند و به او اجازه صحبت نمی دهند.

او ادامه داد: مشکل این است که آمریکا تا به حال با این بحران ها روبرو نشده بود.

حال که با اینگونه بحران ها مواجه شده، چهره واقعی اش به خوبی به جهانیان نشان داده شد؛ آن چیزی که در این انتخابات رخ داد یک افتضاح کامل برای جریان دموکراسی است که در بعضی از کشور های دیگر هم در حال مشاهده آن هستیم و این چهره واقعی جامعه ای است که به تمدن رسیده، ولی دور از خداست.

رویکرد های آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران رستمی ضمن اشاره به رویکرد های آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران افزود: در آمریکا دو رویکرد وجود دارد که یکی از رویکرد ها این است که تمامی عناصر جمهوری اسلامی از یک جنس هستند و همه عناصر را در ایران به یک چشم می بینند و معتقد هستند که باید براندازی شود.

طیف دوم کسانی هستند که می گویند باید به عناصر ایرانی نگاه نسبی داشته باشیم و با توجه بیشتر به مسئولان نزدیک به غرب و علاقه مند به غرب در جمهوری اسلامی باید مسیر را جلو برویم تا جمهوری اسلامی استحاله شود.

او تصریح کرد: رویکرد جوبایدن رویکرد دوم است و اخیراً کسی که برای میز ایران منصوب کرده است، فردی است که متعهد به همین راهبرد است و نگاه مثبت به تسلیم ایران از طریق مذاکره دارد.

سیاست مواجهه بایدن برای ایران، محکم کاری نسبت به تعهدات ایران در برجام است، اگرچه شعارش مذاکره با ایران است.

اگر هوشمندی در طرف ایرانی نباشد چه بسا امتیاز هایی کم نتیجه به ایران داده شود اما تعهداتی غیر قابل بازگشت ایجاد شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به انتخابات 1400 بیان کرد: تحلیل انتخابات 1400، ماهیتی پیچیده دارد.

در این انتخابات، احتمالاً باوجود تهدید ها به تحریم، شاهد فعالیت پر نشاط گروه های سیاسی در آینده خواهیم بود و نشانه های دیده می شود که انتخابات کم رونقی نخواهد بود.

او ادامه داد: در این ماه ها دوگانه سازی هایی را جریان های مختلف، اشاره می کنند که منجر به فعال کردن شکاف ها و گسل ها در جامعه می شود.

برخی از این شکاف ها از این قبیل هستند: یک شکاف، شکاف عدالت و تبعیض است و می خواهد جامعه را به طرفداران عدالت و طرفداران تبعیض تقسیم کنند.

شکاف بعدی دوگانه کارآمدی و ناکارآمدی است و نقطه مزیت جریان انقلابی هم شاید همین باشد تا در نتیجه موضوع کارآمدی موضوع مورد توجه مردم و جامعه قرار گیرد.

شکاف بعدی شکاف آزادی اجتماعی و محدودیت است.

موضوع دوگانه بعدی بحث جوانگرایی و پیرگرایی است که در ابتدا از سوی رهبر انقلاب مطرح شد، اما به آن به خوبی پرداخت نشد.

رستمی با اشاره به فعالیت ایران در حوزه تولید واکسن کرونا افزود: در جمهوری اسلامی ایران 9 شرکت در حال اقدام برای تهیه واکسن هستند که یکی از واکسن ها در فاز دوم انسانی و در یکی دیگر که در مشترک با کشور کوبا هست در فاز سوم به سر می برد.

در مجموع 15 واکسن وارد فاز 3 شده اند که یکی از آن ها کشور ایران است و این مسیری که کشور ما در آن قرار دارد، قابل افتخار است.

31 کشور تاییدیه اضطراری در مورد واکسن فایزر داده ‍اند، اما جالب است بدانید که آمریکا هنوز تاییدیه ملی به واکسن فایزر نداده است.

نکته بعدی در مورد واکسن فایزر، این است که عملاً امکان تهیه آن برای واکسیناسیون گسترده در ایران وجود ندارد، زیرا شرکت فایزر ظرفیت تولید این حجم از تولید واکسن را ندارد.

او گفت: نکته بعدی که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند، بحث ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور است و مهم است که این مورد، همانند واردات خون برای بیماران هموفیلی و ورود ایدز به ایران هست که امکان دارد اینگونه خباثت ها از طریق ورود واکسن به ایران هم صورت بگیرد.

باید بر روی این مسائل به صورت دقیق توجه شود و با آزمون و خطا جلو نرویم.

