مطالب مرتبط:
قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود
قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود
قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود
رییس مجلس: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود این باور ماست
اقتصاد باید به دست مردم اداره شود
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 08:152021-01-25سياسي

قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود


رییس مجلس شورای اسلامی با بیان "راه مقابله با آمریکا کار است یک شعار نیست" گفت: باور انقلاب رهبری و امام خمینی این بود که اقتصاد باید به دست مردم اداره شود.

- محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه(ع) به تولیدکنندگان و مردم ایران گفت: تولیدکنندگان در حقیقت امروز اقتصاد کشور را پیش می برند.

وی ضمن تبریک ولادت میلاد امام خمینی(ره) ادامه داد: این مرد بزرگ جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و همین اخلاص بود که باعث احیای مجدد اسلام و عزت مسلمین شد.

نماینده تهران در مجلس ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، اضافه کرد: در پایان سال 99 هستیم و در روزهای پایانی قرن و آغاز قرن جدید هستیم البته هم اکنون با یک پاندمی سختی در دنیا روبه رو هستیم که این دنیا را با تکنولوژی و صنعت به شدت غافلگیر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این پاندمی توانست در اندک زمانی برنامه های طراحی شده را در هم بکوبد و از نظر اقتصادی توانست فروش نفت را به صفر برساند و گردشگری را تعطیل کند، اقتصادهایی را که سالها با یک مکتب اداره می شد مجبور کرد تصمیمات متفاوتی اتخاذ کنند.

قالیباف با یادآوری اینکه "در این قرن خوی استکباری از ترامپ دیدیم"، افزود: ترامپ از تمام تعهدات بین المللی عبور کرد و فشارهای غیرقانونی به ملت های جهان و به ملت خود وارد کرد که کشور ما نیز از این تصمیمات دچار آسیب شد.

وی با ابراز اینکه "می توانیم از اتفاقاتی که در سالهای گذشته رخ داد یک درس بزرگ بگیریم"، خاطرنشان کرد: آن درس این است که نمی توان به قدرت های بزرگ اعتماد کرد زیرا قدرت های بزرگ خوی استکباری و دور از انسانیت دارند و نمی شود به آنها اطمینان کرد.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: آن چیزی که ما درس می گیریم این است که باور کنیم خودمان باید قوی شویم باید باور کنیم به این که به علم و اندیشه و خلاقیت تفکر جوانان خودمان ایمان بیاوریم و فرصت ها را برای آنها فراهم کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان "گفته می شود راه مقابله با آمریکا کار است یک شعار نیست"، گفت: باور انقلاب رهبری و امام خمینی این بود که اقتصاد باید به دست مردم اداره شود.

قالیباف با اشاره به مباحث و موضوعات مطرح از سوی فعالان اتاق بازرگانی ایران، گفت: ما تنها نباید به مسئله بپردازیم، شناخت مسئله، مهم و اساسی است و در آن ماندن و تکرار کردن یک نوع در جا زدن است.

ما باید به طور روشن مشخص کنیم که چه باید کرد و از برگزاری جلسات بزرگ و سخنرانی پرهیز کنیم و به سمت گروه ها و بخش های کاری برویم.

کمیسیون های اتاق بازرگانی و مجلس باید کنار هم بنشینند و در این خصوص تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: در دهه های گذشته کشور اقتصاد دولتی، تعدیل اقتصادی، اقتصاد شبه دولتی و اقتصاد نامولد را تجربه کرد که هریک از آن ها محاسن و معایبی داشت؛ نتیجه این روش ها عادی شدن تورم دو رقمی و رشد نقدینگی بود.

در محافل نظری و دانشگاه ها و بخش های تجارت تولید همواره تایید شده که اقتصاد ما نفتی بوده و دولت های ما دولت های رانت جو، در واقع این دو مورد فصل مشترک همه دوره ها بوده است.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه اقتصاد بخش خصوصی نیز درگیر این فرهنگ است، اضافه کرد: اقتصاد نفتی و دولت رانت جو اپیدمی بخش های مختلف اقتصادی است.

در شرایط کنونی که کشور با تحریم و کرونا دست و پنجه نرم می کند، دو عامل سوءمدیریت و تضاد منافع موجب ایجاد مشکلات بسیار شده است.

