مطالب مرتبط:
تبدیل خیابان 35 متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راه/ مجموعه آرامستان های دولاب گنجینه شهری و واجد ارزش فرهنگی است
پروژه میدان جمهوری کرج همچنان بلاتکلیف
کشف یک راه غیرمنتظره احتمال ابتلا به کووید19
فیلم کوتاه، کوتاهترین راه برای ورود به حرفه فیلم سازی
جبران ضرر سهامداران پالایشی یکم در راه است
-207 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 18:102021-01-24سياسي

◄ میدان آزادی تا سی و سه پل پیاده راه می شود


شهردار اصفهان گفت: طی طرحی درصدد پیاده راه شدن مسیر حدفاصل میدان آزادی تا سی و سه پل هستیم تا در امتداد آن، مسیر پیاده راه به میدان انقلاب، - میدان امام حسین (ع)، میدان امام (ره) و میدان امام علی (ع) متصل و شهر دارای یک محور پیاده راه مطلوب باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتین نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه تلویزیونی گفتگوی هفته اظهار کرد: درصدد هستیم تا شهر را از خودرو محور بودن به انسان محوری تبدیل کنیم که برای تحقق این هدف مهم باید پیاده روها را توسعه داده و پیاده راه سازی ها را افزایش دهیم.

وی به لزوم افزایش محورهای پیاده در شهر اشاره و تصریح کرد: باید در شهر به جای خیابان های عریض، پیاده روهای عریض داشته باشیم، بر اساس این سیاست درصدد پیاده راه کردن مسیر حدفاصل میدان آزادی تا سی و سه پل هستیم تا در امتداد آن، مسیر پیاده راه به میدان انقلاب، میدان امام حسین (ع)، میدان امام (ره) و میدان امام علی (ع) متصل و شهر دارای یک محور پیاده راه مطلوب باشد.

وی ادامه داد: پیاده راه شدن میدان آزادی تا سی و سه پل توسط مشاور در مرحله بررسی و طراحی آن در حال انجام است.

شهردار اصفهان همچنین پیاده راه شدن محور تاریخی چهارباغ عباسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نیویورک تایمز، اصفهان را پنجاه و دومین مقصد گردشگری جهان اعلام کرده است و البته اصفهان نخستین نقطه گردشگری ایران به شمار می آید، بنابراین بی شک با تمام شدن شرایط کرونایی و ایمن شدن محیط، اصفهان باز هم محور گردشگری و چهارباغ محل حضور افراد از نقاط مختلف کشور و جهان خواهد شد.

*ارتقای زیست پذیری شهر و بهبود کیفیت محیط زندگی مردم وی با اشاره به اینکه ارتقای زیست پذیری شهر و بهبود کیفیت محیط زندگی مردم مورد دغدغه جدی مدیریت شهری بوده و در حوزه محیط زیست و افزایش کیفیت محیط زندگی شهروندان برنامه ریزی های خوبی کرده است، ادامه داد: ایجاد پاتوق های شهری در مناطق 15 گانه یکی از مصادیق این موضوع است.

در حال حاضر پاتوق های شهری در مناطق یک و 9 شهرداری ایجاد شده تا افراد سالمند در آن ها به استراحت و گفت و گو بپردازند و در دیگر مناطق هم ایجاد خواهد شد.

شهردار اصفهان همچنین برنامه ریزی برای ایجاد 777 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری جدید در شهر و اجرای 150 کیلومتر از این مسیرها تا پایان سال جاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسیرهای دوچرخه سواری با هدف کاهش استفاده شهروندان از خودروهای شخصی ایجاد می شود، بنابراین انتظار می رود شهروندان تا حد امکان سفرهای درون شهری خود را با استفاده از دوچرخه انجام دهند.

وی با بیان اینکه مسیرهای دوچرخه در اصفهان باید شلوغ تر از خیابان های شهر باشد، تصریح کرد: مردم باید در تکمیل زیرساخت ها همکاری کنند و بیشتر از دوچرخه استفاده داشته باشند.

*محیط زیست از شاخص های مهم برنامه راهبردی اصفهان 1405 وی گفت: در برنامه راهبردی اصفهان 1405 به عنوان ششمین برنامه پنج ساله شهرداری که در شورای اسلامی شهر به تصویب رسید، اهداف خرد و کلان تدوین شده که از مهمترین اهداف کلان موضوع محیط زیست و تمرکز بر کاهش آلودگی ها است، بنابراین باید برای تحقق آن اهداف خرد تعریف شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در همین زمینه اهداف خردی در راستای کاهش آلودگی هوا با گسترش حمل و نقل غیر موتوری و مبتنی بر افزایش وسایلی همچون مترو، تراموا، BRT و اتوبوس ها برنامه ریزی شده است، افزود: بیش از دو هزار و 200 میلیارد تومان از بودجه سال آینده شهرداری در حوزه حمل و نقل همگانی هزینه خواهد شد تا زیرساخت های لازم فراهم شود.