کشوری که واکسن ساز باشد در مقابل حملات بیولوژیک مقاوم است رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت تولید واکسن کرونا گفت: واکسن یک موضوع استراتژیک است و در تراز دانش های راهبردی مانند دانش هسته ای خیلی مهم است؛ کشوری که واکسن ساز باشد یعنی این که در برابر شیوع بیماری ها و پاندمی های بعدی قدرت تولید واکسن بومی دارد و در مقابل حملات بیولوژیک مقاوم است.

حجت الاسلام رستمی افزود: این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است در بحث تولید واکسن، زمان اقدام تا آزمایش و توزیع یک دوره پنج ساله است، اما به خاطر خطراتی که بیماری کرونا در جوامع داشت، این مسیر در حال حاضر تسریع شده است.

در حال حاضر هیچ کشوری به واکسن تولید شده خودش تاییدیه ملی نداده و همه تاییدیه ها تاییدیه اضطراری است.

درباره واکسن فایزر این را بدانید که یکی از موسسان شرکت واکسن سازی در اروپا گفت بنده فایزر را برای خودم و خانواده ام استفاده نمی کنم و به دلیل همین ابهاماتی که دارد این واکسن هنوز آزمون نشده است و ما هم نباید خودمان و کشورمان را در معرض آزمایش این شرکت تولید کننده واکسن قرار دهیم.

او با بیان اینکه طرح تحول در نهاد به صورت جدی در حال پیگیری است، گفت: این طرح ادامه دار خواهد بود و محدود به جابجایی مدیران و روسا نیست.

ما در همه سطوح باید ابتکار عمل داشته باشیم.

علی رغم همه محدودیت ها و نقاط ضعف شرایط فعلی و محیط کاری نهاد، آنچه که در گذشته نهاد صورت گرفته است، پر افتخار است، اما با آن هدف اصلی و متعالی سازمان فاصله دارد؛ اگرچه تقدیر رهبر انقلاب از نهاد به معنی تاییدیه ایشان هم است، اما در مسیر پیش رو و سال های آغازین گام دوم انقلاب اسلامی، انتظار از دانشگاه ها و روحانی فاضل دانشگاهی متفاوت است و این انتظار به جا است.

تحول خواهی جزو مطالبات رهبر معظم انقلاب است و بر اساس گستره محیط های ارتباطی، زیست فضای مجازی و دوران کرونا و پسا کرونا که تجربیات فراوانی را برای ما به جای گذاشته است، اقتضا می کند گام بلندتری در این مسیر پیش رو برای نهاد برداریم.

او گفت: طبیعی است آن چیزی که تا به حال در نهاد صورت گرفته است، استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه هاست.

اگرچه مقاومت ها زیاد و ظرفیت ها کم و محدود، تلاش برای حضور و فعالیت حداکثری در محیط فرهنگ دانشگاه بوده است.

در این مسیر به سمت راهبری فرهنگی با سیر تکاملی و مراحل مختلف آن حرکت کردیم.

اما اگر به اقتضائات دانشگاه، سند دانشگاه اسلامی و آرمان ها و افق مطلوب آن نگاه کنیم و تعریفی که از دانشگاه اسلامی داریم، نهاد هم در پیگیری و شکل گیری دانشگاه اسلامی مسئولیت دارد.

حال این دانشگاه اسلامی چهار رکن دارد: فرهنگی و آموزشی و پژوهشی و مدیریت.

رستمی گفت: تلاش هایی که تا به حال صورت گرفته است در ارتباط با اثرگذاری در رکن فرهنگی است که یکی از ارکان اصلی دانشگاه است.

اما سایر ارکان اگر نگوییم مهم تر هستند، هم وزن با رکن فرهنگی هستند.

آموزش و پژوهش، در نگاه نظام به دانشگاه تراز انقلاب همانند فرهنگ خیلی مهم و قطعاً هم وزن است، اما در محیط دانشگاه کمتر به آن پرداخته شده است.

نهاد باید به تمامی نظام های چهارگانه از جمله ارکان آموزشی پژوهشی و مدیریت توجه داشته و مانند رکن فرهنگی اثر گذار باشیم.

البته این نکته را هم ذکر کنیم که توجه ما بیشتر معطوف به بخش فرهنگی بوده و متاسفانه در این بخش محصور شده ایم.

به نظر می رسد اگر در آموزش و پژوهش و مدیریت، عملکرد درست داشته باشیم، قطعاً نتایج متفاوتی را در پیش خواهیم داشت.

  او در پایان گفت: رویکرد مهم و محوری که در پیش روی نهاد است که در سایر ارکان دانشگاه اسلامی همانگونه که در رکن فرهنگی وارد شده ایم عملیات داشته باشیم و طرح و برنامه تعریف کنیم، طبیعتاً به معنای غفلت از مسئولیت های قبلی نیست و باید نگاه راهبری به تمامی ارکان برای تحقق هدف دانشگاه اسلامی داشته باشیم.