رییس مجلس با اشاره به بازدید روز گذشته خود از شرکت های بخش خصوصی نمایشگاه نفت، یادآور شد: در این بازدید به وزیر نفت گفتم که استانداردسازی تولیدات داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن توجه شود اما در این رابطه باید توجه کنیم که افرادی که استاندارد را تعیین می کنند براساس موضوع تضاد منافع تصمیم گیری نکنند.

قالیباف با اشاره به تعدد بخشنامه ها در حوزه های مختلف، ادامه داد: برخی افراد پیش از صدور این بخشنامه ها فعالیت خود را انجام می دهند اما این بخشنامه ها مسیر عده ای را مسدود می کند.

رییس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه در محیط های مختلف توفیق فعالیت را داشتم به 12 سال حضور خود در شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: در آن دوره ما با دو تحریم روبه رو بودیم؛ نخست تحریمی که همه کشور با آن درگیر بود و دوم تحریمی که ما توسط دولت های وقت داشتیم اما با این حال کار را پیش می بردیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد آلوده به نفت شده و باید این آسیب را حل و فصل کرد، افزود: در حال حاضر مردم از تورم، گرانی، رکود، بیکاری، نوسانات ارزی و قیمت، فقر و تبعیض آسیب می بینند درحالی که نبود ثبات در اقتصاد به سهم خود موجب آسیب به افراد شده است.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: یکی از ریشه های این مشکلات ساختار بودجه کشور است؛ این ساختار معیوب است به گونه ای که در لایحه بودجه سال آینده این آسیب ها، رکورد زده و درحالی که افزایش هزینه ها 46 درصد است، رشد درآمدها فقط 10 درصد است و در واقع فاصله این دو عدد به 36 درصد می رسد.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر بخواهیم تراز عملیاتی بودجه اصلاح شود و بودجه تورم زا نباشد و از سرعت افزایش نقدینگی جلوگیری کنیم، باید از مالیات، درامدهای صادراتی و فعالیت اقتصادی استفاده کنیم اما اگر به دنبال تامین منابع از نفت باشیم مشکلات همچنان ادامه داشته و روز به روز بر هزینه ها اضافه می کنیم.

قالیباف بیان کرد: دولت زمانی که به دنبال تامین کسری بودجه است، بر مشکلات اقتصادی و گره های اقتصادی می افزاید به طور مثال موجب تکلیف سنگین به بانک ها می شود.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه در حوزه نظام مالیاتی با مشکلاتی روبه رو هستیم، تصریح کرد: دلالی ها، سوداگری ها و قاچاق، فرار مالیاتی دارند اما تولیدکننده بدون آنکه موضوعی را پنهان کند فرار مالیاتی ندارد.

وی با بیان اینکه نابه سامانی ها در ساختار بودجه باید اصلاح شود، اضافه کرد: اگر نظام مالیاتی و ساختار بودجه اصلاح نشود بسیاری از مشکلات پابرجا می ماند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازیکی از سازمان ها، اظهار داشت: براساس این گزارش در طول یک سال در حوزه مسائل تجارت، صادرات و واردات بیش از 260 بخشنامه صادر شده است این در حالی است که بخشنامه های این حوزه باید از ثبات چند ساله یا حداقل یکساله برخوردار باشند.

قالیباف تصریح کرد: بوروکراسی های حاکم بر کشور همانند غل و زنجیر بر دست و پای مردم و تولیدکننده ها بسته شده و باید برای آن چاره اندیشی کرد.

نمایندگان با همکاری بخش خصوصی با هم پیش می رویم.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان یادآور شد: در جلسات مهمی که درباره مسائل ارزی، صادرات و .

تصمیم گیری می شد از آقای شافعی نیز دعوت می کردیم؛ هرچند ممکن است این جلسات تلخی هایی داشته باشد اما نتایج آن شیرین بوده و موجب گشایش هایی می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از این تصمیمات موجب شد در دو ماهه اخیر روند صادرات رشد داشته باشد و این موضوع به دلیل جلساتی بود که برخی از آن ها از 7 تا 11.