نوروزی تصریح کرد: برای کاهش آلودگی ناشی از تردد ناوگان حمل بار در شهر نیز برنامه ریزی های خوبی شده چرا که معتقدیم افزایش زیست پذیری شهر در گرو کاهش میزان تردد خودروهای سنگین است، از این رو احداث پروژه رینگ چهارم به طول 80 کیلومتر که 50 کیلومتر آن در محدوده شهر اصفهان قرار دارد و دارای 23 تقاطع است را در دستور کار قرار دادیم.

*زیست پذیرتر کردن شهر برای کودکان و سالمندان وی با تاکید بر اینکه برای افزایش زیست پذیری شهر برای کودکان و سالمندان، اصفهان در دو سال گذشته در مسیر تبدیل شدن به شهر دوستدار سالمند و دوستدار کودک قرار گرفته است، گفت: اصفهان از دو سال گذشته به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شده و نشان شهر دوستدار کودک نیز بهمن ماه سال جاری با حضور نماینده یونیسف در تهران به این شهر اعطا می شود و این بدان معناست که زیرساخت های لازم برای زیست بهتر کودکان فراهم شده است.

شهردار اصفهان گفت: اگر می خواهیم شهر توسعه پیدا کند باید مؤلفه های حقوق کودکان مورد توجه قرار گیرد و دسترسی آنها به امکانات آسان باشد.

همچنین باید زیرساخت ها به گونه ای فراهم شود که سالمندان نیز به راحتی در شهر امکان حیات داشته باشند، همچنین مناسب سازی شهر برای افراد دارای معلولیت نیز مورد توجه بوده است.

*اقدامات ویژه در زمینه مدیریت مصرف انرژی وی با ابراز خرسندی از اینکه برای دومین دوره متوالی شهرداری اصفهان در رویداد جایزه انرژی به عنوان نهاد برتر در زمینه مدیریت مصرف انرژی انتخاب شد، اظهار کرد: رویداد جایزه انرژی توسط وزارتخانه های نفت، نیرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار می شود و این سازمان ها نهاد برتر را بر اساس معیارها داوری و شناسایی می کند.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری موفق به کسب تندیس ساختمان های سبز شده است، گفت: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در هر شهری میزان فضای سبز است که دارای ابعاد مختلف تاثیرات محیط زیستی اجتماعی و فرهنگی بوده و می تواند یک شهر را به عنوان زیست پذیر معرفی کند.

وی ادامه داد: از سال 96 تا سال 98، 200 هکتار فضای سبز در شهر توسعه یافته، تعداد سه میلیون و 240 هزار اصله درخت نیز کاشته شده و 657 هزار متر مربع چمن مقاوم در برابر شرایط خشکی و کم آبی در شهر استفاده شده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه سیستم آبیاری نوین در فضای سبز شهر توسعه پیدا کرده و برای کاهش آبدهی درختان از فناوری واترباکس استفاده شده است، گفت: سال آینده بیش از 300 میلیارد برای توسعه و نگهداری فضای سبز شهر هزینه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری چهار تصفیه خانه را آماده کرده که 760 لیتر بر ثانیه آب را تصفیه می کند، خاطرنشان کرد: در حوزه پسماند نیز خطوط پردازش توسعه یافته و پروژه هاضم بی هوازی برای تولید انرژی از پسماندها در حال اجرا است؛ البته شهرداری و مردم باید در مدیریت پسماند مشارکت داشته باشند و تولید پسماندها باید توسط مردم کاهش یافته و تبدیل پسماندها به کود کمپوست و جلوگیری از دفع آنها بر عهده شهرداری است.

نوروزی با بیان اینکه در حال حاضر 250 کیلو وات ساعت انرژی خورشیدی توسط شهرداری تولید می شود، ادامه داد: در محل مرکز همایش های بین المللی اصفهان، میدان مرکزی میوه و تره بار و باغ گل ها، پنل های خورشیدی نصب شده است.

*تجهیز 2700 آپارتمان شهر به آبگرمکن های خورشیدی وی با بیان اینکه در یک سال و نیم گذشته بیش از دو هزار و 700 واحد آپارتمان شهر به آبگرمکن خورشیدی مجهز شده است، افزود: باید بسیج همگانی به وجود آید تا با استفاده از آبگرمکن های خورشیدی به تولید برق کمک کنیم، زیرا اصفهان شرایط جغرافیایی بسیار مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی دارد و شورای شهر نیز در این راستا مصوبات خوبی داشته است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از افزایش گازهای گلخانه ای با توسعه انرژی خورشیدی اقدامات خوبی شده است، ادامه داد: نتیجه این اقدامات به زیست پذیر تر شدن شهر کمک می کند و در نهایت تامین آرامش و آسایش شهروندان را همراه خواهد داشت.