سطح حضور و تاثیرگذاری نهاد در دانشگاه باید در خور و در شأن عنوان آن باشد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: انتخابات آمریکا - نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری - آمریکا - انتخابات - مقام معظم رهبری - دموکراسی - دانشگاه - حجت الاسلام - اتفاق - دانشگاه ها - مقام معظم - نمایندگی - المسلمین - باشگاه خبرنگاران - رسوایی - ترامپ - تاریخ - مصطفی - رهبری - هیئت رییسه - نشست مشترک - خبرنگاران - کشور - نهاد - رییس - مقام - پاسخگویی - باشگاه - شایسته - اشتباه

آخرین اخبار سرویس:
مادر شهید عنبرسر به فرزند شهیدش پیوست

ماجرای تخریب خانه های مردم در تورسوی بابل چه بود؟

اختصاص معادل ریالی 50 میلیون یورو به آبرسانی روستایی

تلاش آمریکا برای انتقاد از ایران در جلسه آتی شورای حکام آژانس اتمی

طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان شمالی از مطالبات مردم استان

واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک

اخبار 20، پنجشنبه 7 اسفندماه 99

اقدامات پیشگیرانه طرح شهید سلیمانی در ایلام انجام می شود

حدادعادل کاندیداتوری اش در انتخابات 1400 را رد کرد

عکس/ بارگاه مطهر امیرالموئمنین ( ع ) - نجف اشرف

گزارش کامل شفقنا از کنگره بین المللی سید مرتضی؛ پیام های رهبر انقلاب اسلامی، مراجع معظم تقلید و بیانات علما و اساتید: دفاع عقلانی فخر جهان اسلام از اصول مذهب شیعه

عکاس تسنیم برگزیده جشنواره رسانه ای ابوذر در کرمانشاه شد

تلاش آمریکا برای انتقاد از ایران در جلسه آتی شورای حکام آژانس اتمی

خیابان های اهواز یکی پس از دیگری خاموش می شوند

نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وکیل در جامعه

تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس از اقدامات همراه اول در مناطق زله زده

آمار رسانه های معاند در خصوص کشته های حادثه سراوان دروغ بود

مادر شهید عنبرسر به فرزند شهیدش پیوست

افشاگری یک مقام عراقی درباره ترور سردار سلیمانی

تکذیب حمله به پاسگاه شیرآباد زاهدان/ امنیت سیستان و بلوچستان در سطح مطلوب است

دادستان منهتن سوابق 8 ساله مالیاتی ترامپ را به دست آورد

انتقاد نماینده پارلمان عراق از منتشر نشدن نتایج تحقیقات درباره ترور فرماندهان مقاومت

عزم مجلس برای تقویت همکاری ها در قاره آفریقا

دلشاد؛امام علی (ع) نمونه اعلای عقلانیت و رحمت

سیره امام علی(ع) در برخورد با غارتگران/چند غزوه پیامبر برای برخورد با برهم زنندگان امنیت مدینه بود

برگزاری برنامه های اعتکاف خراسان شمالی به صورت مجازی

مدیران تلویزیون چه کاره اند، چرا روی سریال بهروز افخمی نظارت ندارند؟

اولین مرکز فوق تخصصی جراحی درمان ناباروری قم توسط آیت الله فاضل افتتاح شد

قالیباف: شرایط اقتصادی، پدران را بیش از پیش تحت فشار گذاشته است

امام جمعه همدان: هر مداحی یک رسانه قوی است

شعری می خواندی که یک روز خوب می آید، ایکاش آن روز 1400 باشد!

اخبار 20:30 شبکه دو سیما؛ 7 اسفند

اقامه نماز جمعه فردا در تمامی پایگاه های نماز جمعه

تسلیت موسوی لاری در پی درگذشت سردار خمسه ای

توضیحاتی درباره مناظره آقایان علوی بروجردی و خسروپناه

جشن میلاد حضرت امام امیرالمومنین (علیه السلام) در بیت آیت الله علوی گرگانی

کسری خدمت سربازان متاهل با محاسبه فرزند و بدون فرزند

خطیب زاده: در حال پیگیری تحولات ارمنستان هستیم

تصاویر/ مراسم تشییع شهدای یمنی

گمانه زنی ها درباره داوطلبان معتبر نیست

بررسی ارتقای روابط دیپلماتیک و فرهنگی میان ایران و سوریه

استفاده از بخش خصوصی برای اشتغال زایی در دستور کار دولت است

ایران تمامی طرف ها در ارمنستان را به خویشتنداری دعوت می کند

توزیع 120 بسته معیشتی در بم

2 هزار واحد مسکونی در سی سخت مقاوم سازی و نوسازی شود

این 5 بند مالیاتی بودجه 1400؛ از خانه و خودرو تا تهدید و فرصت «اینفلوئنسرها»