30 شب به طول می انجامید، حتی در این جلسات با صدای بلند هم صحبت می کردیم اما در نهایت این جلسات موجب شد ستاد اقتصادی دولت در راستای این موضوع تصمیماتی اخذ کند.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه درهای مجلس به روی اتاق بازرگانی باز است، گفت: ما در مجلس نظارت محور هستیم و در بخش های مختلف مباحث را کمیسیون محور دنبال می کنیم، کمیسیون های مشابه مجلس و اتاق بازرگانی باید ارتباط نزدیک برقرار کنند، ما بر اساس 4 محور شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی مباحث را دنبال می کنیم و به طور ویژه در بخش هوشمندسازی نرم افزارهایی را راه اندازی کردیم که کمیسیون های شما می توانند نظرات تخصصی خود را بدون حضور در مجلس ثبت و ارائه کنند، نرم افزار مجلس یار نیز این فرصت را برای شما فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه مجلس هیچ چیز پنهان و طبقه بندی شده ای ندارد، گفت: همه باید در جریان موضوعات مجلس قرار گیرند، ما باید به سمت پیاده سازی واقعی موضوعات برویم از این رو تصمیمات را به صورت روشن در کمیسیون های تخصصی مجلس مانند کمیسیون عمران و در جریان بودجه 1400 دنبال می کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما کاری یک ساله برای بودجه سال 1400 و برنامه 5 ساله هفتم توسعه را در مجلس دنبال می کنیم، برنامه هفتم توسعه مرتبط با 5 سال پایانی چشم انداز توسعه کشور است از این رو تلاش می کنیم این 5 سال پیش رو به گونه ای در مجلس و در برنامه تنظیم شود و رقم بخورد که متفاوت با همه برنامه ها باشد هر چند تحریم فشارهای بسیاری به کشور آورده اما ظرفیت هایی را ایجاد کرده و ما باید غل و زنجیرها را از پای آن باز کنیم تا اقتصاد پویا شود.

قالیباف افزود: یکی از اقداماتی که باید انجام شود تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است از این رو در برنامه هفتم توسعه برای این پروژه ها برنامه ریزی خواهیم کرد.

گذاشتن پول ها در بانک و گرفتن سود و عدم پرداخت مالیات، مشکلات تورمی، نقدینگی و کاهش ارزش پول ملی را به وجود آورده است این در حالی است که ما قریب به صد هزار پروژه نیمه تمام را یک تا 20 یا 25 ساله را رها کردیم.

برای رفع این مشکلات روش هایی وجود دارد، مردم با پول های خرد تا کلان در این پروژه ها اگر منفعت اقتصادی داشته باشد، مشارکت خواهند کرد البته به شرطی که رفتار مشابه در بازار بورس اتفاق نیفتد و نبینیم سهام های حقوقی در برخی نقاط با قیمت بالا فروخته و در پایین ترین قیمت خریداری می شود، بازار بورس شفاف ترین بازار رقابت حقیقی و واقعی است و زمانی که بنگاهداری دچار مشکلاتی است یا سرمایه خارجی در حداقل وضعیت نسبت به سرمایه داخلی به سر می برد ما نباید به بدترین شکل از آن استفاده کنیم زیرا نتیجه آن کیک اقتصاد 34 درصد کوچکتر می شود.

وی با اشاره به گفتمان بین دولت و مجلس یادآور شد: سلایق سیاسی متفاوت وجود دارد اما اقتصاد منطق خود را دارد، عزت کشور، منافع ملی و حل مشکلات مردم ذائقه سیاسی نمی شناسد و هر فرد با انصاف و باغیرت دلش به خاطر مردم می سوزد و شب خوابش نمی برد.

رییس قوه مقننه با اشاره به آسیب های از این دست گفت: در روزهای اخیر جلسه ای با مسئولان سازمان هواپیمایی داشتم در ارتباط با آسیب هایی که این بخش در ایام بحرانی کرونا دیده اند، شرکت های هواپیمایی به دلیل تحریم ها و شرایط پیش رو مشکلاتی داشتند و وقتی منطق درست حاکم نباشد آنها چگونه می توانند رقابت کنند، به طور مثال مسیر هواپیمایی تهران مشهد را اگر در نظر بگیریم با قیمت بلیت حدود 800 هزار تومان، هواپیمای ام دی با ظرفیت 180- 170 نفر مسافر با همین قیمت پرواز می کند و هواپیمای ایرباس 320 نیز با همین قیمت مسافران را جابه جا می کند! این در حالی است که شرکتی که بر روی هواپیمای ایرباس 320 سرمایه گذاری کرده برای آن حدود 20 میلیون یورو هزینه کرده و هواپیمای ام دی حدود 4 میلیون یورو! خب، چطور این دو می توانند رقابت کنند؟ در هر بخش از اقتصاد ما مثل فولاد و سایر حوزه ها شاهد چنین مشکلاتی هستیم.