کلید واژه ها: پیاده راه - پیاده - میدان - میدان آزادی - میدان امام - سی و سه پل - محور - مسیر - برنامه تلویزیونی - آزادی - قدرت اله نوروزی - میدان امام حسین - سه پل - پیاده راه سازی - شهردار اصفهان - افزایش - اصفهان - شهردار - امام - امام حسین - ارتباطات - عریض - امام علی - راه سازی - رسانه ای - محورهای - شهرداری - خیابان - برنامه - نوروزی

آخرین اخبار سرویس:
نحوه استفاده از بیمه سلامت رایگان برای تمام مردم مشخص شد

الزام دستگاههای دولتی به ثبت کمک های خود به اقشار آسیب پذیر در سامانه وزارت کار

به یک همکار آیا یا خانم متعهد به کار نیازمندیم

مشاور خانم و آقا برای همکاری در املاک

دلایل ظهور امام زمان (عج) قبل از وقوع قیامت/ رابطه قیام حضرت با رجعت و رستاخیز

کارمجازی درآمدمیلیونی و ماندگار

دعوت به همکاری تایپیست

کار در شرکت

نخبگان علمداران مشعل توسعه و پیشرفت در جامعه هستند

افراد فاقد پوشش بیمه ای در سال آینده بیمه می شوند

شیطان بزرگ و عوامل دست چندم آن ها بدنبال ناامنی در کشور ما هستند

زوج های ناباور مشمول بیمه های حداکثری می شوند

استخدام بیمه سامان

پارک جنگلی 53 هکتاری در شمال اصفهان ایجاد می شود

برگزاری همایش ملی وقف و توسعه اجتماعی به صورت مجازی

تجلیل از خیرین و واقفین استان اردبیل

آذربایجان غربی؛ مقصد بیست و سومین سفر استانی رییس قوه قضاییه

تفکیک فضای قدسی و عرفی، شروع انحراف در معماری شهرهای مذهبی است/ معماری سرمایه داری، تهدید بزرگ برای بافت معنوی حرم های مطهر است

اکبر عبدی کرونا ندارد

پرداخت سود سهام عدالت توسط سمات/انتخابات سرمایه گذاری های استانی به تعویق افتاد

کوچکترین آسیبی به دکتر احمدی نژاد برسد، عاملان آن را در امان نخواهیم گذاشت

نحوه مواجهه غرب با برجام؛ دیپلماسی در گفتار و فشار در رفتار

فیلم| مناظره جنجالی تلفنی وزیر ارتباطات با نماینده مجلس

خودارزیابی تعالی سازمانی در شرکت گاز استان اصفهان برگزار شد

افتتاح مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (س ) در گرگان

روایت علی رهبری از یک مسیر اشتباه/ این ارکستر واقعاً «ملی» است؟

آزادیخواه: مردم با ابهامات زیادی درباره پرداخت یارانه ها مواجه هستند

کلیپ غیراخلاقی و 9پیشنهاد مادرانه برای سواد رسانه ای

انتخابات سرمایه گذاری های استانی سهام عدالت به تعویق افتاد

ازسرگیری ارتباط هوایی تاجیکستان با قزاقستان و افغانستان

نامه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها وزارت کشور/ امکان ثبت نام داوطلبان بدون نصب اپلیشکن را فراهم کنید

فارس من| گلایه های مردم از خرید و فروش سگ در فضای مجازی؛ مسؤلان به فکر باشند

نهال کاری در محوطه های مسکونی شهر بندرعباس

شنبه؛ اعلام آخرین رنگ بندی شهرها و تصمیم گیری برای سفرهای نوروز

یک مؤسسه قرآن و عترت در کرمانشاه موافقت اصولی دریافت کرد

ممنوعیت انتشار تیزر کلیپ هنجارشکنانه خواننده ایرانی/ ارجاع پرونده روبیکا به شورای تخلفات

کلیپ غیراخلاقی و 9 پیشنهاد مادرانه برای سواد رسانه ای

نسل آینده از وجود مدافعان سلامت بر خود می بالند

اعلام زمان آزمون طرح ارزیابی داوران مسابقات قرآن در البرز

اسلام ناب محمدی سلطه گر و سلطه پذیر نیست

تعیین نحوه استفاده از بیمه سلامت رایگان برای مردم

بانوان طلبه زنان را از تهدیدات جامعه دور سازند

انتقام جویی آل خلیفه از خانواده شهدای بحرین و خشم مردم

نماز جمعه این هفته در 2 شهر گلستان برگزار نمی شود

کنگره حضرت آمنه در جهت مقابله به هجمه ها علیه اسلام و تشیع برگزار می شود

محمدرضا عارف: اصلاح طلبان هیچ گاه در نقش اپوزیسیون نظام نبوده اند

تحقیق و تفحص از سهام عدالت در دستور کار مجلس

ابزار های الکترونیکی جایگزین دفترچه بیمه شدگان می شود

ابلاغ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی به دولت

معرفی برترین های مسابقات پنج گانه سپاه پاسداران

از مردم عقب نمانیم!