چشم امید ملت بعد از رهبری به شماست

تبریز میزبان کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و ترکیه است

مردم بوانات همیار طبیعت شدند

نور به پستوها و تاریکخانه بازیگران سیاسی بیاندازیم

خطیب زاده: در حال پیگیری تحولات ارمنستان هستیم

تصویر/ عاشقانه یک روحانی برای همسرش

بعد از تزریق واکسن کرونا باید ماسک بزنیم؟

افراد مختلفی سخنگوی شورای نگهبان شده اند و اظهارنظر می کنند

آیین رونمایی از آثار کنگره بین المللی سید مرتضی علم الهدی در قم برگزار شد

4 دستورالعمل امام علی (ع) به کارگزاران برای فقر زدایی از جامعه

دیدار با خانه پدران سالمند در مهاباد

قانون اساسی: بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

جشن میلاد حضرت امیرمومنان علی (ع) در کابل برگزار شد + تصاویر

جمله ای برای پدر

تصویب طرح کسب و کار و مؤسسات حقوقی ضربه ای به کانون های وکلا است

مگر غیر از مردم چه کسی باید سرنوشت کشور را مشخص کند؟!

اعتکاف؛ مسیر رسیدن به آرامش در دنیای پرتلاطم زندگی

گوشه ای از فضائل أمیرالمؤمنین (ع) در کلام رسول خدا (ص)

کسی حق ندارد بگوید داوطلبی رد یا تایید طلاحیت می شود/انتقاد کنید اما انصاف و حق را هم در نظر بگیرید

کار_در منزل

جهت همکاری نیازمند استاد گچکار هستم

دعای خیر رییس مجلس برای خانواده های ایرانی

ویزیتور فروش کارتخوان

استخدام مدلینگ

ایران تمامی طرف ها در ارمنستان را به خویشتنداری دعوت می کند

مسئول فنی یا قائم مقام داروساز

هیچ هموطنی به عنوان امدادرسان به شهر زلزله زده سی سخت سفر نکند

پیوند فاطمی زوج جوان بافتی

ایران گروههای ارمنی را به خویشتن داری دعوت کرد

واعظی: توسعه اشتغال اولویت اصلی دولت تدبیر و امید بوده است

واکنش وزارت خارجه به تحولات اخیر ارمنستان

بازدید نماینده ولی فقیه در استان از روستاهای زلزله زده

فیلم| چقدر میتونی بهم کمک کنی؟

آقای دکتر وظیفه شماست که امید مردم را ناامید نکنید

سید مرتضی مایه فخر جهان اسلام است

اظهارات انتخاباتی محسن رضایی با چاشنی انتقاد از دولت روحانی

آمریکا به دنبال انتقاد از ایران در جلسه شورای حکام

حمله به پاسگاه شیرآباد زاهدان شایعه است/ تعداد دستگیرشدگان اتفاقات اخیر اعلام می شود/رفع اختلالات اینترنتی استان تا تثبیت کامل شرایط

ایران همه طرف ها در ارمنستان را به خویشتنداری و اجتناب از خشونت دعوت کرد

دولت نتایج تحقیقات ترور فرماندهان شهید را مخفی می کند

تصاویر نادر از بدترین بلایای طبیعی تاریخ / حسن نصرالله از کجا ظهور کرد؟ / سفر آخرین شاه قاجار به انگلیس / قدیمی ترین تصاویر از تخت جمشید / روزی که به گاندی شلیک شد

مرعشی: ناطق نوری کاندیدا شود، بی بروبرگرد از او حمایت می کنیم /با هیچ کسی تعارف نداریم، حتی عارف

تعدادی خانم جهت همکاری

نصاب ماهر ام دی اف

فروشنده خانم جهت مانتو فروشی 20 متری شهید بهشتی

استخدام خانم جهت کار اجرا و ولاگری

دادستان منهتن سوابق 8 ساله مالیاتی ترامپ را به دست آورد

گفتگوی فعالان اقتصادی اصفهان با رییس دفتر رییس جمهور

بهزاد نبوی رییس و آذر منصوری سخنگوی جبهه اصلاحات شدند

اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان مور حمایت کمیته امداد تربت جام

سردار قلابی در تهران دستگیر شد/ عکس

دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه های کشور با دکتر احمدی نژاد

بسیاری از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد خالی از سکنه شده اند

روحانی فرارسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی برای دموکراسی است