قالیباف اضافه کرد: این وضعیت یک نوع رانت به وجود می آورد و رانت به یک فرهنگ بر همه بخش های اقتصادی تبدیل شده است، اقتصاد در بخش های مختلف تنظیم گری مثل صنعت خودرو دچار اشکال جدی است و راهکار آن تنظیم برنامه عملیاتی از طرف فعالان اتاق بازرگانی است.

وی با یادآوری گفت وگوهای اخیر با رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: پیش از این از آقای شافعی خواستیم مشخص کند که در حوزه واردات و صادرات چه تعداد شرکت و فعالان دارای گارانتی اتاق هستند تا بتوان برای این دسته از فعالان که مورد اطمینان هستند، یک خط سبز ، ایجاد کرد و غل و زنجیر را از پای آنها باز کرد.

متأسفانه افرادی هستند با داشتن کارت بازرگانی 180 میلیون دلار صادرات انجام دادند اما هیچ مالیاتی پرداخت نکردند که باید با آنها برخورد شود.

نباید اجازه داد که دلالان به راحتی کار کنند و تولیدکنندگان امکان فعالیت نداشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه تحریم ها سخت است و حتماً از تحریم استقبال نمی کنیم، گفت: ما به دنبال رفع تحریم ها هستیم اما منطق ما رفع تحریم نباید باشد، این کشور نشان داد که می تواند با کمک بخش خصوصی ارز مورد نیاز را تأمین کند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود که با استقال و تشویق فعالان اقتصادی بخش خصوصی همراه شد، گفت: شاید در شریط فعلی بخواهند برچسب هایی به بخش خصوصی بچسبانند اما فساد امروز در کشور ناشی از رفتار بخش خصوصی نیست بلکه ناشی از بخشنامه های غیرمنطقی و تصمیمات همچون ارز 4200 تومانی است و این رانت و فسادها از تبعیض و تصمیمات کلیدی متمرکز و تمرکزگرایی نشأت می گیرد که ما در مجلس به آنها باید توجه کنیم.

قالیباف یادآور شد: ما می توانیم تعرفه و حتی تعرفه های بالا بگذاریم اما باید مسیر کاهندگی را در نظر بگیریم زیرا تعرفه رانت ایجاد می کند و مانع رشد تولید می شود یا موجب تبدیل تولید به رانت می شود لذا هر کجا در تنظیم گری بخواهیم محدودیت بگذاریم باید به سمت کاهندگی حرکت کنیم و حتماً باید مشروط و زمان دار باشد زیرا تعیین محدودیت های دائمی رانت ایجاد می کند و به همان فرهنگی برمی گردیم که چون سیستم دولتی ما به خاطر نفت بزرگ و رانتی شده، بخش خصوصی ما هم با تصمیمات بخشنامه ای تبدیل به همین وضع خواهد شد.

وی تأکید کرد: بن بستی روبه روی ما نیست، ما باید با رفتارهای معقول و برآمده از خرد در مجلس تصمیم بگیریم، ما نیازمند اعتمادسازی هستیم، اعتماد بزرگترین سرمایه اجتماعی هر جامعه ای است اما متأسفانه ما اعتمادسازی را نمی دانیم، اقتصاد بیش از هر چیزی به اعتماد و آرامش در جامعه نیاز دارد و ثبات در اقتصاد و سپس رشد اقتصادی و آسایش جامعه به همین موضوع برمی گردد که در یک قدمی ما است.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مصمم هستیم در بودجه 1400 و در برنامه هفتم توسعه بر مبنای همین مسیر گام برداریم و منتظریم که از نظرات اتاق بازرگانی به صورت همواره و در کنار هم استفاده کنیم زیرا شما می توانید اقتصاد را مردمی کنید و اقتصاد مقاومتی را دنبال کنید.