سرلشکر موسوی: مجلس و دولت توجه ویژه ای به بودجه دفاعی داشته باشند

محتوای لوایح نباید با حق شرط در لوایح FATF مغایرت داشته باشد

آیت الله حسینی بوشهری: حوزه های علمیه خواهران رشد و جهش مطلوبی پیدا کردند

آب، خاک و پوشش گیاهی، پشتوانه اصلی امنیت غذایی

درباره یادداشت های شیطان | حمیدرضا امیدی سرور

سرپرست سالن مطالعه

استخدام مهندس عمران دارای پروانه نظارت در شرکت پایش آزما یکتا در اصفهان

نیازمند کارگر برای کار در غذای اماده

درخواست صندوقدار

الزام دستگاههای دولتی به ثبت کمک های خود به اقشار آسیب پذیر در سامانه وزارت کار

چهره مناطق حاشیه شهر مشهد از وجود معتادان متجاهر پاک سازی شود

حذف دفترچه های تامین اجتماعی باعث سردرگمی مردم شده است

آقای دکتر احمدی نژاد؛ به ولای علی تو را تنها نمی گذاریم

‏دادگاه جرم سیاسی با شکایت روحانی از رسایی

انتقاد یک نماینده مجلس از برنامه حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی

وجود بیش از 11 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی

ارتقای آمادگی رزمی در نیروی زمینی ارتش

آزادی خواه: یارانه بسیاری از نیازمندان پرداخت نمی شود

رفیق به بازار کتاب می آید

آجا کم هزینه ترین ارتش جهان است

باید به یادگیری الکترونیکی در آموزش عالی موضوعیت داد

سپاه پاسداران و بسیج اعتماد مردم ایران را جلب کرده اند

صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی یک رسالت اسلامی و دینی است

اولویت جدی کمیته امداد خراسان رضوی تهیه مسکن برای مددجویان است

فیلم | پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی به آیین افتتاح پروژه های عمرانی حوزه های علمیه خواهران

آیین افتتاحیه پروژه مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد

کسب رتبه چهاردهم کانون های علمی حوزه علمیه منطقه کاشان

آغاز جشن نیکوکاری از فردا پنجشنبه/ چطور به نیازمندان کمک کنیم؟

«کتانی مسیحی»؛ بزرگ ادیبی که با اهل بیت(ع) جاودانه شد

امام جمعه اهواز دخالتی در عزل و نصب ها نمی کند

سرلشکر موسوی: قدرت پهپادی ارتش در زمان تحریم ظهور کرد/ لزوم توجه بیشتر به بودجه دفاعی

مذاکره به چه قیمت؟

دعای تحویل سال درکدام سوره قرآن است؟

اعلام خبر شناسایی هویت شهید گمنام ناجا پس از 32 سال+فیلم

ظهور قدرت پهپادی ارتش در فشار حداکثری تحریم ها

مرتضی بانک استعفا داد

آزادی خواه: یارانه بسیاری از نیازمندان پرداخت نمی شود

افتتاح مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (سلام الله علیها) در گرگان

درخواست استاندار کردستان از مردم برای همراهی در اجرای مأموریت های پلیس

پایان اسفند ماه، آخرین مهلت بخشودگی جرائم

ارفاقات حقوقی به زندانیان واجد شرایط به مناسبت فرا رسیدن نوروز

367 پایگاه کمک های مردم خراسان جنوبی را در جشن نیکوکاری جمع آوری می کنند

تجلیل از 17 هزار زن قهرمان خانواده شهدا در روز شهدا

مرتضی بانک استعفا داد

در حاشیه جلسه هیئت دولت

ارسال برخط اطلاعات بیمه شدگان و جایگزینی ابزارهای الکترونیکی به جای دفترچه

امریکا | الخارجیه: العقوبات ضد أنصار الله ردّ علی تصعید الهجمات علی السعودیه

مالکی: آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال ایجاد مشکلات جدیدی برای ایران است

آخرین خبر از تعیین مزد 1400/ تعیین مزد منطقه ای رد شد

◄ میدان آزادی تا سی و سه پل پیاده راه می شود

◄ میدان آزادی تا سی و سه پل پیاده راه می شود