کلید واژه ها: رییس مجلس شورای اسلامی - مجلس شورای اسلامی - تولیدکنندگان - شورای اسلامی - امام خمینی - اقتصاد - رییس مجلس - محمد باقر قالیباف - تبریک - اسلام - مقابله با آمریکا - قالیباف - نماینده تهران - روزهای پایانی - اسلامی - مجلس - مردم - باقر قالیباف - اقتصاد کشور - خمینی - اداره - ولادت - پایان - شورای - مردم ایران - نمایندگان - دنیا - رییس - تکنولوژی - امام

آخرین اخبار سرویس:
چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار به کار خود پایان داد

استخدام حسابدار خانم در شرکت فرا پردیس داتیس در تهران

استخدام نگهبان، سرپرست انتظامات و کارگر خدمات در البرز

استخدام نصاب با حقوق ثابت و پورسانت در تهران

استخدام کارشناس پشتیبان نرم افزار در اطلاع رسانی پیوند داده ها در تهران

16 اسفند روز قرآنی بوشهر؛ گرامیداشت صدمین سالگرد رحلت کاتب قرآن رمزدار

نیروی فیش بردار تحقیقی

استخدام نیرو

مذاکره هدف است یا ابزار؟

تعامل به نفع توسعه مراغه

استخدام نیروی خانم جهت امور خدماتی در شرکت حمل و نقل در مشهد

75 نفر؛ حداکثر ظرفیت پذیرش تالارهای زنجان در ایام کرونایی

مخالفان برجام خواهان کند شدن تیغ تحریم ها علیه ایران نیستند

چند نکته خطاب به مخالفان مذاکره با آمریکا و برجام از سوی ربیعی

هاشمی گفت اگر ما از روحانی حمایت نمی کردیم بیش از پنج درصد رأی نداشت/ اگر رییسی نامزد شود، صحنه انتخاباتی اصولگرایان کاملا عوض می شود

ورود پاپ به شهر نجف اشرف

درخت شناسنامه دار به ازای تولد هر نوزاد در استان سمنان کاشته می شود

دو دنیای متفاوت در یک قاب

ساختار خوبی که در خدمت محتوا نیست

کمیسیون اقتصادی مجلس: هنوز با اقلیم کردستان درباره بودجه 2021 به توافق نرسیده ایم

چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار به کار خود پایان داد

چند قدم تا شفافیت

امکان تصویب بدون قید و شرط لوایح FATF وجود ندارد

پیگیری ایجاد ستادملی ازدواج دانشگاهیان/ طلاق در ازدواج های دانشجویی فوق العاده پایین است

افتتاح بزرگترین پروژه فرهنگی یزد پس از ربع قرن انتظار

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار با تقدیر از برگزیدگان برپا شد

تصاویر جذاب و تماشایی از بارش باران در تهران

القاعده در مأرب فعالیت گسترده ای دارد

ارمنستان، به پروژه های حمل و نقل مشترک بین ایران، آذربایجان و ترکیه بپیوندد

آیا همه ایرانیان از یک نوع واکسن استفاده خواهند کرد؟

زنجیره شیوع «کلیپ ساسی» از سوی سلبریتی ها را قطع کنید!

استخدام مشاور خانم و آقا جهت کار در املاک در مشهد

یادداشت رسیده | از نظم تا بی نظمی

افق بلندمدت در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی وجود ندارد

نشست صیانت از مالکیت فکری پخش آثار ایرانی در رسانه های خارجی برگزار می شود

اعضای ستاد انتخابات شهرستان بیرجند منصوب شدند

نیکزاد: دولت تلاش کند ارز 4200 تومان در سفره مردم دیده شود

انتقاد محسن رضایی از دولت روحانی: این مملکت مگر صاحب ندارد؟/ بار دیگر باید قیام کنیم

اخبار بامدادی شبکه یک سیما؛ 16 اسفند

تفاوت استراتژی بایدن و ترامپ

حکایت ناکامی «کفشدوزک ها حوالی میدان انقلاب»

تأکید غریب آبادی به نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده

درخت شناسنامه دار به ازای تولد هر نوزاد در استان سمنان کاشته شود

جدول برنامه های سیمای فارس 16 اسفند

حکایت ناکامی کفشدوزک ها حوالی میدان انقلاب

توضیح شهردار درباره جمع آوری محل اسکان پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول

اصولگرایان منتظر انتخابات 1400 هستند؟

اهداء نهال رایگان به روستا های بخش احمدی

نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن را بیشتر بشناسیم

چگونه انسان به خودش ظلم می کند؟

گرانی و مشکل معیشتی مردم راه حل دارد

چرا تصویر هاشمی رفسنجانی واردِ داستان سریال شد؟

(فیلم) نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس: طرح اقتصاد هنرمندان، راهی برای حل مشکلات اقتصادی آن ها

پاپ وارد نجف اشرف شد

آغاز تصویربرداری مستند «حسینیه اعظم زنجان در گذر زمان»

معرفی برترین های چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار

ویترین تسنیم شماره 375

همه ایران از یک نوع واکسن استفاده خواهند کرد؟/ زمان ایمنی کامل مقابل کرونا اعلام شد

نظریه هرمنوتیکی شلایرماخر نقد و بررسی می شود

بررسی لایحه بودجه 1400 در دستور کار مجلس

مرحوم حاجی میری از ذخایر معنوی استان قزوین بود

آمادگی کامل استانداری برای شمارش الکترونیکی آرای انتخابات شوراها

رژیم صهیونیستی در پشت ترور شهید فخری زاده است

جهانگیری وارد یزد شد

جو بایدن وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

آیا همه ایرانیان از یک نوع واکسن استفاده خواهند کرد؟

همراهی نوازنده ایرانی با تور بین المللی سازهای کوبه ای

مدیریت و ساختار حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان تغییر می کند

مروری بر مواضع یک مسئول در کهگیلویه و بویراحمد/جایگاهی که فریادگر درد مردم است

وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران تمدیدشد

آغاز سفرهای انتخاباتی آقا محسن

مرزهای خوزستان تا 20 اسفند بسته اند/ همه مسافران باید تست بدهند

مذاکره هدف است یا ابزار؟

تربیت فرزندان قرآنی با راهکار تشویقی

معرفی اعضای هیات نظارت بر انتخابات شورا ها در مشهد

کاشت 110 نهال به یاد شهدا در ملایر

ضرورت بهره گیری مراکز پژوهشی دفاع مقدس از بانک جامع اطلاعاتی

روزهای شلوغ قالیشویی های کرمانشاه

محمدامین نقشبند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه قم شد

بایدن: ایران تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست / تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران

سفر معاون اول رییس جمهوری به یزد

دیدگاه اصلاح طلبان در خصوص انتخابات پرشور به نظر رهبری نزدیک است

اگر نمی دانید میثم شکری ساز کیست بخوانید

خبر جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد /همسر و 2 فرزند مهاجم در هواپیما بودند

عناوین روزنامه های امروز اصفهان

دولت هیچ پاسخ مشخصی به سؤال های مجمع تشخیص درباره FATF نداده است

مزار شهدا باید محل زیارت انسان های آزاده باشد

انتقاد ایران از بی عملی آژانس نسبت به تهدید اتمی اسراییل

فهرست پروازهای فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

ترک فعل مدیران به صورت ویژه در دستور کار دادگستری بوشهر

حمایت بنیاد آموزش فناوری نانو از فعالیت های دانشگاه های علوم پزشکی

رهبری باید اذن تصویب «FATF» را به مجمع تشخیص بدهند/ صحبت‎ های رضایی بیشتر در قالب نامزد ریاست جمهوری بود تا دبیر مجمع تشخیص/ «FATF» یک لایحه بین المللی و غیر قابل طرح مجدد در مجلس است

270 هکتار اراضی کشاورزی البرز آزادسازی شد

جوکار: بدون لغو تحریم ها پرداختن به FATF بی معناست

ضرورت زیرساخت جهش تولید در عرصه فرهنگی

برخورد قاطعانه ناجا با اراذل و اوباش

این روزها و الزامات سیاستگذاری داخلی و خارجی

مقررات جدید برای خروج از انگلیس

امید مردم آذربایجان غربی به راه اندازی مجتمع فولاد و اشتغالزایی برای 3 هزار نفر در نتیجه دستورات آیت الله رییسی/ ترخیص صد ها کانتینر سوخت در مرز پیرانشهر در نتیجه پیگیری های قضایی/ تاکید رییس دستگاه قضا بر دادخواهی حادثه سردشت

مرمت تاسیسات

قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود

قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود